Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ!!!

ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΣΟΥΠΕΡ!!!

ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΜΩΡΕ Ο ΚΑΗΜΕΝΟΥΛΗΣ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΚΛΑΙΓΕ...ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΘΥΜΑΤΑΙ!!! :lol:

ΑΡΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ!!!

ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΟΥΣΚΑΛΑΚΙ?ΚΑΛΥΤΕΡΑ???

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΠΥΡΕΤΟ 39 Κ ΗΤΑΝ ΞΗΜΕΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΒΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛ ΥΠΟΘΕΤΟ...ΠΕΦΤΕΙ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ Κ ΔΙΑΡΚΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΩΡΑ Η ΔΡΑΣΗ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ 2ΗΜΕΡΟΣ ΠΥΡΕΤΟΣ Κ ΤΠΤ ΑΛΛΟ!!!

ΞΟΥ ΞΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΑΚΡΥΑ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!!!

Μαρυλου μου χαιρομαι που περασατε τοσο καλα! Το απαιτει η μερα!!!!

Αθηνα μου πως ειναι η Γλυκεριαννα σημερα? Ελπιζω να ειναι κατι περαστικο.......Μπορει να ειναι απο τα δοντια!!!! ;)

Και εμεις ειχαμε παει στην παιδιατρο!Της μαθαμε καινουργιες τεχνικες ζιου-ζιτσου!!!!!!!! :mrgreen:b-(b-([smilie=boxing.gif] Δεν την αφηνε να την ακουμπησει με καμια δυναμη!!!!Με τα χιλια ζορια την ζυγισαμε,8800.Μια χαρα μας ειπε. Απλα απο δω και περα δεν θελουμε και 500αρια στο βαρος γιατι θα ξεφυγουμε!Νευρα ατελειωτα ομως!Μεχρι κουτουλια της εδωσε b-( .Ανακαλυψε και μια βλακεια με ενα εμβολιο που της ειχε κανει νωριτερα η προηγουμενη γιατρος και πρεπει να το ξανακανουμε ~x(~x( Κατα τ'αλλα περασαμε πολυ καλα αυτες τις μερες.Ειχαμε ντυθει λαγουδακι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φίλες....Μπαίνω ποοοοοολύ βιαστικά, έχω τρελή δουλειά στο γραφείο και δεν προλαβαίνω.

Θέλω μόνο να ευχηθώ στη Γλυκιά Νυφούλα να είναι πάντα ευτυχισμένη....Μη στενοχωριέσαι Μαριλού, όπως λέει και η Νανά ο Χριστόφορος δε θα θυμάται τίποτα από την ταλαιπωρία. Χαίρομαι που το ευχαριστήθηκες με την ψυχή σου...ε, το μινιόν ταλαιπωρήθηκε λίγο αλλά δεν πειράζει. Μια φορά γαμοβαφτίζετε..Πες μου να σκάσω από ζήλια, είχατε και το αγαπημένο μου γαμοπίλαφο?? Μιαμ μιαμ, μου πέφτουν τα σάλια και μόνο που το λέω.

Αθηνά περαστικά στο φουσκαλάκι σου....Τί πάθατε πάλι γμτ. Ελπίζω να μην είναι αυτό που φοβάσαι και να 'ναι μια απλή ιωσούλα ή κανένα δοντάκι.

Φιλιά πολλά, πάω να εργαστώ.

Υ.Γ. για τη γειτόνισσα: Πνιγόμαστε γιατί μελετάμε τη νέα επέκταση του Μετρό Χαϊδάρι - Πειραιάς....Περνάει και από τη γειτονιά μας!!!! ΤΙ ΩΡΑΙΑΑΑΑΑΑΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες μου! Τα νεα μας: τα ξημερωματα η Γλυκεριαννα εκανε ενα 39,5 και τα χρειαστηκα κανονικα. Την υπολοιπη μερα βεβαια ειχε απο 36,5-37,4. Καλα ηταν, αλλα ειχε πολληηηηηη γκρινια!!! Εγω δεν πηγα σχολειο για να την κρατησω σπιτι και με αποτελειωσε με την γκρινια της. Εχει κυρηξει και απεργια πεινας. Η παιδιατρος που πηγαμε το απογευμα μας ειπε οτι περναει μια ιωση και αν συνεχισει μεχρι την Κυριακη ο πυρετος θα προχωρησουμε σε εξετασεις. Ειπε βεβαια οτι δεν το βλεπει να τραβαει τοσο πολυ, ηδη ειναι με 37 και το βραδυ. Θελω να ελπιζω οτι δεν θα εχουμε εκπληξεις κατα τη διαρκεια της νυχτας. Νανουκα μου το υποθετο δεν το προτιμα η δικια μας παιδιατρος για να μη συνηθιζει ο οργανισμος. Εννοειται οτι ειναι δραστικοτατο. Αν ξαναχτυπησει τοσο πολυ πυρετο θα της βαλω ομως. δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο τρομαξα οταν ειδα το θερμομετρο. Το παιδι ετρεμε :cry:

Ιωαννα μου τι πλακα αυτη η Δαναη! Και η Γλυκεριαννα καπως ετσι κανει με την παιδιατρο....Τις εχουν για ξυλο τα λουλουδια μας! Δυνατα κοριτσια.

Κικη πες το μου να χαρω!!!! Θα ερθει επιτελους το μετρο στο Χαϊδαρι να μην ξενιτευεται ο αντρας μου να πηγαινει Αγιο Αντωνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλες μου τα καταφερα να μπω να δω τα νεα σας!!Τρεχω αυτες τις 2 μερες με υποχρεωσεις, ψωνια και απροοπτα!Ολα δοξα το Θεο καλα!Το λουλουδι μου κοιμαται και εγω επιτελους απλωσα την κορμαρα :lol: μου στο κρεβατι!!!

Αθηνα μου πως ειναι το κοριτσακι σου??Ευχομαι να μην εχει ακομη πυρετο και φυσικα να φυγει και να μην ξανα ερθει!!

Αντε βρε γειτονισσα το περιμενουμε!Εχω ακουσει οτι θα εχει και σταση στη πλ.Ελευθεριας αληθευει??

Σας αφηνω ελπιζω αυριο να προλαβω να μπω να σας πω τα νεα μας αφου Κωστακης και daddy Kostas με εχουν βρει ανεργη και ολο με στελνουν για πιστοποιητικα!!Σμουτς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια,τι κανετε?Εμεις πηγαμε χθες παιδιατρο και φυσικα σπαραζε στο κλαμα μολις τον ειδε..Τον πηρα αγκαλια για να τον ακουσει και ετρεμε ολοκληρος απο το φοβο του..Ματι ειναι αυτο καθε φορα βρε παιδι μου?Αχ Ιωαννα πολυ γελασα με την δικια σου..Ακου την εδωσε και κουτουλια!!Οχι θα αφησει να της περασει ετσι,ε?Τι πλακα που εχουν..Ιστορια θα αφησουν τα ζιζανια!!

Νανα μου εγω εχω τις σταγινες APOTEL για πυρετο και ανησυχια..Βεβαια δεν το χρησιμοποιησα ως τωρα αλλα μου εκανε εντυπωση που το ξερεις γιατι σόσους το ανεφερα κανενας δεν το ηξερε αυτο..Δεν ξανα ανεβασε η μικρη πυρετο,ε?

Κικη μου πρεπει να ηταν ενας γλυκας ο Γιωργος,ε?Με καπελο,μποτες..Καλα εγω απορω τι σκεφτομουν και που το ειχα το μυαλο μου που περασα τον Ζωρτζ για κοριτσι!!Ακομα και τωρα δεν μπορω να καταλαβω..Τι να πω?Και εγω τον εντυσα κουσαρο,ειχε πολυ πλακα με το μαντιλι στο κεφαλι..Πηγαινε το ζιζανιο και χωνοταν στα μεγαλα τα παιδια να παιξει..

Μαριλοο μου χαιρομαι που το ευχαριστηθηκες και χορεψες και το γλεντησες!!Τωρα ο μικρος μπορει να ταλαιπωρηθηκε λιγο αλλα δεν θα το θυμαται καθολου,μονο στο dvd θα δει τι κλαμα εριξε :lol::lol:

Σοφακι τι τραβηξες και εσυ παλι με τους μπατσους βρε παιδι μου?Καθε φορα σιριαλ για να βγειτε μια βολτα..

Φιρφιρικο μου τι κανει ο Βασιλακης?Δωσ'τον πολλα φιλακια

Κοριτσια σας αφηνω προς το παρον..Ελπιζω να μπορεσω να μπω αυριο..Φιλακια πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε?

