Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

XRONIA POLLA MANOULES KAI MWRAKIA (KAI PAIDAKIA)

Emeis alaksame ton xrono sto spiti mas kai eftixos to agori mou htan ipodigma thn Paraskeuh, etroge kai koimotan giafto kai h mama prolave na kanei tis etimasies pou ithele..Genika exei alaksei, iremise koimate ta vradia einai telio mwraki pleon...

Thn Pemth pou mas perase mou irthe kai h proth mou periodos :(:( Kala eimoun xoris authn toso kairo.....

Thn Trhth exw rantevou ston giatro mou gia ton kathieromeno elenxo meta apo thn genna kai pap-test, skeftome to endexomeno na valw spiral giati antisiliptika den thelw na parw, exei valei kamia sas????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ, ΣΕ ΕΜΑΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ, ΦΑΓΑΝΟΥΛΙΚΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ!!!

Τι κάνετε κοριτσάκια μου; μου λείψατε πολύ! κοιμάται η μικρούλα μου και βρήκα χρόνο και διάβασα όλα τα νεάκια σας! χαίρομαι που είστε όλες καλά, έστω και αν παιδευόσαστε κι εσείς όπως κι εγώ με θηλασμούς, ξενύχτια κλπ, αυτά μέσα στο πρόγραμμα είναι. Πολύ χάρηκα που διάβασα ότι η ΜαρίαΚαπ είναι καλά, ησύχασα! τον μπεμπάκο της τον πήρε σπίτι;

Αναστασία ξετρελάθηκα με την κορούλα σου!! φτου σου κοριτσάρα μου, κουκλίτσα είσαι! αχ τι ωραία! κι εμείς την ντύσαμε Αγιο-Βασιλίτσα και τα Χριστούγεννα και την πρωτοχρονιά που πήγαμε στη μαμά μου για φαγητό, ήταν μια γλύκα! τα κοριτσάκια με τα φορεματάκια και τα κορδελάκια τους σου παίρνουν τα μυαλά!

Συμπεθέρα μου και Ελίζα, χαρά στο κουράγιο σας που καλέσατε κόσμο στο σπίτι!

Να σας πω κι εγώ τα νέα μου.. εμείς είμαστε καλά δόξα τω Θεώ, το μόνο που μας ταλαιπωρεί είναι οι κολικοί. Το κοριτσάκι μου κοκκινίζει και σφαδάζει από τους πόνους, ακόμα και στον ύπνο της βογκάει η κακομοίρα και σπαράζει η ψυχή μου... της βράζω φρέσκα βοτανάκια και κάπως την ηρεμούν, αλλά όχι τελείως. Της δίνω και κίντερντε αλλά καλύτερα νομίζω τα φρέσκα βότανα. Εχω σταματήσει το θηλασμό εδώ και 1 εβδομάδα, νοίκιασα νοσοκομειακό θήλαστρο και βγάζω το γάλα μου και της το δίνω, οι θηλές μου τώρα έχουν αρχίσει να ηρεμούν κάπως. Και με το θήλαστρο κατάλαβα και γιατί γκρίνιαζε, στην αρχή έβγαζα περίπου 70 ml και από τα δύο στήθη, ενώ η μικρή όταν έφτιαχνα συμπλήρωμα έπινε από 90 και πάνω, μερικές φορές και 150! που να της έφτανε λοιπόν το στήθος! και νόμιζα ότι πιπιλούσε, ενώ τελικά απλά ρούφαγε και δεν είχε άλλο!! τώρα άρχισε να βγαίνει λίγο παραπάνω, της δίνω συνήθως και μια φορά την ημέρα συμπλήρωμα αν πεινάει πολύ και είναι μια χαρά. Οι κολικοί είναι τώρα το μεγάλο μας πρόβλημα. Διάβασα ότι μόλις 1 στα 5 παιδάκια παθαίνει κολικούς (!!!), σε εμάς έπεσε το λαχείο;;; και ότι κρατάνε μέχρι τον 3ο μήνα. Ε μετά θα αρχίσουν τα δόντια... Εχει κάνει και η δικιά μου κάτι μαγουλάκια και κάτι μπουτάκια για φάγωμα! μέχρι και προγούλι έχει, χα χα χα! Βρε κοριτσια, ακόμα και τώρα μερικές στιγμές την κοιτάω και δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι δικό μου αυτό το αγγελούδι! πόση αγάπη μπορείς να νιώσεις...

