Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Καλημέρα και καλό χώνεμα των κοψιδιών.....Παράφαγα χτες και το βράδυ είχα τα χάλια μου, καλά να πάθω η μουλάρα. Ο δε Γιώργος, πλάκωσε τα ψωμιά και τις πίτες (αλάδωτες...διαίτης 8-) ) και καπάκι ήπιε και 330 γάλα και ξεράθηκε :lol:

Μαριλούυυυυυυ παντρεύεσαι και χάθηκες??? Ε βέβαια, τώρα πρέπει να κάνεις κούρα ομορφιάς να καταπλήξεις....Άντε με το καλό.

Αθηνά και Σοφία, είμαι ούφο τελικά!!! Δεν ήξερα ότι υπάρχουν και άλλα Otrisalin εκτός απο τα ρουφηχτήρια, χαχα. Τσάμπα έκανα τον ξερόλα!!!

Σοφάκι, η μαντάμ Ζαίρα είναι υπέρ του φρέσκου γάλακτος μετά το 15ο μήνα. Αλλά και νωρίτερα αν το βάλεις σε κρεμούλες, ρυζόγαλα, κέικ κ.λπ. δεν υπάρχει θέμα. Αν η Αλέξια δεν πολυπίνει το Νο3, γιατί δε συνεχίζεις με το Νο2 για κανα-δυο μήνες ακόμα και μετά φρέσκο? Από το να μην πίνει αρκετό, καλύτερα έτσι...γνώμη της γειτόνισσας.

Φιρφιρίκο μου, είχες δίκιο. Εγώ έκανα λάθος με τα σκ....Otrisalin :mrgreen: Πάντως, χωρίς να με παρεξηγήσεις, θέλω να σου πω ότι ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟ ΜΠΙΛΑΚΟΟΟΟ. ;) (αστειεύομαι, μην το πάρεις στραβά :lol: ). Σοφάκι μου, μια χαρά είναι ο Βασιλάκης. Δεν υπάρχουν αντικοινωνικά παιδιά σε αυτή την ηλικία, απλά είναι πιο "κλειστός". Άλλωστε, η κοινωνικότητα στα παιδιά αναπτύσσεται μετά τα 2 έτη. Θα δούμε όλες πολλά ακόμα....Μπορεί ο δικός σου να εξελιχθεί σε μέγα χάχανο με τους ξένους και ο δικός μου στραβόξυλο και επιθετικό, ξέρω γω πως θα μου βγει το πείραμα?? Ό,τι μπορούμε κάνουμε και πάντα με πολλή πολλή αγάπη και εσύ ειδικά με πολύ αντόξοες συνθήκες στην καθημερινότητα. Και σου το αναγνωρίζω αυτό.

Εγώ παρόλο που δεν θεωρώ ότι μόνο το co sleeping, attachment parenting και οι λοιπές μοντέρνες μέθοδοι δημουργούν ασφαλή και χαρούμενα μωρά, είμαι 100% κατά του ελεγχόμενου (ή και ανεξέλεγκτου σε extreme περιπτώσεις) κλάματος. Τα μωρά μας έχουν ανάγκη, πάει και τελείωσε. Όποιος δε μπορεί να ζήσει με αυτό, να μην κάνει παιδιά. Γενικά δε μπορώ να αντέξω την εικόνα ενός παιδιού που κλαίει χωρίς να του δίνει κανείς σημασία. Είναι απαράδεκτο, εγωιστικό και σκληρό. Είναι σαν να πεινάς και να μη σου δίνουν να φας. Γίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημερα κοριτσια μου!!Μολις εφτιαξα το ρυζογαλο για το λουλουδι!!Δεν εβαλα καθολου ζαχαρη και με το νουνου kid(φρεσκο), οπως προτεινε και η master chef μας, εγινε μια χαρα!!Το απογευματακι ελπιζω να το εξαφανισει!

Κικιτσα μου το συζητησα με τη ZαΪρα και εκεινη μου ειπε πως κανονικα προτεινει 15 μηνων φρεσκο, οπως ειχαμε πει αλλωστε, αλλα αν βλεπω οτι φρεναρει το γαλα να το γυρισω τωρα!Απλα θα πρεπει να την αρχισω με παιδικα οπως το νουνου kid που ειναι πιο εμπλουτισμενα απο οτι τα αλλα!

Φιλεναδες τελειωσε το πλυντηριο ...τα λεμε μετα....φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα πάλι δε μου διευκρίνησε και σκεφτόμουν να του δώσω Όλυμπος - αυτό που πίνουμε κι εμείς. Δεν ξέρω, με τη Νουνού δεν τα πάω περίφημα. Η αλήθεια είναι ότι το φρέσκο αγελαδινό γάλα δεν προσφέρει καθόλου σίδηρο και αν επιλέξω κατσικίσιο, δε βγαίνει όλο το χρόνο. Αλλά σκεφτόμουν ότι το γάλα το θέλει το παιδί για το ασβέστιο. Σίδηρο θα πάρει από κρέας, λαχανικά, αυγό κ.λπ. Κάπως έτσι την ψάχνω τη δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?

ΕΜΕΙΣ ΝΤΕΜΙ...ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΩΡΛ...ΤΟ ΕΝΑ ΑΥΤΑΚΙ ΑΚΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ Κ Η ΣΑΛΠΙΓΓΑ ΒΟΥΛΩΜΕΝΗ...ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

ΕΧΤΕΣ ΗΡΘΑΝ ΕΚΠΛΗΞΗ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!!!ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ!!!

ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ Κ ΟΡΙΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΗ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΦΗ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΥΦΕΡΟΤΗΤΑ!ΕΓΩ ΜΕΓΑΛΩΝΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ, ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΕΛΑΧΙΣΤΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΙΑ, ΣΧΕΔΟΝ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ (ΛΕΣ Κ ΕΧΕΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑ) ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ.ΕΧΩ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ -ΟΠΩΣ Κ ΟΛΕΣ ΣΑΣ 13 ΜΗΝΕΣ ΚΑΛΑ!ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΥΠΝΟΣ ΦΡΟΥΡΟΣ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ...ΑΛΛΑ ΟΡΙΣΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΚΛΑΙΕΙ ΑΠΟ ΠΕΙΣΜΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ!ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ...ΜΑΣ ΑΓΟΡΑΖΕΙ...ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ...Κ ΔΕ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΑΝΕΤΗ...ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΜΑΙ ΣΤΑ ΠΕΙΣΜΑΤΑ ΤΗΣ...ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΗΣ!

