Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο4!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ok Xρυσα.. ;):kiss:

καλημερουδια σας ευχαριστω πολυ ολες για τις ευχες :kiss::kiss: ο Παναγιωτης εχει ξαδερφακια αλλα αυτο θα ειναι απο το σοι της μαμας :P

Αννα 46 κιλα; κ εγω θελω ;):) ππρεπει να υπαρχουν μερες που στην κυριολεξια θα σερνεσαι.. ;)

εγω ξεχασα να σας πω αποκτησαμε ενα περιεργο αλλα καλο χουι,απο τις 8μιση το πρωι ως τις 2 μιση το μεσημερι ειναι ξυπνιος ποτε περπατουρα,ποτε πατωμα, τρωμε κ κοιμαται :cheer: κ μαζι μ'αυτον κ εγω ;) κ μετα το βραδυ στις 10 κ μιση :) αν το συνεχισει ειμαστε σουπερ... :cheer:

εφυγα καλη ορεξη σε ολες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλοριζικο το Νο 4... Μεχρι να διαβασω μερικα απο αυτα που ειχα χασει απο το Νο 3, ξεκινησε το καινουριο!

Zaira, πολυ ζορικες διακοπες περασατε ε? Η ιστορια σας και η πλυση στομαχου που υπεστη το παιδακι μου θυμισε ποσο φρικιαζω με τα πακετα τσιγαρων που παρατανε εδω κι εκει η μανα μου και ο αντρας μου... Και μετα με λενε υπερβολικη...

Cesilia, ζορικη η φαση με το Χριστοφορο... υπομονη, δεν υπαρχει και τιποτα αλλο να πει κανεις...

Ο Ιασονας ηταν ετσι με τον υπνο απο 8 μεχρι και 12,5 μηνων... Εχει ηρεμησει πολυ απο τοτε ευτυχως, γιατι ενιωθα οτι δεν αντεχω αλλο. Ειναι πια περισσοτερο απο 1 μηνας που κοιμαται συνεχομενα καθε βραδυ για 9-11 ωρες. Εννοειται οτι δεν κοιμαται μονος του. Καθε βραδυ τον κοιμιζω στα χερια αλλα μη φανταστεις οτι καραταει περοσσοτερο απο 10 λεπτα. Φυσικα 2-3 φορες τα 10 λεπτα εγιναν 1 ωρα. Αλλα αφου ειναι η εξαιρεση, δε πειραζει.

Ο Ιασωνακος μου ταλαιπωρειται πολυ τις τελευταιες 2 μερες. Βγαζει τους 2 πρωτους πανω τραπεζιτες ταυτοχρονα... Εχουν σκασει αλλα ειναι μεγαλη η επιφανεια αυτων των δοντιων και μεχρι να βγει ολοκληρο το πανω μερος στην επιφανεια... ζορικα! Δεν τον εχω ξαναδει ετσι!!! Γκρινιαζει ολη τη μερα και κλαιει στα καλα καθουμενα. Δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο για να τον ανακουφισω, mundisal με το κιλο, κρυα πλαστικα κουταλια, μικρα παγακια τυλιγμενα σε γαζα, και το βραδυ σιροπι για να ηρεμησει και να κοιμηθει... Στενοχωριεμαι ομως.

Βεβαια θα μπορουσα να το δω και αλλιως. Παμε αισιως για 10 δοντια!!! Φτασαμε κιολας στη μεση της ταλαιπωριας...

Παω να τον βαλω για υπνο και θα επιστρεψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω...καλορίζικο,καλορίζικοοοο!!!!

Κ μ άρεσε το "απίστευτα" συμπεθέρα,τα συμπεριλαμβάνει όλα,

πανέμορφα,πανέξυπνα,ζωηρά..... ;);)

Αγγελικούλι μου κουράγιο...Αχ ώρες ώρες λέω τι καλά να

γινόταν να τα περνούσαμε εμίς καποια πράγματα παρα τα μωράκια μας.. :(

Φιλάκια κ καλό μεσημεράκι σε όλεεεεες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωωωωω...καλορίζικο,καλορίζικοοοο!!!!

Κ μ άρεσε το "απίστευτα" συμπεθέρα,τα συμπεριλαμβάνει όλα,

πανέμορφα,πανέξυπνα,ζωηρά..... ;);)

Αγγελικούλι μου κουράγιο...Αχ ώρες ώρες λέω τι καλά να

γινόταν να τα περνούσαμε εμίς καποια πράγματα παρα τα μωράκια μας.. :(

Φιλάκια κ καλό μεσημεράκι σε όλεεεεες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζαααααααα που ειστε κοικλιτσες;;;ουτε πηρα ειδηδη το νο4.. αντε καλοριζικο κ να γεμισει συντομα κ αυτο.....

