Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΟΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!! Νο 6


Recommended Posts

gioulaki οχι δεν ειμαι αλλα ειναι κοντα κ σιγουρα θα βρω μεγαλη ποικιλλία...ξερεις κανενα στην ερμου? γιαννοπουλος νομιζω λεγεται...

καλως τον κωνσταντινο

καλα μονο αυτα ειχε το βαλιτσακι?τζαμπα χαρα πηραμε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γειά σας κορτσούδια !!! τι μου κάνετε ;;

γειά σου konstantinos !! με το καλό !! (ετσι θα πούμε και μεις το μπεμπίνο μας !!)

faniko ευχαριστούμε για την πληροφορία ! τουλάχιστον ειναι ομορφο το κουτί ;

μηπως το χρησιμοποιήσουμε για decor ...? (αλήθεια το λέω καλέ!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lollipop οχι ειναι το δευτερο παιδακι που θα κανω, εχω ηδη μια κορουλα, απλα ουτε κ στην πρωτη γεννα πηρα τηλ για να μου στειλουν δειγματακια, οποτε ειπα σ αυτο να ειμαι πιο ενημερωμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βρε τσουπρες...τι καλημερα δηλ...ποιος κοιμηθηκε?εγω παντως οχιιιιιιιιιιι...ολο το βραδυ ειχα πονακια χαμηλα στην κοιλια και ελειπε κ ο αντρας μου και ειχα χεστει πανω μου :cry: το τι σκεφτηκααααα δεν λεγεται...ολα μου περασαν απτο μυαλο...να τωρα θα μου σπασουν τα νερα....να θα εχω παλι προωρο τοκετο....γτ ποναω?μα να μην εχω εναν υπερηχο στο σπιτι?...μηπως κανει διαστολη ο τραχηλος και τελικα επρεπε να κανουμε περιδεση?εγω φταιω...εγω εγω εγω που εφαγα μια λακτα πριν κοιμηθω....βοηθα με Παναγιτσα μου και θα τρωω μονο χορτα απο δω κ περα...θελετε κι άλλα? οοουυυυυυφφφφ τελικα μετα τις 6 το πρωι μου περασαν.

και σαν απο γινατι το σκατουλικο δεν με κλωτσησε καθολου ολιβραδυς...το σκουντουσα κι εγω απο δω,το σκουντουσα απο κει να δωσει μια απαντηση στην μανα που υποφερει...τελικα ολα καλα...μεβρισε με το ποδαρακι της και ηρθα στα ισα μου :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας φουσκοκοιλιτσες τι κανετε?εγω παλι τες μου κοιμηθηκα λες και πηρα υπνωτικα.οσο για τα πονακια μπορει το μωρακι σου να μην εχει καλη θεση και να σαι ενοχλουσε και μαλλον κοιμοτανε και αυτο και γιαυτο δεν σε κλωτσισε...εχω παθει και εγω κατι αντιστοιχο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ετσι πιστευω αλλα ξερω και γω μοιαζει με αυτο που ειχα παθει και εγω.....παντος αφου περασε μην ανυσηχεις να ξεκουραζεσαι μονο οσο μπορεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια το κουτί είναι ένα απλό χάρτινο σε ροζ-γαλάζιο χρώμα τίποτα αξιόλογο , κάνουν περίπου 2 μήνες να στο στείλουν . Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μου είχαν στείλει ξανα αλλά είχε μέσα 1 μπιμπερό , 1 πιπιλά, δείγματα από μωρομάντηλα και κρέμες και εκπτωτικά κουπόνια. όλα αυτά πάνε τώρα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια με τις κοιλιτσες σας!!τες,φανταζομαι ζοριστηκες το βραδυ ε?εγω παλι ζοριστηκα στη δουλεια χτες,πολλες ωρες ορθοστασια και ψιλοσκυφτη οπως παντα και σε καποια φαση πηγα να ισιωσω το κορμι μου και πονουσε τοσο πολυ η κοιλια μου που χεστηκα.τελος,δεν αξιζει να κουραζομαι τοσο,δεν ειμαι μονη μου.θα ζοριστω και σημερα με τα ραντεβου που εχω και απο δευτερα θα τα εχω πιο χαλαρα.

κατα τα αλλα,εχω αγχωθει με τα κιλα μου,εχω παρει 10 και ημουν ηδη χοντρουλα απο πριν..το θετικο ειναι πως εδω και 2 εβδομαδες ειμαι σταθερη,αλλα ο γιατρος μου ειπε πως πρεπει να χασω κιολας.

