Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

καλησπερα ..

Λοιπον τα δικα μας νεα ..Η Αριαδνη δεν ρουθουνιζει αλλα βηχει ..οποτε παμε αυριο πρωι πρωι στον γιατρο..Οι αλλες δυο φαινονται καλα αλλα ουδεις ξερει τι του ξημερωνει..Μου εβγαλε την πιστη να μεχρι να κοιμηθει το μικρο ενω εδω κ καιρο παει για υπνο αναιμακτα ..δεν μπορω να σκεφτω παλι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα να ξεκινησουμε παλι απο την αρχη ..Καλυψω ειδες που σου ειπα οτι θα σας κανουμε παρεα με το κρυωμα ?..

Οι υπολοιπες τι κανετε ? Το σκ αυτο περασε πολυυυυ αργα μιας κ λογω καιρου δεν καναμε τιποτα μα τιποτα ..Οι μεγαλες μπαφιασαν κ το εδειξαν με καθε τροπο το μικρο γκρινια κ αγιος ο θεος ..Αυτα τα πισωγυρισματα δεν τα μπορω με τιποτα ..Πανω που στρωναμε σιγα σιγα ..Αργα αλλα σταθερα ..

φτου κ απ την αρχη ..

Αγγελικη περαστικα σας ..ερχομαστε κ μεις στο κλαμπ της μυξας σιγα σιγα μου φαινεται ..Για την Αριαδνη τουλαχιστον που τον βηχα τον εχει σιγουρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια και περαστικα στα μωρακια σας!!!

εμεις πλεον δεν καταρεουμε απο θεμα υπνου αλλα απο τις νεες συνηθειες της ηλικιας του :lol::lol: με εχει ξεπατωσει στις βολτες,δεν τον νοιαζει αν εχει κρυο η οχι αρκει να παει βολτα εστω και στις νονες του

ολο 'μαμα τατα' και 'τατα νονα' ειναι :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: σημερα σηκωθηκε στις 9 και τραγουδαγε στο δωματιο του 'κουκουβα κουκουβα κουκου κουκου βαβαβα'

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια κ απο εμας !

Αναστασια μου η ηλικια αυτη ειναι ενα διαρκες τρεξιμο ..Εχουν τοσα να κανουν κ να ανακαλυψουν κ μαζι τους κ συ πρεπει να τρεχεις απο πισω για το οτιδηποτε ..Υπομονη αλλωστε ειναι κ αυτο μερος του μεγαλωνω γινομαι παιδακι ανεξαρτητο ..Θελουν κ διεκδικουν με καθε τροπο αυτο που επιθυμουν κ οσο για τις βολτες ειναι το καλυτερο τους ..Εμενα λυσσαξαν οι μεγαλες χτες γιατι το σκ δεν καναμε απολυτως τιποτα κ μου το επαιζαν κ τσατισμενες γι'αυτο..

Λοιπον για την Αριαδνη πηρα τον παιδιατρο κ μου ειπε να παμε κατα τις 1100 γιατι ειχε πολυ κοσμο τωρα το πρωι ..επισης ξεκινησαν κ οι μυξες οποτε Αγγελικη & Καλυψω εδω ειμαστε στο κλαμπ της μυξας κ μεις ...

Τωρα παιζει κουζινικα εδω διπλα μου στο χαλι κ κανει οτι ανακατευει την κατσαρολα της .. :lol: Αδεξια βεβαια αλλα οτι βλεπει απο τις αλλες δυο ..μαστερ σεφ..

Χτες βραδυ πηγε για υπνο σχεδον νηστικη αντε με το ζορι να ηπιε 40μλ κ ουτε το βραδυνο της ηθελε εκει γυρω στα μεσανυχτα ..Ηθελε να κοιμηθει οποτε την αφησα κ γω στην ησυχια της ..Εκανε ενα ξυπνηματακι εκει γυρω στις 4 αλλα γρηγορα μαλλον βρηκε πιπιλα κ ξαναγυρισε πλευρο..ξυπνησε τελικα στις 0730 μαζι με τις αλλες δυο αλλα ακομα κ τοτε δεν αγγιξε το γαλα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας!

Αναστασια να ειναι καλα το αντρακι σου και να το καμαρωνεις!

εδω ανοιξα το πρωι τα παντζουρια και..... ΧΙΟΝΙ !!!

