Μετάβαση σε περιεχόμενο

(Προσπαθώ να μην) καταρρέω Νο 2


Recommended Posts

ela βρε νασια καθολου γαλα;

πωπω

και το βραδυ πως κοιμαται;

εισαι και εγκυουλα

μια χαρα δλδ

καλη επιτυχια καλυψω μου

ελα θα την στρωσει η πεθερα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 904
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κ χαρα σας εδω ειμαι κ γω ..

ουφ πτωμα βεβαια ..η χτεσινη μερα ηταν φριχτη με τα πιτσιρικια ελεος παναγια μου να μην ξαναρθει :o

ηταν αυπνες απο το πρωι μεχρι το βραδυ που επεσαν για υπνο με τρελη γκρινια κ υπερενταση ..οκ κ αλλες φορες εχουμε παει θαλασσα δεν λεω , ομως δεν καταλαβαινω τι το διαφορετικο εγινε χτες κ μουλαρωσαν κ οι τρεις κ το μικρο περισσοτερο απ'ολες ..

Σημερα ετρεχα επισης περα δωθε για δουλειες του Νικου το πρωι αλα μπρατσετα με την μικρη μεσα στην ζεστη ταξι δεν υπηρχαν κ εκανα το λαθος το ζωον να μην παρω αμαξι ..λουτσα στον ιδρωτα κ οι δυο ..Με την ψυχη στο στομα γυρισαμε σπιτι κ μετα απο λιγο ηρθαν κ οι μεγαλες απο τον παιδικο ..πηγαμε ευτυχως για υπνο χωρις παρατραγουδα κ μολις κοιμηθηκαν να μαζεψω λιγο τα ασυμαζευτα ..τ'απογευμα σε παρτι παιδικο γενεθλιων οπου ξεσαλωσαν για τα καλα κ τωρα εχουν πεσει ξερες ..Επιτελους καθομαι μια σταλα μετα απο μια ολοκληρη μερα ..

Εχω κ τυψεις γιατι εφαγα σκατοφαγητο στο παρτυ ..εμ δεν αντεξα γμτ :roll::roll::roll: τοσο καιρο εχω βαρεσει μπιελα με την κοτοπουλαδα ..μνησθητι δηλαδη .. :lol::lol::lol:

Μαρκερ γεια χαρα νταν ..διδυμομανα κ συ ..τι κανουν τα διδυμακια σου ? Τρωνε πινουν κοιμουνται η ειναι στην πριζα σαν τις δικες μου τις γαιδουρες ? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα ..καλυψουλα καλη επιτυχια με τα βιογραφικα που εστειλες ..δεν ξερεις μπορει να κατσει κατι καλο εκει που δεν το περιμενεις ..Ευχομαι να εχεις γρηγορα μια καλη προταση δουλειας ..Ειναι δυσκολες οι εποχες που ζουμε κ ενας δευτερος μισθος ειναι υπερπολυτιμος ..

Μαρκερ τωρα ειδα οτι εγραψες πιο κατω οτι εχετε θεμα με το φαγητο ..δεν τρωνε τιποτα η ειναι απλα λιγοφαγα που λεμε..

Νασια υπομονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη..το λεω κ στον εαυτο μου κ ας μην εγκυμονω οπως εσυ ..Λιγο ακομα εχεις ζορι κ μετα θα ξαλαφρωσεις λιγακι ..μια οι ζαβολιες του Μαρουλιου σου, μια η ζεστη μια η κοιλια που φουσκωνει βαλε κ τις ορμονες ειναι λιγο χαος η κατασταση το καταλαβαινω ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φίλες μου!!!!!!!!! Καλό μήνα!!!!!!!!!!!

Πήγα για shopping therapy σήμερα.... κατακουράστηκα αλλά το ευχαριστήθηκα!!!!!!!!! Είχα τόσον καιρό να βγώ από το σπίτι.......ψώνισα μόνο για τις μπουμπούδες μου, το Μαρούλι μου και την μπεμπίκα της κοιλίτσας αλλά χαλάλι!!!!!!!!!!

Μάρκερ μου ναι δυστυχώς η ταλιμπανίτσα μου το έχει κόψει τελείως το γάλα...ούτε για δείγμα δεν το βάζει στο στόμα της εδώ και μήνες......με έσκασε αλλά στο τέλος πέρασε το δικό της γιατί δεν έπιασε κανένα από τα κόλπα που δοκίμασα...έτσι κι εγώ την πλάκωσα στα γιαούρτια και στα τυριά!!!!!!!!!!

Καλυψούλα μου καλή επιτυχία με τα βιογραφικά.....εεεε πού θα πάει, κάτι θα κάτσει, δεν μπορεί!!!!!!! Εύχομαι το καλύτερο δυνατόν!!!!

