Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΑΠΟ ΧΑΙΔΑΡΙ ή ΔΑΣΟΣ???


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Λέγομαι Λαμπρινή είμαι 31 ετών και έχω μια κόρη 9 μηνών, μένουμε Δάσος και συχνάζουμε στην Πλατεία και στις καφετέριες. Βεβαια δουλεύω αλλα μερικά πρωινά κλέβω χρόνο για καφεδάκι ειδικά οταν έχει καλό καιρό. Θα χαρώ πολύ να γνωρίσω μανούλες απο την περιοχή να μοιραστούμε τα νέα μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Λαμπρινη!!!

Τι κανεις;;;Και εγω στο Δασος μενω. Με λενε Παναγιωτα και ειμαι 33.Δεν ειμαι απο το Δασος αλλα ο αντρας μου ειναι γεννημα θρεμα εδω και ειναι του 79. Λογικα γνωριζεστε αφου εχετε την ιδια ηλικια.

Οταν ο γιος μου ηταν στην ηλικια της κορης σου συχναζα και εγω στο Γραμματοσημο.

Τωρα.....μονο στις κουνιες και στο Βοτανικο κηπο παμε.Δεν καθεται πουθενα.Και οπως βλεπεις περιμενουμε και 2ο παιδακι οποτε τα παραγματα οσων αφορα τις εξοδους ειναι πολυ περιορισμενα.

Απο την ανοιξη και μετα αν θες να κανουμε καμια καροτσαδα και να τα λεμε πολυ ευχαριστως.

Φιλακια στο κοριτσακι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Δεν μπαίνω συχνά λόγω δουλειας. Μάλλον δεν τον γνωρίζω των άνδρα σου γιατί είμαι νύφη εδώ ο άνδρας μου είναι 33 και είναι γεννημα θρεμα Δασιώτης καπετάνο τον λένε αν ξέρει κάτι ο ανδρας σου και είναι χιώτης. Anyway με το καλό να γεννηθεί και το 2ο παιδάκι σου και φυσικά θα τα πούμε κι απο κοντά κάποια στιγμή. Ξέρετε το φύλο; Εμείς θέλουμε να προσπαθήσουμε για 2ο αλλα η μικρή δεν καλοκοιμάται τα βράδια και το σκεφτόμαστε γιατί είναι δύσκολα τα πράγματα την έχουμε καλομάθει στις αγκαλιές και τα κουνήματα για να κοιμηθεί και ξυπνά τα βράδια και άντε πάλι αγκαλιά και ξαγρυπνάω και κομμάτια στη δουλεια. Έχω και την αγωνία μήπως με απολύσουν με την οικονομική κρίση που υπάρχει. Κατα τα αλλα περνάμε πολύ ωραία δόξα το θεό όλο βολτούλες και επισκεψεις απο ΄σπίτι σε σπίτι είμαστε πολύ κοινωνικοί και έχουμε συχνά κόσμο στο σπίτι. Με την πρώτη ευκαιρία σας περιμένουμε. Η μικρή μου είναι 10 μηνών και πάω στη Κάπη παιδιατρο εσείς ποιόν έχετε.

Ωχ σε αφήνω γιατί ξύπνησε.

Πολλα φιλάκια

Χαρηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!Εγώ είμαι μέλλουσα μανούλα και μένω Χαϊδάρι!Δεν είμαι από εδώ,λόγω του άντρα μου βρέθηκα!Και ο πεθερός μου έχει το φαγοπότι (πρώην πόρτο ρίκο)στην Καραΐσκάκη αν ξέρετε! Άντε να κανονίσουμε κανένα καφεδάκι γιατί δεν αντέχω άλλη κλεισούρα στο σπίτι!!Βέβαια με τέτοιο καιρό που άρχισε να κάνεις από σήμερα...χλωμό το βλέπω!! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλε!!!Μαζευομαστε πολλες σιγα σιγα!!! :D:D:D

Α ολες νυφες ειμαστε εεεεε;;;;

Αννουλα με το καλο σου ευχομαι για το μωρακι σου!!!!!

Φυσικα και το ξερω το φαγοποτι!!!!Τυχερουλα!!!Τρωτε και τζάμπα!!! :lol::lol:

Λαμπρινη μου αν περιμενα να κοιμηθει ο Νικολας για να κανω δευτερο θα επρεπε να περιμενω καμια 10-αρια χρονια!!!!