Θέλω να σας ρωτήσω και κάτι: πόσες μέρες μετά τη γέννα είχατε περίοδο;; εγώ έχω ακόμα! 4 εβδομάδες σήμερα που έχω γεννήσει, και ακόμα δεν έχω καθαρίσει! είναι φυσιολογικό; είχα και το θέμα με τη μήτρα μου στη γέννα και έχω αρχίσει να ανησυχώ λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτισουδιααα μου!

αναστασια η μικρη σου ειναι πανεμορφηηηηηηη! να την χαιρεσαι!σκετη γλυκα!

ευη μου ειδες βρε? μεγαλωσε το παλικαρι σας και καθεται ησυχο! ;)

Λενιωωω μου! αγαπη μου τι κανεις? ολα καλααα? οσο για το αιμα εμενα σταματησε!

και θα δουμε τωρα ποτε θα ερθει η πρωτη περιοδος!

ααχ σημερα δεν ειμαι καλα γιατι η κολλητη μου ειναι περιπου 4ον μηνων εγκυος και σημερα το πρωι ειχε αρκετο αιμα και παει νοσοκομειο! ααχ θελω να ειμαι διπλα της και δεν μπορωωωωω :cry:

post-9762-13873935939154_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια κοριτσαρες μου!!με υγεια και να χαιρομαστε τα αγγελουδια μας!!!μελιτινι μου απο το νοσοκομειο ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο τις μαιες και γενικα το προσωπικο..μονο για την αναισθησιολογο διατηρω τις επιφυλαξεις μου γιατι μου φαινεται λιγο παραξενο που δεν με επιασε καθολου η επισκληριδιος.η γεννα θα ηταν ετσι κι αλλιως δυσκολη γιατι το μωρο κατεβαινε στραβα αλλα ημουνα πολυ τυχερη που ειχα αυτο το γιατρο και με υπομονη με εκανε να γεννησω φυσιολογικα και οχι με καισαρικη.εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με το μπεμπη μου!μεχρι να του ετοιμασω το γαλα σπαραζει στο κλαμα!!!τραβαει με λυσσα τα μαγουλα του και μασουλαει τη ποδια του!ποσα ml γαλα επινε το δικο σου τη πρωτη και ποσα τη δευτερη βδομαδα(αν εδινες συμπηρωμα)?ο δικος μου συνηθως πινει 60 απο το δικο μου αλλα δεν του φτανει ...τις περισσοτερες φορες θελει αλλα 60 συμπληρωμα.απο το στηθος μου ουτε κουβεντα..εκνευριζεται γιατι δεν ρουφαει πολυ γαλα και κλαιει γοερα....ελεγα να προσπαθησω αλλα δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει ετσι οποτε εχω παραδοσει τα οπλα και του δινω οτι μπορω με το θηλαστρο.