σημερα ηρθε ο παιδιατρος κ καναμε το εμβολιακι ερυθρας, ηπατιτιδδας κ ιλαρας πρωτη φορα στο χερακι..μια χαρα μας βρηκε 11.600 κ 81 ποντ. του ειπα οτι δεν πολυτρωει φαγητο κ λει ισως ειναι απ τα δοντια του,εσκασαν επιτελους αλλα 2 τα πισω κ ολα λεει ειναι φουσκωμενα..

Αγγελικη ποσο σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια τουλαχιστον εσεις φτασατε τα 10 εμεις ακομη στα 6,τι θα περασουμε ακομη...

Κ μενα εχει γκρινια κ ξυπνα τη νυχτα κλαιγοντας,

Χρυσα οπως τα περιγραφεις ζεσταινεται ποναει ή κατι αλλο; Ηρεμει αν τον παρω αγκαλια ή στο κρεβατι μας,αλλα στενοχωριεμαι ρε κοριτσια που τον εμαθα ετσι..πως θα κοπει αυτο;Απ την μια τον λυπαμαι λεω ισως πονει να μην τον αφηνω μονο κ απ την αλλη σκεφτομαι πως παλιοτερα δεν τον επαιρνα ποτε στο κρεβατι μου κ πως αλλαξε τωρα..<ειναι κατι που με προβληματιζει...

Αννα, υπομονη κ κουραγιο εδω εγω που δεν δουλευω τωρα κ νιωθω ωρες ωρες τα ωευρα μου σπασμενα αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο αλλα 2 χρονια θα ειναι τα δυσκολα.....υπομονη

Νινινα, συγχαρητηρια για την αδερφη σου, να χει μια υπεροχη εγκυμοσυνη..

Καρολ, καλως ηρθες κ παλι..φιλια στη Λυδια.

Στελιτσα, καλο ταξιδι να εχετε κ οπως ειπε κ η Χρυσα παρε μαζι ψωμακια τυροψωμα, μπισκοτακια γιαουρτακια νερο για κρεμουλα κ δε νομιζω οτι θα εχει προβλημα στο φαγητο θα κουραστει κ θα κοιμαται στο καροτσι, καλα να περασετε!!!

Κωνσταντινουλα, με γεια το τριτο δοντακι φιλια στο γλυκο Ολινακι...

Πολλα φιλια σε οοοολες κ οσες πατε διακοπουλες καλα να περασετεκ καλες βουτιες..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tζααα!!!Να μαι πάλιιι!!!

Στελλούνι μου τώρα είδα το τελευταίο σου μνματάκι..

Κ εγώ στη θέση σου θα είχα τρομερό άγχος!!Εδώ μια θάλασσα πάμε

κ μέχρι να γυρίσουμε σπίτι με τρώει η ανησυχία,να μη κλάψει,να μη

νυστάξει,μη δε μπορεσει να κοιμηθεί,μη δε φάει όπως πρέπει..

Κ στην τελική το Ολινάκι περνάει τέλεια,κ εγώ τζάμπα...τρώω τα

νύχια μου!!!! ;);) Θα δινα τα πάντα να μπορούσα να πάω διακοπούλες

με τον αντρούλη μου κ το κοριτσάκι μας!!!! :(:(:(

Δεν πειράζει όμως,θα κάνω υπομονή,του χρόνου θα πάμε Χανιά στη

Βουλίτσα μας!!!!Το καλό πράγμα αργεί..!! ;)

Δωρούλα μου φιλιά πολλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!

Τι κανετε κουκλες...και κουκλακια;;;

Εγω καλα...επανερχομαι δριμητερη αφου δουλεψω λιγακη για να σχολιασω τα καθεκαστα

Συμπεθερα φιλι απολλα στην υπεροχη ζουζουνα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα συμπεθερούλα...Αντε δούλεψε,κ περιμένουμε

νέα απο τον γαμπρούλη μου.....

Η νύφη σου χθες αλώνιζε όόόλο το σπίτι κ μου φερνε ότι έβρισκε κάτω,

χνουδάκια,κλωστίτσες,σε κάποια φάση μου φερε ένα μολύβι(ούτε εγώ

ξέρω πού το είχα..) κ το αποκορύφωμα???Όταν την είδα να μου

κουβαλάει μια τεράστια(πεθαμένη)πεταλούδα...... :ohmy:

Ευτυχώς τελευταία της φαίνεται περισσότερο διασκεδαστικό να μου

τα δίνει απο το να τα μασουλάει... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειστε βρε κοριτσια??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Απο ΠΑΝΕΜΟΡΦΑ τα μωρακια μας εγιναν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ....???? :laugh: !!!!!

