Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΛΙΟΓΚΑΣΤΡΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΝΟ6!!!


Recommended Posts

rebbeka να σας ζήσει το κοριτσάκι σας! Κ στις υπόλοιπες γκαστρούλες Μαίου εύχομαι να χαίρονται τα μωράκια τους και σε όσες περιμένουν, σύντομα με έναν πόνο! :)

φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 718
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσακια!

Σημερα ουτε κι εγω ξυπνησα καλα Πενυ..... Απο χτες δηλαδη δε νιωθω και πολλη καλα....

Αρχιζει να με ξαναενοχλει το καταραμενο το δοντι :( Εχει αρχισει να πριζεται παλι γμτ.....

Αυριο θα παω παλι στον οδοντιατρο :?:(:o Πηρα τηλ και τον γυναικολογο να τον ρωτησω αν επιτρεπεται να κανω εξαγωγη του δοντιου, οποτε και ενεσεις στο ουλο και μου ειπε με μια απαθια "ναι ναι μπορεις να κανεις" αλλα πολλη αδιαφορα ομως :(

Ειμαι στην 37 εβδομαδα, σε μια βδομαδα και δυο μερες γενναω και δε ξερω τι να κανω?

Να παρω την αντιβιωση για να ξεπριστει το δοντι η να το βγαλω τελειως να παει στο διαολο να ησυχασω? Ουφ αντε να γεννησω να ησυχασωωωωω ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bιβιβο για να πριστει παλι το δοντι υπαρχει αιτια...!! Αλλα αν ομως περνει γιατρεια γιατι να το βγαλεις?

Σε 1,5 βδομαδα γεννας...τι προβλημα να υπΑΡΧΕΙ αν ξαναπαρεις αντιβοιωση?? Σιγα!! Αλλα απο την αλλη πως 8α σου κανει εξαγωγη με πρισμενο δοντι??? Απο οτι 8υμαμαι ,γιατι εχω βγαλει κι εγω 5-6 δοντια :?:? πρωτα ξεπριζεσε και μετα σου κανει εξαγωγη. Αλλα κι αυτος ο γυναικολογος σου ειναι λιγο φευγα.. Η αδελφη της μανας μου ειναι οδοντιατρος..οταν την ειχα ρωτησει μου ειχε πει πως βαζουν μια μικρη ποσοτητα αναισ8ησιας τοπικα και δεν υπαρχει προβλημα για το εμβρυο..

Μιλισε με τον οδοντογιατρο σου τι ειναι καλυτερο.

Kατι ασχετο.....πετρωματα στην κοιλια εχετε?? Τις τελευταιες μερες εχω πολλα πετρωματα (συσπασεις) χωρις πονο ...κα8ε 10 min κα8ε 5 κα8ε 30 min αναλογα! Lετε να πλησιαζει η ωρα?? Ακομα ειμαι 36η βδομαδα :?:? Βιαζετε η μπουμπου να γνωρισει τον κοσμο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα ελεγα νπρωτα εξω και μετα πλυντήριο

Αννουλα μου μη βιαζεσαι ... να βγει το μωρακι γερο και δυνατο ... οχι αδυνατουλι και αδυναμουλι ...

Ιωαννα ... ναι απο φαι αλλο τιποτα ... έλα να ετοιμαζονται οι νυφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας.

10.30 εχω ραντεβου με οδοντιατρο. Χτες το απογευμα εκει που κοιταζα το ουλο να δω ποσο μεγαλο αποστημα εχει ποιασει κανει ενα τσαφ και σπαει :shock: Ανακουφιση και αηδια μαζι :o

Το καλο ειναι οτι σημερα δεν καταλαβαινω καθολου οτι το δοντι ειναι πρισμενο..... Να δουμε τι θα μου πει ο οδοντιατρος....

Την αλλη βδομαδα θα παω και στο γυναικολογο συγκεκριμενα στις 25, να με δει παλι.

