Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

Αχ και εμένα Demie μου. Πολυ πραγμα εχω. Οσο ειχα βραδυνούς εμετούς σηκωνομουν για τσισακια 1-2 φορες μόνο (ειχα στερεψει απο υγρα). Τωρα που οι εμετοι γίνανε πρωινοί συνεχίζω και σηκώνομαι! Δευτερα θα κάνεις αυχενική? Νωρίς δεν είναι? Αν ειναι οκ θα πω και εγω το γιατρο μου να μου κάνει τη Δευτέρα που θα πάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια!!!!!

Τελικα χτες με την χαρα εμεινα!!!! Μολις εκλεισα το pc κ πηγα να ετοιμαστω για πανσεληνο και βρωμο-σαντουιτς αρχισε τους :x:x:x το σκυλουκι μου :(:(:(:( και οπως καταλαβαινετε μου εγινε το στομαχι κομπος!!!(ε ποσους να μαζεψω η γυναικα;;).

Ρανια τρελλαθηκε ο μελλοντας πατερας;;;Σαν χαζοι κανουν,οντως!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Φραουλινο καλως ηρθες!!!! Εμεις ακουσαμε καρδουλες 6εβδ+κατι ημερες (5 ημερων νομιζω).Στανταρ θα ακουσετε στις 10/9 ;)

Γιουλακι σαν να αδυνατισες εσυ!!!Τι εκανες καλε???? :P:P:P Τουλαχιστον ξελαφρωσες!!!! :)

Μερικαλ αφησες τον αντρουλη σου στην δουλεια κ εφυγες για μπανακια; B)B)B)B) Καλα εκανες!!!Καποιος πρεπει να φερει και το μεροκαματο στο σπιτι!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Τι δεν πήγες? Πωπω τζαμπα μας λιγούρεψές?

Απο τα δοντάκια του έκανε εμετούς?

Αστα.....!!!!Φαντασου ποσο ξενερωσα...... :(:(:(:(

Δεν ξερω τι την πειραξε...ή απο τη ναρκωση ή απο ενα δυαλυμα που μας εδωσε ο κτηνιατρος να της το βαζω στο νερο (για τα ουλα)...Αν ηταν απο το διαλυμα θα τα καταλαβουμε γιατι θα μου ξανακανει κ σημερα :( .

Τι να πω θα δειξει...Η ουσια ειναι οτι μας το χαλασε η ρουφιανιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα παντος demie νωρις μου φαινετε, που απο οτι βλεπω ειμαστε και στην ιδια βδομαδα και μερα. εμενα μου εχει κλεισει αυχενικη στις 16/9

πολυ μεγαλη διαφορα δεν εχουμε???? καλα δεν πειραζει μην σε αγχοσουμε πρεπει να εχουμε εμπιστοσυνη στο γιατρο μας πανω απο ολα για να μην τρελενομαστε και αδικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki βάσει του υπέρηχου που έκανα στις 28/7 ήμουν περίπου 6,5 εβδομάδων. Το τικεράκι μου βέβαια με βγάζει μια βδομάδα λιγότερο. Με βάση τον υπολογισμό ΠΗΤ που έκανα στο ίντερνετ είμαι για τις 27/3, όμως με βάση τον υπερηχο και το μέγεθος του σπορακίου, ο γιατρός υπολογισε για 20-21/3. Συνεπώς, 30/8 θα είμαι λογικά στις 12 εβδομάδες γι'αυτό κ μου είπε για την αυχενική. Νομίζω η εξέταση αυτή γίνεται 11-13η εβδομάδα.

Ρώτησε το γιατρό σου κ πήγαινε όποτε θεωρήσει κ εκείνος ότι είναι η κατάλληλη στιγμή. Όπως κ να'χει, κοντοζυγώνει η μέρα να δούμε τα ζουζούνια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli ο γιατρός μου ανέφερε ότι με βάση τις εβδομάδες μου, το αργότερο που θα μπορούσα να κάνω αυχενική ήταν μέχρι 10/9. Ωστόσο, δεν βλέπει το λόγο να πάμε μεχρι εκεί.Γι'αυτό κ μου έβαλε στις 30 (12η εβδομάδα) και όχι 6-10/9 (13η εβδομάδα). Λογικά, μάλλον έγινε νωρίτερα η σύλληψη, γι'αυτό κ είμαι μια βδομάδα πιο μπροστά από το τικεράκι μου. Δεν βαριέσαι όμως! 1 πάνω, 1 κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα girlies!!!

καλά....πολύ νωρις ξυπνάτε- δεν το συζητώ!!!!

Sofouki εκλεισες αισίως την 12η βδομαδα! συγχαρητήρια!!! και γω θέλω!!!!χαχα

αυχενικη ποτε εκλεισες?

Φραουλίνι ότνα θα πας για υπέρηχο θα δεις ενα μωρακι να σε χαιρετάει!!!

