Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για όσες πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο


IreneValadia

Recommended Posts

Έλα βρε! Εδώ είμαι!!!

Σας διαβάζω, αλλά δε γράφω, επειδή αυτά που τρώω είναι για ντροπή. Δεν είναι πολλά, αλλά είναι χάλια.

Νομίζω ότι δυόμιση κιλά σε δυο μήνες είναι λίγα, τόσο λίγο που τρως. Μήπως η δίαιτα που κάνεις δε λειτουργεί για τον οργανισμό σου; Αν πήγαινες σε κάποιο διαιτολόγο, να σου έδινε κάποιες συμβουλές, για να ξυπνήσεις το μεταβολισμό σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε! Εδώ είμαι!!!

Σας διαβάζω, αλλά δε γράφω, επειδή αυτά που τρώω είναι για ντροπή. Δεν είναι πολλά, αλλά είναι χάλια.

Νομίζω ότι δυόμιση κιλά σε δυο μήνες είναι λίγα, τόσο λίγο που τρως. Μήπως η δίαιτα που κάνεις δε λειτουργεί για τον οργανισμό σου; Αν πήγαινες σε κάποιο διαιτολόγο, να σου έδινε κάποιες συμβουλές, για να ξυπνήσεις το μεταβολισμό σου;

nai vre kopela mou....prepei na psaxtw ligaki.... :roll: afou teliwsw thn nisteia...mipws peirazoun oi ydatanthrakes...an pali den xanw...tote tha paw se enan kalo diaitologo...

epishs paw kai gymnastirio alla pali tipota...apla sfiggw...den xanw..

e grafeta ta menu sou...na doume pws trwei mia egkyoula! :P;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

loipon ta xthesina mou........

mesimeriano:1 piato kounoupidi+1 feta pswmi me ligo tarama

apogeumatino:1 sokofreta ygeias

vradino:1 piato rizi me laxanika+3 ntolmadakia gialatzi

auta.....

kai ta simerina mou....

mesimeriano:1 patatopita(Apo eksw)+2 mikra roksakia

vradino:1 piato makaronia me ligo tarama

auta :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρουδένια, μακάρι να μπορούσα να τσιμπολογήσω. Τρώω χάλια, γιατί το στομάχι μου είναι χάλια, έχω αναγούλες και μου ξινίζουν όλα τα φαγητά, και κυρίως τα υγιεινά φαγητά.

Θα γράψω τα σημερινά που ήταν κάπως καλύτερα, μια που σήμερα δεν ανακατευόμουν και τόσο πολύ, έτσι για να μην έχεις παράπονο.

Πρωινό: νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μεσημεριανό: ένα μικρό πιατάκι σπανάκι μαγειρευτό με γιαούρτι και ένα πιάτο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα με λαχανικά και γιαούρτι (το γιαούρτι το έβαλα μέσα στη σάλτσα, άρα ήταν ροζ σάλτσα όχι κόκκινη).

Απογευματινό: 3 κουταλιές σούπας φρουτοσαλάτα με φράουλες, άρα σκέτες φράουλες.

ένα σάντουιτς με χωριάτικο ψωμί, βιτάμ και τυρί.

Βραδινό: ένα πιάτο μακαρόνια με σάλτσα.

Τώρα ανακατεύομαι φρικτά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεσημεριανό: ένα μικρό πιατάκι σπανάκι μαγειρευτό με γιαούρτι και ένα πιάτο μακαρόνια με κόκκινη σάλτσα με λαχανικά και γιαούρτι (το γιαούρτι το έβαλα μέσα στη σάλτσα, άρα ήταν ροζ σάλτσα όχι κόκκινη).

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: pethana me auto to sxolio....!!!!!!!ara htan roz :lol::lol::lol::lol::lol:

ontws... :lol::lol::lol::lol:

kai egw spanakoryzo efaga simera to mesimeri :D:D:D

loipon ta simerina mou kai emena...

prwino:1 mpanana+1 all bran bars

mesimeriano:1 piato spanakorizo me 1 koutalia tarama,1 feta pswmi

apogeumatino:2 fetes xalva me sokolata

vradino:2 fetes pswmi me ntomata kai 4-5 elies prasines....

auta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paidia monh mou emeina edw???????

gia na doume ta simerina mou.....

prwino:1 all bran bars

mesimeriano:1 patatopita(den hmoun spiti)

vradino:1 piato fasolakia me 1 feta pswmi...+1 kommati sokolata kouvertoura

autaaaaaa :D:D:D

kale barbitsa pou eisai?????????tsimpologas ???????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Μωρουδένια, μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν λίγο καιρό!

