Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! :D:D

Χτες με πέταξε και δεν με άφηνε να ξαναμπώ..τα νεύρα μου... :twisted::twisted: Εσείς μπαίνατε,γιατί εγώ δεν μπορούσα??? :evil::evil::evil::evil::evil:

Για τα πιατάκια,δεν ξέρουμε από που μας έρχεται κάθε φορά....έλεος τι να πω! :?:?

Πάω να ετοιμαστώ για τον γιατρό...κατά τις 9 παρά είκοσι θα φύγουμε!!! ;)

Θα σας πω μετά νέα!!!Ελπίζω να μπαίνω! :shock:

Φιλάκια!!! :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυρίσαμε και εμείς από τον παιδίατρο!!!! :D Όλα καλά,κάναμε εμβόλιο,έκλαψε για 2

δευτερόλεπτα και μετά γέλαγε!!! :D:D

Είμαστε 68 πόντους,7550 και 43,8

κεφαλάκι!Βάρος δεν πήραμε πολύ,300 γραμμάρια :cry::cry: μου είπε δεν ανησυχούμε

γι'αυτόν τον μήνα αλλά τον άλλο πρέπει να πάρουμε πάνω από 400.Για το δοντάκι,έσκασε μόνο η μυτούλα,πότε θα βγει ολόκληρο δεν ξέρουμε. :shock::shock:

Ξεκινάμε χορτόσουπα από αύριο!!!!Και ξαναβάζουμε το

ρυζάλευρο,το βιολογικό όμως.Δεν κάνει να πίνει μόνο γάλα,υπάρχει

κίνδυνος παλινδρόμησης μου είπε! :roll::roll:

Πιστεύει ότι με τα φρούτα και την χορτόσουπα δεν θα έχουμε πρόβλημα δυσκοιλιότητας.Για να δούμε. :?:? Αν έχει θα ξαναμιλήσουμε.

Κάθεται αρκετά καλά και να τον βάζουμε συνέχεια.Με τη δερματίτιδα τώρα με τα κρύα να βάζουμε 2 φορές την ημέρα κρέμα.Τζάκι,επιτρέπεται αν δεν καπνίζει,οπότε ναι!!!! [smilie=blob10.gif][smilie=blob3.gif][smilie=blob6.gif][smilie=blob9.gif]

Νερό να του δίνω και θα συνηθίσει σιγά-σιγά.Όχι χυμούς πορτοκάλι και τέτοια.Να κάνει 5 γεύματα την ημέρα γιατί είχε κάποιες φορές που έκανε 4.

Ευτυχώς περάσαμε πρώτοι στον γιατρό αν και δεν είμασταν γιατί είχε άρρωστα παιδάκια. ;)

Πάω να κάνω ένα καφεδάκι ζεστό ~o) ,ο Βελισσάριος κοιμάται!Α,του άρεσε πολύ το όνομα μας!!! ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Μαρβελ να ζησετεεεε......γινατε κι εσεις 6 μηνων. Αυριο εμεις!

Μοντελο ο Βελισσαριος. Εμεις τοσα κιλα ειμασταν αρχες Αυγουστου. Την ζυγισαμε με την Ολγα στην Καρυστο και το θυμαμαι.

Αχ τι μου θυμισες.....οτι εχουμε και εμεις εμβολιοοοο. Παλι θα κλαιει το παιδακι μου. Πολυ μιγιαγκικτο ειναι το κοριτσι μου. Με το παραμικρο φοβαται , τρομαζει και κλαιει.

Χτες ειχαμε χαλια βραδια. Ξυπνησε στις 12,30 και μεχρι τις 2,30 με πεθανε. Πανω που ελεγα , οτι τωρα την κοιμησα, με το που την αφηνα απο την αγκαλια μου , στο κρεβατι της, ξυπνουσε και φτου κι απ την αρχη.

Και κλαααααμαααα η κυριααα. Ουτε πιπιλα δεν ηθελε το σκατιαρικο. Με εσκασε.

Τελικα?? Με καταφερε και κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα. Διαφορετικα δεν υπηρχε περιπτωση να κοιμηθει και εγω ηδη σερνομουν απο την νυστα.

Ξυπνησε αλλες 3 φορες μεχρι τις 8.30 , αλλα ηταν γρηγορο πιστολι. Μαμ και αμεσως υπνος.

