Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γλυκειες Διδυμομανουλες 2010 Νο 3!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 930
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια μου και από μένα..... τα μικρά με τρελαίνουν, τα έχω βάλει για ύπνο (λέμε τώρα) και λυσσάνε κανονικά.... :roll: Σε κανένα μισάωρο μπορεί και να κουραστούν.... ;) Περαστικά Ελευθερία, προσοχή μην κολλήσουν οι μικρές και τρέχετε... :? Thanks για το καλωσόρισμα :) Θέμα γάλα, οι δικοί μου δεν έπιναν ποτέ κοιμισμένοι γάλα, αν πίνουν τα δικά σας εκμεταλλευτείτε το, και φυσικά αν δεν έχουν θέμα βάρους μην τα ξυπνάτε για να φάνε (τα δικά μου ήταν πρόωρα και τα ξυπνούσαμε). Πλέον τα αγόρια μου πίνουν γάλα μόνο το πρωί, και όχι πάντα όλο το μπουκάλι, το βράδυ ποτέ... πήραν κι από μένα μάλλον που δεν πίνω γάλα ;) Πλέον φρέσκο γάλα, αλλά η γιατρός λέει no problem αφού τρώνε τα πάντα... παίρνουν τα απαραίτητα από τις τροφές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιου κατανοητο κ απολυτως σεβαστο!

κατερινα λυσσανε ε;;;;ωρε τι μας περιμενει!!

βασιλικη οντως η κοιλια σου ηταν υπερφυσικα μεγαλη!!!πολυ πλακα εχει!!!

βλεπω παντως καποιες σκεφτεστε κ γι αλλο παιδακι.εγω δεν νομιζω να κανω αλλο.δεν ξερω κ σιγουρα.θα δειξει.

πηγαμε παιδιατρο κ μας εδωσε το προγραμμα για το φαγητο.πεμπτη παρασκευη ξεκιναμε!!κ ο θεος βοηθος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κυκλοφορει ιωση γαστρεντεριτιδας κοριτσια.προσοχη.

τωρα που ημουν στην παιδιατρο μια μαμα πηρε τηλ για το παιδακι της κ την εστειλε κατευθειαν νοσοκομειο.

το προγραμμα παει περιπου ως εξης:

1η μερα 2 κουταλιες κ γαλα

2η μερα 4 κουταλιες κ γαλα

κοκ μεχρι περιπου τις 15 μερες που σταματαει το γαλα κ τρωνε μονο κρεμα.αυτο το απογευμα.

κ μολις φανε ολο κρεμα ξεκιναμε φρουτα.μπανανα μου ειπε πρωτα μετα αχλαδι κ μετα μηλο.

εν τω μεταξυ δεν εχω παρει καρεκλακια φαγητου.μου ειπε εκει να τα ταιζω.εγω νομιζα οτι μπορω να τα ταιζω στο ριλαξ στην πιο ψιλη θεση.

εσεις φανταζομαι σε καρεκλακια ταιζετε ε;

της ειπα οτι θα ξεκινησω με βανιλια ριζαλευρο της μιλουπα κ μου ειπε οκ.μου εδωσε κ δειγματα κ απο αλλες κρεμες.νουτριτσια κ νεστλε δεν εχουν ζαχαρη.

αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

33+4 γέννησα, σπάσαν τα νερά....επείγουσα καισαρική. Έμειναν 15 μέρες ο ένας και 17 ο άλλος στη μονάδα πρόωρων. Πριν πάρουμε εξιτήριο από τη μονάδα, εκτός από τις εξετάσεις που τους έκαναν εκεί, μας έστειλαν μέσα στο νοσοκομείο (σε δημόσιο γέννησα) και κάναμε υπέρηχο εγκεφάλου (+ στα 2) και μας έκλεισαν ραντεβού πάλι μέσα από τη μονάδα και μετά από κανένα μήνα κάναμε βυθοσκόπηση και ακοόγραμμα. Προληπτικές όλες οι εξετάσεις επειδή έμειναν τα παιδιά στη μονάδα, τις γράφουν σε όλα όσα νοσηλευθούν, ευτυχώς δεν είχαμε κανένα θέμα. :D

Γιώτης έδινα από την αρχή, έχουν λιγότερη ζάχαρη και είναι και ελληνική εταιρία ;) Και μην τρελαίνεστε αν στην αρχή δεν τρώνε πολύ, θα μάθουν, θέλουν το χρόνο τους :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν αρχίσουν στέρεες - κρέμες χρειάζονται και νερό, αν θηλάζουν δεν είναι απαραίτητο.