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΚΙΚΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΨΥΧΟΛΟΓΟΥΣ Κ ΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ...ΕΧΤΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ ¨SHAPE" OTI ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΕΡΕΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΦΤΑΕΙ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΚΑΤΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΜΑ ΤΟΥΣ!

ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝΕ Κ ΑΥΤΟΥΣ ΛΙΓΟ!

ΕΜΕΝΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΥΠΝΟΥ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΑ ΦΕΓΓΑΡΙΑ ΤΗΣ ΑΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΑΛΛΕΣ ΜΑΣ ΜΑΡΤΥΡΑΕΙ...ΓΕΡΟ ΝΑ ΝΑΙ...ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ...ΘΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ...ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΕΧΩ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ!ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΡΑΜΜΕΝΟ ΠΑΛΙ...

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ FREZYLAC3?

ΕΓΩ ΔΙΝΩ Κ ΕΧΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΘΕΜΑ...ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΒΟΥΛΩΝΕΙ Η ΘΗΛΗ!!!

ΗΡΘΕ ΤΟ ΣΒΚ...ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΜΟΥ ΦΙΛΗ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!ΣΠΟΥΔΑΖΑΜΕ ΜΑΖΙ...ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ Κ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΥΡΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ...ΚΑΛΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα μου νομιζω οτι σε αυτο συμφωνουμε ολες!Δεν ειναι δυνατον να τους κανουμε ολα τα καπριτσια!Αν ηταν ετσι η Αλεξια θα ετρωγε αποκλειστικα χαρτοπετσετες, βιβλια και αποδειξεις!!!Ναι κανω υποχωρησεις...ας πουμε πανω στο τραπεζακι του σαλονιου εχει μονιμα ενα παιχνιδι και μες στο τζακι αντι για κερια εχει πεταμενα τα μαλακα βιβλια της Αλεξιας που καθε πρωι μετα το γαλα θα παει να "διαβασει"!Προτιμω να παιζει το παιδι ανετα παρα να εχω ενα σπιτι περιοδικου!Τη μεγαλωνω αποκλειστικα μονη μου κ εγω...ξερετε η μα μου μενει μακρια κ ερχεται μονο οταν εχω δουλειες να κανω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xalo!!!!!

καλε Νανουκο εννοειται πως οπως λεει κ η Σοφιτσα ολες μας συμφωνουμε σε αυτο...αν ηταν κ εμενα θα τρεφοταν με χαρτια κ σφουγγαρια ο πασας μου!!! :D κ θα εκανε οτι ηθελε με αποτελεσμα να ανατρεφω στο τελος ενα πολυ κακομαθημενο κ απαιτητικο παιδι...εγω αναφερθηκα στο θεμα υπνος κ ειπα κ τονισα πως κατα την αποψη μου παντα θεωρω απανθρωπο να αφηνεις ενα μωρο να κλαιει στην κουνια του επειδη θελεις να το ''εκπαιδευσεις'' να κοιμαται ολη νυχτα!!! τεσπα...απλα ειμαι της αποψης οτι απαξ κ κανεις παιδι τιποτα δεν ειναι οπως πριν...οποτε κ ο υπνος δεν ειναι ποτε ο ιδιος...μια θα ξυπνανε για φαγητο μια επειδη ειδαν κακο ονειρο...αλλη φορα τα δοντια αλλη η κοιλιτσα...αρρωστιες...μετα θα μεγαλωσουν..θα ανυσηχουμε που 12 η ωρα μα που γυρναει παλι?? που λενε κ τα ημισκουμπρια...ετσι ειναι οι γονεις κ προπαντως η μανα...

Κικη μου συγνωμη!! σγχωρα με που λεν κ στο χωριο μου!! :mrgreen: για το μαλωμα λεω ντε!!

σ'ευχαριστω κιολας για τα καλα σου λογια..μας κακομαθαινετε κυριε πρεσβη!! :D

κοιταξε να δεις τουλαχιστον οσον αφορα το ''να φορας το μωρο σου'' δεν ειναι κατι μοντερνο ουτε κατι καινουργιο...θα σου πω απλα..σκεψου εικονες απο τριτοκοσμικες χωρες που δεν πουλανε οι εταιριες εκει καροτσια αλλα θυμησου κ τις γιαγιαδες κ προγιαγιαδες μας που εδεναν τα μωρα τους επανω τους για να πανε να δουλευουν στα χωραφια...ειδικα στην επαρχια.. η καθε μανουλα ομως οπως κ σε ολα τα υπολοιπα θεματα κανει αυτο που θεωρει εκεινο πιο σωστο... ;)

Σοφακι εμενα γενικα μου ειχε πει ο παιδιατρος οτι κανονικο φρεσκο κ οχι εμπλουτισμενο ειναι καλο να πινουν μετα απο 18 μηνων αλλα αν δινεις μπροκολο στο παιδι να ξερεις πως ειναι φουλ στο ασβεστιο!! οπως κ η γραβιερα την οποια μπορεις να παρεις κ να κοψεις λεπτες φετες να της φτιαχνεις τοστακι...αυτο κ για εσενα Κικη μου που αγχωνεσαι για το ασβεστιο...κανε ενα γκουγκλαρισμα να δεις ποσοτητες ασβεστιου στο γαλα κ στο μπροκολο...κ γενικα συγκρινε τροφιμα να δεις..δεν ειναι τοσο απαραιτητο οσο νομιζουμε το εμπλουτισμενο γαλα η κ το φρεσκο ακομα...

Σοφιτσα πως τα πηγε η ''παπαω'' σου με το ρυζογαλακι??? εγω σημερα εκανα παλι σημιγδαλοκρεμα κ εβαλα κανελιτσα κ βανιλια(κανονικη σκονη απο βιολογικο,οχι χημικη) κ φυσικα το εκανε να παλι :!::!:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

firfiriko εννοειται οτι συμφωνω μαζι σου στο θεμα υπνος, οπωσ ειπα κ πιο πανω!!!

κοκορακι...τι μαναρακι ειναι αυτο???τι μαλλουρα????κουκλος!!!

σοφακι...εμενα το σπιτι ειναι ναρκοπεδιο με παιχνιδια!!!

