Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

gia sas koritsia sas parakoloytho kairo tora.exo ena agoraki 2minon ton thilazo apoklistika to provlima einai oti edo kai 5meres den koimate olh tin hmera kai klaiei eno thelei na koimithei kai otan erxete to vrady koimate me poly prospatheia ti na kano?a kai kanei kaka mia fora tin hmera me polla vogita lete na einai apo auto?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsia sas parakoloytho kairo tora.exo ena agoraki 2minon ton thilazo apoklistika to provlima einai oti edo kai 5meres den koimate olh tin hmera kai klaiei eno thelei na koimithei kai otan erxete to vrady koimate me poly prospatheia ti na kano?a kai kanei kaka mia fora tin hmera me polla vogita lete na einai apo auto?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια μανουλες και μωρακια!!!

Πως ειστε? Εγω θηλαζω τον μικρο αλλα μου εχει καταστρεψει τις ρογες και υποφερω.

Αυριο θα ξαναερθει η παιδιατρος να μας δει γιατι καναμε ικτερο και να δουμε τα κιλακια μας γιατι στις 9 μερες που τον ειδε δεν ειχε παρει καθολου. Γεννηθηκε 3680, βγηκαμε 3480 απο το νοσοκομειο και μας μετρησε 3420.

Κατα τα αλλα εχουμε κολικους που μας παιδευουν αλλα το παλευουμε.

Πολλα φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jada υπομονη κοριτσακι μου εισαι τυχερη που θυλαζεις και με τον καιρο θα στρωσει και το στηθος σου μακαρι να τα καταφερνα και εγω και να σκεφτομουνα τον μπεμπη μου οταν καποιοι μου γ...σαν την ψυχολογια και εκει που το στηθος μου ηταν γεματο γαλα(ετρεχε και μονο που εκλαιγε ο μπεμπης)την επομενη το πρωι δεν ειχε σταγονα... :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: δεν πειραζει και εμεις που δεν θυλαζουμε τα αγαπαμε τα μωρα μας ετσι δεν ειναι???

παντως απο οτι ξερω για να πονανε οι ρωγες σου ισως να φταιει η σταση του μωρου...για δοκιμασε και καπως αλλιως...αλλα αν μπορεις και θες συνεχισε την προσπαθεια...

σοτηρια καλωςηρθες στην παρεα μας και να χαιρεσαι το μωρακι σου κατα πασα πιθανοτητα να ειναι και αυτο...αυτη η δυσκοιλιοτητα ειναι και αυτη αυτες τις πεντε τελευταιες μερες???χαμομιλακι του εδωσες???στον παιδιατρο εχεις μιλησει???τρωει κανονικα με ορεξη???παντως ουτε εμενα κοιμαται την μερα αλλα δεν γκρινιαζει..εγω δεν τον θυλαζω κι ολας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Τι κάνετε? Εμείς λέμε σήμερα που έχει καλή μέρα και εγώ έχω το αυτοκινητό μου μετά από πολύ καιρό να πάμε μια βόλτα με τον μπέμπη μου. Και για αύριο έχουμε κανονίσει να πάμε στην γιαγία του (πεθερά μου) να δεί πόσο μεγαλώσε ο κούκλος μας. Εμείς φτου φτου μην μας ματιάσω έχουμε πλέον ένα πολύ εύκολο μωράκι - θηλάζουμε κανονικά και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το πρόγραμμα του προσπαθώ να φτιάξω λίγο σιγά σιγά. Σήμερα στις 6 το πρωι αφού φάγαμε είχαμε τρελό κέφι για παιχνίδι και χαμόγελα. Για να καταφέρω να τον ξαναβάλω για ύπνο μετά από κανα μισάωρο παιχνιδιού, τον πήρα στο κρεβάτι μου για να παίζει μόνος του μαζί μου και εγώ ξεράθηκα στον ύπνο!!