Γιατι να μην ειναι και η δικια μου , σαν τα δικα σας?? Γιατι να μην κοιμαται καθολου ρε γμτ??

Ουτε μερα, ουτε νυχτα. Εχω λαλησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιζάκι μου,καλημέρα! :) Ευχαριστούμε πολύ!!!

Πότε έχετε εμβόλιο?? :roll:

Εμένα μου φαίνεται αδύνατος...είμαστε λίγο παρακάτω από το μέσο όρο...λίγο πήρε,ανησύχησα. :cry::cry::cry: Μου είπε να μην αγχώνομαι,θα δούμε τον άλλο μήνα.Το ύψος καλό μου είπε.Πήρε 2 πόντους. :):) Κεφάλι ηπειρώτικο έχουμε!!!! :lol::lol:

Ήθελε τη αγκαλίτσα της μαμάς μωρέ...!! :D:D Θηλάζεις,πιστεύω παίζει πολύ ρόλο.Μακάρι να τα είχα καταφέρει και εγώ...μπορεί να είναι δοντάκια.Αύριο ξεκινάτε φρουτάκια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marvel εμβολιο κατα τις 19 του μηνα θα κανουμε.

Αυριο ξεκιναμε , αλλα δεν την βλεπω να τρωει. Αφου δεν τα φαγε προχτες, θα τα φαει αυριο? Δεν νομιζω.

Λεω να της βαλω το αχλαδι μεσα στο ρυζαλευρο μηπως και το δεχτει καλυτερα. Αυτο μου το ειχε προτεινει και η μια απο τις παιδογαστρεντερολογους ( λεξη σιδηροδρομος) που επισκεφτηκαμε , οποτε λεω να το δοκιμασω.

Εγω θελω να φαει κατι οπωσδηποτε, μπας και μειωθουν οι θηλασμοι, γιατι ολη μερα ειμαι με ενα βυζο εξω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Και απο ρυζαλευρο πηρα το frezylac της frezyderm . Ειναι βιολογικο , ολικης αλεσεως.

Χτες πηγαμε carrefour και στα μπλεντερ ειδα ενα izzy των 600 watt 33 euro.

Σε στυλ μακρυναρι, οπως αυτα που λεγαμε...χαχαχαα.

Μωρε καλο μου φανηκε, αλλα δεν ειχε αλλα κομματια...ειχαν τελειωσει. Η κοπελια εκει , ειπε οτι θα ξαναφερουν. Εγω σκεφτομαι να πεταχτω και σε κανενα ακομα carrefour μηπως σταθω τυχερη και βρω.

Και αυτο λογω της διαφημισης που εκανε η marvel στην izzy :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημέρα!marvel μια χαρά ειστε μην ανησυχεις και το κεφαλάκι τι υπονοεις ηπειρωτικο?γιατι και εμενα καταγωγη απο Αρτα κρατάω αλλά το κεφαλάκι μου μια χαρά ειναι μικρουτσικο... :-o

να τα 1000σετε!!!!

Εμένα η μικρη τουφα επεσε χθες για υπνο, μία φορα ξυπνησε,ουτε που κουνιοτανε,ισως επεσε σε νιρβάνα απο το εμβόλιο.παντως χθες με το που μπήκαμε στην παιδιατρο εκανε σαν υστερικο απο το κλάμα...απο το πολυ ζορισμα πεταξε κοκινιλες στο προσωπο.ουτε να τη σφαζαμε! 3:-O

τωρα εστειλα τον αντρα μου στον κωτσοβολο να μου πάρει και εμένα το izzy ,θα παρει το σωστο αραγε?

θα πάει και απο τα βιολογιακα να παρει φρουτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kαλημέρα!marvel μια χαρά ειστε μην ανησυχεις και το κεφαλάκι τι υπονοεις ηπειρωτικο?γιατι και εμενα καταγωγη απο Αρτα κρατάω αλλά το κεφαλάκι μου μια χαρά ειναι μικρουτσικο... :-o

να τα 1000σετε!!!!

Εμένα η μικρη τουφα επεσε χθες για υπνο, μία φορα ξυπνησε,ουτε που κουνιοτανε,ισως επεσε σε νιρβάνα απο το εμβόλιο.παντως χθες με το που μπήκαμε στην παιδιατρο εκανε σαν υστερικο απο το κλάμα...απο το πολυ ζορισμα πεταξε κοκινιλες στο προσωπο.ουτε να τη σφαζαμε! 3:-O

τωρα εστειλα τον αντρα μου στον κωτσοβολο να μου πάρει και εμένα το izzy ,θα παρει το σωστο αραγε?

