Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΝΕ ΠΕΘΕΡΙΚΑ ΝΑ ΔΕΙΣ....


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου. Γενικά κι εγώ συμφωνώ. Μα να ακούει το μωρό και να μην ακούνε οι μεγάλοι;;; Ξεμωραθήκαμε τελείως μου φαίνεται :shock::shock::shock: .

ΠΟΠΑΚΙ μου, θα το κάνω αυτό που είπες να δω τι θα γίνει. Την άλλη εβδομάδα όμως γιατί αυτή με προλάβανε :shock::shock::shock: !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 331
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια...

τί καλημέρα δηλαδή τέτοια ώρα που μπαίνω αλλά σήμερα η μικρή μου έχει αλλάξει...τσιμούχες!!!!! Πτώμα είμαι κι ακόμα είναι μεσημέρι!

Popi μου σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, περάσαμε μεγάλη μπόρα (γιατί δεν έγιναν μόνο αυτά τότε, έγιναν κι άλλα χοντρά), αλλά τώρα όλα είναι καλά και έχει περάσει και η επίφοβη πενταετία.

Newmammy ο πεθερός σου είναι μεγάλο γαϊδούρι...

Φλωριάνα οι παππούδες γενικά τα κακομαθαίνουν τα εγγόνια, πρέπει εμείς να θέτουμε τα όρια αλλά και πάλι μας "γράφουν" κανονικά δυστυχώς, εμένα και οι γονείς και τα πεθερικά κάνουν ότι τους κατέβει στο κεφάλι παρόλο που έχω γίνει κακιά πάρα πολλές φορές. Κι εγώ την αφήνω -αναγκαστικά- κάποια βράδια στους γονείς μου όμως και όχι στα πεθερικά γιατί η πεθερά έκανε καναδυό φορές μ@#@#ς και δεν την εμπιστεύομαι να το αφήσω το παιδί εκεί για πολλές ώρες. Να φανταστείς ούτε πάνα δεν την αλλάζει παρά μόνο αν έχει κάνει κακά της, αν είναι απλώς κατουρημένη δεν της αλλάζει πάνα...Σκέψου να το αφήσω το παιδί ολόκληρο βράδυ...συγκαμένο θα μου το φέρει πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι έπαθες mama eva? τι σου έκαναν πάλι? Εχεις απόλυτο δίκιο... στη δική μου περίπτωση που μπορώ αρκετά να τη αποφύγω την κλόσα αυτό αποφάσισα να την γράψω κανονικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τους αποφευγω και ειμαι ηδη πολυ πιο ηρεμη!!!Εφαρμοστε το, και οταν τους συνανταω κανω την αδιαφορη, απλα χαμογελαω σαν χαζη τιποτα αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MamaEva τί σου έκαναν και είσαι τόσο σκασμένη? Τί ρωτάω τώρα ε?

Τα δικά μου πεθερικά πάντως παρόλο που μένουν απέναντι και έχουν "φάει" άκυρο από μένα πολλές φορές βρίσκουν τρόπο να με κάνουν τούρμπο ΚΑΘΕ φορά, ειδικά η πεθερά.....

Κι εγώ τους αποφεύγω συστηματικά αλλά η πεθερά μου τα στέλνει....τα "χαιρετίσματα" με όποιον τρόπο μπορεί!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι μωρε...ας το διασκεδασουμε λιγο.....εμεις χαλιομαστε κ αυτες περα βρεχει!!!!!!!

βρε οοοοοοοοοουυυυυυυυυυυυυυσσσσσσσσσσσσττττττττττττττττττττττττ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια αν το καλοσκεφτείτε αυτές κάθονται όλη μέρα δεν έχουν τι να κάνουν και ασχολούνται με εμάς.

Εμείς δεν φτάνει που δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε τίποτα έχουμε να αχολούμαστε με τις βλακείες τους.

Καλά λέει η φίλη μας η Lolipop ουστ και πάλι ουστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε κορίτσια μου. Πόσο δίκιο έχετε!! Και εγώ κουράστηκα να αναλώνομαι σε πράγματα που τελικά δεν ξέρω αν θα λυθούν ποτέ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχει τόσο ωραία μέρα σήμερα εδώ στη Σαλαμίνα.

Γιατί να είχα λεφτά και να πηγαίναμε μια εκδρομούλα μέχρι Λουτράκι για θαλασσινά??

Το γέλοιο θα ήταν να παίρναμε μαζί μας όλες τις πεθερές και όλες τις συνυφάδες και να γινόταν χαμώς.