Με απασχολει και κατι αλλο. Μου ειπε η μανα μου να παω να κατσω τις σαραντα μερες στο σπιτι της.

Το ιδιο ειχα κανει και στη πρωτη μου κορη γιατι φοβομουν οτι δε θα τα καταφερνα με το μωρο. Μπορω να πω οτι με ειχε βασιλισσα η μανουλα. Οτι ηθελα το ειχα, ε ηταν και λιγακι υπερβολικη μερικες φορες, επειδη ειχα κανει καισαρικη δε με αφηνε ουτε να τη ταιζω....

Αυτα σκεφτομαι παλι, μηπως καλομαθαινω? Αλλα απο την αλλη με δευτερη καισαρικη και ενα κοριτσακι 4.5 χρονων ζωηρουλι το οποιο δε ξερω κιολας αν θα το στελνω και σχολειο, θα τα καταφερω. Ο αντρας μου απο την αλλη το πρωι θα ανοιγει το μαγαζι(εχουμε ιντερνετ καφε) και ανοιγει απο τις εξιμιση γιατι το μαγαζι ειναι σε σταυροδρομι και εχει κινηση το πρωι, οποτε δε ξερω ποσο μπορει να με βοηθησει....

Σας μουρλανα λιγο? Αυτα εκεφτομαι αυτες τις μερες, αληθεια οι φρεσκομανουλες πως τα καταφερνουν? Εχουν βοηθεια στο σπιτι απο μαμα η πεθερα? Η τρεχουν και δε φτανουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibibo μου το σπιτι της μαμας σου ειναι κοντα?? Αν ναι τοτε εννοειται πρεπει να πας! Αν ειναι μακρια τοτε δυσκολο...ας φιλοξενησεις εσυ την μαμα σου σπιτι!!! Χρειαζομαστε βοη8εια τον πρωτο μηνα μεχρι να μεγαλωσει λιγουλακι!

Εμενα η μανουλα μου μενει Κοριν8ο και εγω ειμαι Α8ηνα! 45 λεπτα με το αμαξι .

Οταν με το καλο γεννησω που ειμαι και πρωταρα και ασχετη 8α ερ8ει να με βοη8ησει και να μεινει σπιτι 1 με 2 βδομαδες! Εγω 8ελω να μεινει μεχρι να σαραντησω αλλα πως 8α πω στον αντρα μου οτι 8α μεινει τοσες μερες?? Δε νομιζω να τσαντιστει αλλα σιγουρα ειναι πολλες :?:? Αλλα κι αυτος εχει μαγαζι και λειπει πολλες ωρες!! Ας ερ8ει εκεινη η ωρα και 8α βρω ευκαιρια να τον καλοπιασω!!

Η πε8ερα μου παλι μενει στον πανω οροφο...αλλα αλλο η μανα και αλλο η πε8ερα! Ειναι καλη δε μπορω να πω αλλα πολλες φορες παρεξηγιομαστε για ασυμαντα πραματα και καλυτερα ειναι να μην εχω πολλα πολλα :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia po po poli liges meiname!!!!!!! :roll::roll: ego exthes piga sto giatro kai mou eipe otian den exo gennisi mexri 30 ianouariou tha mpo gia proklisi.ax poli xarika den antexo allo eftasa 38 evdomadon sxedon to moraki mou einai mia xara opote tora mporo na genniso xoris angxos gia prooro :D:D:D:D:D koritsia den to sizito me xilia tis mamades sas!ego exo poli konta ti mama mou alla doulevi to proi :(:(:( to idio kai i pethera mou na do pos tha ta katafero ;);););) ante na lete tipota na pernane kai oi meres mas pio efxarista :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια και απο εμενα!!!! Εγω ειμαι ετοιμη να υποδεχτω την μπεμπα μου. Αυριο πρωι πρωι παω στην κλινικη και υπολογιζω κατα τις 8.30 να εχω την μπεμπουλα μου αγκαλια. Εχω πολυ αγωνια και θελω να πανε ολα καλα αυριο με το μωρακι μου. Ομως εχω θετικη διαθεση. Ολα καλα θα πανε, το ξερω αλλα θελω πολυ να τη δω, δεν κρατιεμαι :D:D

Σας φιλω και θα εχετε συντομα νεα μας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γλυκα δεν προλαβαινω να διαβασω νεα σας!!!

