Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Anastasia μου μπορει να μην γεννησες αλλα προχωρησαμε ενα βημα παραπανω ελπιζω να ειναι κ το τελευταιο ;););)

να την ακους την ντορα :P:P:P:P ...το βραδυ σε ξανα βλεπω μεσα ερχεται η μικρη καραμελιτσα.... :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

Βασιλικη μου μαλλον βολτιτσα θα πηγαν τα κοριτσακια μας...Εγω τωρα θα δω τον ονουρ και τη Σεχραζατ...Το βλεπεις???

μπα δεν το βλεπω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικουλα μου ειμαι εγω εδω κ βαριεμαι απιστευτα...

η ψυχολογια μου εχει πεσει κατακορυφα αυτες τις μερες κανει συνεχεια σκαμπανευασματα...περναω παρα πολλες ωρες μονη μου δυστυχως κ οτι με απασχολει απο μικρο γινετε τεραστιο...σημερα προσπαθησα να κοιμηθω απο την ωρα που εφυγε ο αντρας μου απο τις 5 μεχρι οσο μπορουσα περισοτερο για να περασει η ωρα μου φαντασου βαρεμαρα.... :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Βασιλικουλα μου ειμαι εγω εδω κ βαριεμαι απιστευτα...

η ψυχολογια μου εχει πεσει κατακορυφα αυτες τις μερες κανει συνεχεια σκαμπανευασματα...περναω παρα πολλες ωρες μονη μου δυστυχως κ οτι με απασχολει απο μικρο γινετε τεραστιο...σημερα προσπαθησα να κοιμηθω απο την ωρα που εφυγε ο αντρας μου απο τις 5 μεχρι οσο μπορουσα περισοτερο για να περασει η ωρα μου φαντασου βαρεμαρα.... :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

ντορουλα μου ηρθε πριν η κουμπαρα να με δει λιγο γιατι φευγει αυριο διακοπες και εφυγα.....

γενικα σημερα ειχα ολη μερα κοσμο απο οταν γυρισα απο το γιατρο...

ουτε συννενοημενοι να ητανε :P

κι εγω βρε ολη μερα μονη μου τη βγαζω.. ο αντρας μου γυρναει κατα τις 7...

γιατι ομως να σε ριχνει βρε ετσι?? σκεψου μονο αυτο το μικρουλι που περιμενεις και που αξιζει αυτη την αναμονη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι κοριτσακια μου!ευχαριστω πολυ πολυ για τη συμπαρασταση!!πολυ ασχημη αισθηση ειναι το μετα..αντε να γεννησω να ηρεμησω,ειλικρινα!πλεον ειναι ενα μαρτυριο ολο αυτο!δεν θυμαμαι τπτ να πω απο τα δικα σας..συγγνωμη :( :(

μπαινω να σας διαβαζω οταν νιωθω καλα και θα σας γραψω οταν νιωσω καλυτερα ξανα..σαν μαστουρι νιωθω..δεν πολυεπικοινωνω με το περιβαλλον..επιζω να μην εχουμε τα χθεσινοβραδινα παλι..φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

ντορουλα μου ηρθε πριν η κουμπαρα να με δει λιγο γιατι φευγει αυριο διακοπες και εφυγα.....

γενικα σημερα ειχα ολη μερα κοσμο απο οταν γυρισα απο το γιατρο...

ουτε συννενοημενοι να ητανε :P

κι εγω βρε ολη μερα μονη μου τη βγαζω.. ο αντρας μου γυρναει κατα τις 7...

γιατι ομως να σε ριχνει βρε ετσι?? σκεψου μονο αυτο το μικρουλι που περιμενεις και που αξιζει αυτη την αναμονη!!![/quote:3ba8u2tj]

