Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

hello!!!τι κανετε;;κοριτσακια οσες γεννησατε βγηκατε καθολου εξω;;;με την καισαρικη σε ποσες μερες εισασταν οκ;εμενα ακομα καποιες φορες τραβανε τα ραμματα,αλλα πονο δεν εχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

tweety_ έγραψε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Μεχρι τώρα εχω γλυτώσει το περιβόητο χέρι του γιατρού.Αύριο έχω ραντεβού και μάλλον θα είναι το τελευταίο οπότε δεν βλέπω να την γλυτώνω.Αλλά όταν λέμε χέρι τι ακριβώς εννοούμε? Βαζει πολύ χέρι?:blush::blush::blush:

καλε οχι!αν δεν εχεις διαστολη δεν βαζει πολυ,αν εχεις τοτε με τα δαχτυλα μετραει ποσο,ενα δαχτυλο ειναι 1 και λοιπα...και αν ειναι και μαλακος ο τραχηλος δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ Μπέλλα μου.Αν μιλάμε για ένα τρώγεται.Εγω νόμιζα για παραπάνω... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τι κάνει το μωράκι σου?Φωτογραφία έβαλες?Δεν θυμάμαι να είδα.Βέβαια τωρα τελευταία αποσυντονιστήκαμε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΤΕΛΙΚΑ ΧΕΡΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΠΟΤΕ..ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΓΕΝΝΑ ΕΙΧΑ ΦΑΕΙ ΧΕΡΙ ΑΠΟ ΟΛΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑΣ..ΟΣΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΣΤΟΛΗ! :S:S

ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟ..

ΜΠΕΛΛΑ ΜΟΥ ΣΗΚΩΘΗΚΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΕΡΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ ΣΤΟΝ ΟΡΟΦΟ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑΙΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΑΛΕΣ ΤΟΥ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟΥ!!ΟΤΑΝ ΒΓΗΚΑ ΚΛΑΔΕΨΑ ΤΗ ΒΕΡΑΝΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΑΠΛΩΣΑ..ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΑ!ΤΑ ΡΑΜΜΑΤΑ ΤΑ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ..ΜΟΝΟ ΦΑΓΟΥΡΑ ΕΧΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ.. :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aa esy eisai san ki emena...τον ακαθιστο εχεις εε?

η μικρη ειναι ησυχη?με ποσα ml χωρταινει?η θηλαζεις?εμενα το γαλα στερεψε μαλλον..τοση στεναχωρια που τραβηξα ..αυτητην εβδομαδα..Με το ζορι τον βαζω στο στηθος..αλλα τελιακ τσατιζεται ασχημα..Κριμα ..κι ειχα αφθονο γαλα τη Δευτερα ΤΡιτη..με την αντλια ουτε 20ml δε βγαζει!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝ Κ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ....

Κατρίνα μου, σαν κ σένα δεν λες τπτ... δεν είμαι άνθρωπος που κάθεται εύκολα στο κρεβάτι...

Όσο για τη μικρή είναι τόσο ήσυχη που κλαίει μόνο όταν θέλει γάλα ! (τέλεια) Στο μαιευτήριο ξεκίνησε κ έτρωγε 60ml. Τώρα σπίτι που ήρθαμε κ ήρθε κ της μαμάς το γαλατάκι... αν χρειαστούμε συμπλήρωμα παίρνουμε έως κ 20-30 Ml. Μάλλον καλύπτεται η ζουζουνίτσα από το δικό μου... Αν δεν της δώσω δικό μου χρειαζόμαστε γύρω στα 100-120 Ml.

Πάντως για το θηλασμό μην το αφήσεις... ακόμα ! Δοκίμασε λιγάκι ακόμα... όσο τραβάς τόσο έρχεται το γάλα... έτσι λένε !!!

Πάω να διαβάσω κ τις λίγες ανακοινώσεις που δεν πρόλαβα κ ... εδώ θα μαι !

