Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010 Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατσε βρε spirtouli!!! εδώ είμαστε :D:D

Νένα οι γονείς σου που μένουν? Και εμένα μακρυά μενουν για την ώρα!!!

Αλεξανδρούπολη μένετε μόνιμα?? Είναι ωραία?? Πολύ Βόρεια Ελλάδα παίζει στο forum!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οι γονεις μου μενουν σε ενα χωριο κοντα στα γιαννιτσα,για μονιμα δεν ξερω αν μεινουμε,θα μεινουμε ομως για πολλα χρονια ακομα!εσυ?spirtouli μαλλον βγηκες και δεν σε προλαβαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ έτσι είναι αν είσαι με τον έρωτά σου και στην άκρη του κόσμου είναι καλά!!! Πώς βρεθήκατε εκει??? Τα Γιαννιτσα δεν είναι και τόοοσο μακρυά από την Αλεξανδούπολη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω πονεσα στην τροφοβλαστη αλλα μονο στο δευτερο εμβρυο κι επειδη ο γιατρος δεν σκεφτηκε καλα πως να πλησιασει το εμβρυο.οταν το ξανασκεφτηκε τελειωσε σε ενα λεπτο.ο πονος ειναι εντονος αλλα αν διαρκει λιγο αντεχεται.στο πρωτο εμβρυο ημουν ο.κ.

αν ο γιατρος λεει να την κανεις να τη ν κανεις.το θεμα ειναι οτι ξενιαζεις μετα.ξερεις αν ειναι υγιη τα εμβρυα η οχι.σου ευχομαι να ειναι υγιες και πιστευω πως θα ειναι.βεβαια η αγωνια μεγαλη.αν δεν την κανεις απλα παρατεινεις την αγωνια σου.η αμνιο γινεται στον 6ο.σκεψου αντεχεις 3 μηνες να μην ξερεις τι γινεται με το μωρο;να μην μπορεις να χαρεις την εγκυμοσυνη γιατι θα εχεις αυτο το αγκαθι να σε τρωει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin είσαι μια χαρούλα!!! έχεις ξεμπερδέψει :):) Αλήθεια, εσένα τι δεν είχε βγει καλό? Η αυχενική ή οι αιματολογικές???

Άντε να μπαίνεις πιο συχνά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλα τα κοριτσια!!!ελπιζω να ειστε όλες καλά :) εχω μερούλες να μπω κ να σας γραψω διότι τρεχαμε για γαμους,αρραβωνες κλπ...κουραστικό πράγμα κι αυτο...

χτες το απόγευμα καθως ημουν ξαπλωμενη ενιωσα κατι περίεργο χαμηλα στην κοιλιά και αναρωτιέμαι αν απο τοσο νωρις μπορούμε να καταλάβουμε τις ανεπαίσθητες κινήσεις που κάνει το μωρό.Παντως τις μικρες μου τις ενιωσα στην 18η εβδομάδα.ποιος ξερει,όπως κ ναχει παντως πλησιαζει η στιγμη για κλωτσιτσες :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! τι κανετε?

εγω μαλλον κρυωσα απο το ανοιγε κλεισε τα παραθυρα για αν αεριστεί το σπιτι ή... κολλησα ιωση απτον αντρουλη μου (εξου και το ανοιγε κλεισε τα παραθυρα.....) :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..............

Σιγα σιγα θα αρχισουμε ν ατα νιωθουμε τα μπεμπακια μας Εγω ηδη καταλαβαίνω που είναι (δεξια ή αριστερα) αλλα μεχρι εκεί :roll:

Δεν θυμαμαι ποια κοπέλα με ειχε ρωτησει, εβαψα τα μαλλάκια μου με Santa Angelica, χωρις οινοπνευμα, χωρις αμμωνια, χωρις παραμπεν. Ωραια εγιναν το χρωμα πετυχε ακριβως οπως εδιχνε. Ημουν ξανθια και τα εβαψα ξανθο σκουρο σαντρε(σαν ελαφρυ καστανο) και βγηκε πολυ γλυκο. Εχει μια διαφορα στη ρίζα αλλα δεν φαινεται καθόλου ασχημα.

Κουκιδιτσα μου μηπως ειναι το συναχι της εγκυμοσυνης? Εχεεις και πυρετακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χρωμα μου ειναι το ξανθο σαντρε- το ανοιχτο κανω εγω- και βγαινει λιγο σκουρο (οσο μαρεσει, αλλα μετα απο καποια λουσιματα ανοιγει ρε γμτ). Γιουλακι το ξανθο σκουρο σου βγηκε πολυ σκουρο?

μωρε δεν ξερω με γδερνει κ ο λαιμος μου ψηλα, και λεω μαλλον την αρπαξα...θερμομετρο δεν εχω βαλει γιατι το βαζει ο αντρας μου (απο το στομα παιρνουμε θερμοκρασια) και θελει απολυμανση πρωτα...αν δω οτι ζεσταινομαι ή εχω ριγη θα το βαλω.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα αυτο ηταν το χρωμα μου Κουκιδιτσα μου. Τωρα σκουριναν λιγο αλλα βγαινουν τα απο κατω σαν ανταυγιες. Με ενα δυο λουσιματα θα ανοιξει κι αλλο. Ηξερα οτι θα ανοιξει και γι'αυτο προτιμησα το σαντρε γιατι δεν θελω να πορτοκαλίζει καθως ανοιγει το χρωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!