Ευάκι μου είδες τί τα πιάνει καμιά φορά τα σκατουλάκια?????? Ντουρασελ!!!!! Δεν κλατάρουν με τίποτα!!!!!!!!!! Και η δικιά μου στην πρίζα όλη μέρα.......κι όταν την πιάνει υπερένταση.....άστα να πάνε!!!!!!!!!!! Κι εγώ με μια κοιλιά ναααααααα....άντε κυνήγα την!!!!!!!!!!

Πάω για νάνι κοριτσάκια μου!!!!!!!!

Φιλιά σε όλες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια σας διάβασα τώρα μερικές από τις τελευταίες σελίδες σας και σκέφτομαι με τρόμο τι με περιμένει!!!Έχω δίδυμα κοριτσάκια 10,5 μηνών και ήδη η κούραση μου είναι μεγάλη.Ξεκίνησα δουλειά και πράγματι οι ώρες τις δουλειάς είναι αυτές που χαλαρώνω.Τα μικρά μου ειδικά το ένα είναι ζιζάνιο,σκαρφαλώνει καναπέδες συνέχεια,μπουσουλάει σε όλο το σπίτι αν την αφήσω απερίφραχτη και γενικώς κοιμάται δύσκολα,τρώει δύσκολα κλπ κλπ.Η άλλη έχει πυρετό αυτές τις μέρες μάλλον από δόντια έχει βγάλει 4 και τώρα βγάζει ακόμα ένα μεγάλο πάνω.Γενικώς δε περίμενα τόση κούραση.Το βράδι πέφτω ξερή με νεύρα σε σημείο να σκέφτομαι ας κλαίνε όσο θέλουν για να μη κοιμηθούν δεν αντέχω άλλο να τις νταντέψω.Παρακάτω όμως βλέπω είναι τα δύσκολα ε;Αχ και θέλω και τρίτο να φανταστείτε,δε τη χόρτασα την εγκυμοσύνη μου θέλω να το ξαναζήσω...αλλά μετά που κουράγιο...ο άντρας μου λέει αν κάνουμε τρίτο θα το μεγαλώσω αποκλειστικά και εκείνος δε θα βοηθάει..Αστειεύεται βέβαια.Κουρασμένος κι αυτός.Τίποτα δε κάνουμε μόνοι μας πια.Παντού μαζί και τα μωρά.Πεθύμησα μια έξοδο για ποτό,ένα χαλαρό μπανάκι στη θάλασσα,ένα βραδινό ύπνο χωρίς διακοπή.Βέβαια δε θέλω να παραπονιέμαι την υγεία μας να έχουμε και όλα τα άλλα παλεύονται.Θα διαβάζω καθημερινά το παρεάκι σας τώρα που σας πέτυχα καταρέουσες μάνες και ελπίζω να προλαβαίνω να σας γράφω τα δικά μου από τη δουλειά γιατί από το σπίτι ούτε λόγος...Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα

καλα ειμαι λωλη κ απολωλη..ουτε καλο μηνα δεν σας ειπα χτες η γαιδουρα ... :roll::oops::oops::oops: Καλο μηνα λοιπον κοριτσαρες εστω κ καθυστεριμενα αλλα ενα μυαλο ειπαμε ειναι αυτο ..

MARDIO, γεια χαρα να χαιρεσαι τα διδυμακια σου ..Τι φυλο ειναι ? Διδυμομανα κ συ εισαι στην δυσκολη φαση τωρα ..δοντια , σκανταλιες , φασεις αναπτυξης κτλ ..Θα ηρεμισουν καποια στιγμη οσο ηλιθιο κ αν σου ακουγεται αυτο , ακου κ την παλια καραβανα - δηλ.την αφεντια μου χεχεεε-

Ηταν στιγμες οταν οι διδυμες ηταν στην φαση του ενος ετους που ειλικρινα ημουν στα προθυρα νευρικης παρακρουσης ..κ δουλευα τοτε κ πολλες ωρες ..Ομως τα πραγματα πιστεψε με ηρεμουν δεν ειναι μονιμως ετσι στην τσιτα ..Μεγαλωνοντας βεβαια εχεις αλλα τρεξιματα αλλα πλεον τα παιδια μπαινουν σ'ενα ρυθμο ..Τωρα για τριτο που ανεφερες οι μεγαλες μου κορες εχουν διαφορα 28 μηνες απο την Αριαδνη μας ..Στην αρχη ηταν σαν να ειχα τρια μωρα στο σπιτι .. :roll: Κατοπιν ομως κ αφου περασαμε φασεις προσαρμογης κ μεις αλλα κ τα πιτσιρικια τα πραγματα στρωσαν σταδιακα βεβαια .. 8-)

