Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

kalypso έγραψε:

εμενα τελευταια πειραζει ολο τα αυτια της,τα τραβαει κ δειχνει να την ενοχλει κατι...αλλα περα απο αυτο δεν εχει κανει πυρετο..λες να ειναι καμια ενοχληση απο τα δοντια?

διολου απιθανο .. καθε παιδι αντιδρα τελικα με διαφορετικο τροπο ..απλα τσεκαρε αν το κανει πχ ξαφνικα εκει που παιζει σε ανυποπτες χρονικες στιγμες η αν το κανει για ωρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αυτο με το αυτακι προσεξτε το μην ειναι καμια ωτιτιδα.

Εμεις κοιμηθηκαμε χθες 11 με 3 κ μετα 6 κ 9 κατι γινεται.

Απλα τωρα το μεσημερι ο ενας με ξερασε κ ο αλλος με σκατωσε. Τελεια ε?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

Απλα τωρα το μεσημερι ο ενας με ξερασε κ ο αλλος με σκατωσε. Τελεια ε?????

wellcome to the club Zetoyla!!!

σε αλλαζουνε τα φωτα τα αντρακια σου! πηρες τουλαχιστον στεγνωτηριο οπως σου ειχα πει για να μη σιδερωνεις;;; εμενα οσα και να λερωναν δε με πειραζε. πλυντηριο-στεγνωτηριο και σε 2,5 ωρες μπορουσαν να τα ξαναβαλουν!

Ευα αν δεν τα ειχαμε βαλει τα υποθετα, θα σου'λεγα και εγω ποσα δρομολογια θα εκανα! :laugh:

αποψε πχ που δε μπορουμε να τα ξαναβαλουμε (μην τα μαστουρνουμε και συνεχεια) να δουμε τι θα γινει... :woohoo:

ειλικρινα οταν ερχεται το βραδυ με πιανει το αγχος! :ohmy: το παθαινω τωρα τον τελευταιο μηνα και το ξαναπαθαινα και τους πρωτους μηνες! :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαγκ κ εγω καθε βραδυ που πεφτω για υπνο σκεφτομαι τι θα μας ξημερωσει......χαχα αλλα δεν ελπιζω πια.....οταν ειχε αρχισει κ κοιμοταν καθε βραδυ για μια βδομαδα νομιζα οτι αυτο ηταν!!!!!μεγαλωσε το μωρακι μου κ κοιμαται...κ μετα τα ιδια ..απλα τωρα πεφτω κ ο,τι γινει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

κατι ελεγε η kalypso για ωτιτιδα νομιζω τωρα που παρακολουθησα τα ποστ σας.Η μεσαια μου κορη με το που δω οτι τρεχει μυξα κατευθειαν την τρεμω την ατιμη την ωτιτιδα γιατι ταλαιπωρειται..Επειδη σ'αυτη την ηλικια δεν ξερουν ακομα να βγαζουν τα μυξακια παθαινουν κατι τετοιο .Εκει πια καλος καθαρισμος στην μυτουλα με ορο Κανει κ πυρετο η ωτιτιδα .Νωριτερα σου ειχα γραψει kalypso, αν μπορεις να τσεκαρεις αν το μικρο σου πειραζει το αυτι του συνεχεια η οχι .Ο πονος σ'αυτη την περιπτωση το πιανει ξαφνικα και ειναι ιδιαιτερα οξυς..

vagman σε δυσκολευουν κ σενα τα μπουμπουκακια σου ε? Νωρις ειναι ακομα μικρα μωρε ειναι κ αυτα ..Τι υποθετακια τους βαζεις ? ντεπονακια ?Μωρε την μπουλουκα δεν την πιανει τιποτα το δοκιμασα το ντεπον αλλα τζιφος.. :blink:

Zetoyla , τα μαναρακια σου στην εκαναν την δουλεια νωριτερα ε? ;)

Παιδια τωρα κοιμαται οντως παραδοξως και εχουμε κ ενα θεματακι με τον κλιματισμο , μεσα σ'ολα τάλλα μας χαλασε και αυτο..Πως θα περασουμε αυτη την νυχτα μονο ο θεουλης στα ψηλα ξερει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα..περιμενω να τελειωσει το πλυντηριο να απλωσω για να πεσω...