βρε Γιουλάκι..είπαμε αλλα ..δαμασκηνα???? το ιδιο έκανα κα ιγω προχθες το βραδυ και μαλιστα πριν πεσω για υπνο με τα σταφυλια- πωπω μια δολοφονικη σουλτανινα- ετρωγα και ετρωγα μεχρι να σκασω!

Λόλλι μας εβαλες φυτιλια χθες! οχι απλα εφαγα βρωμικο- και σουτζουκακι και γυρο και σουβλάκι με ντοματοκρεμμυδο και πιτες .... :pinch:

περαστικα στο σκυλούδι σου- ειναι απο αυτό που της δίνεις μάλλον. γούτσου...

Demie κανεις αυχενικη τη Δευτερα- περιμενουμε με αγωνια τα νεα εννοειται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο γιατρος μου οταν ειχα παει 9+5 ημερων μου ειπε οτι σε 3 βδομαδες θα κανουμε αυχενικη- δηλαδη γυρω στις 7 Σεπτεμβρη που θα διανυω την 13η βδομαδα.

δεν ξερω τι ισχύει τελικα με το ποτε πρεπει- μαλλον δεν ειναι στάνταρ- απλα να εισαι απο καποια βδομαδα και μετα,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου ειπε 21 η τελευταια μερα αρα μαλλον μια βδομαδα και κατι πρεπει να εχουμε διαφορα.... καλα δεν πειραζει, οπως και να εχει αυτοι ξερουν καλυτερα (θελω να πιστευω) ολα θα πανε μια χαρα!!! ειμαι σιγουρη!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι, ναι Κουκιδίτσα μου!!! Δευτέρα απόγευμα πάω για αυχενική. Καλά, διάβασα τα σχετικά για το γιατρό κ το αιμάτωμα κ χάρηκα πολύ με αυτά που σου είπε ο δεύτερος γιατρός!!! Μήπως ο παλιός είχε λίγη μυωπία κ δεν έβλεπε καλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Τι κάνετε? Εγώ σήμερα πήρα κάποια από τα αποτελέσματα του προγεννητικού.

Έχω στα χέρια μου βιοχημικές (γλυκόζη-ουρία)

Για ηπατιτιδα κλπ αρνητικα

Ορολογικές εξετάσεις στο αντίσωμα ερυθράς μου έβγαλε ανοσία (άνω του φυσιολογικού-πολύ παραπάνω) αυτό σημαίνει ότι έχω κάνει το εμβόλιο όταν ήμουν μικρή??

Αλλά στην γενική εξέταση ούρων βγήκε ότι : συνίσταται επανέλεγχος μετά από σωστή λήψη...και μου είπαν από το εργαστήριο ότι επειδή είμαι έγκυος δεν μπορεί να βγει και πολύ σωστή...και με νευρίασαν γιατί εκτός του ότι δεν μου έχουν βγάλει τις υπόλοιπες...πχ γενική αίματος...μου τα λένε συνέχεια μπερδεμένα...

εσείς στον προγεννητικό κάνατε και άλλες εξετάσεις? πχ ορμονικες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία!!! Δεν είμαι ΦΕ (φουσκοκοιλίτσα εξωσωματικής), αλλά χάρηκα πολύ με το συννεφάκι!!!

Κουκίδα μου, πρεπει να είμαστε στις ίδιες εβδομάδες ακριβώς, οπότε εσύ πας για αυχενική την 13η βδομ. κι εγώ τη 12η. Αυτό μόνο αλλάζει! Η εξέταση αυτή μπορεί να γίνει ήδη και απο την 11η εβδομάδα, με μέγιστο την 13η. Γι'αυτό και οι ψιλο-αποκλίσεις μας... Είπαμε, 1 πάνω 1 κάτω, σημασία έχει να είναι τα σποράκι σούπερ-ντούπερ!!! Σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha καλημέρα!

οι εξετάσεις του προγεννητικού που έκανα ήταν οι εξής:

1. γενική αίματος

2. γενική ούρων

3. Σάκχαρο άιματος

4. Ουρία αίματος

5. V.D.R.L

6. ομάδα αίματος και ρέζους

7. Ηλεκτροφόρηση (στίγμα μεσογ.αναιμ.)

8. Αντισώματα ερυθράς

9. Τοξόπλασμα

10. Λιστερια

11. Ηπατίτιδα

12. Μεγαλοκυτάροιο

13. HIV

14. Τραχηλικού εκκρίματος για μυκόπλασμα-ουρεόπλασμα

15. Έλεγχος κυστικής ίνωσης (εξέταση με ξερό αίμα)

16. Πακέτο θρομβοφιλίας

Ελπίζω να σε βοηθησα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου! λοιπον τελικα πιο πολυ ευχαριστιεμαι τον υπνακο μου το πρωι μετα το πρωινο δηλαδ 9-12 παρα ολα το βραδυ!!

