Μετάβαση σε περιεχόμενο

αυχενικη διαφανεια και φυλο μωρου!!!


Recommended Posts

Γιωτα μου ουτε εμενα μου ειπαν στην αυχενικη..οχι απλα δεν μου ειπαν μου το ξεκοψαν τελειως και μου ειπαν οτι ειναι παρα πολυ νωρις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και στην δικη μας περιπτωση ο γιατρος ηταν καθετος- θα το μαθουμε αργοτερα για πιο σιγουρα έλεγε. Αμα σου λεει ετσι ο γιατρος πολυ πιθανο να ειναι κοριτσακι- αλλιως το 'φουσκωμα' θα ψιλοφαινόταν.

καλυτερα να μην λενε παντως αυθαιρετα και μετα αλλαζει το φύλο- εξαλλου τι στις 12-13 βδομαδες να το μαθεις -τι στις 15-16!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου το ειχαν πει το φυλλο στη αυχενικη.

μου ειχε πει η γιατρος οτι δεν βλεπουν το πουλακι τους για να

καταλαβουν ακριβως τι ειναι αλλα....μετρανε τις διαστασεις απο τα κοκαλα τους

στα γεννητικα τους οργανα και ετσι καταλαβαινουν το φυλλο του μωρου :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα κοριτσια μου το ειχαν πει το φυλλο στη αυχενικη.

μου ειχε πει η γιατρος οτι δεν βλεπουν το πουλακι τους για να

καταλαβουν ακριβως τι ειναι αλλα....μετρανε τις διαστασεις απο τα κοκαλα τους

στα γεννητικα τους οργανα και ετσι καταλαβαινουν το φυλλο του μωρου :):)

απλα δεν το λενε για να μην κανουν λαθος και καταλαβαινετε μετα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

και εγω περιμενα πως και πως την αυχενικη διαφανεια γιατι ο γιατρος μου ηταν γνωστος οτι δεν κανει σχεδον ποτε λαθος στο φυλλο !!!! μου λεει λοιπον.....

- τι θελεις να ειναι????

-ΚΟΡΗ

- εσυ μπαμπα??? (λεει στον αντρα μου)

- ΓΙΟΣ

- Λυπαμαι εχασες!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχχχ σαν να το βλεπω μπροστα μου το υφος μου!!! ελαμπα οοοοοοοληηηη μερα και εγω και ο αντρας μου!!!!!!!!!!! αλλα το ενιωθα οτι ηταν κοριτσακι!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω περιμενα πως και πως την αυχενικη διαφανεια γιατι ο γιατρος μου ηταν γνωστος οτι δεν κανει σχεδον ποτε λαθος στο φυλλο !!!! μου λεει λοιπον.....

- τι θελεις να ειναι????

-ΚΟΡΗ

- εσυ μπαμπα??? (λεει στον αντρα μου)

- ΓΙΟΣ

- Λυπαμαι εχασες!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

αχχχ σαν να το βλεπω μπροστα μου το υφος μου!!! ελαμπα οοοοοοοληηηη μερα και εγω και ο αντρας μου!!!!!!!!!!! αλλα το ενιωθα οτι ηταν κοριτσακι!!! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην αυχενική μου ειπαν κορίτσι. Συνηθως πεφτω μεσα ειπε ο γιατρός! Εγώ πάντα πιστευα οτι θα κανω κορίτσι!!! Το πρώτο μου ειναι αγοράκι και ειμαι πολυ χαρούμενη γι' αυτο, αλλά ήθελα κι ενα κοριτσάκι. Στον υπέρηχο β' επιπέδου έδειξε αγοράκι. Μείναμε άφωνοι..... Γιατί οι γιατροί δεν εχουν ίχνος σοβαρότητας επιτέλους; Ποιος κανει λαθος; Ακόμα δεν ξερω τι να περιμένω, θα γεννήσω και θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμάς στην αυχενική διαφάνεια μας είπε κατευθείαν ότι είναι αγόρι, επειδή όμως διάφορες γνωστές μου μου έλεγαν ότι κανουν λαθος οι γιατροί είχα αμφιβολίες. αλλά και στην 17η εβδομάδα που πήγα για εξετάσεις μου ξαναείπε ότι είναι αγόρι και μου είπε 100%. Παίζει βέβαια ρόλο και το μηχάνημα. Εμένα ο γιατρός έχει αυτό που κάνουν την εξέταση β επιπέδου και απ'οτι λεει ειναι ότι πιο συγχρονο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...