χιχιχιιχιχιιχιιχιχιιχιχιχι

=))=))=))=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου καλημέρα!!!! Οντως η μέρα είναι πολύ ωραία! Εμένα θα έρθει η "μέλλουσα" Σαββ/κο στο χωριό,τι να κάνω?θα την αποφύγω όσο μπορώ βέβαια,αλλά ο άντρας μου θα δουλέυει σχεδόν όλο το Σαββ/κο και είπα να πάω να κάτσω χωριό με το παιδί αφου θα έχει και καλό καιρό,στη μαμά μου θα πάω φυσικά,αν δεν ήταν αυτή θα πήγαινα και στήν πεθερά μου.Αλλά πρέπει να πάμε και καμιά βόλτα απο'κεί γιατί ο κόσμος δε φταίει σε τίποτα να μη δούν το παιδί,τον έχω στείλει τώρα μια βόλτα με τον άντρα μου να τον χορτάσουν,γιατί οι επισκέψεις μας το Σαββ/κο θα είναι λίγες,θα πάω,καιμε αυτή τα τυπικά,θα μου σχολιάσει πάλι αν πάχυνα απο την τελευταία φορά που με είδε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόπη εμένα ξέρεις τι μου κάνει η δικιά μου όταν είναι μπορστά ο άνδρας μου δεν μου λέει τίποτα και όταν τυχαίνει καμιά φορά που το αποφεύγω να μένω μόνη μαζί της αρχίζει τον εξάψαλμο. Εγώ ούτε για αστείο δεν θα πήγαινα να κάτσω μόνη μαζί της. Το παιδί πάει στο σπίτι αλλά εγώ όχι ποτέ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι κάνει το αντίθετο,όταν είμαστε μόνες μας δε λέει τίποτα.όταν είναι μπροστά οι άλλοι ανοίγει το στόμα της και λέει διάφορα για να με φέρει σε δύσκολη θέση,ειδικά όταν είναι μπροστά ο άντρας μου, σχολιαζεί πολύ τα κιλά μου και όταν είναι τα πεθερικά μου σχολιαζεί το παιδί.Και να φανταστείς οτι και αυτή δεν είναι και καμία σιλφίδα τα έχει τα παραπανίσια και εγώ δεν έχω και τα τρελά κιλά 5-6 κιλά παραπάνω έχω.Τέλοσπάντων τα κιλά είναι τα τελευταία που με ενδιαφέρουν και τον άντρα μου επίσης.Θα πάω για τα πεθερικά μου ΑΝΔΡΙΑΝΑ μου γιατί είμαστε στο ίδιο χωριό και θα χτυπήσει άσχημα αν πάω μόνο στη μαμά μου και δεν έχω συνηθήσει να το κάνω αυτό.Θα νευριάσω βέβαια αλλά τι θα έχω μετά να σχολιάζω με'σάς??? σωστοοοοός???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε Πόπη να μας πεις τι καινούριο θα σου πουν.

Εμένα ξέρω τώρα μέχρι την γιορτή που δεν θέλω να πάω αυτό θα μου λέει.

Μετά την γιορτή θα βρει κάτι άλλο.

:roll::roll::roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα κορίτσια μου...τι να σας πώ... η μέλλουσα... γυάλισε το μάτι της όταν μας είδε,άρχισε να ρωτάει πάλι τα γνωστά "κανένα ευχάριστο έχουμεεεε?" έννοει εγκυμοσύνη,έχει φαγωθεί,"οχι " της λέω.Λέει στην πεθερά μου καλά έσεις δεν τους λέτε κάτι να κάνουν και ένα δέυτερο μωρό?Εγώ της λέέι η πεθερά μου δεν ανακατέυομαι μακάρι να είναι καλά και να κάνουν παιδάκια αν θέλουν και όποτε θέλουν.Και τι γυρναει και λέει η μέλλουσα...? "γιάτι και να λέγατε θα άκουγε?" και άρχισε ένα θέμα μεταξύ τους του τύπου δεν έχω καμιά δουλειά εγώ να μιλάω και καλά θα κάνουν να μη με ακούσουν και τέτοια και τη βλέπεις τη κυρία έκλεισε το στοματάκι της και δεν το ξανάνοιξε όση ώρα είμασταν έκει.το ευχαριστήθηκα κορίτσια!!! και ούτε κάν μίλησα!!! Εντωμεταξύ έχω καθυστέρηση,μακάρι να έιμαι έγκυος και αυτή θα το μάθει όταν γεννήσουμε!!!! Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ποπη μακαρι! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

να μας πεις νεοτερα!

αναστασια καπου εγραψες οτι κανεις τη χαζη και ολα οκ!