Χτες, η βραδινή ροζ σάλτσα κατέληξε στην τουαλέτα...

Τα σημερινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μία μπριζόλα στο φούρνο με πατάτες.

Ένα μπολ φρουτοσαλάτα (φράουλες-μπανάνα).

Μία μπριζόλα στο φούρνο με πατάτες.

Μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί και ένα ποτήρι γάλα.

Τουλάχιστον, έφαγα φρούτα και ήπια γάλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα, Μωρουδένια, μου θυμίζεις τον εαυτό μου πριν λίγο καιρό!

Χτες, η βραδινή ροζ σάλτσα κατέληξε στην τουαλέτα...

Τα σημερινά μου:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα χωριάτικο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μία μπριζόλα στο φούρνο με πατάτες.

Ένα μπολ φρουτοσαλάτα (φράουλες-μπανάνα).

Μία μπριζόλα στο φούρνο με πατάτες.

Μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί και ένα ποτήρι γάλα.

Τουλάχιστον, έφαγα φρούτα και ήπια γάλα!

ax poly wraiooo menu...

ante na teliwsw kai egw thn nisteia...mpas kai xanw kai pio eykola...giati mono me ydatanthrakes den leitourgei o metavolismos mou apo oti fenete... :D

ax pali kala pou mpaineis kai esy......kai milaw me kapoion..... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Εγω δεν ειμαι εγκυος και οι κορουλες μου (2 εχω) ειναι του δημοτικου (οποτε δε δικαιολογουμαι απο εγκυμοσυνες)αλλα απο τοτε που ειδα το θεμα στο φορουμ πηρα την ιδεα να παρω και εγω ενα μπλοκακι και να γραφω ακριβως τι τρωω μπας και δω τι κανω λαθος και δε μπορω να χασω τα κιλακια που θελω (καμια 10ρια-12αρια) και τα πηγαινοφερνω!Τελικα ανακαλυψα οτι μαλλον τρωω πιο πολυ απο οτι νομιζω! :shock: Αν κρινω και απο τα δικα σας μαλλον τσιμπολογαω....!Οχι ποσοτητες αλλα και αυτα που τσιμπαω τις εχουν τις θερμιδες τους! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girls εμένα μη με βλέπεις έτσι! Τώρα με την εγκυμοσύνη δεν μπορώ να τρώω κανονικά, γιατί μου ξινίζουν τα πάντα. Τώρα είναι δύο μέρες που είχα ένα κανονικό πρόγραμμα φαγητού, προηγουμένως, ανακατεμένος ο ερχόμενος, γι' αυτό και δεν έγραφα.

Υπάρχει και μία ομάδα "Ζουμερές κουκλάρες" και τα κορίτσια έχουν αναρτήσει πολλά βοηθητικά άρθρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!Εγω δεν ειμαι εγκυος και οι κορουλες μου (2 εχω) ειναι του δημοτικου (οποτε δε δικαιολογουμαι απο εγκυμοσυνες)αλλα απο τοτε που ειδα το θεμα στο φορουμ πηρα την ιδεα να παρω και εγω ενα μπλοκακι και να γραφω ακριβως τι τρωω μπας και δω τι κανω λαθος και δε μπορω να χασω τα κιλακια που θελω (καμια 10ρια-12αρια) και τα πηγαινοφερνω!Τελικα ανακαλυψα οτι μαλλον τρωω πιο πολυ απο οτι νομιζω! :shock: Αν κρινω και απο τα δικα σας μαλλον τσιμπολογαω....!Οχι ποσοτητες αλλα και αυτα που τσιμπαω τις εχουν τις θερμιδες τους! :(

kalws irthes kopela mou..............ante epitelous mia na mas kanei pareoula...........giati mono emeis oi 2 meiname....kai egw den eimai egkyos....oute prospathw pros to parwn akoma....opote oute egw dikaiologoumai........ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pali monhhhhhhhh :cry::cry::cry:

loipon ta simerina mou.......