Κατερινάκι μου νομίζω δεν σου έχω ευχηθεί ακόμα, να σου ζήσει ο κούκλος σου!! καλή λοχεία να έχεις! ταλαιπωρήθηκες κι εσύ στη γέννα ε; εγώ δεν είχα παράπονο από τις αναισθησιολόγους, μόνο ότι άργησαν να έρθουν και είχα πεθάνει στον πόνο, αλλά από τη στιγμή που μου έκαναν την ένεση μετά από 10 λεπτάκια με έπιασε και ευτυχώς κιόλας, γιατί με αυτά που πέρασα αμέσως μετά τη γέννα δεν ξερω αν θα είχα αντέξει χωρίς αναισθησία!! εμένα ήταν 2 γυναίκες, μία παχουλούλα (η πιό έμπειρη) και μια πιό νεαρή με κοντά μαλλιά που μου έκανε την ένεση. Πήγα στις 27/12 στο Αλεξάνδρα για να κάνει μια εξέταση η μπέμπα μου και μπήκα και στην Κόνσολα να βρω μια νοσοκόμα αλλά ήταν 11 το πρωί και περνούσαν οι γιατροί από ότι θυμάμαι εκείνη την ώρα, και δεν σκέφτηκα γαμώτο να πω στη νοσοκόμα μπας και με αφήσει να έρθω να σε δω! αλλά δεν ήξερα και το επώνυμο του συζύγου σου για να σε βρουν! Λογικά εκεί ήσουν ε; κρίμα! Οι μαίες δεν ήταν όλες εξαιρετικές; Οσο για το φαγητό, και η δικιά μου που γεννήθηκε 3.065 φαγανούλα είναι από την αρχή! μάλλον το έχουν όλα τα μωράκια Νοεμβρίου-Δεκεμβρίου :lol: . Στο μαιευτήριο όταν δεν τη θήλαζα έπινε από αυτά τα almiron 1,5 μπουκαλάκι, 90 ml δηλαδή! Κι εμένα ακόμα χαλάει τον κόσμο μέχρι να ζεστάνω το γαλατάκι της, αφού λέω στον άντρα μου όταν βγάλει δόντια να με έχει το νου του μη φάει κι εμένα :shock: . Εδώ και 1 εβδομάδα πίνει στάνταρ 120 και ελάχιστες φορές της φτιάχνω και 30 συμπλήρωμα. Για το στήθος μην ανησυχείς που δεν τρώει, σημασία έχει να πίνει το γάλα σου με όποιον τρόπο και αν το κάνει. Κι εγώ την έχω σταματήσει από το στήθος, και μπορώ πλέον και να ελέγχω αν και πόσο τρώει. Στο στήθος πολλές φορές την έπαιρνε ο ύπνος και μετά λυσσούσε για συμπλήρωμα. Το μόνο δυσάρεστο είναι η συνεχής αποστείρωση, ειδικά τη νύχτα μέσα στον ύπνο σου, αλλά τι να κάνουμε.

Μελιτίνη κι εσύ στο Αλεξάνδρα γέννησες; ποιά ημερομηνία; εγώ 5/12.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορτισουδιααα μου!

αναστασια η μικρη σου ειναι πανεμορφηηηηηηη! να την χαιρεσαι!σκετη γλυκα!

ευη μου ειδες βρε? μεγαλωσε το παλικαρι σας και καθεται ησυχο! ;)

Λενιωωω μου! αγαπη μου τι κανεις? ολα καλααα? οσο για το αιμα εμενα σταματησε!

και θα δουμε τωρα ποτε θα ερθει η πρωτη περιοδος!

ααχ σημερα δεν ειμαι καλα γιατι η κολλητη μου ειναι περιπου 4ον μηνων εγκυος και σημερα το πρωι ειχε αρκετο αιμα και παει νοσοκομειο! ααχ θελω να ειμαι διπλα της και δεν μπορωωωωω :cry:

Καλησπέρα Ναταλάκι μου, χρόνια πολλά!! καλά είμαστε κι εμείς, μόνο οι κολικοί μας ταράζουν! κουκλίτσα κι εσένα η μπεμπούλα σου! πραγματικά όλα τα μωράκια μας είναι πανέμορφα ζωή να έχουν! Σταμάτησε το αίμα σε εσένα ε; μα δεν είναι περίεργο 4 εβδομάδες;;; στις άλλες εγκυμοσύνες σου πόσο καιρό είχες;

Αχ κρίμα για την φίλη σου! ελπίζω να μην είναι τίποτα το σοβαρό Παναγίτσα μου μέρες που είναι, κάνε το θαύμα σου! σε καταλαβαίνω που θέλεις να είσαι δίπλα της, αλλά τι να πρωτοκάνεις τώρα κι εσύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια και μωρακια!