εχω μια φιλη που το σπιτι ειναι παντα στην πενα...τα παιχνιδια απαγορευεται να βγουν στο σαλονι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φιλεναδες! Πως παει η χωνεψη απο τα χτεσινα; Εμενα το παιδι μου ειπε οτι δε θελει να παχυνω αλλο και δε με αφησε να φαω. Αφου της εδωσε ο πατερας μου μια πιτα αλαδωτη στο χερι και την καταβροχθισε, μετα αρχισε να πιανει τοιχους και εγω ετρεχα απο πισω της σα τρελη (στο σπιτι μου ημασταν, αλλιως σιγα μη με ενοιαζε). Οποτε δεν εφαγα, αλλα καλυτερα γιατι το φαϊ της Τσικνοπεμπτης ειναι κομματακι βαρυ για το στομαχι. Την εντυσα και για λιγο αλλα της την εβγαλα αρον αρον γιατι θα την εκανε ολο πατατα τηγανητη. Ειχε πολυ πλακα με τις κεραιες, κουνουσε το κεφαλι περα δωθε οτι και καλα μας τσιμπαει :lol::lol: το επιασε το νοημα!!!

Κικιστα μου τι κουκλακι ειναι αυτο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Αλλαξε βρε το παλικαρι σου! Τον εχω ερωτευτει...θα σας ζητησω το χερι :lol: εκ μερους της κορης μου!!

Κοριτσια για την ακταστασια που λετε....ολα τα σπιτια με μωρα ειναι ψιλομπαχαλο. Το βραδυ τα βαζω τα μισα στο παρκο και τα υπολοιπα στα ραφια της ντουλαπας της. και παλι με το που ξυπναει.....ως δια μαγειας εχουν σκορπιστει ολα!!! Το μονο καλο ειναι οτι το σαλονι μας απομονωνεται απο το υπολοιπο σπιτι, οποτε το ψιλοκραταω τις καθημερινες. τα Σαββατοκυριακα το συγιριζει και αυτο :mrgreen: Ιδια περιπτωση ξερω κι εγω Νανα, που το παιδι εχει ολα τα παιχνιδια μοοοονο στο δωματιο του και απαγορευεται να παιξει καπου αλλου. Μου φαινεται περιοεργο γιατι εχει και αγορακι αυτη η κοπελα.

Φιρφιρικο μου δεν ηξερα οτι η γραβιερα ειναι τοσο καλη. Την ειχα για παχυντικη. Θα προμηθευτω απο αυριο. Μπροκολο της κανω κι εγω συχνα με πολυ λεμονι και το τρωει σαν τρελη!! οσον αφορα αυτο που λες με τις γυναικες σε τριτοκοσμικες χωρες και για τις παλιες, συμφωνω απολυτα μαζι σου. Πρεπει να αφηνουμε το ενστικτο να μας οδηγει ως μανες, αμα πιανουμε τα βιβλια χ#$%^*&στα!!!

Σοφουλι και η Αλεξια κολλημα με τις χαρτοπετσετες;;;;; Βρε τι μανια ειναι αυτη!!!! Η Γλυκεριαννα πρωτα τις μαδαει σε μορφη χαρτοπολεμου και μετα τις βαζει στο στομα. Παει και στα μπανια και διαλαει ολο το ρολο!!! Ο Κωστας τη μαλωνει περισσοτερο, εγω βαζω τα γελια. Μονο την εκφραση "η μαμα λεει οχι" μπορω να πω αυστηρα. Μετα το χανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες!!Τι μου κανετε???Εγω αφησα για μια ωριτσα την Αλεξια με το μπαμπα της και πηγα μεχρι το h&m να της παρω φανελακια γιατι ψηλωσε το κοριτσι καλε και δεν της κουμπωνουν τα παλια!!! :D Ευτυχως δεν πηρα πολλα λεφτα μαζι μου...γιατι θα τρωγαμε ρουχα και αξεσουαρ την υπολοιπη εβδομαδα!!! :oops:

Σοφουλα τα φωτα σου plzzz!!Oπως σου ειπα χθες η Αλεξια ουτε να το φτυσει το ρυζογαλο!!!Για πες καμια συνταγη....καμια κρεμα....οτι θες!!Περιμενω.....!!!!

Αθηνα τσιμπαγε το μελισσακι ε????!!!!Κουκλιτσα μου εσυ!!!Στειλε μας καμια φωτο να δουμε!!!

Κουκλε γειτονα καις καρδιες!!!!Φτου σου ρε Ζορζ ομορφε!!!

Ευακι που χαθηκες καλε???

Σας φιλω ματς μουτς παω να τελειωνω με το σπανακορυζο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xallo!!!!

Σοφακι μου μπηκα σφηνα για να σου γραψω...πηγαινε παρε κοπελα μου το best seller της Annabel Karmel λεγεται ΠΛΗΡΕΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΕΥΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΒΡΕΦΗ Κ ΝΗΠΙΑ απο τις εκδοσεις δρεπανια...θα σε σωσει εχει πολλες κ φοβερες ιδεες...200 συνταγες συνολο...

τωρα κοιταξε να δεις μπορεις να φτιαξεις σημιγδαλοκρεμα η κρεμα απο κουακερ εγω φτιαχνω συχνα κ του αρεσει στην σημιγ. βαλε μια κουπα γαλα κ 2 κουτ.σουπας ψιλο σημιγδαλι λιγο κανελα κ βανιλια κ αν θελεις ψιλοκοψε μεσα αποξηραμενα βερικοκα η σταφιδες! κ βαλτα ολα σε ενα κατσαρολακι,μολις αρχισει να βραζει κατεβασε το κ ειναι ετοιμο..αν σου πηξει παραπανω απλα βαλε λιγο γαλατακι να το αραιωσεις...

τωρα με το κουακερ υπαρχουν πολλοι τροποι...χμ....κοιτα αν θελεις δοκιμασε αυτον με το μηλο η μπανανα οτι θελεις...βαλε νερακι στην κατσαρολα αναλογα ποσο τρωει η μικρη δεν ξερω κ ριξε μεσα κουακερ κ τριμμενο μηλο κ λιγη κανελα..αστο να βρασει να δεσουν τα υλικα..ειναι πολυ νοστιμο..ωραιο γινεται κ με μπανανα αλλα μην την βρασεις αυτη αν την προτιμησεις..βαλτην μετα στο μειγμα..

οταν με πηρες τηλ ημουν ικεα...μετα πηρα εγω...ειχες δουλεια...μετα ξαναπηρες εσυ..ειχα εγω...ε δεν μπορει καπου θα συναντηθουμε...αντε φιλακια κ αν εχεις απορια παρε τηλεφωνακι...

τσαο κοριτσακια μου σε ολες!! φιλακια πολλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Εμενα με ειχε πιασει η μεση μου αυτες τις μερες και δεν μπορουσα να κουνηθω..Πηγαινε ο πονος μεχρι το ποδι,τωρα ειμαι καλυτερα..