prwino:1 stafidopswmo+1 ximo motion

mesimeriano:1 piato olikis alesews makaronia me ketsap kai ligo tarama+4 elies

apogeumatino:2 seires maurh sokolata ygeias(peripou 30gr)+1 xoufta amygdala

vradino:2 fetes tou pswmiou tost me ligo tarama,ntomata+3 elies

auta koritsia........

piga kai gymnastirio........ :D

kamia allh edw?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μωρουδένια! Μην παραπονιέσαι!

Να γράψω κι εγώ τα χτεσινά μου, αν και έχει νερουλιάσει το μυαλό μου και δεν τα πολυθυμάμαι:

Πρωινό: ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μεσημεριανό: ένα πιάτο φακές + μερικές τηγανιτές πατάτες.

Απογευματινό: ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και τυρί, 3 μπισκότα digestive (τα έκανα εμετό), μία μπανάνα.

Βραδινό: μια τυρόπιτα και ένα ποτήρι γάλα (τα έκανα εμετό).

Αυτάααα...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Μωρουδένια! Μην παραπονιέσαι!

Να γράψω κι εγώ τα χτεσινά μου, αν και έχει νερουλιάσει το μυαλό μου και δεν τα πολυθυμάμαι:

Πρωινό: ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Δεκατιανό: μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί.

Μεσημεριανό: ένα πιάτο φακές + μερικές τηγανιτές πατάτες.

Απογευματινό: ένα σάντουιτς με μαύρο ψωμί και τυρί, 3 μπισκότα digestive (τα έκανα εμετό), μία μπανάνα.

Βραδινό: μια τυρόπιτα και ένα ποτήρι γάλα (τα έκανα εμετό).

Αυτάααα...!!!

vre kopela mou mipws prepei na to rithmiseis auto me tous emetous????pes ton giatro na sou dinei kapoio eidiko xapi gia tis anagoules...mipws se voithisei... :roll:

egw perimenw periodo apo simera kai exw fouskwsei... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, κάνω ένα-δύο εμετούς τη μέρα, τίποτα δεν είναι! Άλλες έγκυες δεν μπορούν να κρατήσουν τίποτα στο στομάχι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε, κάνω ένα-δύο εμετούς τη μέρα, τίποτα δεν είναι! Άλλες έγκυες δεν μπορούν να κρατήσουν τίποτα στο στομάχι τους!

nai alla etsi opws kaneis trws elaxista....den kserw an kanei kai gia to mwro...kai den se eksantloune???Egw den antexw katholou me eemetous...apappapppaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, όχι και ελάχιστα! Τόσα πράγματα τρώω! Δε βγάζω ποτέ το πρωινό και το μεσημεριανό, ούτε τα φρούτα που τρώω.

Γενικά, μου ξινίζουν πολλά φαγητά, οπότε, δεν μπορώ να σκάω κιόλας!

Είμαι συνηθισμένη, ζαλάδες αναγούλες και εμετοί είναι πολύ συχνά σε μένα, και χωρίς εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, όχι και ελάχιστα! Τόσα πράγματα τρώω! Δε βγάζω ποτέ το πρωινό και το μεσημεριανό, ούτε τα φρούτα που τρώω.

Γενικά, μου ξινίζουν πολλά φαγητά, οπότε, δεν μπορώ να σκάω κιόλας!

Είμαι συνηθισμένη, ζαλάδες αναγούλες και εμετοί είναι πολύ συχνά σε μένα, και χωρίς εγκυμοσύνη!

aaaaaaaa allo auto....egw den eimai sinithismenh stous emetous kai opote kanw(eutyxws spaniotata) eimai poly xalia....alla anagoules exw opws p.x.simera pou einai na adiathetisw...(kainoyrgio simptwma :lol::lol::lol: ),,,,oso megalwnw oloo koula prostithente...afou an meinw egkyos den prokeitai na to katalavw....sthn periodo exw zalades,anagoules,komares,krampes,kai prismeno stithos alla oxi panta.pou na katalabw meta oti eimai egkyos?? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...