Μα... λεω κι εγω... καμια δεν εγραψε τιποτα τοσες μερες?

... Ακουστε κουφό... η Αναστασια ξυπναει εδω και 5-6 μερες μες στα

ξημερωματα... 2:30-3:00 η ωρα και ζηταει τατα. :S:S:S:S:S

Και μετα θελει τον παππου κ με βγαζει απ' τα ρουχα μου...

Ξυπναω 6 η ωρα και δεν αντεχω αυτους τους ρυθμους και νευριαζω... :(

Αυτα δεν τα εκανε ουτε οταν ηταν 2 μηνων... :(

Τελος παντων... θα την βρω την ακρη.. :)

Κωνσταντινα μουυυ... πεταλουδαααα???? :laugh: :laugh: :laugh:

Δε λες καλα που δε την εκανε μαμ-μαμ!! :woohoo:

Σου καθαριζει η νοικοκυρουλα σου! Τι αλλο θες!! :P:P:P

Χρυσα μου καλη δουλιτσα.. :kiss:

Παω να μαγειρεψω.. Φιλια πολλα! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααααααααααα!!!!!Καλοριζικοοοοο!!!

Ντινακι μου πολυ γελασα με την Ολινα :laugh: !!!Σου καθαριζει καλε,οπως ειπε και η Φανουλα :P;) !!!Να μου τη φιλησεις τη ζουζουνιτσα!!

Φανουλα μου υπομονη...ειπαμε ειναι το καλοκαιρι των αλλαγων...!!Λες να τον βλεπει ονειρο τον παππου κ τον ζηταει :laugh: ??Εμεις ξενυχτια δεν εχουμε,αλλα δε πολυτρωμε κ το πρωι τωρα πια νιαουριζει απο τις 07:30 τις περισσοτερες μερες κ κατα τις 8 πινει γαλα!Αλλα γενικα εχει μια γκρινια ολο αυτο τον καιρο!!

Τα δοντια μας παντως ακομα 2!!Λετε να σκαει κανενα κ να μη το εχω παρει χαμπαρι :blink: ??Θα ξανατσεκαρω!!

Δωρα μου μεγεια κ τα νεα δοντακια!!!Υπομονη κ συ αγαπουλα μου με τα συμπτωματα!!Αγγελικουλα μου κ συ το ιδιο!!Αντε φαγατε το μισο γαιδαρο ;)

Χρυσα μου καλημερααααααα!!!Φιλια στο Χριστοφορο!!!

Κοριτσιαααααααα την αλλη Παρασκευη(6 Αυγουστου) φευγουμε για Καλυμνο :woohoo: :woohoo: !!!!Θα κατσουμε 1 βδομαδα κ μετα θα παμε αλλη 1 βδομαδα στο χωριο!!

Το καραβι φευγει 17:30 κ φτανει 06:00 :S:S ....αχ αγχωνομαι!!Ελπιζω να πανε ολα καλα!!Θα παρουμε κ τη μανουλα μου μαζι να ξεσκασει κ εκεινη λιγακι κ ετσι ειμαι λιγο πιο ηρεμη!!

Θα εχω μαζι μπανανες,κρακερακια κτλ κ γαλα μπας κ της ανοιξει η θαλασσα την ορεξ κ το πιει :laugh: !!Θα παρω κ το παρκοκρεβατο στην καμπινα...να δουμε θα κοιμηθει αραγε :dry: ??Αχ παντως ειμαι πολυ χαρουμενη,φτιαχνω λιστες,πρεπει να παω για μερικα ψωνια,δωρα... :silly: :silly:

Ντινακι μου μη στεναχωριεσαι καθολου!!!Μια χρα θα τα περνατε!!Εχετε κ θαλασσιτσες κοντα σας ;) σουπερ!!!Του χρονου με το καλο η Ολινα θα κανει θραυση στην Κρητη :P !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχαχχα... :laugh: :laugh: Το ξανθό μου το Φανούλι!

Καλέ ήταν δυνατόν να μην έγραψε καμιαααα???Κ άντε όλες εσείς!!

Εγώ???Το επίτιμο????? ;)

Υπομονή με τον ύπνο,είναι φαση κ θα στρώσει κοριτσάκι μου,θα

δεις!!

Στελλούνι μου το πόσο ζηλεύω όλες εσάς που θα φύγετε

διακοπούλες δε λέγεται.... :( Δεν πειράζει όμως χαίρομαι που θα

πάτε εσείς...

Όσο για την πεταλούδα μάλλον απο το μπαλκόνι μου την κουβάλησε..

Τώρα ήταν ζώντανή κ απεβίωσε στα χέρια της,ήταν ήδη πεθαμένη κ μου

την κουβάλησε,θα σας γελάσω... :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια... Τι μου κανετε?

