Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

Λαμπρινουλα μου πως εισαι?να μας Ζησουν τα μπεμπακια!!πως ειναι η ζωη στο σπιτι τωρα με 4 μελη..??εμεις εχουμε χαζεψει!ο μικρος ολο ναζια ειναι..!με τη καισαρικη ολα καλα?ειδα οτι κι εσυ σηκωθηκες πολυ γρηγορα ..!ισως γιατι ειναι η 2η φορα μας?ενα θα σου πω Τη Τεταρτη γυρισα σπιτι ,τη Πεμπτη κλαδευα τα φυτα και καθαριζα τη βεραντα!χτες σφουγγαρισα ολο το σπιτι και αβαλα και 3 πλυντηρια..!Η κοιλια ..ειναι ακομη πρησμενη..και φραμπαλαςς.. :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Labrini sou ekana sxolio sto FB.To prwto tis photo kai eimai poly yperifani! :P:P:P

Katerina ti mwro einai auto?Ti koukli?Tha trelathw!!!!Elpizw na pigainoun ola teleia!Den perimena tipota ligotero apo esena apo kladema!Eilikrina! :laugh: :laugh:

Wendy na sou zisei to nini sou!Na einai panta ygies kai kalotyxo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα,κοριτσάκια μου!Τι κάνετε;Εγώ είχα πάει στα γενέθλια του βαφτιστηριού μου και γύρισα πριν λίγο.Έβαλα το ζουζουνάκι μου για ύπνο και τώρα χαλαρώνω.

Kuo μου,κι εμένα μου είχε πει παιδίατρος ότι αν δε ρευτεί στα επόμενα 20 λεπτά μετά δεν υπάρχει κίνδυνος.

Λαμπρινούλα μου,τι κάνεις;Εμείς ανήκουμε στην κατηγορία που και να κοιμούνται τα καινούργια μωράκια θα έχουμε τα μεγάλα να μας τρέχουν :P:P:P:P:P Άρα δε σκεφτόμαστε ποτέ την ξεκούραση.Γι'αυτό απολαμβάνω από τώρα τις ώρες που κοιμάται η μεγάλη μου και δεν έχω γεννήσει ακόμα.

Κατρίνα μου,πολύ δραστήρια σε βρίσκω!Αυτό θα πει να μην εχεις κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ολα κι ολα ειμαι μια χαζομαμα και καμαρωνω για τα παιδακια μου!

Στεφι..ευχαριστω..πολυ..οσο για το κλαδεμα..οπως καταλαβες δεν τα αναφερω ολα!..με επιασε κριση καθαριοτητας!!

Κατερινακι ευχαριστω κι εσενα ..και να σου ζησει το βαπτηστηρι!!αγορι η κοριτσι?τι του πηρες δωρο?(αδιακριτη..?καθολου..)η δικια μου γιορταζε 1η Σεπτεμβριου..και δεν εχω ιδεα τι να της παρω..ειμαι λιγο στη κοσμαρα μου..μαλλον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Κατρινάκι μου!Αγοράκι είναι,του αδερφού μου παιδί.Του πήρα από τα Jumbo ένα μηχανάκι του Spiderman,αυτά τα ηλεκτροκίνητα μωρέ!Καθόλου αδιάκριτη.Σιγά το αδιάκριτο που ρώτησες!

Συγνώμη τα παιδιά σου είναι το ένα μελαχρινό και το άλλο ξανθό;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!!

Τι όμορφα μωράκια είναι αυτά...Κατρίνα και Λαμπρινή να σας ζήσουν.

Καλά και η Έλενα κουκλα.Να σας ζήσουν.

Φουφού μου να σου ζήσει το βαφτιστήρι.

Ντοράκι μου τι έγινε και πρέπει να φύγετε αμέσως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουμπαρουλα ευχαριστουμεε!!

με το καλο κι η μπουμπουκα σας!