Για μενα κ στα τρια μου παιδακια το πιο δυσκολο διαστημα ηταν αυτο που επικρατουσε η αυπνια γιατι δεν την παλευα με τιποτα ..ευτυχως που τουλαχιστον οι μεγαλες οταν γεννηθηκε η Αριαδνη ειχαν ηδη προγραμμα κ ετσι ειχα μονο το νυχτοπερπατημα της μικρης ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραία που τα γράφεις mama eva,ενθαρρυντικά.Θά θελα πολύ να αποκτήσουμε κάποια στιγμή και τρίτο μωράκι αν καταφέρουμε να βάλουμε τις μικρές μας σε ένα πρόγραμμα.Κοριτσάκια είναι και μας σαν τα δικά σου!!Όπότε θα κάνουμε υπομονή να περάσει η φάση.Αλήθεια πότε στρώνουν με το θέμα φαί-ύπνο;Εκεί κοντά στα 2;Εμάς δε καλοτρώνε με τις μέρες τους και κοιμούνται δύσκολα το βράδι όσο κουρασμένες και να είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου κοριτσομανα MARDIO !!! Κοιτα για μενα τα παντα αλλαξαν προς το καλυτερο οταν αποφασισα να μπουν τα μικρα σε ενα προγραμμα ..αυτο βεβαια εχει τα υπερ κ τα κατα του κ η καθε οικογενεια εχει την δικη της καθημερινοτητα ..Εγω τις αφησα τοτε για να παω στην δουλεια κ ηταν 6 μηνων ..Δυσκολευτηκα κ γω κ αυτες παρα πολυ ..Η μαμα μου η καημενη τοτε ομολογω οτι εκανε οτι μπορουσε αλλα προγραμμα δεν υπηρχε στα πιτσιρικια μου ..Ετρωγαν οποτε ηθελαν , κοιμοταν οποτε κ οσο ηθελαν οποιαδηποτε ωρα ..Οποτε οταν εγω προσπαθουσα να κανω κατι τοτε επεφτε στο κενο γιατι απλα δεν γινοταν ..Οταν ομως τελειωσα την σεζον δουλειας - δουλευα σε τουριστικο γραφειο κ ειμασταν με συμβασεις ορισμενου χρονου - πηρα τα πραγματα απο την αρχη κ ξεκινησα να τις βαζω σε μια σειρα ..δεν ηταν ευκολο αλλα ουτε κ ακατορθωτο ..Συγκεκριμενες ωρες φαγητου - υπνου - παιχνιδιου κ βεβαιως ρουτινα υπνου που για μας επαιξε τον καθοριστικοτερο ρολο ..Κ φαντασου οτι εξ αρχης τις ειχα στο ιδιο δωματιο παρολα αυτα ακομα κ οταν ξυπνουσαν το βραδυ κ μιλαμε για τρελες φασεις αυπνιας , δεν ξυπνουσαν ποτε η μια την αλλη ..πως το καταφερναν αυτο ακομα κ τωρα δεν εχω καταλαβει ..φροντιζαν ομως να ξυπνανε εναλλαξ ετσι για να υπαρχει οργανωμενο σχεδιο αυπνιας κατα της μανουλας :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβώς τα ίδια μου κάνουν mama eva με αυτά που περιγράφεις.Εμείς τους έχουμε πρόγραμμα στανταρ ώρες φαγητού παιχνιδιού ύπνου αλλά δεν το τηρούν.Δε θέλουν πχ να φάνε δε θέλουν να κάτσουν στο κρεβάτι τώρα πριν τις 23,00.Αλλά ευτυχώς αυτό που λες στο ίδιο δωμάτιο από 6 μηνών αλλά η μια δε ξυπνάει την άλλη.Με ζορίζει η φάση του να κάνουν άτακτα παιχνίδια,πχ να ανεβαίνουν καναπέδες ,να τραβάνε καλώδια φωτιστικών να στέκονται όρθιες στο τραπεζάκι και να πέφτουν με τα μούτρα κάτω και επειδή είμαι μόνη αρκετές ώρες στο σπίτι φοβάμαι τι με περιμένει κάθε μέρα.Μακάρι να στρώνουν τα πράγματα σιγά σιγά γιατί και γω δουλεύω ευτυχώς για ένα χρόνο μειωμένο ωράριο και δεν έχω πολλές αντοχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελει πολυ υπομονη καλο μου ..Μακροπροθεσμα θα βλεπεις δυο κοπελαρες κ θα λες ναι σκοτωθηκα στην κουραση αλλα να τα τα κοριτσακια μου τα βλεπω κ τα χαιρομαι .. ;)

