Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Κατρίνα ουουυυυυ 2μέρες μόνο (ούτε το σήριαλ του παπακαλιάτη :P :laugh: :laugh: :laugh: ) μείνανε και μετά αγκαλίτσα με τον μπέμπη :side::side: μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε! Μεγεια και τα ψώνια,εξοπλίστηκες πλήρως τώρα. Για πες για την κοριτσάρα σου πψς της φάνηκε το δωμάτιο? Διάλεξε δωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κατρινα μου εχουν παμπερς εκει!! ασε που μοιραζουν διαφημιστικα ;)

μην παρεις μαζι..

συμφωνα με την αδελφη μου που γεννησε εκει θα χρειαστουμε

-ρουχα εξοδου

-2-3 πανες χασε

-λαβετες

ισως καλτσουλες(ισως επειδη ειναι καλοκαιρι)

-μια πικε η βαμβακερη ελΑΦΡΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ

εγω πηρα και μερικα εσωρουχακια αλλα μου ειπε οτι τους βαζουν εκει..

ολα τα αλλα στα παρεχουν στο νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωωω...για λιγο ελλειψα και ειδα γκραντε εξελιξεις!

Φωτεινη και Θεη τι παθατε βρε κοριτσακια? :( Προσοχη με τις τουμπες!Αφου ειστε καλα, ολα οκ! Τα μωρακια ειναι απολυτα ασφαλη εκει μεσα. Οταν ημουν εγκυος στον Γιωργο στον 7ο μηνα, παω να κατεβω απο το λεωφορειο και ο

μ@@%*^ς ο οδηγος κλεινει την πορτα αποτομα με αποτελεσμα να σκασει στην κοιλια μου! :angry: Δεν σας περιγραφω το σοκ που επαθα, :woohoo: ηρεμησα μονο οταν πηγα στον γιατρο και μου ειπε οτι το μωρο δεν εχει παθει τιποτα, ειναι καλα προφυλαγμενο εκει!

Βασιλικη τι να πω για κουνιαδα...απλα ασχολιαστο! Μα της ειπε να κουβαληθει κανεις μαζι? :huh:

Ντορα εσυ προβλημα με πεθερα ε? Η κακουργα, πως σου φερεται ετσι? :angry: Αυτο που μου ειπες το καλο πραγμα αργει να γινει, πολυ μου αρεσε, θα το υιοθετησω!!! :P

Αγγελικουλα και παλι να σου ζησει το κοριτσακι σου, πολλες ευχες, να ειναι γερη, τυχερη και ευτυχισμενη! :P Καλη λοχεια να εχεις! Γιατι σε κρατησαν τοσο πολυ? :blink: Ικτερος??? :dry:

Κατρινα τελικα Πεμπτη ειναι η μεγαλη μερα?? :woohoo: ?Με το καλο κοριτσακι μου, να πανε ολα καλα και να κρατησεις αγκαλια τον παιδαρο σου! :silly: Φανταζομαι τη χαρα αλλα και την αγωνια σου!

Κουακι μια χαρα μεγαλωνει το Αλκμηνακι σου! :silly: Πως τα παει η δεσποινις στο νεο της δωματιο? :P

Φωτεινη καλα ξηγιεσαι με την Ηρα. ;) Ε μα πια, μερικοι ετσι θελουν αν δεν καταλαβαινουν αλλιως... :huh::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια, θα προχωρησω σε αναγκαστικο χαιρετισμο... :( ο συζυγος απαιτει την ιδιοκτησια του...Μολις βρω την ευκαρια, τσουπ, εδω θα ειμαι παλι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

[/quote:2v2zp7ik]

μειωθηκανε οσο ειχα τον ορο οταν τον βγαλανε κρατησε μια μερα κ μετα παλι τα ιδια....μια εχω 4-5 την ημερα κ μια πανω απο 10-15.....την ημερα που μου κανανε εισαγωγη παιζει να εκανα κ ανα 2 λεπτα γιατι με ειχανε απο τις 3 το μεσημερι που πηγα χωρις φαρμακα κ με βαλανε σε κρεβατι κ ορο στις 10 :blink::blink::blink::blink::blink: απο τις 7 οσο περναγε η ωρα τοσο πιο πολλες κ πιο συχνες εκανα κ δυνατες αφου πρωτα μου κανανε μια ενδοφλεβια για να με πιασει αμεσως κ μετα βαλανε ορο....αααα εγω παιρνω μισο Ytopar 3 φορες την ημερα κ μαγνησιο 3 φορες την ημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας.Τι διαβάζω?

