Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!!Ξύπνησα από τις 5 γιατί έγινα μούσκεμα,μάλλον έχουν σπάσει τα νερά μου!!!Περιμένω μπας και με πιάσουν οι πόνοι!!Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσια...Βιβιβο με το καλο να υποδεχτεις σημερα την μπεμπα σου...το ιδιο και εσυ αννουλα μακαρι να γεννησεις σημερα τον μπεμπη να ξεμπερδευεις!

Αχχχ μονη μου εμεινα :?:?:? ειμαι 38η βδομαδα...αν με παει ολο τον 9ο καηκα! 8α γεννησω 18 με 20 φεβρουαριου!!!

κατα τα αλλα νιω8ω μια χαρα ..ουτε συμπτωματα ουτε τπτ :? !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζίφος τελικά!!Όλη μέρα περιμένω να με πιάσουν οι πόνοι αλλά πέρα από κάτι ψιλοπονάκια,τίποτα!! :? Απογοήτευση σκέτη!!Άντε να δούμε μήπως γίνει αύριο το καλό!!Ρε κορίτσια,υπάρχει περίπτωση να μην ήταν νερά αλλά να κατουρήθηκα?? :oops::oops::lol::lol: Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα σου σπασαν τα νερα και δεν πηρες τον γιατρο??τι περιμενεις???να στεγνωσεις???παρε καλε τον γιατρο,αιμα ειδες?

εμενα ηρθε πρωτα αιμα και μετα αρχισανε να τρεχουν τα νερα,εκανα ενα ντουζακι και πηγα νοσοκομειο,οι πονοι δεν με επιασαν αμεσως περα απο κατι πονακια περιοδου που ειχα!!!!

θουλη πεννυ κοντευετε φαγατε τον γαιδαρο!!!αντε μαζευτητε απο κει και οι υπολοιπες!!!!

με το καλο και με εναν πονοοοοοοο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου ευχομαι να εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα τωρα!!!! :x:-* Αααααα!!!Και ετσι πληροφοριακα....αμα σπασουν τα νερα παιρνουμε το γιατρο, δε μπαινουμε στο mammy!!!!! ;):lol::lol::lol:

Penny, thouli αντε κι εσεις με το καλο!!!!! :-*:-*:-*:-*

Ρεββεκακι μου δε πιστευω να ανοιξατε κανα θεματακι "φρεσκομανουλες" και να μην πηρα χαμπαρι!!!!!!!! :-?:-?:-?:lol::lol::lol: (τελεια φωτο!!!!!!!!!!!! :x:-*:x:-* )

Πολλα, πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!Είμαι ακόμα μια απελπισμένη γκαστρούλα... :? Πήγα σήμερα για να με δουν αλλά τελικά τίποτα,μάλλον κατουρήθηκα πάνω μου,τι να πω... :oops: Δεν πήρα τον γιατρό γιατί ήταν πολύ λίγα τα νερά και ξέρω ότι πρέπει να γεμίζει σερβιέτα για να ενημερώσω.Στην αναμονή λοιπόν....... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου ευχομαι να εχεις το μωρακι σου αγκαλιτσα τωρα!!!! :x:-* Αααααα!!!Και ετσι πληροφοριακα....αμα σπασουν τα νερα παιρνουμε το γιατρο, δε μπαινουμε στο mammy!!!!! ;):lol::lol::lol:

Penny, thouli αντε κι εσεις με το καλο!!!!! :-*:-*:-*:-*

Ρεββεκακι μου δε πιστευω να ανοιξατε κανα θεματακι "φρεσκομανουλες" και να μην πηρα χαμπαρι!!!!!!!! :-?:-?:-?:lol::lol::lol: (τελεια φωτο!!!!!!!!!!!! :x:-*:x:-* )

Πολλα, πολλα πολλα φιλια σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλε ναιιιιι τωρααα!!!!!! φρεσκομανουλες δεκεμβριου ιανουαριου!!!!!ελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 29-1-11 ΤΟ ΠΡΩΙ 3700 ΓΡ !!! ΣΤΙΣ 37 ΚΑΙ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΑΜΕ ΣΤΟΝ 9 ΜΗΝΑ ΑΝΕΒΑΖΑ ΝΕΥΡΟΠΙΕΣΗ ΜΑΛΛΟΝ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΜΟΥ. :D