Θα βαλω κ καμιά φωτό ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Μπέλλα μου... εμείς καλά είμαστε... εσύ ? Βγήκα χθες (Σάββατο) το πρωί κ πήγα για μία εξέταση ίκτερου στο Αλεξάνδρα κ μετά μια βόλτα τζάμπο (αν κ δεν έπρεπε είπε η μαμά μου) από την 3η μέρα μέσα σε κόσμο...μαζί με το μωρό... η καισαρική τραβάει λιγάκι... τα ράμματα εννοώ, αλλά είναι κάτι υποφερτό... σήμερα τουλάχιστον!!! Κατά τ΄άλλα όλα ΟΚ.... ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο δικος μου εμαθε εκει που τον ειχαν ΣΤΙς ΛΑΜΠΕΣ το ξενο γαλα με μπιμπερο και δε γοΥσταρει να προσπαθησει να τραβηξει κι εκνευριζεται..Πηρα θηλαστρο..(ενοικιο),βγαζω αλλα οχι πολυ!την πρωτη μερα 60 ml kai μετα το πολυ 20 ml..Τωρα τον εβαλα παλι στηθος..εκατσε κανα 10λεπτο στο ενα ,ουτε 5 λεπτα στο αλλο..και ολο νευρα..κατεβασε μια μπουκαλα 100ml APTAMIL!ΕΧΩ ..ΠΕΙΣΜΩΣΕΙ ΟΜΩς..ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι έτσι πεισματάρα μανούλα... δεν θα του περάσει !!! Αχ πως το μπορείτε αυτό το θήλαστρο ??? πήρα κ γω για να μην κρέμεται η μικρούλα όλη την ώρα απ' το β.... κ πόνεσε τόσο που προτιμώ να μαι συνέχεια γυμνή.... :) :) :) Το 'βαλα πάλι στο κουτί του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera!!!!!!!!!!!!!!ti kanete?

emeis kala :) o mpempis moy koimate me ton mpampa toy.,egw ekatsa na fiaxw ta royxalakia toy!!!eytixos einai isixos,exei kati ponalakia kaimenulis :( ekei poy koimate -petagete me sklires :(:(:( .

katrina mi ta paratas me to 8ylazmw...to idio eixa pa8ei kai egw :( -eimoyna sto nosokomeio,meta tin kaisariki den eixa gala gia 5 meres,aytos ema8e sto mpimpero.meta otan moy ir8e to gala o mikros den i8ele me tpt na katsi sto sti8os-klama aytos-klama egw :blink::blink::blink: eftixos vre8ike mai maia poy eixe tin ypomoni kai ekatse mazi mou toulaixton 1 wra...kai ta kata8erame!!!(gt erxotusan alles kai moy dixnane pws na ton 8ylazw kai fevgane.arxize o mpempis ta klamata kai ta paratusa toy edina mpimpero)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia,

na sas rwthsw ti posothta prepei na trwne twra??

egw xthes evgala me to thilastro oli thn hmera gyrw sta 70-75ml kai shmera mia to prwi 25ml kai to meshmerh alla 40-50 ml, mhpws einai ligo? se ligo tha xanaarmexw :blink::blink: vevaia alla den pistevw na vgalw kai kana litro! :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πότε θα γεννήσω :S ? Σήμερα πήγα για το καρδιογράφημα του μικρόυ μου ή αλλιώς κορδέλα και ήταν όλα καλά. Μου είπαν ότι ακόμα δεν γεννάω και ότι είχα μόνο μια σύσπαση την οποία δεν την κατάλαβα καθόλου εγω. Ο γιατρός μου λέει να ξαναπάω την άλλη Πέμπτη να επαναλάβω την εξέταση για να δούμε αν η μήτρα κάνει συσπάσεις! Έχω βέβαια μία βδομάδα περίπου μπροστά μου αλλά δεν αντέχω άλλο βρε κορίτσια! Άσε που παθαίνω κράμπες ανάμεσα στα μπόυτια ψιλά και υποφέρω, ούτε να περπατήσω δεν μπορώ φυσιολογικά! Ρώτησα το γιατρό τι είναι αυτό και μου είπε ότι είναι μυική σύσπαση. Αυτά απο εμένα!!! Εύχομαι σε όλες τις φεσκομανούλες να σας ζήσουν τα μωράκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA KORITSAKIA MOY ASE BRE LOULOU KI EGV AYTO LEO POTE THA GENNHSOYME EMEIS OEO!!!BARETHIKA OLA AYTA TA SYMPTOMATA THELO MORAKI TWRA :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ME TO THILASMO PALEPSTE TO H KOYMPARA MOY LEEI OSO BGAZEIS TOSO PARAGEIS EMPROS LOIPON EKSV TA BYZAKIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου κ νινακιααααααααααααα...

