Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Agapiti Ntora sou grafw auto to gramma gia na sou pw KOURAGIO!xaxa :P:P;);) Eimai sigouri pws tha tin katotropwseis ti pethera!Skepsou vevaia tis epiloges tis Fotinis (nomizw sti Rodo) kai tis dikis mou sti Thessaloniki!An kai nomizw pws tha mas vgaleis asproproswpes oles!Se vlepw super-duper (pou mou irthe auti i leksi den kserw eilikrina) etoimi kai OLA THA PANE TELEIA afou exeis kai ton antra sou na se ypostirizei!Zwgrafise kai me tin kyriolektiki k me ti metaforiki ennoia!

Vaster ontws milame gia spourgitaki!Einai teleio to nini sas!Na sas zisei!Gemato ygeia kai kalh tyxh!

Koritsia nomizw pws exete ta pio omorfa mwra pou exw dei OLES sas!

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!!

Filia se oles sas!

p.s. alitheia h Kuo pou einai xameni?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπέλλα μου το σπουργιτάκι σου είναι πανέμορφο.Φτου φτου μη το ματίαξω...Πολύ όμορφα μωράκια μαζευτήκανε.Ελπίζω η δικιά μου να μην είναι εξαίρεση :P:P:P

Ντοράκι κάθε εμπόδιο και καλό.Τουλάχιστον δεν έχεις γεννήσει.Φαντάζεσαι να γεννούσες και μετα να βγαίναν τα μυρμήγκια?Εφιάλτης!!!Οσο για τη πεθερά σκέψου θετικά οτι θα έχεις μια βοήθεια στις δουλειές... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!Πού έχετε χαθεί όλες?Πολύ ησυχία στην παρεούλα μας...Εγω ξύπνησα σήμερα με λίγα πονάκια στην κοιλιά και στη μέση...Καλά που εχω ραντεβού σήμερα με τον γιατρό για να δούμε το μωράκι μου και να δω αν πλησιάζουμε.. ;)

θα μπω το μεσημεράκι να σας πω τα νέα. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. Ησυχία βλέπω πάλι σήμερα.

Όλο αλλαγές είναι το μαμμυ τελευταία. Ελπίζω προς το καλύτερο.

Μπελλα σχετικά με το τικερ παλιά υπήρχε στο προφίλ η ρυθμιση για την υπογραφή μας ενώ τώρα όσο και να έψαξα δεν το βρήκα. Πάντως υπάρχει θέμα για τις απορίες μας σχετικά με το νέο σύστημα στο μαμμυ και είδα ότι και μια άλλη κοπέλα ρωτάει το ίδιο πράγμα αλλά δεν απαντηθεί ακόμα το ερώτημα. Μου φαίνεται ότι απλά πρέπει να κάνουμε υπομονή μέχρι να τελειώσουν όλες οι αλλαγές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!!!

Αχχχχ γεννησαμεεεεεε 30/8 ..μου σπασαν 2 μερες πριν τα νερα αλλα πονακια δεν ειχα κ μετα απο τις δυο μερες....τεχνητους πονους...αφηστε μην σας πω τι τραβηξα αλλα δοξα τον Θεο ολα καλα...

Εκανα ενα γιο 3.400 52 εκ ...ευτυχως εχω τον αντρα μου κ με βοηθα γτ με τα ραματα ουτε να βηξω δεν μπορω....ΕΛΕΟσσσσσ

εσεις?????????

Παντως εχω ενα ευχαριστο...δυο μαλλον...ραγαδεσ στην κοιλια δν εκανα...κοιλια δν μου εμεινε σχεδον καθολου και απο κιλα ειμαι ηδη εκει που ξεκινησα την εγκυμοσυνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κορίτσια... πολύ με ταλαιπωρεί αυτό το mammy... θέλω να βάλω όλα τα στοιχεία από την αρχή τώρα... ουφ. άντε να βρεις να βάλεις κ τικεράκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα..Κοριτσακια και μωρακια...

εγω σημερα ειχα τη κοπελα και κανει γενικη..αλλα παρολαυτα δεν εχω κατσει λεπτο..μια ο μπεμπης..μια η κορη μια ο αντρας..μια οι δουλειες..τα φτυσα παλι..!