ΕΧΘΕΣ ΓΥΡΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΕΒΑΛΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΣΤΙΣ ΑΓΚΑΛΙΕΣ ΣΑΣ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ

ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eeelenaa να σου ζησει η μπεμπουλα σου :D:D ...μπραβο ξεμπερδεψες και εσυ!!! Αντε μειναμε 2 με 3 κοριτσια νομιζω!!

Πως αισ8ανεσαι μετα απο καισαρικη? πονας? Οταν λες ανεβαζες πιεση...ποσο δηλαδη? Φανταζομαι αγχος .....μια απο τα ιδια :? Παρακαλαω να μην με πιασουν πονοι το βραδυ γιατι φοβαμαι :shock::shock:

Εγω ειμαι 38η...ραντεβου με γιατρο εχουμε την δευτερα! Για να δουμε...αν και 8α με παει ολο το μηνα στανταρ :roll:

8ελω να παω και για περπατημα αλλα ο αντρας μου δεν με αφηνει γιατι φοβαται μηπως γεννησω νωρις :?:? Πφφ 8ελει να κλεισω και τις 40 βδομαδες~~ελεος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα μου,να σας ζήσει το νινί!!!

Πέννυ μου υπομονή...Έρχεται και η δική μας σειρά!!

Βαρβάρα μου,τι ύπνο να ρίξω με 10 φορές που τρέχω για κατούρημα?Έλεος πια!!Αρχίζω να πιστεύω ότι όντως κατουρήθηκα εκείνη με μέρα...Δεν εξηγείται αλλιώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε? εφυγα απο την δικη μου γειτονια να ερθω να διαβασω τα ευχαριστα και προβληματιστηκα λιγο τα τα σπασμενα νερα της αννουλας..... καταρχην να σας ζησουν τα μωρακια και να τα χαιρεστε!!!!

λοιπον αννουλα μια φιλη μου που γεννησε το δεκεμβρη εσπασαν τα νερα της και ειχε μονο δυο μεγαλες σταγωνες στο βρακι.... δεν πηρε την γιατρο της τηλ και την επομενη μερα που το σκεφτηκε τηλεφωνει και της ειπε να παει αμεσως γιατι ειχαν σπασει τα νερα εστω και με δυο σταγωνες μονο.... εγω προβληματιστηκα αν αυτο μπορει να γινει και ρωτησα το δικο μου γιατρο και μου ειπε πως μπορει να γινει!!! :o:o:o:o:o:o:o:o

πηγενε βρε κοριτσι μου στο γιατρο γιατι αγχοθηκα τωρα.... φαντασου τον αλλο μηνα τη θα κανω...

καλη επιτυχια!!!

ααααααααα αν σπασουν λεει τα νερα πρεπει σε 24 ωρες να εχεις το μωρο στην αγκαλια για να μην μπουν μικροβια στο σακκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia prosexte polu epishs thn ora pou kanete mpanio mh spasoun ta nera to pathe mia gnosth mou den phre xampari apla eniothe to moro gia polu ora petromeno k thn allh mera phge giatro kai apo thavma gennhse ena paidi mple eixe stegnosei o sakos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!! τι κανετε? εφυγα απο την δικη μου γειτονια να ερθω να διαβασω τα ευχαριστα και προβληματιστηκα λιγο τα τα σπασμενα νερα της αννουλας..... καταρχην να σας ζησουν τα μωρακια και να τα χαιρεστε!!!!