Μαράκι απο την Κρήτη, έλπιζω να μην ήταν ξανά η πεθερά σου που σου χάλασε την ψυχολογία και κοπηκε το γάλα!! Φυσικά και αγαπάμε όλες μας το ίδιο τα παιδιά μας, είτε θηλάζουμε είτε δίνουμε ξένο..τις υπερβολες με τον θηλασμό δεν τις αντέχω με τίποτα!!!

Σωτηρία καλώς ήρθες στην παρεά μας!! Αν θηλάζεις αποκλειστικά και το μωρό σου έχει κάνει μόνο μια φορά κακάκια του σίγουρα αυτό είναι το πρόβλημα που δεν ηρεμεί. Συνήθως όταν θηλάζεις το μωρό σε κάθε θηλασμό κάνει κακάκια του, δηλαδή περίπου 6-7 φορές την ημέρα. Μίλα με τον παιδίατρο να σου πεί τι πρέπει να κάνεις - ας του δίνεις και λίγο χαμομήλι όταν βλέπεις ότι δεν κάνει συχνά κακάκια του. Εμένα προχθές δεν έκανε πολύ συχνά, τον έπιασαν πονάκια το βράδυ και του έδωσα χαμομήλι. Χθες έκανε καμιά 10αρια φορές - άδειασε εντελώς το εντεράκι του...

Ναταλάκι μου, τι να πω...δεν υπάρχει πιο άσχημο συναίσθημα από αυτό που βιώνει η φίλη σου. Ο χρόνος είναι ο μόνος γιατρός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε??μου φαινεται εχουμε πεσει ολες πανω απο τα μωρα μας και δεν προλαβαινουμε να κανουμε τιποτα αλλο...ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΚΑΙ ΟΣΕΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ...

σημερα επιασα να ξεστολισω το σπιτι..τι κριμα :cry::cry::cry::cry::cry::cry: πανε τα χριστουγεννα...του χρονου παλι...

ευγενια ;););););) τσακαλι μου εσυ...

σας αφηνω θα τα πουμε πιο μετα :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες και οσους γιορταζουν!!

συμφωνω μαζι σου Μαρακι απο Κρητη οτι ειναι μελαγχολικο που τελειωνουν οι γιορτες,αλλα οι φετεινες ηταν οι καλυτερες εδω και χρονια....δε συμφωνεις;;;;;

εγω κοριτσια εχω προβλημα με το δεξι μου στηθος...εχει πετρωσει σε ενα σημειο και με ζεστες και υγρες κομπρεσες προσπαθω να το μαλακωσω..εχει κοκκινησει και ποναει αρκετα..βαζω τον μπεμπη συνεχεια να θηλαζει για να αδειαζει το στηθος και οσο υπολοιπο μεινει,το βγαζω με θηλαστρο...χθες το βραδυ εβγαλα 30ml και το εχω στο ψυγειο...φοβαμαι για μαστιτιδα γαμωτο και το απογευμα θα παρω την μαια μου τηλ να με συμβουλεψει...παντως ρε κοριτσια ενω μου φαινεται οτι δεν εχω τοσο γαλα για να χορτασει το μωρο,εκεινο με το που περασουν 10 λεπτα στο καθε στηθος νυσταζει και τον παιρνει ο υπνος και κανενα 2,5ωρο!! ή δεν εχει καταλαβει οτι ειναι νηστικος και τον πηρε ο υπνος ή εχει οντως χορτασει και δεν κλαιει!! δεν καταλαβαινω τιποτα πια!! παντως του δινω συμπληρωμα καποιες φορες κι αυτο απο δικη μου κυριως ανασφαλεια,φοβαμαι οτι μενει νηστικος...τι να κανω ρε γαμωτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο μεσημερι μανούλες

μόλις χθες καταλαβα οτι μετακομοισαμε εδω 8-)

λοιπόν τις ευχές μου σε οοολες τις μανουλες και τα μωρακια τους ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να εχουμε που σιγουρα θα εχουμε με αυτα τα μωρούλια στην αγκαλια μας

ναταλακι ειναι σοκαριστικα τα νεα για την φιλη σου,οσο μπορεις να της συμπαρασταθεις

εγώ ειχα καλα νεα αυτες τις μερες ,μια γνωστη μου ειναι εγκυος κ χαρηκα πολυ γιατι ειχε χασει ενα μωρακι κ ηταν καπως...ξερετε

εμεις σαραντηζουμε την Τριτη κ θα παρουμε τοτε ευχη,πόση ώρα σε κρατα ο παπας?

