Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ,ΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΥΧΗ..ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ!!!


merykal

Recommended Posts

κοριτσια σταματηστε να φυσατε κ να ευχεστε...πηγα στο διαγνωστικο,εκανα χοριακη κ εφαγα πορτα!!!αρνητικη...0.14ml....τι να πω?ισως το τεστ,ισως η λαχταρα μου...δεν ξερω παντωσ σημασια εχει οτι αφου πηρα την κρυαδα μου μετα που εφτασα σπιτι κ πηγα τουαλετα ειδα μια σταγονα αιμα..μου ηρθε μια μερα καθυστερηση κ ηλπιζα πως το αχνο τεστ θα ηταν το μωρο μου..ισως το αγχος μου....ισως κρυωσα..τι να πω?κουραστηκα κ ειμαι χαλια μονο αυτο!!!φιλακια και σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elenakos euxaristo pou mou dioxneis tin palioperiodo ki as erxetai stin ora tis!!!!!!!..eimai aisiodoxi..den xero giati alla pisteuo pos prin ta xristougenna tha eho euxarista nea..

marykal xoris na thelo na se xesikoso eimai sxedon sigouri pos eisai!!!!!!eheis kathisterisi kai axna testakia..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ox tora to eida..ti ginetai me auta ta predictor re gamoto??den prepei na ta xanaparoume..etsi nomizo..to zisa ki ego auto merikal..ot zisa to kalokairi pou piga na kano ti xoriaki kai eefaga ki ego ta moutra mou opos les giati eixa kathisterisi kai axno thetiko.. :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το ζησες ξερεις ακριβως πως αισθανομαι απο εκει και περα εγω αυτη την στιγμη δεν ξερω αν ειμαι αισιοδοξη μαλλον καταρακομενη ειμαι..δεν ξερω τι μου φταιει αυτη την στιγμη...τα χω χαμενα(θα μου πειτε..ελεος ρε κοπελια δεν ηρθε και το τελος)αλλα εγω ετσι αισθανομαι τωρα και αυτο λεω...αν δεν ειχα κ εσας δεν ξερω τι θα κανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε merykal τι κριμα :( καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις.μα τι πραγμα και αυτο με το που κανουμε χοριακη και ξερουμε το αποτελεσμα να ερχεται αμεσως η παλιο περιοδος :angry: το εχω παθει και εγω πολλες φορες γι αυτο πλεον αν δεν δω καθυστερηση 2 με 3 μερες δεν παω για χοριακη.ξερεις αυτο γινεται γιατι εμποδιζουμε με το αγχος μας να ερθει και με το που βλεπουμε το τελεικο αποτελεσμα και ξερουμε αν ειμαστε η οχι εγκυος ηρεμουμε και τσουπ ερχεται η περιοδος.υπομονη καποια μερα θα ερθει το σπορακι μας!α και μην ξαναπαρεις τεστ χοριακη κατευθειαν!μην το βαζεις κατω παρε μια βαθια ανασα και παμε παλι απο την αρχη :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Να'μαι και εγώ, με αρκετή καθυστέρηση...

Τι έγινε τελικά; Καμία εγκυούλα;;;;

Καλή μου merykal μην απογοητεύεσαι... Το ξέρω ότι είναι δύσκολο μετά από τέτοια απογοήτευση, αλλά ο μήνας δεν έχει τελειώσει. Έχεις άλλη μια προσπάθεια μέσα στον Οκτώβρη...

Το ίδιο ισχύει και για τις υπόλοιπες κοπέλες, cuando, kimon, crystalleni, rose, anastasia, ανασκουμπωθείται κορίτσια, έχουμε και άλλες γόνιμες μέρες μπροστά μας.

Εγώ έφαγα την πόρτα την περασμένη Τετάρτη που πήγα για κολποσκόπηση. Μου πήραν δείγμα ούρων, το εξέτασαν και μου είπαν ότι δεν είμαι έγκυος :( Άντε, λέω, πάλι τζίφος!!! Εν τω μεταξύ, μου πήραν δείγμα για βιοψία και τα αποτελέσματα θα βγούν σε ένα μήνα. Όλα τα καλά μαζί...

Περιμένω την ακατανόμαστη από σήμερα έως την Τετάρτη και από ότι φαίνεται θα με επισκεφθεί δίχως καθυστέρηση...