δεν με εχει κουρασει η εγκυμοσυνη αμα δουλευε πρωι δεν θα με ενοχλουσε τοσο αλλα αυτο το 5-1 η παρασκευη σαββατο 7-3 με σκοτωνει....κ εκτος αυτο εσυ εχεις κοσμο ερχονται εμενα σπανια εχω βγαλει ολη την εγκυμοσυνη μονη μου σχεδον κ μεσα στο σπιτι...γιαυτο το πλασματακι κανω υπομονη....απλα σε κατι τετοιες καταστασεις κρινονται κ οι ανθρωποι που ειναι διπλα σου...κ επειδη ειμαι καρκινακι δηλαδη πολυ ευαισθητη με πονανε οσο να ναι γιατι εγω παντα ετρεχα οτι κ να χρειαζοντουσαν...δεν πειραζει οταν θα ερθει με το καλο το νινακι μου που θα εχω κ τους δυο αντρες τις ζωης μου θα σηκωσω κεφαλι κ θα ριχνω ακυρα παντου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia gyrisa....

rozi na soy zisei o mpoumpoukos sou geros kai dynatos...!!!!

anastasia mou ti na pw kalh mou kourageio kai upomoni oso mporeis skapsou oti oso dynamwnoun oi ponoi toso poio konta se fernoun stin karamelitsa...!!!

kai twra sta dika mou eixa giatro shmera o opoios mou eipe oti i egkymosynh mou theorite ypsilou kundinou logo piesis kai zanxarou kai ponwn periodou....etsi loipon o giatros mou deinei hmerominia ews 19 aygoustou mexri tote omws mporei na mou symvoun ta exeis

  • na anevasw piesi panw apo 15
    • na mou spasoun ta nera

na arxisoun entonoi ponoi periodou

ola ta parapanv simvenoun se gynekais me piesi kai zaxaro kai oles gennane vwritera!etsi loipon o giatros mou etoimase mia mple kartela tin opoia mou edwse na exw mazi mou me olo to istoriko tis egkymosinis mou tin deytera tha paw na kanw kai ena kardiografima giati an ta vera spasoun to vradi to attiko den exei kardiologo tha prepei na perimenoume mexri na erthei kai me piesi den prepei na kathisterisw katholou...etsi loipon einai ola etoima kai perimenoume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία ελπίζω να πάνε ΟΛΑ καλά & να μην ταλαιπωρηθείς άλλο.

Όσον αφορά εμένα,η ψυχολογία μου έχει πέσει αν & δεν το περίμενα.

Σήμερα πήγα στο γιατρό μετά απο 3περίπου εβδομάδες, ο μπεμπούλη μια χαρά ,αλλά το έχει ρίξει στη δίαιτα (μόνο 3050)& κλείσαμε ημερομηνία για την Παρασκευή 06/08 στις 08:30.

Αυτό που με χάλασε λίγο είναι πως έκανα την ενεσούλα για τα πνευμονάκια του για προληπτικούς όπως είπε λόγους,επειδή θα τον πάρουμε 11μέρες νωρίτερα.

Η αλήθεια είναι πως & 2φίλες μου την έχουν κάνει & δεν έπαθαν τίποτα,αλλά εμένα κακώς ίσως αυτό & η όλη διαδικασία της καισαρικής με έχει χαλάσει!

Αυτά κορίτσια,πάω να την πέσω σιγά σιγά,διότι αύριο το πρωί θα ζητάει η Μαρία μου:<<μαμά γάλα,κήκω μαμά! >> & θα με τραβάει έτσι όπως πάει... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xrisanthemo έγραψε:

kai kati allo vre koritsia me exei poiasei polylogia twra isxyei oti prepei na vroume paidiatro epeidei einai aygoustos kai oloi leipoun se adeia?

Γιατί να βρείς παιδίατρο τώρα; Τα μαιευτήρια έχουν ούτως η άλλως παιδίατρο που το βλέπει το μωρό μέχρι & την ημέρα που παίρνεις εξητήριο.

Μπορείς να τον ρωτήσεις, αν & λένε ως συνήθως απο μόνοι τους τα πάντα.

Ψάξε με την ησυχία σου κάποιον-α που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

Μαννουλα,αυτη την εξεταση στον τραχηλο ποτε την κανουν περιπου? 9/8 εχω ραντεβου με το γιατρο μου κ μετα φευγει διακοπες 10μερες!Αν ειναι να δουμε περιπου ποτε γενναω...μη φυγει ο γιατρος κ ψαχνομαι :silly:

Εμένα μου είχε πεί πως θα την κάνει την ψιλάφιση την τελευταία εβδομάδα που θα γέναγα.Τελικά επειδή πήρα παράταση 2μέρες απο την ΠΗΤ & μπήκα με ωδύνες, τότε μόνο μου έβαλε χεράκι για να δεί τον τράχηλο,διαστολή κλπ & ήταν λίγο άβολο,ασε που με πόνεσε!