Εξ αρχης σ'εμας οταν ηθελα να κανουν κατι κ οι δυο επρεπε να πεισω πρωτα την μεγαλη - εμ τεσσερα ολοκληρα λεπτα ειναι αυτα .. :lol: - κ μετα ακολουθουσε κ η μικροτερη ..Στο θεμα του υπνου επειδη η κυρα κορη μου η μεγαλη ειχε φτασει να ξυπναει καθε μισαωρο καμια φορα κ καθε τεταρτακι ο κομπος ειχε φτασει στο χτενι ..Ειχα πιασει πατο που λενε ..Κ ξυπνουσε οχι για γαλα η πιπιλα , αλλα για να σηκωθω να με δει να την ξαπλωσω κ να ξανακοιμηθει ..ελεος δηλαδη ποσες φορες να το κανεις αυτο μεσα σε μια νυχτα κ μαλιστα επι δυο ..φρικη ..

Ξεκινησαμε λοιπον εκει γυρω στην ηλικια σας με κατι κουκλες που τους ειχαν παρει δωρο να τις βαζουμε για υπνο στα κρεβατια τους κ να βγαινουμε απο το δωματιο για να κοιμηθουν ..Μετα απο λιγο καιρο οταν εφτανε η ωρα του υπνου εβαζα τις μικρες μαζι με τις κουκλες τους στο κρεβατι για να κοιμηθουν παρεα κ εκανα οτι καναμε με τις κουκλες ..εβγαινα απο το δωματιο ..Αν μουρμουριζαν τους ελεγα ηρεμα οτι τωρα θα κοιμηθουμε αγκαλιτσα μετις κουκλιτσες ..Ε για να μην στα πολυλογω , το κολπακι επιασε κ κυριως στην μεγαλη που απο τοτε μας βγηκε τελικα μεγαλη υπναρου - δεν το περιμενα οχι δεν το περιμενα με καμια παναγια ομως ..- Απο τοτε κρατωντας ευλαβικα προγραμμα στα παντα τα κοριτσουδια μου αρχισαν να κοιμουνται στα κρεβατια τους ηρεμα χωρις μουρμουρισμα ακομα κ οταν κοψαμε πιπιλες κτλ ..Απλα αυτο που θελω να σου πω ειναι οτι μερικες φορες πρεπει να γινομαστε λιγο κασκαντερ οι μαμαδες ..δεν ξερω ετσι το βλεπω ..να γινομαστε εφευρετικες κ γενικα να βλεπουμε λιγο απο την δικη τους σκοπια ..Απλα θελει πολυ υπομονη ..αυτο ειναι σιγουρο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβερό τέχνασμα αυτό με τις κούκλες αλλά 10 μηνών καταλαβαίνουν;;;Δεν έχω την εντύπωση οτί επειδή θα δουν την κούκλα θα κάτσουν κι αυτές,έχουμε παιχνιδάκια στα κρεβάτια τους αλλά δεν τις συγκινούν θέλουν εμάς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrio γεια σου κ απο μενα..

εγω εχω μια μονο κορουλα οποτε καλυτερα ακου την ..παλια καραβανα μαμα ευα!!!

αλλα θελω να σου πω οτι χρειαζεται πολλη υπομονη'

ειδικα οταν εχεις 2 μωρα..

εγω με την αγγελικη δοκιμασα τα παντα στο θεμα του υπνου

κ για πρωτη φορα αρχισαμε να κοιμομαστε σερι ολο το βραδυ 18 μηνων!!!!!το πιστευεις???? :shock:

γενικα θελει να ακολουθεις ευλαβικα προγραμμα

κ να εχεις μια σταθερη ρουτινα υπνου

ωστε να ξερουν τα μωρα τι περιμενεις απο αυτα να κανουν..

θα κανεις καθε βραδυ το ιδιο πραγμα:μπανακι χαλαρο,μασαζ με μια κρεμουλα,

κουνια μαζι με καποιο μαλακο παιχνιδακι,πιπιλα αν χρησιμοποιεις,

παραμυθακι-το ιδιο καθε βραδυ-

κ μετα θα αναβεις ενα μικρο φωτακι

θα τους δινεις φιλακι κ θα λες ειναι ωρα για υπνο μωρακια μου

κ θα βγαινεις απο το δωματιο...

αν χρειαστει θα μπεις πολλες πολλες φορες μεσα για να τις καθησυχασεις

κ να τις χαιδεψεις

αλλα θα ξαναβγαινεις παλι κ παλι

μεχρι να συνειδητοποιησουν οτι ειναι ωρα να ξεκουραστει κ η μαμα!!!

μπορεις να δοκιμασεις κ μια απαλη μουσικουλα

για να εχουν συντροφια.

καμια φορα τα ενοχλει η απολυτη ησυχια!!!