Σία και Φωτεινή ποιος ματιαξε τις ωραίες κοιλίτσες σας?Δεν έγινε τίποτα αλλά να προσέχετε ,ναι?

Βασιλική η κουνιάδα σου στον κόσμο της λίγο. :blink:

Αγγελική καλή λοχεία να έχεις.περιμένουμε λεπτομέρειες..

Κατρίνα 2 μέρες μόνο?και να σκεφτείς οτι έχουμε ΠΗΤ μια μέρα διαφορά. Πόσο ζυγίζει ο παίδαρος?

Ελενα είσαι καλύτερα τώρα? Κάτσε ξάπλα να ξεκουραστείς.. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα μου σουπερ εκει θα ειμαι την πεμπτη 5 εχω ραντεβου...αχ τελεια θα δω 3 νινακια....την Βασιλικη την εχω δει θα την βρω εσενα θα σε αναγνωρισω απο τους κοιλιακους :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πολυ χαιρομαι αυριο θα παω να παρω τα δωρακια τους....τι νουμερο να παρω????κ για εσενα το λεω Βασιλικη κ μην πειτε οχι.δεν χρειαζεται κτλ δεν παιζει να μην παρω δωρακια μινιον ειναι το αγαπημενο μου...

0-3 μηνων?????

3-6 μηνων?????

6-12 μηνων????

Κατρινα θα σου στειλω σε πμ το κινητο μου να μου πεις δωματιο... ;););););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντορα μου εσυ θα εισαι ο ανταποκριτης μας με τα κοριτσια :P:P:P:P:P:P:P:P

ασε τα δωρα και τις βλακειες...

θα ερθεις να βοηθας εμας με τα μωρα :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ και πάλι.

Ναι, τα κατάφερα κα ξαναέπεσα σήμερα το μεσημέρι. Μια καρέκλα με χαλασμένες βίδες έχουμε στην κουζίνα και εννοείται πως πήγα και έκατσα σε αυτή. Πού να με αντέξει η κακομοίρα, μέσα σε 2 δευτερόλεπτα βρισκόμουν στο πάτωμα. Σηκώθηκα, έλεγξα ότι όλα τα κόκκαλα ήταν στη θέση τους και ότι ο μπέμπης κλωτσάει μια χαρά και έτσι ηρέμησα. Το θέμα τώρα είναι ότι μου τα έχει πρήξει η μάνα μου να πάμε στο γιατρό να με δει. Ούτε αίμα έχω, ούτε άλλα υγρά και το μωρό κινείται όπως πριν. Είμαι παράλογη που δεν θέλω να πάω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά,γεια σας!Γύρισα πριν λίγο.

Κατρίνα μου,αντε με το καλό.Όλα καλά θα πάνε :)

Βασιλικούλα,μη μου λες για κουνιάδες γιατί βγάζω καντίλες.Τι σκατά;Βαλτές είναι;

Kuo μου,το βιβλίο είναι το "Κοιμήσου,παιδί μου".Ίσως σου φανεί βάρβαρο αλλά πραγματικά είναι αποτελεσματικότατο.

Κορίτσια,κάτι που με καίει.Κατ'αρχήν ο γιατρός μου είπε ότι κοντεύω.Ότι ο πλακούντας είναι grade 3 τι σημαίνει ότι γεννάω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα νεύρα που έχω ξέχασα τα σημαντικότερα.