μετα αρχισε μια χιονι μια χιονονερο και τα ελιωσε....

χθες τρεχαμε ολη μερα... το πρωι εκκλησια, κοινωνισαμε ολοι, καναμε αρτοκλασια, μετα αρχισα να ετοιμαζω τα φαγητα, το μεσημερι ηρθαν η μαμα και τα πεθερικα μου για τραπεζι, το απογευμα πηγαμε στον Αγιο Σπυριδωνα στην Τριανδρια για κερακι και μετα στη Μητροπολη του Λαγκαδα που εχουν τα λειψανα των Αγιων Ραφαηλ και Νικολαου απο τη Μυτηλινη. σημερα φευγουν και επρεπε να παμε...

ολοι μας ψαχνανε στο σταθερο για χρονια πολλα. δεν περιμενα τοοοσοι πολλοι να μας ευχηθουν για το Σπυρακο...

αυτα με λιγα λογια....

εχω και τη μικρη αγκαλια.....

ειναι ακομα μπουκωμενη ρε γμτ.... ολο αρο τη ριχνω και παλευει... οτριβιν δεν τη βαζω αλλο, γιατι τη βαζω καμια βδομαδα και λενε δεν κανει πολλες μερες... να ερθει και ο αντρας να τη ρουφιξει γιατι εγω δε μπορω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις γυρισαμε απο τον παιδιατρο..κλαψ κλαψ παλι το μπουλουκακι θα ταλαιπωρηθει..παραλληλα βγαζει κ το 6ο δοντι κ τα χει δει σκουρα ..γκρινια ..

δεν εχουμε βαλει οχι απλα γραμμαριο απλα χασαμε κιολας 100γρ...θα παρει κ αντιβιωση , αερολιν, ρουφιχτιρι κτλ ..φτου κ απ την αρχη ..με το ζορι την ταισα πριν φυγουμε λιγο φρουτοκρεμα δεν την ηθελε κ ηπιε λιγο χυμο πορτοκαλι ..

:cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευακι υπομονη τα δοντια ειναι δυσκολη υποθεση και μαζι με κρυωμα απαπαπαπα

εμεις τουλαχιστον τελειωσαμε απο τα δοντια και το κρυωμα σχεδον εφυγε

εμβολιο εχουμε τον απριλιο και παιδιατρο θα παμε μεθαυριο να τον δει και να μας πει τι θα κανουμε με την σκονη για το ασθμα

εχω να παρω και τις απαντησεις μου για το τεστ παπ

σημερα το πρωι κατα τις 6 με επιασε ενας πολυ δυνατος πονος στην καισαρικη αστα να πανε διπλωνομουνα στα 2 και αυτο εγινε γιατι την ωρα που ταιζα τον σπυρο με επιασε να παω τουαλετα και σφιχτικα τοσο πολυ για να κρατηθω

το χερι μου ποναει πολυ δεν μπορω να κανω ουτε μια δουλεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρεΕυα την καημενουλα...

και αυτο με τα -100γρ, μπορει απλα να κατουρισε περισσοτερο ή να εκανε κακα σε σχεση με την προηγουμενη μετρηση. αυτο μας το ειχε πει η δικια μας γιατρος οταν μια φορα ηταν στα ιδια.

να σε ρωτησω, αλλα μη γελασεις... το αερολιν τι ειναι;; το ακουω ολο αλλα δε ρωταω... ειναι σαν ορο για τη μυτη αλλα αλλη μαρκα; :D

Αναστασια τενοντιτιδα εχει το χερι σου;;; στον αντιχειρα μηπως;;; γιατι και εγω εχω απο οταν δουλευα και στα 2 χερια, και ο αντρας μου την απεκτησε απο το κρατημα των μωρων. αυτος εχει τενοντοελιτριτιδα.

μας βοηθανε πολυ κατι ναρθηκες που ειχα αγορασει που το κρατανε σταθερο και περναει οταν ειναι στην οξεα φαση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, επιδη κοντευουμε, αισιως, τις 100 σελ, προτεινω, η Αγγελικη που μας ανοιξε τα ματια, αν και στην ουσια μας τα εκλεισε και κοιμομαστε, να ανοιξει τιμης ενεκεν το επομενο, που θα ειναι πια για καταρρεουσες και μη... συμφωνειτε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαλο κ απο μας..