Σοφακι πολυ ωραια η ιδεα σου για την σιμιγδαλοκρεμα,θα το κανω σημερα..Το βιβλιο και εγω δεν το ειχα βρει αλλα θα το ξανα ψαξω οταν κατεβω Θεσ/κη,πρεπει να ειναι πολυ ωραιο,ε?

Σοφακι μου και εγω τον ειχα δοκιμασει ρυζογαλο,και εμενα δεν το εφαγε ο ατιμος,τα'τρωγα μετα εγω..Ασε εχουν και προτιμησεις τα ζιζανια..Εφαγε χθες παστιτσιο,φυσικα τον αρεσε..

Αθηνουλι μου ειδες το πουλακι μου,σε προσεχει,ε?Δεν σε αφησε να φας?Τι πλακα εχουνε τα ζιζανια..

Κουκλα θα ηταν η μελισσιτσα μας..

Κικη μου τι κανετε εσεις?Παντως για τα σπιτια ρε κοριτσια,ολη μερα να συμμαζευεις,παλι θα ειναι βομβαρδισμενο τοπιο!!Τι να κανουμε,τωρα ειναι στην χειροτερη φαση τα πουλακια μας,ας τα χαρουμε..

Σας αφηνω κοριτσια γιατι ξυπνησε και με φωναζει,μακαρι να μπορεσω να μπω το βραδυ..Φιλακια πολλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!!!!!!!!!

Να 'μαι κι εγώ!!!!!

Ουφ...τωρα καταφερα να κλέψω λίγο χρόνο για να κάνω λίγο παρεούλα με τις φιλεναδίτσες μου!!!

Κατ'αρχήν να πω στην Ιωάννα οτι η κοράκλα της είναι ΥΠΕΡΟΧΗ!!!!!!!!!!!!!!!!

Κικίτσα μου ο Γιωγάκης θα κάψει πολλές καρδιές!!!!!! Τι ωραίο μαλλακι είναι αυτό; Εμείς ακόμα λίγα εχουμε... :cry:

Φιρφιρίκο ο Βασιλάκης είναι σκετη γλύκα!!!! Του πάει και η στολή σουπερ!!!

Χμ.... μεγάλο θέμα για το βιβλίο "κοιμήσου παιδί μου". Δεν ήξερα οτι εχει αυτην την μεθοδο.... δεν μου αρεσει καθόλου.... δηλαδή τι; Να σπαράζει το παιδί μας και εμεις να κάνουμε τις παπιες;;; Με τίποτα! Καλύτερα να ξυπνάει 10 φορές (που λεει ο λόγος ε; χαχα) και να τον παίρνω αγκαλίτσα, παρά να μου πάθει κάτι το μωρούλι μου... Ευτυχώς που με ενημερώσατε και δεν το πήρα γιατί τσάμπα θα πετούσα τα λεφτά μου.

Αυριο το μεσημερι εχουμε ραντεβού στο νοσοκομείο να κάνουμε την πρόκληση του Χριστόφορου στο αγελαδινό γάλα.... αχ Παναγίτσα μου ευχομαι να πάνε όλα καλά! Μετα θα τον πάμε και στην παιδίατρο να κάνουμε, μετά από 6 μηνες αποχής, το εμβολιάκι μας!

Ο μικρούλης μου πλέον οτι λέξη ακούσει την επαναλαμβάνει σχετικά καθαρά! Το ωραίο είναι οτι την θυμάται μετά και την συνδιάζει με πράξεις οπότε ξέρει πότε να χρησιμοποιήσει την καθε μια! Τρελένομαι πολύ όταν φωνάζει τις γατούλες: λέει πς πς πς και τρίβει τον δείκτη με τον αντίχειρα καλώντας τις! Η φάση είναι οτι όταν θέλει να φωνάξει οποιονδήποτε λεει το όνομα του και καπάκι πς πς πς κάνοντας και την κίνηση με το χέρι του! χαχα!!! :lol:

Ο χορός βέβαια είναι η αδυναμία του!!! Με το που ακούσει οποιαδήποτε μουσική παρατάει οτι και αν κάνει και τρεχει για να χορέψει! :lol:

Με τον αποθηλασμό προσωράμε σχετικά καλά.... θηλάζει ακόμα το βράδυ μόνο πριν κοιμηθεί και αν ξυπνήσει μέσα στην νύχτα. Βλέπω ότι προσαρμόστηκε και το στήθος μου ανάλογα. Πιστεύω να ολοκληρωθεί ο αποθηλασμός χωρίς προβλήματα.....

Τώρα τα περι γάμου:

Δεν κάναμε το παραδοσιακό στρώσιμο του κρεβατιού γιατί με το να είμαι παντρεμένη με πολιτικό και εχοντας ήδη παιδί, δεν μου πήγαινε ωραία να κάνω κάτι τέτοιο. Αντί γι'αυτό , έκανα χθες τραπέζι στην οικογένεια του Γιώργου, στην δική μου και στους κουμπάρους μας. Μαζευτήκαμε 25 άτομα και περάσαμε πολύ ωραία!!!! Μου βγήκε ο πάτος βέβαια γιατί από το πρωί στις 7 ετοίμαζα φαγητά και είχα να καθαρίσω και το σπίτι και είχα και πρόβα νυφικού και πρόβα μακιγιάζ! Τελικά τα κατάφερα όλα, αλλά με πεθανε το χεράκι μου το προβληματικό.... αντε σε 2-3 βδομάδες θα το χειρουργήσω και θα τελειώσει και αυτή η ιστορία!

Κατα τα άλλα είμαστε έτοιμοι!!!! Αγχος δεν εχω παρά μόνο για τον μικρούλη μου (δεν θέλω να κλάψει βρε κορίτσια.... τον λυπάμαι οταν κλαίει γιατί σχεδόν πάντα λέει μέσα στο κλάμα του "μαμα-μαμα" με ένα παράπονο που σου ραγίζει την καρδιά... :cry: )

Τραγούδι για την είσοδό μας στο κέντρο σκέφτομαι το "Πετάω ψηλα" του Ραφαηλίδη και το τραγούδι που θα χορέψουμε θα ήθελα να είναι της Ηλιάδη το "Δεν φοβάμαι"! Είναι υπέροχα τραγούδια και τα δυο, αλλά του αντρούλη μου δεν του αρέσει αυτού του είδους η μουσική.... είπε ομως οτι δεν θέλει να μου χαλάσει το χατήρι!

Αυτά!!!!! Πάω να δώ μεχρι πότε θα κοιμούνται πια πατέρας και γιος γιατί πρέπει να πάμε στα πεθερικά μου.

