Μετάβαση σε περιεχόμενο

καταρεω...


Recommended Posts

γεια σας , ξανα

αχ βρε ντια κ ΄συ τι τραβας :dry: ..κοριτσια οποτε πηγαινω στον παιδιατρο , στην αιθουσα αναμονης βλεπω παντα μαμαδες που με περηφανεια μου λενε οτι το βλασταρακι τους κοιμαται σερι 5ωρα κ εξαωρα την νυχτα απο 40ημερων, δυο μηνων αντε τριων ..Λεω θεε μου υπαρχουν τελικα και αυτα τα μωρα δεν ειναι μονο στις διαφημισεις . Οταν ρωτανε εμας με τον Νικο μου μας πιανουν τα γελια γιατι αν καλοσκεφτειτε οτι οι διδυμες πηγαν 16 μηνων για να δουμε μια κανονικη νυχτα και τουτη δω κατα κει το παει μου φαινεται..Αχ θεουλη μου θα μεγαλωσουν που θα παει.. :lol:

kalypso απο το στομα μου κ στου θεου τ'αυτακι να κοιμηθουν τα σκατουλακια...Γιατι μετα απο λιγο καιρο θα ξυπνανε κ μεσα στην νυχτα για τουαλετα..Σου μιλαω εκ πειρας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 964
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalypso έγραψε:

ωχχχχχ!!!!κοινως θα κοιμηθω οταν παει δημοτικο!!!!!!

Οχι καλε το ζορι ειναι μεχρι να μαθουν να πηγαινουν μονες του ...σκεψου οτι εγω εχω δυο αν ξυπνησουν απο μια φορα η καθεμια μια για τουαλεττα χωριστα εχουμε 2 φορες ξυπνημα για τις διδυμες .Τωρα η μπεμπα εχει δικο της ρεπερτοριο οποτε βαλε στην καλυτερη περιπτωση πεντεξι ουα της μπουλουκας μου συνολο βραδυνων ξυπνηματων 8 :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωωωωωωωω.....τι να πω!!!!εσεις οι μανουλες με τα πολλα παιδακια ειστε ηρωιδες!!!!!

φανταζομαι τι θα γινοταν αν εμενα εγκυος τωρα κ ειχα κ εγω διδυμα........

χαχα θα με βγαζανε σε παραθυρο στο σταρ......στανταρ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso ;) σε λιγο καιρο με βλεπω οχι στο σταρ , αλλα στο σι εν εν ..

χελλενικ μαδερ ντροβ χερσελφ κρειζυ...

θ'αρχισω κ γω τα αγκου αγκου σε λιγο.. :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν θα κανω παντως αγκου...θα κανω μπεεεεεε...προφανως η μικρη εχει μπερδευτει λιγακι με το ειδος μας..νομιζει οτι ειμαστε προβατα...

κ απλα ολη μερα κανει μπεεεεεε....συνεχεια!!!!!!

ειμαι ετοιμη για ωτοασπιδες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ τι διαβαζω η ερμη μαναααααααααααα κ ειμαι φρεσκια διδυμομανουλα κ εχω κ μια κορη δυο χρονών. Ευτυχώς η κόρη μου δεν ειχε προβληματα υπνου κ κοιμομαστε μια χαρα απο πολύ μωρο.

Τα διδυμάκια μου τωρα μας εκαναν κατι πολύ καλα ξενύχτια κ εφτασε ο αντρας μου στο σημειο να μου πει οτι θα παει να κοιμηθει στην μανα του για να μπορει να δουεψει την επομενη μερα.

Δεν πηγε αλλ οκ.

Εμας ο ενας μπεμπης ειναι λιγο πιο ζορικος τρωει ναρκωνεται κ μολις τον βαλω κατω γκρινιαζει για πιπιλα του την βαζω κ οταν ειναι βραδια που εχει τα κεφια του κανει κ μια ωρα κ βαλε να κοιμηθει κ γκρινα γκρινα γκρινα κ πολλες φορες επηρεαζει κ τον αλλον. Ευτυχως φτου φτου μη μας ματιασω εχουμε τωρα 4-5 μερες που κοιμομαστε κ σηκώνομαι μονο μια φορα για τον καθεναν για να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalypso μ'εκανες και γελασα κ μου φυγε η γαργαρα για την αμυγδαλιτιδα με το μπεεε..Εμας τωρα εχουμε μαθει το μαμ κ οποτε δει καποιον να τρωει μουγκριζει κ φωναζει μααααμμμμμμ λες κ το χουμε ολημερα νηστικο , ρεζιλι γιναμε στην γειτονια ... :silly:

zetoyla , διδυμομανα κ συ ... :):) Ειναι αληθεια οτι ενταξει ειναι λιγο πιο δυσκολα αλλα σε γενικες γραμμες μου το εχουν πει πολλες μαμαδες με διδυμακια που βλεπω κατα καιρους στο παρκο οτι τα παιδια σε ομαδες λειτουργουν καλυτερα προσαρμοζονται κτλ.Και οντως ειναι αληθεια αυτο . Εγω οταν θελω να τους περασω κατι φτανει να πεισω την " μεγαλη " ;) μας και πειθει εκεινη μετα την αδελφη της ..Υποθετω οτι μελλοντικα και η μικρουλα μας θα ειναι μελος αυτης της ομαδας.. Κουραγιο ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα εχει πολυ γελιο μελλοντικα .. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα ο μικρος μου ειναι 3 μερες χωρις πιπιλα και κοιμαται του καλου καιρου και χωρις κλαμματα!!!!!!!!!!!!

ειμαι τυχερη???? ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

την πρωτη μερα που καναμε αποπειρα απομακρυνσης της πιπιλας ειχαμε δραματα και ουρλιαχτα γιατι ειχα ξεχασει μια στον παγκο της κουζινας και την ειχε δει....τωρα?? τις εχουμε πεταξει ολες..εχουμε κρατησει μια για σουβενιρ και ειναι χωμενη στο ντουλαπι.

εμενα την ειχε μονο στον υπνο...ειχε σταματησει απο πολυ καιρο να την θελει στην διαρκεια την ημερας απο τοτε που περπατησε ειχε αλλες ασχολιες πλεον χιχιχι.

αλλα ηθελα κι εγω να του την κοψω νωρις γιατι τα δοντακια του ειναι καπως στραβουτσικα και φοβηθηκα λιγακι.

τι κανει η μπεμπα σου ειναι πιο ηρεμη τωρα?? πως τα πατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγραφα, εγραφα... και με πεταξε!!! :angry:

Ζετουλα μπηκες στον αστερισμο των διδυμων και εσυ;;; και ηδη σας τρελαινουν;; η μεγαλη σου πως αντεδρασε;;;

εμενα χθες βραδυ η μικρη δεν εβγαλε κιχ μεχρι τις 6παρα γιατι την εβαλα υποθετακι (το ντεπον το φτυνει)αρα σιγουρα αυτη απο τα δοντια ξυπναει και κλαιει. ο ΣΠυρος ομωσ...;;;; 6 παρα, μετα απο μονο 2 φορες που με σηκωσε, αρχισε να φωναζει γιατι ηθελε γαλα! ξυπνησε και τη μικρη... και τα 2 ορθια στα καγκελα να φωναζουν και εγω μονη γιατι ο αντρας μου ειχε νυχτερινη υπηρεσια! τους εβαλα και τους 2 στα ριλαξ. μεχρι να κανω το γαλα, μας ακουσαν ολοι! τους ταϊζα συγχρωνως στα ριλαξ, αλλα ο Σπυρος ειχε νευρα και σκουντουσε τα ποδια και το κεφαλι κρεμταν στο κενο! αφηνω κατω το μπουκαλι του, ενω συνεχιζω κανονικα με τη Μαριαννα και αναγκαστηκα τον αρπαξα απο το φορμακι και τον ξαναξαπλωσα κανονικα γιατι θα εσκαζε σαν καρπουζι το κεφαλι του κατω! οταν ηρθε ο αντρας μου, με βρηκε να κουναω για μια ακομη φορα...

οσο για το κοψιμο της πιπιλας, ο παιδιατρος που εβγαζε η Μενεγακη, ελεγε οτι αν σταδιακα κοβουμε ανα βδομαδα ολο και περισσοτερο τη βαση της θηλης με ενα ψαλιδι, δε θα τους αρεσει, γιατι δε θα μπορουν να ρουφανε και την παρατανε μονα τους. ας το δοκιμασει καμια να μας πει να ξερουμε οταν ερθει η ωρα μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι ;)

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ , η μικρη μου ακολουθει την δικη της πορεια στον αστερισμο του δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδια ..Με τον αντρα μου μεταξυ αστειου κ σοβαρου λεμε οτι πολυ νυχτοπουλι μας εχει βγει τουτο το μπεμπακι ..Τωρα το τι μας επιφυλασει η μοιρα την καθε νυχτα που θα ερχεται ενας θεος το ξερει ..Μακαρι καποια στιγμη να στρωσει ειλικρινα οτι μπορουσα να κανω κ ηταν στο χερι μου το εκανα , ισως πρεπει απλα να το παρω αποφαση.. :huh:

vagman , κουραγιο κ συ κοπελα μου ειναι δυσκολο στην αρχη αλλα οπως εγραψα κ στην zetoyla , τα καλα επονται ..Ειναι δυο μωρα αυτο απο μονο του δειχνει την δυσκολια του πραγματος ..Αλλα οπως ελεγε κ μια γρια θεια μου τα παιδια ειναι παιδεμος ...Ετσι το λενε στην Κρητη..Τωρα αυτο με την πιπιλα μου βαζεις ιδεες ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δτι μου κανετε κοριτσακια μου? ναι vagman μπηκα στο κλαμπ. Ωρες ωρες ειναι τελεια κ ωρες ωρες τρελα. Τώρα εχω βαλει τον εναν μπεμπη στην κουνια του κ κοιμαται κ ειμαι εγω στο σαλονι με τον αλλον ο οποιος δεν εχει ξυπνησει ακομα να φαει κ δεν ξερω τι να κανω. Αν δεν ξυπνησει σε κανενα τεταρτακι θα τον βαλω στο βυζι να φαει κ βλεπουμε αλλιως θα χουμε χορους την νυχτα κ θα σου κανω παρεα αυριο μαμα ευα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα B) .

ΜΑΜΑ ΕVA τι κάνετε σήμερα κοιμηθήκατε;; Πως είσαι με την αμυγδαλίτιδα;;

Πάντως βρε κορίτσια εσείς με τα δίδυμα είστε θηρία. Μπράβο σας! Εγώ έναν έχω και με το ζόρι τα φέρνω βόλτα :blink: και σκέφτομαι από του χρόνου και για δεύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας νυχτοβιες!

εμεις χθες τα δωσαμε καιτα 2 υποθετακια γιατι μουγκριζαν ολο το απογευμα. δεν πηγαμε και πουθενα γιατι εκανε δουλειες ο μπαμπας μας και...

κοιμηθηκαν ως τις 5:30 καλα! μονο 2 φορες για πιπιλα σηκωθηκα. αρα θελα να πιστευω οτι ειναι απο τα δοντια. αλλα αν σκεφτω ποσα δοντια ειναι να βγαλουν..... αληθεια ποτε τελειωνει το φυτρωμα;

Φλωριαννα, με οσα εχεις, αναγκαστικα τα βγαζεις περα οσο καλυτερα μπορεις. εσεις με ενα, λετε για μας: 2... με τιποτα! εγω με τον αντρα μου λεμε για τον ξαδερφο μου με τα 3δυμα+1: ουτε με σφαιρες!

αντε με το καλο το 2ο... 3ο...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

τη αφορητη κ αυτη η ζεστη σημερα ... Χαπακωνομαι κ ιδρωνω συνεχεια ευτυχως ο γιατρος μου ειπε οτι τουλαχιστον δεν ειναι μεταδοτικο γιατι δεν μπορω ουτε να φανταστω κατακαλοκαιρο ενα τετοιο σεναριο με τις τεσσερεις μας μαζι αρρωστες ..

χελλενικ μαδερ ντροβ χερσελφ κρειζυ αγκεν.. :blink:

το χτεσινοβραδυνο παρτυ της μπουλουκας ηταν 0000, 0130 , 0400 , 0530 , 0800.

vagman , πολυ καλη νυχτα περασες μονο δυο ξυπνηματα για την ηλικια τους ειναι πολυ καλο ..

zetoyla , απο δω κ μπρος κοριτσι μου ετσι θα ειναι ωρες ωρες τελεια κ ωρες ωρες τρελα ,..για τα επομενα χ χρονια :P ενδιαμεσα θα γελασεις βεβαια κ παρα πολυ ..

ΦΛΩΡΙΑΝΑ , οπως μπορεις πορευεσαι καλη μου , τα παιδια ειναι κ ευλογια τελικα αλλα κ παιδεμος..Ποσο ειναι το παιδακι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[ΦΛΩΡΙΑΝΑ , οπως μπορεις πορευεσαι καλη μου , τα παιδια ειναι κ ευλογια τελικα αλλα κ παιδεμος..Ποσο ειναι το παιδακι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε κοριτσι τι βραδυ κ αυτο...

εμεις ξυπνησαμε στις 12,στις 2.30,στις 6 για πρωινο γαλα κ τελειωτικα στις 9....καλυτερα απο σενα αλλα οχι κ το ιδανικοτερο!!!!!!

τουλαχιστον δε θα κολλησεις κ τα υπολοιπα πιτσιρικια...ουτε στον εχθρο μου!!!!!!

:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου kalypso

συγκεκριμενο τωρα για μεσημερι με τα χιλια ζορια την εβαλα στις 1400 για υπνο σε πληροφορω τωρα ειναι διπλα μου στο παρκοκρεββατο γιατι ουρλιαζε κ λεω θα τις σηκωσει στο ποδι τις αλλες .Μακαρι να την παρει λιγο ο υπνος εκει γιατι μεχρι το βραδυ παλι θα ειναι μες την τρελη χαρα κ γω μεσ τα νευρα .. :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε μας εχουνε ρημαξει τα σκασμενα!!!!εγω δουλευω κιολας...γραφειο ειμαι δηλ τωρα...κ με το που παω σπιτι δε με αφηνει ουτε να αλλαξω ρουχα...με βουταει για παιχνιδια...μετα βολτα με το καροτσι...μετα να γυρισουμε να πλυνω,να μαγειρεψω,να συμμαζεψω.....κ αυτη στα ποδια μου..το παρκο δεν το θελει καθολου!!!!κ χτες αρχισε να περπαταει κιολας!!!!!!αλλα το βραδυ απτοητη ρε παιδι μου...δεν κουραζεται να λιωσει να κοιμηθει?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε kalypso και μενα αυτη η ερωτηση με τρωει , δεν κουραζεται ?! ειναι φορες που μενει μεχρι κ 14 ωρες στο ποδι λογικα θα επρεπε οχι ξερη να πεφτει αλλα να μην γυριζει ουτε πλευρο ..Αυτη ακαθεκτη τι να πω..Εμας τωρα αρχιζει και κανει την καμπια ανασηκωνει τον πωπω , κατω το κεφαλι μαλλον παει να βρει τροπο να στηριχτει στα γονατα , εχει πολυ πλακα οταν το κανει αυτο .. Αλλα μηπως θα επρεπε αραγε να εχει βγαλει κανενα δοντακι ? Εκτος απο φαφουτα ειναι κ καραφλη η καημενη ... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχα φανταζομαι φατσουλα.....

εμενα η μικρη γεννηθηκε με ελαχιστα μαλλακια...κ ακομα ειναι λιγα κ μοιαζει με αγορακι...της βαζω κανενα τσιμπιδι που κ αυτο στεκεται κ δε στεκεται...

δοντακι εβγαλε για 1η φορα στον 6ο κ μετα απο 1 μηνα εβγαλε το επομενο...δεν ειναι απαραιτητο να βγαλει απο τωρα ομως...μιας φιλης ειναι η μικρη 15μηνων κ εχει 4 δοντια κ εμεις εχουμε 5 κ παμε στο 6ο..

μακαρι να τα βγαζανε οταν πηγαινανε σχολειο.......δε θα ειχαμε αυτα τα βραδινα...... :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μας αγορακια μας λενε , βαζω εγω φουστιτσες , ροζ ρουχαλακια αντε και μια κορδελιτσα στα μαλλια την οποια την βγαζει σε δευτερολεπτα γιατι ειπαμε εχει κ ενα ταμπεραμεντο οπως λεει κ ο παιδιατρος ..Παντως οσο πιο αργα βγαλουν δοντια τοσο το χειροτερο γιατι πλεον πονανε διπλα , τα ουλα δεν ειναι τοσο μαλακα οσο παλιοτερα και δυσκολευονται περισσοτερο .. :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω ακουσει οτι οι κυνοδοντες ειναι οι πιο δυσκολοι......εκει να δω τι εχουμε να τραβηξουμε...

κ εμενα η παιδιατρος απο την αρχη που την ειδε μου ειπε οτι ειναι δυσκολο παιδι κ πρεπει να κανω υπομονη!!!!!!αφου ηταν 7 ημερων κ την εβαλε μπρουμυτα στην αλλαξιερα για να την εξετασει κ εβαλε κατω τα χερακια κ σηκωσε το κεφαλι κ παλευε να φυγει!!!!!!!η παιδιατρος επαθε σοκ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου πω .. οι κυνοδοντες ειναι δυσκολα δοντια οντως αλλα εξαρταται κ απο το παιδι ..Στις διδυμες η μια εβγαζε τα δοντια 4 καθε φορα κ ποτε δεν ειχε προβλημα ακομα κ στους κυνοδοντες , η αλλη ενα ενα το εβγαζε κ μαζι κ το λαδι μας γιατι παθαινε διαροιες , πυρετο , πειραζοταν τ'αυτια της κτλ ..Τωρα ελπιζω ειλικρινα οταν βγαλει κ το μικρο μας να τα βγαλει το ιδιο ευκολα οπως η μεσαια μου κορη γιατι αν μοιασει στην μεγαλη τοτε θα πρεπει να μεταναστευσουμε ... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα τελευταια πειραζει ολο τα αυτια της,τα τραβαει κ δειχνει να την ενοχλει κατι...αλλα περα απο αυτο δεν εχει κανει πυρετο..λες να ειναι καμια ενοχληση απο τα δοντια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...