Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

kalispera koritsia mou, pos eiste?

exo meres na mpo alla sas diabaza sta klefta.

lamprini kales diakopes, koita na ksekourasteis k na xareis tin kori sou kai min ta bazeis kato.

xara , exeis apolito dikio gia tis sigkriseis kai gia to poso analonomaste se anousia pragmata.

an8ropaki sigxaritiria gia tin egkimosini esou efxomai kali k teliomini egkimosini.

konna mou , ti kaneis, poli xarika pou diabasa nea sou.

popi mou, o andreas kapoia bradia koimatai kapoia alla ksipnaei, eimaste kapos kalitera. Ta kila sou einai poli kala kai me ti gimnastiki 8a deis beltiosi kai stis leptomereies pou se problimatizoun. Mia xara 8a perasei o giannis me tis giagiades k si 8a xalaroseis ligo.

gai sti soroni pigaina apo ekei einai i mama mou , esi se poio meros meneis?

dimitra pou eisai eisai kala?

Ta nea mou exoun os exis . O andreas exei arxisei apergia peinas den troei eidika to mesimeriano, bgazei dontia kai idiotropies. Apo ebdomada exo adeia kai aisiodoxo na ton stroso .

Exo xasei ola ta kila pou pira piga sta 53 8a i8ela na xaso kai alla tria alla einai adinato giati 8a kano parea ston an8ropaki pao ki ego gia deftero , piga sti giatro kai akousame kardoula. Mallon 8a paroume kai pc stis diakopes opote 8a sas po neotera.

kalo bradi manoules mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

elianaki με το καλό!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χάρηκα πολύ με τα νέα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε πια εβδομάδα είσαι???

Πόπη μου ελπίζω να τα πούμε κάποια στιγμή στο τηλ. Να μου φιλήσεις τον Γιαννάκη !!!!!!!!!!!!!!! Σούπερ τα κιλάκια φιλενάδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μοντελάκι έγινες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λαμπρινή μου ελπίζω στις διακοπές να πάρεις την κατάλληλη ενέργεια κ να περάσεις σούπερ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Σε φιλώ

Χαρουλίνη ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φιλάκια στην μικρή Νάγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Κάντε καμιά βουτιτσα κ για μένα...

Κορίτσια, εγώ έχω λιώσει στην ναυτία.. Δεν μπορώ να φάω τίποτα εκτός από ρύζι, νεκταρίνια, ροδάκινα, κ άσπρα μακαρόνια..Ολα τα άλλα μου βρωμάνε τρελά. Το καλό είναι ότι έχασα αλλά 2 κιλά. Επίσης έχω κ πολλλλλές ζαλάδες. . Πριν 10 ημέρες ακούσαμε καρδούλα κ όλα έδειχναν καλά. Είχα ένα θεματάκι κ ο γιατρός με είχε κρεβατώσει κ τώρα άρχισα λίγο κ σηκώνομαι. Χαλάλι του όλα, γερό να είναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αααα κορίτσια ξεχασα να σας πω...εχω αρχισει κ φουσκώνω κ εχω παθει σοκ :D !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τελικά ειναι αληθεια αυτο που λενε οτι στο δευτερο φουσκώνεις πολυυυυυυ πιο γρήγορα.

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou, exete piasei tis paralies? kala kanete. simera exei treli zesti.

ki emeis mazevoume gia diakopes.

an8ropaki efxaristo poli . Nomizo eimai 7-8i ebdomada , 25 flebari mou eipe oti gennao.

genika den exo simptomata paei kala opos tin proti fora kai den exo anakatosoures , ligo xamilo aimatokriti.

afou kseperases to problima koita aplos na prosexeis.

polla filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρεα,

Elinakk πολύ χάρηκα που έμαθα νέα σου με το καλό και το επόμενο, θα κάνετε νέο θέμα πάλι Φλεβάρη Μάρτη Γεννάτε νομίζω σταθερα ε; φιλια στο μπεμπάκι σου

Antropaki ολα καλα μην αγχώνεσαι θα περάσουν και οι ανακατοσούρες και είναι μια ευκαιρία για δίαιτα κι αυτή φυσικα και τα μωράκια αξίζουν κάθε ταλαιπωρία ρώτα και μενα..