Φιλάκια πολλά σε όλες και αν δεν τα καταφέρω να μπώ αυτή τη βδομάδα, σίγουρα μετά το γάμο θα σας τα πω και θα σας τα δείξω όλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΕΦΙΑΛΤΙΚΟ ΣΒΚ...Η ΜΙΚΡΗ ΤΡΕΛΛΗ ΓΚΡΙΝΙΑ...ΜΙΑ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΙΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ...ΚΑΝΕΙ ΕΝΑ ΣΠΑΡΑΚΤΙΚΟ ΚΛΑΜΑ...ΜΕ ΤΡΥΠΑΕΙ ΜΕΧΡΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ!!!

ΜΑΡΥΛΟΥ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΑ ΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΛΩΣ!!!

ΚΑΛΑ ΕΓΩ ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΜΕ ΠΟΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΠΗΚΑΜΕ ΘΑ ΓΕΛΑΤΕ 1 ΜΗΝΑ...Ο DJ EKANE MIX ΕΝΑ ΜΠΙΤΑΚΙ ΜΕ ΤΟ "ΟΤΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΓΙΑΓΙΑ" ΠΑΟΛΑ-ΒΟΛΑΝΗΣ

ΑΛΛΑ ΧΟΡΕΨΑΜΕ ΓΑΛΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ "UNA BELLE HISTORIE"

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ, ΜΕΣΑ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΞΥΠΝΑΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΝΥΧΤΑΣ ΔΕ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΔΙΑΤΑΡΡΑΧΗ ΥΠΝΟΥ!

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΡΩΕΙ ΕΛΑΧΙΣΤΑ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ Κ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ!

ΕΔΩ Η ΠΟΛΗ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΣΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΚΑΡΝΑΒΑΛΙΟΥ, ΒΓΗΚΑΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΤΑΚΙ 9-11 Κ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑ!

ΚΑΛΕ ΕΣΕΙΣ ΜΙΛΑΤΕ Κ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ????

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ

ΣΑΣ ΚΑΛΗΝΥΧΤΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ . ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑς ΑΛΛΑ ΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΜΑΜΥ. Ο ΤΡΙΤΟΣ ΜΟΥ ΓΙΟΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΣΤΙΣ 19-1-2010. ΣΧΕΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΚΡΙΝΙΑΡΗΣ. ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΑΚΙ. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΛΟΓΩ ΑΛΛΕΡΓΕΙΑΣ ΣΤΟ ΓΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΡΥΖΟΓΑΛΑ ΚΑΙ ΚΡΕΜΕΣ, ΑΛΛΑ ΓΕΝΙΚΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΗ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑ.

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου ! Τι κάνετε? Πως περασατε?

Εμεις ειχαμε πολύ γκρινια για 2 μερες! Ιδιαιτερα χθες εδωσε ρεσιταλ! Ξυπνια από τις 6 το φαγητο της ουτε που να το δει!!!!Το μεσημερι φαγαμε αγκαλιτσα πατατουλες με μοσχαρακι! Περιττο να σας πω ότι κοιμηθηκε σχεδον 3 ωρες το μεσημερι! Ειχε εξαντληθει!! Και όταν ξυπνησε …..πεινα καταραμενη!!!

Μετα από πολλους μηνες πηραμε τις φωτο από την βαπτιση της!!! Σαν μαμα ειμαι τρελαμενη με το πώς ηταν η μπουμπου μου πριν εξι μηνες……Αξιζε όμως η αναμονη για τις φωτο .Εχουν κανει πολύ ωραια δουλεια.Οχι τιποτα τρελλο…απλα ωραιες. Ειχε ερθει και ο νονος της και ημουν μεσα στο τρεξιμο….Ευτυχως το ψησιμο το ειχε αναλαβει ο αντρουλης μου!

Φιρφιρικο μου κουκλακι το τιγρακι σου!!! Θα δοκιμασω και εγω την σιμιγδαλοκρεμα! Να φαει κατι άλλο εκτος από τραχανα που παρεπιμπτοντως του έχει λατρεια.

Κικη μου τι κουκλος ο Γιωργος σου!!!!!! Θελω και εγω τετοιες μπουκλιτσες!!!!!

Σοφακι με γεια να καινουρια ρουχαλακια σας!

Αθηνα μου η μελισσουλα σου τι κανει?Το σπιτι και εμενα καπως ετσι είναι…..αλλα τι να κανουμε. Παιχνιδια είναι….Οποιος μας παρεξηγει απλα μαλλον δεν ξερει…..

Δημητρα και εσενα έχει αποψη με το φαγητο εεεε??!!!! Και εγω υπεφερα και υποφερω κατά διαστηματα με την μεση μου. Μονο καμια αλοιφη βοηθαει…

Μαρυλου μου καλη επιτυχια με τον Χριστοφορακο σου. Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια

Να μην αγχωνεσαι( οσο γινεται) και να περασετε τελεια!!!!!!

Νανα μου ωραιος ο dj!!!!!

Και εσεις υποφερετε με τα δοντια….Λετε υποσυνειδητα να φοβομαστε τον οδοντιατρο γι’αυτό το λογο?

Toniantoni καλως ηρθες στην παρεα μας!

Ευακι που εισαι????

Αααα και καποια αρθρα που διαβασα σχετικα με το θεμα που αναφεραμε κανα 2 σελιδες πιο πριν :

http://www.childit.gr/gr/index.php/chil ... apokrinete

http://www.childit.gr/gr/index.php/chil ... enos-morou

Απλα τα βρηκα ενδιαφεροντα και σκεφτηκα να τα μοιραστω μαζί σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Τι κανετε??Εγω τρεχω παλι στο ικα!!Τι τραβαω η απολυμενη για να ανανεωσω το βιβλιαριο!!Η Αλεξια μολις επεσε για τι μεσημεριανο υπνακο και εβαλα γρηγορα φακες να γινονται για να φαει μολις ξυπνησει!Εχω διαβασει οτι εσεις τους δινετε!Σοφακι σημερα κιολας θα της φτιαξω την κρεμα με τα κουακερ!!Αυριο θα παω και στο βιβλιοπωλειο για παρω το βιβλιο!

