Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΧΑΣΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΣΤΗΝ 38 ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Recommended Posts

ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΑΓΑΝΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.

ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ, ΚΛΑΙΩ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙΝΕΣ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΦΕΡΟΥΝ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΟΥΣ.

ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΩ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΚΡΥΨΕΙ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΕΝΩ ΠΑΡΑΚΑΤΩ.

ΔΕ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΣΠΙΤΙ.

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ. ΠΑΡΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ.

Η ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ "ΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΠΕΣΑΜΕ, ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΔΕ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΗΚΩΝΟΜΑΣΤΕ"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστε μου,δεν μπορεσα να κρατησω τα δακρυα μου!!!

Μα πως ειναι δυνατον να συμβαινουν αυτα?? :cry::cry::cry:

Ψυχουλα μου,χαθηκες τοσο αδικα :cry:

Ο Θεος να σου δωσει κουραγιο Φωτεινη μου,να σταθεις συντομα στα ποδια σου

Ευχομαι συντομα,πολυ συντομα να βρειτε τη δυναμη κ να προσπαθησετε παλι :roll:

Ειμαστε διπλα σου !! @};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΤΗΣ ΚΟΡΗΣ ΣΟΥ.ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΙΔΙΑ.ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΧΑΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 11 ΜΕΡΕΣ.ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΣ.ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΡΟΧΩΡΑΣ...ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΘΡΗΝΗΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΟΥ ΤΟΝ ΠΟΝΟ,ΤΟΝ ΘΥΜΟ, ΤΗΝ ΟΡΓΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΗΚΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙΣ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣ ΜΩΡΟ.

ΣΕ ΦΙΛΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:( Λυπαμαι πολυ!!!

Ρε γμτ πως εγινε αυτο πάλι;;;

Ειχες θρομβοφιλια καλη μου κοπελα;;;Να υποθεσω οτι ντοπλερ εκανες γυρω στην 30η εβδομαδα ε;;;

Μαλλον τοτε δεν φαινοταν κατι.Τι σου ειπαν οι γιατροι τωρα;;;

Συγγνωμη που ρωταω αλλα πραγματικα δεν τη χωραει το μυαλο μου την αδικια που εγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:cry::cry::cry: ΛΥΠΑΜΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:cry::cry::cry: ΚΡΙΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΑΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΤΟΤΕ 38 ΒΔ. ΚΑΙ 2 ΗΜ, ΑΠΟ ΠΡΟΕΚΛΑΜΨΙΑ. ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΕΧΑΣΑ ΕΝΑΝ ΑΓΓΕΛΟ!!!

ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΑΓΓΕΛΟ 15 ΜΗΝΩΝ ΣΧΕΔΟΝ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ, ΧΑΡΑ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ, ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.

ΣΕ ΝΙΩΘΩ, ΣΕ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ, ΣΕ ΠΟΝΑΩ, ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ....ΞΕΡΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ, ΤΙ ΠΕΡΝΑΣ...

ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ....ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΣΕ ΑΓΑΠΑΝΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΗΡΙΞΟΥΝΕ...ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΌΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΝΑ ΣΥΖΗΤΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΟΣΟ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΑ ΘΑ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΨΗΛΑ. ΨΑΞΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΙΑΤΡΙΚΩΣ, ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΤΛ. ΟΤΑΝ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ ΠΑΛΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ Η ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ, ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ, ΘΑ ΓΑΛΗΝΕΥΣΕΙΣ, ΘΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΘΕΙΣ...ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΙΣ "ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ...ΜΕ ΛΥΠΗΘΕΚΕ Ο ΘΕΟΣ".

ΘΕΛΕΙ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ..

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΘΗ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΜΟΥ...

ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ...ΠΟΝΟΥ, ΦΟΒΟΥ, ΑΓΧΟΥΣ, ΤΡΟΜΟΥ, ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑΣ, ΚΑΤΑΘΛΙΨΗΣ, ΝΑ ΘΕΣ ΝΑ ΤΑ ΣΠΑΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΤΛ....ΜΗΝ ΦΟΒΗΘΕΙΣ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ Σ'ΟΛΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΚΟΙΤΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΑΘΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΛΟΓO: ΛΑΘΟΣ ΙΑΤΡΟΥ, ΘΕΛΗΜΑ ΘΕΟΥ, ΚΑΚΙΑ ΩΡΑ, ΚΑΚΙΑ ΣΤΙΓΜΗ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ..ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ....

ΑΠΛΑ ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΠΟΝΑΩ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα μα παρα πολυ που γινονται τετοια πραγματα ειδικα το 2010 με τετοια εξελιγμενη επιστημη ειναι δυνατον?κουραγιο ευχομαι και τιποτα αλλο...δεν εισαι η μονη δυστυχως εχει συμβει σε πολλεσ μανουλεσ και σε μια απο αυτες και σε μενα στην 38η πηγα για καισαρικη και μου ειπαν το ιδιο με σενα αλλα θρομβος βρεθηκε στον πλακουντα και οχι σε ομφαλιο και αυτο οφειλοταν στο οτι εχω θρομβοφιλια και δεν το ηξερα εννοειτε.εγω εχασα αγορακι ακριβως 50 εκ και 2850 σαν και το δικο σου.λυπαμαι παρα μα παρα πολυ να συνεχισεισ να παλευεισ για αλλο νινι τωρα.τωρα εχω μια μπουμπου 6 μηνων που ειναι η παρηγορια μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειλικρινα με επιασαν τα κλαμματα!

Λυπαμαι πολυ... Ευχομαι να το ξεπερασετε γρηγορα... Πραγματικα λυπαμαι παρα πολυ. Θα αναψω ενα κερακι για την ψυχουλα της... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορητσια

Θελω να μου δωσετε κουραγιο και δυναμη γιαυτο που μου συμβαινει…

Ηθελα πολύ ένα παιδι και σχετικα μας ηρθε γρηγορα ….

Ειχα την τελεια εγκυμοσυνη με το πιο αδοξο τελος .διανιωντας την 38 εβδ+ 4 ημερες και περιμενοντας τον ερχομο της κορης μου ,ειχα καποια πονακια και πηγαμε με τον ανδρα μου στο Ελενα στον γιατρο Γιαλελη(γνωριζετε κατι για αυτόν)νομιζονας ότι θα γενησω….

Ξημερωνε 4 Οκτωμβριου ημερομηνια που πριν από 7 χρονια πεθανε ο μπαμπας μου 60 χρονων από καρδια μεσα σε ένα λεπτο χωρις κανενα προβλημα υγειας..

Ηταν το πρωτο μας μωρο ,πειραμε καμερα φωτογραφικη μηχανη και την βαλιτσα με τα ρουχα της.φτανοντας στο Ελενα μου ειπαν ότι δεν είναι ακομα να γενησω γιατι το μωρακι μου ηταν ψηλα.εκανα να φυγω και για να ειμαι ησυχη τους ειπα να δουν την καρδουλα της Γιατι το απογευμα δεν την ειχα ακουσει παρολο που ηταν πολύ ζωηρη…..ξαφνηκα μου λενε ότι το μωρακι μου δεν ειχε παλμους και ολοι ειχαν χασει το χρωμα τους το ιδιο και ο ανδρας μου.ΣΟΚ …γενησα με καισαρικη την νεκρη μου κορη 50 εκατ.2850 γρ ένα τελειομνηνο και πανεμορφο μωρο .ζητησα να την δω ,ειχα απορια πως ηταν αυτό το πλασματακι που ειχα λατρεψει …ειχε μια γαληνια εκφραση και φαινοταν σαν να κοιμοταν στο καλαθακη της.

