Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ παρλαπιπίτσες μου!!!!!!

βρε Αnemoss!συγχαρητήρια με το καλό το μωράκι ή και τα μωράκια !!!

Γιουλη-Γιουλάκι τελικα πηγε ο αντρουλης μου-ο φιλος του αισθανθηκε καλυτερα σημερα και φυγανε!!μου πηραν και το μουσουδι μου όμως :huh: και δεν μπορω χωρις τις αυτάρες του!

καποια παλι αναφερθηκε σε sex....αχ το μυαλό σας το πρόστυχο

!!! :laugh:

και κάποια ανεφερε για το αν βλαπτει το ασυρματο δικτυο και η χρηση λαπτοπ-

για πειτε ξερετε καμια? εγω το εχω σε τραπεχακι μπροστα στον καναπε που καθομαι μονιμως- εξου και ειμαι όλη μερα Online-

τα κινητα ξερω οτι ειναι επιφοβα- μακρυα απο τις κοιλιτσες σας.

τι άλλο?

θα πάω στη μαμα μου το μεσημερι- δεν ξερω αν θα επιστρεψω το βραδυ- μαλλον όχι- θα κατσω μεχρι αυριο.

θα αρχισει παλι...ο μπεμπαρος και ο μπεμπαρος!!!

ρε κοπελιες- μηπως τελικα ονειρευομαι κοριτσακι και δεν το ξερω??? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αχ και έχω κάτι νεύρα σήμερα :angry::angry:

με τις δημόσιες υπηρεσίες!!!!

grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

άρχισε να κολάει και το mammy!!!

καλά άσχετο κορίτσια ξέρω ότι προτρέχω αλλά διάβασα ότι στις 40 μέρες από την γένα δεν πρέπει και καλά να βει έξω η γυναίκα και στα παλιά τα χρόνια (όχι πολύ παλιά μέχρι και μια γενιά πριν) δεν επρεπε να την δουν τα αστρα της νύχτας και επίσης όταν έμπαινε ο άντρας της σπίτι νύχτα έπρεπε να κρατάει στην τσέπη του ψωμί και λιβάνι....

τα έχετε ακούσει αυτά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μπεί ο αντρας μου με λιβάνι μεσα στο σπίτι, θα τον πάρει κ θα τον σηκώσει!!!Αχχχχαχααχαχααχαχα...

Επίσης για 40 ημερες πρέπει να φοράει μπουργκα για να μη τη δει κ ο γαλατάς!!!!

Ελα βρε οι παλιοι λέγανε διάφορα. Απλα και ο γιατρος θα στο πει οτι τον πρωτο καιρο δεν βγαίνει έξω το μωρό γιατί δεν είναι πολύ ανεπτυγμένα τα αντισώματα τους.

Είναι κ η θρησκεία στη μέση, αλλά αστρα και λιβάνια μη τα υπολογίζεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε κοριτσια τα αστρα της νυχτας και τα δακρυα της νυστας... ναι και επισης ο παπας που θα βαφτισει το μωρο θα πρεπει να φοραει παπουτσι νουμερο 42μισο, και το γενι του να ειναι 10 ποντοι, και μετα την βαφτιση σουβλίζουμε τη γαλοπουλα στη πλατεία και πηδαει ο νονος τη φωτιά του αι' Γιαννιου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly: :silly:

καλέ τι ειναι αυτά που λενε?????

αυτες οι παραδοσεις ειναι λίγο προς τελειως βουντου!

Γιουλη και γω για τα αντισωματα ξερω- για τη μαμα και το μωρο- να σαραντήσουν για να μην αρπαξουν καμια αρρωστεια.

καλα- εγω εχω κλειστει απο τωρα μεσα- το 4οημερο θα με πειραξει? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πράγματι είναι τελείως παγανιστικά αυτά!!! και όμως διάβασα εδώ στο mammyland ότι τα τηρούν αρκετές γυναίκες...

απλώς παλιά δεν υπήρχαν πολλά φάρμακα κλπ και δεν μπορούσαν αν προστατευτούν αλλιώς. Επίσης επειδή λογικά οι γυναίκες δουλεύαν και σε χωράφια κλπ, έρεπε να βρουν μια καλή και ισχυρή δικαιολογία για να μην αφήσουν το σπίτι ...και έτσι το περάσαν στην παράδοση και την εκκλησία...

κουκίδα για πρόσεχε λίγο μη σε δουν τα άστρα και σε ματιάξουν φτου φτου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ο καθένας μπορεί να πιστευει και να τηρεί οτι θέλει. Κάποιοι το έχουν σαν έθιμο και καλά κάνουν. Είναι ένας τρόπος να κρατάμε τις παραδόσεις κατα τόπους, αλλά οχι και να τα πιστεύουμε?