Και το νερό πρέπει να συνηθίσουν να το πίνουν, μπορεί στην αρχή να πίνουν ελάχιστο, ειδικά τώρα που είναι χειμώνας. Το καλοκαίρι θα το ζητάνε τα ίδια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας γλυκες διδυμομανουλες του 10 !

Καλη χρονια σας ευχομαι να χαιρεστε ολες τα μωρα σας κ τις οικογενειες σας !

Σας διαβαζω που κ που :oops::oops: κ θυμαμαι τα χρονικα των δικων μου μωρων ..Ηθελα απο καιρο να σας πω ενα γεια ομως ντρεπομουν να παρεμβω ..ειμαι κ γω διδυμομανα ομως τα δικα μου κοριτσακια ειναι λιγακι μεγαλυτερα ..

Κ παλι καλη σας χρονια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ολες οι διδυμομανουλες ειναι κλοαδεχουμενες γιατι θελουμε κ συμβουλες ε???????

Ελευθερια εγω σας τα ειχα δειξει στα καθισματακια τα ταιζω. Δεν εχω ξεκινησει ακομα φρουτο παρολο που τρωμε σχεδον ολη την κρεμα. Θα ξεκινησω μαλλον απο την αλλη εβδομαδα κ βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες ευα.

να χαιρεσαι κι εσυ τα παιδακια σου!

new maammy δεν νομιζω οτι αν δει το σοι τη φωτο δεν θα σε γνωρισει...

εβαλα κι εγω τη ζουγκλα μας....

post-12483-13873935950157_thumb.jpg

post-12483-13873935951446_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευα καλώς όρισες και εδώ!!!

Βασιλικη τέλεια η ζούγκλα!!!!

Νιού το ετούτο σου "γράφει" ωραία στην φωτο!!!

Ελευθερία άντε και καλή αρχη. Τα καρεκλάκια τα συνηστούν οι γιατροι απο την αρχή για να μάθουν τα μωρα να τρώνε καθιστά και όχι αγκαλιά και να αποκτήσουν σιγα σιγα την αίσθηση ότι τρώμε πάντα στο τραπέζι...λέμε τώρα!!!! Αν τα ρηλάξ σου έχουν καθιστή θέση δεν νομίζω να είναι πρόβλημα, και γω στην αρχή, επειδή δεν καθότουσαν ακόμα τα είχα με ανάκληση.Είχα δύο κανονικά καρεκλάκια αλλά απο τότε που μου φέρανε αυτά που δένουν στην κανονική καρέκλα τα προτίμησα για οικονομία χώρου ;)

Απο κρέμες τις έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες (και ενοώ ΚΑΙ ΕΓΩ) και κατέληξα σε νουνου, νεστλε, γιώτης...

Κατερίνα τί ενοείς (+ στα 2) ;

Τα δικά μου δεν θυμάμαι να τα κάνανε βυθοσκόπηση και ακουόγραμμα...θα ξαναδώ το βιβλιάριο τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη το φωτιστικο απο που το εχεις παρει;πολυ ωραιο!

επισης το γυμναστηριο το εχεις γενικα μεσα στην κουνια ή ετυχε να ειναι εκει;εμενα τελευταια δεν πολυκαθονται γιατι μολις τις βαζεις ανασκελα αμεσως γυριζουν κ χεσ...να τα εχουν τα παιχνιδακια απο πανω τους.οποτε τα βαζω στο παπλωμα...και τα γαργαλαω!!!

