Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Γεια σας μανουλιτσες..Εχω μερες να μπω αλλα δεν προλαβαινω..Ολη την ωρα τρεχω με τον Θανο,ειχε και απιστευτη γκρινα κι ολας και ως το βραδυ ειμαι πτωμα!!

Σοφακι μου περαστικα σου κοπελα μου..Αχ η Αλεξια ειναι ολα τα λεφτα!!Τι καλη..Αχ τρελλαινομαι οταν τα κανουν αυτα..Αντε μετα να τα μαλωσεις..Αχ και μενα ο Θανος ειναι πολυ χαδιαρης και μ'αρεσει...Εκλαιγε σε καποια φαση σημερα,τον παιρνω αγκαλια,και με σφιγγει στην αγκαλια του και με φιλουσε..Αχ πολυ λιωνω..Φυσικα απο λογια εμεις τιποτα,ουτε μαμα,τιποτα το μαμουνι..Ενω ελεγε στην αρχη αλλα τα σταματησε..

Φιρφιρικο μου και εμεις ακριβως ετσι ειμαστε πανω κατω στο ιδιο προγραμμα..Συνεχως δηλ.στο ποδι!!Μια χαρα ο Βασιλακης μας και στα κιλα του..Και μενα ακομα αλεσμενα τα τρωει,εχει 3 πανω και 2 κατω..Ποτε θα μαθουν να μασουλανε?Πνιγεται αν δεν του τα αλεσω..

Κικη μου και εγω εμφιαλωμενο νερο δινω εδω και παρα πολυ καιρο..Μην το βραζεις πια,δεν υπαρχει λογος..Δωσε εμφιαλωμενο που εχει και καλυτερη γευση..Φιλησε μου τον Ζωρτζ..

Μαριλοο μου ευχομαι να πανε ολα καλα με την επεμβασουλα και γρηγορα καλη αναρρωση!!Κουκλα ησουν στο γαμο σου και το ζουζουνι μας τελειος!!

Ιωαννα μου πολυ καλο το site που εβαλες,εχει ωραιες ιδεες και συνταγες..Βοηθησε πολυ στο να ξεμπλοκαρουμε λιγο..

Αθηνουλι μου εσεις τι κανετε?

Κοριτσια δεν θυμαμαι κατι αλλο να σχολιασω..Φιλακια σε ολες και καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΚΙΚΗ Κ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΤΕΒΕ!

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΗΡΑ ΕΠΙΤΑΓΗ 800 ΕΥΡΩ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ , Κ ΜΕΤΑ ΠΛΗΡΩΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Κ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΝ ,ΠΑΛΙ ΜΕ ΕΠΙΤΑΓΗ!

ΔΕ ΞΕΡΩ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

ΕΧΤΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΞΑΝΑΠΗΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ!

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΤΕΒΕ?ΜΕ ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ?

ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ Κ ΤΣΜΕΔΕ?

ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ Κ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΙ ΕΓΙΝΕ???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΑΜΕ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΧΑΛΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ!ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΠΑΝΙΟ Κ ΜΕΣΗΜΕΡΙ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙ ΤΙ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ???ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ!

ΙΩΑΝΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ!!!

ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΓΛΥΚΙΑ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ!!!!!ΤΙ ΓΛΥΚΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!

ΕΜΕΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 6.30 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 7.30!ΑΥΤΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!!!!

ΚΙΚΙΤΣΑ ΟΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας μανούλες....Νυστάζω σήμερα απίστευτα παρόλο που έχω ρίξει καλό υπνάκι - αλλάξαμε στρώμα και το καινούργιο είναι ΑLL THE MONEY λέμε!!!! Να σαπίζεις!!!

Νανά, κι εγώ πήρα το καταπληκτικό ποσό των 800 Ευρωπουλακίων όταν γέννησα. Αυτό είναι το επίδομα τοκετού (μη χ....σω μέσα). Έκανα όμως και μία αίτηση με συνημμένη τη ληξιαρχική πράξη γέννησης του Ζωρζ και είχα μειωμένες εισφορές. Απλά ερχόταν η ταχυπληρωμή με το κανονικό ποσό και έπρεπε να πάω κάθε 2μηνο στο ΤΕΒΕ να πληρώσω το μειωμένο. Και μάλιστα, τώρα που ήρθε και η βεβαίωση για την εφορία, τα μειωμένα ποσά γράφει. Δεν τα πλήρωσα και μετά να περιμένω να μου τα επιστρέψουν. ΤΣΜΕΔΕ δεν έχω (το πτυχίο μου είναι Γεωλογίας, το Μεταπτυχιακό είναι σε Πολιτικούς μηχανικούς αλλά δεν γράφεσαι έτσι στο ΤΕΕ).

Φιρφιρίκο υπομονή με τον ύπνο. Δε μπορείς να κάνεις τίποτα....μόνο να περιμένεις να στρώσει κάπως. Πιστεύω όμως ότι είστε πολύ κοντά στο να κοιμηθείτε καλά τη νύχτα, μεγαλώνει ο Βασιλάκης. Τί παίδαρος!!! Στα ύψος είμαστε ίδια αλλά από βάρος....μας τρώτε κανονικά :P

Δήμητρα ο Θανούλης ετοιμάζει δοντάκι μάλλον, έ??? Γι΄αυτό δε μπορεί να φάει το μικρούλι μου και γκρινιάζει..... Άτιμα δόντια, όπως λέει και η Ιωάννα.....

Φιλιά πολλά κούκλες, τα λέμε αργότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα και το άλλο που ρωτάει η Νανά, για τον άντρα μου. Λοιπόν, αυτή τη στιγμή ξαναδουλεύει στο γραφείο γιατί έσκασε αυτή η δουλειά με το Μετρό που σας είπα. Αλλά κανείς δεν ξέρει για πόσο....Προς το παρόν επανήλθε με τα ίδια λεφτά και το ίδιο ωράριο (σαν να έκανε ένα διάλειμμα :? ). Εννοείται ότι από δω και πέρα όμως δεν υπάρχει θέμα αποζημίωσης κ.λπ. Πληρώνεται ως έκτακτος συνεργάτης. Δουλειά να υπάρχει..... Τον καιρό που καθόταν έψαξε αλλά δεν παίζει τίποτα στο αντικείμενο. Φανταστείτε ότι ο άντρας μιας φίλης μου (γεωλόγος κι αυτός) φέυγει για Χονγκ Κονγκ για 2 χρόνια - τη βίζα περιμένει - και αφήνει τη φίλη μου με το μωρό της (15 μηνών) πίσω......Και λένε και Δόξα τω Θεώ που βρέθηκε κι αυτό......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikh μου κ εμενα μου ζητησαν, ληξιαρχικη πραξη,πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης κτλ αλλα μου ειπαν οτι θα το επιστρεψουν μαζικα μειωμενο!