Και μένα η γιαγιά μου ολα τα εγγόνια για 40 μερες τα άλοιφε με αυγό για ωραία επιδερμίδα(εκτός απο μενα, σνιφ). Βεβαια καμια γυναίκα δεν είχε ποτε κυτταρίτιδα....χμ... αλλά τι να το κάνω ? Να βρωμαει το παιδί μου σαν ομελέτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli έγραψε:

dreamgirl μαλλον θα πρεπει να αλλαξεις γιατρο αν θες ιασω, γιατι αν ο γιατρος εχει παει στο ρεα η πας εκει ή αλλαζεις γιατρο και βρησκεις ενα του ιασω...

αυτα :):):)

οκ σε ευχαριστω πολυ θα δω ακομα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω οτι το σαρανταήμερο χρειαζεται για να επανέλθει η λεχωνα χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει να βγει εξω...απλά να προσεχει για την υγεία της κ φυσικά προστατευει κ το μικρο που ειναι πολυ ευαισθητο τον πρωτο καιρό της ζωης του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω τον φαγαμε τον γαιδαρο κ συζηταμε για την ουρα;;; :P:P Πολλα θα ακουσουμε (γενικα) σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης,αλλα αυτα που εχουμε να ακουσουμε μετα τον τοκετο κ μεχρι να περασει το 40ημερο.....θα ειναι για γελια!!!!!

Και το θεμα ειναι οτι δεν στα λενε για να τα εχεις υποψην σου,αλλα για να στα επιβαλλουν!!!!Κι ετσι και κανεις το λαθος να τα αγνοησεις.....οι 7 πληγες του Φαραω θα πεσουν στο κεφαλι σου!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Τωρα μου τα λενε κ γελαω,αλλα εκεινες τις μερες (πρωτα ο Θεος) δεν ξερω πως θα ειμαι ψυχικα κ σωματικα,οποτε δε μπορω να προβλεψω τις αντιδρασεις μου!

Γνωμη μου παντως ειναι η καθε λεχωνα κανει αυτο που την ευχαριστει κ αυτο που την συμβουλεψε ο γιατρος (γυναικολογος-παιδιατρος).Ολοι οι αλλοι μακρυα κ αγαπημενοι(δυσκολο) :S !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι σιγουρο λολι αλλωστε ολοι οι αλλοι ειναι παντογνωστες κ ποιες ειμαστε εμεις που εχουμε κ αποψη για την ανατροφη των παιδιών μας?ε? :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti moy kanete???kalopernate blepo...ego simera den anteksa phga sto prenatal kai phra 2 esoterika fanelakia kai ena formaki gia tin agorina moy...ax eixe toso oraia pragmata,episis ebgala tin kartoyla kai exo 20% ekptosi gia epomenes agores kai graftika sto seminario maias opou matheneis na frontizeis to moro sou kai eipan tha me eidopoiisoyn kata to dekembri einai dorean kai pas opote theleis..Pira toys katalogoys toys kai eida fantastika domatiakia,ax ola maresan ola ta ithela!Episis koritsia exoyne ena diagonismo pou mazeyeis tis apodeikseis apo to katastima otan pas na psoniseis kai analoga me to teliko poso-o diagonismos teleionei 31 dekembrioy-me ena mikro poso epipleon mporeis na pareis dorakia!!!!oyf ayta!!!!elpizo na min sas koyrasa!!!!filakia :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με γεια τα ρουχαλακια Νενα!!!!!!Η αρχη εγινε!!!!! :):):)

Ρε τσουπρες,εχουμε κανενα νεο απο την Φραουλινα σχετικα με την εξεταση του αντρα της;(ή εγραψε η κοπελα κ εγω κοιμαμαι; :blush: ).

Και περιμενουμε νεα (αποτελεσματα)και απο το Δελφινακι!!!

Αν εγραψαν κατι κ δεν το ειδα sorry αλλα με αυτα τα κολληματα του mammy εχω "χαθει" λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια ειναι οτι με οσα περασαμε ειπαμε να ψωνισουμε προς το τελος...αλλά τελικά πηρα κι εγω 2 μικροσκοπικα,υπεροχα φανελάκια :blush: ετσι για γουρι μιας κ για τις μικρες μου δεν ειχαμε προλαβει να παρουμε τιποτα απολυτως. ποτε θα περασει ο καιρος να γεμισουμε μωρουδιακά?ωρες ωρες μουφαινεται οτι δεν περνανε οι μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nena1988 έγραψε:

τι ωραια ανεμος αντε μπραβο..καλε κοριτσια εχθες νομιζω η sofouki δεν θα πηγαινε για αυχενικη???Κανενα νεο εχουμε???

Ναι δικαιο εχεις!!! Δεν πηρε τιποτα το ματι μου!

