Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλοκαιρινα Μωρακια του 2011 για παντα!!!!


Recommended Posts

Diosa m to proto sou moraki einai etsi? pos niotheis? logika akouses kardoula...

Αερινή μου βασικά είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη, αλλά η πρώτη δεν είχε την επιθυμητή κατάληξη...

Οπότε ναι αν όλα πάνε καλά θα είναι το πρώτο μου μωράκι...

Καρδούλα άκουσα στις 26/11 και για ακόμα μια φορά ένιωσα καταπληκτικά... όταν θα ακούσεις και εσύ θα καταλάβεις τι εννοώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αερινή μου βασικά είναι η δεύτερη μου εγκυμοσύνη, αλλά η πρώτη δεν είχε την επιθυμητή κατάληξη...

Οπότε ναι αν όλα πάνε καλά θα είναι το πρώτο μου μωράκι...

Καρδούλα άκουσα στις 26/11 και για ακόμα μια φορά ένιωσα καταπληκτικά... όταν θα ακούσεις και εσύ θα καταλάβεις τι εννοώ...

anipomono pos kai pos gia ton proto mou iperixo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φρεσκοκοιλιτσες μου...

τι μου κανετε??

να καλως ορισω την diosa μας...κ γω γλυκια μου ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη στην 24η εβδομαδα κ ελπιζω αυτη την φορα να μας πανε ολα καλα...

αληθεια υπαρχει καμια εδω μεσα που να ειχει θρομβοφιλια??

να σας πω τα νεα μου..

πηγαμε στον γιατρο...ολα καλα κ με τα 2 μωρακια...ειναι στο ιδιο μεγεθος...

την αλλη πεμπτη παμε για αυχενικη κ στα καπακια την παρασκευη μπαινω για λαπαροσκοπικη περιδεση....ουφφφφ....μ'εχει πιασει ενα αγχος κ μια αγωνια αλλο πραγμα..σημερα ξεκιναω κ τα διαφορα χαπακια-βοηθηματα που μου εδωσε ο γιατρος μου..ελπιζω οολες να μου ειστε καλα...

ποια περιμενουμε για υπερηχο τωρα??

κατερινακι αυριο πας η' κανω λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

marilou μου καλώς σας βρήκα, με το καλό τα διδυμάκια σου! Χαίρομαι που είναι όλα καλα με τα μωράκια σου...

Και εγώ στην 24η εβδομάδα.... Και εγώ το ίδιο εύχομαι να μας πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!

Για θρομβοφιλία δεν γνωρίζω...

Περίδεση θα κάνεις λόγω ανεπάρκειας τραχήλου? Μην αγχώνεσαι καθόλου καλή μου, όλα καλά θα πάνε.

Εγώ περιμένω να βγούν τα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές που έκανα και μετά θα κλείσω το επόμενο ραντεβού.

Έχω την εντύπωση ότι η Κατερίνα θα πάει αύριο για υπέρηχο ναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γλυκουλα μου απο ανεπαρκεια τραχηλου θα γινει περιδεση μονο που θα γινει λαπαροσκοπικα κ οχι η απλη...κ γι΄αυτο εχω μεγαλο αγχος...

ασε που τρεμω μην γινει τπτ παλι...τεσπα...ας τ'αφησω αυτα...εχουμε χαρες τωρα...

θα κανεις κ συ περιδεση προληπτικα??

με το καλο οι απαντησεις των εξετασεων σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φρεσκοκοιλιτσες μου...

τι μου κανετε??

να καλως ορισω την diosa μας...κ γω γλυκια μου ειχα μια ατυχη εγκυμοσυνη στην 24η εβδομαδα κ ελπιζω αυτη την φορα να μας πανε ολα καλα...

αληθεια υπαρχει καμια εδω μεσα που να ειχει θρομβοφιλια??

να σας πω τα νεα μου..

πηγαμε στον γιατρο...ολα καλα κ με τα 2 μωρακια...ειναι στο ιδιο μεγεθος...

την αλλη πεμπτη παμε για αυχενικη κ στα καπακια την παρασκευη μπαινω για λαπαροσκοπικη περιδεση....ουφφφφ....μ'εχει πιασει ενα αγχος κ μια αγωνια αλλο πραγμα..σημερα ξεκιναω κ τα διαφορα χαπακια-βοηθηματα που μου εδωσε ο γιατρος μου..ελπιζω οολες να μου ειστε καλα...

ποια περιμενουμε για υπερηχο τωρα??

κατερινακι αυριο πας η' κανω λαθος?

Καλημερα εγκυουλες!!!!!!!Τι κανετε??Αχ 24 ωριτσες ακομη υπομονη...