Αναστασια φτου φτου κουκλα η μπεμπα.

Ναταλακι εσενα στο εχω πει ειναι μια γλυκα η μπουμπου!

Εμενα ο μπεμπης εχει γκρινια σημερα...του κανω λιγο μασαζακι και ηρεμει και μετα παλι τα ιδια...

Χθες πηγαμε στην εκκλησια για την ευχη.Σαραντησαμε παραμονη πρωτοχρονιας!Αυριο πρεπει να παω στον γιατρο για να με δει.

Αχ θελω να βγω μια βολτουλα σημερα να παω με μια φιλη μου για καφε.Ελπιζω να τα καταφερω και να κρατησει η μαμα μου τον μικρουλη γιατι εχεει λιγες μυξουλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα,εμεις καλα ειμαστε,αρχιζουμε και χαμογελαμε πιο συνειδητα και ειναι σκετος γλυκας (χαζομαμα)...

εχουμε ομως ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας,γιατι ο παιδιατρος λειπει στο εξωτερικο και δεν μπορω να τον βρω...ο μικρουλης εχει βγαλει εξανθηματα σαν σπιθουρακια πολυ ψιλουλια στο προσωπακι του,πηγουνι και πισω απο τα αυτακια..

ξερω οτι τα μωρακια βγαζουν κατι αναλογο,αλλα εσεις ακολουθετε καποια θεραπεια στα δικα σας αν τυχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα,εμεις καλα ειμαστε,αρχιζουμε και χαμογελαμε πιο συνειδητα και ειναι σκετος γλυκας (χαζομαμα)...

εχουμε ομως ενα προβλημα και θελω την βοηθεια σας,γιατι ο παιδιατρος λειπει στο εξωτερικο και δεν μπορω να τον βρω...ο μικρουλης εχει βγαλει εξανθηματα σαν σπιθουρακια πολυ ψιλουλια στο προσωπακι του,πηγουνι και πισω απο τα αυτακια..

ξερω οτι τα μωρακια βγαζουν κατι αναλογο,αλλα εσεις ακολουθετε καποια θεραπεια στα δικα σας αν τυχει;

Kαλημέρα Μαρινάκι

Το ίδιο ακριβώς έχει και η μπεμπούλα μου (τώρα αρχίζει και υποχωρεί).

Η παιδιάτρός μας μου είπε να την κάνω μπάνιο αρχικά όσο είναι φουντωμένα αυτά τα σπιθουράκια 3-4 φορές την ημέρα (πρίν απο το γεύμα της) και όταν κάτσουν, ηρεμήσουν λιγάκι 1-2 φορές την ημέρα. Τα προϊόντα που μας είπε και πήραμε για το μπάνιο της και την ενυδάτωσή της είναι της Frezyderm το bath cream και το emollient cream αντίστοιχα. Και εφόσον σου έκανε τέτοιο θέμα (δεν είναι τίποτα κακό όμως μην ανυσηχεις) καλό είναι να συνεχίσεις και όταν του περάσουν με αυτά τα προϊόντα να τον πλένεις για να είσαι σίγουρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά και πάλι μανουλίτσες, καλή εβδομάδα, καλό μήνα και καλή χρονιά να έχουμε.