Ιωαννα μου τι κουκλα!!!Πανεμορφη!!Ζηλεψα θα βαλω και εγω!!! :lol::lol::lol: Θα διαβασω το βραδυ το αρθρο που εβαλες...που θα εχω χρονο!Το δευτερο το εχω ηδη διαβασει!Καποια στιγμη θα σας γραψω και το κεφαλαιο αυτο του βιβλιου που μου διαβασε η φιλη μου!!!Την εβαλα παλι και μου τα ξαναδιαβασε μετα την κουβεντα μας κ ησυχασα! :oops: Τσαμπα ψυχαναλυση μου κανει...ειναι και παιδαγωγος 2 σε 1..!!!

Νανα μου δεν ηρθε η φιλη???Ποναει το Σισσακι μωρε!!Γ@@@ δοντια γ@@@!!!Αν το σκεφτεις ολη μας τη ζωη μας παιδευουν!!Φιλησε την!!!

Χθες ηρθε ο κουμπαρος μου και της εφερε μια στολη βασιλισσας!Αν και εγω δεν της γουσταρω μια αυτες τις στολες..πριγκιπισσες κτλ κτλ αυτη ειναι πολυ ωραια....και να δειτε το ψωνιο μου καμαρι...να χορευει μπροστα στον καθρεφτη και να στελνει φιλια δεξια και αριστερα!!! :lol::lol::lol:

...και φυσικα ενα μεγαλο καλωσορισμα στην καινουρια της παρεας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΦΙΛΕΣ!!!

ΤΙ ΚΟΥΚΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ????? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΒΑΛΑΤΕ ΦΩΤΟ!!!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΤΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΦΙΞΕΙΣ (ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΩΤΟ)... :D

Ιωαννα μου εχω διαβασει κ τα 2 αρθρα σέυχαριστουμε πολυ που μας τα εβαλες..ειναι πολυ ενημερωτικα κ θα ηθελα παρα πολυ ειδικα το 1ο να το βαλω σε ενα ποστ που εχει γινει τοσο μεγαλο θεμα με αυτο το παλιοβιβλιο πια..μονο τεμεναδες που δεν του κανουν :evil: ...αλλα ειμαι κυρια εγω κ δεν κανω τετοια!! :mrgreen:

Μαρυλου μου ολα τελεια θα πανε!!! αντε πλησιαζουν οι μερες...οσο για το κρεββατι κ εγω δεν ειχα κανει..παντρευτηκα στα Γιαννενα κ μεναμε Αθηνα κ ολοι ηταν ηδη στα Γιαννενα για τον γαμο κ λεω μονοι μας θα ειμαστε στο κρεββατι?? κ ετσι δεν καναμε καθολου...

κοριτσια μου εγω σας το προτεινω αυτο το βιβλιο ειναι σουπερ! εχει πολλες ωραιες ιδεες!!

ευχαριστω κ για τα σχολια σας για την φωτο του τιγρακου μου!!!

Τονια καλως ηρθες στην παρεα μας! να χαιρεσαι τα 3 σου λουλουδια!!!

Νανα μου ειναι καλυτερα η μικρη σου???

Σοφιτσα παρε τηλ να τα πουμε βρε...

Ντιμι ακομα δεν το πηρες??? θα σε μαλωσω!!! :D

η μαμα Ευα που χαθηκε??

τα φιλια μου σε ολες!!τσαο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τονιαντονι καλωσορισες!!!

κοριτσακια ειναι καλυτερα το μπιζουδακι μου!σημερα ηταν παρα πολυ καλη!!!

ιωαννα τι κουκλι ειναι αυτο???

να τη χαιρεσαι!!!

θα το παρω κ εγω το βιβλιο για να δουμε...φιρφιρι στειλε ρε μνμ στο fc ton titlo

sas kalhnyxtw!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια μου! Τι κρυο!!!! Καλα μου ειστε; Καλεεεεε τι κουκλια εσκασαν μυτη αυτη τη βδομαδα; Ιωαννα μου κουκλι,η Δαναη!! Παιδακι εγινε :D Και ο τιγρακος Φιρφιρικος πολυ γλυκας! Αλλα και ποτε δεν ειναι γκλυκας; Σημερα εχω γυρισει απο το σχολειο λιγο χαλια-στενοχωρημενη. Τα κεφια μου ειναι στα πολυ κατω τους. Ευτυχως που εχω το φουσκαλακι μου να μου γελαει και λεω να πανε ν ακουρευτουν ολοι τους.

Φιρφιρικο μου ωραιο φαινεται το κουακερ, θα το προσπαθησω κι εγω.

Μαρυλου μου......ερχεται η μερα σας !!! Μονο μην αγχωνεσαι! Ολα τελεια θα ειναι! απορια: Το κρεβατι τοσες μερες πριν το γαμο στο στρωνετε κανονικα; Πολλες δεν ειναι;

Καλωσοριζω κι εγω την καινουρια της παρεας.

μαλλον θα σταματησω να γραφω, ουτε αυτο δεν εχω κεφι να κανω....αμα ξεκιναει η μερα με καυγα στις 8 το πρωι......#$%^τα!!! Σας φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....!

Ακεφιες στην παρεα σημερα.......

Αθηνα μου μην στεναχωριεσαι...Οτι και να ειναι θα περασει....

Εμεις βγαλαμε μια πολυ σκληρη αποφαση για το μαγαζι....αστα.... #:-s

Τα μπουμπουκακια μας να ειναι καλα και χαρουμενα!

Σοφακι κουκλα η Αλεξια σου!!!!!Πανεμορφη!!! @};-@};-:YMHUG::-*

Ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια! :YMHUG::ymblushing::ymblushing::ymblushing:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας φιλενάδες και καλό μήνα σε όλες.....Μάρτης γδάρτης και παλουκοκαύτης - σοφή η παροιμία....Τί βρωμόκρυο είναι αυτό???? Έχω να πάω το Γιώργο παιδική χαρά από τον καιρό του Νώε....

Ευχαριστούμε πάαααρα πολύ για τα κομπλιμέντα σας και ιδιαίτερα την Ιωάννα που θέλει τέτοιο ανεκδιήγητο μαλλί!!!! χαχαχαχα...Αλλά και η Δανάη, πριγκιπέσσα με τα όλα της. Ρε κορίτσια, είναι όλα τα μωρά μας κουκλιά ή εγώ το'χασα τελείως :?:

Τόνια καλωσήρθες στην παρέα και να σου ζήσει το μικράκι σου. Θα τα λέμε συχνά.

Αθηνά μου, cheer up. Γράφτους όλους εκεί που δεν πιάνει μελάνι (ξέρεις εσύ πονηρούλαααα). Μη σκας την καρδιά σου για κανένα. Κοίτα τη φουσκίτσα σου και πέρνα καλά με τους δικούς σου.

