Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φαγανούλικα μωρακια Νοεμβριου-Δεκεμβριου 2010


Recommended Posts

αστα ελισακι δεν παλευεται σημερα! τωρα κοιμηθηκαν τα μεγαλα και ειμαι εδω με το καραμελακι μου που δεν λεει να κοιμηθει ενω εχει ηδη φαει :?

Λοιπον καλο μεσημερακι κοριτσια παω να αρχισω το κουνημα για να κοιμηθει, μηπως κοιμηθω και εγω λιγο! τα λεμε μετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ ωραια πολυ χαρηκα που ειναι καλα το Μαρακι.

Ειρηνακι ακομα παιδευεσαι με τις θηλες?Ο μεγαλος σου πως εχει παρει τον ερχομο του μωρου?

Ναταλακι ελπιζω να καταφερεις να κοιμηθεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλιτσες και μωρακια...πως περνατε???ναταλακι υπομονη παντα πιστευα οτι ο υπνος ειναι χαμενος χρονος αλλα τωρα με τον μπεμπη εχω ανακαλυψει ποσο πολυτιμος ειναι και φαντασου πως ο δικος μου ειναι ηρεμος...

λιζακι περαστικουλια σας...μωρε τι κακο και αυτο με τις ιωσεις...2 στα 3 σπιτια αρρωστοι ειναι και μιλαω για ολους απο τον πιο μικρο στον πιο μεγαλο...φτου φτου την εχουμε γλιτωσει για την ωρα...

βικακι καλως ορισες και να σου ζησουν τα παιδακια σου ναι δοξα ο θεος σχετικα ηρεμος ειναι αρκει να του κανεις τα χατηρια...ειναι πανεξυπνος και παμπονηρος ο μπομπιρακος μου χιλιους δυο τροπους βρισκει για να τραβηξει την προσοχη μας απο κουβεντουλες μεχρι γελακια ακομα και ψευτικο βηχα και μολις παω να τον δω τσουπ σκαει ενα χαμογελο και μου ρχεται να τον φαω... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera manoules...

Pos ta pernate me ta mwrakia sas?? Emena ekei pou pige na mpei se ena programa arxise na exei kolikous to zouzouni mou :cry::cry: Shmera sparakse sto klama o kaimenos...

Thn Paraskeuh exw kalesei kai kozmo na alaksoume edw ton xrono tromara mou, na dw pos tha kanw tis etimasies pou thelw me to mwro na klaiei sinexia :roll::roll::roll: Tous vlepw na menoun nistikoi oloi (tha einai klista kai ta souvlatzidika :shock::shock: )

Eutuxos einai kala to ksenitemeno Maraki giati teleftea thn skeftomoun sinexia kai eixa arxisei na anisixw polu...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου

προλαβα και κοιμηθηκα λιγο το μεσημερι

αλλα μετα ξαναξυπνησε και ειμαι με το μεμε στο χερι ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ :?

ααχ οι τελευταιες μερες ειναι αρκετα κουραστικεεες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου

προλαβα και κοιμηθηκα λιγο το μεσημερι

αλλα μετα ξαναξυπνησε και ειμαι με το μεμε στο χερι ΟΛΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ :?

ααχ οι τελευταιες μερες ειναι αρκετα κουραστικεεες

Kouragio Natalaki eisai skliro karidi esu :):) Se liges evdomades tha exete vrei kai esois ton rithmo sas pou tha paei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

τι κανετε?ο μεγαλος μου εχει μυξες αρκετες ,και δινουμε μαχη με τον ορο...

ελπιζω να μην κολλησει και τον μπεμπη αν και δεν νομιζω να το γλυτωσουμε...

Αυριο θα μαζευτουμε εδω για αλλαγη χρονου ,ευτυχως θα με βοηθησει η μαμα στο μαγειρεμα γιατι μαλλον βλακεια ειπα να ερθουν εδω...Βεβαια δεν θα μαστε πολλοι αλλα οσο ναναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κι απο μενα!

Καταρχην συγχαρητηρια στο Ναταλακι και στον Μπεμπακο και οποια αλλη κοπελα δε θυμαμαι καλα γεννησε και να σας ζησουν τα μωρακια σας!!!