ολες καλα βλεπω σας διαβασα στα πεταχτα γιατι χρονος μηδεν...

αυριο τελειωνουμε με το βαψιμο κ Τριτη Τεταρτη μετακομιζουμε τα πραγματα....εχουνε παιξει τα νευρα μου με την πεθερα μου γιατι ειναι τσαπατσουλα ενω εγω θελω να γινονται ολα σωστα κ αυτη ενταξει ειναι μωρε δεν χρειαζεται αλλο χερι κ με ενα καλο ειναι κ εχει παντου σταμπες το δωματιο :angry::angry::angry::angry::angry::blink::blink::blink::blink::blink: αλλα ο αντρουλης μου ειναι σαν κ εμενα κ τα κανει σωστα... ;););););)

μου τα εχει πρηξει κιολας μην κανεις αυτο μην κανεις το αλλο :angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry::angry:

κ δεν κανω κ τιποτα την επιασε ο πονος τοσες μερες που πακεταρο δεν την επιασε ο πονος να ερθει το οτι επαιζα με το πινελο την πειραζε... :angry::angry::angry::angry::angry::angry: κ ο αντρουλης μου μου ελεγε παρε μωρο μου το πινελο να ζωγραφισεις... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αυτα κατα τα αλλα ολα καλα αυριο εχω 2μιση ντοκ στο ελενα θα κανω υπερυχο κ καρδιοτοκογραφο κ θα μου πει τι θα κανουμε απο εδω κ περα...

Tweety μου το σπιτι ειχε πεταξει υγρασια στο σαλονι κ ψαχναμε σπιτι δεν ειχαμε βρει κατι καλο κ λεγαμε ενταξει τουλαχιστον το δωματιο δεν εχει αλλα διαπιστωσαμε οτι πισω απο τις γυψοσανιδες που ειναι ολο το σπιτι ντυμενο ειναι ολοι οι τοιχοι σαπιοι κ το καταλαβαμε επειδη το αρχισανε να βγαινουνε απο τους τοιχους μερμυγκια μικρα με φτερα καθε απογευμα κ να περπατανε κ να πετανε μεσα σε ολο το σπιτι κ πανω μας :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

την μια μερα ψεκασα την αλλη το ιδιο αλλα την τριτη φορα τρελαθηκα ηταν παντου κ μας ειπε ενας γνωστος μας οτι ειναι λογο υγρασιας κ οτι το σπιτι ειναι ολο σαπιο...γιαυτο κ αποφασισαμε να κανουμε την θυσια να παμε στην πεθερα μου κ να μην μπει εδω μεσα ουτε μια μερα ο μπεμπακος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

X BRE NTORAKI KALO KOYRAGIO KORITSAKJI MOY MEINAME OI TELEYTAIES TON MOIKANON SOY TYXE KI AYTO KOYRAGIO!!

OLES METAKOMISAN STA MPEMPAKIA GIATI DEN BLEPW KAMIA NA ANTAPOKRINETAI PAW NA FAW TIPOTA DEN MOY FTANOYN TA 16 KILA POY BALA BLEPEIS :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

magykal έγραψε:

X BRE NTORAKI KALO KOYRAGIO KORITSAKJI MOY MEINAME OI TELEYTAIES TON MOIKANON SOY TYXE KI AYTO KOYRAGIO!!