κολικους εχουμε αρκετους αλλα το παλευουμε χωρις χαμομηλακι προς το παρον,κιντερε μας ειπε η παιδιατρος αλλα δεν το πηραμε ακομη,αντεχουμε

σχετικα με το φαγητακι τρωμε της μανουλας μονο.εδω εχω ενα θεματακι,αφου ταλαιπωρηθηκα πααρα πολυ με το θηλασμο κ δεν τα καταφερα κ κινδυνευοντας να χασω το γαλα απο τον πονο κ τη στεναχωρια που ειχα,νοικιασα νοσοκομειακο θηλαστρο αντλώ κ ταιζω....,αποστηρωνω συνεχεια ευχομαι να τα καταφερω καποιους μηνες ετσι

ΕΝΙΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΟΙΝΟ ΕΔΩ

αφου σαραντησουμε περιμενουμε επισκεψεις απο φιλους συγενεις ..ανυσηχω λιγακι μην μου κολησει τιποτα απο τις επισκεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera manoulomanoula.....

Epitelous ton koimisa ton leventi mou. Eixame paei voltitsa to proi sta ΛΗΤΟ kai pirame paixnidakia gia to nini mas kai epidi otan vgenoume panta koimate (tou aresei polu h voltitsa) ,meta ithele paixnidia kai aggalies..

AAAA xronia polla eipa?? Xronia polla se osous kai oses giortazoun shmera..Pane kai ta fetina xristouggena, egw pantos perimenw ta epomena me laxtara pou tha exei megalosei kai to antraki mou (pithanon na perpataei mexri tote) den tha afinei isixo to dentro kai egw tha tou lew miiiiiiiiii kai aftos tha to pernei gia paixnidi kai tha gelaei :D:D:D AAAA apo fantasia alo tipota, to exw to senario etimo...

Sotiria kalos irthes sthn parea mas. To oti kanei kakakia mia fora thn hmera to mwro sou den simenei pos einai kati kako oute oti einai diskilio to agoraki sou, einai vevea periergo pos alakse apo thn mia hmera sthn alh apo thn stigmh pou den alakse kati sthn diatrofh tou..To sigouro einai pos kati ton enoxlei kai den koimate o kakomiris, mipos exeis valei kati sthn diatrofh sou esu pou ton epireazei kai sta kakakia tou???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε να που κινιθηκαμε λιγο...ευη μου αρχισες τις βολτες εεε???μπραβο και εμεις καθε μερα κανουμε την βολτα μας παμε απο το σπιτι στο μαγαζι με τα ποδια ειναι κανενα μισαωρο πηγαινε ελα και το ευχαριστιωμαστε αν δεν κοιμηθουμε στο πηγαινε συγουρα αραζουμε στο ελα :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μαιρουλα εμενα δεν με κρατησε πολυ κανα δεκαλεπτο τεταρτο οχι παραπανω...και οσο για τον θυλασμο οσο δινεις δικο σου ειναι μια χαρα ας ειναι και απο μπουκαλι απλα να κανεις συχνες αντλησεις...

