Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Ειναι πανεξυπνα τα ζουζουνια μας τελικα. Και η δικια μου εχει καταλαβει πως κατι συμβαίνει και ολο με την κοιλια μου ασχολειτε.

Ακομα δεν εχει δεχτει ξένο γάλα, φτάσαμε στις 17 διαφορετικες μαρκες. Δεν μου επιτρεπει ο γυναικολογος να την θηλασω τωρα με την αποκοληση. Ειναι 13 μερες χωρις γάλα, δεν ξερω τι θα κανω. :(

Τα Utrogestan ειναι απαραιτητο να τα σταματησουμε λιγο πριν κλεισουμε το πρωτο τριμηνο. Αν μετα συνεχιζουν οι συσπασεις της μητρας ή τα καφε υγρα και το μαγνήσιο δεν τις μειωνει αρκετα τοτε παιρνουμε τα γιουτοπαρ ή ενα αλλο που δεν θυμαμαι τωρα το ονομα του.

Με την ευκαιρια να σας πω και κατι που εμενα δυστηχως αργησαν να μου το πουν στην πρωτη μου εγκυμοσυνη. Μέχρι τον πέμπτο μήνα της κυήσεως πολλες γυναίκες εχουν αιματάκι ή καφέ υγρα τις ημέρες που ηταν κανονικα να τους ερθει η περιοδος. Θεωρειτε φυσιολογικο μεχρι τοτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας εγκυούλες τι κάνετε?

Κατερινάκι σήμερα δεν είχες ραντεβού για υπέρηχο? Με το καλό κοπέλα μου να είναι όλα τέλεια!

Περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα,Κατερινα καλη επιτυχια με τον υπερηχο!Τα δικα μας μια αρα,δεν καταλαβαινω καν οτι ειμαι εγκυος,μονο πρησμενο στηθος εχω και λιγουριτσες(οπως ακριβως ημουν οταν περιμενα περιοδο δλδ).Α,και με ποναει πισω χαμηλα(στην ουριτσα :oops: )το εχει καμια σας αυτο?Κατα τ'αλλα ουτε αναγουλες ουτε τιποτα,μακαρι να συνεχισει ετσι!Δευτερα εχουμε ραντεβου για τον υπερηχο στις 9,καλη μας επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια -κοριτσια!!!!!!!βαλτε με και μενα στη λιστα γιατι δε ξερω πως μπαινει!! η ημερομηνια μου ειναι 6-08!!!!σαν και εσενα μαρακι!!!!!!!!!!ακουσα χθες τη καρδουλα του !!!!!!!δεν εχω ξανα νιωσει ετσι στη ζωη μου!!!!!συγκινηθηκα-ενθουσιαστηκα..δε ξερω πως να το προσδιορισω!!!εκανε πολυ γρηγορα!!!!!!!!σαν τραινο!!!!!!!!πωπω!!!!!τα εχασα....

αφου ακουσα και τη καρδουλα του νιωθω πιο ηρεμη ..,αυχενικη εκλεισα στις 17/01.

ολα να πανε καλα κοριτσια..για ολες μας!! :x:x:x:x:x:x:x

εγω δε μπορω να φαω ψαρι!!ουτε να το σκεφτω δε μπορω!και φαντασου πριν τη καθυστερηση ετρωγα επι μια εβδομαδα καθε μερα μπακαλιαρο :-o:-o:-o:-o

rose_d εμενα με ποναει η πλατη μου και συγκεκριμμενα στο υψος που ειναι το νεφρο,δε ξερω.εχω ακομη λιγο τα πονακια!!!!

μαμα νικολα τι κανεις??πως αισθανεσαι σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια!!!!! Xara μου μπράβο!! Είδες τι μαγικές στιγμές μας προσφέρουν από τόσο μικρά σποράκια???? Φαντάσου που θα αρχίσει να μεγαλώνει κιόλας!!Πολύ χάρηκα που πήγαίνουν όλα καλά!! Μαγικός αυτός ο ήχος......

Εγώ καλά είμαι απλά υπάρχουν στιγμές που πέφτω λλιγο ψυχολογικά.. τώρα λέω να φτιάξω μελομακάρονα κι αυτά με τη σειρά τους να μου φτιάξουν κι άλλο τη διάθεση!! ;):lol:

Εγώ δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση σε φαγητό αλλά γενικά μου έχει ανοίξει η όρεξη....πολύ!!!

Έχω κάτι ψιλοπονάκια αλλά αυτά είναι μέσα στο πρόγραμμα από ότι θυμάμαι... :-p Εχω ραντεβού την Πέμπτη για την αυχενική και ανυπομονώ να δω πως έχουμε μεγαλώσει και εάν έχει επουλωθεί η αποκόλληση... :roll: Μακάρι... Τα αντράκια μου έχουν πάει βόλτα!!! Δεν κρατιέται ο μικρός μέσα πια...

Κατερινάκι τι έγινε με τον υπέρηχο??? περιμένουμε νέα σου!!!!!!

Οι υπόλοιπες τι κάνετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπεραααα

τι κανετε ομορφες μανουλες;;;;

εγω καλα..