Εγω ειμαι σημερα καλυτερα,δεν εχω κανει πυρετο,ειμαι ολες τις μερες με μασκα οταν μπαινω στο δωματιο του μωρου και συνεχιζω να θηλαζω κανονικα, οπως μου ειπε ο παιδιατρος..ελπιζω να μη κολλησει το παιδακι κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

το βραδυ μας ηταν καλυτερο απο το χθεσινο! κοιμηθηκα αρκετα αναμεσα στα γευματα της μικρης!

καλε ολα αρρωστουλικα ειναι? εμεις πως την εχουμε γλυτωσει ακομα? αχ παλι καλα να λεω γιατι και με αρρωστο παιδι μεσα σε αυτο τον χαμο ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ..

η μικρη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλιτσες. Πως ειστε?

Εμεις μια χαρουλα. Επεσε ο αφαλουλης μας χθες το βραδυ.

Το βραδυ ειμαστε λιγο γκρινιαρηδες αλλα το παλευω.

Θηλαζω αποκλειστικα αλλα με εχει καταματωσει ο μικρος στις ρωγες απο την αρχη και δεν ξερω τι να κανω.

Θα ερθει και η παιδιατρος το βραδυ να δω τι θα μας πει.

Φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες και τα νινακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!!!!στη γεννα ταλαιπορηθηκα πολυ αλλα περασμενα ξεχασμενα,τα ξεχασα ολα μολις πηρα αγκαλια τον μπεμπη μου!!!!ακομα δεν εχουμε προσαρμοστει....και τρεχουμε και δεν φτανουμε εδω.με το θηλασμο δεν τα εχουμε βρει καθολου..ο μπεμπης ειναι πολυ λαιμαργος..δεν εχει υπομονη να ρουφιξει απο το στηθος και σπαραζει στο κλαμα μεχρι να του δωσω το μπιμπερο...οποτε ειμαι καθε τρεις ωρες να βγαζω με το θηλαστρο και να του το δινω...ταλαιπορια!τρωει και συμπληρωμα γιατι αν δε φαει θα φαει εμας στο τελος!!!με τα ραμματα πως τα πατε??εγω πραγματικα υποφερω να φανταστητε οτι εφαγα μεσημεριανο ορθια γιατι δεν μπορω να κατσω...ο μπεμπης βγηκε τεραστιος εγω μικροκαμομενη και με ξεσκισε για να βγει χαλαλι του ομως το μαναρι μου ηρθε και μου αλλαξε τι ζωη!ζω ενα παραμυθι κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia.....xronia polla....!!! ti kanete????? egw arrwstisa oute katalava pws afou eimai kleismeni sto spiti....den mou eftane to sunaxi kai o puretos...me epiase kai o fronimitis exei flegmoni...opote terma oristika o thilasmos :(:(:( fovamai min kolisw ton mpempi....ti tha kanw?????? Katerinaki na sou zisei o paidaros!!!!!!!!!! ;) talaipwrithikes ki esu e???? toulaxiston gennises fusiologika....alitheia giati talaipwrithikes? ekanes wres na genniseis? to nosokomeio pws sou fanike? ta megala mwrakia einai laimarga...ti na pw egw o dikos mou vgike 4.130....mexri na tou ftiaksw to galataki kanei les kai upoferei apo ponous.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhspera manoules...

Pos ta pernate me ta mwrakia sas?? Emena ekei pou pige na mpei se ena programa arxise na exei kolikous to zouzouni mou :cry::cry: Shmera sparakse sto klama o kaimenos...

Evi kai o dikos mou ta idia...mou egrapse o paidiatros to infakolik alla o mpempis to ftunei amesws... :? kai to kinterte me ta xilia zoria pinei 10ml....alla exw kai xeirotera...thumasai pou legame oti den koimatai stin kounia kai thelei stin kalathouna? e twra den thelei oute ekei...xaxa...koimatai mono panw ston patera tou...h stin koilia tou h sto stithos.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΣΠΑΡΑΞΕ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΚΛΑΜΑ... :(:( ΝΑ ΔΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ...

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΟ&ΥΓΙΕΣ ΤΟ 2011 ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ!!