Η νεκροψια που εγινε σε πανεπηστιμιακη κλινικη και όχι στο Ελενα εδειξε ότι το μωρο πεθανε από μια θρομβοση στον ομφαλιο λωρο 12 ωρες εάν γενιωταν πιο πριν θα ζουσε .δεν είναι αδικο ,γιατι να συμβει αυτό δεν ηπηρχε καννενας λογος και καμια αιτια

Κηδεψα την κορη μου μαζι με τον μπαμπα μου που εφυγαν μαζι,τι τραγικη συμτωση…

Ανοιξα το φερετρακι της και την αποχαιρετησα για τελευταια φορα.ηταν ακομη πανεμορφη ιδια στον μπαμπακατης…ποσο ατυχο ησουν αγαπη μου δεν προλαβα να σε γνωρισω προλαβα όμως να σε λατρεψω!!!!καθε πρωι μου παιρνει μια ωρα να σηκωθω από το κρεβατι και να συνησητοποιησω τι μου εχει συμβει…..

Εχει συμβει αυτό σε καποια άλλη μανουλα?και πως το αντιμετωπησατε….?

Συγνωμη εάν σας κουρασα….

περιττο να σου πω οτι βουρκωσαν τα ματια μου....οτι κι αν σου πω θα ειναι λιγο....θελω να σε ρωτησω κατι...επαιρνες salospir?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΥΡΚΩΣΑ...ΕΧΩ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΕΙ...ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΕ ΑΥΤΑ...ΕΥΧΟΜΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΔΥΝΑΜΗ..ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝ ΓΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ... :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα λυπαμαι παρα παρα πολυ...αποφευγω να διαβαζω τετοια θεματα απλα γιατι δεν το αντεχω...ποσο μαλλον εσυ που το βιωσες..ευχομαι γρηγορα να απαλυνει ο πονος σου και ο θεος να σου χαρησει ενα παιδακι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου ότι και να πω είναι λίγο..Εχασα κι εγώ το κοριτσάκι μου στην 22η εβδομάδα..Ισως δεν είναι το ίδιο..ο πόνος όμως είναι πάντα τόσο έντονος όταν χάνεις την ψυχούλα που μεγαλώνεις μέσα σου..Το μόνο που θα σου πω είναι ο Θεός και η Παναγιά να σου δώσουν τη δύναμη να σηκωθείς και να απαλύνουν τον πόνο σου. Κουράγιο κοπέλα μου..Να είσαι δυνατή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή,

έχω πραγματικά συγκλονιστεί. Είναι πολύ σκληρό αυτό που σου έτυχε. Δε νομίζω να υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Θεωρώ εξαιρετικό ότι πήρες το παιδί σου στην αγκαλιά σου και του έδωσες ακόμη και έτσι την αγάπη σου.

Μέσα στην ατυχία του ήταν ένα τυχερό μωρό που γνώρισε μόνο την αγάπη και τη ζεστασιά μέσα στη μήτρα της μανούλας του.

Σου εύχομαι να είσαι καλά, να θυμάσαι το παιδί σου με αγάπη και είμαι σίγουρη ότι πολύ γρήγορα θα έχεις στην αγκαλιά σου το αδελφάκι του.

Σε φιλώ και σου στέλνω την αγάπη μου,

Εβίτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

πριν απο μια εβδομαδα,τριτη του πασχα,μου πηρανε με καισαρικη το νεκρο μου αγγελουδι...38+2ημερων.κομπος στον ομφαλιο λωρο.και περιτυλιγμα στο ποδι.ενα περιτυλιγμα που ειναι σαν να εγινε απο ανθρωπινο χερι.ο ανδρας μου το ειδε.ο γιατρος μου δν ξαναεζησε τετοια περιπτωση.μια εβδομαδα περασε.και ολα ειναι σαν ενα ονειρο.σαν ενα γλυκο ονειρο με φριχτη καταληξη.εγινα μανα με το πιο ασχημο τροπο.προσπαθω να καταλαβω γιατι.αλλα ηταν να γινει.εφυγε το μωρο μου.ανημερα αγιου ραφαηλ.και η μαια το σταυρωσε κ το ειπε ραφαηλ...μπραβο της.παλευω να μην καταρευσω.ειμαι λεχωνα χωρις μωρο.δν εχω αλλη επιλογη πρεπει να σταθω στα ποδια μου.ειμαι σκληρη,αλλα οσο κ αν ποναω κ αν βασανιζομαι μεσα μου..ξερω πως πρεπει να το παλεψω.να βρω δυναμη.τα δακρυα δν κανουν κατι αλλο εκτος απο το να ξεσπαω.αλλα οσο να ξεσπασω δν προκειται να γυρισει αυτο το μωρο.το μωρο μου.η ψυχη μου το πρωτο μου μωρο εγινε αγγελος ηρθε κοντα σου θεε μου.διαβασα την περιπτωση σου κοπελα μου.κ εσυ στην 39η εβδομαδα το εχασες.θελει δυναμη ετσι? Ο χρονος θα κοπασει το πονο ετσι δν ειναι!?θελω τοσο πολυ να μεινω ξανα εγκυος σε ενα ακομη μωρακι.ποναει πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν απο μια εβδομαδα,τριτη του πασχα,μου πηρανε με καισαρικη το νεκρο μου αγγελουδι...