εκανα παλι μια φιλοτιμη προσπαθεια για θηλασμο και το πρωι και το μεσημερι..Ο μικρος εκατσε ενα τετρτο περιπου..αλα μετα απο αυτο..γκρινια..παλι..τωρα αφου βλεπω οτι δεν..χορταινει θα φαει το γαλα του στις 1800 παλι!

Μαριεττακι γεννησες κι εσυ κοπελα μου>???Μπραβο και σε σας..!!!μπεμπαρος..και φυσικα περιμενουμε ιστορια και φωτος!καλη λοχεια!!

Ντορακι..ο μπεμπακος σου στελνει φιλακια!

Λαμπρινι..κι εσυ εχεις ενα θεμα με το μαμμυ εε?οι αλλες δε το εχουν παρει πρεφα ακομη..Οταν μπουν θα το δουν!Συγνωμη ..ολα αυτα που εχουμε γραψει στο παρελθον..απλα..χανονται?και οι φωτογραφιες?

Μπελλα μου..το σπουργιτακι σου ειναι ενας γλυκας!!

Σταυρουλα..πηγες στο γιατρο??τι νεα εχουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!

Μαριέττα να σου ζήσει το μωρό.Γερό και καλότυχο!!!

Πήγα στον γιατρό σήμερα και μου έβαλε χέρι... :blink::blink::blink:

Διαστολή δεν έχω και το μωρό είναι 3200 περίπου.Μου είπε αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα που κλείνω τον ένατο θα μπω με πρόκληση Δευτέρα στις 7.Το κακό είναι οτι η μπουμπού μου δεν εχει πάρει θέση ακόμα (εχει γυρίσει προς τα κάτω αλλά το κεφαλάκι είναι λίγο αριστερά)οπότε παμε 50%φυσιολογικά και 50% με καισαρική εκτός και αν γυρίσει λίγο το κεφαλάκι της...

Κατρινάκι συνέχισε τις προσπάθειες και θα δεις που στο τέλος θα τα καταφέρεις.

Και εγω μίλησα σήμερα με την κλινική και μου είπαν οτι θα πρέπει να της δώσω τις πρώτες μέρες και λίγο ξένο μεχρι να μου έρθει το γάλα.Στέκει αυτό?Υπάρχει περίπτωση να μάθει με το μπουκάλι και να μη θέλει μετά στήθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Γεια σας!!!

Μαριέττα να σου ζήσει το μωρό.Γερό και καλότυχο!!!

Πήγα στον γιατρό σήμερα και μου έβαλε χέρι... :blink::blink::blink:

Διαστολή δεν έχω και το μωρό είναι 3200 περίπου.Μου είπε αν δεν γεννήσω μέχρι την Δευτέρα που κλείνω τον ένατο θα μπω με πρόκληση Δευτέρα στις 7.Το κακό είναι οτι η μπουμπού μου δεν εχει πάρει θέση ακόμα (εχει γυρίσει προς τα κάτω αλλά το κεφαλάκι είναι λίγο αριστερά)οπότε παμε 50%φυσιολογικά και 50% με καισαρική εκτός και αν γυρίσει λίγο το κεφαλάκι της...

Κατρινάκι συνέχισε τις προσπάθειες και θα δεις που στο τέλος θα τα καταφέρεις.

Και εγω μίλησα σήμερα με την κλινική και μου είπαν οτι θα πρέπει να της δώσω τις πρώτες μέρες και λίγο ξένο μεχρι να μου έρθει το γάλα.Στέκει αυτό?Υπάρχει περίπτωση να μάθει με το μπουκάλι και να μη θέλει μετά στήθος?

Σταυρουλα μου να μην αγχωνεσαι...οτι ειναι να γινει ..θα γινει..με το τοκετο!ολα καλα θα πανε!!οσο σκεφτομαι οτι κι ο δικος μου θα γεννιοταν την αλλη εβδομαδα...