Λοιπόν από την Παρασκευή όλα στραβα και ανάποδα....

Από την χαρά μου για την αυχενική και που είδα το μωρό ξέχασα να σας πω ότι κατά την διάρκεια του υπερήχου ο γιατρός εντόπισε ένα Ινομύωμα 4 επί 2 εκατοστά το οποίο το προσπέρασε σαν να μην ήταν τίποτα...όταν τον ρωτησα τι είναι μου είπε ότι είναι ένα ινομύωμα που βγαίνει λόγω των αυξημένων ορμονών και γύρω στον 5ο μήνα φεύγει...Αν δεν φύγει είπε, θα δούμε :cry::cry::cry:

Εγώ εκανα την έρευνά μου στο ιντερνετ και διάβασα ότι δεν φεύγει αλλά μεγαλώνει συνηθώς στην εγκυμοσύνη και ότι μπορεί να οδηγήσει σε πολλά προβλήματα...Ένα από τα προβλήμα τα είναι ότι δεν θα μπορέσω να γεννήσω φυσιολογικά αν εμποδίζει το μωρό....Για την ώρα είναι πολύ μακρυά από το μωρό...

Με εκνεύρισε και που το πήραν όλοι τόσο ελαφριά και σκέφτομαι (και για άλλους λόγους) να αλλάξω πάλι γιατρό...

Έχετε ακούσει για κάτι τέτοιο? Ποτέ μου δεν είχα ούτε μία κύστη ούτε ένα ινομύωμα εκτός αν είχα αυτό και ήταν πάρα πολύ μικρό και δεν φαινόταν και τώρα μεγάλωσε με την εγκυμοσύνη...Αλλά πριν από 3 εβδομάδες δεν ήταν εκεί σίγουρα...

Θα ανοίξω και σχετικό θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δέυτερο στραβό και ανάποδο είναι ότι από το Σάββατο το πρωί μέχρι και σήμερα νοιώθω ένα πολύ συχνί φτερούγισμα πάνω από τον αφαλό μου (περίου μία παλάμη πάνω από τον αφαλό) που στην αρχή νόμιζα ότι ήταν αρρυθμία της καρδιάς φοβήθηκα αλλά τώρα που το παρακολούθησα αρκετά θεωρώ ότι εντοπίζεται αρκετά κάτω από την καρδιά...

Η μαμά μου λέει ότι είναι το μωρό και ότι επειδή είμαι αδυνατη και μικροκαμωμένη σχετικά, με 'χτυπάει'

εκεί...θα σκάσω πάντως...Σκεφτομαι να πάρω τον γιατρό μου ή να πάω επίσκεψη στο νοσοκομείο...

Έχω συνεχω μεσα στο στομάχι μου 'αδειάσματα' και δεν μπορώ να ηρεμήσω εάν δεν μάθω τι είναι...

Σε περίπτωση που είναι το μωρό..εντάξει τι να πω...έχει λυσσάξει εκεί μέσα...

Εσύ Γιούλη το φτερούγισμα το νοιώθεις πολύ χαμηλώτερα από τον αφαλό??

Ουφ στραβα και ανάποδα όλα...και χθες δούλευα και μέχρι αργά και σήμερα έχω πάλι πολύ δουλεια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην ανησυχεις! Η αδερφη μου γεννησε κανονικα. Για την ακριβεια της ειχε πει ο γιατρος "βλεπω το μωρο και ενα κεφάλι" :geek: Ειχε πάθει σοκ!!

Γεννησε κανονικά και με τη γεννα ο οργανισμος το απέβαλε !

Ναι πιο χαμηλα το νιωθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιούλη σε ευχαριστώ πολύ!!!

Το είχε πριν από την εγκυμοσύνη της ή δημιουργήθηκε κατά την διάρκεια?? Εάν δημιουργήθηκε κατά την διάρκεια, σε ποιον μήνα περίπου και πόσο μεγάλο ξεκίνησε και πόσο έφτασε??

Διάβασα ότι εάν δεν είναι κοντά στο μωρό δεν επηρεάζει την γένα. Και εμένα μακρυά είναι...

Αχ θα ήμουν υπόχρεη αν την ρωτούσες!!! :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ινομύωμα μου βρηκαν και εμενα αλλα κανενας γιατρος δεν εδωσε σημασια. απλα το ανεφεραν. πιστευω αν ηταν κατι σοβαρο θα μου το ελεγαν. αυτο μαλιστα απο τον Μαρτιο που ημουν στο νοσοκομειο με την παλινδρομη.

το εχω ακομα- μαλιστα ο τωρα γυναικολογος μου ουτε σημασια το εδωσε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααα !!!!! για να δω για να δω το τικερακι μου να το φχαριστηθω : ααααχχχ αντε να περνανε οι εβδομαδες !!!

τι νεα ;;

εμενα το συναχι μου συνεχιζει ακαθεκτο... και ειδα και τα λευκα αιμοσφαιρια ανεβασμενα στις εξετασεις μου...αρα ειναι σιγουρα κλασικο κρυωμα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera fouskwkoilitses!!8elw na sas rwtise kati san pio empeire pou eiste! stin arxi tis egkumosunis einai aparaitit na sou paroun kolpiko epixrisma gia mukoplasma,oureoplasma ktl?? emena o giatros mou akoma oute kan pou mou to exei anaferei! i mipws to kanoun argotera? an kserete 8a me voi8ousate!!euxaristw k kali sunexeia se oles tis mellouses manoules!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...