θα κανω μια βολτα απο εκει τη Δευτερα!

Ιωαννα εσυ τι εκανες ?σε ποια απο τισ 2 περιπτωσεις εισαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα φιλεναδες!Καταφερα να μπω!!Ειμαι καλα και το λουλουδι μου επεστρεψε στη βαση του πρωι-πρωι!!Μου κραταγε και μουτρα....απο τη μια ηθελα να γελασω...απο την αλλη στεναχωρηθηκα!!Βεβαια στη γιαγια τα περασε σουπερ αφου εκανε οτι μαμουνια ηθελε!!

Κικιτσα και εγω επιτραπεζιο δινω αν και η ΖαΪρα,στην τελευταια επισκεψη, μας ειπε πως μπορουμε να πινουμε απο τη βρυση!Εκανα μια ερευνα αγορας και μαλλον θα παρω και εγω ενα φιλτρο νερου να ξεμπερδευω!

Ξεχασα η τρελη να βαλω μπροστα το στεγνωτηριο με τα ρουχα της μικρης και μολις συνηδητοποιησα οτι ο υπνοσακος ειναι μουσκεμα...τρεχατε ποδαρακια!!! :oops:

Καλο βραδυ και πολλα φιλια στα μαμουνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο εμενα

κοριτσουδια μου τι κανετε ? Εμεις ειμαστε σε φαση γκρινιας με την Αριαδνη ..Τα δοντακια μας ταλαιπωρουν τα ατιμα κ ποναει το φραντζολακι μου ..Εδω κ περιπου τρεις - τεσσερεις μερες ξεκινησε απεργια πεινας , γκρινιαζε σε βαθμο υστεριας , εβαζε οτι εβρισκε στο στομα της , δαγκωνοταν το καημενο κ γενικα τρωγοταν με τα ρουχα της ..Στην κατω γναθο αριστερα κ δεξια ειναι τοσο πολυ φουσκωμενα τα ουλα της ..Παραλληλα οπως καθε φορα που βγαζει δοντι μας εχουμε κ νερουλα κακακια :ymsick::ymsick: Το αντιμετωπιζουμε με ντεπονακι κ πολλες πολλες αγκαλιες γιατι θελει παρηγορια η καημενη ..Τι να πω ..ελπιζω να βγει γρηγορα το δοντακι για να ηρεμισει λιγο ..

Κατα τα αλλα βεβαια ασχετα απο την ολη κατασταση των δοντιων η σκανταλια παει συννεφο ..Μα πως τα συνδιαζει ολα το ζουζουνι ..Βεβαια εχει κ τις αλλες δυο τσουπρες που τις μαθαινουν ενα σωρο υπεροχα πραγματακια ..Πως να σκαρφαλωσει στον καναπε , πως να τραβηξει - πιασει - ριξει το οτιδηποτε .. :lol::lol:

Αχ ειμαι πτωμα ..σας φιλω παω να ταισω την μπουλουκα γιατι πηγαινοντας για υπνο νωριτερα δεν ηπιε παλι σταλια γαλα ..Παω τωρα να την ταισω μηπως κ σταθω λιγο πιο τυχερη αυτη την φορα κ μου κανει την χαρη ..

Ευχομαι καλη κ ηρεμη νυχτα σε ολες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια χαρα νταν μόρτισσες και πιτσιφρίνκια!!!!

Εκανα την Παρασκευή την επέμβαση, πήγε πολύ καλά αλλά πονάω βρε κορίτσια.... :( ελλατώθηκε ο πόνος της 1ης μέρας αλλά το κατι τις μου το έχω ακόμα... πόνάω περισσότερο οταν θέλω να σηκώσω τον κανακάρη μου και εκείνος παλεύει.... κατά τα αλλά είμαι εντελώς αχρηστη. Δεν μπορώ να αλλάξω, φτιαξω φαγητό και ταϊσω το παιδάκι μου :(:( ευτυχώς που έχω μαμά και αδερφή δίπλα μου και βοηθάνε πάαααρα πολύ.

Το άλλο νέο μας είναι οτι ΑΠΟΘΗΛΑΣΑΜΕ. Είναι κάτι που δεν έπαιρνα την απόφαση αλλά με την αφορμή της επέμβασής μου και πάιρνοντας αντιβίωση για κάποιες μέρες ηταν η κατάλληλη ευκαιρία. Εννοείται πως του κακοφάνηκε του Χριστόφορου πολύ και είχαμε δράματα και κλάματα.

Αλλά ευτυχώς μόνο για 3 μέρες! Μου τριβόταν συνέχεια και δεν μπορούσε να κοιμηθεί και σπάραζε στο κλάμα αλλά με πάααρα πολύ αγάπη και αγκαλίτσα χθες που ήταν το 4ο βράδυ χωρίς βυζί, κοιμήθηκε σαν πουλάκι και οταν ξύπνησε μέσα στην νύχτα έκλαψε για 2-3 λεπτάκια και μετά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου (έχοντας πάντα το ένα του χεράκι ακουμπισμένο στο στήθος μου... ) Το θέμα είναι οτι οταν κάναμε τη πρόκληση στο γαλα δεν είχε πρόβλημα στο να πιεί ξένο γάλα. Από την Παρασκευή που κόψαμε εντελώς τον θηλασμό δεν πίνει στάλα. Αφου τις 2 πρώτες βραδιές κοιμήθηκε νηστικός, από τις 6 το απόγευμα που είχε φάει το γιαουρτάκι του. Και το πρωί που ξύπνησε μετά από 14 ώρες αφαγείας με το που είδε το γάλα που του ετοίμαζα έκλαιγε γοερά! Χθες και προχθές δεν του έδωσα καθόλου γάλα και απλά του έδωσα πάλι γιαούρτι καμια ώρα πριν κοιμηθεί.

Αυτά από εμάς. Κουράστηκα να γράφω με το αριστερό χέρι και θα σας αφήσω. Πολλά φιλιά στα ζουζουνάκια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!

Ο ΒΗΧΑΣ ΚΑΛΑ ΚΡΑΤΕΙ ΣΤΟ ΜΠΙΖΟΥΔΑΚΙ...ΕΛΠΙΖΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΥΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΙΡΟΠΙΑ, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΒΗΧΕΙ!ΟΧΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙΤΑΙ ΤΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΜΟΥ !!!