ευα το πειραζει που κ που,το τραβαει για την ακριβεια..κ γκρινιαζει...αλλα αν ειχε θεματακι,δε θα εκλαιγε την ωρα που της καθαριζω τα αυτακια???τη μυτουλα την κανουμε πρωι βραδυ με ορο..την κοιμιζω με κλιματιστικο στο δωματιο οποτε μπουκωνει το πρωι..αλλα οπως λες κ εσυ ευα δεν παλευεται χωρις αυτοο...

μακαρι να εχουμε ολες ενα ηρεμο βραδυ χωρις διακοπες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την ωτιτια για να την τσεκαρετε μπορειτε να πιασετε λιγο το λοβο του αυτιου απο πισω αν ειναι το αυτι θα το καταλαβετε .Το ponstan απαλυνει το πον αλλα τς περισσοτερες φορες θελει αντιβιωση .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα mammylandεζες μανουλες

ειμαι πρωινη πρωινη σημερα , περιμενω να μας φτιαξουν το κλιματιστικο γιατι δεν παλευεται η κατασταση ..Χτες την βγαλαμε με ανεμιστηρα στο δωματιο μας κ στο δωματιο των κοριτσιων με φουλ παραθυρο ανοιχτο ..Χτες παιδια η μπουλουκα ξυπνησε 2 φορες !! Ναιιι μονο 2 φορες το λεω κ δεν το πιστευω ..

Θα σας πω λεπτομεριες αργοτερα , καλημερα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ταλαιπωρες μανουλες!!!

εμεις ειχαμε μια ησυχη νυχτα αλλα και ενα δυσκολο πρωινο!!!

ο σπυρος μου μαλλον βγαζει και τα τελευταια του δοντια(επιτελους..2 τραπεζητες ειχαν μεινει)

χθες εβαζε συνεχεια το χερι του στο στομα και συμερα το πρωι στις 6 που συνηθως ροχαλιζει αρχισε ενα κλαμμαααααααααα απαπαπα

καταφερα και τον ηρεμισα γιατι εχει και εκεινος δυνατη προσωπικοτητα και ξανακοιμηθηκε

αυτην την στιγμη ακομη κοιμαται ευτυχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

πω πω πολυ φουριοζικο πρωινο ειχαμε σημερα , με τους τεχνικους ολη μερα στο σπιτι αναστατωθηκαν τα παιδια και ηταν λιγο ανησυχα τωρα που τα εβαλα για υπνο ... :silly:

Λοιπον κοριτσια δεν το πιστευω οτι με ξυπνησε μονο 2 φορες το μπουλουκακι..στις 0230 και μετα στις 0545 για να φαει εν τελει..Τι αλλαξε? λετε να συνεχιστει ? αμην παναγιτσα μου , κοιμηθηκα και γω λιγακι και νιωθω ηδη καλυτερα σημερα :) Τα υπολοιπα βραδυα βαζαμε το κλιματιστικο , χτες βραδυ ειχαμε τον ανεμιστηρα στο δωματιο μας λετε να το συνεχισω και σημερα ? για να δουμε ..Παντως δεν ξερω αν φταιει ολη αυτη η αναστατωση σημερα στο σπιτι, ειναι λιγο γκρινιαρα και τρωγεται με τα ρουχα της μπορει να την ενοχλουν λιγο τα ουλα γιατι μου φαινονται λιγο φουσκωμενα στην κατω γναθο.Αντε να βγαλουμε και κανενα δοντακι , δεν φτανει που ειμαστε φαλακρες ειμαστε κ φαφουτακια.. :P

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ,το καημενο μωρε μπορει να ειχε ζορι εκεινη την ωρα με τα δοντακια του , αντε να τελειωσετε μ'αυτο να μην ταλαιπωρειται και αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μουυυυ βλεπω ψιλοστρωνουμε απο υπνο κατι ειναι κ αυτο.