Κορίτσια, για όσες ενδιαφέρονται, υπάρχει και ένα άλλο βιβλίο που λέγεται "The No-cry sleep solution" το οποίο μπορείτε να κατεβάσετε δωρεάν από το internet. Δεν υποστηρίζει ΚΑΘΟΛΟΥ μεθόδους ελεγχόμενου κλάματος, το έχει γράψει μία μαμά που εφάρμοσε ήπια μέθοδο "εκπαίδευσης" ύπνου (αν μπορεί κανείς να το πει έτσι), θηλάζουσα η ίδια και καθόλου γκεστάπο του στιλ "άσε το παιδί να πλαντάζει,κάποτε θα το βουλώσει". Με λίγα λόγια μια μαμά που βρήκε τρόπο να μάθει στο στερνοπούλι της να κοιμάται περισσότερο (γιατί αυτό της έβγαλε το λάδι...) με αγάπη, υπομονή και στοργή. Αξίζει να το διαβάσετε.

Φιρφιρίκο thanks για τη συνταγή της σιμιγδαλόκρεμας και του κουάκερ. Εγώ κουάκερ του δίνω το απόγευμα με γάλα ήδη από 10 μηνών. Μια χαρά το τρώει και είναι πολύ θρεπτικό και καλό για το εντεράκι....Αυτό που λες για τα slings και το babywearing, εννοείται ότι είναι πανάρχαια μέθοδος και γνωστή σε όλες τις φυλές του κόσμου. Εγώ απλά είπα ότι γενικά υπάρχει μία τάση να συνδέεται το babywearing με τον κοινό ύπνο και διάφορα άλλα που θεωρούνται "μοντέρνες αντιλήψεις ανατροφής". Καθόλου μοντέρνες δεν είναι απλά κάποιες μαμάδες τείνουν να τις υιοθετούν ως "πακετο". Sling είχα κι εγώ για το Γιώργο αλλά π.χ. δεν τον κοίμισα ποτέ μαζί μας γιατί δε χρειάστηκε. Αν θήλαζα 652 φορές κάθε νύχτα, θα το σκεφτομουν αλλιώς....σίγουρα πράγματα. Μάλλον ήμουν πιο τυχερή στο θέμα ύπνος, τί να πω. Πάντως καλά λες ότι κάθε οικογένεια πορεύεται όπως της ταιριάζει και οι συνθήκες διαμορφώνουν τις τακτικές που ακολουθούμε. Κι εμένα μου έλεγαν να μην πολυπαίρνω το μωρό μου αγκαλιά γιατί θα κακομάθει....Ναι σιγά....Όλο αγκαλιά τον είχα (να τον άφηνα να κλαίει δηλαδή???) και τώρα ούτε που να τη φτύσει :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλεναδες!!!Τι μου κανετε???Σημερα εχει γιορτη η μαμα μου!!!!Οσια Ευδοκια....και πριν με ρωτησεις Κικη μου το Κικη πως προεκυψε.....χαζομαρες του μπαμπα μου!!Η Αλεξια επεσε για το μεσημεριανο αφου πρωτα τσακισε τα κουακερ με γαλατακι(εβαλα γαλα Σοφακι) και μηλο!!Μπραβο βρε Σοφια μου!!Το βιβλιο θα μου το φερει αυριο....δεν το ειχε!

Κατα τα αλλα πολυ σαλιο μαλλον προετοιμαζεται αφιξη...!!!Ολο το πρωι με μια πετσετα στο χερι και ενα αδειο μπουκαλι απο σπρευ dettol η κυρια και φισσσσσσσσσ και ξεσκονιζει!!!! :lol::lol::lol: Μετα παει στο πλυντηριο και βαζει μεσα τις πετσετες!!!Χαχαχαχαχα!!!Οτι βλεπει κανει το μαμουνι!!!Γαλατακι τελικα μειναμε στο σκονη...αφου φαση ηταν και περασε!

Αθηνα μου τι σου εκαναν βρε παιδι μου???Ο,τι και να 'ναι αδικο εχουν αυτοι!!! :D

Ιωαννα τι εγινε με το μαγαζι???????Δεν παει καλα???

Φιλια στο καλυτερο κοριτσακι τη Σισσιω!!!!

Σοφακι θα σε παρω το απογευμα.....χθες ειχα κατι νευρα .....ασε!!!Εχει ο μπαμπας μου ενα 2αρι στην Καστελλα το οποιο το νοικιαζει!Εχουμε βαλει αγγελια...με παιρνει ενα βλημα...ζωον....ηλιθια τηλ κ δινουμε 17.30 ραντεβου!Της λεω να μην αργησει γιατι εχω μωρο!!Αφου φτανω και περιμενω την παιρνω τηλ. και τι μου λεει το τεμαχιο??????"Αχ πηγε 17:30...εβλεπα τηλεοραση και ξεχαστηκα"

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τες πα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφακι δικιο εχω εγω; :lol::lol: Ετσι ειναι οι φιλες!!!! Αμεροληπτες!!!! Με λιγα λογια αποδειχθηκε περιτρανα οτι οποιος φωναζει και γκρινιαζει μια χαρα επωφελειται γιατι τον φοβουνται ολοι και οποιος δε μιλαει και υποχωρει μια χαρα τον π$#@^&(*%ανε :evil: Και ειμαι και τετοιος παλιοχαρακτηρας, που δε μιλαω και κανω τεραστια υπομονη, αλλα αμα νιωσω την αδικια στο πετσι μου με ακουνε σε 5 τετραγωνα. Τωρα νιωθω ασχημα γι'αυτο, αλλα ισωε επρεπε να τα χωσω για να μου το εχουνε κι εμενα. Χρονια πολλα για τη μανουλα σου!! Να τη χαιρεσαι την Κικιτσα σου. Πραγματι, ασχετο υποκοριστικο. Τελειως ρομπα η επιδοξη νοικαρισσα :evil::evil: Πολυ υπευθυνο ατομο.

Κικη μου, αληθεια, θελω να σε ρωτησω εδω και καιρο. Πως σε λενε κανονικα; Φανταζομαι οτι θα εχει περασει η γιορτη σου αλλα δε σου εχουμε πει χρονια πολλα. Απο που ειναι τελικα το "Κικη";

Ιωαννα μου ελπιζω η αποφαση σας για το μαγαζι να μην επηρεαζει το επαγγελματικο σας μελλον. Τι εγινε; Αν θες λες φυσικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΒΟΛΙΟ!ΗΤΑΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΗ!!!

ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ Κ ΕΧΩ ΝΕΥΡΑ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΚΑΝΕ Κ ΚΑΛΑ ΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ Κ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΨΟΦΗΣΕΙ ΣΤΑ ΝΤΑ Κ ΝΤΑ...Κ ΓΙΝΑΜΕ Κ ΡΕΖΙΛΙ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ!

Η ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΚΑΘΗΣΥΧΑΣΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕ ΤΟ ΑΚΟΥΩ Κ ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΜΑΣ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ!Κ ΕΤΣΙ ΝΤΑ ΑΥΤΗ...ΚΑΛΟ ΕΓΩ!

ΜΑΣ ΖΥΓΙΖΕ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΒΑΛΑΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ 9800!!!

300 ΓΡ!!!ΥΨΟΣ ΔΕ ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕ!

ΤΟ ΟΤΙ ΔΕ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΩ ΑΚΟΜΗ!!!

ΙΩΑΝΝΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΘΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ FC ENA VIDEAKI ΑΠΟ ΤΟ ΓΑΜΟ ΜΟΥ!ΜΠΕΙΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΤΕ!

ΕΙΝΑΙ ΦΩΤΟΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΩΡΑ,ΠΑΙΔΙΑ,ΕΦΗΒΟΙ ΚΑΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΖΕΥΓΑΡΙ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΣΑΣ!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ!ΧΑΧΑΧΑΧΑ

ΣΟΦΑΚΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ...

ΠΧ...Η ΑΛΛΗ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΙΣ 19.00 ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ...ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ Κ ΜΟΥ ΛΕΕΙ...ΑΧ ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΒΕΡΑ ΣΤΟ ΔΕΞΙ...

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

ΑΘΗΝΟΥΛΙ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια και καλο μηνα να εχουμε!!Ευχομαι αυτος ο μηνας να μην εχει πολλες γριπες για να ειναι τα μπεμπακια μας καλα!!Ο Θανος εχει γκρινα αυτες τις μερες,εσκασε και το 4 δοντακι προχθες..Εγω ευτηχως ειμαι καλυτερα με την μεση μου,αλλα παλι προσεχω λιγο τις κινησεις μου γιατι την νιωθω οτι τραβαει..Εμεις την αλλη βδομαδα θα παμε για εμβολιο.Εχουμε να ριξουμε παλι κλαμα..

Νανα μου χαιρομαι που η μικρη ηταν ησυχη στο εμβολιο και δεν εκλαψε πολυ..Εμενα μ'εχει γινει φοβος και τρομος πια οταν ειναι να παμε παιδιατρο..Γιατι δεν σας μετρησε το υψος?Πως θα σε βρω στο fb για να δω το βιντεακι?Θα ειναι πολυ συγκινητικο φανταζομαι..

Σοφακι μου απαραδεκτη αυτη που σ'εστησε..Μα δεν παει καλα ο κοσμος δηλαδη,εχουμε ξεφυγει..Πως δεν μπορω το στησιμο..Τα νευρα μου,ποσο μαλλον να εχεις και μωρο παιδι και να σε τρωει το αγχος!!Χρονια πολλα και για την μανουλα σου,να ειναι πολυχρονη και να την χαιρεστε!!Ειδες το κοριτσακι μας,κανει και δουλειες?Βοηθαει την μανουλα του..Ειναι τρελλα,πολυ τελεια για φαγωμα ειναι η Αλεξια!!

Αθηνουλι μου,πως εισαι?Ελπιζω να εισαι καλυτερα.Και εγω ετσι ειμαι,δεν μιλαω και τα κραταω μεσα μου με αποτελεσμα να στεναχωριεμαι για κατι βλακες που ειναι στον κοσμο τους και που εκμεταλλευουν το γεγονος που δεν μιλας..Καποτε ομως το κοροιδο ξυπναει!!Μην στεναχωριεσαι κοπελα μου,ασ'τον κοσμακη να λεει ο,τι θελει..Εσυ να εισαι καλα και γερη και να χαιρεσαι την καθε στιγμη με το μπουμπουκι σου,αυτο εχει σημασια!!

Ιωαννα μου τι εγινε με το μαγαζι?Θα το κλεισετε?Ελπιζω να ειναι για καλυτερα και να φτιαξουν τα πραγματα..Μην στεναχωριεσαι,ισως ειναι για καλο και να προκυψει κατι καλυτερο..Γλυκα ειναι η μπουμπου..Και εγω ακομα Ιωαννα μου παιδευομαι πολυ με το φαγητο,ειναι πονεμενη ιστορια..Ελπιζω να το ξεπερασουν συντομα..

Βασικα ολα τα μπεμπακια μας ειναι κουκλια,ολα ειναι ενα και ενα!!

Κοκκορακι μου και η δικια σου με την τελεια μπουκλιτσα ειναι ολα τα λεφτα!!

σου..Θα μπω και εγω σ'αυτο το site na δω αυτην την μεθοδο γιατι η αλλη δεν το συζητω,να αφηνεις το παιδι να σπαραζει ειναι απαραδεκτο!!Μεθοδος ειναι αυτη η βασανιστηριο?

Τονια μου καλως ηρθες στην παρεουλα μας,ευχομαι να τα λεμε συχνα!!

Φιρφιρικο μου,οποτε κατεβαινα Θεσ/κη δεν βολευε να παω κεντρο,και που μπηκα σ'αλλα βιβλιοπωλεια,δεν το ειχαν..Τωρα ομως θα το παρω,δεν γινεται..Φιλησε μου το πανεμορφο τιγρακι μας!!

Μαριλοο μου ολα καλα θα πανε,μην αγχωνεσαι!!Κοιτα να ευχαριστηθεις την καθε στιγμη..

Μαμα Ευα ελπιζω να εισαι καλα και τα λουλουδια σου ακομα καλυτερα!!Ελπιζω να μην προλαβαινεις να γραψεις και να μην συμβαινει τιποτα πιο σοβαρο!!

Ελπιζω να μην ξεχασα καμια..Κοριτσια τελευταια δεν προλαβαινω να γραψω,διαβαζω τα νεα σας και η θα νυσταζω η θα ξυπναει ο Θανος..Εχει πολυ κρυο βρε κοριτσια,τι Καθαρη Δευτερα θα περασουμε μ'αυτο το κρυο?Τουλαχιστον ας χιονιζε να βλεπαμε και λιγο χιονι..Τζαμπα τοσο κρυο?Σημερα λεω να φτιαξω τυροπιτακια κουρου..Αντε να δουμε θα μπορεσω?Φιλακια σ'ολες τις γλυκες μανουλιτσες και καλη μερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...