ειναι κουκλακι ζωγραφιστο,..ναι το παραδεχομαι..(η μαναα κουκουβαγια)

ΚατερινακιFOUFOU ειδες?τα εχω ενα κι ενα τωρα!Ενα κοριτσι ενα αγορι..μια ξανθια κι εναν μελανουρι!Η αληθεια ειναι οτι εβλεπα σε οοοολη την εγκυμοσυνη ..το μωρο ..(πυ εχει η μαγδα ..magykal..sto profile της)το ειχα..screen saver παντου..και ευχομουν να γινει ετσι κι οχι ξανθος!

μουλεγε η μανα μου ..οταν ημουν εγκυος..στην Ελενα.."να κοιτας ομορφα μωρα να κανεις κι εσυ..το ιδιο"..και πραγματι κοιτουσα ενα κοριτσακι ξανθο με γαλανα ματια..και ετσι εγινε η Ελενα..Και τωρα με το που ειπε ο γιατρος αγορι..κοιτουσα αυτο το μωρακι που σου ειπα!

TYXAIOOOO...?..δεν νομιζωωω....!!! :woohoo: :woohoo: ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Γεια σας!!!!

Τι όμορφα μωράκια είναι αυτά...Κατρίνα και Λαμπρινή να σας ζήσουν.

Καλά και η Έλενα κουκλα.Να σας ζήσουν.

Φουφού μου να σου ζήσει το βαφτιστήρι.

Ντοράκι μου τι έγινε και πρέπει να φύγετε αμέσως?

kalws to to koritsi!!!Thank you.. ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε Κατρίνα σηκώθηκες και έκανες και δουλειές... Απίστευτη είσαι....

Φουφου μου πως πας εσύ? Εγώ έχω πονάκια κυρίως στη μέση μου και γενικά κουράζομαι εύκολα...Ακόμα δεν έχω συνειδητοποιήσει οτι μέχρι την άλλη εβδομάδα θα έχω τη μπουμπούκα μου σπίτι... Νομίζω οτι έχω ακόμα κανένα 2μηνο.... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sou Katerina (foufou)!

Re Katerina (Katrina) egw tha ftaiw an pw twra oti exeis paidi gennimeno star?Ligo hmerwn kai pozarei!Kala gia ti korakla den to syzitw!!!Ftou ftou skorda!Tha kapsei polleeeeeees kardies!!!

Tweety,nomizw Stauroula (xriste mou den exw na epikalestw kai altsxaimer eggymosinis - pou sai re Anastasia) nomizw pws einai kati ligotero apo 2mino!Ti 2 mines ti 2 evdomades? xaxaxa

Koritsia eilikrina mou ekane tosi entypwsi oti eixa toses ma toses douleies kai sas skeftomoun an eiste kala an gennisate.

Aaaa twra pou to thymithika Katrina exw ena gamo teli Septemvti kai tha kremasoume kamia 500 fanaria sta dentra kai 500 kordeles mipws na voithouses?Tha xeis sarantisei kiolas!Kala de to syzitw tha me ekplikseis me tis dynatotites sou!!!Eisai pio duracel kai apo duracel esy!!! :P:P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

*stefania* έγραψε:

Geia sou Katerina (foufou)!

Re Katerina (Katrina) egw tha ftaiw an pw twra oti exeis paidi gennimeno star?Ligo hmerwn kai pozarei!Kala gia ti korakla den to syzitw!!!Ftou ftou skorda!Tha kapsei polleeeeeees kardies!!!

Tweety,nomizw Stauroula (xriste mou den exw na epikalestw kai altsxaimer eggymosinis - pou sai re Anastasia) nomizw pws einai kati ligotero apo 2mino!Ti 2 mines ti 2 evdomades? xaxaxa

Koritsia eilikrina mou ekane tosi entypwsi oti eixa toses ma toses douleies kai sas skeftomoun an eiste kala an gennisate.