μαρινακι μου αν σκεφτω μονο το θεμα οτι ειχα τον μπεμπακο μου αγκαλια ναι οντως ηταν οι καλυτερες γιατι σε συνολο :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: εγω περιμενω τις επομενες παντως και τις φανταζομαι καπως οπως η ευη αλλα με πιο πολλες σκανταλιες...εγω πιστευω πως χορταινει το μωρο...ειναι δυνατον να πειναει και να μην το καταλαβαινει??εγω του δινω ξενο και παλι καθε δυο ωρες θα βαλει φωνη σπανια να μην γκρινιαξει για φαι στο δυωρο...

ουπς φωναζει τρεχωωωωωωωω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια. Χάθηκα λίγο ε;

Τι κάνετε; Εμείς καλά είμαστε απλα είχαμε λίγη γκρίνια αυτές τις μέρες γιατί την Τετάρτη κάναμε τα πρώτα μας εμβόλια (ένα το κλασικό και ένα πόσιμο για την γαστρεντερίτιδα). Καλά τα πήγαμε.

Ένα θέμα με το γάλα είχαμε αλλά νομίζω ότι το διορθώνουμε κι αυτό σιγά σιγά.

Τι άσχημα νέα είναι αυτά ρε γαμώτο που διάβασα από το Ναταλάκι και την Ευη;

Λυπάμαι πολύ βρε κορίτσια ειλικρινά. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στην κουμπάρα σου Ευη και στην φίλη σου Ναταλάκι εύχομαι να έχει δύναμη και πίστη ώστε να αποκτήσει γρήγορα ένα γερό μωράκι.

Σωτηρία καλως ήρθες στην παρέα μας.

Κι εγώ έτσι τα φαντάζομαι τα επόμενα Χριστούγεννα! Με σκανταλιές και γέλια! Αχ άντε να μεγαλώσουν να τα χαιρόμαστε περισσότερο αν και τώρα έχουν την χάρη τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!εμεις καλα ειμαστε αν εξαιρεσουμε οτι περασαμε επεφυγκιτιδα και αλλαξαμε 2 κολλυρια μεχρι να μας περασει(ακομα δεν εχουμε τελειωσει τη θεραπια),ο αφαλος μας επεσε πριν μια βδομαδα και απο τοτε ταλαιπορουμαστε με ενα αγγειακι που σπαει...πηγαμε στο ιασω και του καναμε 2 φορες καυτηριαση στο παιδοχειρουργο αλλα τιποτα...τωρα θα παμε ξανα τη κυριακη να δουμε αν χρειαζεται κι αλλη καυτηριαση.ενινα αν θυμαμαι καλα κι εσυ ειχες τετοιο θεμα με τον αφαλο.που πηγες να τη δουνε τη μικρη σου??αν μπορεις στειλε πμ με πληροφοριες γιατι πραγματικα με εχει αγχωσει το θεμα του αφαλου που δε περναει με τιποτα1με το θηλασμο καλα τα παμε απλα το βραδυ του δινω μονο ξενο γιατι κουτουλαω απο τη νυστα και γιατι με αυτο κοιμαται αρκετες ωριτσες παραπανω γιατι τον χορταινει.

ευακι και ναταλια ασχημα τα νεα για τις φιλες σας...ευχομαι με το καιρο η δικια σου ναταλια να επανελθει ψυχολογικα με ενα νεο σπορακι και η δικια σου ευη να αναρωσει γρηγορα και σιγουρα θα γινει αυτο αφου το προλαβε νωρις!

maria τι κουκλι εχει γινει ο γιοκας σου βρε??σε καταλαβαινω για το θεμα της κλεισουρας...κι εμεις φαντασου δεν σαραντισαμε ακομα για να βγουμε.ευγενια μια χαρα τα κιλακια του δικου σου!καθε ποσες ωρες τον θηλαζεις?το βραδυ ποσες ωρες κοιμαται σερι?καλοριζικο το πρωτο σου καφεδακι εξω!μελισουλα κουκλιτσα η μικρη σου και τι μαδουλακια!!!!νομιζω ταιριαζει με τον δικο μου τον μαγουλά!