Popi δεν πειράζει θα τα χάσουμε όλα τα κιλά που θα πάνε και εμένα έχουν φύγει τα κιλα και έμεινε η κοιλια αλλα δεν πειράζει φιλάκια στο ζουζούνο σου.

Απο φαγητο πως πανε τα αγγελούδια σας τρώνε τα πάντα; τα αλέθετε ακόμη ή τα πατάτε με το πιρούνι, εμείς παρακαλάμε να ανοίξει το στόμα μόνο ψωμί και μπισκότα θέλει να τρώει κατα τα αλλα με το ζόρυ και με φωνες.

Φιλια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια, τι γινεται? επιτελους καταφερνω να σας γραψω!!!

καταρχην... ΕΛΙΝΑΚΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑ!!! ΟΕΟΟΟΟ!!! αντε και οπως λεει η Λαμπρινη καινουριο θεμα να κανετε με το ανθρωπακι για τον επομενο Φλεβαρη-μαρτη!!! με το καλο! να προσεχετε και καλη εγκυμοσυνη να εχετε!

χθες ητανε της Αγιας Μαρινας!!!... οταν εμαθε πριν 2 χρονια πως ημουνα εγκυος ητανε ημερα της Αγιας Μαρινας!....!!!

Ελινακι μου τα δοντακια ειναι! να εισαι υπομονετικη και στοργικη... οσο μπορεις ... οσο γινεται βεβαια...

η Ναγια δυσκολευτηκε με τα δοντακια... ισως επειδη αργησε να τα βγαλει... οποτε περασαμε λιγο απο ολα τα "συμπτωματα" των δοντιων... 2-3 φορες πυρετος... 2-3 φορες εμετος... 2-3 φορες διαρροιες... γενικοτερα διαιτα.... ειχε χασει και 250 γρ ενω ειχε ψηλωσει και 2 ποντους.... ιδιοτροπιες... να μενει νηστικη και φυσικα να θελει αγκαλιτσες....

σχεδον ολα τα δοντακια τα εβγαλε... βγηκανε ολα(σχεδον) ταυτοχρονα... μεχρι και αιμα ετρεξε που εσχισε το ουλος.... μεχρι και ενα δοντι εσχισε και "ανεβηκε" μεσα σε ενα μονο βραδυ....

υπομονη... τι να κανουμε.... εκτος απο αγκαλιτσες και μουντισαλ ζελε....και λιγο καλπολ...

Λαμπρινη μου, οσο για το φαγητο η Ναγια τρωει απο ΟΛΑ εκτος απο... φρουτα.... ουτε φρουτοκρεμα τρωει ουτε αν την ανακατεψω με μπισκοτοκρεμα.... μιλαμε... τιποτα....!!!

πλεον δεν τα αλεθω.... τα παταω καλα οπως λες... και φυσικα ντοματα-αγγουρακι-κρεας που ειναι πιο επικινδυνα τα κοβω τοοοοσο δα μικρουλικα... δειγματακια... μισου εκατοστου!!!

Ανθρωπακι μου ελπιζω να νιωθεις καλυτερα τωρα... σε καταλαβαινω απολυτα για αυτες τις ζαλαδες που λες...ελπιζω να σου περασουν το γρηγοροτερο.......

φιλια σε ολες και τα λεμε... μην χανεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia saa manoules!elinaki kai anthropaki sigxaritiria!na exete kales egumosunes eyxomai!elinaki egw meno mesa sti rodo alla oi goneis mou menoun asklipio einai ao tin antitheti meria tis soronis!koritsia euxomai se oles kalo kalokairi giati den nomizw na ta katafernw na mpainw sixna douleia mpania parko :roll: ta xw pexsei kai se ligo arxizoun kai oi proponiseis !tha mpainw etsi sta klefta filakia sta moroulinia sas...(bebaia an brw ligo xrono tha mpw kai ayrio :) )filoures!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια κ μωράκια!!!!!!!!!!

όλοι είμαστε καλά κ πολύ χαίρομαι... καλή εγκυμοσύνη στις εγκυούλες, με το καλό κ οι επόμενες...

κορίτσια κ εμείς λίγο πολύ τα ίδια, απεργεία πέινας... φταίει η ζέστη μάλλον...

έχω άδεια κ προσπαθώ να ξεκουραστώ, δυστυχώς δεν θα πάμε πουθενά φέτος, έχουμε θάλασσα όμως κ πηγαίνουμε κάθε μέρα για μπάνια....