Κ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΦΤΩΧΕΙΑ!!! :lol::lol::lol:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy xronia polla kai kali xronia na exoyme!!!!! mpempakos na soy zisei to mwraki kalotyxo na einai kai na to kamarwseis opws epi8ymeis.kai sy kali loxeia na exeis kai na min apelpizese koykla moy. perimenoyme tin istorioyla soy. polla filakiaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια κοριτσαρες μου!!με υγεια και να χαιρομαστε τα αγγελουδια μας!!!μελιτινι μου απο το νοσοκομειο ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο τις μαιες και γενικα το προσωπικο..μονο για την αναισθησιολογο διατηρω τις επιφυλαξεις μου γιατι μου φαινεται λιγο παραξενο που δεν με επιασε καθολου η επισκληριδιος.η γεννα θα ηταν ετσι κι αλλιως δυσκολη γιατι το μωρο κατεβαινε στραβα αλλα ημουνα πολυ τυχερη που ειχα αυτο το γιατρο και με υπομονη με εκανε να γεννησω φυσιολογικα και οχι με καισαρικη.εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με το μπεμπη μου!μεχρι να του ετοιμασω το γαλα σπαραζει στο κλαμα!!!τραβαει με λυσσα τα μαγουλα του και μασουλαει τη ποδια του!ποσα ml γαλα επινε το δικο σου τη πρωτη και ποσα τη δευτερη βδομαδα(αν εδινες συμπηρωμα)?ο δικος μου συνηθως πινει 60 απο το δικο μου αλλα δεν του φτανει ...τις περισσοτερες φορες θελει αλλα 60 συμπληρωμα.απο το στηθος μου ουτε κουβεντα..εκνευριζεται γιατι δεν ρουφαει πολυ γαλα και κλαιει γοερα....ελεγα να προσπαθησω αλλα δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει ετσι οποτε εχω παραδοσει τα οπλα και του δινω οτι μπορω με το θηλαστρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλη χρονιά να εχουμε ολες μας!!!!

Εχω πολυ καιρο να μπω γιατι ημουνα αρρωστη με 40 πυρετο. :?

Κατερινα γεννησες ε;;;Να σου ζησει!!!!Εχω την εντυπωση πως στο Ελενα και γενικα στα δημοσια εχουν κοψει την επισκληριδιο.Η μαια μου δηλαδη μου το είπε.

Τι κανετε οι υπολοιπες;;;Τα μωρακια σας μεγαλώνουν;;;;

Εγω θηλαζω αλλα η μια μου η θηλή ειναι σε μαυρα χάλια.Ελπιζω σε καλυτερες μερες που θα θηλαζω και δε θα το σκεφτομαι καθολου.Αντε να δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδιααααααααααααααααααααα μου

ευτυχισμενο το νεο ετος!μονοο με χαμογελααααααααααα και υγεια :D:D

τι μου κανετε? εμεις ειμαστε μια χαρα χθες πηγαμε στους γονεις μου και φαγαμε ηρθε και η αδερφη μου με το δικο της το κοριτσακι!

το βραδυ κοιμηθηκαμε εκει και φαγαμε και το μεσημερι εκει και σημερα γυρισαμε σπιτακι μας! το φλουρι επεσε στον αντρα της αδερφης μου :)

η μπεμπουλα ακομα συμπληρωμα δεν εχει παρει τα καραφερνουμε με το στηθος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια και καλη χρονιά να εχουμε ολες μας!!!!

Εχω πολυ καιρο να μπω γιατι ημουνα αρρωστη με 40 πυρετο. :?

Κατερινα γεννησες ε;;;Να σου ζησει!!!!Εχω την εντυπωση πως στο Ελενα και γενικα στα δημοσια εχουν κοψει την επισκληριδιο.Η μαια μου δηλαδη μου το είπε.

Τι κανετε οι υπολοιπες;;;Τα μωρακια σας μεγαλώνουν;;;;

Εγω θηλαζω αλλα η μια μου η θηλή ειναι σε μαυρα χάλια.Ελπιζω σε καλυτερες μερες που θα θηλαζω και δε θα το σκεφτομαι καθολου.Αντε να δούμε.