Εμεις κατι γινεται απλα μενουν πιο πολλες ωρες ξυπνιοι τωρα κ η μικρη μου μου γκεμιζει το σπιτι κ δεν προλαβαινω να συμμαζευω τα νευρα κροσια οπως καταλαβαινετε.

vagman αυτο για το πλυντηριο στεγνωτηριο πρεπει να το κανω στο αλλο σπιτι. Ελπιζω μεχρι τον Φεβρουαριο Μαρτιο να μπουμε οποτε θα το ζητησω δωρο στον αντρα μου χαχα βρε τι τραβαμε οι γυναικες ειμαστε ολες μια Μαιρη παναγιωταρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετα να παρεις χωρια πληντιριο-στεγνωτηριο. οχι 2σε1. μη χαλαει το 1 και δεν εχεις και το αλλο!

Ευα dolal υποθετακια τους βαζω. τα βρεφικα της σειρας των 150mg γιατι εχει και παιδικα των 200.

εγω οταν δεν ειναι για κλιματιστικο, εχει δηλαδη κατω απο 27ο στο δωματιο, βαζω ανεμιστηρα ψηλα και με τον μονοτονο ηχο ισως να κοιμουνται καλυτερα1!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello κ απο μας..

ευα κ εμενα η μικρη χτες ξυπνησε μονο 1φορα στις 5.3ο για γαλα!!!!κ μετα στις 8 αρχισε να μουρμουραει...

μια χαρα μας πηγε....

μακαρι να συνεχιστει ετσι...

εμεις φευγουμε κυριακη διακοπες μια βδομαδα...

αχ μακαρι να κκοιμηθουμε !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα απο 1 ο καθενας ξυπνησε, αλλα δεν το λεω μην τους ματιασω!!! :laugh:

αλλα παλι και οι 2 ορθιοι για γαλα στις 5:30! συνηθιο τους εγινε πια! ειναι φυσιολογικο να πεινανε τοσο συντομα;;; γιατι πινουν ο Σπυρος 170 και η Μαριαννα 250!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια

αχ μολις τις εβαλα για υπνο ηταν κατακοπες και οι τρεις ..Πηγαμε βολτα ολοι μαζι , περπατησαμε , φαγαμε παγωτο κτλ Η μικρη ειναι λιγο ανησυχη και της εδωσα ντεπονακι .Νομιζω οτι μαλλον ξεκιναμε με τα δοντακια , ειναι στην τσιτα ολη μερα και δυστηχως στην βολτα κοιμηθηκε ενα μισαωρακι στο καροτσι ελπιζω να μην μας την κανει την ζημια αυτο..

vagman , φτου φτου πολυ καλη βραδια περασατε μπραβο ..Εμενα η μια απ'τις δυο μεχρι που πηγε 15μηνων ξυπναγε στις 0530 για γαλα και ας ειχε ταιστει στις 0000.Η συνηθεια ειναι μεγαλο πραγμα τελικα ..

kalypso φτου φτου και σε σας , αντε και καλες διακοπουλες σας ευχομαι..Εχουμε ταξει με τον Νικο οτι του χρονου που θα ειναι λιγακι πιο μεγαλο το μπουλουκακι θα το τολμησουμε και μεις . Εστω εντος Κρητης , βλεποντας και κανοντας μεχρι τοτε..

zetoyla , και γω αν δεις το σπιτι μου τι κανουν οι μεγαλες μου θα φρικαρεις...Αλλα το εχω αποδεχτει πια , το μονο που με απασχολει ειναι να ειναι καθαρο , το συμμαζεμα το αφηνω κατα μερος , δεν εχω χρονο ...

Εσενα τα αντρακια σου πανε καλυτερα στον υπνο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε Ευα, απο Κρητη εισαι;;;

μου αρεσει τρελα η λεβεντογεννα!!!

εχω και σόι στο Τυμπακι, νοτιο νομο Ηρακλειου. ειναι παντρεμενη η αδερφη της μαμας μου και εχει 3 κορες. αλλα παντρευτηκαν και μονο η μικροτερη εμεινε στο νησι. εσυ που μενεις;;

εμεις αποψε, εκτος απο τα 2 κουνηματα που καναμε κατα τις 12, πριν κοιμηθουμε(ξυπνησε ο ΣΠυρος και πηγε στην πλευρα που ειναι το κρεβατι της Μαριαννας και τη φωναζε για να ξυπνησει!!! ) δεν ξανασηκωθηκαμε πριν τις 6:30 που φαγανε!!! αφου ρωτουσα τον αντρα μου: σιγουρα δε σηκωθηκες;μηπως σηκωθηκες αλλα κοιμοσουν ορθιος και δεν το θυμασαι;;; :laugh:

αχ... μακαρι ολα τα παιδακια να κοιμουνται ηρεμα ως το πρωι!!!