Τι κάνετε; Εμείς κάλα είμαστε απλά έχουμε ένα θέμα με τα κακά της μπέμπας. Αλλάξαμε γαλατάκι γιατί αυτό που έτρωγε απ' την αρχή μετά τον θηλασμό ξαφνικά την προηγούμενη εβδομάδα μας έβγαζε γουλίτσες και λίγο εμετό μετά από κάθε γεύμα σχεδόν. Ενημέρωσα την γιατρό μου και μου είπε να πάρω το humana AR που είναι αντιαναγωγικό. Το τρώει πολύ καλύτερα με πολύ όρεξη και μάλιστα έχει αυξήσει και την ποσότητα. Πίνουμε πλέον στανταρ σε κάθε γεύμα 150ml. 'Έλα όμως που δεν μπορεί να ενεργηθεί η κακομοίρα καλά και σφήγγεται και ξανασφήγγεται και βγάζει πολύ σφηχτά κακα και λίγα. Πόναει κιόλας όταν βγάινουν το μανάρι μου και κλαίει. Σήμερα έκλάιγα κι εγώ μαζί της. Πήρα ξανά την γιατρό και μου είπε να της δίνω το ίδιο γάλα ναι μες αλλά σε νερό που θα έχω βράσει χαμομήλι μέσα και ανάμεσα από τα γεύματα να της δίνω και σκέτο χαμομήλι να πίνει γύρω στα 30ml κάθε φορά.

Για να δούμε. Ξέκινάμε σήμερα έτσι και βλέπουμε. Σε τρεις μέρες ξαναενημερώνουμε την γιατρό. Βέβαια την Τετάρτη θα έρθει η γιατρός να μας κάνει και τα πρώτα εμβόλια μας και θα την δει κιόλας. Αυτά είναι τα δικά μας νέα.

Ναταλάκι και η δικιά σου κόρη είναι μια κούκλα!!!!! Αυτά τα μαγουλάκια είναι για τσίμπημα!

Ελενάκι πονάει η κουκλίτσα σου έ; Υπάρχει μια λάβή που την κρατάς μπρούμητα πάνω στο ένα σου χέρι και ηρεμούνε απ' τον πόνο. Την έχεις δοκιμάσει έτσι;

Βάλτην καμια φωτογραφιούλα να την δούμε και την δικιά σου την μπουλούκα.

Κατερινάκι είδα τον μπέμπη σου στο facebook. Καλά είναι μούρλια! Και φυσικά δεν φαίνεται νεογέννητο αλλά κανονικό μωράκι! Να τον χαίρεσαι!

Ευάκι πως είναι τα ζουζούνια σου; όλα οκ με την γρίπη; Κι εγώ σκέφτομαι να βάλω σπιράλ. Μάλιστα σήμερα που θα πάω στην γυναικολόγο θα το συζητήσω μαζί και θα το αποφασίσω. Θα μπω να σας γράψω λεπτομέρειες.

Εμένα δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμα και έχω καθαρίσει έδω και αρκετές μέρες.

Ελπίζω να μην είναι πρόβλημα αυτό.

Ελίσα μεγαλώσατε κι εσείς! Άντε καλές βολτούλες τώρα πλέον.

Ναταλάκι τι κάνει η φίλη σου που είχε αίμα; Όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!!!τι κανετε?ο μπεμπης ξαφνικα αρχισε να θηλαζει και ειμαι πολυ χαρουμενη του δινω και λιγο συμπληρωμα μετα συνηθως γιατι προστοπαρον δεν του φτανει.τη νυχτα ομως βρε κοριτσια εχω προβλημα...απο τη κουραση και τη νυστα δεν εχω την υπομονη να τον θηλασω και του κανω το ξενο...να δουμε σημερα αν θα τα καταφερω...τα μωρακια σας μετα το μπανακι εχουν ξηροδερμια???ο δικος μου εχει πολυ και να φανταστητε οτι βαζουμε και μια ενυδατικη μετα που μας εχει δωσει ο παιδιατρος.

ενινα μου δεν μπηκα τελικα στην κονσολα γιατι δεν ειχε δωματια αλλα στην περτσαλη(ετσι νομιζω λεγεται).για την αναισθησιολογο τωραεχω την υποψια οτι δεν ηταν καλη ...δεν με επιασε καθολου η επισκληριδιος...αυτη ειπε οτι εχω προβλημα με τη πλατη μου αλλα λιγο παραξενο μου φαινεται.πως τα παει η μπεμπουλα σας??