κλαιράκι μου λειπάμαι πολύ, ο θεός να σου δώσει την δύναμη να αντέξεις τον πόνο!! ακριβώς με τον ίδιο τρόπο έχασα και εγώ την κόρη μου το 2008, ήμουν 30 εβδομάδων. ξέρω τον πόνο αλλά και τα γιατί που στριφογυρίζουν το μυαλό σου. αυτό που θέλω να σου πώ μέσα από την εμπειρία μου είναι ότι μόλις σου δώσει ο γιατρός το οκ για άλλο μωράκι τότε μόνο κάπως θα απαλύνει ο πόνος ή μάλλον τότε θα βλέπεις μια ελπίδα και χαρά! το αγγελούδι σου πήγε να συναντήσει όλα τα μωράκια που χάσαμε τόσο αναπάντεχα και σκληρά. η Παναγία και ο Θεούλης μετά από 5 μήνες από τον χαμό της κόρης μου μου έστειλαν την δεύτερη κορούλα μου! τώρα είναι 16 μηνών.

η Παναγία να σε προστατεύει και να σε γεμίσει με χαρά σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλαιράκη καλησπέρα

δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μα πόσο λυπάμαι ....μπορώ να σε καταλάβω όσο κανέναν άλλον σε αυτό τον κόσμο...και αυτό γιατί έχω ζήσει δύστυχος ακριβώς το ίδιο αύριο κλείνω 7 μήνες .

Αρκετά με μένα, τώρα έχεις προτεραιότητα εσύ,δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς και γενικώς δεν υπάρχουν λόγια γιαυτό που σου συμβαίνει.. απάντησε μου σε παρακαλώ στις έξεις ερωτήσεις για να μάθουμε τον λόγο που δημιουργήθηκε ο θρόμβος

ποιόν γιατρό είχες και σε ποιο μαιευτήριο ?

έχεις κάνει εξετάσεις για θρομβοβιλία ?

πότε έκανες τον τελευταίο υπέρηχο ?

πόσες ώρες δεν ζούσε το μωρό?

έκανες νεκροψία και πού ?

μήπως ακούμπησες -χτύπησες έστω ελαφρώς την κοιλίτσα σου κάπου πριν γίνει αυτό?

απάντησε μου σε παρακαλώ έχω κάνει διατριβή στο θέμα μας ,ασχολούμαι πολύ γιατί δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω τι μου έχει συμβεί και για πιο λόγο ...εκανα όλες τις εξετάσεις δεν εχω θρομβοφιλία είμαι απολύτως υγιείς ....

κορίτσι μου γλυκό και πανέμορφο είμαι δίπλα σου ότι χρειαστείς ........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλαιρι καλο κουραγιο σου ευχομαι. Μολις την Μ. Παρασκευη εφερα στον κοσμο το 2ο παιδακι μου και ευχαριστω τον Θεο και την Παναγια που ειναι υγιεστατο. Σου ευχομαι συντομα να μεινεις εγκυος και αυτη την φορα να γυρισεις με το μωρο σου σπιτι.