Σημερα ,αν και εχουμε ξυπνησει πολυ νωρις, ηταν μια πολυ γεματη και πολυ υπεροχη μερα!!!!!!! B-) [smilie=icon_sunny.gif] Η μπουμπου μου ευχαριστηθηκε βολτα! Αλλα κουραστηκε....ακομα κοιμαται και εγω πινω καφεδακι!!! :D:D:D~o)~o)

Εχουμε λιγο γκρινια απο τα δοντια....μαλλον ερχεται κανενας τραπεζιτης! :D:roll::roll:

Αθηνα το φουσκαλακι σου πως ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως περάσατε το Σ/Κ; Εμείς πολύ ωραία! Την Κυριακή κοινώνησε και ο Χριστόφορος και ηταν το καλύτερο παιδάκι! Ανοιξε το στομα κατευθειαν και μετά εφαγε και 2 κομμάτια αντίδωρο (πεινούσε κιολας το πουλάκι μου!) Μετά ήπιαμε καφεδακι με την νονά μας και επειτα πήγαμε σε ταβερνα και φάγαμε! Είχε και παιδότοπο και πέρασαν πολύ ωραία και τα μικρά μας!

Ιωαννα μου τραπεζίτες ε;;; Θα πω μόνο καλό κουράγιο και υπομονή! Την ημέρα που γαμοβαφτήσαμε, είχαμε τα ζόρια μας, εσκασαν μυτη και οι 2 (!!!) κατω τραπεζίτες, ενας αριστερα και ενας δεξια, ακριβώς κάτω από τους 2 πάνω που εβγαλε τον προηγούμενο μήνα. Πολύ πονάνε αυτά τα δοντάκια... :cry:

Αθηνά μου η ομορφούλα σου είναι καλύτερα;

Σοφία μου, έχετε ενα θέμα με τα μπατσάκια ε; Την μια με την μαμά σου, την αλλη με εσενα... χαχα! ετσι να υπάρχει και λίγο σασπενς στο μαμμυ!

Δημητρούλα υπομονή με τα εμβολιακια... για λίγους μηνες είναι ακόμα και μετά θα είναι αραιά και που. Ο καημενούλης σου, θα βλεπει γιατρό και θα του σηκώνεται η τρίχα κάγκελο!

Φιρφιρί μου, ο Μπιλάκος πως είναι;

Λοιπον, θα προσπαθησω να βάλω μερικες ερασιτεχνικες φωτο από την γαμο/βαφτιση. Εννοείται πως οταν θα εχω και τις καλλιτεχνικες θα σας βαλω να δειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Μαρυλου δεν εχω λογια!!!!!! εσυ? ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!! ο Χριστοφορος?? ΚΟΥΚΛΟΣ!! η αδερφη σου? τελεια κ αυτη κ η οικογενεια της!!! Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΟΥ ΦΩΤΟ ΔΕ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙΣ!!!!!!!!!!!ΠΟΣΑ ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ??ΠΟΣΑ?????? φτου φτου να ειστε παντα ετσι αγαπημενοι να σας ευλογει παντα ο Θεουλης κ να εχει καλα το παιδακι σας!!!! κ εις αλλα με υγεια!!!!! :YMHUG::x:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες!!

Μαρυλου μου ΚΟΥΚΛΑ!!Πραγματικα απο τις πιο ομορφες νυφες που εχω δει!!Να ζησετε και παλι και γρηγορα 4!!! :D

Πρεπει να ψηλοκρυωσα κοριτσια και το εχω ριξει στα panadol gold n flu και στις strepsils να προλαβω τα χειροτερα!Τρεμω μη κολλησω τη μικρη...με μασκα κυκλοφορω!!Σας αφηνω γρηγορα παω να σκουπισω και να σφουγγαρισω τωρα που κοιμηθηκε το λουλουδακι.... :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουδια μου! Καλη βδομαδα! Η Γλυκεριαννα ειναι καλα απο την Παρασκευη κι ετσι χτες την βγαλαμε βολτιτσα στη Λουτσα στη νονα της για καφε , θαλασσα και καλαμαροκατασταση ;) Ξετρελαθηκε με τη θαλασσα, δεν ηθελε να φυγουμε.

Μαρουλου μου κουκλααραααααααα!!!! Φοβερο νυφικο, τελεικο μαλλι-βαψιμο ολα παρα πολυ ομορφα!!!! Και παλι να ζησετε τρισευτυχισμενοι και συντομα με το 4ο μελος!