αναστασια ευχαριστω πολυ!υπομονη με τους κολικους της μικρης κι εμενα μου ειπε η παιδιατρος να του κανω το γαλατακι του με χαμομηλη αν ειναι δυσκοιλιος αλλα προστοπαρον φτου φτου δεν εχουμε προβλημα.

ναταλι ευχομαι η φιλη σου να ειναι καλα αυτη και το μωρακι της..

μελιτινι πως τα παει ο φαγανουλης σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia kai mwrakia kala eiste? emeis poly kala trwme pio poly twra kai pinoyme kai xamomilaki gia na ksedipsame!!!! ayrio sarantizoyme kai 8a eimaste eley8eres gia kamia boltitsa.8a sas balw kai foto na deite to kamari moy. emena moy epesan ola ta rammata pleon kai moy stamatise kai to aima.twra 8a perimenw tin kanoniki periodo mallon e? ayta einai ta neakia moy, polla filakiaaa!!!!!!

post-10156-13873935945088_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koρίτσια γύρισα απ' την γυναικολόγο μου. Με βρήκε μια χαρά. Εννοείται ότι μου έχουν πέσει τα ράμματα. Η μήτρα έχει επανέρθει. Το στήθος μου δεν έχει υπολοίματα γάλατος. Η κοιλιά μου έχει σφίξει επομένως όλα καλά. Έκανα και ένα τεστ παπ και αναμλενω τα αποτελέσματα. Μου είπε πως είδε πως σε λίγες μέρες θα μου έρθει και η πρώτη περίοδος.

Εύη ρώτησα για το σπιράλ και μου είπε πως πρέπει να μας έρθει η πρώτη και καλύτερα και η δεύτερη περίοδος και μετά να το βάλουμε. Δεν το καταλαβαίνεις καθόλου απλά σε μερικές γυναίκες φέρνει περισσότερο αίμα στην περίοδο αν και υπάρχει και ένα άλλου τύπου λέει που μειώνει το αίμα. Μπορούμε να το φοράμε μέχρι και τρια χρόνια το ίδιο (πολλά μου φαίνονται εμένα χωρίς αντικατάσταση) και δεν επηρεάζει τίποτα μέσα μας και μόλις το βγάλουμε μπορούμε κανονικά να μείνουμε έγκυος και πάλι. Οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος ενώ το φοράς είναι τόσες λέει όσες το να σπάσει ένα προφυλακτικό (δηλαδή σε άγριες καταστάσεις ξέρετε....) Εγώ λέω να το βάλω απλά θα περιμένω όπως μου είπε να αδιαθετήσω πρώτα δυο φορές και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia kai mwrakia kala eiste? emeis poly kala trwme pio poly twra kai pinoyme kai xamomilaki gia na ksedipsame!!!! ayrio sarantizoyme kai 8a eimaste eley8eres gia kamia boltitsa.8a sas balw kai foto na deite to kamari moy. emena moy epesan ola ta rammata pleon kai moy stamatise kai to aima.twra 8a perimenw tin kanoniki periodo mallon e? ayta einai ta neakia moy, polla filakiaaa!!!!!!

Βαγιούλα μου τι κορίτσι λαχταριστό είναι αυτό;;;;; Κουκλίτσα είναι! Φιλάκια στα πατουσάκια να της δώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες και κουκλακια!Τι κανετε?

Βαγια μου τελεια η μπεμπα σου!

Βρε κοριτσια τι πραγμα ειναι αυτο με την γκρινια καθε πρωι...να μου πειτε τι θα κανει ολο θα κοιμαται?Ειμαι και αχαριστη ;)

Γενικα ειναι πολυ ησυχο μωρο σε συγκριση με τον μεγαλο μου :twisted:

Σημερα το απογευνα θα παω και στον γιατρο να με δει :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, Καλή Χρονιά!!!