Ω ναι!!!Ειναι 21 μηνων και ακομη ξυπναει τα βράδυα!!!Οχι για φαι αλλα για παρεουλα.Μας βγηκε κουτσομπολης!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Παιδιατρο εχουμε την κα Μουζακη!!!!Ειναι πολυ καλη.

Κοριτσια μακαρι να μπορουσα να κανονιζαμε κατι αλλα ειμαστε σε αναμενα καρβουνα με τη γεννα.Α, αγορακι ειναι και το δευτερο!!!!!

Απο ανοιξη ομως ελπιζω να τα καταφερουμε και να πιουμε ενα καφεδακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε Παναγιώτα,τυχερή!!Ανάμεσα σε 3 άντρες θα είσαι,θα σε έχουν βασίλισσα!!! :D Σήμερα χιονίζει κιόλας!!!Ήρθε ο χειμώνας απότομα!!Μέσα σε 2 μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Πολύ χαίρομαι που μαζευτήκαμε. Είδατε καιρό σήμερα χιονίζει. Εμείς ακόμα ξάγρυπνοι είμαστε πήρα και την παιδίατρο μου είπε μαλλον είναι τα δοντάκια της και το γάλα που της έκοψα το θηλασμό εχει παθει στέρηση η γλυκούλα μου.

Παναγιώτα με το καλό να έρθει και ο αλλος άνδρας της παρέας άντε η δικιά μου θα έχει πολλές επιλογές θέλω να κάνει κύκλο εδώ κοντά μην μου πάει μακριά και παντρευτεί κι εχω αλλα. Δικιο εχεις δεν πρέπει να επηρεαζόμαστε πολύ απο την αυπνία μαλλον το καλοκαιράκι θα το παλέψω για το δεύτερο αν θέλει κι ο θεός.

Αννουλα Μόλις φτιάξει ο καιρός και ξεμπλεξουμε λίγο με το νοσοκομείο γιατί νοσηλεύεται σοβαρά ο πεθερός μου θα κανονίσουμε για καφεδάκι αν όχι έξω δέχομαι και στο σπιτι μου. Ωραία το φαγοπότι απο τα καλήτερα μαγαζιά που έχω ακούσει.

Σας ζάλισα.

Φιλάκια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα με το καλό να γεννηθει το μωράκι σου η δικιά μου είναι στις 18 φλεβάρη λες να κάνουμε μαζί τα γενέθλια; Ο πεθερός δυστυχώς είναι πολύ σοβαρά με οξεία λευχαιμία και πολύ φοβάμαι ότι ίσως και να μην προλάβουμε τα χριστουγεννα και οι γιατροί είναι απαισιόδοξοι νοσηλεύεται στο Αττικό. Περαστικά στον αντρούλη σου όσο για δουλεια μην ανησυχείς καθόλου τελικά περνάμε με όσα βγάζουμε είτε πολλα είτε λίγα να ναι καλά και οι γονείς που βοηθάνε.΄Βεβαια μόλις ανοίξει ο καιρός θα τα λέμε αρκει να δουμε και την εξέλιξη του πεθερού, με έχει τρελλάνει και στο ξενύχτι η μικρή όλο αγκαλία και στο κρεβάτι μας κοιμάται άστα κοιμήσου τώρα αν και δεν είναι όλα τα παιδιά τα ίδια εμείς την καλομάθαμε κι όλας, αλλα δεν υπάρχει μεγαλήτερη ευτυχία οπότε χαλάλι τους.

Πολλα φιλάκια θα τα πούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα εγω ειμαι γεννημα θρεμα ελευσινα

μενω στο μεγαλο πευκο βεβαια αλλα το χαιδαρι,το αιγαλεω και ο πειραιας ειναι λατρεμενες μου περιοχες!!!!

εκει εκανα ολες μου τις βολτες και κοπανες :lol::lol::lol::lol:

ειμαι η αναστασια και εχω ενα αγορακι 29 μηνων...με θελετε στην παρεα σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειμαι η αναστασια και εχω ενα αγορακι 29 μηνων...με θελετε στην παρεα σας???