ρε κοριτσια οταν ξεκαρδιζονται στα γελια δεν λιωνετε;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια η ζούγκλα! Και στα 2 παιδιά εννοώ κάναμε εξετάσεις. Εμάς προληπτικά μας τις έγραψαν . Ξέρω σίγουρα όμως ότι τις έγραφαν σε όλους όσους νοσηλεύτηκαν στη μονάδα, κι αυτό γιατί επειδή έκλειναν οι ίδιοι τα ραντεβού και συναντήσαμε πολλά παιδιά που νοσηλεύονταν μαζί με τα δικά μας την μέρα της εξέτασης στο νοσοκομείο. Για τη βυθοσκόπηση μας είπαν και καλά να την επαναλάβουμε σε 6 μήνες, αλλά δεν το κάναμε, δεν είχε νόημα να ταλαιπωρήσουμε τα παιδιά. Ο δε ωρυλά γελούσε που πήγαμε για εξέταση, αφού του είπαμε ότι τα μωρά μας τα ξυπνάνε τα σκυλιά μας με τα γαβγίσματά τους :lol:

Α εμείς ξέρετε τί κάναμε όταν ήταν ακόμα τόσο μωρά σαν τα δικά σας; Είχαμε το σκυλάκι της Fisher Price και το βάζαμε στα πόδια τους να το κλωτσάνε και αυτό να τραγουδάει! Τρελαίνονταν! :D Κλωτσούσαν όλο και πιο δυνατά και τους άρεσαν πολύ τα τραγουδάκια! Δοκιμάστε το και θα με θυμηθείτε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια το φωτιστικο αυτο ειναι χειροποιητο απο το μαγαζι χαρτι-harti, μπες στη σελιδα του στο face να δεις τι ωραια πραγματα φτιαχνει... η μικρη μου δε εχει φοβερη αδυναμια σε αυτη την πεταλουδα! οταν γκρινιαζει ή δεν τρωει την παω κατω απο το φωτιστικο και της το κουναω κιολας και ξεκαρδιζεται!

τα γυμναστηρια τα εχω στις κουνιες ολη μερα και τα βαζω και σε αυτα..

τα βγαζω απο τις κουνιες μονο το βραδυ...

χαιρομαι που σας αρεσει η μικρη μας ζουγκλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο το φωτιστικο αλλα κ ολο το δωματιο ζουγκλα. Αυτο με το σκυλακι το εχω κανει κ εγω κ με ενα αλλο παιχνιδι σαν πινακα της φισερ π ξεστολιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ωραίο Καρμενσίτα, να το χαίρεται το κοριτσάκι σου.

εγώ το δωμάτιο τους το έχω μισοφτιαγμένο, λέμε στην αρχή να τα βάλουμε σε ένα και μετά να τα χωρίσουμε (το δεύτερο δωμάτιο το έχουμε προσωρινά γραφείο, εφόσον κι εγώ εργάζομαι στο σπίτι, και είναι φουλ στη βιβλιοθήκη και στα πράγματα, τι θα τα κάνουμε όλα αυτά, ένας Θεός ξέρει).

το έχω βάψει γαλάζιο και έβαλα τον Αλέκο το καλοκαίρι και μου έφτιαξε σύννεφα. του έκανα πατρόν και τα έκανε τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα δωματιακια ειναι ολα γλυκα!!!!

γεια σου ρε βιβη ξεπατοκαλαθο που λεει κ η φιλτατη βασιλικη!!!

post-10130-13873935955186_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xixi τελεια με γεια τα καθισματακια σας κ με το καλο να μπειτε στις στερεες. Πολυ μ αρεσει η ξεσκαλτσουνωτη κορη χιχι. Μια χαρα τις βλεπω τις τσουπρες καθισμενες στον θρονο.

Να σαι καλα Βιβη μου της το εχω φτιαξει απο καιρο αλτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελευθερια μου απο το ebay ειπες πηρες τους ποδοσακους? Πραγματι του αρια ειναι σκ...

Ειναι συμπαθητικό καροτσι κ πολυ ελαφρυ κ ευχρηστο αλλα μου φαινονται στενα τα καθισματα τους κ οι ποδοσακοι δεν κανουν τιποτα ειναι μονο για τα ποδαρακια δεν ειναι για να τα σκεπαζει μεχρι πανω τα παιδια αρα δεν προφυλασσουν καθολου γι αυτο εριχνα κ εγω μια ματια τωρα αλλα παντου τους εχουν τσιμπημενους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...