Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

Kat6 έγραψε:

ΚΑΤ6 ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΑΙΕΣ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ.ΧΙ..ΧΙ..ΧΙ..[/quote:upnrnozd]

ΣΤΑ ΓΑΡΙΔΑΚΙΑ????? ΕΛΑ ΑΛΗΘΕΙΑ ΡΩΤΑΩ!!!ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ??? :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΟΡΙΤΣΙΑ εμενα ο γιατρος μου εχει 2 μαιες που ειναι καθε φορα στο ιατρειο του, οποτε τις εχω γνωρισει. η τιμη ειναι 200ευρω και για τις 2, εφοσον γεννησω στην οικονομικη θεση. αν π.χ γεννουσα σε μονοκλινο ανεβαινει η ταριφα. παντως οτι ερωτησεις εχω αυτες παιρνω τηλ στα κινητα τους. με εχουν βοηθησει πολυ μεχρι τωρα.

οσο για την επισκληρηδιο μας ειπε οτι ειναι υπερ να την κανουμε, ειναι ακινδυνη και γλιτωνεις πολυ πονο. αλλωστε οσες θα γινουμε 1η φορα μανουλες ο τοκετος μπορει να διαρκεσει εως και 12 ωρες!!!! δεν αντεχεται τοσες ωρες πονος.

α ηρθε το καροτσι μας θελει συναρμολογηση..αλλα ειμαι κομματια.αυριο!

ερη σουπερ το κουκλακι σου. ακου τον γιατρο ξερει. αν ηταν λιποβαρες θα στολεγε. δεν γεννιουνται ολα τα μωρα 3,5 κ 4 κιλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΜΑΙΕΣ.....ΕΓΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ?ΚΑΤΡΙΝΑΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΕΝΝΑΩ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΚΑΛΕΡΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ.ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΞΥΠΝΗΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΚΛΑΣΙΚΑ ΞΥΠΝΟΥΣΑ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ WC ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΣΥΝΝΕΦΙΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΒΡΕΞΕ!!ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΜΑΙΑ ΚΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΤΗΣ ΣΥΝΗΘΙΖΟΥΝ ΕΔΩ ΣΤΗ ΘΕΣ/ΝΙΚΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΜΙΑ ΠΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕ ΚΑΙ ΝΑ 'ΧΕ ΜΑΙΑ ΜΕΣΑ.ΕΡΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ!ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΙΤΣΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΑΣΕ ΚΑΙ Η ΩΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια...χαθηκα αλλα μπαινω και σας διαβαζω καθημερινως!!!!

Καταρχην συγχαρητηρια στην vaster, να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!

Ολες εχουμε τα ιδια προβληματα....αυπνιες και πρηξιματα...κουραση και πονακια!!!!Υπομονη να κανουμε και θα περασουν...

Εγω αυτες τις μερες εκανα εξετασεις για χολοσταση κυησης...τελικα ολα βγηκαν καλα!!!Με εχει πιασει εντονη φαγουρα μια βδομαδα τωρα(μιλαμε απο το ξυσιμο εχω κανει πληγες ) σε χερια και ποδια!!!! Και τελικα εμαθα πως αυτο ειναι ενα σπανιο συμπτωμα της εγκυμοσυνης που εμφανιζεται το τελευταιο τριμηνο και διαρκει μεχρι την ωρα του τοκετου!!!Μεχρι και οι γυναικολογοι το αγνουουν...Θεραπεια δεν υπαρχει, ειτε κορτιζονη να σου δωσουν ειτε αντισταμινικα δεν περναει..απλα ηρεμει και μετα ξαναφουντωνουν!!!!μεγαλο μαρτυριο....η φαγουρα ειναι τοσο εντονη!!!!!!! Τι να πω???? Ειμαι σουπεεεεεεεερ τυχερη!!!!!

ερη μου δεν ειναι μικρο το μωρακι σου...στην 32η εβδομαδα που πηγα για ντοπλερ ηταν 1900 περιπου οποτε μην ανυσηχεις!

Ο αντρουλης μου βγηκε σε αδεια... και ειμαστε συνεχως μαζι αυτες τις μερες!!!Μου το φυλαγε για εκπληξη οτι μεχρι τις 20 του μηνα θα κατσει σπιτι μαζι μου...ελπιζει να γεννησω μεχρι τοτε για να χαρει και τον γιο του...

