Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΙΑ ! ΘΕΤΙΚΗ ! ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

συγχαρητηριααααααααααααααααααααααααα.....σου ευχομαι τα καλυτερα στη ζωη σου...........να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και να κανεις ενα υγιεστατο μωρουλι.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Η σημερινή μέρα είναι πολύ ιδιαίτερη κ μου ξυπνά πολύ όμορφες αναμνήσεις! Ξαναδιάβασα ένα προς ένα τα μηνύματά σας κ το έζησα από την αρχή! Βράδυ Δευτέρας αποφασίζω να αγοράσω τεστάκι με τον άντρα μου, διότι εδώ πιο επαρχιακά, όλο κ κάποιο φαρμακείο είναι ανοιχτο πάντα. δεν το έκανα όμως απευθείας, διότι φαντάστηκα ότι δεν θα δείξει κάτι και ότι καταλληλότερη είναι η πρωινή ώρα. ουσιαστικά δεν υπήρξε καθυστέρηση. τον προηγούμενο μήνα είχα αδιαθετήσει την 32η μέρα κ τώρα ήμουν 31η. όμως κάτι ψιλοορμονικά τα παρατηρούσα, όπως αυξημένη τριχοφυία στα πόδια :shock: κ επίσης κάθε τρεις κ λίγο τουαλέτα για πιπί :roll: ... ο πόνος περιόδου όμως κανονικότατος κ απο στιγμή σε στιγμή περίμενα, όπως πάντα!

Τρίτη πρωί αποφασίζω να κάνω το τεστάκι, μόνη μου στο σπίτι. δεν πρόλαβαν να περάσουν λίγα δευτερόλεπτα που το "βούτηξα" στο κυπελλάκι κ έγινε κατακόκκινη η γραμμή του self clear [smilie=love2.gif]

τρελάθηκα 8-}

επαναλαμβάνω με το 2ο τεστ, κι αυτό τα ίδια!

σαστισμένη, με καρδιοχτύπι τρελό παίρνω πρωί πρωί τηλέφωνο την αδερφή μου, της αναφέρω τα θετικά τεστ κ αν τυχόν θα μπορούσαν να είναι λανθασμένα... δεν το πίστευα προφανώς! τρελάθηκε απο χαρά και η αδερφούλα, οπότε απευθείας τηλεφωνώ στον καλό μου κ του λέω πώς είχε το θέμα, τα παίζει κ αυτός! έρχεται σπίτι η μαμά μου για να κατεβούμε εκείνο το πρωινό στην Αθήνα, της αναφέρω το θετικό τεστ, άλλη χαρά απο κει! τρέχω στον καλό μας μικροβιολόγο για χοριακή, φεύγω για Αθήνα, με τηλ ο γιατρός να μου πει το νούμερο της χοριακής κ μετά απευθείας τηλέφωνο στον γυναικολόγο μου κ εεπιβεβαίωση ενδομήτριας κύησης στο Ιασώ...

Μεγάλη μέρα! Στο ξεκίνημά της εγώ ήμουν έγκυος!!! Δεν πρόκειται ποτέ μα ποτέ να ξεχάσω την ευτυχία που ένιωσα όταν αντίκρισα το τεστάκι. ήταν μια στιγμή δυνατή συναισθηματικά, όπως όταν, λίγους μήνες μετά, αντίκρισα το μωρό μου!

Εύχομαι στις εγκυούλες μας μια εύκολη γέννα και στις κοπέλες που θέλουν να γίνουν μανούλες να δουν σύντομα την πιο ωραία κόκκινη γραμμή στο τεστάκι τους και ένα τεράστιο νούμερο χοριακής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε demie πλακα κανεις!!!!!!!!!!

δεν το πιστευω!!!!ρε θηριο μπραβο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πολλα συνχαρητηρια!!!!!χαρηκα πολυ με τα νεα σου!!!!!!!

ακομη δεν γεννησες κ βουρ για το δευτερο!!!!ζηλευωωωωωωω!!!!!!!!!!

να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου γλυκά, ευχαριστώ που μου απαντήσατε!

όμως ακόμη δεν είμαι έγκυος στο 2ο, απλώς "ξανα-άνοιξα" το περσινό μου θέμα, τέτοια μέρα! βέβαια, έτσι όπως το περιέγραψα φαίνεται όντως σαν να είμαι πάλι εγκυούλα :D

βρε λέτε? να σας πω, πολύ θα το ήθελα, μια κ το αγοράκι μου είναι πολύ ήσυχο, απίστευτο κ καλόβολο, όμως "κάνω πίσω" λόγω καισαρικής :?

Αναστασάκι μου, βεβαίως κ θα έρθει η δική σου στιγμή αναπόλησης, περνάει τόσο γρήγορα ο καιρός :!:

Σας φιλώ κ ας ελπίσουμε ότι σύντομα θα κάνουμε τις ανακοινώσεις για τα 2α μπεμπάκια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...