Σου στελνω ολη την θετικη μου ενεργεια και καλη δυναμη και καποτε θα ηρεμησει ο δυνατος αυτος πονος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωρακι μου κ εγω ημασταν απολυτα υγιεις ολους τους μηνες. . .τα παντα απο εξετασεις απο αιματολογικα,ντοπλερ,ητανε τελεια ολα μεχρι τελους. . .μεχρι να αποδειχτει οτι το μωρο μου προφανως το σκοτωσε ενα δεσιμο στο ποδαρακι του σε συνδιασμο με τον κομπο. . .κουνωντας το ποδαρακι ο κομπος εσφιξε τοσο ωστε να κοπει η κυκλοφορια του οξυγονου. . .κ ετσι απλα και . . .τυχαια αυτο το αγγελουδι να αποκοιμηθει για παντα την νυχτα ξημερωματα 26-4...ετσι το πρωι που δν αισθανθηκα και το μωρο,και καθως ειχαμε το προκαθορισμενο εβδομαδιαιο ραντεβου διαπιστωθηκε οτι η καρδουλα του επαψε να χτυπα.μια λεξη.απλα. . .σοκ. ο γιατρος μου ειναι πολυ καλος.ζω στην επαρχια.μου φερθηκε π.καλα δν εχω παραπονο.απλα ο θεος το ηθελε το μωρο μου.δε θα το προλαβαινα...ηταν να γινει.

Αχ αγγελουδι μου.! Σας ευχαριστω διαβαζω ποσες τα εζησαν..ειναι μεγαλη η παρηγορια.μεγαλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki moy glyko ti na pw gia na se parigorisw den yparxoyn logia klaiw apo thn wra poy se diavasa .se ena mhna akrivws tha ekana ta genethlia toy prwtoy moy mwroy kai egw alla dysthxws kai emena moy to phre o theoylhs sthn 31 evdomada to gennisa kai ezhse mono 2 meres to agoraki moy emena pali eftegan oi giatroi einai to mono sigoyro pia sto iasw eimoyn kai kolhsa mikrovio sto kalhtero hotel alla oxi nosokomeio den tha to elega .............einai paraaaaaaaaaaa polyyyyyyyyyyyyyy dyskolo ayto poy pernas kai oses ton exoyn perasei se katalavenoyme apolyta .omws thelw na soy pw na deis ta tiker moy kai na pareis ta komatia soy kai na ksekiniseis gia deytero mwraki einai to mono poy tha apalinei ton pono soy ..egw an kai mepolles prospatheies apo monh moy den ta eixa kataferi 8 xronia kai me ekswswmatikes to prwto mwro kai pali eytyxws me ekswswmatikh kai to piasame to mikroyli kai oxi mono ayto alla einai kai 2 ta mikra moy twra.....eyxome kai esy na ta katafereis me thn seira soy kai na gineis manoyla me gemath agkalia se filw kai soy stelnw olh thn thetikh moy energeia kai mia zesth akgalia........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιακουλινακι δν φανταζεσαι ποσο κουραγιο παιρνω απο τα λογια σου και απο τα τικερακια σου που βλεπω περιμενεις μετα απο σχεδον 1 χρονο διδυμα! Ειλικρινα χαιρομαι για σενα.συγκινηθηκα.μακαρι να περασει ο καιρος σαν νερακι να απαλυνει το πονο μου,το πονο του αντρα μου. Τα ματια μου στερεψαν.σκεφτομαι που ειχα πριν λιγες μερες μεσα μου αυτο το μωρο ετοιμο,τελειομηνο. . . .και ξαφνικα αδειασα.κοιταω την κοιλια μου εχει ξεφουσκωσει μετα απο 1 βδομαδα σχεδον ολη.σαν να θελει ο θεος να σβησει τα σημαδια...λιγο γαλα που εβγαλα με εκανε να νιωσω μανα που ετοιμαζεται να θηλασει το μωρο της.ολα εδω εκτος απο το μωρο μου.