Aaaa twra pou to thymithika Katrina exw ena gamo teli Septemvti kai tha kremasoume kamia 500 fanaria sta dentra kai 500 kordeles mipws na voithouses?Tha xeis sarantisei kiolas!Kala de to syzitw tha me ekplikseis me tis dynatotites sou!!!Eisai pio duracel kai apo duracel esy!!! :P:P :laugh: :laugh:

aa polu euxaristws!!to kremasma apo ta dentra einai h eidikothta mou!!xixixi...otan imoun mikrh kai diakopeuame sto xwrio...o 3adelfoulis mou me fwnaze..Tarzan fakidomoura!!epeidh emoiaza me th CANDY-CANDY kai kremomoun apo ta dentra! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες μου καλησπέρα. Μια χαρά είμαστε όλοι μας.Μόλις τάϊσα τη μικρή κ πήγε για νάνι, έβαλα κ το Χρηστάκο μου κ είπα να κάτσω 5 λεπτά να σας γράψω κ να δω τι κάνετε...

ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ..........

Από προχθές που ρθαμε σπίτι ο μικρός όλο κ κάπου πονάει...όλο κ γκρινιάζει λιγάκι περισσότερο... χαϊδεύεται περισσότερο... κ τα σχετικά !!! Ένα αλαλούμ όλη μέρα... Ελπίζω να κρατήσει λίγο. Η μπουμπούκα μας όλα καλά.

Αν θυμάμαι καλά Aggelike με ρώτησες τι δωμάτιο πήρα... λοιπόν ήμουν στην ΚΟΣΝΟΛΑ σε 3κληνο (ακριβώς δίπλα από το δικό σου - ήμουν στο 120).Ήταν αρκετά ευρύχωρο κ με μπαλκόνι κ παράθυρα.Δεν έχω παράπονο απ' αυτό...κανένα.Βέβαια κ με τις νοσοκόμες κανένα παράπονο.Όλα κύλισαν μια χαρά. Και το οικονομικό μας βγήκε αρκετά χαμηλό... αρκετά όμως.

Κατερινάκι μου εγώ το μεσημέρι βγήκα απ' το νοσοκομείο κ την άλλη μέρα το πρωί ξεσήκωνα σεντόνια, ξεσκόνιζα, σκούπιζα κ μόλις με είδε ο σύζυγος μου βαλε χέρι κανονικά... κάνω λίγα πράγματα... γτ δεν με αφήνουν. Την Τετάρτη θα οδηγήσω κιόλας για να πάω Πάτρα να κάτσω μέχρι τέλος Σεπτέμβρη (να πάρω περισσότερο τα πάνω μου βρε παιδί μου...)

Σε γενικές γραμμές όλα καλά................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

Μανουλίτσες μου καλησπέρα. Μια χαρά είμαστε όλοι μας.Μόλις τάϊσα τη μικρή κ πήγε για νάνι, έβαλα κ το Χρηστάκο μου κ είπα να κάτσω 5 λεπτά να σας γράψω κ να δω τι κάνετε...

ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ..........

Από προχθές που ρθαμε σπίτι ο μικρός όλο κ κάπου πονάει...όλο κ γκρινιάζει λιγάκι περισσότερο... χαϊδεύεται περισσότερο... κ τα σχετικά !!! Ένα αλαλούμ όλη μέρα... Ελπίζω να κρατήσει λίγο. Η μπουμπούκα μας όλα καλά.

Αν θυμάμαι καλά Aggelike με ρώτησες τι δωμάτιο πήρα... λοιπόν ήμουν στην ΚΟΣΝΟΛΑ σε 3κληνο (ακριβώς δίπλα από το δικό σου - ήμουν στο 120).Ήταν αρκετά ευρύχωρο κ με μπαλκόνι κ παράθυρα.Δεν έχω παράπονο απ' αυτό...κανένα.Βέβαια κ με τις νοσοκόμες κανένα παράπονο.Όλα κύλισαν μια χαρά. Και το οικονομικό μας βγήκε αρκετά χαμηλό... αρκετά όμως.