αααααα και για την μαια που λεγατε εγω θα την γνωρισω την ωρα του τοκετου,εκεινη την ωρα θα με καθοδηγησει για τις αναπνοες και θα ναι διπλα μου για οτι χρειαστω (κατα τα λεγομενα του γυναικολογου μου)

σαγονιτσα μου καλη σχολικη χρονια στα παιδακια σου και μεγαλη δυναμη και κουραγιο σε εσενα :P ...

λοιπον σας αφηνω...θα μπω παλι το βραδυ! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!τι μου κανετε??? εγω σημερα ψιλοχαλια...τωρα σηκωθηκα απο το κρεβατι! ποναω πολυ απο το βραδυ στη κοιλια μου! θα δω μηπως παρω κανενα buscopan γιατι πρεπει να παω να συναντησω τη μαια μου σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκά μου κοριτσάκια μου λείψατε!!! :P:P

Βλέπω ότι όλες είστε καλά! Γεμίσατε αρκετές σελιδούλες!

Ανλού μου περαστικά με την φαγούρα! Φαντάζομαι! Δεν υποφέρεται!

Έρη μου μπράβο για το μπεμπάκι σου!! Άντε όλα καλά!

Κοριτσάκια τελείωσα τις δουλειές μου, όλα είναι έτοιμα για τον ερχομό της! Αύριο θα έρθει επιτέλους η γυναίκα να μου καθαρίσει παράθυρα, πόρτες, μπάνια!! Άντε να είναι καθαρό το σπιτάκι όταν έρθει η γλυκούλα μου στο σπίτι!

Ανυπομονώ! Όχι μόνο εγώ αλλά και όλοι οι άλλοι! Χθες ήρθε η αδερφούλα μου και με πήγε βόλτα! Πήγαμε και φάγαμε στα Friday's! Μιαμ! Μιαμ! :silly: :silly:

Ξέφυγα λίγο από το σπίτι!

Σταγονίτσα καλή αρχή να έχουν τα παιδάκια σου! Δυσκολεύουν τα πράγματα για εσάς φέτος! Θα έχετε διπλά διαβάσματα και ένα μωράκι που θα θέλει και αυτό τα δικά του! Άντε καλά κουράγια!

Όσο για την μαία εγώ δεν θα πάρω μαζί μου καμία από ότι μου έχει πει η αδελφή μου στη δεύτερη γέννα δεν είχε και όλα πήγαν καλά! Εξάλλου μέσα εκεί υπάρχουν οι μαίες βάρδιας που σε βοηθάνε πολύ!

Τελικά εμείς θα κρατήσουμε το ομφαλοπλακουντιακό αίμα και τον ομφάλιο λώρο σε ιδιωτική τράπεζα! Είπαμε στο πρώτο καλύτερα να τα κρατήσουμε για καλό και για κακό και στο δεύτερο με το καλό θα τα δωρίσουμε στην δημόσια τράπεζα.

Εμείς τη Δευτέρα έχουμε γιατρούλη να δούμε τι θα μας πει! Σε τι φάση είμαστε? Κοντεύουμε? Άντε για να δω την ψυχούλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και απο εμένα!

Επιτέλους δρόσισε και έτσι μπορούμε να κάνουμε πιο άνετα δουλίτσες..

Κορίτσια σχετικά με την μαία που λέτε για το Μητέρα τι παίζει?

Προσωπικά δεν θέλω να βάλω μαία, τι γίνεται?ας μου εξήγήσει κάποια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλιτσες μου. παραλιγο να γεννησω χθες..ειχα πονους περιοδου, ειδα και λιγο αιματακι στο εσωρουχο και ταπαιξα..τελικα ηταν εντονη συσπαση..γιατρουλης ειπε ποσκοπαν και ξεκουραση. όλη μερα με τους γονεις μου την εβγαλα...

προς το παρον ολα καλα..και αυριο στο κρεβατι θα τη βγαλω.

ανλου περαστικα κοριτσακι και υπομονη..πρεπει να ναι δυσκολο αυτο με τη φαγουρα!