Τώρα λόγο καισαρικής δε θα γίνει κάτι αντίστοιχο.

καλώς ήρθες & με το καλό! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink::blink: Καλημέρα εγκυούλες και μαμάδες! Είναι 6:30 το πρωί και έχω κλείσει ήδη μια ώρα ξύπνια , εννοείται ότι ήθελα να κοιμάμαι αλλά σηκώθηκα ως γνωστόν για μια επίσκεψη στο μπάνιο και μετά πάπαλα ο ύπνος :angry:

Να γκρινιάξω και εγώ λίγο(πρωί πρωί sorry βρε κορίτσια αλλά....) ......ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩΩΩΩ!!!! Με έχει πιάσει τρελή ανυπομονυσία και βαρέθηκα και τους πόνους και όλα τα συμπτώματα και έχω βαρύνει και δεν αντέχω άλλο! Σήμερα θα πάρω τον γιατρό να δω πότε θα μου πει να πάω, μάλον για αύριο - μεθαύριο το κόβω.

Να πω σε madre και rozi να τους ζήσουν τα μωράκια τους, γερά και καλότυχα να είναι, καλό σαρνατισμό να έχουν! :kiss:

Καλώς ήρθες ziz, με το καλό και εσένα το μωράκι σου!

Αναστασία μου τι ταλαιπώρια τράβηξες κοπελάρα μου! :kiss::kiss::kiss: εύχομαι να συνέλθεις σύντομα και να πλησιάζει και η ώρα του τοκετού για την καραμελίτσα σου. sorry δεν ξέρω κιόλας, μήπως δεν ήταν καλή η ιδέα της μορφίνης? μήπως είσουν έτοιμη για γέννα με τα συμπτώματα σου και στο σταμάτησαν με τόσο δυνατό παυσίπονο? και αυτοί γιατί δεν βοηθάνε λιγάκι, κρίμα δεν είναι να ταλαιπωρούνται έτσι οι γυναίκες?

Είδα από τα νέα σας όλες σε καλό δρόμο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και χαίρομαι.

Είδα και ωραίες φώτος,

δωμάτιο πάααρα πολύ ωραίο winnie! Μπράβο για τις επιλογές, επιπλάκια, χρώμματα , ταπετσαρία συγχαρητήρια! και ωραία φώτο γάμου και φόρεμα με κοιλίτσα σουπερ!

και άλλες ωραίες κοιλίτσες, WENDY καλέ τέτοια κοιλίτσα είχα εγώ στον 4ο :woohoo: κομψότατη για άλλη μια φορά! Φοβερή διδυμοκοιλίτσα και μπράβο για τα κιλά σου :) Και Κατρινούλα μου μια χαρά σε βρήκα και εσένα, κρίμα που δεν έκανες ούτε ένα μπανάκι, εγώ έβαλα το μαγιώ μου έκανα 5-6 μπανάκια και ούτε έδινα σημασία στους γύρω μου......τι να κάνουμε του χρόνου μετά ξανά!

Ντοράκι μου εύχομαι καταρχήν να είναι όλο και καλύτερα το χεράκι σου. Όσο για τις ίδιες μας τις μάνες ώρες ώρες είναι........άσε να μην πω ώρες ώρες μύγα τις τσιμπάει :angry: χαλάρωσε και σκέψου μόνο το νινάκι στην κοιλίτσα.

Για την συζήτηση με τον μάρσιπο που λέγατε ξέρω και εγώ ότι για τα νεογέννητα δεν είναι ότι καλύτερο (μου είχαν χαρίσει έναν και έβαλα το παιδί μια φορά μόνο όταν το ήταν ήδη 4 μηνών). Εγώ έχω ring sling το οποίο με βόλεψε αρκετά με την Έλλη μου, και την κουβαλούσα και την θήλαζα και την κοίμιζα εκεί με άνεση. Το πήρα από την Σοφία από το www.ntanta.gr άλλά μπορείτε να δείτε και στο αστεράκι http://www.babywearing.gr/Shopping/Ring ... gSling.htm με πολύ καλύτερες τιμές από το ΛΗΤΩ!