σας αφηνω τωρα κοριτσια ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω συντομα γιατι τελευταια απο ελευθερο χρονο....μηδεν..και για ενα μπονακι ακομα με δυσκολια προλαβαινω να μπω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!εμεις καλα ειμαστε αν εξαιρεσουμε οτι περασαμε επεφυγκιτιδα και αλλαξαμε 2 κολλυρια μεχρι να μας περασει(ακομα δεν εχουμε τελειωσει τη θεραπια),ο αφαλος μας επεσε πριν μια βδομαδα και απο τοτε ταλαιπορουμαστε με ενα αγγειακι που σπαει...πηγαμε στο ιασω και του καναμε 2 φορες καυτηριαση στο παιδοχειρουργο αλλα τιποτα...τωρα θα παμε ξανα τη κυριακη να δουμε αν χρειαζεται κι αλλη καυτηριαση.ενινα αν θυμαμαι καλα κι εσυ ειχες τετοιο θεμα με τον αφαλο.που πηγες να τη δουνε τη μικρη σου??αν μπορεις στειλε πμ με πληροφοριες γιατι πραγματικα με εχει αγχωσει το θεμα του αφαλου που δε περναει με τιποτα1με το θηλασμο καλα τα παμε απλα το βραδυ του δινω μονο ξενο γιατι κουτουλαω απο τη νυστα και γιατι με αυτο κοιμαται αρκετες ωριτσες παραπανω γιατι τον χορταινει.

ευακι και ναταλια ασχημα τα νεα για τις φιλες σας...ευχομαι με το καιρο η δικια σου ναταλια να επανελθει ψυχολογικα με ενα νεο σπορακι και η δικια σου ευη να αναρωσει γρηγορα και σιγουρα θα γινει αυτο αφου το προλαβε νωρις!

maria τι κουκλι εχει γινει ο γιοκας σου βρε??σε καταλαβαινω για το θεμα της κλεισουρας...κι εμεις φαντασου δεν σαραντισαμε ακομα για να βγουμε.ευγενια μια χαρα τα κιλακια του δικου σου!καθε ποσες ωρες τον θηλαζεις?το βραδυ ποσες ωρες κοιμαται σερι?καλοριζικο το πρωτο σου καφεδακι εξω!μελισουλα κουκλιτσα η μικρη σου και τι μαδουλακια!!!!νομιζω ταιριαζει με τον δικο μου τον μαγουλά!

σας αφηνω τωρα κοριτσια ελπιζω να μπορεσω να ξαναμπω συντομα γιατι τελευταια απο ελευθερο χρονο....μηδεν..και για ενα μπονακι ακομα με δυσκολια προλαβαινω να μπω!

MPEMPAKOS ONTOS EXEI KAI SENA TRELA MAGOYLAKIA GIA FILIMA!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!να κανω μια ερωτησουλα...εσεις που θηλαζετε βαφετε τα μαλλια σας?το εχετε συζητησει με γυναικολογο και παιδιατρο?σκεφτομαι να βαψω τα μαλλια μου αλλα εχω ακουσει οτι δεν κανει οταν θηλαζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπεμπακο,ξερω οτι οσο θηλαζεις δεν βαφεις τα μαλλια,οπως ακριβως το ιδιο με την εγκυμοσυνη..στην διαρκεια της εγκυμοσυνης μου ο γιατρος μου επετρεπε μονο να κανω ανταυγειες..δεν εκανα βεβαια,αλλα τον ενατο μηνα εβαψα τα μαλλια χωρις να ακουμπησει η κομμωτρια την ριζα...το ιδιο σκεφτομαι να κανω σε λιγο καιρο,γιατι τα ασπρα αρχισαν και φαινονται επικινδυνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες τι κανετε?Εγω βγηκα στα μαγαζια σημερα και ψωνισα λιγα ρουχαλακια να αισθανθω λιγο ανθρωπος :D

Κατερινακι δεν νομιζω να κανει...ξερω οτι ανταυγειες επιτρεπεται γιατι εκανα σε ολη την εγκυμοσυνη αλλα θελω και εγω τωρα να τα αλλαξω και να κανω βαφη...αλλα θα περιμενω να τελειωσω τον θηλασμο και μετα.