θα πάει και απο τα βιολογιακα να παρει φρουτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ δεν έχω μεγάλο κεφάλι,βέβαια είμαι και μισή Κύπρια! ;);):P:P

Για τον Βελισσάριο λέω,δεν έχει και μικρό κεφάλι... :lol::lol: Μας το είπε και ο γιατρός!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Πω,πω διαφήμιση που έκανα!!!! :lol::lol::lol::lol: Πάντως είναι πολύ καλό!!! :D:D

Φάγαμε πάλι παραπάνω από το μισό πιάτο!!!Με το εκπαιδευτικό ποτηράκι,τέλεια!!!Μας άρεσε,το έπιασε μόνος του και ήπιε 10 ml!!!Σε λίγο θα του το ξαναδώσω!!!Τώρα τον έχω στο πάρκο,ευτυχώς κάθεται!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααααα!!!!! Τί κάνετε;;; Μπουνίτα, το διάβασα το σάιτ. Βέβαια, έλεγε ότι υπάρχει πρόβλημα αν γδαρθεί το πιάτο ή αν το βάλεις σε φούρνο μικροκυμάτων. Νομίζω ότι είναι μηδαμινός ο κίνδυνος αλλά πρόλα αυτά θα ψάξω μήπως βρω από άλλο υλικό.

Ιζάκι, είσαι σίγουρη ότι ξυπνάει για να φάει; μήπως είναι δοντάκια κι απλώς ανακουφίζεται με το φαγητό; Κι εμένα ξυπνάει αλλά όχι για να φάει. Ο δικός μου βέβαια ούτε καν ανοίγει τα μάτια. Ξυπνάει και κλαίει επειδή πονάει, του βάζω πιπίλα και ξαναπέφτει. Αλλά δεν είμαστε και το μέτρο. Εδώ χθες κοιμήθηκε 9:30, μάλιστα τον πήρε ο ύπνος στο καρεκλάκι την ώρα που τον τάιζα :o και ξύπνησε στις 10 το πρωί! Πηγαμε βόλτα με το καρότσι και ξανακοιμήθηκε κανα μισάωρο!! :shock::shock::shock:

Ευτυχώς όμως που κοιμάται τόσο γιατί όσο είναι ξύπνιος, όπως τώρα ας πούμε, δε βάζει γλώσσα μέσα!!! Τα αυτιά μου έχει πάρει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσα!!! Να΄μαι και εγώ!! Αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβάσω όλα καλέ!! Πότε γράψατε τόσες σελίδες;;; Θα διαβάσω μόνο τις τελευταίες στα γρήγορα!!

Izaki μου καλό, δεν σε ξέχασα σήμερα αλλά δεν πρόλαβα να σε πάρω τηλέφωνο από την δουλειά γιατί έχω ΠΗΞΕΙ!!!!!!!!!!!!! Περιμένανε βλέπεις σαν τρελοί να επιστρέψω για να μου φορτώσουν δουλειά!! Θα σε πάρω όμως γιατί μου έχεις λείψει!!!

Pepitaki, ΕΥΤΥΧΩΣ σχολάω νωρίς!! Είναι λίγο ζόρι το πρωινό, αλλά τουλάχιστον 13.15 έχω φύγει!! Νομίζω πάντως ότι βολεύει πιο πολύ το μεσημεριανό γιατί εγώ έτσι και αλλιώς ξυπνάω το πρωί για να ταισω τον Χαρούλη!!

Αφήστε που ενώ αρχικά το σενάριο ήταν να κρατήσει η μανούλα μου τον Χαρούλη για λίγες μέρες μέχρι να προσαρμοστώ εγώ στην δουλειά... δεν μας έκατσε, και τελικά ο Χαρουλάκος μου είναι από την Πέμπτη στον παιδικό!!!!

Την Πέμπτη κοντευα να πεθάνω από το άγχος μου... αλλά τελικά πολύ κακό για το τίποτα!!

Ευτυχώς ο Χαρούλης είναι πολύ καλόβολος και γελαστός με όλους και έτσι δεν είχε πρόβλημα!