Αγγελική welcome back. Να σου ζήσει το αγγελούδι σου και καλή λοχεία. :kiss::kiss::kiss::kiss:

Κατρίνα με το καλό να γεννήσεις και εσύ τον παίδαρο που ετοίμαζες 9 μήνες τώρα. Θα έχεις και παρεάκι την Βασιλική. Τέλειααααα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Κοριτσάκια μου γλυκά,γεια σας!Γύρισα πριν λίγο.

Κατρίνα μου,αντε με το καλό.Όλα καλά θα πάνε :)

Βασιλικούλα,μη μου λες για κουνιάδες γιατί βγάζω καντίλες.Τι σκατά;Βαλτές είναι;

Kuo μου,το βιβλίο είναι το "Κοιμήσου,παιδί μου".Ίσως σου φανεί βάρβαρο αλλά πραγματικά είναι αποτελεσματικότατο.

Κορίτσια,κάτι που με καίει.Κατ'αρχήν ο γιατρός μου είπε ότι κοντεύω.Ότι ο πλακούντας είναι grade 3 τι σημαίνει ότι γεννάω;

οχι καλεεεεεεεεεεεε πως σου ηρθε αυτο δεν γεννας........πολυ.....λιγακι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Κοριτσάκια μου γλυκά,γεια σας!Γύρισα πριν λίγο.

Κατρίνα μου,αντε με το καλό.Όλα καλά θα πάνε :)

Βασιλικούλα,μη μου λες για κουνιάδες γιατί βγάζω καντίλες.Τι σκατά;Βαλτές είναι;

Kuo μου,το βιβλίο είναι το "Κοιμήσου,παιδί μου".Ίσως σου φανεί βάρβαρο αλλά πραγματικά είναι αποτελεσματικότατο.

Κορίτσια,κάτι που με καίει.Κατ'αρχήν ο γιατρός μου είπε ότι κοντεύω.Ότι ο πλακούντας είναι grade 3 τι σημαίνει ότι γεννάω;

Δεν ξέρω για τον πλακούντα αλλά όταν σου το είπε δεν τον ρώτησες τι εννοεί όταν λέει κοντεύεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή πάλι?Δεν είναι κακό να πας στον γιατρό αν δεν είναι και πολύ μακριά.Εγω στη θέση σου θα πήγαινα.

Ντοράκι τι γλυκια που είσαι που θα πας να δεις τα μωράκια.. :kiss:

Κατερινάκι grade 3?Ο γιατρός τι σου είπε?Από ότι ξέρω όντως κοντεύεις. :woohoo: :woohoo:

Καλά μόνη μου θα μείνω μου φαίνεται να περιμένω να γεννήσω. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ντορα μου εσυ θα εισαι ο ανταποκριτης μας με τα κοριτσια :P:P:P:P:P:P:P:P

ασε τα δωρα και τις βλακειες...

θα ερθεις να βοηθας εμας με τα μωρα :silly: :silly: :silly: :silly:

καλα καλα θα παρω οτι θελω :P:P:P:P

παλι καλα που δεν γεννατε την αλλη βδομαδα που εχω τα μαθηματα θα ειχατε επισκεψη καθημερινη....μπαστακας θα γινομουνα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

βοηθεια οση θες εδω ειμαι....οτι εχει να κανει με μπεμπακια ειμαι μεσα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που μου είπε είναι ότι θα επαναλάβω τις εξετάσεις ΕΑΝ δεν έχω γεννήσει!Ντόρα στο τσακ ανταλλάξαμε τηλέφωνα μου φαίνεται :P

Ντορα πες,εσένα τι σου έχει πει για το βαθμό του πλακούντα;;;;; :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έγραψε:

Αυτό που μου είπε είναι ότι θα επαναλάβω τις εξετάσεις ΕΑΝ δεν έχω γεννήσει!Ντόρα στο τσακ ανταλλάξαμε τηλέφωνα μου φαίνεται :P

Ντορα πες,εσένα τι σου έχει πει για το βαθμό του πλακούντα;;;;; :ohmy:

εμενα την πεμπτη θα μου πει βαθμο για τον πλακουντα μου στο ντοπλερ δεν εγραφε νουμερο διπλα ειχε μονο ενα +....αλλα μου ειπε οτι ειναι ελαφρως πιο γερασμενος απο οτι θα επρεπε...απο οτι ξερω μεχρι 3 παει κ μετα γεννας...οποτε απο μερα σε μερα γενναααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααας..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μας γειά σας κ από μένα.