ΚΑΤΑ Τ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!ΕΙΝΑΙ ΖΩΗΡΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΚΡΙΝΙΑΡΑ,ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΑ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΑΝΑΡΡΩΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!ΕΚΑΝΕ Κ Η ΘΕΙΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΤΗΣ Κ ΘΥΜΑΜΑΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΕΠΩΔΥΝΗ Η ΑΝΑΡΡΩΣΕΙ!!!

ΜΑΜΑΕΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ????????ΧΑΘΗΚΕΣ!!!ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΦΙΛΙΑ ΣΤΑ ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ ΣΟΥ!!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ,ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσομπεμπουδια μου! Καλη βδομαδα και απο εμας! Τι κρυο παλι!!!!! Εκει που ξεχυθηκαμε το Σαββατο, παλι μεσα!

Μαρυλου μου καλη αναρρωση, οσο για τον αποθηλασμο, κανε υπομονη, ειναι μεγαλο αγορι πια και καταλαβαινει αυτη τη σοβαρη αλλαγη. Εχει περασει και διαφορα σταδια αυτες τις μερες ( η επεμβαση σου, ο γαμος, η βαφτιση..)....θελει χρονο να προσαρμοστει. Οπως ολα ετσι και ο Χριστοφορακος σου θα το συνηθισει.

Νανουκα περαστικα στη ζουζουνιτσα σου.

Ευουλα δοντια ακομα; Πολλη ταλαιπωρια βρε παιδι μου!

Εμεις καλα ειμαστε. μεσα στη ζουζουνια και στη τσαχπινια :D Σημερα πηγα να την παρω απο το μαγαζι και τη βλεπω να εχει μαζεψει 4 πιτσιρικια απο 4-9 ετων και να τους δειχνει τα παιχνιδια της η αρχηγινα μου :lol::lol: Την κοιταγαν σα χαζα αυτα με τα κολπα που τους εκανε :lol:

ΠΟλυ βαριεμαι με αυτη τη μουνταδα...ευτυχως αυτη η βδομαδα ειναι κουτση, οποτε θα αραξουμε αρκετα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!!Τι κανετε?Εμεις δοξα το Θεο καλα!!Ο καιρος μου την εχει σπασει απιστευτα!!!Πανω που παρηγγειλα καλοκαιρινο καροτσακι να μπω στο κλιμα....

Τες πα που θα παει θα παρει δρομο ο χειμωνας!

Κατα τα αλλα η Αλεξια ξεκινησε να τρωει κομματακια το φαγητο της αλλα εχει μειωσει λιγο την ποσοτητα!Ακομα ψιλο βαριεται!Το πηγαινω σιγα σιγα χωρις ζορι και με πολλα μπραβο ωστε να μαθει να μασαει!Της δινω και κανενα "σνακ" λιγο αργοτερα!Εωτηση:εσας που μασανε ηδη ποσα φρουτα τρωνε την ημερα??

Η μαμουνια παει συννεφο!Τη στιγμη που κανει τη μια σκεφτεται την επομενη!Ενα σπιτι....... :oops: Αυριο θα παω να παρω bubble paper να αμπαλαρω σιγα σιγα οτι δε χρειαζεται πια!Ενα καρο αξεσουαρ ολοκαινουρια!!Ολο το wc εχει κλεισει...μαζεμα και αποθηκη!!

Μαρυλου σιδερενια κοπελα μου!!

Τα λεμε φιλες και λουλουδια!!Kiss kiss!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!

χαιρομαι που ειστε ολες καλα εκτος απο την Χρυση μας..περαστικα βρε Νανουκα μου αντε να περασει να ηρεμησει η μικρη...καλα το βιβλιο ειναι τελειο...

κ εμεις ειμαστε μια χαρα δοξα Τω Θεω..απο γκρινια κ ξενυχτια ειναι ολα ιδια αλλα κατα τα αλλα μια χαρα...

Μαρυλου μου περαστικα σου καλη μου..ευτυχως εχεις βοηθεια γιατι δεν γινοταν αλλιως..

οσο για τον θηλασμο σας δεν ηταν ετοιμος ο Χριστοφορος κ αποθηλασες πολυ γρηγορα κ αποτομα..στο εχουν πει ξανα τα κοριτσια στο αποθηλαζοντας με αγαπη που γραφεις..εσυ ηθελες να αποθηλασεις οχι το παιδι κ για αυτο αντιδραει ετσι ειναι λογικο..κ να ξερεις πως οι πιο πολλες αντιβιωσεις ειναι συμβατες με τον θηλασμο..τεσπα αφου εχεις παρει αυτην την αποφαση για να μην κλαιει ετσι το παιδι προσπαθησε να του δινεις διπλασια αγαπη απο οτι πριν για να μην νιωσει αποριψη...οσο για το οτι δεν πινει γαλα ειναι πολυ λογικο..μπορει να του καθεται βαρυ στο στομαχακι του μην τον πιεζεις,το ασβεστιο που χρειαζεται το παιρνει απο τις τροφες μην αγχωνεσαι...δωστου τυρακι που εχει πιο πολυ ασβεστιο απο το γαλα κ μπροκολο..

Ευα χαθηκες...

Σοφακι τι καροτσι παρηγγειλες? καλε τι ειναι το χαρτι αυτο???

Αθηνα μου αρχηγοπουο η Γλυκεριαννα μας ε?? ψυχουλακι μωρε...

εμενα την Κυριακη στην εκκλησια ηρθε ενα κοριτσακι κ ολη την ωρα τον αγκαλιαζε κ τον φιλαγε κ την κοιταγε καλα καλα με ενα ψαρωτικο υφος που εχει συνεχεια κ το επαιζε δυσκολος αλλα μολις απομακρυνοταν λιγο το κοριτσακι φωναζε ο κυριος!! ειχε πολυ πλακα..γελαγε η μιση εκκλησια! καλα κ η μικρη ηταν υπεροχη 4 χρονων κ πανεξυπνη!!

παω για νανακια φιλες(ανεκδοτο!!)..καλο βραδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα !!!!!!!