Σοφουλι μου την αρπαξες τελικα; Μην πολυχαπακωνεσαι ομως απο το αγχος σου. Εμενα γριπωθηκε απο χτες η μανα μου και τρεχω σα την τρελη με το μωρο. Να την παρω απο δω να την παω απο κει. Αφου σημερα στο σχολειο νομιζαν οτι δεν ειχα παει. ετρεχα αναμεσα στα κενα και στα διαλλειματα. Με εχει πιασει και το αυχενοβραχιονιο μου και ειμαι σα ρομποτ. Ουτε σκυβω κεφαλι ουτε κουναω χερι-πλατη και προχωραω σα μαγκωμενη :cry: Για να με κλαινε οι ρεγκες ειμαι. Ο γιατρος ειπε οτι ειναι απο το βαρος του μωρου και οτι πρεπει να κανω 3 ωρες τη βδομαδα γυμναστικη. ΠΟΥ ΝΑ ΤΙΣ ΒΡΩ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΤΙ 3 ΩΡΕΣ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Οσο και να του το ελεγα, ηταν ανενδοτος, καπου θα βρω 3 "ωριτσες" ειπε. Και το παιδι τι να το κανω ρε;;;;;;; Βαρακι;;;;;;;;;;;;;; Τελοσπαντων.....το θεμα ειναι οτι και που πηγα τιποτα δεν εγινε, αντιθετα ποναω περισσοτερο.

Σας εχω πει ο η Γλυκεριαννα πλενει τα δοντια της με οδοντοβουρτσα; Κανονικα. Της τα κανω λιγο εγω και μετα την αρπαζει κα τα κανει μια περασια και αυτη. Εννοειται με νερο και χωρις οδοντοκρεμα. Αυριο εχουμε εμβολιακι, για μηνηγγιτιδα. Ελπιζω να μην εχει υπολλειματα απο την ιωση και δεν το κανουμε. Εχει χασει παντως 300 γρ απο την αρρωστια, για να δουμε ποσο θα τη βγαλει η παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!

Αχ σας ευχαριστώ πολύ πολύ για τα καλά σας λόγια!!!! :ymblushing:

Κορίτσια χθες κάναμε εισαγωγή στο νοσοκομείο για να κάνουμε πρόκληση στο αγελαδινό γάλα.....

ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΤΑΞΕΙ!!!! ΓΙΟΥΠΙ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Από σήμερα ξεκινάμε γιαουρτάκι και φυσιολογική κρεμούλα!!!! Η υποαλλεργική που του έπαιρνα βρωμούσε σαν ψαροτροφή... :ymsick: Αλλά ο καημένος κουτσα κουτσα την ετρωγε...τι να έκανε... καταραμένη πείνα! χαχαχα!!!

Βέβαια τον ταλαιπώρησαν αρκετά γιατί του έβαλαν φλεβοκαθετήρα και μέχρι να βρουν φλέβα τον τρύπησαν 6-7 φορές και το ζουζούνι μου να σπαράζει :(( .... ενώ εμας μας είχαν βγάλει έξω από την αρχή :evil::evil::evil: ξέρετε ...για να μην βλέπουμε που τον χιλιοτρυπάνε... τι κλάμα έριξα και εγώ μαζί με τον Χριστόφορο δεν λέγετε... :cry: Αλλά ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά!!!!!!! :D

Αθηνά μου μην είσαι μυγιάγκιχτη...χαχα! Τόοοοσο χρόνο ελεύθερο έχεις και δεν μπορείς να κάνεις γυμναστική;; Το παιδί μπορείς κάλλιστα να το στείλεις για καφέ με τις φίλες της.... χαχα! Είναι ορισμένοι γιατροί που είναι τόοοσο κολλημένοι που δεν τους αλλάζεις γνωμη με τίποτα.

Καλά η γλύκα σου είναι μούρλια!!! Και εμείς πλένουμε τα δοντάκια μας αλλά οταν του δώσω την οδοντόβουρτσα αρχίζει να την μασουλάει! :-p

Σοφάκι μου περαστικούλια σου!!!!

Θα πάω τωρα μια βόλτα από το ΤΕΒΕ να πάρω ενα χαρτί που να μου δικαιολογήσει ενα πόσο από την εγχείριση που θα κάνω την Παρασκευή. Θα γλυτώσω ένα 150αρι ευρώ...δεν είναι κακά! Για περίπου 20 μέρες θα είναι δεμένο το χερι μου οποτε δεν θα μπορώ να σας γραφω και πολύ συχνα... θα διαβάζω ομως σίγουρα τα νεάκια σας!

Φιλάκια γλυκά σε όλα τα ζουζούνια!!!! [smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμενα!

Αχ βρε κοριτσια τι ταλαιπωρια αυτα τα δοντια!!!!!Ευτυχως χθες η Δαναη μου κοιμηθηκε καλυτερα γιατι ειχαμε δυο βραδια που υπεφερε......Βρηκα site για ιδεες φαγητων των μπουμπουκιων μας και συγκεκριμενα το βιβλιο που ειχε προτεινει η Σοφια http://www.annabelkarmel.com/recipes .Ξεκολλαει και το μυαλο!

