Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ 2010!!


Recommended Posts

μμμ εμένα ο γιατρός μου είπε μάλλον κοιλιακά αλλά αν χρειαστεί (πχ αν δεν φαίνεται καλά) τότε και κολπικά...δεν εχω κάνει ακόμη δεν ξέρω, τα κορίτσια τα άλλα θα ξέρουν καλύτερα...

Κάνε μωρε αποτρίχωση αν είναι για τσακα τσακα για να είσαι σίγουρη...αχ ωραία και νόμιζα ότι ημουν η μόνη που είχε τέτοιες ανησυχίες (της αποτρίχωσης) πριν τον γιατρό :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νένα έχω διαβάσει ότι στην εγκυμοσύνη μπορεί να έχει μια γυναίκα διάρροια ή δυσκοιλιότητα...Εγώ έχω το 2ο και εσύ το 1ο...

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να αποφεύγεις (για την ώρα) τα πολλα πολλα λαχανικά και να τρώς πιο στερεα φαγητά και φυσικά να ρωτήσεις και τον γιατρό σου.

Δεν πιστεύω ότι κάνεις κάτι λάθος ούτε ότι είναι απο μινι τροφική δηλητηρίαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha εγω μια ειμαι δυσκοιλια μια με διαροια δεν ξερω τι συμβαινει,αλλα φοβαμαι μηπως εχω κανενα μικροβιο στο εντερο,μηπως ειναι κατι κακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NΕΝΑ εγω εχω,πως να το πω, "μαλακες" κενωσεις...οχι εντελως διαρροια :oops::oops::oops:

ΡΑΝΙΑ σε μενα η αυχενικη εγινε με κοιλιακο υπερηχο...δεν εχω ακουσει για ενδοκολπικο :roll::roll:.Ισως αν δε μπορει να δει καλα ο γιατρος απο την κοιλιτσα;;;Δεν ξερω.... Καλα αποτελεσματα!!!!!

Παντως κ εγω εχω το ζορι της αποτριχωσης πριν τον γιατρο..

Ειδατε το ρεπορταζ της Στεφανιδου για τα παρατημενα (τι ασχημη λεξη) νεογνα στο Ελενα;;; :cry::cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νένα αν ανησυχείς για μικρόβιο στο έντερο τότε παρακολούθησέ το για 2-3 μέρες και πήγαινε στον γιατρό σου για να σου γράψει εξετάσεις. Έτσι και αλλιώς δεν θα είναι κάτι σοβαρό!!!

Εγώ αυτό που σκεφτόμουν τώρα είναι το εξής: Όταν (επιτέλους) χειμωνιάσει και πέσει η θερμοκρασία και αρχίσουν τα κρυολογήματα θα πρέπει να προσέχουμε πολύ παραπάνω σε σχέση με άλλες χρονιές γιατί δεν θα μπορούμε να πάρουμε κανένα φάρμακο και θα είμαστε και περισσότερο επιρρεπείς...

Όταν βέβαια πέσει η θερμοκρασία γιατί εδώ είχε μινι καύσωνα χθες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha θα πρεπει να ειμαστε πολυ προσεκτικες σιγουρα αλλα με το γιατρο μου που μιλησα επειδη εμενα συνηθως με πιανουν αμυγδαλες μου ειπε οτι οι εγκυμονουσες μπορουν να παρουν αντιβιωση συγκεκριμενη χωρις να επηρεαζεται το μωρο!!!Εδω αλλες γυναικες ξερω που κανουμε ενεσεις κορτιζονης για προβληματα που εχουν στην μεση τους,απλα πρεπει να ειμαστε λιγο περισσοτερο προσεκτικες,να μην ερχομαστε σε επαφη με ατομα αρρωστα,και να ντυνομαστε οπως νιωθουμε καλυτερα,οχι σαν κρεμμυδια!!!!!!!!!Εγω ακομα και τωρα αν ξερω οτι καποιος ειναι αρρωστος εξαφανιζομαι μιλια μακρυα και εχω παντα μαζι μου ενα αντησιπτικο τζελ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμένα αυτό που με τρομάζει είναι ...μην γελάσετε...τα φιλιά για χαιρετούρες... :?:?:D:D

εντάξει το λέω μεταξύ σοβαρού και αστείου...