ευτυχως το ζαχαρο ειναι 76(το φοβομουν πολυ),μου ειπε να μειωσω το σιδηρο που παιρνω γιατι εχω αρκετο,οποτε ολες οι εξετασεις καλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιδακια!! κωνσταντινε καλως ηρθες και με το καλο ο παιδαρος!! χρειαζομασταν αλλον ενα γιο για να ισοφαρισουμε τις κορες!!! ;););)

κοριτσια χτες ειχαμε γιατρουληηηη!!!!!! τελειος ο μπεμπης, οσο παει και μας τρελαινει, ειδικα τωρα που εχει αρχισει να κλοτσαει πιο συχνα!! :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: ολα πανε τελεια ευτυχως και ο πλακουντας ειναι σε πολυ καλη κατασταση οποτε ολα οκ! καλεεεε!!! το πιο σημαντικο δε σας ειπα!!! το παιδι ειναι 850 γρ!!!!!!!!!! απιστευτο?? 3/11 στο β ηταν μολις 430 (αν θυμαμαι καλα) και 22 μερες μετα σχεδον διπλασιαστηκεεε!!! :x:x:x:x τελειος ο αντρας της ζωης μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο βρε σοφουκι μεγαλωσατε :D:D:D

ρανια ζοριστηκα κ εξακολουθω....νιωθω μια ενοχληση χαμηλα....τι δουλεια κανεις αληθεια?μην ζοριζεσαι παντως...

φανικο περικοπες κ στα δωρακια...παντου περικοπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω σοφουκι,φοβερος ο μπεμπαρος!ολοκληρος αντρας πια!μου ειπε προχτες η μαια στο ιατρειο πως απο την 22η με 24η εβδομαδα τα μωρακια διπλασιαζουν το βαρος τους,γιαυτο συνηθως τοτε παιρνουμε κι εμεις αποτομα βαρος.

μα δεν ειναι φοβερη αισθηση οταν το νιωθουμε να κολυμπαει?τα ψαρακια μας!!

τες εχω δικο μου ινστιτουτο αισθητικης,αποτριχωσεις,μανικιουρ-πεντικιουρ..δεν εχω υπαλληλο και φετος σαν το διαολο εχει απιστευτη δουλεια,κριση κατα τα αλλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανακι μη ζορίζεσαι, παρε καλε μια υπάλληλο τωρα τη χρειαζεσαι!

Σοφουκι, ολοκληρο μωρο...ανιφ τι γλυκούλι!!!

Τεση η "στοα Καρασου" ειναι στην ερμου, γωνια με Βενιζέλου. Εχει μεσα παγκους (σαν μαγαζακια) στη στοα και πουλάει τα πάντα απο αυτα τα είδη.Εξω κρεμονται τσαντες, αλυσιδες αλλα αν μπεις μεσα θα βρεις παρα πολλα πράγματα.

οσο για τα πονακια συμφωνω μ ε τη μαμμυ!!

καλε καλημέρα σας είπα? Δεν σας είπα!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερουδια σε ολα τα κορτσουδια!!!!

KONTANTINOS αρα εισαι εμπειρη μανουλα!!!!!Να σου ζησει το 1ο παιδακι κ με το καλο να ορισει κ το παρεακι του!

TESHaki σε καταλαβαινω απολυτα....καποια βραδυα νιωθω κ εγω εντονες ενοχλησεις-πονακια κ φυσικα το μυαλο φτιαχνει σεναρια θριλερ!!!!!!

SOFOUKI καλε εσεις ειστε ολοκληρα παιδια!!!!!!Φτου φτου φτου!!!!!!

ΡΑΝΙΑ ασε κ κανενα ποδι με "μαλλακι"...κρυο κανει τωρα! =))=))=)) Μην πολυκουραζεσαι μωρε (οσο ειναι δυνατον).

FANIKO τους επιασε η κριση κ κανουν περικοπες στα δειγματοδωρακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τραχηλος απο 35 που ηταν στη β επιπεδου πηγε 28 μετα απο 3 εβδομαδες.

ο γιατρος μου μιλησε για πολυ προωρο τοκετο ακομα και σε δυο εβδομαδες.πραγμα που με κατατρομαξε.συστησε ξεκουραση και κρινον.

πηγα και αλλου.αυτος συστησε ξαπλα και yotopar.με εβαλε στο τοκογραφο και ειδε οτι εχω συσπασεις.πραγμα που δεν πολυκαταλαβαινω.

να παρω και κρινον και yotopar;

και μαλλον οφειλεται σε μικροβιο ολο αυτο και παρνω αντιβιωση.

γενικως εχω στεναχωρηθει πολυ.... :anx1: :anx1:λολι εσυ που εκανες περιδεση ποσο ηταν ο τραχηλος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Δελφινακι μου αληθεια?

Κι εμενα 35 ηταν στη β επιπέδου, κανονικα οταν μικραινει δεν ειναι για καλο?

Τις συσπασεις πως τις καταλαβαίνεις?

Παντως οταν ειχα τα διδυμα μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι μετα την 28η θα ειμαστε σε επιφυλακη για τοκετο!