οσο για το γαλα...ναι θα του δωσεις και ξενο..(συμπληρωμα ομως..)θα θηλασεις απο τη πρωτη στιγμη..να παρει το πρωτογαλα..στη συνεχεια (θα σου πουν και εκει)..να του δωσεις 30Mlπεριπου η οσο να χορτασει..ξενο!..Θα ταιζεις οσο πιο τακτικα μπορεις..να μην αφυδατωνεται..και ανεβασει ικτερο!Εμενα επειδη θηλαζα ..μου ειπε η παιδιατρος..να μη δωσω ξενο..αλλα μονο μητρικο..Ομως ο μικρος προφανως δεν ενυδατωνοταν αρκετα..και ανεβασε ικτερο μετα απο 2 μερες στο18.5 γιαυτο και μειναμε τελικα μεσα!!α και οταν γεννηθει να το εχεις κοντα στο φως του ηλιου.. κανει καλο στα μωρακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου έτσι μου είπαν και οι μαίες στην κλινική.Θα του δινω ταυτόχρονα στήθος αλλά και ξένο.Ελπίζω να έχει καλό καιρό τις επόμενες μέρες για να έχει ήλιο γιατί οι προβέψεις λένε βροχές και καταιγίδες :angry:

Παω για περπάτημα.Τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα που πηγαν ολες??Εξαφανιζολ επεσε??Καλε κοριτσια...που ειστε??

Αναστασια,Κυο,σουπιτσα,ροζι,γιουλι,Βασουλες..και λοιπες..που ειστε?οι αλλες ολο και καπου εμφανιστηκαν!Βασιλικουλα εσενα σε καταλαβαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου.....

για αρχη ΓΕΝΝΗΣΕ Η FOUFOU ΜΑΣ τα ξημερωματα στις 2:30 την μπουμπουκα της λεπτομεριες δεν μου ειπε...

τα νεα τα δικα μου ειναι ετσι κ ετσι....

πηγα σημερα στον ντοκ ο μπεμπης ειναι υγειεστατος ζωηρουλης γενικα ολα καλα το μονο θεμα που εχουμε ειναι τα κιλα παραμενει στα 2500 περιπου 2 βδομαδες κ κατι κ δεν εχει μπει ακομα μεσα στην λεκανη κ εχει καπως προς τα πανω το κεφαλακι του για τη ακριβεια μου ειπε οτι ενω εχει παρει θεση κοιταει προς τα πανω...το αποτελεσμα ειναι τεταρτη σταματαω τα χαπια πεμπτη παω να με δει παρασκευη παλι κ αν δεν εχω μπει σε τοκετο κ δεν εχει το μωρο κατεβει σωστα (θα κοιταξουμε κ για περιτυλιξη) θα κανουμε τεχνιτους πονους κ θα παμε για φυσιολογικο τοκετο εκτος εαν δουμε πως το μωρο πιεζεται η ο ομφαλιος(φοβαται μην πιεστει κ δεν στειλει σωστα το αιμα κατι τετοιο καταλαβα)αν υπαρξει προβλημα η περιτυλιξη θα κανουμε καισαρικη...αν οχι παρασκευη σαββατο θα γεννησω γιατι δεν μπορουμε να τον αφησουμε αλλο...αααα εφαγα χερι κ την ακουσα στερεοφωνικα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μου ειπε οτι δεν μπαινει κ δεν βγαινει τιποτα απο εκει :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

δεν εχω διαστολη καθολου....αυτα δεν θυμαμαι κατι αλλο ειμαι καπως τρομαγμενη μπορω να πω... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια!!!

Μόλις μπήκα και έπεσα πάνω σε γεννητούρια!!

Foufou μου να σας ζήσει!!!! Πάντα γερό και καλότυχο να είναι!!!!!

Ντόρα μου μην αγχώνεσαι...όλα μια χαρά θα πάνε!! Αν φοβάσαι για την καισαρική έχω να σου πώ ότι δεν είναι τίποτα!! Αν και πιστεύω ότι θα έχεις διαστολή όταν έρθει η ώρα να γεννήσεις!!!

Εσύ να σκέφτεσαι μόνο ότι το αργότερο το Σάββατο θα κρατάς το μωράκι σου!! :kiss::kiss:

Κορίτσια μου δεν διάβασα τίποτα άλλο sorry!!!

Εύχομαι να είστε όοοοολες και όλα τα μπεμπάκια καλά!!!

Με αυτή την αναβάθμιση χαθήκαμε λίγο...αλλά που θα πάει θα ξαναβρούμε τους ρυθμούς μας!!

Όσες έμειναν για να γεννήσουν με το καλό να γεννήσουν και όσες γέννησαν να σας ζήσουν τα μωράκια σας!!!