Εντωμεταξυ επειδή τις περισσότερες ώρες το πρωί κοιμάται, δεν μένει και πολύ ώρα μακριά μου από τις 8 μέχρι τις 13.30 που τον παίρνω πίσω! Μόνο ένα γάλα του δίνουν και τίποτα άλλο, γιατί τους είπα ότι την φρουτόκρεμα θέλω να του την δίνω εγώ το μεσημέρι! Έτσι τρώει την φρουτόκρεμα στις 2 και την κρεατόσουπα στις 5!

Α! Το άλλο δεν σας το είπα! Κάθε βράδυ πια τον έχουμε πελατάκο στο διπλό το κρεβάτι!!! Τον βάζω κοιμισμένο στο δικό του... και μόλις πάρει χαμπάρι ότι δεν είναι στο διπλό... κλάμα............. μέχρι που μόλις ακουμπήσει στο διπλο κρεβάτι ξεραίνεται μέχρι το πρωί!!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολγάκι και η δικια μου θελει να μας παρει το κρεββατι μας και να μας δωσει την κουνια... :D:D

izaki μαζι θα ξεκινησουμε αυριο τα φρουτα...εμεις :D μισο μηλα :D ρά :D κι.

η παιδιατρος μου ειπε να της δωσω όσο θελει και μετα στο στηθος για γάλα.

ετσι κανετε και εσεις?

Υ.Γ. μη με βριζετε που όλο ρωτάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααα!!!!!

Πεπιτακι μου, σιγουρα θελει μαμ η μικρη μου. Εχω δοκιμασει τα παντα ....τι πιπιλα της δινω. τι αγκαλιτσα της κανω, μεχρι και υποθετο της εβαλα μια μερα , για την περιπτωση που ειχε πονους απο τα δοντακια. Αλλα το κλαμα κλαμα και η μασα μασα!!!

Ειπα οτι πηγα στο δωματιο με τον αντρουλη μου?? Αμ δεεεε. Δυο νυχτες κρατησε η χαρα μου. Απο προχτες η μικρη ξυπναει και οτι και να κανω, δεν λεει να ηρεμησει και να κοιμηθει στο κρεβατι της. Την κοιμιζω και με το που την ακουμπαω στο κρεβατι της , ξυπναει και κλαιει.

Η δικια μου βεβαια δεν θελει το διπλο κρεβατι που κοιμαμαι με τον μπαμπα της, αλλα τον καναπε κρεβατι που κοιμαμαι διπλα της. Με το που την παιρνω αγκαλιτσα οπως ειμαστε ξαπλωμενες στο πλαι, κλεινει ματι και τεζαρει το σκατοοοο , με την μια!!!

Εμενα θελει μαζι της. Δεν την γλυτωνω με τιποταααα!!!

Ολγακι μου!!! Τελικα δεν τον κρατησε η μαμα εε?? Τουλαχιστον σταθηκατε τυχεροι και βολευτηκε ο μικρουλης στον παιδικο χωρις παρατραγουδα!

Τηλ παρε οποτε μπορεσεις βρε....μην αγχωνεσαι.

Μπουνιτακι, εμενα μου ειπε τις δυο πρωτες μερες 1 αχλαδι και θηλασμος. Τις επομενες δυο μερες, 2 αχλαδια χωρις θηλασμο.

Καλα τα λεει αυτη....αλλα αν η μπεμπα φαει το αχλαδι, εμενα να με χε.@#^τε!!

Το πηρες το izzy? Εκεινο που ειναι σαν μουλτι μονο, η μαζι με το μακρυναρι πακετο??

Εγω χτες ηταν να παω , αλλα δεν μας αφησε η μαφια.....ειχε πολυ γκρινια και κλαμα, για αλλη μια φορα :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααα μανούλες!

Μαρβέλ ωραία νέα!!!Μια χαρά το παπάκι το βρίσκω!!!

Συμπεθέρα γιατί να σε βρίσουμε καλέ???Το πολύ πολύ να αρχίσουμε να σε χρεώνουμε για τις ερωτήσεις..χαχαχαχαχαχαχαχαααααα!!!! :lol::x:-p

Και να μη σου το έλεγε η παιδίατρος να είσαι σίγουρη οτι δεν το ξεχνάνε τόσο εύκολα το βυζί!Στην αρχή οι τροφές συμπληρώνουν τον θηλασμό/μπιμπερό μέχρι να το αντικαταστήσουν.