για τις μαιες το μονο που μας ειπαν ειναι οτι στο μητερα υπαρχει η προισταμενη οροφου που μπορει να συμμετεχει και ο γιατρος μου εχει απτην αρχη τις μαιες του μεσα. αυτες μας κρατανε τα ποδια και κεφαλι στην εξωθηση και βοηθανε το γιατρο. δεν ξερω τι γινεται σε αλλες κλινικες. σεμενα θα ειναι γιατρος 2 μαιες μου, αναισθησιολογος και μπορει κ προισταμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δημητρουλα ξεκουραση κουκλιτσα μου!!!! πες στο μικρακι σου να κανει υπομονη κανα 2 βδομαδουλες ακομα..... σε εχουν πιασει και πονοι στην λεκανη????

σχετικα με τις μαιες μια απο τα ιδια! Και γω που θα γεννησω στο μητερα ετσι θα ναι, ο γιατρος μου θα χει τις δικες του μεσα που θα βοηθησουν σε οτι χρειαστει...μονο που απλα θα τις γνωρισω εκει...και εκει θα μου πουν για αναπνοεςκαι τα σχετικα...κατευθειαν στην πραξη!!!! το μονο που δεν ξερω ειναι αν θα πρεπει να τις πληρωσω και ποσο???? ο αναισθησιολογος και οι αλλοι ειναι του νοσοκομειου οποτε μεσα στο πακετο ετσι δεν ειναι???

οσον αφορα την φαγουρα μεχρι στιγμης εχω ζητησει απο τον αντρα μου να με ακρωτηριασει πανω απο 5 φορες....εχω γεμισει πληγες και φουσκαλες και σιχαινομαι τον ευατο μου!!!!και οσο ξυνω τα χερια τοσο εξαπλωνεται η φφαγουρα...το ιδιο και στα πατουσινια μου!!!! απαισιο πραγμα.... :angry::angry::(:(:(:(:(:(

μικρουλα εσυ πως εισαι????περασαν οι πονοι?????

αντε να δουμε ποια θα γεννησει πρωτη μεσα στο σεπτεμβρη....

παω να προσπαθησω μπας και χαλαρωσω και καταφερω να κοιμηθω....χλωμο αλλα ας δοκιμασω!!!!

Μπαρμπι εσυ με τις δουλιτσες σημερα απλα να παρακολουθεις....μην κουραστεις!!!!Ασε την γυναικα και συ απολαυσε το καφεδακι σου... :P

καλο βραδυ κοριτσακια!!!!!!!!και αντε εξαφανιστηκατε ολες....αμαν!!!!οσο περναει ο καιρος λιγοστευουν τα μηνυματα...δεν πρεπει!!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια μου σημερα συναντηθηκα πρωτη φορα με τη μαια μου στο γαια! συζητησαμε και πραγματικα νοιωθω αλλος ανθρωπος! μου εχει ξεδιαλυνει το μυστηριο που εκρυβε η γεννα,το τι να αγορασω,τι να κανω γενικα,ψυχολογια κτλ... μου εδειξε και τα δωματια(ειναι τελεια!!) και μου εδειξε και τις αιθουσες ωδινων και τοκετων. εκει λιγο τα επαιξα γιατι σκεφτηκα οτι πλησιαζει και η δικη μου μερ απου θα μπω εκει,λιγο τρομαξα,αλλα το συζητησαμε και αυτο.

ανλου μου πως εισαι καλυτερα με τη φαγουρα?? προσπαθησε να ξεχνιεσαι μηπως και νοιωσεις καλυτερα! εγω καλυτερα απο αποψη πονων,αλλα η μεση μου με εχει ταραξει! μου ειπε και μερικα κολπακια η μαια για να ανακουφιζω τη μεση μου,και τα εκανα αποψε και ομολογω πως ειμαι πολυ καλυτερα!

οσο περνουν οι μερες τοση περισσοτερη αγωνια εχω για εκεινη την ημερα που θα γεννησω και θα δω την ελενιτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!!!!ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ!!!!ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!!ANLOU ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΦΑΓΟΥΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!ΠΩ ΠΩ ΤΙ ΤΡΑΒΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ!!!!ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΑΛΕΤΑ!!!ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΗ!!ΚΑΙ ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 6!!!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΝΕ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ..ΝΟΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΓΥΟΣ 2 ΧΡΟΝΙΑ!!!ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!! τωρα γυρισαμε απο ενα καφεδακι εδω κοντα..δεν κουραστηκα..πηραμε λιγο αερα..καλα ηταν.

τωρα ψηνουμε ψαρακια και βραζουμε κολοκυθακια να φαμε!

ανλου η λεκανη μου δεν με ποναει, η πλατη μου ψηλα με εχει τσακισει..δεν ξερω αν εχει σχεση..

