Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

ΟΝΟΜΑ----------------Τ.Ε.Ρ---------------Π.Η.Τ-----------ΥΠΕΡΗΧΟΣ

1)marilou85-----------23/09/2010--------30/06/2011----9/12 αυχενικη

2)..katerina....-------21/10/2010--------29/07/2011----4/12 πρωτος

3)DIOSA----------------28/09/2010--------10/07/2011----

4) cesilia................26/10/10..........31/07/2011.....13/12 πρωτος

5)aerini.................30/10/10...........04/08/2011.....14/12 πρωτος

6)Μαμά Νικόλα.........2/10/10............10/7/2011.......23/12 αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα μανουλες!!

Τι κανετε;;;

νεα απο τους υπερυχους μας δεν εχουμε ακομα ε;;;;

Καλοσωριζω και εγω με τη σειρα μου τις νεες αφιξεις...να εχετε ολες σας τελειομηνες και αψογες εγκυμοσυνες και ευκολους τοκετους..

Στα δικα μας...

ειμαστε καλα οικογενενιακως..

εγω σημερα ειχα μια σταγονιτσα αιμα το πρωι αλλα ΟΚ..επισης εχω και εγω τσιμπιματα και πονακια...και δεν μπορω να καταλαβω γιατι...στον γιο μου δεν ειχα τιποτα τετοιο...ειχα μια σχεδων τελεια εγκυμοσυνη..αν εξαιρεσεις το ξερσαμα και τους 9 μηνες...

Καλα λενε πως καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη

αλλη μια ευδομαδα αναμονης και επιτελους θα δω και εγω το νινι μου..

λεω του γιου μου "που ειναι το νινι" και δειχνει την κοιλια μου και λεει νινι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μαναράκι μου!!!!Είσαστε λίγο μεγαλύτεροι από εμάς ε?!! Να το χαίρεσαι και με το καλό να μεγαλώσει η οικογένεια σας!!!Εμείς τον ρωτάμε τι έχει η μαμά στην κοιλιά??? και λέει...νινί!!! Είναι τέλεια (αν και αμφιβάλλω αν καταλαβαίνει από τώρα τι σημαίνει όλο αυτό!! κοίτα να ξεκουραστείς.. δεν είναι τίποτα αλλά ξάπλωσε και χαλάρωσε...

όντως η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική!! η κάθε μία είναι μια νέα μαγική εμπειρία!!!!! :ymdaydream::ymdaydream:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΣΠΟΡΙ ΜΑΣ!!!!!!!!! :):):):):):):):):)

Ενα ειναι το μωρακι μας τελικα και ειναι μια χαρα με καρδιακο παλμο και μεγαλωνει κανονικα!!!!!!

Θα ξαναπαμε την επομενη βδομαδα για να την ακουσουμε κιολας την καρδουλα!!Τωρα την ειδαμε να παλλεται :)

Ακομη ειμαστε μουδιασμενοι ,δεν το χουμε πιστεψει αλλα πολυ χαρουμενοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσεις ολες καλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο katerina μου!!!!!!!!Όλα καλά!!! [smilie=blob9.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob10.gif] Που να δεις και την επόμενη φορά που θα το ακούσετε τι θα πάθετε!!!! είναι τρομερές στιγμές αυτές!!! [smilie=hello2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε?????? :wave::wave::wave::wave: Ο μικρός μου έχει πάει παιδική χαρά με τον μπαμπά του... έχει τέλεια μέρα έξω!!! Αλλά μου λείπουν!!Ανυπομονώ να μπορώ να πηγαίνω κι εγώ μαζί τους βόλτες και να παίζουμε!!!

Πως κοιμηθήκατε εγγυούλες μου??? Εγώ λίγο κι αυτό με διαλείμματα για τουαλέτα.. έχω τρομερή συχνουρία!!!!! :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Κατερίνα μου το είδατε το φασολάκι σας ε? Μπράβο κοπέλα μου!!! Άντε με το καλό να την ακούσετε κιόλας την καρδούλα!!

Τώρα έμεινε το Μαράκι να μας πεί για τον υπέρηχο!

Μαμά Νικόλα εγώ τρελλή συχνουρία είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη... τώρα έχω αναγούλες... πίστεψε με προτιμώ τη συχνουρία :lol::lol::lol::lol::lol:

Κορίτσια κάτι έχει πάθει η σύνδεση μου απο χθές... (μάλλον γιατί έχουμε πολύ αέρα... δεν ξέρω) και πέφτει συνέχεια.... Οπότε αν δεν μπορέσω να ξαναμπώ σας εύχομαι να έχετε μια τέλεια Κυριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!