μια γνωστή μου πάντως που ήταν έγκυος πέρυσι και με την γρίπη κλπ δεν έβγαινε από το σπίτι, δεν δεχόταν σπίτι της κανέναν που να έχει ταξιδέψει πρόσφατα και το πιο τρελο: δεν άφηνε να φιλάνε το μικρό της το παιδί ούτε καν οι γιαγιάδες του και οι θείες του :D:D:D ααα και έβαλε τον άντρα της να φοράει μάσκα στο μετρό....τρεληηηηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα αυτα ειναι πολυ υπερβολικα....Τα φιλια για χαιρετουρες τα εχω κοψει απο τωρα εγω σε μενα!!!!!!!!Κ οι φιλοι μας απο μονοι τους οταν ειναι αρρωστοι δεν ερχονατι σπιτι ή δεν βρισκομαστε!!Δεν υπαρχει λογος παρεξηγησης!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε??? εγω μολις εφτιαξα ενα πολυ ωραιο ζυμαρακι πιτσας κ το αφησα να ξεκουραστει για να το φορτωσω καταλληλως το βραδακι που περιμενουμε παρεουλινι στη βεραντα. γυρισαν οι ζεστες βλεπεις! :D κατα τα αλλα παιδια δεν κρατιεμαι αλλο νομιζω!! θελω αυριο να μαθω οτι ολα ειναι τελεια...μεθαυριο το φυλο του μωρου, αντιμεθαυριο να κανω β επιπεδου, σαββατο να φουσκωσει η κοιλια μου, να τουμπανιασει, κ κυριακη πρωι να παρω το μωρο μου ετοιμοτατο στην αγκαλια μου (εννοειται χωρις να προηγηθουν πονοι και λοιπα ανατριχιαστικα! :? ) :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock: μπορωωωω????? :D:D:D

ρανακι καλη επιτυχια! παιδαρος θα ειναι νομιζω εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει μωρε...λιγη προσοχη δεν εβλαψε κανεναν!!!Ειμαστε και σε κατασταση φουσκιτσας!!

Παντως εγω εκνευριζομαι οταν πανε οι γιαγιαδες κ οι θειτσες και κυριολεκτικα ρουφανε τα μαγουλακια των νεογενητων και τα τριβουν στα μουτρα τους!!!!!

ΠΟΥ ΠΑΣ ΡΕ ΚΑΡΜΗΤΡΟ;;;;;;;; γεμισες το μωρουλι με τα βρωμερα σου σαλια κ ολων των ειδων τα μικροβια!!!! Πρεπει να το φιλησεις δηλ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μ πλιαξ....ωραια κουβεντα- αρχισε με ...και εκλεισε με.....

χαχα

πλακα κανω- εγω πεθαινω στον πονοκεφαλο παλι..

καλη επιτυχία ΡΑΝΙΑ!! :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφφφφφφφφφφ συγχηστηκα παλι σημερα με την κορη μου τι παιδι ειναι αυτο ηρεμηστε τωρα που μπορειτε σας περιμενουν διαφορα.πως δεν επαθα κατι που κι αυτο δεν το ξερω σημερα κ απο χθες ειμαι με πονακια κ να μην σε καταλαβαινει κανεις στο σπιτι πως θελω να φυγω δεν ξερετε εχω τα δικα μου εχω κ τον αλλων τα προβληματα να ακουω. :(:( αγανακτησα πραγματικα θηριο ειναι η μικρη παναγια μου την μαλωνω δεν καταλαβαινει τις τρωει κ μετα σφιγγομαι εγω φευγει αυτη.