ειναι βεβαια μικρες ακομα για να τις αφηνεις να κλαινε

οποτε αν εχουν μαθει να κοιμουνται στην αγκαλια

καλο θα ειναι να αρχισεις το προγραμμα υπνου αφου γινουν ενος..

ο,τι αλλο θες ρωτα!!!!εχω δοκιμασει τα παντα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα

εμεςι ακομα δεν κοιμοαστε σερι :lol::lol::lol:

μαρντιο εγω αυτο που λεω στις μανουλες δυδιμων ειδικα πρωτα παιδια ειανι ενα μεγαλω ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ή θα ΠΕΡΑΣΕΙ

εμεςι τωρα σιγα σιγα παμε καλυτερα

εγω ειδιακ την πρωτη χρονια ημουν σε νευρικο κλωνισμο καθημερινα

μοναχη ολη μερα

με 2 μωρα που δεν επιναν γαλα γουλια - επρεπε να τους κοιμιζω για να πιουν το γαλα τους

ειχαν παλινδρομηση

ολη μερα ελεγα σημερα θα αυτοκτονισω :lol:

παντως για εμενα οσο μεγαλωνουν φτιαχνουν τα πραγματα

δεν τρωμε - οκ - μου βγαινει η πιστη

δεν κοιμομαστε σερι - οκ το εχει αναλαβει ο αντρας μου πλεον - δεν με απασχολει - του ειπα - εγω δεν ξανασηκονομαι - δεν μπορω αλλο

η δουλεια ειναι χαλαρωση πλεον - μιλαμε παω στη δουλεια και πεταωωωω

αλλο πραγμα

απορω οταν λενε οτι κουραζονται στη δουλεια

εβα σκεφτομαι και εγω να κανω και αλλο ενα

θελω ενα να το χαρω ρε συ

αλλα ο αντρας μου εχει αμφιβολιες

εσυ που εχει και αλλο τι λες;

καλα περιτον να σου πω οτι ειναι οχι μονο γαιδουρια αλλα σε βγαζουν εξω απο τα ρουχα σου στο πι και φι

ευτυχως πλεον εχω βαλει φυσικες ωτοασπιδες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα μαρκερ εγω θα το ριξω στα βαρια!!!!!! ;)

κρατατε κατι κ για μενα γιατι δεν με βλεπω να την βγαζω καθαρη... :lol::lol:

Μαρκερ αν σκεφτεσαι να κανεις κ τριτο τις καλυτερες μου ευχες ..η μονη συμβουλη ισως που θα μπορουσα να σου δωσω ειναι να εχουν μια καποια διαφορα ηλικιας με τα διδυμα ..γιατι αν ειναι η διαφορα κοντινη - βλεπε τους 28μηνες διαφορα που εχουν οι δικες μου ..- θα βαρεσεις μπιελα στα σιγουρα ...Περισυ τετοιο καιρο περνουσα απανωτα τα εγκεφαλικα ..καλυψουλα θυμασαι ?

Παντως ενταξει σιγουρα μεγαλωνοντας αλλαζουν τα πραγματα αλλα δεν ξερω τελικα τι ειναι αυτο που λενε αλλαζουν προς το καλυτερο ..Δηλαδη οκ φευγεις απο την φαση ταισμα-αλλαγμα-αυπνια- δοντια κτλ αλλα μπαινεις σε αλλου ειδους καταστασεις ..Σου βγαζουν κ γλωσσα απο πανω ..Αυτη η κυρα κορη μου η μεγαλη εμ δεν παλευται πια ..ενα της λεω πενηντα μου γυριζει κ μαλιστα με το φρυδι σηκωμενο..Απο κοντα βεβαια κ η αλλη μην τυχον κ θιξουμε την αδερφη ΤΗΣ..Μετα εχουν απαιτησεις , τρεξιμο βολτες ( ενταξει αυτο μας αρεσει ..)

Σκεψου επισης Μαρκερ μου οτι καθε φορα που παω τις μικρες στο παρκο της γειτονιας η επιστροφη προυποθετει ξεβρωμισμα - μπανιο - βραδυνο γιαουρτι - πλυσιμο δοντιων για τις μεγαλες κ λιγο για το μικρο - κ νανιιιιιιιιιιιιιιιι ..κ ολα αυτα επι τρια ..Μελλοντικα ομως με σκεφτομαι να τις κοιταζω κ να λεω ειναι αυτα τα μωρα μου , αυτες οι κοπελαρες ..Αυτο που με απασχολει ρε παιδια - ναι ..επιασα την αμπελοσοφια αποψε το ξερω ..- ειναι αν θα πουν αργοτερα ναι ρε γμτ εφτυσε αιμα η μανα μας , την πεθαναμε στο τρεξιμο οταν ειμασταν μικρα ..