λοιπον αννουλα μια φιλη μου που γεννησε το δεκεμβρη εσπασαν τα νερα της και ειχε μονο δυο μεγαλες σταγωνες στο βρακι.... δεν πηρε την γιατρο της τηλ και την επομενη μερα που το σκεφτηκε τηλεφωνει και της ειπε να παει αμεσως γιατι ειχαν σπασει τα νερα εστω και με δυο σταγωνες μονο.... εγω προβληματιστηκα αν αυτο μπορει να γινει και ρωτησα το δικο μου γιατρο και μου ειπε πως μπορει να γινει!!! :o:o:o:o:o:o:o:o

πηγενε βρε κοριτσι μου στο γιατρο γιατι αγχοθηκα τωρα.... φαντασου τον αλλο μηνα τη θα κανω...

καλη επιτυχια!!!

ααααααααα αν σπασουν λεει τα νερα πρεπει σε 24 ωρες να εχεις το μωρο στην αγκαλια για να μην μπουν μικροβια στο σακκο.

Με το καλό και το δικό σου μωράκι spirtouli!!Πήγα την επόμενη στο νοσοκομείο όπου θα γεννήσω και μου έβαλαν ένα χαρτάκι το οποίο έπρεπε να αλλάξει χρώμα αν είχαν σπάσει τα νερά αλλά ήταν αρνητικό... :? Τους ρώτησα τι μπορεί να ήταν και μου λένε μάλλον ούρα αλλά αφού τα μύρισα και δεν μύριζαν σαν ούρα αλλά σαν σπέρμα κάτι...Δεν ξέρω τι να πω...Πάντως ακούσαμε το μωράκι και ήταν καλά...Μάλλον κατουρήθηκα λοιπόν... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula με το καλό να γεννηθεί ο μπεμπούλης σου κ μ' έναν πόνο!

Εύχομαι κ στα κοριτσάκια που έχουν λίγες μέρες ακόμη, να γεννήσουν γρήγορα κ εύκολα!

Η σκέψη μας μαζί σας!!! Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula με το καλό να γεννηθεί ο μπεμπούλης σου κ μ' έναν πόνο!

Εύχομαι κ στα κοριτσάκια που έχουν λίγες μέρες ακόμη, να γεννήσουν γρήγορα κ εύκολα!

Η σκέψη μας μαζί σας!!! Φιλάκια!

Να'σαι καλά!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα αυτο το τεστ μου το ειχαν κανει και μενα!!!

αντε υπομονη θα ερθει!!!!!

φιλακια πολλα!!!

Ρεββεκάκι,μου λείπεις!!!Διάβασα ότι έχεις καταθλιψούλα,να περάσει πολύ γρήγορα εύχομαι!!!Άντε να ξεπεταχτεί και η μικρή Λυδία και σας περιμένω εδώ να γνωριστούμε και από κοντά!!!Φιλάκια πολλά γλυκιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Πήγα στο νοσοκομείο σήμερα για καρδιοτοκογράφο και πασπάτεμα!Ο μικρός μου φαίνεται ότι δεν θέλει να βγει ακόμα... :? Θα πάω πάλι την Τετάρτη...Άρχισα να αγχώνομαι μήπως θα χρειαστεί πρόκληση!!Λένε ότι πονάει περισσότερο και πολλές φορές καταλήγει σε καισαρική!! :shock: Δεν θέλω,δεν θέλω!!!!!!!!!!!!!!

Πέννυ τσίμπα! http://www.mammyland.com/forum/17/16895

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα μι απο τα ιδια..θα σε δωσει περιθωριο απο τη πητ?εμενα συν 10 μερες..οποτε εεεεεεεεεεχω ακομα

με προκληση οταν πας εχεις 50%να πας για καισαρικη..

κ ναι οι πονοι ειναι τελειως διαφορετικη με τους αλλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα μι απο τα ιδια..θα σε δωσει περιθωριο απο τη πητ?εμενα συν 10 μερες..οποτε εεεεεεεεεεχω ακομα

με προκληση οταν πας εχεις 50%να πας για καισαρικη..

κ ναι οι πονοι ειναι τελειως διαφορετικη με τους αλλους..

Μου είπε ότι θα με δει την Τετάρτη και βλέπουμε...Πριν είδα λίγο ροζ στο εσώρουχο...Αλλά μπορεί να μην είναι τίποτα πάλι και να χαίρομαι άδικα... :? Αχχχχχ...Απελπισία είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...