Μην την αφήσεις να πεινάσει πολύ για να της δώσεις κάτι καινούριο..Αν δεις και δεν κρατιέται και πεινάει, δώσε της λίγο γάλα και μετά το φρούτο.

Ρε κορίτσια...τι μούχλα είναι αυτή....Βρέχει , ούτε ξέρω πόσες μέρες εδώ....Θέλω να βγω μια βόλτα με τα πόδια κ δεν μπορώ..!Ουφφφφφφφφφ!Γκρίνιαααααααα!!

Ολγάκι!!Τι καλό παιδάκι εχειιιιιιιιις!!!Μπράβο βρε κορίτσι που όλα πάνε καλά!! :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κ απο μένα!!!

Πήγα κ πήρα κ γω μπλέντερ μιας κ θα ξεκινήσουμε τρωφές απο την άλλη εβδομάδα (επιτέλους) απο το πράκτικερ με 35ευρω της budget κ μετα είδα οτι εχει με 25(μισή τιμή)της Morris αλλά ήταν ήδη αργά είχα φύγει....εχει πάντως σχετικά καλές τιμές για μικροσυσκευες τέτοιου τύπου αν θέλετε..

Την Δευτέρα πάμε παιδίατρο για εμβόλιο κ να μας πει πόσο μεγαλώσαμε, εχει ενα ψιλο μπουκωματακι κ του βάζω ορο συνέχεια αλλα ελπίζω εκεί να μείνει κ να μην έχουμε τιποτα χειρότερο..

Πήγα σε 2 βρεφικούς στα Μέγαρα κ κατέληξα στον έναν που είναι πιο καινούριο κτήριο κ μου άρεσε περισσοτερο σε συγκριση με όσους είχα πάει, ευτυχώς γιατί είχα μεγάλο αγχος σε λίγο που θα ξεκινήσω δουλειά που θα το αφήνω..το μονο κακό είναι οτι τον αυγουστο κλεινει ο σταθμος κ θα μου είναι δυσκολο-αδύνατο να παρω άδεια ολο το μήνα..χμχμχμ βλέποντας ομως μέχρι τότε έχει ο Θεός..

Τον έβαλα κ στο δωμάτιό του την Κυριακή κ απο τότε μου κοιμάται πιο ήσυχα νομίζω, δεν έχει θορύβους που κάναμε εμεις όταν σηκωνόταν ο άντρας μου για δουλειά η εγώ πχ να κάνω δουλειες...με την ενδοεπικοινωνία μια χαρούλα τον ακούω αν κάνει κιχ κ ειμαι σε ετοιμότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!! [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif] [smilie=icon_flower.gif]

Τι μου κάνετε???Εμείς καλά!!!Κοιμηθήκαμε και ξυπνήσαμε τις στάνταρ ώρες,χέσαμε!!!! :D

Ολγάκι,μπράβο που πάνε όλα καλά!Και έτσι να συνεχίσουν! ;);)

Μπουνιτάκι,έπρεπε να είχες face,στην ομάδα μας να δεις ερωτήσεις που κάνουμε!!!Δεν παιζόμαστε! :P:P:P:P:P:P:P:P:P Να της δώσεις στήθος και μετά.Και εγώ τις πρώτες μέρες,του έδινα γάλα μέχρι που χόρταινε και δεν ήθελε!!!

Δήμητρα,μια χαρά με τους παιδικούς!!!Και εκεί που δουλεύει η αδερφή μου,κλείνουν τον Αύγουστο.Θα μπορέσεις να βρεις τρόπο??Κάμια θεία??? :roll::roll::roll:

Ιζάκι,εμένα ο δικός μου μπορεί να μην θέλει να κοιμάται στο κρεβάτι αλλά εκτός από το πρωί και το βράδυ,δυσκολεύεται να κοιμηθεί και κοιμάται στην αγκαλιά....Το καθένα το χάβα του!! :lol:

Jona,ευχαριστώ!! :D

Σήμερα θα φάμε πρώτη μέρα χορτόσουπα!!!!!!! :D:D:D:D:D:D

Καλή αρχή Ιζάκι και Μπουνίτα,περιμένουμε νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια.... ενω στην αρχη εδειχνε να τις αρέσει...στην 4 κουταλία το κλείδωσε το στόμα..δεν ξέρω σαν να παίζει,ήθελε να πάρει και το κουταλάκι...πήγε να τις μπει και το κουταλι στο μάτι ετσι που εκανε μπροστα!χιχι..πλάκα εχει :D:D