Μαμα νικολα και οι δικοι μου βγηκαν..αν και εχει τρομερο αερα και κρυο..αλλα ΟΚ..

εγω κανω δουλιεσ...

ξεκαθαριζω τωρα την νουλαπα μου...θα δοσω καποια ρουχα μου τα οποια δεν προκειτε να ξαναφορεσω..να δω και πως θα διαμορφοσω το νεο δοματιο του Χριστοφορου γιατι το νινι θα μετακομισει στο παλιο δοματιο του Χ ετσι οπως ειναι.

Τι κανετε εσεις;;;;

και εγω αναγουλες..μπλιαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου μπραβο σου για τον υπερηχο !!!

εμεις δεν ειδαμε ακομα τον καρδιακο παλμο , αλλα τη πεμπτη εχουμε ραντεβου για να ακουσουμε καρδια !!!

εχω ακομα αρκετα πονακια περιοδου , συχνοουρια , τα απογευματα αρκετο φουσκωμα και το βραδακι λιγη αναγουλα.

το κακο με μενα ειναι οτι απο κι που ημουν αρκετα υπναρου , τωρα εχω αυπνιες...

φωτογραφια δεν εχω βαλει απο κατω , γιατι περιμενω να ακουσω καρδουλα ,αλλα μετραω τον χρονο μου μαζι με τον δικο σου , 6 εβδομαδες και 2 ημερες

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!!!!!! [smilie=wav.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xara m ti kaneis????? pou xathikes oli mera??

ego prepei na strotho sto diavasma....kai den exo oreksi :(:(:(

KALA EIMAI AERINI MOU..ASE EXW POLY DIABASMA KAI EGW KAI DEN EXW ANOIKSEI BIBLIO...DEN EXW TO MYALO MOU EKEI ....ALLA AYRIO PREPEI ...ESTW KAI LIGO..

:roll::roll:

DEN HMOUN SPITI GIA AYTO DE MPHKA..ALLA H PAREA SAS MOU ELEIPSE!

TELIKA EXW ARXISEI KAI EIMAI KAI EGW EYAIS8HTH ME TIS DIAFHMISEIS ,GENIKA ME KATI POY GINETAI BOURKWNW!!!!!!!!!!!!EXW TH X8ESINH SOU PSYXOLOGIA ..ANAMEIKTH ME XARA POLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TH TRITH PAW GIA YPERHXO (7-12) KAI EXW MEGALH AGWNIA.... :shock:

KATERINA MPRAAABOOOO GIA TO YPERHXO!!! :clap::clap::-bd(*):x:x ANTE KAI STA DIKA MAS........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα εγκυουλες!!!!!!!!!!!!!!Τι κανετε πως περασατε ΣΚ??

Εμεις ησυχα σπιτακι μας και στολισαμε και το δεντρακι μας χτες!!!!!!!!!!!Εγινε πολυ ομορφο!!!!!!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας και σας ευχομαι με το καλο να γεννηθουν τα μπεμπακι σας!!!!Μπεμπακια μας μαλλον!!!!!!

Κοριτσια ειλικρινα δεν πιστευω οτι ειμαι εγκυος ακομη!!!Ισως επειδη δεν εχω τρελλα συμπτωματα ακομη..εχω λιγες ανακατωσουρες πιο πολυ το βραδυ και το πρωι μολις σηκωνομαι..αλλα τιποτα ιδιαιτερο...

Τωρα περιμενω να ακουσουμε την καρδουλα του!!!!!!!Ο γιατρος μας ειπε οτι εχει γινει πολυ καλη εμφυτευση..φαινετε κ απο τη χοριακη οτι εξελισσεται πολυ καλα μεχρι στιγμηε η εγκυμοσυνη!!!!!!!!!

Και παλι ανυπομονωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!και παλι μετραω μερες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 και σημερα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Μανουλες!!!

Τι κανετε;;;

εγω σημερα καταλαβα πως ειμαι εγγυος...γιατι σημερα ξυπνησα και ξερασα σαλια...μπλιαξ..

τα θυμαμαι απο τον γιο μου..οτι πιο απαισιο υπεραχει τωρα ειμαι γραφειο και βραζω στο ζουμι μου..απαισια αισθηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια... Καλή εβδομάδα να έχουμε.

aerini μου εμείς ακούσαμε καρδούλα στις 7+6 εβδ. Στις 6+2εβδ που είχαμε πάει δεν είχαμε ακούσει...