Κατερινάκι μου εγώ το μεσημέρι βγήκα απ' το νοσοκομείο κ την άλλη μέρα το πρωί ξεσήκωνα σεντόνια, ξεσκόνιζα, σκούπιζα κ μόλις με είδε ο σύζυγος μου βαλε χέρι κανονικά... κάνω λίγα πράγματα... γτ δεν με αφήνουν. Την Τετάρτη θα οδηγήσω κιόλας για να πάω Πάτρα να κάτσω μέχρι τέλος Σεπτέμβρη (να πάρω περισσότερο τα πάνω μου βρε παιδί μου...)

Σε γενικές γραμμές όλα καλά................

aa esy eisai san ki emena...τον ακαθιστο εχεις εε?

η μικρη ειναι ησυχη?με ποσα ml χωρταινει?η θηλαζεις?εμενα το γαλα στερεψε μαλλον..τοση στεναχωρια που τραβηξα ..αυτητην εβδομαδα..Με το ζορι τον βαζω στο στηθος..αλλα τελιακ τσατιζεται ασχημα..Κριμα ..κι ειχα αφθονο γαλα τη Δευτερα ΤΡιτη..με την αντλια ουτε 20ml δε βγαζει!! :(:(:(:(:(

Κοριτσια πιστευετε οτι υπαρχει ελπιδα να το σωσω οσο εχω ακομη..λιγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!!

να μας ζήσουν όλα τα νέα μωράκια!!!

κουκου, Γιούλη, Πόπη και Βασούλα εύχομαι ειλικρινά τα καλυτερα για τα μπεμπέ σας!!!πάτα γερά να είναι και καλή λοχεία σε όλες σας!!!

μανούλες σας ταλαιπωρούν τα ζουζουνάκια σας;;;;θα περάσει βρε(το λέω για να το πιστέψω τώρα που πλησιάζει και η δική μου ώρα χαχαχαχα)!!!!

Κατρινάκι μου κουκλιά τα παιδιά σου πραγματικά!!!αν και νομίζω ο μικρός (και από όσο θυμάμαι τον άντρα σου από τότε που είχες έρθει Θεσσαλονίκη) είναι ίδιος ο μπαμπάς του...

η Έλενα το ξέρεις ήδη είναι μια ΘΕΑ!!!!!

όσο για το θηλασμό πάλεψε το λίγο ακόμη και μην βλέπεις πόσο βγάζεις με το θήλαστρο..μπορεί με το θήλαστρο να βγάζεις ελάχιστο και όταν θηλάζει το παιδί να παίρνει όλη την ποσότητα που του χρειάζεται...

κορίτσια σιγά με τις δουλειές...λεχώνες είστε και οι δύο από καισαρική..λίγο μέτρο βρε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.Τι κανουν τα ζουζουνάκια σας?

Τα κορίτσια που περιμένουμε πως κοιμηθήκατε?

Ρε κορίτσια να πω την αμαρτία μου...Από τη μια θέλω παρα πολύ να γεννήσω και από την άλλη φοβαμαι κιόλας.οχι μόνο την γέννα αλλά και τη ζωη μετά με το μωρό.Πως θα είναι,θα μπορέσω να καταφέρω?Ηταν καμία σε τετοια φάση?Πλησιάζουν οι μέρες,τα έχω όλα έτοιμα και αρχίζω να σκέφτομαι βλακείες... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Σταυρούλα μου!!!!από ύπνο χάλια, μουδιάζουν τα χέρια μου, η κοιλούμπα μου δεν βολεύεται πουθενά...άσ'τα να πάνε!!!!

εγώ ανυπομονω να γεννήσω...δεν αντέχω άλλο, έχω βαρύνει πολύ και δεν βολεύομαι πουθενά...και τη γέννα δεν την φοβάμαι, τουλάχιστον μέχρι τώρα, δεν ξέρω αν εκείνη την ώρα μου τη βαρέσει και φοβηθώ...