OLES METAKOMISAN STA MPEMPAKIA GIATI DEN BLEPW KAMIA NA ANTAPOKRINETAI PAW NA FAW TIPOTA DEN MOY FTANOYN TA 16 KILA POY BALA BLEPEIS :unsure:

αααα ωραια κ εγω 15 εχω παρει... :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: αλλα δεν πτοουμε.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα και πολλά φιλάκια σε όλες.

Τι σου έτυχε βρε Ντόρα τελευταία στιγμή;; Πόσο υπολογίζετε να μείνετε στης πεθεράς; Μήπως να σε φιλοξενήσω εγώ; ;);) Είμαι λίγο μακρυά αλλά δεν πειράζει μωρέ θα βάζουμε τα μωράκια να κάνουν χορωδία με το κλαματάκι τους όταν με το καλό έρθουν :S:S

Μπέλλα το μωράκι είναι μια γλύκα. Να το χαίρεσαι το κουκλί.

Μαγδα δεν φτάνει η αναμονή του μωρού εσύ σκέφτεσαι και τα κιλά. Άντε μωρέ, τι έμεινε, φάε τώρα να το ευχαριστηθείς. Μετά μπορεί να μην προλαβαίνεις :P:P . Σχετικά με την περιέργεια για το πως θα είναι το μωρό το σκέφτομαι κάπου κάπου και εγώ και το μόνο που παρακαλώ είναι να μην πάρει την "μυτούλα" του μπαμπά του. Εντάξει δεν είναι και καμιά τεράστια αλλά θα προτιμούσα να είναι πιο κομψή :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fotini80 έγραψε:

καλησπερα και πολλά φιλάκια σε όλες.

Τι σου έτυχε βρε Ντόρα τελευταία στιγμή;; Πόσο υπολογίζετε να μείνετε στης πεθεράς; Μήπως να σε φιλοξενήσω εγώ; ;);) Είμαι λίγο μακρυά αλλά δεν πειράζει μωρέ θα βάζουμε τα μωράκια να κάνουν χορωδία με το κλαματάκι τους όταν με το καλό έρθουν :S:S

Μπέλλα το μωράκι είναι μια γλύκα. Να το χαίρεσαι το κουκλί.

Μαγδα δεν φτάνει η αναμονή του μωρού εσύ σκέφτεσαι και τα κιλά. Άντε μωρέ, τι έμεινε, φάε τώρα να το ευχαριστηθείς. Μετά μπορεί να μην προλαβαίνεις :P:P . Σχετικά με την περιέργεια για το πως θα είναι το μωρό το σκέφτομαι κάπου κάπου και εγώ και το μόνο που παρακαλώ είναι να μην πάρει την "μυτούλα" του μπαμπά του. Εντάξει δεν είναι και καμιά τεράστια αλλά θα προτιμούσα να είναι πιο κομψή :):)

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μην μου βαζεις ιδεες Fotini μου γιατι δεν θελω κ πολυ να ερθω δεν με πειραζει η αποσταση καθολου...το αργοτερο μεχρι ανοιξη το καλοκαιρι που ειναι ο γαμος κ τα βαφτησια θα ειμαστε σε δικο μας δεν παιζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

fotini80 έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μην μου βαζεις ιδεες Fotini μου γιατι δεν θελω κ πολυ να ερθω δεν με πειραζει η αποσταση καθολου...το αργοτερο μεχρι ανοιξη το καλοκαιρι που ειναι ο γαμος κ τα βαφτησια θα ειμαστε σε δικο μας δεν παιζει...[/quote:1qhpenv4]

Είσαι σίγουρη ότι θα αντέξεις τόσο καιρό κάτω από την ίδια στέγη με την καλή σου πεθερούλα :(:(:(:( Όχι τίποτα έρχεται και χειμώνας και θα είσαι ψιλοκλεισμένη στο σπίτι. Ελπίζω να μην ακούσω καμιά μέρα το Σόμπολο στο Μεγκα να λέει πως νύφη και πεθερά πιάστηκαν μαλλί με μαλλί. :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ ρε Ντόρα, έτσι δυναμική να είσαι πάντα. ;););)

Θα καληνυχτισω τώρα γιατί ο άντρας μου ετοιμάζει να δουμε ταινία. Τα λέμε αύριο.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...