Ρανια περιμενουμε νεα σου καλη επιτυχια κ σε οσες κοπελες εχουν να κανουν ακομα.τα αποτελεσματα μου ειναιπολυ καλα απο το PAP-Α ALLA, ETSI POY AISUANOMAI UELV NA PAV PIO NVRIW NA DV TI GINETAI.ΔΕν γινοταν να ηταν οι μηνες λιγοτεροι?σας ενοχλουν τα στηθη σας οι ρωγες ακομα?εμενα πολυ ειδικα οι ρωγες.ο πονος στα στηθη υποχωρησε αλλα οι αλλες με τρελλαινουν καμια φορα κ σαν να αρχισαν να σκουραινουν μπορει να ειναι κ στην φαντασια μου αλλα ετσι βλεπω φιλακια σε ολες κ υπομονη το μονο που μπορω να κανω.ξαλαφρωσα τα ειπα κ ησυχασα λιγο :oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν αυτή η βλακειουλα πυ εχω κατω απο το τικερακι μου που λεει ποσο τοις εκατο εισαι εγκυος- ουσιαστικα λεει ποσον μηνων εισαι ακριβως- μπηκα στην παρακατω διαυθυνση και εκανα το 'Weeks to Months to Weeks Calculator - Convertor ' και με εβγαλε σε μηνες 3.3> αρα ετσι εξηγειται το 33% που εχει το τικερακι μου! χα καλο!!!

http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης το αιωνιο ερωτημα με τα τριμηνα ουσιαστικα το απαντα εδω:

http://www.baby2see.com/trimester_calculator.html

When does the first trimester end or third trimester begin?

Does it really matter exactly when you are out of the first trimester or start the third trimester? No. When the trimesters start and end depends on who you ask, which book you read or what website you visit. Most health care providers actually talk about your pregnancy in weeks, rather than months or trimesters.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοιλιτσες !

για τα μικρόβια, μακριά και αγαπημένοι... εγώ περσυ ήμουν καθε τρεις και λίγο με κρύωμα! και μαλλον περασα και την γρίπη των χοίρων...!!! ασε που μας εκανε απιστευτη "εκπαίδευση" τα τελευταία χρόνια η κουνιάδα μου που ειχε τα πιτσιρίκια της και μας το ειχε ξεκαθαρίσει και χωρίς παρεξήγηση, οποιος φτερνίζεται και βήχει... μακριά ! και δεν την κατηγορώ! ετσι ειναι!

κορίτσια εκανα μια καθαριότητα τωρα το απόγευμα !!! μούρλια! τίποτα βαρύ, απλά πράγματα που κανουν το σπίτι να λαμπει... φυσικά με βοήθησε και η μικρή μου αδελφή!

σε λίγο τελειώνει και ο Μπομπ Σφουγγαράκης και θα αποχωρήσω για το κρεβατάκι !

[smilie=blob3.gif][smilie=blob3.gif] ΡΑΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΕ !!!!;;;;;;;;;; [smilie=clock.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα!!! ξεχασα να σας πω! για εκείνο το ίδρυμα που λετε, για τα εγκαταλελειμένα μωράκια! εχω περάσει εκεί 1 μέρα !!! μεγάλη ιστορία πως βρεθηκα εκεί, αλλα περασα 1 μερούλα με ενα γκρουπ απο αυτά τα μωράκια !!! τουλάχιστον εκεί υπάρχουν ανθρωποι, και υπάλληλοι και εθελοντές, που προσπαθούν πραγματικά να τα φροντίσουν !! ειναι και ομορφες οι εγκαταστάσεις εκεί !!

καμιά φορά δεν ξέρεις τι ειναι καλύτερο... εκτρωση ή εγκατάλειψη νεογνού ;; μακάρι να υπήρχε κατάλληλη ενημέρωση στους νεους που κανένα απο τα 2 να μην θεωρούταν ΛΥΣΗ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκίτσες! :)

Σήμερα είναι αρκετά συννεφιασμένη η μέρα κ φθινοπωρινή (επιτέλους!).Βγήκε χτες το papp-A κ πήγαν όλα κατ'ευχήν! άρα πάμε για το επόμενο ραντεβού με το γιατρό πλέον. Η Ράνια μας πού είναι βρε κορίτσια?? Ποια άλλα κοριτσάκια είναι για αυχενική ? Πρέπει να τελειώνουμε σιγά-σιγά κ απ'αυτή την εξέταση! :ymparty:

Νένα μου η σουπίτσα που έγραψες μου άνοιξε την όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι αντι να κανω τη δευτερα την αυχενικη τελικα θα την κανω αυριο στις 7 το απογευμα :lol::lol: εχω αγωνια :-ss:-ss:-ss τις αιματολογικες τις κανατε την ιδια μερα η οχι????η γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι απαραιτητο να γινουν την ιδια μερα αλλα εγω ξερω το αντιθετο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!! :):):):):):):):):)