Μην ανησυχεις μωρε , ξερουν αυτοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν δελφινακι χαλαρωσε και ξαπλα....παρε οτι νομιζεις δεν νομιζω ομως οτι πρεπει να παρεις και τα δυο...μετα την 28η μπορεις να εισαι πιο χαλαρη...αντε λιγο εμεινε...αισιοδοξια γτ αλλιως θα τρελαθουμε :mrgreen:

φιλουρες στις υπολοιπες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανακι σε χρειαζομαστε εσενα βρε... η αποτριχωση "εκει" εχει καταντησει επικινδυνη αποστολη :lol::lol::lol: τι σπαγγατα κανω,τι ανοιγματα...δεν βλεπωωωωω αποτην κοιλουμπα μου :roll::roll::roll: κουραστικη η δουλεια σου ομως...ασε και καμμια τριχα να ξεφυγει δεν πειραζει...μην ζοριζεσαι πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο τραχηλος απο 35 που ηταν στη β επιπεδου πηγε 28 μετα απο 3 εβδομαδες.

ο γιατρος μου μιλησε για πολυ προωρο τοκετο ακομα και σε δυο εβδομαδες.πραγμα που με κατατρομαξε.συστησε ξεκουραση και κρινον.

πηγα και αλλου.αυτος συστησε ξαπλα και yotopar.με εβαλε στο τοκογραφο και ειδε οτι εχω συσπασεις.πραγμα που δεν πολυκαταλαβαινω.

να παρω και κρινον και yotopar;

και μαλλον οφειλεται σε μικροβιο ολο αυτο και παρνω αντιβιωση.

γενικως εχω στεναχωρηθει πολυ.... :anx1: :anx1:λολι εσυ που εκανες περιδεση ποσο ηταν ο τραχηλος;

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπον,οταν λες οτι ο τραχηλος ητνα 35 τι εννοεις;;; 3,5 εκ;

Δεν θυμαμαι να σου πω νουμερα αλλα θα σου κανω περιγραφη.....

Στην πρωτη μετρηση το μηκος του τραχηλου μου ηταν φυσιολογικο κ δεν υπηρχε χαλαρωση καμια! Δυο εβδομαδες αργοτερα ειχε μειωθει το μηκος (κατα 0,5 εκ) κ ειχε μια ελαφρυα χαλαρωση...Ολο αυτο οφειλωταν στο αιματωμα ποι ηταν ακριβως πανω απο το στομιο του τραχηλου κ το πιεζε η μπεμπα.

Εκανα την περιδεση προληπτικα κ παιρνω yotopar (μισο χαπι ανα 6 ωρες) απο τη μερα της περιδεσης μεχρι τον τοκετο προφανως...

Εσενα σου προτινε περιδεση ή μονο την αγωγη για το μικροβιο κ το γιουτοπαρ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιδεση μου ειπε οτι τωρα ειναι ψιλοαργα αλλα αν ανοιξει ο τραχηλος θα κανουμε.απλα πρεπει να φυγει το μικροβιο για να μπορει να κρατηθει η περιδεση.σου ειπε ξαπλα η και καθιστη,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι μερα και η σημερινη...αντε βρε κοριτσια μου μην στενοχωριεστε..θα τα καταφερουμε γτ εχουμε και πολυ σουπερ μπεμπακια...πηρα την γιατρο και μου ειπε ειναι συσπασεις...κομμενο το ασβεστιο και 3 φορες την μερα μαγνησιο...και πολυ ξεκουραση...και η κοπελαρα μου μεχει ταραξει στα μπουνιδια γιαυτο θα την ποτισω μαγνησιο για ναναι καλο κοριτσακι :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην μου ανχωνεστε και ολα καλα θα πανε,τες επαιρνες μαγνησιο η πρωτη φορα θα παρεις?ντολφιν μην ανησυχεις οι γιατροι ξερουν πιστευω οτι με την καταλληλη αγωγη και πολυ ξεκουραση ολα καλα θα πανε.σοφουκι μπραβο ο μπεμπαρος μεγαλωνει ταχυτατα πιστευω οτι και η κορακλα μου καπου εκει θα βρισκεται σε βαρος ΤΕΛΕΙΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι τωρα δεν πηρα καθολου μαγνησιο σαυτην την εγκυμοσυνη...γνωριζομαστε ομως απο την προηγουμενη...σκεφτομαι να μην το παρω...δεν ξερω φοβαμαι...κι αν δεν εχω συσπασεις σιγουρα?δεν θαπρεπε να με δει πρωτα?μηπως το παρω τζαμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πας μια βολτα απο το γιατρο βρε Τεση?

Δελφινακι μεχρι να δεις τι θα γινει καλο ειναι να εισαι ξαπλα! Και η μαμμυ καλα λεει, πολυ ξεκουραση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...