Cesilia με τις αναγούλες σε καταλαβαίνω πολύ καλά... και εμένα σήμερα απο το πρωί με έπιασαν.. και ζαλίζομαι κιόλας... για τις αναγούλες λένε ότι το αχλάδι βοηθάει πολύ... και αν μυρίσεις λεμόνι σε ηρεμεί.. θα τα δοκιμάσω σήμερα να δούμε αν ισχύουν!

Εγώ ακόμα περιμένω τα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές για να κλείσω ραντεβού για υπέρηχο.. Κορίτσια φολικό σας έδωσε ο γιατρός σας? και αν ναι ποιό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα..τζιφος..ολα τα γιατροσοφια τα ειχα δοκιμασει στον γιο μου...τελικα το πηρα αποφαση...ξυπναγα ξερναγα και ηρεμουσα...

Το κακο ηταν πως τα ειχα μεχρι τελους..ακομα και την ημερα που μπηκα για καισαρκη...ξερασα και πηγα..ελπιζω τωρα να μην εχω τετοια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω τι λές βρε Cesilia μέχρι να γεννήσεις ε? Ελπίζω αυτή τη φορά να μη τραβήξει τόσο!

Πάντως εγώ όταν πίνω γάλα ηρεμεί πολύ το στομάχι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παλη οταν πινω γαλα γινομαι χειρωτερα..γι'αυτο και δεν πινω...

θυμαμαι μονο με βοηθαγε το γαλα στο τελος που ειχα κατι απιστευτες καουρες..πωπω..λιτρα επινα..

Παντως οταν λενε καουρες και μαλλιαρο μωρο..μεγα μυθος...ο Χριστοφορς γεννηθηκε φαλακρος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα τελικά πολλά απο αυτά που λένε πρέπει να είναι μύθος....

Ειδικά αυτό που λένε ότι αν η καρδιά του μωρού ακούγεται σαν άλογο που τρέχει είναι αγόρι και αν ακούγεται σαν τρένο είναι κορίτσι... εγώ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχα 2 αγόρια και η μία καρδιά ακουγόταν σαν άλογο και η άλλη σαν τρένο!!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου...ήρθα..Τι κάνετε? Δεν μπήκα καθόλου το Σ/Κ!! Είχε και γιορτή ο καλός μου χθες και είμασταν όλο βόλτες..Πήγα στον υπέρηχο..όλα καλά..είμαι 5 εβδομάδων! ΠΗΤ 7-8 αλλά λόγω τραχήλου θα πέσουμε κάτω..άρα Ιούλιο...Προσοχή να μην κουράζομαι, όχι να ανεβοκατεβαίνω σκάλες κλπ κλπ...Προσοχή γιατί ο τράχηλος μου δεν είναι στα καλύτερα του..Ο Θεός να βάλει το χέρι του! Στις 17 θα πάμε να ακούσουμε καρδούλα..Αυτά!!!

Δεν πρόλαβα να διαβ'ασω τα νέα σας γιατί είμαι στη δουλειά τωρα...Θα προσπαθήσω αργότερα!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλού μου γιατί θα κάνεις λαμπαροσκοπική περίδεση..αν το λέω σωστά?? Τι διαφορά έχει με την άλλη??? Για πες να ενημερώνομαι/...Και σε ποια εβδομάδα σου είπε να την κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Μαράκι μου πολύ καλά τα νέα σας!! Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου που γιόρταζε και με το καλό το μωράκι σας!

Να προσέχεις τώρα τον εαυτό σου και όλα θα πάνε μια χαρά! Σε φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα τα νέα σας βιαστικά κορίτσια..Γιελίζ ευχαριστώ για τις ευχές..

Εγώ από συμπτώματα συχνοουρία..υπνηλία αλλά ξυπνώ πολλές φορές και από χθες ανακατεμένο στομάχι..Καλα για τα φουσκώματα δεν το συζητώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki me to kalo kai se sena to mwraki sou.... [smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif][smilie=hello2.gif] !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koritsia aurio 8a paw sto giatro ,makari na einai ola kala!!!!!!!!ta mallia mou mporw na ta bapsw me antugies h oxi?? makrainoun toso grhgora kai h riza se ena mhna einai katw!!!!twra eipa na kanw antaugies sto fysiko mou xrwma wste na mh ta ksana baspw mexri na gennhsw.kserete ean epitrepetai?

filakia polla pantws!!!!!!!!!!xxxxxxxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανταυιες επιτρεπετε να κανεις..δεν ερχονται σε επαφη με το δερμα..αλλα καλο θα ηταν γεννικα τετοια χιμηκα να τα αποφευγεις στο πρωτο τριμηνο τουλαχιστων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...