ενω ειπα το πρωι οτι παμε καλυτερα ξαφνικα τωρα το μεσημερι υποτροπιασαμε........

βηχας κ τρελη μιξα...

δε μπορω να καταλαβω τι κανουμε λαθος...

το βραδυ παμε παιδιατρο...

η μικρη τραβαει κ τα αυτια της..

μακαρι να βγω ψευτρα αλλα προβλεπω παλι ωτιτιδα....

ευα μου τι να πω....περαστικα !!!!κ κουραγιο....

μπεμπουλη μακαρι κ εμενα να ξυπναγε το πρωι κ να τραγουδαγε!!!εμενα τραγουδαει μονο με τη μυτη της που ειναι τιγκα στη μιξα !!!!!!

βαγκ ας το ανοιξει ειτε η αναστασια ειτε η ευα το νεο θεμα .........εγω παντως σιγουρα θα καταρρεω κ στο νο 2......!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια χαρα

τωρα τελειωσα με μασκουλες αερολιν , αντιβιωση κ ορο ..ωχ θεε μου..

Λοιπον Ευη το αερολιν ειναι ενα παρασκευασμα που βοηθαει σε περιπτωσεις βρογχιτιδας, ασθματος κ γενικα τα του αναπνευστικου..Ετσι μου το περιεγραψε στο περιπου ο παιδιατρος ..Επειδη τα πολυ μικρα παιδια οπως κ τα μωρα δεν μπορουν να το εφαρμοσουν με τον ιδιο τροπο οπως οι μεγαλοι , υπαρχουν ειδικες μασκες για να παιρνουν την αναλογη δοσολογια ..Ευτυχως η δυστηχως η Αριαδνη μιας κ απο ημερων ακολουθει οοοολη αυτη την κατασταση στο αερολιν δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα μαλιστα καθεται σαν την κυρια για τις εισπνοες ..

Καλυψω , ελπιζω να εχετε απλο κρυωμα κ οχι ωτιτιδα , μην ταλαιπωρηθει το καημενο..

Οσον αφορα το καταρρεω Νο 2 ας το ανοιξει οποια θελει ..Εγω εκανα την αρχη κ πλεον δεν καταρρεω τοσο πολυ στο θεμα του υπνου μιας κ ειχαμε στρωσει σε μεγαλο βαθμο μπορω να πω ..Καταρρεω ομως στο θεμα των συνεχων προβληματων του αναπνευστικου της μικρης ..Οποτε βαζω παλι στα προσεχως την αυπνια γιατι προβλεπεται δυσκολο βραδυ..

Κοριτσια δεν ξερω στεναχωρηθηκα με το μικρο...Νισαφι πια καθε τρεις κ λιγο αυτη η κατασταση..Δεν με νοιαζει για μενα ..ομως το βλεπω οτι ταλαιπωρηται το καημενο..Και εχει ταλαιπωρηθει απο πολυ μικρουλα ..ηταν ημερων κ καναμε αερολιν ..ποσο πια ..

Αναστασια σε πονουσε η τομη? Εμενα δεν με εχει αφησει αυτο το μουδιασμα της περιοχης ακομα ..Μπορω να πω οτι με ενοχλει λιγο οταν κανω αρκετες δουλειες η σηκωνω βαρη..

Δεν σας ειπα το αλλο ..Να δω τι αλλο θα παθω σημερα ..τα νευρα μου..

Φευγοντας απο τον παιδιατρο κ κατεβαινοντας την σκαλα σωριαστηκα φαρδια πλατια στο προτελευταιο σκαλοπατι ..Κρατωντας κ την Αριαδνη παραλληλα ..Για να μην χτυπησει το παιδι , το οποιο μαλιστα του φανηκε αστειο το ολο σκηνικο , εκανα αεροπλανικο κ χτυπησα στην μεση μου ..

Δεν μπορω ...σαν να εχω φαει φασκελο νιωθω ..Επιπλεον ο Νικος εχει συναντηση σημερις στις 7 με την τραπεζα οποτε μηδεν βοηθεια μεχρι να πανε τα πιτσιρικια για υπνο ..χα χα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε ευα!!!!κ εγω ετσι νιωθω στο θεμα της υγειας της μικρης...

απο βραφος εχει περασει τοσα πολλααααααα...