Ο μπεμπακος μου εχει λιγουσ κολικουσ αυτες τις μερες ...πριν λιγο του εδωσα κιντερντε και εχει ηρεμησει λιγο.Φταινε και αυτα που τρωω αλλα τι να κανω τα περισσοτερα δημιουργουν κολικους.Μου ειπε η παιδιατρος οτι και το χοιρινο κανει κολικουσ και εγω τοχα ταραξει δεν το ξερα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΝΑΧ πως είσαι σημερα; Αν το στήθος σου εχει κοκκινίσει, να βάζεις το παιδί να θηλάζει περισσότερο από εκείνο το στήθος και να βάζεις το πηγούνι του προς την κόκκινη περιοχή. Επίσης να βάζεις κρύο γιαούρτι στην κόκκινη περιοχή για να φύγει το οίδημα. Μη γελάς, κάνει δουλειά! ;)

Αν έχεις πληγές στο στήθος σου μη τις πιάνεις με τα χέρια σου. Ό,τι είναι να βάλεις επάνω, βάλε το με μπατονέτες.

Στην προηγούμενη κόρη έπαθα 7 μαστίτιδες... έχω μάθει πια. Βοηθάει πολύ η ξεκούραση, η σωστή διατροφή και... το σκόρδο! Ο άντρας μου όποτε παραπονιέμαι για πόνους με ποτίζει με τσάι σκόρδο-τζίντζερ και βιταμίνη C.

Κορίτσια χρόνια πολλά! Εμείς είμαστε καλά! Εϊμαι στην Ελλάδα αυτές τις μέρες και είδα λίγο ήλιο..

Η μαντάμ τρώει ασταμάτητα. Είμαστε σχεδόν 10 εβδομάδων και είναι 6,5 κιλά! Με κουράζει όταν την έχω αγκαλια αλλά δεν τη χορταίνω. Έχει τεράστια μάγουλα και ένα προγούλι. Της φοράω για 4 μηνων ρούχα. Το παντελονάκι της μοίαζει με κολάν!

Σας χαιρτετώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σχετικα με τη βαφη μαλλιων εγω ξερω οτι ισχυει κ στην εγκυμοσυνη mpempakos

αthinak εισαι ειδιμον για το θηλασμο βλεπω

Ευη ευχομαι να το ξεπερασει ευκολα η κουμπαρα σου το προβλημα,κουραγιο

μαρακικρητικο το παλικαρακι σου μεγαλωνει...ειναι νομιζω ο μεγαλυτερος εδω μεσα από ηλικια :D

elisa καλοφορετα τα νεα σου ρουχα ;)

εγω δεν θα αγορασω ρουχα για να μην επαναπαυτω,θελω να ερθω στα κιλα μου πρωτα....μεχρι τοτε φορμες παρακαλω

αχ κ την Τρίτη επιστρεφω στη σχολή...πώς θα με βλεπουν αραγε τωρα χωρις κοιλιτσα ,χοντρη απλα :(

σημερα εδωσα πρωτη φορα κιντερε στο μαναρι μου, ειχε πιει το γαλατακι του κ μετα απο 15 λεπτα επειδη γκρινιαζε λεω ας του δωσω....το εβγαλε ολο το τσαι με εμετο!!!! σκεφτηκα μηπως ειναι πικρο ή στιφό σε σχεση με το μητρικο γαλα που του δινω που ειναι γλυκο κ το δοκιμασα ,μια χαρα ειναι τελικα! στο επομενο γευμα του εδωσα μονο 10 ml κ το ηπιε μια χαρα !οποτε κατι αλλο τον πειραξε κ εκανε εμετουλι :roll:

πώς σας φαινεται στη φωτο του προφιλ το παλικαρακι μου????