Πως παει το κρυο .....? Και αυριο θα ειναι ετσι και μετα .....βολτες, βολτες,βολτες!!!!! :D:D:D

Το Σαββατο καναμε και εμεις το εμβολιο της μηννιγγιτιδας.Η Δαναη μου εννοειτε οτι δεν ηθελε να την ακουμπησει η γιατρος! Την μαλωσε κιολας!Καταφεραμε επιτελους και την ζυγισαμε!Μινιατουρες ειμαστε βεβαια αλλα την βρηκε μια χαρα. Για τον αποθηλασμο μου ειπε να μην πιεσω την κατασταση.Συγκεκριμενα μου ειπε οτι "......για να πιει ξενο γαλα θα πρεπει να την 'κοψει' η πεινα!Αν βλεπει εμας να πινουμε γαλα στο ποτηρι θα το ζητησει και η μικρη....Σιγα,σιγα....".Η αληθεια ειναι οτι μπιμπερο δεν χρησιμοποιουμε παρα μονο ενα ποτηρακι για το νερο της αλλα τωρα θελει να πινει απο το ποτηρι μας.Θα δουμε....

Ειχα και ενα θεματακι με τα κακα της και ειχα πανικοβληθει! Εκει που ειχε ρυθμιστει το ποτε κανει κακα μου εκανε και μεσα στην νυχτα και λιγα νερουλα! :shock: Ειχα καταντησει να την μυριζω συνεχεια! Ευτυχως ομως επανηλθε στα φυσιολογικα.Η γιατρος μου ειπε οτι φταινε και τα δοντακια!Ολοι οι τραπεζιτες παλευουν!!!!1 :cry::evil::cry::evil:

Νανα μου εγω ειμαι στην δικη σου περιπτωση. Γι'αυτο λεω οτι περιμενω ακομα.Και εχτες που πηγα απο τα γραφεια τους εδω μου ειπαν οτι θα με ειδοποιησουν αυτοι! :!:

Η μπουμπου σου είναι καλύτερα?

Μαρυλου μου περαστικα σου. Πολλες αγκαλιτσες στο μικρο σου το αντρακι :YMHUG::YMHUG:

Αθηνα μου αρχηγος η Γλυκεριαννα!Οχι παιζουμε!!!! :lol::lol::lol: Ελα ερχεται καλοκαιρια!!!!Θα εχει ζεστουλα το σκ.

Σοφακι εμενα τρωει ενα αχλαδι και περιπου μιση μπανανα.Το αχλαδι ειναι τριμμενο και η μπανανα πατημενη με το πιρουνι για να υπαρχουν κομματακια.Για να μην το βαριεται την επομενη της δινω πορτοκαλι περιπου πεντε φετουλες κομμενες σε μικρες μπουκιτσες.Βαριεται και ευκολα αυτο το παιδι!!

Φιρφιρικο μου 'σκληρος' ο Βασίλειος?!!!! Σκετη γλυκα θα ηταν!!! :)

Πολλα πολλα φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Εχω μερες να μπω αλλα δεν σας ξεχασα!!Ο Θανος εχει απιστευτη γκρινα,δεν ξερει τι θελει,σιγουρα ειναι απο δοντακια..Κατεβηκα μια μερα Θεσ/κη,ειχαμε συναντηση με τους συμμαθητες μετα απο 13 χρονια..Ηταν πολυ ωραια,αν και με τρελανανε στα τηλ.η μαμα και αδελφη μου για να δουνε αν θα γυρισω και που θα τον κοιμιζαν..Τελικα γυρισα το ιδιο βραδυ και μολις εφτασα,ξυπνησε σε ενα 10 λεπτο και μετα τον πηρα στο κρεβατι και ολα οκ..

Μαριλοο μου περαστικα σου κοπελα μου..Ευτηχως εχεις και βοηθεια γιατι δεν παλευεται η κατασταση..Εμενα μ'εχει πιαστει η μεση αυτες τις μερες με την γκρινα του Θανου και θελει συνεχεια αγκαλιτσες..Με τον αποθηλασμο ευκαιρια ηταν,μην στεναχωριεσαι,θα συνηθισει που θα παει..

Φιρφιρικο μου ο Βασιλης ειναι πολυ μουρη!!Το παιζει και δυσκολος,ε?Φιλακια πολλα

Ιωαννα μου δεν ειχε τιποτα συμπτωματα απο το εμβολιο η Δαναη,ε?Και μενα μου ειχε κανει κακα ενα βραδυ μεσα στον υπνο του και τα'παιξα!!Λεω αυτο μας μαρανε τωρα να αρχισουμε και αυτο,αλλα ευτηχως δεν ξανα εκανε..

Αθηνα μου η Γλυκεριαννα ειναι πρωτη!!Ηθελε να δειξει οτι εχει και αυτη αποψη και ξερει να παιζει..Πολυ πλακα εχουνε,κανουν τα απιστευτα!!

Σοφακι και μενα βαριεται πολυ ευκολα..Τωρα αρχιζω και εγω να δινω κανενα μπισκοτακι για να μασαει λιγο..Δεν γινεται,πρεπει να μαθουνε,με αγχωνει πολυ αυτο το θεμα γιατι αναγουλιαζει και παει να κανει εμετο..Αλλα με το μπισκοτακι το καταφερνει καπως..Να δοκιμασω και μπανανα να τον δωσω κομματακια?Εσυ την εχεις δωσει?

Κοριτσια τι αλλο να δωσουμε για να μασανε?Πειτε καμια ιδεα..

Αυτα κοριτσια σας αφηνω για να μαγειρεψω..φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου!!

Δημητρουλα εγω της εχω δωσει απ'ολα σε κομματακια μπανανα, τοστ, πορτοκαλια, μανταρινια, τυρι, φετα κτλ κτλ!!Τα μασαει μια χαρα στο μεσημεριανο μου κανει πεισματα!Ειναι ξεκαθαρο οτι βαριεται να μασησει για αυτο και εγω δεν την πιεζω το παμε σιγα σιγα!Παντως τη φρουτοκρεμα δεν νομιζω να την κοψω προς το παρων!Τρωει 30 φρουτα την εβδομαδα σε κρεμα ενω αν τα δινω κομματακια αποκλειεται να ξεπερασει τα 10!Δεν πειραζει λιγο αργοτερα!

Μαρυλου μου χθες ολο το βραδυ σας σκεφτομουν?Πως παει ο μικρος με τον αποθηλασμο??Ηπιε γαλα?Κριμα μωρε το μαμουνι ηταν αποτομο!Να μας τον φιλησεις!!!

Ιωαννα μου εμενα πατημενα δε τα θελει αηδιαζει!Μονο κομματακια σιγα σιγα και βλεπουμε...

Σοφακι μαρη τρελη, τα ειπαμε και χθες, ελιωσα στα γελια με το bubble paper!! :D:D:D:D:D:lol::lol::lol::lol::lol: Δε θα το ξαναπω ετσι ζητω συγνωμη.....η σωστη λεξη ειναι κλατς κλατς :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Νανα το μπιζου πως ειναι???