παλινδρομηση,αλλεργια στο γαλα,κωλικους.....απο 3 μηνων ειμαστε κ εμεις με εισπνοες κ αντιβιωσεις.....

εχει κλαψει τοσο πολυ το κοριτσακι μου.....ειλικρινα ποναει η ψυχη μου.....

αλλα το μονο καλο ειναι οτι δεν θα θυμουνται τπτ ευακι μου,εμεις θα τα θυμομαστε μονο....

κ πανω απο ολα σκεφτομαι οτι αλλες μανουλες εχουν τραβηξει πολυ χειροτερα με την υγεια των παιδιων τους...ακους πραγματα ασχημα κ τρελαινεσαι...

ας ειναι μονο αυτα τα προβληματα μας....

το λεω για να το ακουω κ εγω βεβαια που νιωθω ακριβως σαν κ εσενα....

ελεος πια!!!!!!αλλα τι να κανουμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω βεβαια οτι εμεις με τις εισπνοες ριχνουμε το κλαμα της αρκουδας...

καταλαβαινεις τι γινεται οταν εχουμε εισπνοες με 2 η 3 διαφορετικα φαρμακα συν ορους συν αναρροφητηρα....

κλαμα ανελεητο ολη την ωρα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλυψω εσυ μου ειχες πει για το Αεριους ? Τι ακριβως ειναι αυτο , σιροπι η εισπνοες ?

Αυτο που λες σκεφτομαι κ γω ωρες ωρες για να παιρνω τα πανω μου ..Οτι ευτυχως δεν θα θυμαται ολη αυτη την ταλαιπωρια ..Εγω ενταξει δεν με απασχολει θα την παλεψω την δουλεια οπως κ τοσο καιρο αλλωστε ..Σκεφτομαι ομως κ απο την αλλη τι στο καλο παει στραβα με το μικρο ..Βλεπω τις αλλες δυο τις μεγαλες που ζωη να εχουν εφτασαν 14 μηνων για το πρωτο τους κρυωμα ..Ηταν πια δεμενα παιδια ,σχηματισμενα πως να το πω , δεν ηταν βρεφακια ανυπερασπιστα τρομαγμενα κτλ ..Τι το διαφορετικο εχει το μικρο ..Μηπως εφταιξα εγω μηπως κατι στην εγκυμοσυνη δεν πηγε καλα ..

Ενταξει πειτε με τρελη που τα σκεφτομαι ολα αυτα ομως πλεον δεν ξερω τι να πω ..Περιμενουμε στο τελος του αλλου μηνα να συμπληρωσει το χρονο η μπουλουκα για να παμε για εξετασεις εφ ολης της υλης κ βλεπουμε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, επιδη κοντευουμε, αισιως, τις 100 σελ, προτεινω, η Αγγελικη που μας ανοιξε τα ματια, αν και στην ουσια μας τα εκλεισε και κοιμομαστε, να ανοιξει τιμης ενεκεν το επομενο, που θα ειναι πια για καταρρεουσες και μη... συμφωνειτε;;;

Ευχαριστω πολυ για την τιμη που μου κανετε!!! ;)

Απο οτι βλεπω, αν και αργησα να μπω σημερα, ακομα δεν ανοιξατε Νο 2. Ομως να βαλω τον ιδιο τιτλο ή να τον αλλαζα λιγο να ταιριαζει και σε οσες δεν ζοριζονται πια με τον υπνο αλλα συνεχιζουν να περνανε δυσκολα για αλλους λογους (π.χ. συνεχεις ιωσεις, αταξιες κ.τ.λ.)?

Δαβασα και οσα αλλα γραψατε απο χθες και εχω κι εγω να γκρινιαξω για ενα σωρο δικα μου...

Ετσι μου 'ρχεται να ανοιξω το Νο 2 με τιτλο: "Θελω να χτυπησω το κεφαλι μου στον τοιχο..." :lol: αλλα δε θα φαινεται η συνεχεια και μου φαινεται το ιδιο απελπισμενος τιτλος με αυτον που εχουμε τωρα.

Μηπως να ειναι... "(Προσπαθω να μην) καταρρεω Νο 2"? Χμμ... αυτο καλο μου φαινεται!

Οk. Αυτο θα ειναι... το ανοιγω και παω να γραψω εκει τη συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...