οσο για μαιες εμενα μου ειπανε 200ευρω και οι 2. δηλ 1700 ολα με γιατρο. αναισθησιολογος ειναι μες την τιμη του οικον.τρικλινου.

συχνοουριες eri και γω απο τις 4 καθε μια ωρα σηκωνομαι. θυμηθηκα τα καλα του 1ου 3μηνου..

ελπιζω να περασετε ολες ομορφα σημερα με τους αντρουληδες σας και απο αυριο να μπειτε ολες στο mammyland γιατι θαρχισω να φωναζωωωωω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ....

εκτος του οτι αργησα να κοιμηθω αργησα και να σηκωθω!!!!!!χιχιχι και σημερα εχουμε δουλιες με φουντες....το σπιτι ειναι ανω κατω και εχω και τρια πλυντηρια σιδερο..ουφ!!!!!!

μικρουλα το γαια οντως ειναι υπεροχο και τα δωματια καλυτερα απο ξενοδοχειου!!!!! Τι σου πε η μαια????κανα κολπακι???

ερη μου να ξεκουραστεις τωρα το μεσημερι οσο μπορεις..

μαμουνακι εμεις σημερα εχουμε παστιτσιο και ισως το απογευμα πεταχτουμε μεχρι gelatomania για καμια βαφλα....την ζηταω μια βδομαδα τωρα!!!!!

Οσο για την φαγουρα καλα κρατει....θα μιλησω και με τον γυναικολογο το απογευμα μπας και παρω κανα aerius και ηρεμησω λιγακι!!!!

Καλο μεσημερι κοιλιτσες και καλη ορεξη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!τι κάνετε κοριτσάκια?Εγω έχω λιώσει στον ύπνο τις τελευταίες μέρες.Κοιμάμαι ένα 12ωρο το βράδυ και άλλο ένα δίωρο το μεσημέρι.Σήμερα με ξύπνησε ο άντρας μου 1.30 η ώρα επειδή ανησύχησε :ohmy::ohmy: .Το σπαστικό είναι ότι σηκώνομαι συνέχεια για τουαλέτα.Κατα τα άλλα όλα μια χαρά,ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να τη δω,αν και φοβάμαι λίγο για την ώρα της γέννας.Μαία και εγώ δεν θα βάλω δική μου,αυτές που θα είναι εκεί θα με βοηθήσουν.

mamounaki να προσέχεις και ν ξεκουράζεσαι!!Πρέπει να τρόμαξες πολύ.

anlou περαστικά σου εύχομαι.Κάνε λίγη υπομονή και σε λίγο καιρό όλα θα έχουν τελειώσει.

mikroulaxristos δεν μας λες και μας τα κολπάκια για τη μέση?Εμένα έχει μέρες να με πονέσει αλλά όταν με πιάνει δεν μπορώ να κουνηθώ από το κρεβάτι.

Eri πλησιάζει ο καιρός για όλες μας!Σε λίγο θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας τα μωρά μας.

Θα τα πούμε και αργότερα,πάω να φάω! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ.ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑ ΜΑΙΕΣ.....ΕΓΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ?ΚΑΤΡΙΝΑΑΝ ΒΡΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΜΕ ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΕΝΝΑΩ.ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΜΑΣ.ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ!!!

ΜΑΜΟΥΝΑΚΙ ΚΑΛΕΡΣ ΒΟΛΤΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΑΚΙ.ΣΤΑΓΟΝΑ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΟΥ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ.

εγω νομιζω οτι αν ο γιατρος ειναι και μαιευτηρας..δεν εχει μαια..Ο δικος μου δεν ξερω αν εχει!Οταν μπηκα στο χειρουργειο ειχε αρκετα ατομα ..αλλα δε νομιζω η μαια να χρειαζοταν!Ρωτα το γιατρο σου αν εχει μαια και θα σου πει!Εγω..επειδη ηξερα θα παω με καισαρικη ουτε που ασχοληθηκα με το θεμα.."μαιας".!οπως και το θεμα του αναισθησιολογου..ο δικος μου ειπε ..οτι αυτον τον αναλαμβανει αυτος ο ιδιος και να μη δωσω λεφτα εχτρα!Ο γιατρος μου..δε μου ειχε ζητησει λεφτα..απο μονοι μας δωσαμε οσα θελαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζιτζικακι γεια σου!τυχερουλα με τον υπνο..κοιμησου οσο το ζηταει ο οργανισμος σου..εμεις με τις αυπνιες εχουμε κανει σακουλες..εσυ θα εισαι φρεσκαδουρα!!