Όσο για τα τεστ εγκυμοσύνης, το clearblue είναι το πιο αξιόπιστο. Ποτέ δεν με έχει διαψεύσει μέχρι στιγμής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!!μαιρη, λυπαμαι πολυ που απογοητευτηκες, αλλα μην το βαζεις κατω!!!!το ξερω οτι ειναι δυσκολο, και για ολες μας,αλλα θα λες, οτι αν δεν ειναι αυτο το μηνα, απλα θα ειναι τον επομενο!!!!εγω ειμαι σιγουρη, οτι μεχρι τα Χριστουγεννα θα εχετε ολες το θαυματακι σας!!!λιγη υπομονη ακομη, και πολλη πιστη!!!ερχεται το μωρακι μας!!!και θα ειμαστε ολες εδω να χαρουμε!!! πολλα πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Merycal μου λυπάμαι πολύ. Μην τα βάζεις κάτω. Ξέρω ότι νιώθεις πολύ ασχημα και σ έχει πάρει από κάτω αλλά είμαι σίγουρη ότι ο Θεούλης θα σου στείλει το μωράκι σου πολύ σύντομα γιατί ξέρει ότι θα σαι πολύ καλή μανούλα.

Εγώ είμαι στη τρίτη μέρα καθυστέρησης. Έχω πάθει ένα πανικό που δεν μ αφήνει ούτε τεστ ούτε χοριακή να κάνω. Ίσως αύριο το πρωί κάνω το τεστ αλλά μ αυτά που ακούω από εσας δεν ξέρω αν πρέπει να τους έχω εμπιστοσύνη. Θα δέιξει.

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni μην κάνεις τέστ, πήγαινε καλύτερα για χοριακή, για να είσαι σίγουρη.

Ελπίζω και εύχομαι η καθυστέρησή σου να σημαίνει εγκυμοσύνη :ympray::ympray::ympray::ympray::ympray:

Περιμένουμε εναγωνίως νέα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σταματηστε να φυσατε κ να ευχεστε...πηγα στο διαγνωστικο,εκανα χοριακη κ εφαγα πορτα!!!αρνητικη...0.14ml....τι να πω?ισως το τεστ,ισως η λαχταρα μου...δεν ξερω παντωσ σημασια εχει οτι αφου πηρα την κρυαδα μου μετα που εφτασα σπιτι κ πηγα τουαλετα ειδα μια σταγονα αιμα..μου ηρθε μια μερα καθυστερηση κ ηλπιζα πως το αχνο τεστ θα ηταν το μωρο μου..ισως το αγχος μου....ισως κρυωσα..τι να πω?κουραστηκα κ ειμαι χαλια μονο αυτο!!!φιλακια και σας ευχαριστω πολυ

Ok.....Δεν χαθηκε ο κοσμος,χαθηκε απλα ενας μηνας ;) .

Σηκωσε το ηθικο και το........ανηθικο σου :D:D:D και η επομενη ωορρηξια ειναι πολυ κοντα!!!!

Ελα να το κανω μια αγκαλιτσα μωρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ την υπερένταση στις 4 το πρωί αποφάσισα να κάνω το τεστ. Βγήκαν 2 σχεδόν όμοιες σε χρώμα γραμμές που πάει να πει εγκυμοσύνη λογικά:-) Είστε οι πρώτες που το λέω μετά το άνδρα μου που τον ξύπνησα τον καημένο στις 4 και κάτι για να του το πω. Θα πάρω το γιατρό μου τηλέφωνο σε λίγο να κλείσω ραντεβού γιατί αν δεν μου το επιβεβαιώσει και ο γιατρός μου δεν θα ηρεμήσω.

Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και συγκρατήμενη. Ελπίζω αυτή τη φορά τα πράγματα να είναι καλύτερα και να χει το happy ending που τόσο θέλω.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την υποστήριξη σας. Σας στέλλω ολη τη θετική μου ενέργεια και μέσα απ την καρδιά μου να αποκτήσετε το μωράκι που τόσο επιθυμείτε.