φιλιά:!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζενουλα χαιρομαι που ολα πανε καλα.....οσο για τις αναγουλες και τους εμετους υπομονη...θα περασουν σε 2 βδομαδουλες...ειναι πακετο το ξερω :(

στη δουλεια θα ερθεις καθολου;;;το ξερουν;;;

φιλακιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχήν καλησπέρα σε όλες!!!

χαθήκαμε βρε κορίτσια μου...

που να προλάβουμε?

τα μωράκια ελπίζω να είναι όλα καλά!! καλά μπανάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα!

Ουφ εφυγε ο παλιογκαντέμης ο Ιούλιος μου συνέβησαν διάφορα ο πεθερός χάλια στο νοσοκομείο και αναβάλαμε τις διακοπές εγώ εμεινα με το αμάξι και την επόμενη τράκαρα άστα. Αλλα τώρα όλα υπο έλεγχο μάλλον την Πέμπτη πάμε διακοπούλες οεο. Η μικρλη μια χαρα ψιλοτρώμε επιτέλους με δική μου πίεση και όλα καλά.

Φιλια στα μωράκια σας καλά μπάνια και φιλια στις κοιλίτσες που εχουν τα νέα μωράκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη μου, μου φαινεται πως τριτωσε το κακο οποτε ολα πλεον τελειωσαν! αντε με το καλο να πατε ταξιδακι να χαλαρωσετε!

ελπιζω ο πεθερος σου να ειναι καλυτερα και συ να μην τραυματιστηκες στο τρακαρισμα... τα παλιο-σιδερικα επιδιορθωνονται!

υγεια να εχουμε και ΟΛΑ τα αλλα ερχονται σιγα-σιγα!!!

μην πιεζεις την μικρη με το φαγητο, ασε την να τρωει οτι θελει αυτη... μια τα δοντια, η ζεστη, η ορεξη... οπως κι εμεις δεν τρωμε την ιδια ποσοτητα καθημερινα... κτλ.... χαλαρα... οσο γινεται φυσικα! η μανουλα παντα ξερει καλυτερα!!! :P:P:P

οι μανουλες-φρεσκοευγκυουλες ... φιλακια πολλα και προσεκτικα!

καλα μπανια σε οοοολα τα μωρακια!

εδω περα εχει απιστευτη ζεστη...... καυσωνας......και υγρασιαααααααααααααααααααααααα

μου λειπει ο χειμωνας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τελικά φέυγουμε τα καταφέραμε. Ολα είναι οκ ο παππους λίγο χαλια αλλα βγαίνει απο το νοσοκομείο. Κατα τα αλλα έχεις δίκιο Harroulini τρίτωσε το κακό εχει πολύ ζέστη και για αυτό μπορεί η γλυκια μου να μην θελει πολύ να τρώει ειναι και λιτοδίαιτη τι να κάνουμε. Φιλια πολλα στη Νάγια εσέις πότε θα φύγετε και για πού;

ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia mou k kales diakopes se oses fevgoun.

efxaristo poli gia tis efxes sas.

girisa k apo ti deftera pao douleia . o andreas sinexizei tis diakopes sta pe8erika mou. me peiraxe ligo alla k ti na kanei edo mes sto kamini tis a8inas.

Pao kala , den exo enoxliseis kai pros to paron ka8os den exo to moro edo den polikourazomai.

lamprini elpizo na olokliro8ike o kiklos tis gkantemias k mono kala na sou tixoun apo do k piso.

Gia to fai ta perasa ki ego gia polles meres mexri pou pigame diakopes . I giatros mou eipe na tou dino extra gala k na min ton piezo na troei. Eftixos i pe8era mou einai kapatsa k den tis glitonei tora.

konna xareite ti 8alassitsa sas k afto kalo einai arkei na pernate kala. Ki emeis sto tzampa tin bgalame fetos.

haroullini eixes dikio, dontakia itan , exei gemisei oute pou ksero posa ebgale me tin mia k bgazei akoma.

gai na pernas kala

polla filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

Η Ναγια συνεχιζει κ βγαζει τα δοντακια ομαδικα! σχεδον εβγαλε οοολα τα δοντια!