καλη λευτερια σε οσες κοντευουν και να ζησουν τα μπεμπακια σε οσες ηρθαν!!!

εγω καλα τα παω σιγα σιγα μπαινω στο κλιμα

να ναι καλα και η μαμα μου!!!

σας φιλω ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε οσες απομειναμε!αχ βρε κοριτσια αντε ποτε θα βγει αυτο το παιδι την δευτερα θα ειμαι 39 εβδομαδων ή βαση υπερηχου αυριο!αντε ανυπομονω να δω το λουκουμακι μου αλλα και να ξελαφρωσω γιατι η αυτοεξυπηρετηση εχει γινει δυσκολη!!!!!!και η μεση και η πλατη με πεθαινουν!το εχω ριξει στο περπατημα.χτες πηγαμε με την μαμα μου για ψωνια και για 2 ωρες περπατουσα.κουραστηκα πολυ αλλα τζιφος!θα το ξαναεπιχειρησω ομως!κοριτσια εγω δεν προβληματιζομαι και πολυ με το αν θα εχω ατομο που να με βοηθα με το μωρο.μενω αλεξ/πολη και η μαμα μου θεσ/νικη ενω η πεθερα μυτιληνη.τωρα ηρθε η μαμα μου και θα κατσει καμια βδομαδα με το μωρο και μετα 2 εβδομαδες το πολυ και η πεθερα.εγω πιστευω οτι δεν χρειαζεται δα και τοσο αγχος με την φροντιδα.τις πρωτες μερες ειναι το ζορι μετα φανταζομαι το περνεις το κολαει!και μαλιστα ο αντρας μου δουλευει και πρωι στο νοσοκομειο και το απογευμα στο ιατρειο του λειπει δηλ.πολλες ωρες αλλα δεν αγχωνομαι πιστευω πολυ στο μητρικο ενστικτο.τι στην ευχη οι μαναδες μας πως τα καταφερναν?bibibo ο αντρας μου ειναι οδοντιατρος απο οσο ξερω για να το βγαλεις το δοντι ενω εισαι εγγυος δυσκολο...γιατι πρεπει να παρεις και αντιβιωση.αν και πιστευω οτι το προβλημα δεν θα ειναι η αντιβιωση τοσο μιας και το μωρο ειναι σχηματισμενο πληρως αλλα η επεμβαση διοτι απαγορευεται να κανεις κατι το "αιματηρο" γιατι υπαρχει κινδυνος μεσω της κυκλοφοριας του αιματος να πανε μικροβια στο μωρο.γι αυτο μου εχει πει οτι ουτε καθαρισμο δεν μπορουμε να κανουμε σε αυτη.θα τον ρωτησω ομως και θα σου πω για πιο σιγουρα.βεβαια αυτο που εσκασε ειναι καλο.

χρυσα με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου.αντε σε περιμενουμε οταν επιστρεψεις απο το νοσοκομειο να μας πεις και εσυ τα ευχαριστα.

φιλακια πολλα σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας :)

Ειχα στειλει μηνυμα χτες αλλα δε το εμφανισε :(

Georgiasamar καλα που μου το ειπες αυτο με τα δοντια και δε ειχα σκοπο να το βγαλω τωρα, οταν θα γεννησω με το καλο θα πηγαινα ....

