Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΧΑΡΤΙΑ


LENA79

Recommended Posts

γεια σας κοριτσια.πρωτα θεος γενναω στις 15/12 και σημερα με επιασε μια τρελα για το τι χαρτια θα χρειαστουν στο μαιευτηριο για να δηλωσουμε το μωρο μετα την γεννα.επειδη δεν εχω ιδεα μπορει καποια κοπελα να με βοηθησει?:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις ταυτότητές σας κ την ληξιαρχική πράξη του γάμου θέλουν για να δηλωθεί το παιδάκι στο ληξιαρχείο..

Με το καλό το παιδακι σου, μαζί γεννάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τις ταυτότητές σας κ την ληξιαρχική πράξη του γάμου θέλουν για να δηλωθεί το παιδάκι στο ληξιαρχείο..

Με το καλό το παιδακι σου, μαζί γεννάμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena μου μην αγχωνεσαι απο οτι θυμαμαι τα χαρτια τα φτιαχνεις στο μαιευτηριο οσο θα εισαι μεσα. Αυτο που δεν θυμαμαι ειναι αν τα πας εσυ στο ληξιαρχείο ή τα στελνει το μαιευτηριο στο ληξιαρχειο. Ελπιζω αν θυμαται καποια αλλη κοπελα να σου πει. Γενικα ομως ειναι ευκολη διαδικασια. εγω δεν ειχα ασχοληθει καθολου με αυτο ολα τα εκανε ο αντρας μου.Αυτο που θυμαμαι σιγουρα ειναι οτι πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια οσο θα μεινεις στο μαιευτηριο για να μπορεις και να φυγεις. αυτα απο εμενα καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lena μου μην αγχωνεσαι απο οτι θυμαμαι τα χαρτια τα φτιαχνεις στο μαιευτηριο οσο θα εισαι μεσα. Αυτο που δεν θυμαμαι ειναι αν τα πας εσυ στο ληξιαρχείο ή τα στελνει το μαιευτηριο στο ληξιαρχειο. Ελπιζω αν θυμαται καποια αλλη κοπελα να σου πει. Γενικα ομως ειναι ευκολη διαδικασια. εγω δεν ειχα ασχοληθει καθολου με αυτο ολα τα εκανε ο αντρας μου.Αυτο που θυμαμαι σιγουρα ειναι οτι πρεπει να φτιαξεις τα χαρτια οσο θα μεινεις στο μαιευτηριο για να μπορεις και να φυγεις. αυτα απο εμενα καλημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις.την ληξιαρχικη πραξη την βγαζουμε απο τον δημο που ανοιξαμε οικογενειακη μεριδα?.

Ελευθερια που θα γεννησεις? εγω στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις.την ληξιαρχικη πραξη την βγαζουμε απο τον δημο που ανοιξαμε οικογενειακη μεριδα?.

Ελευθερια που θα γεννησεις? εγω στο ιασω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη γεννησα στο ΙΑΣΩ και ξερω, οταν γεννησεις την επομενη μερα θα σου ερθει μια μαια και θα σε ενημερωσει για το ποια χαρτια χρειαζονται.

Η δηλωση του παιδιου γινεται μεσα στο ΙΑΣΩ αφου λειτουργει παραρτημα του ληξιαρχειου..

Φιλακια μην αγχωνεσαι θα σας τα πουν εκεινοι, θα περνανε καθε μερα και θα σου το υπενθυμιζουν!!!

Με το καλο:cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη γεννησα στο ΙΑΣΩ και ξερω, οταν γεννησεις την επομενη μερα θα σου ερθει μια μαια και θα σε ενημερωσει για το ποια χαρτια χρειαζονται.

Η δηλωση του παιδιου γινεται μεσα στο ΙΑΣΩ αφου λειτουργει παραρτημα του ληξιαρχειου..

Φιλακια μην αγχωνεσαι θα σας τα πουν εκεινοι, θα περνανε καθε μερα και θα σου το υπενθυμιζουν!!!

Με το καλο:cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λενάκι και εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω!!

Εμείς έχουμε αντίγραφο της ληξιαρχικής πράξης γιατί μας χρειάστηκε και για την φορολογική δήλωση. Αλλά ναι απο εκει που ανοιξατε την οικογενειακή μερίδα θα το πάρετε αν δεν έχετε κάποιο αντίγραφο.

Με το καλό τα μωράκια μας!! Λες να τυχουμε μαζι?? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Λενάκι και εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω!!

Εμείς έχουμε αντίγραφο της ληξιαρχικής πράξης γιατί μας χρειάστηκε και για την φορολογική δήλωση. Αλλά ναι απο εκει που ανοιξατε την οικογενειακή μερίδα θα το πάρετε αν δεν έχετε κάποιο αντίγραφο.

Με το καλό τα μωράκια μας!! Λες να τυχουμε μαζι?? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Αχ Λενάκι και εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω!!

Εμείς έχουμε αντίγραφο της ληξιαρχικής πράξης γιατί μας χρειάστηκε και για την φορολογική δήλωση. Αλλά ναι απο εκει που ανοιξατε την οικογενειακή μερίδα θα το πάρετε αν δεν έχετε κάποιο αντίγραφο.