Δεν έχω χρόνο πλέον κορίτσια να χαζεύω στο Internet. Ξεκίνησα να μαγειρεύω, να φροντίζω και το σπίτι και δεν μου μένει πλέον καθόλου χρόνος. Ελπίζω να είσαστε όλοι καλά (μαμάδες και παιδάκκια).

Εμείς σήμερα το μεσημέρι θα πάμε να πάρουμε ευχή και θα αρχίσουμε τις βόλτες!!! Γιούπι για για.... Ήρθε και ο παιδίατρος σήμερα και μας είπε ότι ο μπέμπης μας έχει πάρα μα πάρα πολύ καλή ανάπτυξη...είμαστε 59 εκατοστά και 4800 γραμμάρια. Έχουμε πάρει σε ένα μήνα 6 εκατοστά και 1350 γραμμάρια. Ο μπέμπης μου χαμογελάει συνέχεια και έχω αρχίσει και το χάνω το λίγο που μου είχε μείνει...

Έχουμε και εμείς σπυράκια στο πρόσωπο και ο γιατρός μας μας είπε να του βάζουμε Bepanthol τρεις φορές την ημέρα και σε 3 μέρες θα έχουν φύγει. Εμείς βασικά έχουμε κάνει ήδη την θεραπεία, έχει βελτιωθεί αρκετά αλλά έχουν μείνει λίγα ακόμα και θα κάνουμε συμπληρωματική. Ο μπέμπης μας βασικά εχει τσίμπλες και θα κάνουμε θεραπεία με κολλύριο και ειδικό μασάζ να του ανοίξει ο πόρος ...

Συνεχίζουμε τον θηλασμό κανονικά χωρίς συμπλήρωμα - μας μένει και υπόλοιπο κάθε φορά.. ΑΑΑ κατάφερα και ήπια τον πρώτο μου καφέ έξω με τον άντρα μου και τον κουμπάρο μου!! Επιτέλους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Που ειστε?χαθηκαμε με τα μικρα μας ε?

Εγω καλα εδω σπιτι με τα αντρακια μου ...εχουν λιγο μυξεσ γμτ και πρεπει να τα παω στην παιδιατρο μην χειροτερεψουν.Την ειχα παρει τηλ και μου ειχε πει να βαζω ορο αλλα δεν εχουν φυγει εντελως.

Πηγα και στον γυναικολογο μου χθες και με ειδε που 40ησα.Ολα καλα ,μου ειπε να ξαναπαω αφου μου ερθει η πρωτη περιοδος για να με δει και να κανω και τεστ παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera koritsia, ti kanete?? Ta mwrakia sas einai kala??

Emeis eimaste mia xara, piga kai egw ston giatro exthes kai ola exoun epanelthei mia xara..Gia to spiral mou eipe na perimenw na perasei to 3mhno kai meta na valoume...

Axxx koritsia eimai etimh na skasw shmera :-s:-s:-s H koumpara mou ekane mia mastografia prhn liges meres kai ths vrikan kati, shmera pige ston oggologo kai ths eipe pos einai karkinos, exw pathei sok,einai molis 36 xronon kai exei 2 mikra paidakia. To mono kalo einai pos to prolave sthn arxh...

O oggologos pantos ths eipe na pei se opia kopela kserei na kanei mastografia kathe xrono kai as mhn einai 40 xronon giati pola exoun dei ta matia tou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι λες βρε Ευακι,πω πα.Ευτυχως το προλαβε στην αρχη και θα πανε ολα καλα.Πρεπει να εχει ομως καλη ψυχολογια,οσο γινεται βεβαια αυτο.

Και εμενα ο γυναικολογος μου ειχε πει οπωσδηποτε απο 35 και μετα γιατι γινεται πλεον χαμος.

Εμεις πηγαμε παιδιατρο σημερα γιατι εχουν μυξεσ τα μικρα αλλα δεν ειναι τιποτα,ελαφρια ρυνιττιδα.Τωρα κοιμουνται τα μικρα και θα καθαρισω λιγο γιατι γινεται χαμος στο σπιτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιτελους ιντερνετ και στο σπιτι... :):):) καιρος ηταν...