Τις εδωσα γάλα,να δοκιμάσω ξανά σε λίγο με την φρουτόκρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτα αστο για σημερα...μην την πιεζεις. Τουλαχιστον εγινε η πρωτη συναντηση με το φρουτο

Εγω ειχα κανει δυο αποτυχημενες προσπαθειες τις προηγουμενες μερες και αυτο για να ερθει τουλαχιστον σε επαφη με το φρουτο και το κουταλι.

Τελικα σημερα εγινε το απιστευτο....εφαγε ενα αχλαδι μεσα σε 10 λεπτα!!!!!

Οκ τωρα μπορειτε να με χε@#τε :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνίτα,τα πήγε πολύ καλά για πρώτη μέρα!Εμένα μου είχε πει ο παιδίατρος 3-4 κουταλιές για την πρώτη μέρα και από τη δεύτερη όσο θέλει!!!Μπράβο σας!!!!! :D:D:D:D:D:ymapplause::ymapplause::ymapplause:

Ιζάκι,σούπερ η μικρή!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;););););) Μπράβοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:ymapplause::ymapplause:

Και εμένα έφαγε μήλο-αχλάδι-μισή μπανάνα!!!Με μανία μπορώ να πω!!! :lol::lol: Αύριο λέω να βάλω και λίγο ροδάκινο!!! ;);)

Σε λίγο θα κάνω και τη χορτόσουπα!!Έχω άγχος!!! :?:?:?

Εμένα κοιμήθηκε τώρα σχεδόν αμέσως γιατί από το πρωί δεν κοιμήθηκε καθόλου,όλο παιχνίδια ήθελε!!! :D:D:D:D:D:D

Έβρεχε ασταμάτητα,ευτυχώς τώρα σταμάτησε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο η μικρή σου ιζακι!

τελίκα το χλαπιακιασα εγω.. =p~ ..εαν ειναι να τα τρωω εγω θα γινω γουρούνα.... :@)

to μουλτι μια χαρα δουλειά εκανε πάντως,εβαλα λιγο νερακι μεσα. 25,90 ευρω στον κωτσοβολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από δω!!! Επιτυχία το αχλάδι, ε;;; Μπράβο!!! Μαρβέλ, βρίσκεις ακόμα ροδάκινα; Πρέπει να είναι τα τελευταία, ε; Εσείς που θηλάζετε δεν δώσατε καθόλου ρυζάλευρο; Ο δικός μου τελικά μπορεί να έκανε κι από το γάλα. Μου είπε η παιδίατρος αν ήθελα να του έδινα το frezylac2 που ήταν ίδιο με το ρυζάλευρο που του έδινα (βιολογικό) μπας και το τρώει πιο εύκολα αλλά και τώρα που κόψαμε το ρυζάλευρο επειδή ζοριζόταν με τα κακάκια, χθες που δεν του έδωσα χαμομήλι πάλι σφιχτούτσικα έκανε, οπότε του έπεσε μάλλον βαρύ το γάλα. Και μου είπε ότι σίγουρα και το Almiron2 θα του έπεφτε βαρύ οπότε θα πάρω το aptamil2. Για να δούμε. Από βδομάδα θα αρχίσουμε κι εμείς φρουτάκια και πιστεύω θα στρώσει.

Με τη δουλειά προβληματίζομαι. Αναρωτιέμαι μήπως τελικά είναι προτιμότερο να φεύγω νωρίτερα παρά να πηγαίνω αργότερα. Έτσι θα είμαι το πολύ 2 σπίτι και θα προλαβαίνω να του δίνω πχ τη χορτόσουπα. Ενώ το πρωί έτσι κι αλλιώς κοιμάται αυτός. 9-10 ξυπνάει! Απλώς σκέφτομαι το πρωινό ξύπνημα.... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεπιτα εγω δεν εδωσα ρυζαλευρο.Και εγω πιστεύω καλυτερα ειναι να φευγεις πιο νωρις.

το πρωινο ξυπνημα.... η πρωτες ημερες θα ειναι βαρβαρες.

[-(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...