φυσικά και αγχώνομαι για το τι θα ακολουθήσει μετά με το μωρό στο σπίτι γιατί καμιά μας δεν ξέρει τι ακριβώς πρέπει να κάνει..με τον καιρό όμως όλα στρώνουν και κάθε μανούλα βρίσκει το ρυθμό της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασουλα και λαμπρινη να σας ζησουν!!!!!

κοριτσια αποψε εριξα εναν υπνο......... αλλο πραγμα!!!

η αδελφη μου κι εκατσε με τα μωρα κι εφω πηγα και κοιμηθηκα κατω εφτα ωρες!!!!!!!!!

ειμαι αλλος ανθρωπος!!!

προσπαθω να αλλαξω τικερ και δεν μπορω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Πέρασα να πω στα γρήγορα μια καλημέρα.

Βάλτε και εμένα στο κλαμπ όσων δεν μπορούν να κοιμηθούν. Χτες ήταν μια από τις χειρότερες βραδιές. Ζεσταινόμουν και ίδρωνα συνέχεια αν και το αιρκοντίσιον ήταν ανοικτό, δεν βολευόμουν με τίποτα στο κρεβάτι, για να μεταγυρίσω ήθελα γερανό και τελικά πιανόμουν όπως και να ξάπλωνα. Άστε την τουαλέτα... κάθε μια ώρα σχεδόν την επισκέπτομαι. Σε μια από τις επισκέψεις χτύπησα και το πόδι μου στη γωνιά του κρεβατιού.

Σταυρούλα και Θέη άσχημο πράγμα τελικά αυτή η αναμονή. Δεν αντέχεται :angry::angry::angry::angry:

Βασιλική μου φαίνεται χρωστάς κέρασμα στην αδελφή σου για το καλό που σου έκανε. Σαν θείο δώρο μου ακούγεται το 7 ώρες ύπνο. μπράβο σου. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera!!!

κοριτσακια μου σασ καταλαβαινω απολυτα!ειναι μια ανακουφιση να μην εχεισ τη κοιλαρα..αλλα ταυτοχρονα μου λειπει κιολας!χεχεχε..Το ξενυχτι ερχεται ετσι κι αλλιως..Οσο για τις ανησυχιες αυτες ολοες τις ειχαμε πιστευω ακομα κι εγω που ηταν 2ο!

Ευτυχως ο μικρος μου..εχει ως τωρα ωραριο 0000 04.00 ή 0500 και 0700 ή 08.00 αναλογα..

Βασιλικη τα δικα σου κοιμουντε?θηλασμος τελος?ποσα ml τρωνε τωρα ρε συ?Ο δικος μου απο 30 που ετρωγε στο Ελενας..τωρα θελει 100-120 !!με τη καισαρικη..πως εισαι? :blink: Η σιστερ..θεααα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera se oles sas!

Fotini80,Tweety_,sia24 kai genika se oses den mporoun na koimithoun kai perimenoun me agwnia mono upomoni!Kserw oloi to idio sas lene alla yparxei kati allo pou mporoume na poume?An nai peite to na to pw!Skefteite meta ti gemati aggalitsa sas??? (voithaei katholou auto)

Katrina imoun sigouri oti tha isoun o anthrwpos mou k tha mporouses na kremasteis aneta sta dentra!Otan sou to egrafa kati tetoio mou erxontan sto myalo oti tha ekanes mikri! xaxa

Vassiliki na sou zisoun ksana ta mpempakia sou mia kai den se petyxa katholou!Nomizw pws eisai poly poly xaroumeni eidika meta apo enan 7wro ypno!Na einai panta gera kai xaroumena!

Auta!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Μεχρι τώρα εχω γλυτώσει το περιβόητο χέρι του γιατρού.Αύριο έχω ραντεβού και μάλλον θα είναι το τελευταίο οπότε δεν βλέπω να την γλυτώνω.Αλλά όταν λέμε χέρι τι ακριβώς εννοούμε? Βαζει πολύ χέρι?:blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...