Σήμερα πήγα για το σάκχαρο (99 - νηστική και 115 μετά το γεύμα) σχετικά καλά... τους είπα τελικά ότι δεν κάνω την ινσουλίνη κ φρίκαραν λιγάκι.Με ρώτησαν γιατί κ είπα ότι δεν ήθελα απλά γιατί με τη δίαιτα ήταν όλα καλά. Παίζει ρόλο στα φάρμακα που θα μου δώσουν στο χειρουργείο, γι αυτό το είπα τώρα!!! Μετά πήγα κ από το Αλεξάνδρας κ μπήκα στο καρδιοτοκογράφο... όλα καλά κ σήμερα !!! Έχω βαρεθεί αυτές τις βόλτες πάνω κάτω στα νοσοκομεία... Ουφ επιτέλους σήμερα ήταν η τελευταία, την Δευτέρα θα πάω μία κ καλή ... και μετά τέλος !!!

Αχ βρε κορίτσια με πονάει πολύ η μέση μου (τώρα που γράφω) ξαπλώνω με πονάει το δεξί γοφό μου. ΣΑΡΑΒΑΛΟ... κατάντησα! (Μη με παρεξηγείται... απλά μάλλον μ έπιασε τώρα.... κ δεν μπορώ άλλο) Δύσκολες οι τελευταίες μέρες της αναμονής.

Βασιλικούλα μου δεν πειράζει που έφυγες σήμερα... την Τετάρτη ξεκινάει ένας άλλος τρόπος ζωής...

Κατρίνα μου άντε κ συ με το καλό...

Φωτεινούλα, γλυκιά μου πρέπει να προσέχουμε λιγάκι περισσότερο...δεν είναι η ώρα για τέτοια !

Αχ δεν θυμάμαι κάτι άλλο... ο εγκέφαλος τα χει παίξει κανονικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα (φουφου) μπορει να μεινει και για μερες ο πλακουντας στο 3 ;)

φωτεινη δεν προσεχεις καθολου η ειναι η ιδεα μου???

κι εγω παντως θα πηγαινα στο γιατρο μονο και μονο για επιβεβαιωση :blush:

κριμα βρε ντορα που τα εχεις την αλλη εβδομαδα...

θα ερχοσουν τα πρωινα να βαζεις ενα χερακι :P:P:P:P

καλη διασκεδαση σταυρουλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου δεν είναι και δίπλα ο γιατρός. Απλά δεν θέλω να τον ενοχλήσω χωρίς λόγο και να γίνομαι υπερβολική. Μιλάμε έχω εκνευριστεί πολύ με τη μάνα μου. Έβαλε και την αδελφή μου να με πάρει τηλέφωνο μόλις τώρα. Σίγουρα σε λίγο θα πάρει και τον άντρα μου στη δουλειά. Θα μπορούσα να μην τους έχω πει τίποτα αφού όταν έπεσα ήμουν μόνη μου.Τα νεύραααααα μουυυυυυυυυυυυ. :angry::angry:

Δεν το πιστεύω. Μόλις χτύπησε το θυροτηλέφωνο και είναι η μάνα μου. Σας αφηνω προς το παρόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινή μου , χαλαρά , από ενδιαφέρον το κάνουν μωρέ... έχουν κ αυτοί άγχος μην γίνει τπτ... Το ξέρω ότι είναι ενοχλητικό... αλλά...

Την κάνω για λίγο κ επανέρχομαι αργότερα... Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρα είσαι πειραχτήρι!Καλα μιλαμε τα έχω κάνει επάνω μου.Μ'αρέσει που το έπαιζα και θαρραλέα τρομάρα μου!!!!!

Φωτεινούλα,έτσι είναι και ο πατέρας μου.Προστατευτικός μέχρι αηδίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...