Με το καλό τα μωράκια μας!! Λες να τυχουμε μαζι?? :woohoo:

εχουμε αντιγραφο γιατι το βαλαμε και εμεις στην φορολογικη δηλωση, αλλα σε αυτο το χαρτι δεν γραφει το επιθετο του αντρα μου που θα παρει το μωρο. οταν πηγαμε στην εκκλησια να την κλεισουμε ο παπας μας ρωτησε για το επιθετο και το εγραψε σε ενα χαρτι.σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

ευχαριστω πολυ ευχομαι και για σενα το ιδιο.λες να πετυχουμε μαζι και στο ιδιο δωματιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Αχ Λενάκι και εγώ στο Ιασώ θα γεννήσω!!

Εμείς έχουμε αντίγραφο της ληξιαρχικής πράξης γιατί μας χρειάστηκε και για την φορολογική δήλωση. Αλλά ναι απο εκει που ανοιξατε την οικογενειακή μερίδα θα το πάρετε αν δεν έχετε κάποιο αντίγραφο.

Με το καλό τα μωράκια μας!! Λες να τυχουμε μαζι?? :woohoo:

εχουμε αντιγραφο γιατι το βαλαμε και εμεις στην φορολογικη δηλωση, αλλα σε αυτο το χαρτι δεν γραφει το επιθετο του αντρα μου που θα παρει το μωρο. οταν πηγαμε στην εκκλησια να την κλεισουμε ο παπας μας ρωτησε για το επιθετο και το εγραψε σε ενα χαρτι.σε αυτη την περιπτωση τι κανουμε?

ευχαριστω πολυ ευχομαι και για σενα το ιδιο.λες να πετυχουμε μαζι και στο ιδιο δωματιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι εσεις θα πάτε την ληξιαρχική πράξη κανονικά το πολύ πολύ να σας ζητήσουν καμια υπευθυνη δήλωση αν δεν το γράφει η ληξιαρχική.

Μην αγχώνεσαι εξάλου θα κάτσουμε το λιγότερο 3 μέρες εκει μέσα..

Στο οικονομικό πακέτο θα πας ή σε 3κλινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι εσεις θα πάτε την ληξιαρχική πράξη κανονικά το πολύ πολύ να σας ζητήσουν καμια υπευθυνη δήλωση αν δεν το γράφει η ληξιαρχική.

Μην αγχώνεσαι εξάλου θα κάτσουμε το λιγότερο 3 μέρες εκει μέσα..

Στο οικονομικό πακέτο θα πας ή σε 3κλινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Μην αγχώνεσαι εσεις θα πάτε την ληξιαρχική πράξη κανονικά το πολύ πολύ να σας ζητήσουν καμια υπευθυνη δήλωση αν δεν το γράφει η ληξιαρχική.

Μην αγχώνεσαι εξάλου θα κάτσουμε το λιγότερο 3 μέρες εκει μέσα..

Στο οικονομικό πακέτο θα πας ή σε 3κλινο?

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα ελευθερια.να σου πω την αληθεια ακομα δεν εχω ασχοληθει με το δωματιο,μου ειπε ο γιατρος μου οτι την επομενη φορα που θα με δει θα μου δωσει ενα καταλογο που τα λεει ολα.

εσυ τι διαλεξες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eley8eria έγραψε:

Μην αγχώνεσαι εσεις θα πάτε την ληξιαρχική πράξη κανονικά το πολύ πολύ να σας ζητήσουν καμια υπευθυνη δήλωση αν δεν το γράφει η ληξιαρχική.

Μην αγχώνεσαι εξάλου θα κάτσουμε το λιγότερο 3 μέρες εκει μέσα..

Στο οικονομικό πακέτο θα πας ή σε 3κλινο?

σε ευχαριστω για αλλη μια φορα ελευθερια.να σου πω την αληθεια ακομα δεν εχω ασχοληθει με το δωματιο,μου ειπε ο γιατρος μου οτι την επομενη φορα που θα με δει θα μου δωσει ενα καταλογο που τα λεει ολα.

εσυ τι διαλεξες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα και ελευθερια μαζι γενναμε και γω στο ιασω.

την επομενη φορα που θα παω στον γιατρο μου θα τον ρωτησω για τις τιμες.

φανταστειτε να μαστε στο ιδιο δωματιο..................

παντως και γω απο οτι εχω ακουσει ερχονται και σε ενημερωνουν οι κοπελες αρα ας σκεφτομαστε μονο τα μωρακια μας και ολα τα χαρτακια θα τα βρουμε

με το καλο λοιπον

και αν καποια σας μαθει κατι για τις τιμες νωριτερα ας μου στειλει να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λενα και ελευθερια μαζι γενναμε και γω στο ιασω.

την επομενη φορα που θα παω στον γιατρο μου θα τον ρωτησω για τις τιμες.

φανταστειτε να μαστε στο ιδιο δωματιο..................

παντως και γω απο οτι εχω ακουσει ερχονται και σε ενημερωνουν οι κοπελες αρα ας σκεφτομαστε μονο τα μωρακια μας και ολα τα χαρτακια θα τα βρουμε

με το καλο λοιπον

και αν καποια σας μαθει κατι για τις τιμες νωριτερα ας μου στειλει να μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...