Μαρυλου μου ευτυχως πηγαν ολα καλα!!!!!!!!Το ζουζουνακι τι θα τραβηξε..... :-s:-s:-s

Και εσυ με το ΤΕΒΕ ταλαιπωρησε? Παλι καλα που δεν σου ζητησαν να τους δωσεις κιολας!!!!! :evil:

Με το καλο η επεμβαση και γρηγορα καλα!!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλές πολλές καλημέρες κορίτσια....Χάθηκα λιγάκι αλλά μου'χει βγει ο πάτος. Την περασμένη εβδομάδα κάθε μέρα πήγαινα σπίτι μετά τις 6:30 (αντίο μειωμένο ωράριο όταν υπάρχει φόρτος εργασίας...μπορώ να πω και τίποτα??? Θα με φάει το μαύρο χώμα....).

Μαριλού είσαι μία κούκλα....Ο Χριστόφορος ένας κούκλος κι αυτός. Όλα πολύ όμορφα, να ζήσετε καλή μου και να πληθύνετε σύντομα!!!

Αθηνά, όλα καλά με τη μπουμπού, ε??? Καλά, ο γιατρός δεν παίζεται, χαχα.....Γυμναστική λέει!!! Πού καιρός??? Θυμάμαι το γυναικολόγο μου που στην εγκυμοσύνη μου έλεγε να κάνω γιόγκα, διάδρομο και άλλες τέτοιες π@@@αριές. Και τον έκραζα κανονικά. Εδώ τότε δεν προλάβαινα, τώρα ακόμα περισσότερο. Η αλήθεια είναι πάντως ότι ακόμα και 20' ανά 2 μέρες να κάνεις λίγες ασκησούλες, θα δεις διαφορά σίγουρα. Ίσως όταν κοιμάται η φούσκα το μεσημέρι??

Τώρα που είπα κοιμάται, έχω θέμα με το Γιώργο. Έχει αλλάξει το ωράριο ύπνου την ημέρα και μας έχει ξετινάξει. Κατ΄ αρχήν ξυπνάει από τις 7 με κλάμα της αρκούδας. Μετά δεν θέλει με τίποτα να ξανακοιμηθεί. Το πρωί έκοψε τη 1 ωρίτσα που κοιμόταν μετά το φρούτο. Και το μεσημέρι με τα χίλια ζόρια να κοιμηθεί 1-1,5 ώρα μετά από πολλή προσπάθεια. Τον βλέπω, νυστάζει, τρίβεται, κουτουλάει και μόλις τον πάρω αγκαλιά και τον χαϊδέψω και ξεκινήσουμε για το δωμάτιό του, αρχίζει να ουρλιάζει. Συμπέρασμα: Δεν θέλει να κοιμάται. Ούτε μαζι μας στο κρεβάτι (το προσπάθησα κι αυτό). Ούτε στον καναπέ πάνω μου. Ούτε κρεμασμένος από το πολύφωτο :!: Τίποτα.

Τί του φταίει? κανένα δόντι? Αμάν κι αυτά, δε λένε να βγούν. Προσπαθεί ο καημένος να μασήσει τοστ και το γυροφέρνει 10 ώρες για να παπαριάσει το ψωμί και να το καταπιεί έτσι :? Έχετε καμία ιδέα μπας και ξεμπλοκάρω?

Επίσης, ήθελα να σας ρωτήσω: Τί νεράκι δίνετε στα ζουζούνια σας? Εννοώ βρύσης, βρασμένο, εμφιαλωμένο, τί? Εμείς μέχρι τώρα το βράζουμε. Αλλά νομίζω ότι είναι αν όχι μ....κία, τουλάχιστον υπερβολή. Μήπως να δίνω εμφιαλωμένο? Της βρύσης δεν το εμπιστεύομαι και σκεφτόμουν μήπως βάλουμε φίλτρο νερού. Καμιά γνώμη?