μπραβο! εγω δεν μπορω να το κανω αυτο γιατι πολυ απλα για τον πεθερο μου ειμαι χαζη!!! :D:D

ο γιος του παντρευτηκε μια χαζη! ουτε να προσπαθησω δεν χρειαζεται!!!

απλα οταν με βλεπει θελει να το επιβεβαιωνω οτι ναι ειμαι χαζη, βλαχα, χοντρη και αμορφωτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy,

να του πεις να παει να χεστεί..

εγώ γενικά με τους γέρους έχω ένα κάτι, γιατί είχα γιαγιά πολύύ αγαπημένη..

αλλα με τους σκατόγερους έχω θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ποπη μακαρι! στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!

να μας πεις νεοτερα!

αναστασια καπου εγραψες οτι κανεις τη χαζη και ολα οκ!

μπραβο! εγω δεν μπορω να το κανω αυτο γιατι πολυ απλα για τον πεθερο μου ειμαι χαζη!!! :D:D

ο γιος του παντρευτηκε μια χαζη! ουτε να προσπαθησω δεν χρειαζεται!!!

απλα οταν με βλεπει θελει να το επιβεβαιωνω οτι ναι ειμαι χαζη, βλαχα, χοντρη και αμορφωτη.

new_mammy η ψυχουλα μου το ξερει πως το καταφερνω.Δεν εχουν καταλαβει πως ο γιος τους εχει κανει δικο του σπιτι και εχει τα δικα του προβληματα, δεν γινεται συνεχεια να τους νταντευει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new-mammy δε νομίζω να είσαι χαζή για το πεθερό σου μήπως το κάνει για να σε νευριάζει απλά και έχει βρεί αυτή τη βλακεία να λέει συνέχεια γιατί ξέρεις οι κουτοί σε μια βλακεία κολλάνε και το έχουν ψωμοτύρι.Νομίζω αν "επιβεβαιώσεις" την κουταμάρα του με τον τρόπο σου να δούμε μετά τι άλλο θα βρεί να λέει μετά?Και στο κατώ-κατώ διασκεδασέ το λίγο,ξέρω πως όταν είσαι νόημων άνθρωπος,απο τα νέυρα σου δεν μπορείς ούτε στήν πλάκα να το πάρεις αλλά προσπάθησε εστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι έγινε κοριτσάκια ηρεμήσαν οι πεθερές σας και οι συνηφάδες σας???

Εμένα άργησε (η πεθερά μου) αλλά πρέπει να την έκανε πάλι την βλακεία και τώρα πρέπει να καταλάβω τι ακριβώς έχει κάνει και να κάνω τον Σερλοκ Χομς (δεν ξέρω και η αγράμματη να το γράφω στα αγγλικά) ενώ άλλες γράφες ολόκληρες φράσεις και μετάφραση μαζί (χιχιχιχιιχι) όσες κατάλαβαν κατάλαβαν.

Όταν το εξακριβώσω θα σας το πω αναλυτικά γιατί αυτή την φορά ξεπέρασε τα όρια τόσο πολύ που δεν το χωράει το μυαλό μου.

Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tί μπορεί να έχει κάνει ρε'συ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ???? Ασε,εγώ είμαι έγκυος,στήν πολύ αρχή βέβαια,έχθες το μάθαμε και χαρήκαμε πάρα πολύ,μακάρι να πάνε όλα καλά και την άλλη εβδομάδε θα ακούσουμε και την καρδούλα.Τ ο είπαμε στούς γονείς μας,αλλά η "μέλλουσα" δε το έχει μάθει ακόμη! Και δε θέλω να το μάθει γιάτι θα αρχίσει "να είναι κορίτσι,να είναι κορίτσι"και σας έχω γράψει τι μου έχει πεί για τα αγόρια...! ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ψάξε,ψάξε,θα το βρείς???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Popi τί διαβάζω????????? Έρχεται δεύτερο μωράκι?????? :ymparty::ymparty::ymparty:

Μπράβο κοριτσάκι μου, άντε με το καλό!!!!! [smilie=wav.gif]

Να προσέχεις και να μην συγχίζεσαι με "μέλλουσες" και αηδίες!!!!!

Εγώ έχω να δώ την "ξινή" ΠΟΛΛΕΣ μέρες!!!!! Τί καλάααααααα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

POPI ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ

ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΘΥΜΩΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΣ ΠΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΜΑ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΥΧΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΑ ΕΝΑ ΧΕΡΑΚΙ .............. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΕΧΟΥΜΕ ΥΣΗΧΙΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΘΥΜΩΣΟΥΝ!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...