Επισης δεν μου εφτανε ολο το τρεξιμο των τελευταιων ημερων πριν που καθομασταν με τον Νικο στο μπαλκονι για τσιγαρο με τσιμπησε μια μελισσα ..που στα κομματια βρεθηκε τωρα βραδιατικα κ ηρθε κ στρογγυλοκατσε στο δαχτυλο μου δεν ξερω ..γμτ δεν ηξερα οτι ποναγε τοσο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΧ περαστικά mama eva για τη μέλισσα και μένα με τσίμπησε πέρσι όταν μάζευα τα ρούχα από το μπαλκόνι,είχε μπλεχτεί η άτιμη σε ένα φανελάκι μέσα.Αμμωνία να μη φουσκώσει,fenistil κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..καλυψουλα θυμασαι ?

εμ δε θυμαμαι???????

μαζι τα λεγαμε......

πωπω πραγματικα εισαι σε καλυτερη φαση τωρα!!! :lol:

περαστικα κ για τη μελισσσα...

εγω παιδια το σκεφτομαι ακομα κ για 2ο να σας πω την αληθεια.

ειναι χαλια κ τα οικονομικα βεβαια αυτη τη στιγμη

αλλα πιστευω οτι η αγγελικη μεχρι τα 3 δεν θα παλευεται

κ αν εχω κ ενα μωρο καποιο απο τα 2 ΄παιδια θα πρεπει

να πηγαινει συχνα στους παπουδες του.

κ δεν θελω..

οποτε εχω δωσει διορια στον εαυτο μου

μεχρι να παω 35 να κανω 2ο

αλλιως το ξεχναω.

ειμαι 31!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερεεεεεεεεεες

ακομα σκεφτομαι την χτεσινη κωλομελισσα ..που στην ευχη με βρηκε βραδιατικα ..ευτυχως δεν εχω πρηστει πολυ , προλαβα κ εβαλα τα απαραιτητα απλα με ποναει λιγακι..

Καλυψουλα μην νομιζεις τα πιτσιρικια στρωνουν λιγακι με τον παιδικο οποτε μην το δενεις κ συ κομπο οτι η Αγγελικουλα θα σας χορευει τσαμικα μεχρι τα τρια οπως λες ..Κ επισης το βλεπω απο την αφεντια μου οτι αλλη υπομονη ειχα στις μεγαλες κ αλλιως ειναι τωρα με το μικρο ..Κουραζομαι νομιζω περισσοτερο με την μικρη ..ισως γιατι αυτη εχει βγει ενα τονο πιο ζωηρη απο τις αλλες δυο οταν ηταν στην ηλικια της ..Τι στα κομματια τοσο πια γερασα ?.. :lol::lol::lol:

Τι καλα θα φατε σημερις ? Εμεις μπριαμ που το τρωνε ολοι μικροι κ μεγαλοι κ γω η μαζοχα συνεχιζω την κοτοπουλιαση μου ελεος πια θ'αρχισω να κακαριζω .. :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε ευα αληθευει οτι καθε μερα κ καθε 3 ωρες τρως ρυζι με κοτοπουλο?

μας το ανεφερε η σωσω που θελει να χασει κιλα

κ επαθα πλακα!!!!!

αυτο ειναι το μενου ολη μερα????

η μικρη κοτοπουλο κοκκινιστο με λιγα φασολακια εφαγε

αλλα δεν πολυγουσταρε...

εγω με τον αντρα θα φαμε μπριζολιτσες χοιρινες...

βαριεμαι τρελα..δεν περναει πλεον η μερα.

ασε που υποψιαζομαι οτι παλι δεν θα κοιμηθει για μεσημερι

κ θα κοψω φλεβα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

εγραψα και με πεταξε

εμας παντως οσο μεγαλωνουν τα πραγματα καλυτερευουν

πραγαμτικα

δεν ξερω εχω ηρεμησει και εγω πολυ

οσο ηταν μωρα περασαμε πολυ ασχημα - που αυτα που κανουν τωρα απλα μου μοιαζουν αταξιες

η καλυψω θα σου πει

ολο φωναζα εβριζα - τα λεγα κωλοπαιδια

ηταν πραγματικα πολυ δυσκολα μωρακια

και ημουν τελειως μονη μου

ευτυχως πηγα για δουλεια

αυτα πηγαν 1 ετους παιδικο και ηρεμησαμε πραγματικα

τωρα εχει τα νευρα του ο αντρας μου :lol:

καλυψωωωω

εμεις κοιμομαστε 1,5 ωρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

φτιαχνω μοσχαρι με αρακα για τα παιδια

λετε να τους πεσει βαρυ;