Να χετε μια όμορφη μέρα

φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν το ζησες ξερεις ακριβως πως αισθανομαι απο εκει και περα εγω αυτη την στιγμη δεν ξερω αν ειμαι αισιοδοξη μαλλον καταρακομενη ειμαι..δεν ξερω τι μου φταιει αυτη την στιγμη...τα χω χαμενα(θα μου πειτε..ελεος ρε κοπελια δεν ηρθε και το τελος)αλλα εγω ετσι αισθανομαι τωρα και αυτο λεω...αν δεν ειχα κ εσας δεν ξερω τι θα κανα

Καλημέρα κορίτσια... Λυπάμαι πολύ merykal μου, ακριβώς το ίδιο μου συνέβει στις 28/9 όπου και αδιαθέτησα τελικά μετά απο λίγες ώρες μετά το κλάμα που έριξα!! Αχ δεν φαντάζεσαι πόσο πολύ σε καταλαβαίνω.... Μετά απο αυτό δεν ήθελα να δω και να μιλήσω σε κανέναν για μέρες! Και στο φόρουμ έμπαινα αλλά δεν έγραφα, ακόμα δηλαδή κάπως είμαι... Τεσπα, αυτό που θέλω να πώ μάλλον είναι πως όλοι μας το αντιμετωπίζουμε διαφορετικά, το θέμα είναι να πάρεις τον χρόνο σου, να συνέλθεις και όταν νιώσεις έτοιμη ξανακοιτάς την ζωή με χαμόγελο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρυσταλένη μου, συγχαρητήρια κούκλα μου, με το καλό να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα υγειέστατο μωράκι στην αγκαλιά σου!!! :)

Άντε να ανέβουμε λίγο με τα ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Levou μου. Έκλεισα ραντεβού θα πάω το Σάββατο γιατρό

Θα σας φέρω γούρι είμαι σίγουρη:-)))))) και σύντομα θα ακολουθήσουν πολλές ευχάριστες ανακοινώσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

crystalleni, τα νέα σου είναι πολύ όμορφα! να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη και με το καλό στον γιατρό σου! Αλήθεια, σου είπε πριν πας να κάνεις χοριακή ή το θεώρησε περιττό?

Merykal, συγκέντρωσε τις δυνάμεις σου, άσε πίσω τη στενοχώρια σιγά-σιγά και πήγαινε δυναμικά σε έναν νέο κύκλο με τρελίτσες κ αγαπίτσες! Κ φρόντισε να είναι πολλές πολλές κ απολαυστικές, γιατί μόλις έρθει το μπεμπέ, θα τις αφήσεις κατά μέρος! να μη σε ρίχνει καθόλου το όλο θέμα, γιατί, αν δεν κάνω λάθος, είσαι στις αρχές των προσπαθειών. χαλάρωσε λοιπόν κ απόλαυσε τον καλό σου!

πολλά φιλάκια σε όλες τις κοπελιές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλες. Δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ την υπερένταση στις 4 το πρωί αποφάσισα να κάνω το τεστ. Βγήκαν 2 σχεδόν όμοιες σε χρώμα γραμμές που πάει να πει εγκυμοσύνη λογικά:-) Είστε οι πρώτες που το λέω μετά το άνδρα μου που τον ξύπνησα τον καημένο στις 4 και κάτι για να του το πω. Θα πάρω το γιατρό μου τηλέφωνο σε λίγο να κλείσω ραντεβού γιατί αν δεν μου το επιβεβαιώσει και ο γιατρός μου δεν θα ηρεμήσω.

Είμαι πολύ χαρούμενη αλλά και συγκρατήμενη. Ελπίζω αυτή τη φορά τα πράγματα να είναι καλύτερα και να χει το happy ending που τόσο θέλω.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την υποστήριξη σας. Σας στέλλω ολη τη θετική μου ενέργεια και μέσα απ την καρδιά μου να αποκτήσετε το μωράκι που τόσο επιθυμείτε.

Να χετε μια όμορφη μέρα

φιλιά

Συγχαρητήρια Chrystalleni !!!