χαρα εισαι στη λιστα...

μαρακι λογικο να μη σε αφινει να θηλασεις...

αμα τρωει αλλουειδους γαλακτοκομικα πχ τυρακι η γιαουρτι η λαχανικα στιλμπροκολο μην ανισυχεις..και να μη πινει γαλα για λιγες μερες δεν πειραζει..

εμεις μεχρι να αποθηλασουμε δεινοπαθησαμε..

επινε λιγο απο το μπιμπερο ισα ισα να ξεδυψασει..και μετα ουρλιαζε..χαζο ηταν να προτιμισει το μπουκαλι...

τωρα ευτυχως πινει γαλα φρεσκο και ειμαστε ΟΚ

κατερινα τι εγινε;;; περιμενουμε νεα;;;

Σημερα κουραστηκα..ηρθε η μαμα μου και καναμε μια καλη γεννικη στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε????

Εμεις ειμαστε μια χαρα και μεγαλωσαμε κι αλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ειμαστε 1,86χιλ και η καρδουλα μας χτυπα τρελλα,δυνατα!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι ναι επιτελους ακουσα την καρδουλα του!!!!!!Ο πιο ομορφος ηχος που εχω ακουσει ποτε μου και χτυπα μεσα απο μενα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο γιατρος λεει οτι ολα ειναι παρα πολυ καλα και προχωραμε φυσιολογικα!!!Επομενο ραντεβου πριν την πρωτοχρονια οπου θα χουμε κανει και τις εξετασεις του προγεννητικου!!!!!!!!!!!!

Ειμαι πολυ πολυ πολυ χαρουμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παναγιτσα μου σε ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!

Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κ απο εδω Κατερινακι μου, εύχομαι να συνεχιστούν όλα έτσι τέλεια. Που θα συνεχιστούν δηλ. είμαι σίγουρη. Φιλάκια.

Καλημέρα κορίτσια, εμένα άρχισαν οι ανακατωσούρες χθες .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε??

katerina μπράβο!!! Τέλεια νέα!! [smilie=wav.gif][smilie=wav.gif] Όλα θα πάνε τέλεια!

Nikol καλημέρα και σε σένα!! Υπομονή με τις ανακατωσούρες... τι άλλο να κάνεις?....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας εγκυούλες...πώς είστε σήμερα?

Χαρά και Κατερίνα υπέροχα τα νέα σας!!! Μπράβο! Άντε με το καλό τώρα και οι αυχενικές σας!!!

Σοφία και marmar καλώς ήρθατε και εσείς στην παρέα μας!! Εύχομαι να έχετε τέλειες εγκυμοσύνες!

Nikol μου ξεκίνησαν οι ανακατωσούρες ε? Δίνει παρόν το σποράκι σου! Χαλάλι!

Μαράκι εσύ που χάθηκες? Μπές να μας πείς για τον υπέρηχο.... περιμένω νέα σου!

Cesilia κάνατε γενική ε? Ζηλεύω... και έχει μία μέρα σήμερα τέλεια... ότι πρέπει για δουλειές... αλλά εγώ δεν μπορώ να κάνω... :( Αλλά και εσύ μην κουράζεσαι πολύ βρέ δεν κάνει...

Μαμά Νικόλα καλή επιτυχία με την αυχενική εύχομαι να έχει επουλωθεί και η αποκόλληση και όλα να είναι τέλεια! Είμαστε στις ίδιες μέρες αλλά εμένα μου κλείσανε για αυχενική ακριβώς μία εβδομάδα μετά απο σένα.... μακάρι να μου είχαν κλείσει και εμένα για πιο πρίν... να έβλεπα το σποράκι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Diosa μη ζηλευεις καθολου..,.μου βγηκε η ψυχη χτες...και φυσικα σημερα παλη το σπιτι ειναι γεμματο πραγματα και παιχνιδια.

Μαγειρευω..φτιαχνω παστητσιο για μας...ψαροσουπα για τον μικρο...και θα κανω αργοτερα και φακιες...

βεβεια ολα αυτα με ενα μπουκαλι περιε στο χερι γιατι οι μυρωδιες με ενοχλουν απιστευτα και δε λεει να βαζω την πεθερα να μαγειρευει και τα ΣΚ...και η δυσπεψια στο μεγιστο...

Κοριτσαρες καλη επιτυχια με τις αυχενικες..εγω εχω στις 18/01..ουαου..εδω που τα λεμε δεν ειναι και πολυ μακρια..

εντωμεταξυ στις 24 εχω ραντευου και στο ΙΚΑ και ο γυναικολογος εδω στο δικο μας ειναι απαρεδεκτοε..ελπιζω μονο να ερθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε? Εγώ από χθες έχω τρομερό πονοκέφαλο, ουτε το κεφάλι μου δεν μπορώ να κουνήσω..Μάλλον πιαστηκα στον αυχένα!