καθε 3 ωρες το ιδιο φαι; :o

ενι γουει - το κωλοφαγο να φτιαξει να τρωνε σαν ανθρωποι και τα υπολοιπα δεν με νοιαζουν - για ποσα χρονια θα κοιμουνται στο κρεββατι μας :lol:

θελω ενα μωρακι να το κακομαθω ρε γμτ μου - να το χαρω

καλα και εγω σκεφτομαι να εχουν κανα 3αρι χρονια διαφορα τουλαχιστον

ειπαμε να μην παμε και φυλακη οικογενειακως :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker εσένα είναι από τον ίδιο σάκο τα παιδάκια σου και μοιάζουν τόσο πολύ;Εμένα οι τσούπρες μου είναι από διαφορετικό και είναι η μέρα με τη νύχτα η μια ξανθιά γαλανομάτα και η άλλη μελαχρινή καστανομάτα!Η μια 10,5 κιλά και η άλλη 7,5.Η μια ζωηρή και η άλλη "αρνί".Και γω είμαι δίδυμη με κορίτσι πάλι και είμαστε διαφορετικές και σε εμφάνιση και σε χαρακτήρα.Αχ πόσο κουράγιο μου δίνεις που μου λες ότι θα φτιάξουν τα πράγματα.Και μεις λέμε από Σεπτέμβρη που θα ναι 1 ετους να τις γράψουμε βρεφονηπιακό.Τα δικά σου από τη ηλικία τα πήγατε;Έκατσαν ή κλαίγαν;Τρώνε εκεί;Εμένα είναι ακόμα δύσκολες με το φαί και σκέφτομαι αν θα χουν υπομονή να τις παιδεύουν στο τάισμα ή θα τις παρατάνε.Λέμε να τις πηγαίνουμε 08,30-15,30.Είναι πολλές λες οι ώρες για τόσο μικρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια ..

ααα μου εσπασε τα νευρα το μαμυ χτες βραδυ ..καθε φορα που πηγαινα να κανω δημοσιευση με πετουσε το σκασμενο :lol::lol::lol:

Καταρχην οντως Μαρκερ τα μικρα σου μοιαζουν πολυ μεταξυ τους , του ιδιου σακου ειναι ? Εμεις ειμαστε ετεροζυγωτες οπως λεει κ η MARDIO , η μερα με την νυχτα οι δικες μου μαυροτσουκαλο η μια κατασπρη η αλλη ..Η ξανθουλα μας κ το μικρο μοιαζουν καταπληκτικα μεταξυ τους μελλοντικα μαλλον αυτες τις δυο θα περνανε για διδυμες ..

Λοιπον Καλυψουλα , σας ειπε η τρελοσωσωκα για την διαιτα μου ε ? Εχω βγαλει φτερα κ πιπουλα η γυναικα με τοσο κοτοπουλο πια ..Κ ναι εδω κ σχεδον τρεις μηνες τρωγω ανα τριωρο το ιδιο φαγητο κοτοπουλορυζο δηλαδη ..μην με ρωτας αν αντεχω κ για ποσο ακομα γιατι η ψυχουλα μου το ξερει ..Ακομα κ στον υπνο μου βλεπω οτι τρωγω πχ γυροπιτες ..ο πεινασμενος καρβελια ονειρευεται ..η φαση ομως ειναι οτι εγω δεν πειναω καθολου μα καθολου ..ισως το φαγητο πανω στο τριωρο με κραταει ετσι . Δεν ειναι ιδανικη αυτη η διαιτα με τιποτα , μαλιστα μια φιλη μου την λεει διαιτα -διατροφη - διαστροφη κ της ταιριαζει γαντι ομως δεν πηγαινε αλλο ..Ειχα φτασει τα 90 παρακαλω που δεν ειμουν ποτε κ πλεον το βαρος το ενιωθα τοσο εντονα στην μεση μου που δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου ..Τωρα εχω χασει 15 κιλακια κ θελω αλλα 10..δεν ξερω αν θα αντεξω μεχρι το τελος του Σεπτεμβρη ..

MARDIO, θα τις πατε βρεφονηπιακο ? Μηπως να τους κρατουσατε ενα μικροτερο ωραριο εκει ετσι δοκιμαστικα γιατι ειναι κ μικρουλες ? Δεν ξερω κιολας τα δικα σας ωραρια δουλειας αλλα μου φαινεται οτι ειναι λιγακι νωρις για το πληρες ωραριο ..γνωμη μου βεβαια ε ? Επισης να ξερεις οτι τον πρωτο χρονο στον παιδικο ειναι λιγακι δυσκολουτσικα γιατι θα εχετε τις ιωσεις με αποτελεσμα να κολλανε η μια την αλλη ..Ο δευτερος χρονος ομως ειναι τελειως διαφορετικος μιας κ εχουν παρει πλεον αρκετα αντισωματα ..Μαζι κ μεις ..Εμεις τις πηγαμε παρακατι δυο χρονων ..εννοειται οτι τις πρωτες μερες ειναι καπως τα πραγματα γιατι θελουν κ τον χρονο προσαρμογης αλλα μετα δεν θα ξεκολλανε ..