Φιλάκια και τα λέμε μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλιτσες! Τι μου κανετε; Χτες πηγαμε παιδιατρο και καναμε το τελευταιο εμβολιο της μηνηγγιτισας. η Γλυκεριαννα ειναι 10,100κ. και 80εκ! Ψηλωσαμε και αδυνατισαμε! Μονο 100 γρ πηρε σε διαστημα 2 μηνων. Το περιεργο που συνεβη ειναι οτι δεν εβγαλε κιχ!!!! Δεν εχει ξαναγινει αυτο!!! Μονο οταν την τρυπησε εκλαψε λιγο και κατα τ'αλλα επαιζε και με κραταγε αγκαλια. Δεν το πιστευα!!! Ηταν η 1η φορα που την πηγαινα μονη μου γιατι κανεις δεν μπορουσ ενα ερθει για παρεα. μΟυ φαινεται οτι δεν θα ξαναπαρω κανενα, αν ειναι να μην κλαιει. Κικη μου εμεις εμφιαλωμενο της δινουμε. Απο 7 μηνων. Κι εγ ωπιστευω οτι ειναι λιγο υπερβολη να το βραζετε πια το νερο. Οσο για τον υπνο.....υπομονη. Δες τον και την αλλη βδομαδα,. Για τη γυμναστικη, μεσημερι δε γινεται να κανω που κοιμαται γιατι ερχομαι πεινασμενη απο το σχολειο και τρωω στις 2. Θα μου βγει απο τ'αυτια :mrgreen:

Μαρυλουκι μου χαιρομαι για τις εξελιξεις σας! να πανε ολα καλα με την επεμβαση σου και δε χρειαζεται να μας γραφεις. Η σκεψη μας θα ειναι μαζι σου! Γρηγορα περαστικα σου ευχομαι!!!

Ιωαννουλα μου Thanks για το site. θα μπω να βρω καμια ιδεα.

Εχουμε αρχισει και το αλλο: θελει να τρωει με το κουταλι μονη της. Χτες μου το αρπαξε εκει που της εδινα γιαουρτι, το βουταγε στο κεσεδακι και το εβαζε στο στομα της. Εννοειται οτι το περισσοτερο πηγαινε στη μυτη, στα μαγουλα, στην μπλουζα και στο χαλι!!!! Ειχε ομως τοοοοσο πλακα που δεν της το επαιρνα. Το εφαγε ολο ετσι. Μετα βεβαια καθαριζα σαν την τρελη με σφουγγαρια, σαπουνισμα κ.τ.λ. Ελπιζω να της φυγει συντομα η καουρα για να τρωει μονη της γιατι τη βλεπω να γινεται μιση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΤΕΛΕΙΑ!!!ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΙΑ Κ ΟΜΟΡΦΗ!!!Κ Ο ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ!!!ΘΕΟΣ!!!!!!

ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!

ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ!!!Κ ΚΑΛΗ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ!

ΑΘΗΝΟΥΛΑ Κ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΛΙ!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΑΝ ΧΑΖΟ ΞΕΡΟΒΗΧΑ...Κ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΚΟΣ Ο ΒΗΧΑΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...!!!

ΚΙΚΗ ΕΓΩ ΔΙΝΩ ΝΑΙ ΜΕΝ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΟ...ΟΧΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ!

ΤΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΕΧΕΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΥΤΕΣ Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΒΕ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΕΣ ΄Η ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΟΜΕΝΑ ΜΕΛΗ?

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ Κ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΕΣΤΡΕΦΑΝ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΕΝΣΗΜΟ ΑΛΛΑ ΤΠΤ!ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ "ΘΑ" ΜΕ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ...ΦΕΞΕ ΜΟΥ Κ ΓΛΥΣΤΡΙΣΑ...

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΙΩΘΩ ΠΟΝΟ Σ ΟΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ Κ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ...

ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΥΠΝΟΥ ΝΟΜΙΖΩ!!!

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσια μου!Τι κανετε?Εμενα χθες τελικα με εριξε στο κρεβατι η γριπη και ηρθε η μαμα μου σφεντονα και πηρε τη μικρη για να μην την κολλησω!Εχω να αρρωστησω μια 10ετια και μου φανηκε πολυ!Σημερα ειμαι καπως καλυτερα!!Αυριο πρωι πρωι θα επιστρεψει και το λουλουδι μου...που με παιρνει συνεχεια τηλ και μου φωναζει "μαμαααα γεια παπαω".Χθες καποια στιγμη δεν μπορουσα αλλο και ξαπλωσα στο χαλι της και με καταλαβε το κοριτσακι μου οτι ημουν χαλια και πηρε αγκαλια το ποδι μου και μου εκανε χαδια και ωωωωω!!Ελιωσα!!Με εβλεπε με τη μασκα και νομιζε οτι κατι επαθε και ολο αγκαλιες ηθελε!!

Δεν την παλευω αλλο...παω να ξανα ξαπλωσω!!Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!