Καλε θελει και ρωτημα;;;Ναι εεεεεεεεεεεε!!!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε θελει και ρωτημα;;;Ναι εεεεεεεεεεεε!!!! :x:x:x:x:x

χαχα το ειπα γιατι δεν μενω χαιδαρι χαχαχα

κι εγω σε παω με χιλια :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

Μπεμπούλης,καλώς ήρθες στην παρέα μας!!Να χαίρεσαι το νινί σου,από όσο είδα,Σπύρος ονομάζεται!! Να έχουμε όλες μια όμορφη Κυριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μπεμπούλης καλωσήρθες ΄φυσικά και σε θέλουμε στην παρέα μας. Να χαίρεσαι το μικρό σου αγοράκι να σου Ζήσει!!!

Φιλια πολλα.

Καλη Κυριακή σε ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας μαμάδες!

Με λένε Ζωή και είμαι 33 με μια κόρη που μόλις έγινε 2 χρόνων.

Μένω στο Δάσος και χάρηκα που σας βρήκα εδω. Οικιακά και εγώ και κλείσιμο στο σπίτι ... όμως όποτε μπορώ πάμε βόλτα στην παιδική χαρά. Θα χαρώ πολύ να σας γνωρίσω όλες σας.

Να σας ζήσουν όσες έχετε παιδάκια ... με το καλό όσες περιμένετε και περαστικά για τον πεθερό σου Λαμπρινή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα & Χρόνια Πολλα!

Ευχομαι να έχουμε μια καλή χρονιά με Υγεια και ευτυχία στο σπιτικο μας.

Alia καλωσήρθες στην παρέα μας. Δεν μιλάμε και πολύ αλλα μόλις ανόιξει λίγο ο καιρός θα διοργανώοσυμε καφεδάκι 3-4 είμαστε άρα μπορούμε να ανέβουμε πλατεία ή κάπου κοντά.

Αnnoula πως πάει η εγκυμοσύνη ελπίζω να μην σε ταλαιπωρεί ο μικρούλης σου, αντε κοντεύει ο Φλεβάρης με το καλό.

Παναγιώτα χάθηκες μήπως γέννησες;

Φιλάκια πολλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλές γιορτές κοριτσάκια!!!Εύχομαι ο νέος χρόνος να μας φέρει τα καλύτερα!Εμένα θα μου φέρει το αγοράκι μου!! :D:D:D Λαμπρινή μου,με ταλαιπωρεί λιγάκι ο μικρός αλλά χαλάλι,τουλάχιστον ξέρω ότι είναι καλά!Έχει λίγες μέρες τώρα που νιώθω έντονα πονάκια χαμηλά αλλά περνάνε γρήγορα...Μάλλον είναι συσπασούλες για να προετοιμαστεί η μήτρα ε?

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά να έχουμε έυχομαι το 2011 να μας φέρει Υγεία Ευτυχία Αγάπη και πολλά παιδικά χαμόγελα!

Αννούλα ναι εγώ είχα συσπασούλες απο τον 7ο και μετά δεν είναι κάτι όπως λές προετοιμάζεται η μήτρα για τον τοκετό απλά μην κουράζεσαι με το καλό να έρθει το αγοράκι σου.

Πολλα φιλιά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Κοριτσια χαθηκα αλλα οπως καλα καταλαβε η Λαμπρινη γεννησα!!!!Στις 18-12-10 στο Ρεα. :)

Μαλλον και η Αννουλα γεννησε ε;;;

Αλια καλως ηρθες.

Αντε να ανοιξει λιγο ο καιρος και βουρ στο Γραμματοσημο!!!!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!!Τι μου κάνετε??

Παναγιώτα να σου ζήσει το μικράκι!!Γέννησα κι εγώ 06.02 το αγοράκι μου και είμαστε σε φάση προσαρμογής στην νέα πραγματικότητα!!!Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα να σου ζησει κοριτσακι μου!!!

Πω πω ουτε 10 ημερων δεν ειστε!!!!

καλη λοχεια να εχεις!!!

Ευχαριστώ Παναγιώτα μου!!Ούτε 10 ημερών δεν είμαστε αλλά μας τρέχουν κάθε 2 μέρες στο Αττικό γιατί ανεβάζει ίκτερο το ζουζουνάκι μου... :? Ελπίζω αύριο που θα πάμε,να έχει πέσει λίγο γιατί μας έχουν ταράξει στα τσιμπήματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζήσουν τα μωράκια σας κορίτσια

να είναι πάντα καλότυχα και υγεία πάνω απο όλα

κι εγώ μόλις έμαθα πως είμαι έγκυος ... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...