περασαμε λιγο απο οοολες τις "επιπτωσεις" των δοντιων μιας και εβγαιναν οοολα ομαδικα¨... δηλαδη... διαιτα, αδιαθεσια, διαρροια, δυσκοιλιοτητα, εμετοι....αλλα ευτυχως ηταν πολυ λιγο απο το καθενα! μας βοηθησαν πολυ το mundisal gel, calpol και πολλες-πολλες αγκαλιτσες!!!

τωρα βγαινουν οι 2 κατω κυνοδοντες.

τις εμειναν ΜΟΝΟ 4 απο ΟΛΟΚΛΗΡΟ το στομα! υπαρχουν 8 γομφιοι, εβγαλε ακριβως τους 4 ( 1απο την καθε πλευρα, πανω-κατω) και της εμειναν οι αλλοι 4!

http://www.osi.gr(το ειδα απο το site της Ολιβιας!)... την διαβαζω συχνα! μ'αρεσει πολυ ο τροπος που τα λεει... απλα και ... αληθινα!!!

φιλια σε ολες!!!

να'στε οοολες καλα και να περνατε καλα!

υγεια να εχουμε και ολα τα αλλα ερχονται!

χχχ

χχ

χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!!! Μέχρι τώρα ήμουν στο άλλο σπίτι που είναι δίπλα στην θάλασσα για να έχουμε λίγη δροσιά κ δεν είχα ιντερνετ. Έκανε όμως ένα μεγάλο σεισμούλη, πάθαμε κ ζημιές αλλά ευτυχώς που δεν ήμουν εκεί την στιγμή του σεισμού γιατί θα τα είχα παίξει :shock: . Οπότε τώρα επιστρέψαμε στην βάση μας κ θα τα λέμε!!!

Χαρουλίνη υπομονή με τα δοντάκια!!! Τουλάχιστον τα δύσκολα σχεδόν πέρασαν!!! Η Νεφελίτσα ακόμα έχει μείνει στα 6 κ μάλλον κ αυτή όλα μαζί βλέπω να τα βγάζει κ να έχουμε τρελά πανηγύρια :D . Αυτό δεν την πτοεί όμως κ εδώ κ μήνες τρώει τα πάντα κανονικά, ακόμα κ το μοσχαράκι. Νεκταρίνια, ροδάκινα κτλ τα θέλει να τα τρώει μόνη της με την φλούδα. Γενικά από όρεξη, φτου φτου κ εμένα κοντεύει να φάει η μαϊμού. Τις αρέσουν σχεδόν τα πάντα εκτός από την ντομάτα :) .

Ελιανακι πως πας??? Είσαι τυχερή που δεν έχεις ενοχλήσεις, εγώ τώρα λίγο ηρέμησα αλλά πέρασα πολυυυυυ δύσκολα. Ήμουν συνέχεια σε ένα καράβι, μου βρομούσαν τα πάντα κ γενικά ένιωθα άρρωστη. Με είχε κρεβατώσει κ ο γιατρός κ τα είδα όλα. Για πες κανα νεο!!!

Λαμπρινή μου μην σε ανησυχεί εαν δεν τρώει σε αυτή την φάση η μικρή. Μπορεί να ζεσταίνεται, μπορεί να βγάζει δοντάκια κτλ. Πάντως γενικά περνάνε φάσεις. Και εμένα έχει περάσει κάτι φάσεις που έκανα αμάν να φάει. Πως είναι ο πεθερός σου?

bourique, είμαι πολύ καλύτερα σιγά σιγά από τις ναυτίες. Ήταν όμως πολύ σκατά η κατάσταση. Δουλειά δεν θα έρθω, με σταμάτησε ο γιατρός γιατί είχαμε κάποια θεματάκια. Έγιναν όλα τόσο απότομα που ούτε τα πράγματα μου δεν είχα πάρει. Είχα σκοπό να ερχόμουν για λίγο καιρό ακόμα, αλλά ούτε συζήτηση να με αφήσει. Εσύ πως πας? Φούσκωσε η κοιλίτσα πολύ? Φουρφουρίζει το μικρούλη σου? Έμαθες το φύλλο? Αν και αυτή την φορά νομίζω θα σκαρώσατε το κοριτσάκι!!! Πας ακόμα στην δουλειά? Αν περάσεις για κανένα λόγο από Πάτρα έλα από το σπίτι να πιούμε καφέ. Θέλω να σε δω. Μέχρι να γυρίσω θα έχει τελειώσει μάλλον η σύμβαση σου, θα είσαι κ με άδεια κ δεν ξέρω αν θα ξανά βρεθούμε. Θα σου στείλω το τηλ. να μην χαθούμε, γιατί σε συμπάθησα πάρα πολύ :) .