κάνω ωρες ωρες τοσα σχεδια για το μελλον με τον κουκλο μου,τις προαλες σκεφτομουν για την βαφτιση του διαφορα...εσεις εχετε σκεφτει την βάφτιση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merula το τσαι να του το δινεισ ενδιαμεσα στα γευματα.Θα ειχε παραφουσκωσει γι αυτο θακανε εμετο.Ο μπεμπακος σου ειναι κουκλος!Οσο για τη βαφτιση εγω εχω ηδη αρχισει και κοιταω site για ιδεες!!!

α οσο για τα ρουχα τα φοραω ουτως η αλλως φαρδια οποτε θα τα βαλω και αφου εχω χασει ολα τα κιλακια.Μου εχουν μεινει 5 κιλα τησ εγκυμοσυνης να χασω και αλλα 3-4 που θελω για να ειμαι μοντελο :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas manoules...

Piasame kouventoula gia vaftisia vlepw ee??? Emeis vrikame kai nona epitelous..

Afthn thn fora ithela na kanoume koumparous pou tha exw dialeksei egw kai oxi apo ipoxreosh. Sthn proth kratisame tis paradosois kai mas vaftise o gios tou nonou tou antra mou (o idios mas pantrepse kiolas).Den lew kalo paidi einai alla einai eleftheros kai den exei pola pare dose mazi mas oute me to paidi..

Meta apo polu skepsh dialeksa thn mikrh mou thn ksaderfh (20 xronon) gia nona mas, einai mikroula alla polu drastiria kai tha ton agapaei pragmatika giati genika exoume aderfikes sxesois me tis kores ths siggekrimenhs theias mou..

Emeis malon tha vaftistoume ton augousto h to noritero ton Ioulio gia na einai edw kai oi dikoi mou..

Eftase kai h wra ths dietas, meta tis giortes ta kefalia mesa kai polu pina provlepete..

Prepei na eimaste kompses manoules sta vaftisia koritsia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!

Αχ ανυπομονω και εγω να αρχισουμε να μιλαμε για τα βαφτισια!!!!Εμενα θα το βαφτισει η αδερφη μου αυτη τη φορα!

Ευακι ασε πρεπει να ραφτει το στομα ,αντε να ξεκινησουμε ολεσ μαζι διαιτα να εχουμε συμπαρασταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλημερα!

τι κανετε?

εγω σημερα ειμαι καλυτερα, την φιλεναδα μου δεν μπορεσα να την δω ακομα μονο απο το τηλεφωνο μιλαμε.. γυρισε σπιτι της και οπως καταλαβαινεται ειναι απαισια :? παναγια μου σε καμια να μην τυχει!

σε λιγο κλεινουμε και εμεις εναν μηνα με το κοριτσακι μας :)

δεν εχουμε βγει ακομα εξω, μονο στην γιαγια και στον παππου!

αυταα τα νεακια μας!

καλε για βαφτισια λετε? αχ τι καλα και εμεις για ιουνιο ιουλιο λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!! Σημερα σαραντισαμε και πηγαμε στην εκκλησια για να μας διαβασει ο παπας την ευχη..ενιωσα τοσο υπερηφανη κρατωντας τον μπεμπη αγκαλια και ολες οι γιαγιαδες να μου ευχονται γλυκα για το μωρακι μας και οταν ο παπας τον πηρε αγκαλια και τον πηγε μεσα στο ιερο..ηταν η πρωτη φορα που ενιωσα συγκινηση και υπερηφανεια για τον μικρο μου πριγκηπα!!!

Μετα πηγαμε την πρωτη μας βολτα με το αυτοκινητο στην παραλια της Γλυφαδας με τον μπαμπα μας...τι ωραια που ηταν!! στο αυτοκινητο συνεχεια κοιμοταν και μολις φτασαμε σπιτι...το βυζι ηταν ετοιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...