Ψυχη μου σ αγαπαω,σε σκεφτομαι,μου λειπεις τοσο πολυ!!κι ας μη σε κρατησα καν στην αγκαλια μου,κ ας μη σε αντικρυσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νιακουλινακι δν φανταζεσαι ποσο κουραγιο παιρνω απο τα λογια σου και απο τα τικερακια σου που βλεπω περιμενεις μετα απο σχεδον 1 χρονο διδυμα! Ειλικρινα χαιρομαι για σενα.συγκινηθηκα.μακαρι να περασει ο καιρος σαν νερακι να απαλυνει το πονο μου,το πονο του αντρα μου. Τα ματια μου στερεψαν.σκεφτομαι που ειχα πριν λιγες μερες μεσα μου αυτο το μωρο ετοιμο,τελειομηνο. . . .και ξαφνικα αδειασα.κοιταω την κοιλια μου εχει ξεφουσκωσει μετα απο 1 βδομαδα σχεδον ολη.σαν να θελει ο θεος να σβησει τα σημαδια...λιγο γαλα που εβγαλα με εκανε να νιωσω μανα που ετοιμαζεται να θηλασει το μωρο της.ολα εδω εκτος απο το μωρο μου.

Ψυχη μου σ αγαπαω,σε σκεφτομαι,μου λειπεις τοσο πολυ!!κι ας μη σε κρατησα καν στην αγκαλια μου,κ ας μη σε αντικρυσα!!

koyragio soy eyxome koritsi moy glyko mono ayto.se filw kai eimai edw an theliseis kati pragmatika sto lew apo thn kardia moy.........exw mia foto toy mwroy moy thn exw koitaksei mono 4 fores den mporw na thn koitaw me ponaei h kardia moy pragmatika den kserw an mporei na me katalavei kaneis etsi sigoyra niwtheis kai esy klapse polyyyyyy polyyyyyyy kai molis den tha exeis alla dakrya tha erthei to adelfaki toy........eimai toso sigoyri gia ayto afoy eimai egw ekgyos PALI oles tha ginoyn manoyles etsi lew kai apo thema ilikias eimai 36+kai apo diafora poy moy exoyn symvei gynaikologika......

KOYRAGIOOOOOOOOOOOOOOOOO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινη και Κλαιρακι, βλεποντας τις ιστοριες σας να συναντιουνται σε αυτο το forum συνειδητοποιω τη δυναμη που εχει αυτο το μεσο και τι μπορει να προσφερει... Εγω έχοντας μια βιοχημικη στο ιστορικο μου, μπορω μονο να φανταστω τον πονο μιας ηδη μανας που χανει το μωρο της. Γιατι ησασταν ηδη μανουλες εσεις... Και εσεις μπορειτε πολυ καλα να καταλαβαιτε η μια την αλλη, οπως και καθε κοπελα που εχει περασει μια τετοια εμπειρια... Ευχομαι να μπορεσετε γρηγορα να διαχειριστειτε αυτον τον τεραστιο πονο και να συνεχισετε... και καποια στιγμη (συντομα) να γινετε ευτυχισμενες μανουλες και να αποκτησετε υγιεστατα μωρακια... Τα μωρακια που χασατε, ξερω, θα ειναι για παντα στην καρδια σας, αλλα ευχομαι συντομα ο πονος να δωσει τη θεση του σε μια γλυκια ζεστασια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΟΜΑΤΙΑ ΘΕΕ ΜΟΥ ΤΙ ΔΥΝΑΜΗ ΕΧΕΤΕ?

ΓΙΑΤΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΓΙΑΤΙ?