Μαρκερ κ μενα ο αντρας μου εχει νευρα ..λιγο η τσιτα της δουλειας λιγο το οτι εχει τοσες γυναικες στα ποδια του στο σπιτι ..τι να κανει ο δολιος ..

Εμεις τωρα περναμε την φαση δεν κοιμαμαι το μεσημερι ..Οι μεγαλες δηλαδη αλλα οταν τις βλεπει η μικρη αρχιζει κ αυτη τα παλαβα της ..Θελω να πιστευω οτι αυτο θα κανει τον κυκλο του κ θα περασει οπως κ περισυ που καποια στιγμη ειχαμε αντιμετωπισει την ιδια κατασταση ..

Θυμαστε την φαση εκεινη πριν καμποσο καιρο με την Νικη κ τις φοβιες της ? Λοιπον χτες κρατουσε στο χερι της ενα μυρμιγκακι κ εκεινο πηγαινε περα δωθε το δολιο αυτη να εχει σκασει στα γελια κ να μου λεει μαμα δεν φοβαμαι πια , ειχες δικιο σε γαργαλανε τα μυρμυγκακια ειναι καλα ..

Επιτελους θεουλη μου επιασε τοπο οοοολο αυτο το μπλα μπλα μπλα ..

Σας φιλω παω να ταισω το σκατο μου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια δεν την παλευω με την μικρη καθολου σημερα.

δεν με ακουει καθολου.

εχει γινει τελειως ανυπακουη.

εκει που τουλαχιστον στη θαλασσα ηταν αψογη

με εκανε να τα μαζεψουμε κ να φυγουμε αρον αρον.

δεν σας συζητω δε τι εχει γινει στο σπιτι

απο την ωρα που γυρισαμε..

ειλικρινα κρατιεμαι τοσο πολυ να μην ξεσπασω τα νευρα μου

που μου ηρθε να βαλω τα κλαματα

κ να αρχισω να ουρλιαζω..

δεν ξερω τι κανετε εσεις με τοσαααα παιδια που εχετε

κ πως τα καταφερνετε..

εγω σε καποιες φασεις ειλικρινα φτανω στα ορια μου ακομα κ με ενα.

κ δεν λεει να κοιμηθει με τπτ η ατιμη.....

παιζει πιο πολυ με τα νευρα μου!!! :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κ απο εμενα ..

ψυχραιμια καλυψουλααααααααααααα...εχουν τις μερες τους παει κ τελειωσε ..θυμασαι τι εγραφα προχτες για τις ατασθαλιες των μικρων μου , που δεν εκλεισαν ματι κ ηταν τσιτα ? Ε μερα ηταν κ περασε ..μωρε ολο κ κατι παθαινουν κ τσιτωνουν μετα με την υπερενταση κ τσιτωνουν κ εμας παραλληλα ..

βαθιες αναπνοες ..

Βασικα εγω το πρωι ειχα κατι νευρα αλλο πραγμα ..Εκει που ταιζα την Αριαδνη , τσουυυυπ κ χωρις καν ενα τηλ πριν εστω για να δει αν ειμαστε σπιτι , ηρθε μια θεια μου που μενει κοντα μας με την εγγονη της ..Μιλαμε οτι απορω ορισμενες φορες με ανθρωπους που υποτιθεται τα προσεχουν ολα αλλα οσον αφορα τον εαυτο τους ειναι παντα με τα μυαλα στα καγκελα ..Λοιπον το κοριτσακι ειχε αγριο βηχα κ ενω ηταν μια εβδομαδα παρακαλω στο σπιτι του γιατι χτυπησε κ πυρετους , εκεινη το εβγαλε για να ξεμπαφιασει ..που ? Στο να παιξει με την Αριαδνη.. :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Της την ειπα ομως κ γω δεν αντεξα ..Ομορφα μεν γιατι ηταν κ τα μικρα μπροστα , δολοφονικα δε για να ξερει τι την περιμενει ..ε μα ελεος λεμε τωρα ..δεν εχει την στοιχειωδη λογικη να το σκεφτει ??????

Της ειπα μαλιστα οτι θα της τα παω κ τα τρια επισκεψη σπιτι της οταν κλεισουμε κ μεις την εβδομαδα αρρωστιας μεσα στο σπιτι ..γκρρρρρρρρρρρρρρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...