Κική μου εγω της δινω εμφιαλωμενο εδω και πολυ καιρο σε θερμοκρασια περιβαλλοντος. Βεβαια εμεις δεν πινουμε νερο απο την βρυση και απο την αρχη χρησιμοποιω εμφιαλωμενο. Τα καλα της πολης μας! :mrgreen: Οσον αφορα τον υπνο η Δαναη τον πρωινο τον εχει κοψει εδω και πολυ καιρο.Μονο μεσημεριανο πλεον κατα τις 3, γυρω στις δυομιση ωριτσες. Εχει τυχει και λιγοτερο αλλα παντα κατι την ενοχλουσε γιατι ξυπνουσε με κλαματα.Ατιμα δοντια!!!! :| Το πρωι 7:30 στο ποδι εννοειτε!!!! :mrgreen: Για το φαγητο ελπιζω να βοηθησει καθολου το site που εβαλα πριν.

Αθηνα και εσεις με το κουταλι ε?!!!!Εμενα μου τα κανει ολα χάλια!!!!Και εμενα μαζι! Στην αρχη την ταιζω εγω και μετα αν δεν πιασει το κουταλι μονη της δεν τρωει! Και το κανουμε μαζι για να μην το φαει ολο το πατωμα! Χαιρομαι που δεν εκλαψε η μπουμπου σου! Μια χαρα!!!! :)

Νανα τι κουκλα ειναι αυτή??!!!!!

Περαστικα ευχομαι! :YMHUG:

Αν σε παρουν τηλεφωνο πες μου γιατι και εγω περιμενω!!!!!! :evil::evil::evil::evil: Μονο να τα παιρνουν ξερουν!

Σοφουλα μου.....Περαστικα σου κουκλα μου.... Τι καλη η Αλεξια σου! Ειναι δυνατον να μην "λιωσεις" οταν σου κανει τετοια...! Να προσεχεις....

Φιλια σε ολες και ολα τα μπουτακια! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας.

Thanks για τις συμβουλές με το νερό, κι εγώ θα αρχίσω επιτραπέζιο όπως λέει και η Νανά.

Σοφία περαστικά σου κούκλα μου....Αχ, έλιωσα με την Αλέξια - τί παιδί είναι αυτό?? Φαντάσου να μου έκανε τέτοια ο δικός μου ο ζόρικος, θα πέθαινα. Αλλά είπαμε....άντρες. Εμένα μου δίνει καμιά κουτουλιά και γελάει, καλό περιμένω? :lol::lol:

Μαριλού εύχομαι να πάνε όλα καλά με την επεμβασούλα σου...Άντε γρήγορα κοντά μας πάλι!!

Ιωάννα, κι εμένα έτσι κάνει το μεσημέρι. Ξυπνάει με κλάμα τρελό, υποθέτω ότι είναι τα δόντια. Υπομονή...

Αυτό με το κουτάλι το κάνει και ο Ζωρζ, αλλά δεν τον πολυαφήνω για ευνόητους λόγους (θα γίνει η κουζίνα Κόσοβο). Του δίνω κανένα βιβλιαράκι, κανένα κουτάλι άδειο, ότι βρω τελος πάντων αρκεί να γλιτώσω το self service. ΑΑΑΑ, εκτός από τάισμα έχουμε self service και στο χτένισμα. Πιάνει τη βούρτσα και χτενίζεται (και καλά) μόνος του. Και μετά πιάνει εμένα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, για το ΤΕΒΕ που ρωτάει η Νανά:

Εγώ είμαι η ίδια ασφαλισμένη στο ΤΕΒΕ (και ο άντρας μου) και έχω στο δικό μου βιβλιάριο και το Γιώργο. Για ένα χρόνο μετά τον τοκετό είχα μειωμένη εισφορά (από 620€ το δίμηνο περίπου, πλήρωνα 440€). Τώρα έχει λήξει αυτό και θα πληρώσω κανονικά τις εισφορές μου από δω και πέρα.

Τί ποσό είναι αυτό που πρέπει να σου επιστρέψουν Νανά? Πλήρωνες όλη την εισφορά και τώρα θα πάρεις πίσω τη διαφορά ή κάτι άλλο που δεν ξέρω (και πρέπει να μάθω?). Αν ισχύει το πρώτο, γιατί πλήρωνες όλη την εισφορά και όχι μειωμένη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες! Ξαναπαγωσε οκαιρος και μου τη δινει! Ειχα μπει σε ανοιξιατικη διαθεση! Βλεπω το φαγητο με το κουταλι παει συννεφο. Εγω σημερα της εβαλα στο δισκακι της ενα πιατακι στο δισκακι της και της εβαζα εκει μεσα μικρα κομματακια φαγητου και τα ετρωγε μονη της με το χερι. Με τιποτα δεν ηθελε να την ταϊσω!!! Αυτονομηθηκε η Φουσκα! με το γιαουρτι βεβαια εχουμε θεμα, γιατι συνεχιζει και κανει το πατωμα και τα ρουχα της βολο!!!