ΚΛΑΙΩ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Κ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΗ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΥΠΟΦΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΛΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ ΓΛΥΚΙΕΣ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρε κορίτσι μου όλα φυσιολογικά είναι αν δεν υπάρχει πόνος! Ηρέμησε λίγο... Αν δεν μπορείς καλύτερα να πάρεις ένα τηλέφωνο το γιατρό σου να σου φύγει το άγχος!!!
    • Να σου ζήσουν λοιπόν οι κορούλες σου!!γτ το βλέπεις σαν τελευταία ευκαιρία..;; Όπως είπες έστω κ με αυτό το σπέρμα έμεινες έγκυος 3 φορές, επομένως ποτέ δεν ξέρεις μην χάνεις τις ελπίδες σου!!! Και εμάς το σπέρμα είχε θέμα κινητικότητας και μορφολογίας ( είναι ο δεύτερος σύζυγος μου , είχε κιρσοκήλη αλλά παρόλα αυτά έχει ένα κοριτσάκι από τον πρώτο του γάμο.... έπειτα αφού ήμασταν μαζί αποφασίσαμε να κάνουμε εξετάσεις και να προχωρήσει σε χειρουργική επέμβαση για την κιρσοκήλη καθώς δεν εμένα έγγυος 3 χρόνια προσπαθειών!! Μετά το χειρουργείο περίπου 3 χρόνια έμεινα έγκυος αλλά το έχασα στο 6 εβδ! 😢 Δεν ξανά έκανε εκείνος εξετάσεις! Είναι κ λίγο περίεργος σε αυτό το θέμα...δεν πάει εύκολα! )  Τι θέμα έχει εσένα στο σπέρμα;;
    • Κορίτσι μου καλησπέρα!  Σου εξήγησε ο γιατρός γιατί συνέβη αυτό; Εγώ δύο φορές που έκανα πρόκληση απλά καθυστέρησε να γίνει η ωορρηξία(αντί για 32-36 ώρες που γίνεται μετά την ένεση εμένα πχ μου έπαιρνε 40 ώρες). Ίσως την επόμενη φορά που θα το δοκιμάσεις να πρέπει να κάνεις και έναν υπέρηχο 1-2μερες μετά την ωορρηξία (έτσι όπως θα έχει υπολογιστεί με βάση την πρόκληση) για να δείτε ότι όντως έσκασε το ωοθηλακιο και έκανες ωορρηξία.  
    • Κορίτσι μου, κι εγώ είχα περάσει ένα τέτοιο εφιαλτικό βράδυ. Μάλιστα η κοιλιά μου ήταν σκληρή και για αρκετή ώρα και έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με σένα. Από τότε ανά διαστήματα μπορεί να την αισθανθώ να σκληραίνει και μετά από λίγο να μαλακώνει. Αλλά όταν μίλησα με τον γιατρό ήταν καθησυχαστικος. Είτε μεγαλώνει η μήτρα, είτε κάνει συσπάσεις ή μπορεί απλά το μωρό να είναι σε τέτοια θέση που η κοιλιά να σκληραίνει σε εκείνο το σημείο που βρίσκεται. Αυτά μου είπε  Πάντως και άλλες φίλες μου που ρώτησα μού είπαν ότι κι αυτές το είχαν αυτό. Και στην εφαρμογή εγκυμοσύνης που έχω το παρουσιάζει ως κάτι απολύτως φυσιολογικό. Αλλά φυσικά πάνω απ' όλα κρατάω ότι μου το επιβεβαίωσε και ο γυναικολόγος μου. Παρόλα αυτά αν αγχώνεσαι στείλε ένα μνμ στον γυναικολόγο σου, για να σου επιβεβαιώσει ότι όλα καλά!! ☺️
    • @Melikara86 για το 3ο. Εχω δυο κοριτσάκια 7 και 5. Ημουν εγκυος τ καλοκαιρι π μας περασε και εκανα διακοπη στην 11η βδομαδα. Τωρα τ μωρακι μου θα ηταν 40 ημερων. Εχει 2 κυκλους π ξεκινησαμε αλλα δ εχω αμαν ελπιδες. Έχουμε θεμα με το σπερμα. Απο παντα. Βεβαια εμεινα 3 φορες εγκυος αλλα πιστευω οτι αυτο τ μωρο π εφυγε ηταν η τελευταία μας ευκαιρια. Ειπαμε θα προσπαθησουμε μέχρι τέλος του χρόνου. Αν ρθει καλως, αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...