Παω να φτιαξω το αυγολεμονο κοριτσαρες...φιλακια...ματς μουτς!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Άντε, μία και σήμερα και έρχεται το πολυπόθητο 3ήμερο. Θα ξεκουραστώ (πιστέυω) και θα πάω ποοοοοολλές βόλτες με τα αγόρια μου :)

Μαριλού περαστικά και υπομονή με το Χριστόφορο και το θέμα γάλα. Λογικό είναι να αντιδρά, μεγάλωσε πια και του'ρθε κάπως ο αποθηλασμός. Αλλά πιστεύω ότι είναι θέμα λίγων ημερών να συνηθίσει στην ιδέα του no boob. Μην τον πολυπιέσεις και σιχαθεί τελείως το γάλα, λάου λάου πήγαινε. Μήπως να δοκίμαζες φρέσκο (αγελαδινό ή κατσικίσιο - δοκίμασε) αντί φόρμουλα? Ή να έπινε με ποτηράκι κανονικό μιμούμενος εσάς? Λέω τώρα εγώ....

Σοφία γειτόνισσα, σε λατρεύω...Έχεις στεγνωτήριο ρε θηρίο?? Είσαι η ηρωίδα μου. Θέλω κι εγώ γιατί έχω λιώσει στο σίδερο αλλά ο άντρας μου κάνει την πάπια (πού θα το βάλουμε, τόσα λεφτά μπλα μπλα μπλα). Τον καταλαβαίνω μωρέ, έχει ανασφάλεια με τη δουλειά και τα οικονομικά αλλά εμένα δε μου το βγάζεις από το μυαλό ότι θα μας σώσει. Εσύ είσαι ευχαριστημένη? Ποιό έχεις? Γλιτώνεις καθόλου το ρημαδοσίδερο?

Όσο γι΄αυτό που λες με τα πατημένα με το πηρούνι, κι ο Γιώργος μία από τα ίδια. Προτιμά κομματάκια παρά λιωμένα. Τα σνακ τα μασάει κανονικά (τοστ, μπισκότα, φωμί, μπανάνες, αχλάδι, πατάτες, κορν φλέικς, μέχρι παξιμάδι κρίθινο έφαγε...) αλλά φαγητό πατημένο με πηρούνι ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΕΕΕ. Και προσπαθώ να τον πάω με το μαλακό γιατί είναι ικανός να μη φάει τίποτα το σκατούλι. Φρούτα κι εγώ προς το παρόν αλέθω γιατί έτσι τρώει πολλά (κάθε μέρα 4 το πρωί και καμιά φορά επιπλέον 1 το απόγευμα) και με ενδιαφέρει να παίρνει τις βιταμίνες. Του δίνω και στο χέρι αλλά το βασικό γεύμα φρούτου είναι σε κρέμα. Και έτσι θα παραμείνει για λίγο ακόμα μέχρι να βγάλει και κανένα τραπεζίτη για να μασάει πιο αποτελεσματικά και γρήγορα.

Δε νομίζω πάντως ότι βαριούνται να μασήσουν. Αν ήταν έτσι, δε θα μασάγανε τίποτα και καθόλου. Απλά τα διάφορα σνακ είναι πιο μικρά και τα καταφέρνουν καλύτερα ενώ το φαγητό τα κουράζει και πεινάνε άρα δεν έχουν υπομονή. Το βλέπω δηλ. πόσο ζορίζεται ο Γιώργος χωρίς τραπεζίτες να μασήσει (το έχω ξαναγράψει). Θέλει αλλά κουράζεται πολύ και γυροφέρνει τη μπουκιά 10 ώρες μέχρι να την καταπιεί. Πάντως κάποτε θα φάνε και το μεσημεριανό έτσι, έχεις δει κανέναν ενήλικο να τρώει χυλό??? :mrgreen::mrgreen:

Αθηνά, η Γλυκεριάννα είναι ηγετική φυσιογνωμία βλέπω....Ετοιμάσου για μεγάλα πράγματα!!!!

Νανά περαστικά στο ζουζούνι. Και πολλά φιλιά στα άλλα ζουζούνια.

Τα λέμε later.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες!!!Τι μου κανετε???Η μαμουνα μου 6:45 σηκωθηκε σημερα!!!!!!Με μια ορεξη με ενα ναζι!!!!Αχχχχχ!!!!Αφηστε που την εβαλα να δει τη βαπτιση της και τη στιγμη που πλανταζε στο κλαμα ειχε παει κατω απο την τηλεοραση και προσπαθουσε να δωσει "στο μωρακι" την πιπιλα της!!! :lol::lol::lol:

Κικιτσα φιλεναδα παρε στεγνωτηριο με τρελα!!!Σωζει λεμε!!!Βρεχει...χιονιζει...κανενα προβλημα!!Ξεχασες να πλυνεις του αντρουλη σου το τζινακι...κανενα προβλημα!!!Το εχω 4-5 χρονια 750 γιουρα το ειχα παρει και ειναι της brandt!Mε εχει σωσει και να γλιτωνω τρελο σιδερο!!Ειδικα τα ρουχα του μωρου τα βαζω αποκλειστικα εκει!!Αποστειρωση :D Καιει δεν μπορω να πω αλλα το βαζω παντα στο νυχτερινο και μεχρι σημερα δεν ειχα πληρωσει πανω απο 150 ευρω δεη!!!Δε θα σχολιασω ομως τον τελευταιο λογαριασμο γιατι θα παθω κριση παλι!!!

Παω να μαγειρεψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία μου ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩ ΤΟ ΘΕΛΩ...... Θα γλιτώσω όλο το σίδερο του Ζωρζ (και είναι πολύ, 2-3 πλυντήρια εβδομαδιαίως) με τις φόρμες και τα φούτερ. Θα σιδερώνω μόνο σεντόνια, πουκάμισα και κανένα πιο τσίλικο ρούχο. Τα άλλα θα τα πετάω στον Καιάδα, χαχαχαχα. Θα μπριζώσω το Σωτήρη ΑΜΕΣΑΑΑΑΑΑ.

Όλη την προηγούμενη εβδομάδα όπως είχα γράψει ο Ζωρζ ξύπναγε από τα 7 ξημερώματα. Και ξαφνικά την κυριακή, μπαμ: 9:20 το πρωί παρακαλώ. Και έκτοτε επανήλθε στο κανονικό ωράριο (8:15-8:30) που παλεύεται μια χαρά. Ποιός ξέρει τί του φταιγε....Και η Αλέξια μάλλον κάποιο ζόρι τραβάει και ξύπνησε έτσι νωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από την κουλή!!!!!!!!!