Ανεμε,περιμενουμε σακουλονεακια!!!Να δειτε το-τα σακουλακι-α κ να παθετε την πλακα σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φραουλινι- Σοφουκι και Δελφινακι περιμενουμε νεα -εχετε δικιο

αντε να μας πουν γιατι ανησυχω!

εγω εριξα ενα υπνακι και εφαγα τα ροδακινακια μου. λεω να ριξω ενα μπανακι να χαλαρωσω κιάαααααλλλοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως μπορειτε και κοιμαστε (φτου φτου φτου μην σας ματιασω)εγω κανω αμαν για να κοιμηθω το βραδυ και ξυπναω κ συνεχεια για τσισακια!!!!Το μεσημερι ουτε λογος για μια σταλια υπνακο!!!! :(:(:(:(:(

Λετε να ειναι προπονηση για μετα την γεννηση των μωρων :P:P ???Τι να πω...? :whistle::whistle::whistle::whistle:

Με εχει πιασει μια λυσσα για να φαω κατι αλμυρο και λιπαρο...με νυχια κ με δοντια κρατιεμαι για να μην παραγγειλω!!!Μου αρεσει ομως που δικαιολογουμαι στον εαυτο μου και λεω :"αν ειναι να φας φαε τωρα που ειναι νωρις,μην γουρουνιασεις μετα τις 8 το βραδυ" :laugh: :laugh: :laugh:

Mεχρι στιγμης κρατιεμαι αλλα ετσι οπως παει η δουλεια η λιγουριτσα μου γινεται πεινα!!!ΠΕΙΝΑΩ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!

Εφαγα πεπονι μπας κ ξεχαστω,εφαγα κριτσινακια γλυκα κ αλμυρα...τιποτα!

ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολλι..ακου να σου πω δεν θα μας ξεσηκωνεις με τις ορεξεις σου να σαβουριασουμε παλι σαν την αλλη φορα! ρε συ με το που διαβασα τις λέξεις'αλμυρο' 'λιπαρό' κάτι σαν κλικ εγινε στον εγκεφαλο μου και υπνοτιστηκα- το στομαχι μου απο κει που ηταν γεματο με ροδακινακια- ξαφνου αδειασε και γουργουριζει...που θα πάει αυτό δεν ξερω....

εντωμεταξυ, αρχιζει κα ιμε περικυκλωνει η αγωνια για την δευτερα....ουφ, δεν θελω να παω στο γιατρο! φοβαμαι!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Κουκι!!!!!!!! Εχω λυσσαξει!!!!! Εχω κ την αδελφη που που με περνει τηλ και με φυτιλιαζει (το ρουφιανακι)!!!!Μου λεει "μη νιωθεις ασχημα!!!δεν το θες εσυ αλλα τα μωρα!!φαε βο'ι'δακλα!!φαε" :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εχε χαρη που δεν μου αρεσει να τρωω μονη μου αλλιως θα ειχα παραγγειλει...θα περιμενω μεχρι τις 8.30 που σχολαει ο γουρουνος μου εεε ο αντρας μου κ αν δεν μου εχει περασει θα τα ξεσκισω τα αλμυρολιπαρα!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα

αααααεγω που δεν μπορω να γουρουνιασω- λειπει ο αρκουδος μου και θα φαω τα γεμιστα της μαμας!

ασε με τωρα και ακουγα που μιλουσαν για κανελονια και αρρωστησε το αυτί μου ΣΕ ΛΕΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

εντωμεταξυ, αρχιζει κα ιμε περικυκλωνει η αγωνια για την δευτερα....ουφ, δεν θελω να παω στο γιατρο! φοβαμαι!!! :dry:

το ιδιο νιωθω κ εγω :unsure::unsure::unsure: Απο τη μια λεω μια να παω να δω κ τα μαμουνακια μου κ απο την αλλα τρεμει η ψυχουλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοιλίτσες !

πράγματι που είναι οι τσούπρες με τα νέα ;;;

μακάρι να είναι όλα καλά !

βρε κορίτσια... τώρα που εκοψα τα utrogestan εκτός απο το στήθος που δεν πονάει πια, μου ξανάρθε η υπνηλία...!! το μυαλό μου είναι σούπα! είμαι διαρκώς αφηρημένη και ξεχνάω! ολη μερα σέρνομαι απο καναπέ σε κρεβάτι και απο κρεβάτι σε καναπέ ... και ξύπνησα και με ενα πρήξιμο στο στομάχι σήμερα... απαπαααα... ευτυχως η ζυγαριά παραμένει σταθερή ολον αυτό το καιρό ! απορώ και γω!

νενακι με γειά τα καινούρια πραγματάκια !! και καλή επιτυχία στο διαγωνισμό ! εγώ εβγαλα κάρτα μέλους στο mothercare τις προάλλες!

κουκιδα ! σαμάνθα! λολλι! γιουλάκι! tesh! και λοιπές τσούπρες :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...