δεν τις λυπουνται τις καημενες τις μανουλες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσακια μου τους ματιασα αποψε κ ο Διονυσης μου σαν πρωτο ονομα εσκασε μυτη στην πιστα τις 3,30 μεχρι τις 6 κ μας τραγουδουσε το αποψε λεω να μην κοιμηθουμε να παμε κατευθειαν για δουλειααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα :laugh: Ζετα και εμεις ενα βραδυ με παρτυ του Σπυρου το ειχαμε παραφρασει αυτο το τραγουδι!!! :laugh:

Αποψε λεω να μην κοιμηθουμε,

να πατε κατευθειαν για δουλεια

Αποψε στο κρεβατι θα τη βρουμε,

θα πιουμ' ολο το γαλα αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια

τρεχω και δεν φτανω παλι σημερα ..

vagman , ναι κρητικοπουλες ειμαστε ! Μενω Ηρακλειο εγω..

Εμεις παλι ειχαμε συνεχεια της γκρινιας της χτεσινης οοολη μερα και νυχτα εδωσα ντεπονακι και φανηκε λιγακι να ηρεμει ..Ξυπνησαμε μονο 2 φορες οποτε θεωρω οτι καλα τα πηγαμε ..θα δειξει..ελπιδες δεν εχω πολλες αλλα τελοσπαντων..

zetoyla μου ετσι ειναι συνηθως το ενα ειναι λιγο πιο ζωηρο και καμια φορα ξεσηκωνει και το αλλο ..Εμενα ακομα και τωρα οταν ξυπνανε το πρωι και ξυπναει πρωτα η μεγαλη συνηθως , ξυπναει και την αλλη γιατι βαριεται και θελει παρεα ..Την ακουω απο το κρεββατι μου που της λεει Καλη μου αδερφουλα , αδερφουλα μου καλη ξυπνααααααα Εκει αρχιζει τις στριγγλιες , ξυπναει η αλλη τσακωνονται κτλ ....

αποψε εχουμε γαμο και δεν εχω καμια ορεξη ..Θα παμε μονο στην εκκλησια και οχι στο γλεντι μετα ..ευτυχως ..

οποτε θα τα πουμε αργοτερα

φιλια σε ολες και σε ολα τα ζουζουνια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ταλαιπωρες μανουλες μπηκα να σας χαιρετισω...φευγουμε αυριο μεχρι το επομενο σαββατο διακοπουλες...

μακαρι να κοιμουνται τα μωρακια μας σερι καθε βραδυ..

εμεις χτες ειμαμε θεμα παλι..η μικρη στις 2.30 ουρλιαζε..αχ αυτα τα δοντια..πηρε ντεπονακι κ κοιμηθηκε στην αγκαλια της μανουλας!!!

φιλια πολλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα προηγουμενα βραδυα ηταν απλα ενα ευχαριστο διαλειμμα...

κουνουσα παλι και τα 2 3-4, τα εβαλα στα κρεβατια, ξαναξυπνησε ο Σπυρος 4:30, σηκωθηκε ο αντρας μου και επιδη δεν κοιμοταν τον τάισε, ξυπνησε η Μαριαννα για φαϊ στις7, μολις την κοιμηζα ξυπνησε και Σπυρος για παρεα, τα κουνουσα 30΄ και κοιμηθηκαμε μεχρι 9:30 σχεδον!!!

χτυπισα χθες και το δαχτυλο στο ποδι, εσπασε και ξεκολησε το 1/3 του νυχιου, πονος! και μπλιαξ! ηρθε και πολλλυυυυ περιοδος μετα απο 47μερες!!! χαμος!!! λοναριντ πηρα για να κοιμηθω...

ασε που ποναω οταν κουνω το ρηλαξ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...