Πω πω αναπηρη εντελώς νιώθω.... δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τιποτα.... ευτυχώς τα ραμματα τα κόβω την Τριτη.

Σας ευχαριστώ πολύ πολύ για την συμπαρασταση! Ευτυχως το θέμα αποθηλασμός πηγε πολύ καλα! Οι πρώτες 3 μέρες ηταν δραματικές αλλά χθες και προχθές το αντρακι μου ηταν παιδάκι προς μίμηση! :D Κοιμηθηκε στην αγκαλιά μου σε λίγα λεπτά και ξύπνησε μόνο 1 φορά οπου του εδωσα νεράκι και πάλι σε λίγα λεπτά κοιμήθηκε στην αγκαλίτσα μου!

Κική μου δεν του εδωσα καθόλου φορμουλα. Φρεσκο αγελαδινό έδωσα και ενω το επινε για λίγες μέρες, μόλις κόψαμε εντελώς τον θηλασμό πεισμωσε και δεν το θέλει καθόλου.

Το έδωσα και σε ποτήρι δικό μας, και με καλαμάκι, και σε παγουρίνο και σε φλυτζάνα... ΤΙΠΟΤΑ. Δεν θέλω να τον πιέσω μην τυχόν και απαρνηθεί εντελώς το γάλα. Μίλησα με την παιδίατρο και ειπε απλά θα δίνω γιαουρτάκι (το οποιο δεν πολυσυμπαθεί), τυράκι, και την κρεμα θα την φτιάχνω με γάλα αντί νερό. Θα του ξαναδώσω γάλα για να πιεί σε κανένα μήνα που θα έχει ξεχαστεί το θέμα. Φιλιά στον ζουζούνο σου με το υπέροχο μαλλί! Εγώ θα πάω να κουρέψω τις λιγες τρίχες που έχει για μαλλιά :lol: μπας και δυναμώσουν λιγο.

Όσο για τα στεγνωτήρια, έχουν πέσει πολύ οι τιμές τώρα! Το δώρο που πήραμε στην νονά του μικρού ήταν ένα στεγνωτήριο LG 8kg με πολλά προγράμματα και κόστισε 480€! Τα Brandt και τα Candy τα έβρισκα και με 350€.

Φιρφιρικο μου, η αλήθεια είναι πως ο Χριστόφορος δεν ηταν έτοιμος για αποθηλασμό αλλά ήμουν όμως εγώ. Το καλό είναι οτι πολύ γρήγορα ξεχαστηκε και πιστευω πως και τωρα να μην σταματούσαμε, θα το εκοβε μόνος του πολύ συντομα.

Σοφάκι μου η Αλεξία είναι πολύ σουπερ νινί!!! Φαντάζομαι τη σκηνή που δίνει την πιπίλα στην τηλεόραση! χαχα! απίθανη είναι!!!

Νανούκα πως είναι η κουκλίτσα σου;;;

Αθηνά μου αρχηγός η κόρη σου ε; Εεεε τι έχουν να τραβήξουν οι άντρες για πάρτη της!!! χαχα!

Δημητρούλα μου και εγώ του δίνω σχεδόν τα πάντα και μασουλάει. Το μεσημεριανό όμως το δίνω αλεσμένο γιατί αλλιώς κάθεται 200χρόνια μεχρι να φάει 10 μπουκιές και μετά τα παρατάει. Οπότε προκειμένου να μείνει νηστικός αλέθω το υπόλοιπο. Μπισκοτα και φρυγανιές του δίνω από 8 - 9 μηνών και μασουλάει. Μπορείς να του δίνεις φρούτα κομμένα μπαστουνάκια όπως επίσης και πατάτα φούρνου σε μικρά κομματακια ή μπιφτέκι που είναι και μαλακούτσικο, γιουβέτσι, και γενικότερα οτι φαγητό έχει και λίγο ζουμάκι ωστε να είναι ευκολότερο για τον Θανούλη. Σιγά σιγά μετά θα μάθει και θα του δίνεις και πιο στεγνό φαγητο. Αλλά και πάλι μην αγχώνεσαι... οπως λέει και η Κική με τα ωραία της, δεν υπάρχει κάποιος ο οποιος να μην μάθει να τρώει εκτος από χυλό!

Ιωαννα μου μάλλον από το εμβολιάκι θα είναι μωρέ τα κακάκια.... να μου την φιλήσεις!

Ευαααααα!!!! Ο καιρός θα αρχίσει να φτιάχνει από αυριο!!! Αντε την επόμενη βδομάδα που θα εχω κοψει και τα ράμματα να κανονήσουμε βολτίτσα!

Πάω να δωσω εντολές για να μου μαγειρέψουν το σπανακόρυζό μου!!!!

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΕΤΣΙ Κ ΕΤΣΙ...2 ΒΡΑΔΥΑ Η ΖΟΥΖΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΜΕΤΟ ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΕ ΤΟ ΣΙΡΟΠΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΗΧΑ

ΧΤΕΣ ΕΒΓΑΛΕ ΜΟΝΟ ΦΛΕΜΑ,ΣΗΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΕΜΕΤΟ!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΜΕΤΟ Κ ΜΑΣ ΦΑΝΗΚΕ ΚΑΠΩΣ!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΕ Κ ΠΟΛΛΑ ΚΑΚΚΑ!

Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΙΡΟΠΙ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΦΛΕΜΑΤΑ!

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΧΑΛΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΜΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ!!!

ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΒΓΕΙ ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΑ ΕΜΕΤΙΚΑ Κ ΝΑ ΤΗΝ ΠΕΣΩ!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΘΗΛΑΣΜΟ!ΟΛΑ ΗΔΗ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!ΕΞΑΛΛΟΥ ΘΗΛΑΣΕΣ 14 ΜΗΝΕΣ!!!ΕΚΑΝΕΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΛΛΕΣ ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΙΑΝΝΟΟΥΜΑΣΤΕ!Κ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 2 ΔΕ ΘΕΛΕΙ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΣΟΥ!

ΕΓΩ ΤΗΣ ΤΑ ΔΙΝΩ ΟΛΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΣΝΑΚ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜ 100 ΩΡΕΣ ΝΑ ΦΑΜΕ!

ΡΕ ΚΙΚΗ 5 ΦΡΟΥΤΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ??????????

ΕΓΩ ΣΤΕΓΝΩΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΩ...ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ...ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ Η ΤΟΥ ΠΑΡΑΧΡΟΝΟΥ...ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΒΕ...ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ...ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ!!!!

ΠΟΚΑΧΟΝΤΑΚΙ ΜΟΥ, ΤΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΕΣ???ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!

ΦΙΡΦΙΡΙ,ΕΥΑ,ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ...ΦΙΛΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!

Νανουκο ετσι ειναι αγαπη για αυτο κανει εμετο βγαζει τα φλεματακια..μας το εκανε κ εμας συνεχεια τοτε που τελικα νοσηλευτικε...περαστικα κ γρηγορα ρε κοριτσι...αμαν η Χρυση σας ταλαιπωρητε...

Σοφακι κλατς κλατς η αντε πλατς πλατς..ακου εκει μπαμπλ!! με εκανες κ σκεφτομουν τοση ωρα..τρελη!!

Μαρυλου εσυ ησουν ετοιμη πολυ καιρο τωρα..θυμαμαι που το ελεγες συχνα...τελος καλο ολα καλα αυτο εχει σημασια!!! πως ειναι το χερακι σου???

τα στεγνωτηρια οντως εχουν πεσει πολυ..φετος στις εκπτωσεις ειχε βαλει ενα ο κοστοβολος δεν θυμαμαι εταιρια αλλα το ειχε 300 γιουρακια..σουπερ τιμη γιατι θυμαμαι παλια ολο 700 ζηταγανε! θελαμε να το παρουμε αλλα που ειναι τα λεφτα οέο??? του χρονου πρωτα Ο Θεος...

Κικη εγω τα δινω τα φαγητα αλεσμενα κ τα σνακ οπως λες κανονικοτατα...κουραζονται μωρε να φανε κανονικα την μεριδα τους μονο με μασημα..ασε που εμενα εχει μονο 4 ακομα...

Ιωαννα μου μια χαρα ειναι η ζουζου σου!! κ εμεις τις μηνιγγίτιδας καναμε την προηγουμενη εβδομαδα...

παω να ξαπλωσω κοριτσαρες...φιλακια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!! Χαθηκα παλι! Νανου μου περαστικα στο Σισσακι σου! Εμετουλι μωρε; Ειναι σοκαριστικο την πρωτη φορα.

κοριτσια βλεπω το διαλογο με το στεγνωτηριο και κοντευετε να με πεισετε, αν και ειμαι κατα. Εγω απλωνω το χειμωνα μεσα και απο το βραδυ ως το πρωι ειναι στεγνα. Αλλα οντως εχω ακουσει οτι τα βγαζει σχεδον σιδερωμενα και το δελεαρ ειναι μεγαλο. Το κακο με μενα ειναι οτι αν και εχω 3 μπανια, πραγματικα δεν μπαινει πουθενα. Το πλυντηριο το εχω σε ενα σημειο που απο πανω του περναει σκαλα, οποτε το ταβανι ειναι χαμηλωμενο. Δεν μπαινει απο πανω. Και διπλα δε χωραει.Πραγματικα αυτο μονο με κολυει. Που αλλου μπορεις να βαλεις ενα στεγνωτηριο; Εχει τις ιδιες διαστασεις στο φαρδος με ενα πλυντηριο;

Εγω ειμαι ψιλοκρυωμενη, δεν μπορω να καταπιω και εχω τρελο βηχα. Ευτυχως δεν το εχω περασει στη Γλυκεριαννα. Εκεινη παλι, οπως αρκετα μπεμπακια, απ'οτι βλεπω κααααθε μερα κυπναει απο τις 7, και καλα τις καθημερινες, τα σαββατοκυριακα ομως; Κουτουλαω συνεχεια. Δεν εχω χαρει λιγο υπνο τις μερες αργιας.

Εμεις το φαγητο πλεον ουτε πατημενο. Αν κανουμε και το λιωσουμε δε το βαζει στο στομα της. Σε μικρα κομματακια της το δινω, εκτος απο το κρεας που το ψιλοκοβω σε παρα πολυ μικρα κομματακια, σα κλωστουλες. Καταλαβατε ποση ωρα κοβω. Φρουτα 1 την ημερα, δεν τρωει περισσοτερο.

Μαρυλου μου γιατι δεν του δινεις για λιγο καιρο NOylac που εχει ωραια γευση, μην το κοψει τελειως; Εισαι κατα; Το χερακι σου ειναι καλυτερα;

Σοφουλινι ποιο καροτσι πηρες; Μπαστουνακι εννοεις; Εμας μας ειχαν κανει δωρο στα γενεθλια ενα απο το Prenatal, καλο ειναι και βολικο. Για καλοκαιρι δε το συζητω, ειναι μεγαλη λυση, γιατι αμαν το αλλο μας πιανει ολο σχεδον το πορτμπαγκαζ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια,τι κανετε?Εμεις ξυπνησαμε απο τις 7 και κουτουλαω τωρα..Ευτηχως εχει ωραια μερα,παλι καλα και απλωσα εξω τα ρουχα μετα απο πολυυυυυυυυυυυυ καιρο..Θα κανετε τιποτα το τριημερο?

ΝΑΝΑ πως ειναι το Σισσακι μας?Εγω εχω συνηθισει στους εμετους που με κανει ο Θανος,οποτε δεν μου φαινεται περιεργο..Αλλα εμεις εχουμε και θεμα..Εχει ευαισθητο στομαχι,τωρα μαλλον εγω του το χαλασα,γιατι οταν τον ταιζω,δεν μου δειχνει οτι χορτασε και συνεχιζει και τρωει και μετα μου τα κανει εμετο..Ασε μ'εχει στεναχωρησει πολυ αυτο το θεμα..Τωρα τον δινω πιο λιγο και να δουμε πως θα παει..Σιγουρα η Σισσυ ειναι απο το σιροπακι,αλλα αν συνεχισει ρωτα τον παιδιατρο μηπως να αλλαξεις,της ερχεται βαρυ..

ΑΘΗΝΟΥΛΙ και εγω καποτε ψηνομουν για στεγνωτηριο,και επειδη δεν εχω πολυ χωρο,ξερω που εχει και αυτα τα αδυνατα τα μακροστενα καπως,καταλαβες?Δεν ειναι ολα σε μεγεθος πλυντηριου..Παντως αντε τωρα,τον φαγαμε τον χειμωνα,αλλα απο του χρονου λεω και εγω να παρω γιατι δεν γινεται,ολη η υγρασια μεσα στο σπιτι..Πως ειναι ο βηχας σου?Μπραβο στην Γλυκεριαννα που δεν τα θελει πατημενα..Εμενα παλι οταν εχει ινες,δεν το τρωει με τιποτα..Καλα μοσχαρι,δεν το συζηταω,ουτε στο μιξερ το τρωει..Του κανω πλεον κιμα μοσχαρισιο και τον αρεσει πολυ..Ειναι πολυ παραξενο..