Εγω εχω αγχωθει λιγο αν θα τα καταφερω και με το σχολειο της μεγαλης μου κορης και αν υπαρεχει προβλημα με το αν δεν τη στελνω σχολειο(προνηπιο)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!καλε που χαθηκατε;τι εγινε γεννησανε οι παλιογκαστρουλες;εγω ακομη οχι!το προσπαθω με περπατημα και καμια δουλιτσα στο σπιτι αλλα τιποτα ακομη! :roll:

bibibo τελικα ρωτησα τον αντρα μου και μου ειπε οτι δεν γινεται να βγει το δοντι σε αυτη την φαση λογω αυτου που σου ειπα. :cry: το πολυ πολυ να παρεις καμια αντιβιωση να ηρεμησεις.υπομονη λοιπον!ειρηνη αυτη η φωτο που εχεις βαλει ειναι απο την γεννηση του μωρου σου;

καληνυχτα σε οσες απομειναμε αν και απο οτι βλεπω δεν ειμαστε και πολλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσακια. Εγω γεννησα την Παρασκευη το πρωι ενα υγειεστατο κοριτσακι 3 κιλα και σχεδον ιδια με την αδερφη της. Εκανα καισαρικη με επισκληριδιο και ολα ηταν αψογα. Δεν ενοιωσα τιποτα αλλα η αναρρωση ειναι καπως :(:( Σημερα ειναι η δευτερη μερα. Σηκωθηκα κανονικα αλλα ποναω και δυσκολευομαι και πολυ και με το θηλασμο. Ακομα δεν εχω γαλα, δεν εχω θηλες στο στηθος και προσπαθω να βοηθησω με σιλικονες αλλα η μικρη δυσκολευεται και μετα πινει με μεγαλη χαρα ολο το γαλατακι της απο το μπιμπερο. Τα ιδια ειχα και με την μεγαλη και τελικα δεν τα καταφερα :evil::evil: Δεν πειραζει, οτι μπορεσω θα κανω!!!!!

Σπιτι μου θα παω τη Δευτερα και τοτε ελπιζω να ειμαι πολυ καλυτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο εμενα κοριτσακια. Εγω γεννησα την Παρασκευη το πρωι ενα υγειεστατο κοριτσακι 3 κιλα και σχεδον ιδια με την αδερφη της. Εκανα καισαρικη με επισκληριδιο και ολα ηταν αψογα. Δεν ενοιωσα τιποτα αλλα η αναρρωση ειναι καπως :(:( Σημερα ειναι η δευτερη μερα. Σηκωθηκα κανονικα αλλα ποναω και δυσκολευομαι και πολυ και με το θηλασμο. Ακομα δεν εχω γαλα, δεν εχω θηλες στο στηθος και προσπαθω να βοηθησω με σιλικονες αλλα η μικρη δυσκολευεται και μετα πινει με μεγαλη χαρα ολο το γαλατακι της απο το μπιμπερο. Τα ιδια ειχα και με την μεγαλη και τελικα δεν τα καταφερα :evil::evil: Δεν πειραζει, οτι μπορεσω θα κανω!!!!!

Σπιτι μου θα παω τη Δευτερα και τοτε ελπιζω να ειμαι πολυ καλυτερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xrysa moy na soy ζησει η πριγκιπισσα σου...Μην στεναχωριεσαι για τον 8υλασμο πολλες γυναικες το πα8ενουν αυτο. Το ιδιο η αδελφη μου και η μανα μου..δεν ειχαν 8υλες και το γαλα εβγαινε με το σταγονομετρο..τελικα δε 8υλασαν . Μπορει να ειναι κληρονομικο και σε μενα αλλα σιγα μη σκασω ;) κι εγω με ξενο γαλα μεγαλωσα ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Χρύσα,να σου ζήσει η μικρή και μην αγχώνεσαι για τον θηλασμό!Καλή ανάρρωση να έχεις και καλή λοχεία!!