Εχει αρχισει να ζεσταινει και παλι ο καιρος ή μου φαινεται?

Εγω, ενω παρακοιμηθηκα, νυσταζω παλι... Ειμαι λιγο φυτο σημερα.

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι ζεστες? Χμμμ... μια χαρα!

Μαλλον δεν εχει και τοση ζεστη τελικα, οχι εδω τουλαχιστον. Τωρα που εβαλα το μικρο για υπνο, ειδα το θερμομετο στους 26,7. Καλα ειναι για 1 το μεσημερι...

Μαλλον τα ορμονικα μου θα φταινε και ζεσταινομαι ετσι.

Μου εχουν μπει και κατι τρελες ιδεες...

Ο Γιωργος φταιει που με κοιταξε στραβα προχθες που ηθελα Fanta μπλε, οπωσδηποτε... Το θεωρω εντελως απιθανο (3%), να συμβαινει κατι...

Εχω ακομα 3-4 μερες καιρο πριν αρχισω να χτυπαω το κεφαλι μου στον τοιχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι-ναι πολυ τελεια... Το εχω σιγουρο το Δρομοκαιτειο! Μια χαρα θα ειμαι, εχω και τα κονε μου εκει...

Αποκλειεται! Μια βλακωδης σκεψη ειναι...

Δε θα ξαναζητησω ποτε πορτοκαλαδα μπλε!

Μεχρι αυριο, μεθαυριο το πολυ θα εχω τα κοκκινα νεα μου και θα ηρεμησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατα τα αλλα τι κανετε?

Ο Χριστοφορος - Ταζουλης πως τα περναει? Ζωηρευει κι αλλο?

Ρωταω γιατι το δικο μου καθαρματακι λυσσαει... Σπαει, δυαλυει, ξεριζωνει, κατβρεχει...

Ησυχια δεν εχει, καθεται σε ενα σημειο το πολυ για 5 λεπτα... στο παρκο μονο 45-50 λεπτα, μεχρι να τελειωσει το παιδικο του και αυτο ητανε...

Αν δεν παιζει καποιο απο τα αγαπημενα του DVD δεν καθεται στο παρκο ουτε μισο λεπτο!

Το σπιτι ειναι διασπαρτο με παιχνιδια και μανταλακια...

Φυσικα εχει και τις ωραιες του φασεις... ειδικα στη θαλασσα! Εχει κανει πια πανω απο 15 μπανια στη θαλασσα και δεν ξερω ποσσα σε μια τεραστια πισινα που του πηρε η μανα μου.

Αλλα με το σωσιβιο ειχαμε προβλημα. Για 4 φορες καλο ηταν, την 5η εκλαιγε και χτυπιοτανε και δεν εμαινε μεσα με τιποτα... Ετσι αποκτησαμε μπρατσακια... κολυμπαει το τερας! Κλωτσαει τα ποδια, κουναει τα χερια και μετακινειται! Απο την πρωτη φορα πηρε κανονικη θεση, αντι να κοιταμε μην πνιγει το παιδι κοιταζομασταν με το Γιωργο σα χαζοι... "Τι κανει αυτος, κολυμπαει?" Μετα απο 2-3 μπανια, τελικα ναι κολυμπαει... Πινει και νερα, αφθονα, αλλα δεν τον νοιαζει. Τον εχω βουτηξει και ολοκληρο μεσα.

σκασιλα του μεγαλη, φυσαει τα ναρα απο τη μυτη και η λυσσα συνεχιζεται...

Εννοειται πως δε τον αφηνουμε μονο του στο νερο ουτε στιγμη, αλλα το θεαμα ενος μωρου 14 μηνων στην παραλια με τα μπρατσακια, κανει αρκετους να μας κοιτανε υποτιμητικα, σαν ανευθυνους γονεις που θα τους πνιγει το παιδι ή το ζοριζουν να κολυμπησει με το ζορι...

Επρεπε να τον εβλεπαν οταν σκυβει και βουταει το κεφαλι του στη μπανιερα ή τη φουσκωτη πισινα, με ανοιχτα τα ματια και κανει μπουρμπουληθρες... Αντε να κρατησεις των Ιασωνα το θαλασσινο μακρια απο το νερο, οπως ειπε και ο παιδιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ

Οπως τα ξες ειναι ο Ταζουλης..σαρωνει τα παντα στο περασμα του...τωρα μαλλον εχουμε και δομντι και κανει μια απιστευτη γκρινια...ξυπναει γαι να γκρινιαξει και για τιποτα αλλο.

Ειδες τις φωτο που εβαλα..δενε χουν πολυ γελιο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...