ευακι περαστικα θα ειναι μην στεναχωριεσται...αφου ειναι ακομα στην αρχη δεν θα εχει προβλημα θα κανει τις θεραπειες της και ολα θα πανε μια χαρα...το ξερω το μονο που εχει να κανει ειναι να εχει πιστη και να σκεφτεται θετικα τιποτα αλλο...

εμεις ειμαστε καλα αλλα εχουν παιξει λιγο τα νευρα μου...τωρα τις γιορτες ο αλεξης ειναι συνεχεια στο μαγαζι και εγω μονη στο σπιτι με τον μπεμπη και δεν λεω καλα περναμε αλλα θα σκασω δεν μπορω αλλο και ενταξει οταν εχει καλο καιρο παμε και μια βολτα μεχρι το μαγαζι με το καροτσι να περπατησουμε αλλα μετα τι???και τωρα ετυχε να εχουν απεργια δυο μερες και λεω του αλεξη να παμε καμια βολτα μεχρι το ηρακλειο οχι τιποτα υπερβολες και με αρχιζει δυο μερες εχω να ηρεμησω να ξεκουραστω και εσυ θα με βαλεις στο δρομο...και δεν λεω δικιο εχει αλλα και εγω τι θελω?λιγο χρονο οι δυο μας που τον βλεπω μονο για να του βαλω φαγητο και να του πω καληνυχτα...ειμαι υπερβολικη ρε γαμωτο???? :cry::cry::cry::cry::cry::cry:

post-5502-13873935955437_thumb.jpg

post-5502-13873935955789_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw se katalavenw Maria mou, den palevete h klisoura sinexia alla eftuxos o dikos mou me katalavenei otan tou lew pos exw skasei kai thelw na pame kamia voltoula..To kako edw einai pos exei polu kruo aftes tis meres kai den mporw na vgw ekso me to mwro giati se klistous xorous den ton pigenw me tpt.

Na fantastite pos otan thelw na paw souper market (an den stilw ton antra mou mono tou) tous afinw sto aftokinito na me perimenoun gia na mhn vazoume to mwro mesa se polu kozmo..

Prepei na kanoume ipomonh mexri thn aniksh meta den tha mazevomaste....

Oxxx klaiei paw gia taizma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια και μωρακια και μπαμπαδες...(καλοι ειναι μωρε και αυτοι απλα δυσκολευονται να τα βγαλουν περα οπως λεει και ο αλεξης )και χρονια πολλα...εχουμε καμια εορταζουσα εορταζοντα???εμενα γιορταζει ο ξαδερφος μου και ισως παμε μια βολτα το βραδυ απο κει...προσπαθει βλεπεται να εξιλεωθει για τα χθεσινα και δεν μου χαλαει χατηρι σημερα...το πρωι πηγαμε και στην εκκλησια βουτηξα την πιπιλα στον αγιασμο και ηπιε και ο μπεμπης :P:P:P:P:P:P:P:P και μετα πηγαμε οι τρεις μας για καφεδακι καλο εεε???εε μα φοβερα θελει ο αγιος που λενε... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα κοριτσια.Χαθηκα το ξερω.

Καλη χρονια ευχομαι σε ολες σας.ΝΑ χαιρεστε τα παιδακια σας και τις οικογενειες σας.

Εγω παιδευομαι με το θηλασμο.Εχουν πληγωθει οι θηλες μου και ειναι πολυ επιπονο αλλα προσπαθω να τα καταφερω.Ελπιζω να πανε ολα καλα και σε λιγο καιρο να ειμαι χαλαρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι ενας ρακος

η φιλη μου επαθε ολικη αποκολληση και εχασε το μωρακι της.

συγνωμη δεν μπορω να σχολιασω κατι αλλο. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...