Ιωάννα σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! Τι κάνει η ομορφούλα σου?

Κορίτσια έκανα κ την αυχενική και ευτυχώς όλα τέλεια!!! Το μικρούλη μας είναι μια χαρούλα κ κουνιόταν τρελά (είχα φάει κ σοκολάτα ). Αν κ δεύτερη φορά που ζω αυτή την εμπειρία ένιωθα απίστευτη αγωνία κ συγκίνηση.

Η Νεφελίτσα έχει γίνει κ αυτή ολόκληρο κορίτσι. Είναι πολύ πονηρή, ναζιάρα, μεγάλος μαλαγάνας κ πολύ γλωσσού. Επίσης είναι ξετρελαμένη με ένα αγοράκι 12 ετών :o <<παρακαλώ>>, τον Αντρέα. Ότι κ εάν κάνει όταν περνάει ο Αντρέας σταματάνε τα πάντα κ όλοι οι άλλοι είμαστε <<τυριά>> χεχε. Τρελη αδυναμία,κ πολύ γέλιο, δεν φανταζεστε :lol: .

Μας έχει πολύ απλά ξετρελάνει. . Ξέρετε πως είναι, το ζείτε με τα ζουζουνάκια σας!!!

Αχχ ειχα καιρό να σας γράψω κ το παράκανα. φιλια σε όλες κ καλές διακοπούλες σε οσες τυχερούλες θα πάτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνουν οι γλυκές μανούλες; εμείς συνεχίζουμε διακοπές στο Κιάτο και περνάμε πολύ ωραία η Σταυρούλα φοβάται λίγο τη θάλασσα και κλαιει όταν την βάζω μέσα αλλα της αρεσει πολύ να πλατσουρίζει στην ακρούλα. Και ναι τρωμε επιτέλους τρώμε κανονικότατα τα πάντα απίστευτο ε; μαλλον ειμαστε και συνέχεια μαζί και αυτό της αρέσει. Ο πεθερος βγηκε απο το νοσκοκομειο αλλα το Σαββατο θα χρειαστει μεταγγιση και θα ξαναμπει αλλα ευτυχως είναι κοντα και θα πάει ο αντρας μου Αθηνα για λίγο.

Antropaki τον καταλαβα κι εγω τον σεισμο ήταν καλος το κιατο ειναι απέναντι, το νέο μωρακι ζουζουνίζει απο τώρα στην αυχανική με το καλό να μάθετε και το φυλο όλα καλα θα πανε τα δύσκολα πέρασαν υπομονη. Πολύ γέλιο με τον Αντρέα και την Νεφελη να της δώσεις πολλα φιλακια.

Χαρα μου ολα μαζί βγήκαν τα δοντακια της μικρούλας σου αντε να ηρεμήσει η γλυκουλα αν και ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκε πολύ. Εμεις εχουμε βγαλει 16 δοντια αν και δεν ξέρω πως τα λενε.

Elinak ξεκουρασου τώρα που λείπει ο μικρουλης και όλα μια χαρα με το καλο το μωρακι σου, για καμια αδειούλα μαιμού δεν το σκέφτεσαι μιας και ειναι καλοκαίρι ακόμη; καλα εκανες και τον αφησες εχεις δικιο στην Αθήνα είναι δύσκολα εκει περναει πιο καλα αφου τον προσέχουν δικοι σου ανθρωποι. πολλα φιλια.

Ανυπομονω να ξαναπροσπαθήσω απο Σεπτεμβρη για μωρακι μακάρι να κάτσει αυτη τη φορα.

Πολλα φιλια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,,,,,,,,,,

χαίρομαι που είστε όλες καλά. Εμείς μια χαρά μεγαλώνουμε κ μιλάμε πολύ, δεν σταματάει καθόλου όλη μέρα...μεγάλος παπαγάλος, ότι λέμε το επαναλαμβάνει...