Σοφουλινι πως εισαι; τι θεογλυκο πλασμα ειναι αυτο το παιδι σου;; ΗΗΗΗ ζουζουνα!!!

Κικη κι εμεις το κανουμε αυτο με τη χτενα. :D Τιποτα παιδι μου.....μας εφυγαν τα μωρα μας!!! Πρεπει να βαλουμε μπρος για αλλα μπεμπακια!!! :lol:

Ιωαννα, δεν κοιμαται απο το πρωι ως το μεσημερι; Πως την παλευει;;; Η Γλυκεριαννα μπορει να κοιμηθει και 2 φορες μεταξυ πρωινου ξυπνηματος και μεσημεριανου υπνου. Βεβαια για μεσημερι πεφτει κατα τις 3, οποτε απο το πρωι δεν αντεχει με τιποτα. Κι εμας το νερο της βρυσης χαλια. Πινουμε ολοι εμφιαλωμενο. Η παιδιατρος μας ειπε οτι το Ζαγορι ειναι καλο νερο και για μωρα.

Φιρφιρικο μηπως πρεπει να παμε για Νο 4;;; Τις 100στιζουμε τις σελιδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ!!!!

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΘΑ ΓΕΡΑΣΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΡΕ!! ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΝΟΙΞΟΥΜΕ Κ ΤΟ 4 ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΕΣ ΣΕΛΙΔΟΥΛΕΣ!! ;):D

Κικη μου εγω νερακι δινω κανονικο απο την βρυση αλλα εχω βαλει φιλτρο..μου ειχε πει ο παιδιατρος ενω το εβραζα απο 7 μηνων το σταματησα δεν υπαρχει λογος λεει κ δεν εχει κ ωραια γευση το βρασμενο δωστου μου λεει κανονικο νερακι κ ετσι εκανα αλλα εβαλα το φιλτρο μου να ειμαι σιγουρη!αν κ εμεις εδω απο νερα ειμαστε σουπερ γιατι οι πηγες μας βγαζουν το ζαγορι κ το βηκος που κατα την γνωμη μου ειναι απο τα πιο καλα εγω παρολα αυτα εβαλα να ειμαι σιγουρη..

Ιωαννα μου αυτη ειναι η συγγραφεας του βιβλιου που σας ειχα πει! δεν εχει πολυ ωραιες συνταγες??

εμενα κοριτσια μου πλεον κοιμαται στις 9 σταθερα καθε βραδυ κ μπορω να πω πως με το ζορι τον κραταω τοσο αλλιως θα κοιμοταν απο τις 8 αλλα τι ωρα θα ξυπναγε το πρωι οέο???? τωρα ξυπναει κατα μεσο ορο στις 8 με 1.878.647878 ξυπνηματα στο ενδιαμεσο :cry::cry::cry: κ ξανακοιμαται κατα τις 10 κανα μισαωρο 40λεπτο..εκει περιπου αλλα οχι παντα..μετα υπνο στις 14.00 καμια ωρα αντε στο τσακιρ κεφι μιαμιση! δεν ξεκουραζομαστε ποτε!!!!!!!κ μετα το βραδυ κατευθειαν! αυτα περι υπνου...δεν εχουμε κ τις πιο καλες σχεσεις απ οτι βλεπετε...

πηγαμε παιδιατρο κ φυσικα εγινε ο κακος χαμος παλι :(:( πολυ κλαμα.. ειναι 12.800 κ 82 ποντους το μαναρακι μου!!καναμε της μηνιγγιτιδας παλι κ το επομενο μας ειπε μετα το Πασχα για το τελευταιο της ιπαττιτιδας ...τον ειδε κ γενικα ειναι μια χαρα λεει παιδαρος(καμαρι εγω!!!) κ ολα καλα..μονο δοντακια δεν εχουμε πολλα κ δυσκολευεται με το φαγητο αφου εχει μονο μπροστα 4 ολα κ ολα κ ακομα θελει αλεσμενα κουραζεται να μασαει μονο με τα μπροστινα αλλα δεν πειραζει λεει ειναι πολυ φυσιολογικο κ ολα οκ!

Μαρυλου μου αν κ τα ειπαμε καλη μου σου ευχομαι παλι να πανε ολα καλα κ συντομη κ καλη αναρρωση..

αυτα τα νεα μου κοριτσακια μου πολλα ειπα παλι :oops: ...τα φιλια μου σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...