Σας φιλώ όλες!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Foufou να σου ζήσει η κουκλίτσα σου.παντα γερή και ευτυχισμένη...Καλή λοχεία να έχεις και περιμένουμε να μας πεις λεπτομέρειες. :kiss::kiss:

Ντοράκι και εσύ γεννάς μέχρι το Σάββατο.Αντε με έναν πόνο και όλα να πάνε καλά.

Μπουμπούκα μου ακούς? Όλα τα παιδάκια πάνε στην αγκαλιά των μαμάδων τους.Εσύ γιατί μου κάνεις νάζια????

Εχει μείνει καμία ή είμαι τελευταία? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Όμορφα νέα βλέπω :) Κατερινοφουφούκα, συγχαρητήρια! Να σου ζήσει, φρεσκομανούλα. Πάντοτε καλά να είναι το παιδάκι :kiss:

Ντοράκι, γιατί αγχώθηκες καλέ; Μετά από τόση ταλαιπωρία με τις συσπάσεις, φτάνει η ώρα επιτέλους! Με το καλό!

Σταυρούλα, δεν νομίζω να είσαι τελευταία. Κοντός ψαλμός αλληλούια που λένε :P

Η σουπίτσα μας λέτε να γέννησε;

Τα νέα μας... κολικοί, ΠΟΛΥ κλάμα και σχεδόν κάθε βράδυ στο πόδι. Μετά πού να 'χεις όρεξη για μάμι. Της άλλαξα γάλα κι ελπίζω να στρώσει σύντομα, τι να πω...

Πού πήγατε οι άλλες; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!εκει που ειχαμε ενα μωρο χωρις φωνη,αποκτισαμε εναν γκρινιαρη φωνακλα!!!δεν κοιματε ρε κοριτσια ,με το που κλεινει ματια και παω να τον βαλω στο κρεβατακια,γαριδα το ματι και γκρινια...πονακια μαλλον θα χει υποθετω,πηγα να του δωσω τσαγακι εχθες και θα πνιγοταν...δεν ξερει να πινει απο μπιμπερο ή δεν βολευει η ρογα του μπιμπερου,ειμαι πτωμα....και οι ρογες μου ΠΟΝΑΝΕ,τιποτα δεν μου τα κανει η purelan,και προσπαθω να βαζω ολη την ρογα στο στομα του αλλα τιποτα,τι θα κανω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Κυο μου...

εχω ανχωθει για τα κιλα του μωρου κ για το λογο που γινετε η ολη διαδικασια πριν την ωρα της....κ γενικα η ιδεα της καισαρικης κ της ολικης ναρκωσεις με τρομαζει αρκετα...εκτος αυτο λογο κιλων γιατι ο υπερυχος δειχνει 2500 οποτε θα γεννηθει λιγοτερο δεν θα το εχω διπλα μου κ δεν θελω να παρει ξενο γαλα....

σημερα ειμαι πρωινη πρωινη πρωτον γιατι δεν μπορω να κοιμηθω κ εχω να πακεταρο πραγματα αυριο θα παω τελικα να με δει ο ντοκ παλι να κανω κ ενα ντοπλερ να δουμε τι γινετε κ για περιτυλιξη...οποτε σημερα πρεπει να τελειωσω με το πακεταρισμα γιατι αυριο θα ειμαι στο ελενα κ αυριο το απογευμα θα ερθει το φορτηγο να τα φωρτοσουμε...πολυ τρεξιμο μιλαμε...παλι καλα θα εχω κατι να κανω να μην σκεφτομαι τοσο πολυ την παρασκευη γιατι θα σκασω....

κοριτσια πειτε μου για την καισαρικη ποναε?μπορεις να σηκωθεις αμεσως?

τα λεγατε εσεις αλλα δεν ηθελα ουτε να το σκεφτομαι κ δεν εδινα βαση κ τοσο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερα!εκει που ειχαμε ενα μωρο χωρις φωνη,αποκτισαμε εναν γκρινιαρη φωνακλα!!!δεν κοιματε ρε κοριτσια ,με το που κλεινει ματια και παω να τον βαλω στο κρεβατακια,γαριδα το ματι και γκρινια...πονακια μαλλον θα χει υποθετω,πηγα να του δωσω τσαγακι εχθες και θα πνιγοταν...δεν ξερει να πινει απο μπιμπερο ή δεν βολευει η ρογα του μπιμπερου,ειμαι πτωμα....και οι ρογες μου ΠΟΝΑΝΕ,τιποτα δεν μου τα κανει η purelan,και προσπαθω να βαζω ολη την ρογα στο στομα του αλλα τιποτα,τι θα κανω;