σημερα δεν κουναω απτο κρεβατι..η αληθεια ειναι οτι πανικοβληθηκα τα πρωτα λεπτα, αλλα μετα θυμηθηκα τις οδηγιες μαιας και ηρεμησα. ολα καλα τωρα.

ανλου αν υποφερεις τοσο πρεπει να παρεις καποια αλοιφουλα που να ειναι για εγκυους.αυριο ρωτα το γιατρουλη...και μην ξυνεσαι...please!

katrin σε δημοσιο μηπως γεννησες?? μονο εκει αν εισαι τυχερη μπορει να μην πληρωσεις..αν και ολοι θελουν το φακελακι τους..

παντως αυτο με το γυναικολογο-μαιευτηρα εχεις δικιο..μηπως ο δικος μου δεν ειναι μαιευτηρας??θα το ψαξω..

καλη ορεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βεβαιως να σας πω τα κολπακια για τη μεση!! θα γινετε καινουργιες!! οταν καθεστε σε καναπε θα καθεστε εξω εξω και τα ποδια ισια κατω διπλωμενα,σαν να καθεστε σε καρεκλα δηλαδη. και οταν ειναι να κατσετε σε καρεκλα δεν θα καθεστε κανονικα,θα καθεστε ''αναποδα'' σαν καομποιδες!!!δηλαδη η πλατη της καρεκλας να κοιταει το στηθος σας.και τα ποδια παλι ισια κατω,χωρις να τα διπλωνετε κατω απο την καρεκλα. α και στο κρεβατι θα κοιμαστε στο πλαι και οταν θα θελετε να σηκωθειτε ή να γυρισετε,δεν θα βαζετε δυναμη στη μεση,θα φυρνατε σαν γιουβαρλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εε ναι στο Ελενας γεννησα στις 26 Αυγουστου!Ο γιατρος μου βεβαια ειναι απο τις λιγες περιπτωσεις εκει μεσα..αγιος ανθρωπος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Θέλω επειγόντως λαπτοπάκι!

Μαμουνάκι μου πρόσεχε! Πωπω τι ήταν και αυτό? Πες στο μπεμπάκι να κάτσει εκεί που είναι! Μη βιάζεται! Όταν μπεις στον μήνα σου ας κάνει ότι θέλει!

Ανλού έχεις και σπυράκια? Εγώ αυτό το είχα πάθει κάποια στιγμή και από το ένα πόδι μεταφερόταν στο άλλο! Ήταν σταφυλόκοκκος και πήγα στο φαρμακείο και πήρα μια κρέμα τη fucidin η οποία έχει πολύ λίγο κορτιζόνη και με αυτή μου πέρασε! Γενικώς αυτή η αλλοιφή με έχει βοηθήσει πολλές φορές!

Τζιτζικάκι στείλε λίγο από τον ύπνο και εδώ! Κορίτσια τι συχνοουρία είναι αυτή? Δεν αντέχεται!

Τις 2 τελευταίες μέρες με πιάνουν πονάκια περιόδου και εμένα και επίσης πονάνε τα κόκκαλο δεν ξέρω αν είναι σωστό έτσι όπως θα το πω το σημείο στο πυελό οστό το οποίο είναι κοντά στο πιπάκι! Άσε που νιώθω κάτι σουβλιές από κάτω!

Αχ κορίτσια ανυπομονώ να έρθει η αυριανή ημέρα για να πάω στο γιατρό να μου πει σε τι φάση είμαι και πόσο έχει μεγαλώσει η μπουμπούκα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa ενταξει εκατσε ησυχα η μπεμπα..τη μαλωσα και γω και δε θα βγει ακομα..

η μαια μας ειπε οτι πιθανον τωρα που κατεβαινει το μωρακι χαμηλα μπορει να πιεζει το κοκαλο στο παπακι μας..ειναι το κεφαλακι που πιεζει..καλα αποτελεσματαα αυριο.να μας ενημερωσεις οταν μπορεσεις.

κατριν να σου ευχηθω να σου ζησει το μωρακι σου!!! γερό και ευτυχισμενο να ναι! με το θηλασμο τα καταφερνεις καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...