δεν χορταίνω να με φωνάζει κ γενικώς λέει " η μαμά μου" κ εγώ λιώνω :D:D

στη θάλασσα δεν βγαίνουμε, του αρέσει πάρα πολύ κ βρε κορίτσια μη γελάσετε αλλά κολυμπάει κανονικά. Τον κρατώ από τις μασχάλες αλλά χέρια κ πόδια τα κουνάει σαν κολυμβητής...Αφού λέω "λες να έχει κλίση κολυμβητή?" κ η αδερφή μου, μου απαντάει " άλλος παιδί δεν έκανε μόνο η Μαριώ το ΄Γιάννη..." που λέει η παροιμία....το ξέρω ότι ίσως να γίνομαι υπερβολική αλλά τον καμαρώνω , δεν πιστεύω ότι κάνουν τόσα πολλά από τόσο μικρούλια....

φτάσαμε τα 40 μπάνια κ ελπίζω να κάνουμε 5-10 ακόμα. Εγώ έχω αρχίσει κ τα φτύνω βέβαια. Δουλειά, θάλασσα (έχει κ αυτό μια κούραση) κ δουλειές στο σπίτι μέχρι αργά το βράδυ...λίγο πολύ τα ξέρετε...το καλοκαίρι είναι πιο ωραίο αλλά κ πιο κουραστικό, δεν συμφωνείτε?

από φαγητό τα ίδια..ιστορία μου αμαρτία μου....

φιλιά σε όλες τις μανούλες κ στις νέο-πάλι-μανούλες κ σε όλα τα μωράκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να που το ειπαμε, ηρθε κιόλας... 4 δοντάκια ακόμα, εσκασαν μυτη οοολα μαζι κ η γκρίνια δεν περιγράφετε .... :shock: καλημέρα!!!

Κοννα μια χαρούλα ο Τονινη σου!!! Τα μπανάκια είναι οτι καλύτερο, σουπερ ειστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules , pos ta pernate eidika oses einai diakopes?

To triimero pigame pilio k ferame ton andrea Opote piso sto programma . Egine antraki, 2 ebdomades eixa na ton do kai eida polles allages kai kanei polla nea pragmata. Omos apo tote pou girise 8elei na troei monos tou to mesimeriano , de mas afinei na ton taisoume opote ta kobo kommatakia kai troei siga siga apo an ton tsantiso kai na mifaei tipota kalitera na ma8ainei

Xara megeia ta dontakia sas , talaiporeitai i mikroula sou

konna sigoura einai kourasi ta mpanakia k douleia alla toulaxisto elpizo na kourazetai ki o mikros sou kai na koimatai noris gia na prolabaineis na kaneis tipota. Asteri o tonino stin omilia emena kai to mama to ekopse olous giagia mas fonazei.

Lamprini mpravo sti stavroula pou beltiose ti diatrofi tis stis diakopes ta paidia xalaronoun ,.Isos telika tous metaferoume tin piesi tis imeras tis ka8iemerines kai stis diakopes exoume emeis kouragio k afta akolou8oun.Oso gia ti 8alassa de 8elei piesi , opote ais8an8ei etoimi , se ligo kairo 8a 8es na tin bgazeis de 8a 8elei ekeini na bgei apo to nero. Oso gia adeia stin 1h egkimosini den eleipsa oute mia mera kai tora akoma den exo pei tipota akoma. eimai se idiotiko tomea k den paizoun tetaoia edo.Edo 8elo na paro mia mera adeia gia afxeniki k den mporo. Alla 8a apo ti deftera k as ta bgaloun pera mia mera.

An8ropaki prepei na pires megali tromara me to seismo. Eftixos pou leipate. Ego den exo kamia enoxlisi ksexnao oti eimai egkios aplos prosexo ligo me tis douleies k ta bari.

polla filakia se oles k kales bouties .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

γεια σας μανουλες γλυκες, πως ειστε?

περνανε τοοοοοοοσο γρηγορα οι διακοπες..... οι μερες... οι ωρες μαζι με την κορουλα μου/...... το ξερετε φυσικα....

σε λιγες μερες επιστρεφω δουλεια και πολυ θα μου βαρυ-φανει... τωρα θα μου κοψουν κ απο τον μισθο.... αστα...

φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα στις όμορφες μανούλες πώς είστε εμείς μεγαλώνουμε και με εχει τρελαννει κάνει κάτι κόλπα μου έρχεται να την φιλάω όλη μέρα...

Χαρα μου καλή επιστροφή και προσαρμογή με γεια τα δοντάκια για όλους μας είναι πολυ δύσκολο να αφήνουμε τα αγγελουδια μας αλλα τι να΄κάνουμε τα εχω ψάλει στους γονείς μου που δεν είναι πλούσιοι αλλα και παλι δεν καταφερα κάτι...