τι άλλο διάβασα :blush: μμμμμ δεν θυμάμαι.....

η ώρα πήγε 7!

πάω να ξαναξαπλώσω μπας και κάνω λιγάκι νανι zzzzzzzz!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!βλεπω οσο παει δεν θα κοιμομαστε!,τι μαρτυριο...εχθες ειχα και πονακια που με ξυπνουσαν...μαλλον κρυωσα απο τον ανεμιστηρα...στον υπνο μου ειδα πως πηγα τουαλεττα και ειδα αιμα,και μετα προσπαθουσα να παρω τηλεφωνο τον αντρα μου και την γιατρο και δεν μπορουσα να παρω!!!τι το νουμερο ηταν λαθος,τι τα κουμπια δεν πατιοταν,εφιαλτης...Μαρια τα ring sling δεν πειραζουν το βρεφος,οσο τα επιρρεαζει η αγκαλια τοσο επιρρεαζουνκαι οι συγκεκριμενοι μαρσιποι,και φυσικα παντα στηριξη με το χερι απο κατω,εξαλλου εννοειται δεν θα το χεις μεσα με τις ωρες,οι μαρσιποι που καθονται δεν κανουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου γλυκα. Κοιμοσαστε??? Πριν λιγο ξυπνησα,παλι χαλια ηταν ο υπνος :(:(:(

Μαρακι μου χαιρομαι που σου αρεσε το δωματιακι του μπεμπη μου και οι υπολοιπες φωτο :):):)

Παω να φτιαξω πρωινο να κανω καμια δουλιτσα και θα επενελθω οταν θα ξυπνησετε :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Δεν πρόλαβα να σας διαβάσω ακόμη και σε λιγάκι είναι ώρα να ξυπνήσω την μπέμπα να φάει. Πήρε το μάτι μου τη Ρόζη όμως; Να σου ζήσει το παιδάκι σου Ροζάκο! Να το χαίρεσαι πάντοτε και να το καμαρώνεις! Γυρίσατε σπίτι υποθέτω; Όλα καλά μέχρι τώρα; Πες νέα σου όποτε έχεις καιρό :kiss:

JennyBill με το καλό! 11 μέρες νωρίτερα κι έδωσε κορτιζόνη; Κουφό, αλλά όντως, δεν παθαίνετε τίποτα! Γιατί καισαρική αλήθεια;

Αναστασία μου, μακάρι η επόμενη φορά να είναι και η "μοιραία". Σαν τοκετός κανονικός χωρίς τοκετό ακούγεται αυτό που περιγράφεις. Καλά, τους π.....δες, δεν μπορούσαν να σε κρατήσουν να τελειώσει και σένα η ταλαιπωρία σου; Τι να πω βρε κορίτσι μου, το βέβαιο είναι -μετά και το αίμα- ότι είναι πια θέμα... ωρών! Κάνε κουράγιο κι έρχεται! Δεν έχει περιθώρια για άλλα κόλπα η καραμελίτσα :kiss::kiss:

Το βράδυ κοιμήθηκα για πρώτη φορά... μπρούμυτα :woohoo: Ήθελα να σας το πω :blush: Άντε και στα δικά σας όπου να 'ναι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια!!!πέρασα άλλη μια άυπνη νύχτα εχθές αλλά πλέον το έχω συνηθίσει... :angry:

είμαι από τις 6 στο πόδι αλλά ασχολήθηκα με το να πλύνω τα ρουχαλάκια και τα υπόλοιπα που πήραμε εχθές!!! :):)

πολύ πλυντήριο λέμε!!! :laugh: :laugh:

είδα οτι εμφανίστηκε η Ρόζη!!!κοπέλα μου να σου ζήσει!!!οτι καλύτερο σας εύχομαι και φυσικά περιμένουμε αναλυτική περιγραφή!!!