καλημερα Vaster μου εχεις δοκιμασει τις θηλες σιλικονης?τις βαζουνε οταν πληγωνεται το στηθος κ οταν φτιαξει τις βγαζεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

vaster έγραψε:

καλημερα Vaster μου εχεις δοκιμασει τις θηλες σιλικονης?τις βαζουνε οταν πληγωνεται το στηθος κ οταν φτιαξει τις βγαζεις...[/quote:14d8gwzr]

Καλημερα Ντορα μου!λενε πως δεν κανουν δουλεια αυτες οι θηκες.. :( ,το βασικο ειναι να μπορεσεις να βαλεις σωστα το μωρο,να βαλει ολη την θηλη στο στομα...

οσο για την καισαρικη μαλλον ειναι αναλογως τον οργανισμο,αλλες σηκωνονται αμεσως,εγω σηκωθηκα απο την πρωτη μερα αλλα για λιγο,μαλλον δεν ειμαι και το καλυτερο παραδειγμα!ολα καλα θα πανε μην αγχωνεσαι,με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου.Τι κάνετε?

Εγώ ακόμα εδώ χωρίς καμία ένδειξη τοκετού. :(

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα εξαιτίας της έλλειψης ύπνου.Ολη την μέρα δεν εχω ιδιαίτερο πρόβλημα αλλα το βράδυ που ξαπλώνω υποφέρω γιατί κλαίω από τη νύστα και δε μπορώ να κοιμηθώ.

Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

Ποιές δεν έχουν γεννήσει ακόμα? Έχασα τον λογαριασμό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα βρε κορίτσια!! Πω πω πόσο καιρό έχω να μπω! άλλαξε και το mammy! άντε να το συνηθίσω τώρα. τα νέα σας δεν τα διάβασα, μόλις μπήκα και δυστυχώς δεν νομίζω να προλάβω. Δεν ξέρω για τις υπόλοιπες μανούλες αλλά εγώ τρέχω σαν το Βέγγο. Ξεκίνησα δουλειά εδώ και δύο βδομάδες και τα χω παίξει. Η μπέμπα μου έκανε και διάροια για λίγες μέρες και τρελλάθηκα! Τώρα πάλι καλά σταμάτησε με αραιωμένο γάλα. Αν ξανακάνει είπε η παιδίατρος σημαίνει ότι έχει δυσανεξία στη λακτόζη ή στην πρωτείνη του γάλακτος. Θα δείξει. πάντως τρώει κάθε 3 ώρες και με έχει πεθάνει αυτό το πράγμα ειδικά το βράδυ που δεν προλαβαίνω να κοιμηθώ. και μετά 8 με 10 ώρες στη δουλειά. έχω τρελλαθεί στο φραπέ! Βρε κορίτσια αν δεν βαριέστε γράψτε μου τα πιο σημαντικά νέα τσάκα τσάκα, ειδικά για τα καινούρια μωράκια! τα διδυμάκια της παρέας τί κάνουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!Ουφ έχω χάσει τη μπάλα με τις αλλαγές...Χαθήκαμε!!

Τι μου κάνετε? Εγώ ακόμα εδώ ακμαία!!! Περιμένω μήπως και μου κάνει την χάρη η κόρη μου και βγει αλλά δεν συγκινείται με τίποτα.

Θέκλα κάπου πήρε το μάτι μου οτι γυρίσατε σπίτι με την μικρή σας.Πολύ χάρηκα.Αντε να προσαρμοστείτε τώρα και να την χαρείτε με τον αντρούλη σου.

Χρύσα μου τρέχεις ε?Υπομονή κοπέλα μου.Νωρίς δεν πήγες στη δουλειά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες.Επιτέλους ανοιξε το mammy.Που εξαφανιστήκατε όλες?

Ελπίζω όλα τα μπεμπάκια να είναι καλά.

Αντε να τα λέμε γιατί μου λείψατε... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!

επιτέλους έφτιαξε το forum μας!!!! :D:D

εγώ εδώ ακόμα περιμένω τον μικρό να εμφανιστεί.... :roll::roll:

εσείς τι κάνετε;;;άντε τώρα που έφτιαξαν τα πράγματα να μαζευόμαστε και πάλι σιγά σιγά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...