Με επιασε η τσιγκουνια μου και αλλαξα πακετο στην εταιρια που ειμαι(σταθερο-ιντερνετ)....αν σας πω την διαφορα του νεου πακετου απο το παλιο θα με μουτζωνετε με τα χερια και με τα ποδια :lol::lol::lol::lol::lol::lol: 9 ευρω!!!!!!!!!!!ουτε καν 10!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

ΤΣΙΦΟΥΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

=))=))=))=))=))=))=))

Τωρα περιμενω την κουριερ να μου φερει τα συμβολαια!

ΚΟΥΚΙ,πεθαινω για το νεο σου τικερακι!!!! και για το μικρο σου (πλεον)λεμονι!!! :x !

ΒΑΣΟΥΛΑ, καλα αποτελεσματα στην αυχενικη...συνηθως η αιμοληψια γινεται αμεσως(;)...θα σου πουν οι υπολοιπες που εκαναν!

ΑΝΕΜΕ,υπερηχογραφηθηκατε;;; Την Παρασκευη δεν εχετε ραντεβου;;;

DEMIE συγχαρητηρια για το PAPP-A :ymapplause:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Μπράβο Βασούλα και Demie (Demie την συνταγή δεν την ξεχνάω, θα στρωθώ και θα σου την γραψω :D:D )

maria είναι πολύ περίεργο κάποια ζευγάρια να πρσπαθούν για χρόνια να κάνουν παιδί και άλλα να παίρνουν τέτοιες αποφάσεις....Αλλά και πάλι είναι λεπτό το θέμα γιατί και κάποιος θα σου πει, αν υπάρχει σύνδρομο down πάλι δεν έχεις δικαίωμα να μην φέρεις στον κόσμο ένα παιδί...πραγματικά είναι πολύ ιδιαίτερο το θέμα...εγώ έχω γνωστή -συμφοιτήτρια- που παλιά όταν ήταν μικρή (20 ετών) τα έφτιαξε με παντρεμένο (ασχολίαστο ...) και έμεινε έγκυος και δεν το κράτησε...ο πατέρας της ήταν πάρα πολύ αυστηρός και επιθετικός (τους χτυπούσε) και ο παντρεμένος μόλις είχε κάνει και 3ο παιδί (καλός μ..λάκας)...

πάω για τις αιματολογικές μου :D:D (κάθε μήνα μου είπε ο γιατρός να τις κάνω, σε εσάς??)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bασούλα με το καλό η αυχενικη αυριο- αχ, χτυπάει η καρδουλα σου ε? ολα καλα θα πανε!!

Demie μπραβο με το ΠΑΠΠ.Α. πάει κ αυτο- πάμε παρακάτω! :ymapplause::ymapplause:

εμενα αυτο που με απασχολει (αφου αλλη δουλεια δεν κανω- ολο βρισκω κατι) ειναι οτι ο γιατρος μου καλος χρυσος, αλλα τις προαλλες πεταξε μια ατακα του στυλ' δεν χρειαζονται εξετασεις καθε 3 κ λιγο' δεν θα χρεωνουμε τζαμπα το δημοσιο και θα τρυπιομαστε-' εγω ομως εχω συγκεκριμενο προβλημα και πρεπει να παρακολουθω λιγο πιο στενα την κυηση- ειδικα τωρα που σταματησα και τα φαρμακα για τα ΝΚ και τις υπαρινες για την πηξη του αιματος......

ασε που η γιαγια μου ειχε διαβητη και λογω ιστορικου θα πρεπει να κανω και γω εξεταση για το ζαχαρο μου..σωστα???

Ειμαι υπερβολικη/??? ο αντρας μου γελαει κ με κοροιδευει γιατι λεει οτι οι γιατροι ξερουν.

μωρε σαν πολυ τυφλη εμπιστοσυνη δεν τους δειχνει??????

εχω μια γενικη αιματολογικη μονο στο προγραμμα καθε μηνα.

αι σιχτιρ..παω να πλυνω πιατα.. [smilie=angry1.gif][smilie=angry6.gif][smilie=angry2.gif][smilie=angry7.gif][smilie=angry1.gif][smilie=angry8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...