[smilie=occasion16.gif] :ymparty::ymparty::ymparty: [smilie=occasion16.gif]

Τα νέα σου είναι καταπληκτικά!!! Χαίρομαι πάρα πολύ για σένα... Άντε με το καλό να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη σου με μια μεγάλη χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni πολλα πολλα συγχαρητηρια!!!!!κι ακομα περισσοτερες ευχες για μια μεγαλη χοριακη και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!μακαρι ολα να πανε κατ'ευχην, και σε 8 μηνες να'χεις το μωρακι σου!! το ιδιο ευχομαι και σ'ολα τα κοριτσια που θελουν να γινουν μανουλες!!

levou, την ιδια φρικη εφαγα εγω, 2 μηνες συνεχομενους, 30/6 και 31/7...πλανταξα στο κλαμα, και ημουν μια ανασα απο την καταθλιψη.....δεν μπορουσα να ξεπερασω την αδικια, να μενει το σπιτι μου αδειο απο παιδικα γελια και νανουρισματα....χαλι μαυρο...και τον αυγουστο, αποφασισα να χαλαρωσω, ειπα θα κανω ο,τι μπορω, κι αυτο θα ερθει οταν ειναι να ερθει.....κι ηρθε ο σεπτεμβριος, κι αρχισα να κανω σχεδια για ταξιδια, για εξοδους, για χειμερινες διακοπες, για ψωνια...εε, και τοτε ηρθε!!!δεν ξερω γιατι ηρθε τωρα...ξερω ομως οτι τα ξεχασα ολα, τον πονο, την απελπισια, την αδικια....τιποτα δεν εχει σημασια πια, γιατι ηρθε το μωρο μου!!!!γιατι τα λεω αυτα;;;;γιατι καταλαβα μαλλον, ποσο κοντα ειναι η λυπη με τη χαρα, κατι μερες τις χωριζει, κι αν τωρα αισθανεσαι απελπισμενη κι ανημπορη, σε ενα μηνα θα αισθανεσαι τοσο δυνατη και χαρουμενη που η καρδια σου θα σπασει!!!

το γουρι αρχισε!!!λιγη υπομονη κοριτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrystalleni συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου.ευχομαι να σου πανε ολα καλα μεχρι τελος!περιμενουμε νεα σου.

afrodite εχεις δικιο σε οσα λες απλα μεχρι να ερθει αυτη η ωρα και για εμας το βλεπουμε μακρινο.καθε μηνα για πολλους μηνες αυτο παρακαλαω και για αυτο ανυπομονω να ερθει οσο πιο πολυ συντομα γινεται.ειμαι σιγουρη πως οταν ερθει το μωρακι θα τα θυμαμαι ολα αυτα αλλα πλεον δεν θα με νοιαζει οσα η οτι και αν περασα γιατι οπως λες και εσυ ηρθε.ειμαι αισιοδοξη ομως και η πιστη μου με κανει να ελπιζω και να πιστευω πολυ οτι μεχρι τελος του 2010 θα μεινω εγκυουλα :) Αμην Παναγιτσα μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Demie μου, Μαρικάκι μου, Rose μου και Αφροδίτη μου. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές. Είμαι παρα πολυ χαρούμενη και παρα πολυ αγχωμένη και συγκρατημένη γιατί έχω πάθει και έχω μάθει.

Το Σάββατο θα πάω στο γιατρό. Δεν μου πε απαραίτητα για χοριακή ο γιατρός μου. Απλά ότι είναι σίγουρος ότι είμαι έγκυος.

Η αλήθεια είναι ότι σίγουρα βοήθησαν και κατί χαπάκια ασβεστίου που έπινα (αυτά που πίνουν οι εγκυμονούσες). Σύμφωνα με το γιατρό μου προετοιμάζουν τη μήτρα να ναι πιο "φιλική" . Επιπλέον όταν είχα κάνει την απόξεση μου χε βρει μια κυστούλα και για τρεις μήνες την καταπολεμούσαμε με κάτι χάπια-ορμόνες. Πριν δύο μήνες τα σταμάτησα αυτά αλλά ο γιατρός μου πε ότι εκτός ότι ρυθμίζανε τη περίοδο με κάνανε εμένα πιο γόνιμη. Ελπίζω κάποια απο αυτά που σας είπα να ναι χρήσιμα για σας.

Το σίγουρο είναι ότι και μετά που θα πάω στο γιατρό και μου πει καλά νέα δεν θα βγάλω ανακοινωθέν, όπως έκανα την προηγούμενη φορά απ το πολύ τον ενθουσιασμό μου:-)))))

Φιλιά καλές προσπάθειες και μην απογοητεύεστε και το baby σας θα έρθει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΑΛΕΝΗ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΗΡΘΕ Η ΤΡΕΛΗ..

ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΣΕ ΠΟΛΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΤΑΙ Κ ΑΥΤΟΣ ΠΟΛΥ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΟΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...