Αναστασία μου τι ήταν αυτό που έπαθες;;μα καλά γιατί δεν σε κρατούσαν να γεννήσεις;;τι να πω , πιστεύω η επόμενη φορά να είναι η τυχερή!!! ;);)

Κατερινάκι τυχερή κοιμήθηκες μπρούμυτα!!!θέλω και εγώ!!! :(:(

το Αλκμηνάκι μας τι κάνει;;

Μαράκι υπομονή βρε..θα γεννήσουμε όλες!!και εμένα έχει αρχίσει να με πιάνει ανυπομονησία!! ;)

Μπέλλα μου και εσύ άσχημο ύπνο είχες, ε;;τελικά καμία μας δεν την παλεύει με τον ύπνο...

ένα τέτοι εφιάλτη είδα και εγώ τις προάλλες...

Ελενάκι καλημέρα, φάε πρωινό και σε περιμένουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Τι μου κάνετε?δεν σας πιάνει υπνος πια...

Εγώ αντιθέτως κοιμήθηκα καλά,χωρίς πονους.

Να πω στα κορίτσια που ετοιμάζονται για να γεννήσουν με εναν πονο να κρατήσουν αγκαλια τα μικρακια τους.

Αναστασια κουράγιο κορίτσι μου σήμερα μπορεί να είναι η μέρα. :kiss:

Κυο μου πως είναι η αίσθηση να κοιμάσαι μπρούμητα?Τι κάνει η κουκλίτσα σου?Ο μπαμπάς της τι κάνει?του έχει μείνει καθόλου μυαλό με την κόρη του?

Εγω χθες το απογευμα δε μπήκα καθόλου γιατί ειχα κοσμο μέχρι τις 12.Ή που δεν θα έρχεται κανείς ή που θα έρχονται όλοι μαζί. :)

Σε λίγο θα φύγω να παω για εξετάσεις στο μικροβιολόγο γιατί αύριο έχω ραντεβου με τον γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!

ροζάκι να σου ζήσει ο μπόμπιράκος σου!!!

κορίτσια κουράγιο τώρα με τον ύπνο,λίγος καιρός έμεινε ;)

εγώ κοιμάμαι σχετικά καλά και πολύ,απλά όταν είναι να γυρίσω πλευρό ή να σηκωθώ για τουαλέτα, ε τότε.....μαρτύριο :unsure::unsure:

οι δικοί μου οι πόνοι συνεχίζονται! που θα πάει αυτό?? Δεν μπορώ να πάω πουθενά, κάθε μου βήμα είναι πιο αργό κι από την καθυστέρηση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέκλα μου υπομονή...λίγο μας έμεινε ακόμη!!!!

Σταυρούλα καλημέρα!!!καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!!!

εγώ έκανα εχθές και βγήκαν πολύ καλές!!!εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού με τη γιατρό να δούμε τον μπομπιράκο μας!!!!

αλήθεια πυτζάμες για το μαιευτήριο πήρατε;;από που;;

εχθές πήρα σουτιέν θηλασμού αλλά πυτζάμες δεν βρήκα πουθενά να μου αρέσουν ιδιαιτέρως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα κάτι πιτζαμούλες αλλά λεω να πάρω και μια νυχτικιά να βρίσκεται.Κοιταξα αλλάδε μου άρεσε καμια.Ή θα είναι με λουλουδάκια σαν της γιαγιάς ή θα είναι κοντές μεχρι τον κ*λο για sexy εμφάνιση στο μαιευτήριο.Οχι οτι δεν αγοράζουν τετοια νυχτικάκια...Οταν γέννησε η σδερφή μου όλες τέτοια φορούσαν.Να ντρέπεσαι να κοιτάξεις!! :blush:

Αυτες τις μέρες λέω να ετοιμάσω την βαλίτσα μου να μη τρέχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι και εγώ όλο κάτι τέτοια έβλεπα εχθές γι'αυτό δεν μου άρεσε τπτ..

μόνο στο Mothercare είδα κάτι συμπαθητικά σχέδια..

θα πάω να κοιτάξω και πουθενά αλλού..έχεις τπτ να προτείνεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...