Antropaki μου όλα καλα ε φούσκώνει η κοιλίτσα με το καλό ετοιμάσου για μπέμπη.

Ελινακι πραγματικο αντρακι ο Ανδρεας σου ε με το καλό και το αδερφάκι του να προσέχεις και να μην κουράζεσαι όσο μπορέις.

Κοννα μιλατε κανονικα εσεις ε; εμεις το παλεύουμε αλλα καταλήγουμε σε κάτι κινέζικα τα βασικά πάντως τα λεμε μια χαρα.

Πολλα φιλια σε όλες

ΚΑΛΕ Η ΠΟΠΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? ΦΙΛΙΑ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ ΠΟΠΗ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti egine koritsia mou ti mou kanete

piga gia afxeniki den bgike poli kali , itan konta sto orio alla telika oi aimatologikes bgikan poli kales k de 8eloun na kano amnioparakentisi.

Mpikan ston 4o den eixa zalades k ta loipa.

O andreas exei ginei tarzan . Prox8es bgike apo tin kounia ki eftixos den xtipise.

Apo xtes ksekinisa ekpaidefsi ston ipno tou giati den paei allo.

Episis den poli8elei na ton taizo , 8elei monos tou opote alla troei alla petaei.

Polla filia manoules mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ελινακι μου, τελικα ολα οκ με την αυχενικη? θα κανεις αμνιοπαρακεντηση? αντε με το καλο, ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!

υπομονη κ δυναμη...

δοκιμασε το βιβλιο "κοιμησου παιδι μου"....

η κορουλα εχει γινει... ολα μαμα και μαμα φωναζει και ολο εμενα θελει....

φαση ειναι κ θα της περασει...

φιλια στα υπολοιπα μωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου, είπες να ετοιμαστώ για μπέμπη??? Πως κ έτσι??? Λες επειδή φούσκωσα από νωρίς :lol: ???

Είδα φωτο της μικρής σου στο face, μεγάλωσε πολύ κ είναι μια γλύκα!!!!

Αλήθεια η Πόπη μας που είναι?????οεεεοοο???

elinakki, Πόσο βγήκε η αυχενική, όταν λες κοντά στο όριο? Αφού δεν ζήτησαν αμνιο, όλα είναι πολύ καλά!!! Είδες κ το νινάκι σου!!! Δεν είναι απίστευτο πόσο γρήγορα μεγαλώνουν??? Εγώ περιμένω την Β επιπέδου τώρα με αγωνία!!!

Μια χαρά ο Αντρέας, που θέλεις να τρώει μόνος του. Μεγάλωσε γιαυτό!!! Και εμένα μόνη της τρώει τα πάντα. Εντάξει, καμιά φορά τα κάνει λίγο κωλ.....ς, ειδικά προς το τέλος που έχει χορτάσει κ αποφασίζει να ταΐσει το τραπεζάκι της, το πάτωμα, το σκύλο, τα μαλλιά της κτλ :lol:..

Χαρουλίνη, είναι πράγματι η φάση της μαμάς!!! Και εμένα μου λέει συνέχεια <<μαμάκα αγκαλισα>> και εγώ λιώνω κ κάθομαι όπου βρω για να την πάρω, μιας κ δεν κάνει να την σηκώνω συνέχεια τώρα. φιλάκια στην Νάγια σου!!!

Τα νέα μου είναι ότι έχω μια παλιοωτιτιδα που με ταλαιπωρεί τρελά. Πήρα κ αμοχιλ τελικά, δεν την γλίτωσα :( . Η μικρή είχε κρυώσει, δεν κοιμόταν καλά κ τα είχα παίξει εντελώς. Σιγα σιγά συνερχόμαστε..

φιλιά σε όλες.

P.s Θέλω επείγοντος έστω και 2-3 μερούλες διακοπές με τον αντρούλη μου, οι δυο μας... απο οταν γεννηθηκε η Νεφελιτσα δεν την έχουμε αποχωριστεί ουτε μια μερα, αλλα νομίζω οτι πρέπει να βρεθούμε λιγο οι δυο μας

ps. An παω κάπου εστω για 2-3 μερες, θα ριξω και κάτι απίστευτους υπνους :D !!!

Καληνύχτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...