Μαριλου μου ολα καλα θα πανε αυτη τη φορα!!!!! εγω εχω κανει για θρομβοφιλια και κανω ηπαρινη..Σου ειπε να κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι γλυκουλα μου απο ανεπαρκεια τραχηλου θα γινει περιδεση μονο που θα γινει λαπαροσκοπικα κ οχι η απλη...κ γι΄αυτο εχω μεγαλο αγχος...

ασε που τρεμω μην γινει τπτ παλι...τεσπα...ας τ'αφησω αυτα...εχουμε χαρες τωρα...

θα κανεις κ συ περιδεση προληπτικα??

με το καλο οι απαντησεις των εξετασεων σου...

Μην αγχώνεσαι καθόλου, χαλάρωσε και όλα θα πάνε μια χαρά... σκέψου ότι όλα γίνονται για το καλό σου και το καλό των μωρών σου...

Εγώ δεν θα κάνω περίδεση,δεν υπάρχει τέτοιο θέμα προς το παρόν...ούτε στην προηγούμενη είχα θέμα με τον τράχηλο...αλλά όπως είπες τα αφήνουμε αυτά τώρα γιατί έχουμε χαρές...

Τώρα πρόσεξα το τικεράκι σου... γεννάς 30/6 που έχει γενέθλια ο καλός μου... και πολύ πιθανόν να γεννήσω καιγώ εκείνες τις μέρες... γιατί ναι μεν η ΠΗΤ μου είναι 10/7 αλλά λόγω καισαρικής που έκανα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ο γιατρός μου είπε ότι θα κάνουμε την καισαρική 10-15 μερούλες νωρίτερα... (πρώτα ο θεός)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κατερίνα!!! Υπομονή κοριτσάκι και δεν έμεινε πολύ! μόνο 24 ωρούλες!! και μετά ποιός σε πιάνει!! :D:D:D:D Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριλου χαρικα με τα νεα σου...

καλημερα μελλουσες μανουλες...

Ολα θα πανε καλα..

δεν ξερω αν καποια κοπελα εχει θρομβοφιλια αλλα απόσο ξερω θα πρεπει να κανεις ενεσεις ιπαρινης..

Ολα θα πανε καλα..θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατερινακι μας...αντε σχεδον εφτασε η μερα...με το καλο γλυκουλα μου...

αληθεια τι ωρα εχετε ραντεβου??

στην 1η εγκυμουσυνη δεν ειχα κανει για θρομβοφιλια κ δεν ειχε παρουσιαστει μεχρι εκει που εφτασα προβλημα...τωρα το καναμε προοληπτικα γιατι ξερεις πολυ καλα τι περασαμε κ βγηκα θετικη...ακουσον...ακουσον....ναι κανω κλεξαν των 0,6 καθε μερα...εσυ??κ καθε μηνα κανω την αντι-χα...σε ποιον αιματολογο πας?

diosa μου κ γω καισαρικη θα κανω λογω των διδυμων αλλα κυριως της λαπαροσκοπικης περιδεσης...κ μαλλον θα ειναι κ ολικη ναρκωση λογω της θρομβοφιλιας...αυτο το εχω διαβασει κ στο λεω...οποτε κ γω πιο νωρις θα γεννησω...ελπιζω να μην εχουν αλλη γνωμη τα διδυμακια κ να θελουν να βγουν πιο νωρις ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σεσιλια μου....τι κανεις??

μαλλον πρεπει να κανουμε ενα πινακακι με τα ονοματα μας,την τ,ε,ρ κ την π.η.τ καθως κ ποτε εχουμε υπερηχο η' αυχενικες....

να δω πιο αστερακι θα το κανει ....χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και σεσένα Cesilia. :-h

marilou μου εγώ πιστεύω ότι σαν καλά παιδάκια που είναι θα κάτσουν στην κοιλίτσα σου όσο πρέπει για να μην στεναχωρέσουν τη μανούλα! :):):)

patata καλώς ήρθες και σύ!!! Εύχομαι να έχεις μία υπέροχη - τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κατερινακι μας...αντε σχεδον εφτασε η μερα...με το καλο γλυκουλα μου...

αληθεια τι ωρα εχετε ραντεβου??

στην 1η εγκυμουσυνη δεν ειχα κανει για θρομβοφιλια κ δεν ειχε παρουσιαστει μεχρι εκει που εφτασα προβλημα...τωρα το καναμε προοληπτικα γιατι ξερεις πολυ καλα τι περασαμε κ βγηκα θετικη...ακουσον...ακουσον....ναι κανω κλεξαν των 0,6 καθε μερα...εσυ??κ καθε μηνα κανω την αντι-χα...σε ποιον αιματολογο πας?

diosa μου κ γω καισαρικη θα κανω λογω των διδυμων αλλα κυριως της λαπαροσκοπικης περιδεσης...κ μαλλον θα ειναι κ ολικη ναρκωση λογω της θρομβοφιλιας...αυτο το εχω διαβασει κ στο λεω...οποτε κ γω πιο νωρις θα γεννησω...ελπιζω να μην εχουν αλλη γνωμη τα διδυμακια κ να θελουν να βγουν πιο νωρις ακομα

Μαριλου μου 9 το πρωι...