Εμείς ακόμα στην αναμονή... :cry: Έχω ετοιμάσει τα πάντα αλλά ο μικρός δεν λέει να έρθει!!Αν και έχω πονάκια αρκετά τον τελευταίο καιρό!Θα με δει και ο γιατρός την Παρασκευή μπας και μας φωτίσει για το πότε το βλέπει!Φιλιά πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα ,

Χάθηκα λίγο , καταλαβαίνετε δίδυμα και μια κόρη 2,5 χρονών σπίτι δεν προλαβαίνω ούτε να κοιμηθώ . Τα μωρά πάνε πολύ καλά τρώνε περίπου 100γρ το καθένα και έχουν πάρει ο μπέμπης 650γρ και η μπεμπα 480γρ . Λίγο με τα βραδυνά ξυπνήματα έχω θέμα αλλά τα καταφέρνω προς το παρόν . Φιλιά σε όλες και με το καλό να υποδεχτούν τα μωράκια τους τα κορίτσια που περιμένουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!καλε που χαθηκατε;τι εγινε γεννησανε οι παλιογκαστρουλες;εγω ακομη οχι!το προσπαθω με περπατημα και καμια δουλιτσα στο σπιτι αλλα τιποτα ακομη! :roll:

bibibo τελικα ρωτησα τον αντρα μου και μου ειπε οτι δεν γινεται να βγει το δοντι σε αυτη την φαση λογω αυτου που σου ειπα. :cry: το πολυ πολυ να παρεις καμια αντιβιωση να ηρεμησεις.υπομονη λοιπον!ειρηνη αυτη η φωτο που εχεις βαλει ειναι απο την γεννηση του μωρου σου;

καληνυχτα σε οσες απομειναμε αν και απο οτι βλεπω δεν ειμαστε και πολλες!

Ναι!!!

Ο Μπεμπούλης μου είναι!!!

Αντε με το καλό και στα δικά σας!!!

Χρύσα να σου ζήσει η δευτερη κούκλα!!!

Ετσι με τα σιλικονακια προσπαθούμε και εμείς! Τουλάχιστον θα κάνουμε την προσπαθεια μας!

Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrysa mou na sou zhsei kai go mia apta idia kai den thilasa to moraki mou.shmasia exei na einai gero kai dynato mhnn agxonesai kalh loxeia na exeis.eirhnh oraia foto.htan mesa o antras sou kai thn ebgale?#opote mporeis diorthose thn hmeromhnia gennhshs tou morou mou 30 12 2010.filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο μπαμπας μας παρλολο φοβιτσιάρης ήταν μέσα στην αρχη και στο τέλος του τοκετού.

Τις φωτογραφίες τις τράβηξε η νονά μας που είναι μαια, γνώριζε γιατρούς και μαίες και έτσι της επέτρεψαν την είσοδο!

Θα σου αλλάξω αμέσως ημερομηνία!

Φιλάκια στο ζουζούνι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

Χρυσα να σου ζησει και η δευτερη κορακλα σου! Ιδια με τη πρωτη ε? Αχ αυτο θελω κι εγω, να μοιαζει με τη Λαμπρινη μου αλλα να κρατησει τα γαλανα ματακια ομως.... Αν και νομιζω απ΄ οτι ειδα και στην β επιπεδου αυτη θα ειναι διαφορετικο παιδακι..... Υγεια πανω απ' ολα ομως!!!

Georgiasamar μια βδοαμδα εμεινε δε κανω τιποτα στο δοντακι τωρα, αληθεια με τοση αντιβιωση που πηρα για το δοντι λετε να μη με αφησουν να θηλασω? Μπα!!!

Μπηκα 38 εβδομαδων, τι καλα!!! Δε το πιστευω οτι την αλλη Τριτη θα την εχω αγκαλιτσα τη μπεμπουλα μου......Δυο μερουλες τωρα εχω κατι ψιλοπονακια κατω χαμηλα δε πιστευω να ειναι πονοι γεννας? Εγω θα γεννησω με καισαρικη, μη μου τ' αλλαξουν τωρα και μου πουν οτι θα γεννησω φυσιολογικα, γινεται μετα απο τεσσερα χρονια? Παναγια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...