sto elenas to exw akousei ki egw....akoma kai stin kaisariki kanoun oliki....polu duskola na kanoun episkliridio....sto aleksandras omws kanoun se opoia zitisei....!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη χρονια κοριτσαρες μου!!με υγεια και να χαιρομαστε τα αγγελουδια μας!!!μελιτινι μου απο το νοσοκομειο ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον γιατρο τις μαιες και γενικα το προσωπικο..μονο για την αναισθησιολογο διατηρω τις επιφυλαξεις μου γιατι μου φαινεται λιγο παραξενο που δεν με επιασε καθολου η επισκληριδιος.η γεννα θα ηταν ετσι κι αλλιως δυσκολη γιατι το μωρο κατεβαινε στραβα αλλα ημουνα πολυ τυχερη που ειχα αυτο το γιατρο και με υπομονη με εκανε να γεννησω φυσιολογικα και οχι με καισαρικη.εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με το μπεμπη μου!μεχρι να του ετοιμασω το γαλα σπαραζει στο κλαμα!!!τραβαει με λυσσα τα μαγουλα του και μασουλαει τη ποδια του!ποσα ml γαλα επινε το δικο σου τη πρωτη και ποσα τη δευτερη βδομαδα(αν εδινες συμπηρωμα)?ο δικος μου συνηθως πινει 60 απο το δικο μου αλλα δεν του φτανει ...τις περισσοτερες φορες θελει αλλα 60 συμπληρωμα.απο το στηθος μου ουτε κουβεντα..εκνευριζεται γιατι δεν ρουφαει πολυ γαλα και κλαιει γοερα....ελεγα να προσπαθησω αλλα δεν μπορω να τον βλεπω να υποφερει ετσι οποτε εχω παραδοσει τα οπλα και του δινω οτι μπορω με το θηλαστρο.

xaxaxaxa...Katerinaki masoulaei ta patousakia tou :?::?::?::lol::lol: a! esu exeis xeirotera apo mena....!! emena sto maieutirio epine sumplirwma 2 mpoukalakia auta pou eixan ekei ta almiron 60ml to ena...opote 120ml sunolo...ennoeitai meta apo thilasmo auto...stin arxi epine ena mpoukalaki alla meta apo 2-3 meres ton evlepa na glufei ta xerakia tou kai na gkriniazei... :shock:

twra pou stamatisa ton thilasmo pinei mexri 150ml ti gala tou dineis? to almiron o dikos mou to ksernouse enw twra tou dinw nativa kai stamatise tous emetous...o paidiatros pantws mou eipe oso zitaei tou dineis....oso ki an zitaei....ki an to pinei olo simainei pws den xortase......oso gia tin anaisthisiologo....emena otan mou evalan tin okutokini kai arxisa na ourliazw apo tous ponous irthe mia anaisthisiologos Nansu th legane...me kastanoksantha makria mallia (auth sou ekane?) itan mazi ths kai enas psilos melaxrinos....den einai oti den itan kali apla h dosi pou evale den itan entaksei....otan telika kataliksame stin kaisariki..itan allos anaisthisiologos (o theos na ton exei kala) o opoios mou ferthike toso kala pou me sugkinise giati oute h giatros mou den mou ferthike etsi...autos otan mou ekane episkliridio Katerina mou den eniwtha tipota...na me xtupages ekeini thn wra den tha eniwtha kati...kai prin ksekinisei to xeirourgeio gyrw sta 5 lepta me rwtoyse auto pou kanw twra to niwtheis? alloi den rwtane kan giati kserw tetoies periptwseis...h kopela pou itan dipla mou eixe gennisei fusiologika me episkliridio kai tin akouga olh nuxta pou ponouse...enw egw pera apo th nusta den eixa tipota allo...e kai oti meta apo 2 meres den mporousa oute na gelasw apo tin tomh...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες μου!!!!!!!!!!!!!!!! Χρόνια πολλά και καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και χαρά!!!!!!

Πως τα περάσατε; Εμείς πολύ καλά. Σήμερα γιόρταζε και ο άντρας μου και είχαμε λίγη και καλη παρεούλα κάτι φιλαράκια και πέρασε πολύ ευχαριστά η μέρα. Η μικρούλα μου ήταν πολύ ύσηχη και πολύ κουκλίτσα γιατί είχαμε ντυθεί ψιλό καλά για την γιοτρή του μπαμπά της! Θα σας βάλω φωτογραφία.

Κατερινάκι μου να σου ζήσει ο μπεμπούλης σου!!!!!!!!!!! Φαγανούλικο μωρό ε; Εμ βγήκε και κοτζαμ άντρας!

Κορίτσια να τα χαιρόμαστε όλα τα μωράκια μας και να είναι γερα και ευτυχισμένα για να είμαστε και εμείς ευτυχισμένες! Τα λέμε! Πάω να ταϊσω την μπεμπούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...