κουκιδακι την αλλη πεμπτη 2/9 παω για αυχενικη. ημερολογιακα θα ειμαι 13 εβδ. κ 1 μερας, ομως επειδη ο υπερηχος απο την αρχη μας το βγαζει 3-4 μερες μικροτερο, ουσιαστικα θα ειμαι 12 μιση εβδομαδων περιπου.

Παντως παιδια εμπιστοσυνη στους γιατρους μας πανω απο ολα. Η καθε μια μας ειναι τελειως ξεχωριστη! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σουπερ νεα ειναι αυτά της συννεφούλας μας!!!!

Αχ μπραβο τικ τακ τικ τακ....

Εγω Σαμανθα δεν εχω κανει τίποτα απο εξετάσεις τωρα . Αλλα είχα κάνει ενα σωρό πριν κ κατα τη διαρκεια της εξωσωματικής. Εχω χάσει τη μπάλλα που λένε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

Ναι, ναι Κουκιδίτσα μου!!! Δευτέρα απόγευμα πάω για αυχενική. Καλά, διάβασα τα σχετικά για το γιατρό κ το αιμάτωμα κ χάρηκα πολύ με αυτά που σου είπε ο δεύτερος γιατρός!!! Μήπως ο παλιός είχε λίγη μυωπία κ δεν έβλεπε καλά?

με το καλό η αυχενική Demie μου!! καλά ασε με τους γιατρους εχω μπερδευτεί- διατηρω την ψυχραιμια μου μεχρι να εχω 2ο υπερηχο ναι συγκρίνω!το Σαββατο θα παω... :ohmy:

τα τικεράκια μας δείχνουν διαφορα στις εβδομαδες μας. αλλα υπάρχει συγκεκριμενο χρονικο περιθωριο και αρκει να ειμαστε μεσα

Μπραβο στο Συννεφάκι!

Samantha να σου πω τι έκανα εγω?

-Γενικη αιματος

-Βιοχημικες

-Ορολογικες (VDRL)

-Ορμονολογικες (ΤSH)

-Ανοσολογικες(αυτα που γραφει και η demmie για αντισωματα σε τοξοπλασαμ-λιστερια κτλπ)

-Εξετασεις Ηλεκτροφορησεων(Δρεπάνωσης)

-Γενικη Ούρων

-Ομαδα Αιματος/Rhesus

-Hλεκτροφόρηση αιμοσφαιρινης

-κολπικο επιχρισμα

Θρομβοφιλία εκανα στα πλαισια της άλλης εξετασης με τα ΝΚκυτταρα και το ανοσολογικο για να δω αν ειμαι συμβατη με τον αντρα μου- αλλα αυτο δεν στο γραφουν απο μονοι τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο εξετασεις εκανα το πακετο που εκανε η Κουκι.

Καλα σας εβαλαν να κανετε για κυστικη ινωση?? :blink::blink::blink:

Αυτη η εξεταση εκτος του οτι ειναι πανακριβη,καλο θα ειναι να γινεται πριν απο την συλληψη!!!

Και εγω κ ο συζυγος μου την καναμε πριν ξεκινησουμε την διαδικασια της εξωσωματικης(ηταν υποχρεωτικη εξεταση)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΥΥΥΠΙ ΓΙΟΥΥΥΥΠΙ!!!

Mόλις με πηραν απο το κεντρο εξωσωματικης!! Ειχα κάνει εμβολιο με τα αντισωματα του αντρα μου- και δεν ξεραμε αν ειχε 'πιάσει' που λένε!!

οποτε εδωσα πριν 2 βδομαδες ξανα αιμα για να φανει- κα ιεπιτελους σημερα μου ειπαν όλα καλά!!!!!!!!

ούφ....... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida έγραψε:

ΓΙΟΥΥΥΥΠΙ ΓΙΟΥΥΥΥΠΙ!!!

Mόλις με πηραν απο το κεντρο εξωσωματικης!! Ειχα κάνει εμβολιο με τα αντισωματα του αντρα μου- και δεν ξεραμε αν ειχε 'πιάσει' που λένε!!

οποτε εδωσα πριν 2 βδομαδες ξανα αιμα για να φανει- κα ιεπιτελους σημερα μου ειπαν όλα καλά!!!!!!!!

ούφ....... :silly:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:lol: :silly: :lol: :silly: :lol: :silly: :lol: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω κατι φακές απο προχθές!

Κουκιδα μου είπες να μη τα φάω με φέτα δεν κάνει? Και τρελαινομαι για φακες. Ειναι το αγαπημενο μου φαγητο. Τωρα δεν μπορω να το συνοδεψω ουτε με αντζουγιες, ουτε με ταραμα , ουτε με φετα! Σκετες να τις τρωω?Πωπω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...