Περιμενατε νέα μου ε???? Λοιπόν..είδα το εμβρυακι μου, άκουσα και καρδούλα!!! ΤΕΛΕΙΑ!!! Το αίμα που έχω κάθε τρεις και λίγο είναι λόγω της μικρής αποκόλλησης που έγινε με το μεγάλωμα του εβρυικού σακουλιού και δημιούργηθηκε ένα μικρό αιμάτωμα..Ξάπλα λέει ο γιατρός και μου έγραψε άδεια πάλι...3 μέρες έμειναν δηλαδή για τα σχολεια και μου είπε να μην πάω. Αυτά τα νέα μας..Μαλιστα επειδή ξέρει οτι αγχώνομαι μου είπε να ξαναπάω την Πέμπτη να με δει πριν τα Χριστούγεννα χωρίς χρεωση για να είμαι ήρεμη..Βασικά έβαλε και ο αντρούλης μου το χέρι του σε αυτο!!!

Χαρά και Κατερινάκι μπράβο για τα νέα σας!! Χαρ'α μου μαζί είμαστε εμείς!!!

Σοφία και marmar καλως ήρθατε και με το καλό τα μωράκια σας!!

Για αναγούλες κορίτσια σήμερα το πρωί δεν μπορούσα να μυρίσω τίποτα!!! Οι άλλες τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμ Σεσιλια μαγειρευεις με το περιε στο χερι ....κι εγω αν θες να μαθεις μαγειρευω

και ψεκαζομαι με evian!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ηντα κανετε ωρε κοπελιες??? Εγω καλα...εσεις καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρααα!!!! Σοφία και marmar καλωσήρθατε στην παρέα μας και με το καλό τα μωράκια σας!!!

Χαρά μπράβο κοπέλα μου πάντα τέτοια ωραία νέα!!!

Maraki μπράβο και σε σένα!!!!!!χαλαρά τώρα και αρκετή ξεκούραση!!! δεν είναι τίποτα!!

Cesilia με το μαλακό τις δουλειές... μην ξεχνάς ότι δεν πρέπει να κουράζεσαι.... με προσοχή!!

Zaxarenia μεγιά το τικεράκι!!! :lol::lol::lol: Είσαι φοβερή =))=))=)):))

Diosa μου σε ευχαριστώ πολύ!! και σε σένα όλα καλά να πάνε!

Πάω για νάνι [smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy1.gif][smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif] Όνειρα γλυκά σε όλες!!! [smilie=wave.gif][smilie=wave.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!Καλή εβδομάδα..ήρθαν τα Χριστούγεννα!!!!

εγώ είμαι πρωινή σήμερα γιατί έπρεπε να κανονισω για την άδεια μου..Τελικά για να μπορώ να πληρωθώ τα Χριστούγεννα πρέπει να πάω στις 21 κ 22 τελευταίεες μέρες του σχολείου..ευτυχώς όμως δεν θα έχουμε μαθητές, θα μας κάνουν επιμορφωση τους δασκάλους για 3 ώρες μόνο οπότε θα μπορώ να παω..Κατα τα άλλα ο πονοκέφαλος παραμένει,την ψιλοάρπαξα βασικά γιατί όλο φταρνίζομαι!! Σήμερα δεν είχα αναγούλες...ακόμα τουλάχιστον!!!

Εσείς τι νέα???Κοιμάστε ακόμα??? Ξυπνήστε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Καλή εβδομάδα!!!

Μαράκι μου τέλεια τα νέα σας! Ακούσατε και καρούλα!!! Μια χαρά!!!! Άντε όλα καλά να πάνε απο εδώ και πέρα!! Άμα πάς σχολείο κοίτα να μην κουράζεσαι ναι?

Εγώ σήμερα ήρθα στη δουλειά...Και εδώ ακόμα τα χιόνια δεν έχουν λιώσει και είναι τέλεια!

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα

τι κανετε ομορφομανουλες;;;

εγω χαλια οπως παντα...με τους εμετους κλπ κλπ..

μπλιαχ..

Τι να κανεις ζαχαρω μουυυυ..αμα στελνεις τον συζυγο στο ΣΜ, ετσι ειναι..που να καταλαβει κριση..παει και παιρνει τα πιο ασχετα

Σημερα ξεχασα την τσαντα με το φαγητο μου σπιτι και παρειγγειλα τοστακι αλλα δεν μπορω να το φαω..το κοιταζω...και με κοιταζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA μου ευτυχώς δεν θα κάνω μάθημα και θα είμαι χαλαρα..γι'άυτό θα πάω!

Σεσίλια μου μια και το κοιτάζεις και σε κοιτάζεις δεν του ρίχνεις και καμια δαγκωματια??? χαχα :lol::lol:

Κι εγώ το πρωί αυτό κάνω και προσπαθω γιατί αλλιώς θα λιποθυμήσω από την πείνα!!! :lol::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Cesilia μου καλημέρα και σεσένα!! εγώ ευτυχώς πρόλαβα και έφαγα το τοστάκι μου και ήπια τον χυμό μου πρίν ξεκινήσουν οι αναγούλες.. Αλλά τώρα πιά δεν μπορώ τη γαλοπούλα μέσα στο τοστ... μου μυρίζει... και το τρώω μόνο με κασεράκι...

Τώρα το είδα καλεεεε!!!! ΖΑΑΑΑΑΧΧΧΑ έβαλες τικεράκι??????? Με γειά με γειά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...