Εγω κανω των 0,4..μετα τον υπερηχο θα παω στον αιματολογο Νοδαρος λεγεται ειναι στην Πανορμου..θα μετρησουμε αντι χα κ βλεπουμε..Εσυ σε ποιον πας?

Καισαρικη κανουν ουτως η αλλως στις εξωσωματικες ετσι μου επαν δηλ ειτε εει ενα ειτε παραπανω..αλλα οχι ολικη ναρκωση λογω θρομβοφιλιας..εχω γνωστες μου που εκαναν επισκληριδιο με θρομβοφιλια και γεννησαν μια χαρα..

Και πιο νωρις θα γεννησεις αυτο ειναι σιγουρο..τουλαχιστον 3 βδομαδες νωριτερα..μην σου πω 4..

Ο γιατρος σου ειπε για την ολικη ναρκωση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!! χθες πηρα τα αποτελεσμα της χοριακης!!!!4270μοναδες!!!!!!!!!!!!!!το χαρτι ελεγε οτι ειμαι 6-7 εβδομαδων αλλα εγω ειμαι απο οτι μετρησα 5...

ειμαι χαρουμενη αλλα και λιγο αγχωμενη..εαν θα καταφερω να ειμαι καλη μαμα και τετοια..ισως φταιει οτι ειμαι 23χρονων..αλλα ειμαι ΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!!!!!!! :lol::lol::lol: και ο καλος μου επισης..καλα αυτος εχει τρελλλλαθει!!!οταν του το ειπα εκλεγε και μιλαει στη κοιλια μου!!!!!!!!ειναι πιο μεγαλος απο εμενα και ..ηταν κατι που το προσπαθουσαμε 2,5 χρονια..οποτε αυτα τα χριστουγεννα θα ειναι...πολυ ξεχωριστα!!!!...μακαρι ολα να πανε καλα!!ο γυναικολογος ομως μου εκλεισε ραντεβου για την τριτη!!!πως θα περιμενω εως τοτε????????!!!!!εαν ειναι εξωμητριο(κουφια η ωρα πουτο λεω)θα ειχα κανενα συμπτωμα??η χοριακη θα το εδειχνε??

δε ξερω εαν ειναι ορμονικο αλλα μια ζεσταινομαι ,μια κρυωνω...

ειμαι στη δουλεια τωρα..και θελω να σχολασω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΤΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Α!!!ΣΑς ζαλισα αλλα χθες το βραδυ ξυπνησα απο τους πονους στη κοιλια μου!!!εσεις κοριτσια εχετε που και που πονακια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι μου παω στην κ.ΦΟΙΦΑ που συνεργαζεται με το ιασω οπου δινω κ αιμα κ εχει το ιατρειο της στο μαρουσι...

οχι ο γιατρος μου δεν μου εχει πει τπτ για ολικη...καπου το διαβασα εγω...βλακειες εεε??

το μονο σιγουρο μου ειπε ειναι η καισαρικη λογο της περιδεσης ....

δεν ηξερα αυτο για οσες εχουν κανει εξω οτι κανουν κ καισαρικη...γιατι αραγε??

αχ πως εισαι τοσο σιγουρη οτι θα γεννησω τοσο νωρις??

ενα μηνα πιο νωρις θα ειναι σχεδον...καταλαβες?αυτα φοβαμαι....

χαρα συγχαρητηρια αρχικα για την εγκυμουσυνη σου...

παρα ειναι μεγαλη...μηπως εχετε στην οικογενεια διδυμα??

εαν ηταν εξωμητριο η χοριακη δεν θα ηταν στα υψη...

τα πονακια θα τα εχεις κ πολυ αργοτερα γιατι τωρα ολα αλλαζουν μεσα σου κ μεγαλωνει η μητρα σου...μην πανικοβαλλεσαι...εννοειται πως εαν πονεσεις πολυ περνεις τον γιατρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΝΟΜΑ ----------- Τ.Ε.Ρ -------------- Π.Η.Τ --------------- ΥΠΕΡΗΧΟΣ

1)marilou85 ---------23/09/21010--------- 30/06/2011---------------------- 9/12 αυχενικη

2)..katerina....------21/10/2010 ----------29/7/2011 ---------------------- 4/12 πρωτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...