ΜΑΡΙΛΟΟ πως ειναι το χερακι σου?Σε ποναει?Προσπαθησε να μην το πολυ κουραζεις..Ξανα προσπαθησες με το γαλα?Σ'ευχαριστω για τις ιδεες σου για το φαγητα..θα κανω κατι απο αυτα..Νομιζω οτι αργησαμε στο θεμα μασουληματος,αλλα αναγουλιαζε κι ολας και τον φοβομουν και με τους εμετους που εκανε..Τωρα προσπαθω πολυ να τον σταματαω πιο μπροστα,αν και αυτος μου ανοιγει το στομα του και ετσι την παταω καθε φορα..

ΣΟΦΑΚΙ ΜΟΥ το καροτσι το καλοκαιρινο,ειναι θαυματουργο!!Εχω ενα της chicco και καμια σχεση με το αλλο το βαριδιο,που δεν μπορω ουτε να το φορτωσω πια στο αυτοκινητο,αγανακτω..Ενω αυτο τσακ τσακ μια χαρα,ετοιμο για τσαρκα!!Η Αλεξια μας μια χαρα τα καταφερνει στα μασουλητα..Εμενα να δω ποτε θα μασαει..Βεβαια τρωει ψωμακι,μπισκοτακι,τα μασαει,αρχισε ο τεμπελης μου..Τι κασερι βαζεις στο τοστ?Γιατι μια φορα τον εδωσα το τιροτρελλα,πως λεγεται και ετσι πως του το'δινα μπουκιτσες,ετσι μου το ξερασε μετα!!

ΦΙΡΦΙΡΙΚΟ μου τι κανει ο Βασιλης?Νομιζω οτι πανε μαζι στο θεμα φαγητου,που δεν τα θελουν κομματακια..Δεν σε αγχωνει αυτο λιγο?Εμενα αρχισε λιγο και με αγχωνει..

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ τι κανετε εσεις?Φιλακια πολλα

Κοριτσια σας αφηνω,παω να κανω τσιγαρο,οσο προλαβαινω..ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΚΗ ΜΟΥ ξεχασα να πω οτι ο ΖΩΡΤΖ ειναι souper που τρωει τοσα..Μια χαρα τα παει το παιδι μας,τι να το πιεσεις το παιδι..Δεν ερχεσαι απο εδω να πιεσεις τον Θανο λιγο λεω εγω,μπας και μαθει τιποτα?Και εγω 3-4 φρουτα βαζω αλεσμενα,μπανανα,μηλο,αχλαδι,πορτοκαλι,και τωρα τον δοκιμασα και φραουλα..Μου φαινεται ομως οτι εβγαλε κοκκινακια στο προσωπο-αλλεργια,αλλα τον αρεσε..Βεβαια δεν τα βαζω ολοκληρα,μονο την μπανανα και τα αλλα απο λιγο..Φιλακια στον παιδαρο!!

Παω για τσιγαρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά και χαρά στα κορίτσια μου....Ωραία μέρα σήμερα, ο Γιώργος είναι σπίτι με το μπαμπά (δε δουλεύει τη σήμερον) και θα πάνε βολτίτσες πολλές και ζηλεύω που μαγκουφιάζω στο γραφείο :cry:

Κορίτσια, μια χαρά είναι όλα τα παιδάκια με το φαγητό. Εγώ σταμάτησα να σκέφτομαι (πάτησα pause) και πολύ πολύ....Τα ζύγισα τα πράγματα και είδα ότι αυτό που με ενδιαφέρει κυρίως είναι να τρώει το παιδί μου - τράβηξα μεγάλο ζόρι με την απεργία πείνας που έκανε επί 3 εβδομάδες. Οπότε, αλέθω φρουτάκια (γιατί Νανούκα αναρωτιέσαι αν είναι πολλά??? Αφού τα θέλει και δεν επηρεάζουν το επόμενο γεύμα του, σκασίλα μου, ας τα τρώει - μόνο καλό κάνουν), δίνω ενδιάμεσα στο χέρι να μασουλάει διάφορα και το φαί μούλτι. Να κάτσω να σκάσω??? Αφού τον βλέπω ότι δεν την παλεύει και πολύ χωρίς τα πίσω δόντια, αν δεν αλέσω - όπως σωστά λέει η Μαριλού - θα κάνουμε 17 ώρες να φάμε. Και δε μας παίρνει να κάνουμε τέτοια τώρα. Σιγά σιγά. Την Κυριακή έκλαιγε και ήθελε να φάει καλαμαράκια τηγανητά που είχα φτιάξει για μας. Χτυπιόταν. Του έδωσα ένα κομματάκι για να του φύγει ο πόνος και δεν κατάφερε τίποτα (το περίμενα). Και έκλαιγε χειρότερα μετά. Βγάζω άκρη?

Πάντως, αν ο Γιώργος βρεθεί σε φάση ναυαγού στο πουθενά, Survivor, Lost και τέτοια, ένα είναι σίγουρο: Δε θα πεινάσει...Η καλύτερή του, όλη μέρα φρούτα και καθόλου φαί!! Ουουουουου, αρχηγόπουλο θα είναι!!!

Εγώ το μαγικό μηχάνημα έχω αποφασίσει ότι θα το πάρω και τέρμα. Αθηνά, αν δεν έχεις χώρο μέσα στο σπίτι, μπορείς να το εγκαταστήσεις σε εξωτερικό χώρο αλλά νομίζω πρέπει να το καλύψεις με κάποιο κουβούκλιο. Πολλοί το κάνουν, ρώτα τεχνικό να σου προτείνει λύσεις αν το αποφασίσεις.

Δήμητρα, έκανε αλλεργία ο Θανούλης ε? Η φράουλα είναι όντως αλλεργιογόνο φρούτο, θέλει προσοχή. Ίσως να την άφηνες προς το παρόν, να μεγαλώσει λίγο ακόμα ο ζούζουνος. Άλλωστε, τώρα που θα καλοκαιριάσει θα υπαρχει μεγάλη ποικιλία σε φρούτα, μπορείς να κάνεις πολλούς συνδυασμούς.

Να μου φιλήσετε όλα τα μαμούνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...