Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ


muriam

Recommended Posts

mariaXara ευχομαι η δευτερη προσπαθεια σας να ειναι και η τυχερη...εγω μενω Αθηνα και αν θελεις μπορω να επισκεφτω το μοναστηρι και να σου στειλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημέρα σε όλες!!!

εγώ με τον άνδρα μου κορίτσια πήγαμε στο μοναστήρι στις 9 Αυγούστου, γιορτάζει με το παλιό ημερολόγιο στις 10.

πήραμε μήλα, τη ζώνη και λαδάκι.

νηστέψαμε και οι δύο για 3 μέρες και από λάδι και φάγαμε το μήλο,τη ζώνη την φοράω από τη μέρα που την πήρα, και βάζω και λαδάκι και σταυρώνω την κοιλίτσα.

το σποράκι μας φύτρωσε!!!

ευχαριστώ την Αγία Ειρήνη που μας βοήθησε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaXara ευχομαι η δευτερη προσπαθεια σας να ειναι και η τυχερη...εγω μενω Αθηνα και αν θελεις μπορω να επισκεφτω το μοναστηρι και να σου στειλω...

IRO81 EXEIS ΠΜ...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ, ΠΟΛΥ,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!!!

εγώ με τον άνδρα μου κορίτσια πήγαμε στο μοναστήρι στις 9 Αυγούστου, γιορτάζει με το παλιό ημερολόγιο στις 10.

πήραμε μήλα, τη ζώνη και λαδάκι.

νηστέψαμε και οι δύο για 3 μέρες και από λάδι και φάγαμε το μήλο,τη ζώνη την φοράω από τη μέρα που την πήρα, και βάζω και λαδάκι και σταυρώνω την κοιλίτσα.

το σποράκι μας φύτρωσε!!!

ευχαριστώ την Αγία Ειρήνη που μας βοήθησε!!!

σαν να βλεπω τον εαυτο μου!κι εγω ακριβως τα ιδια πραγματα κανω,φοραω τη ζωνουλα,σταυρωνω την κοιλια μου καθε βραδυ και φαγαμε μετα απο 3ημερη νηστεια το μηλαρακι ΤΗΣ!!τωρα εχω καθυστερηση κι ελπιζω να εχει φυτρωσει και σε μενα ενα σπορακι!η κορη μου το περιμενει πως και πως!!!!!!!αχ μακαρι ΑΓΙΑ ΜΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ !!!! Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΘΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ !!! ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ! ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΤΗΝ ΕΥΓΝΩΜΩΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΗΣ ΤΟ ΘΑΥΜΑ! ΠΙΣΤΗ ΚΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΚΑΛΕΣΤΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ !

ΔΗΜΗΤΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΡΔΙΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΠΟΛΥΠΟΘΗΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ! φιλια χχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalispera peiga kai go sto monastiri apo tin deytera nisteya kai fagame to milaraki .extes to vrady tin eida ston ypno moy na einai ekso apo tin porta moy alla den moy milise kai efyga fysika tin zoni tin forao apo tin kyriaki kai den tin vgazo ti na simenei arage to oneiro ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΣΤΗΛΕΙ ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΙΝ ΜΟΝΗ Κ ΜΟΥ ΕΣΤΗΛΑΝ ΜΗΛΑΡΑΚΙ Κ ΛΑΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΗΓΑ Κ ΣΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΤΙΣ ΑΓΙΑΣ ΠΗΡΑ ΠΑΛΙ ΛΑΔΑΚΙ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΤΙΝ ΖΩΝΟΥΛΑ ΠΗΡΑ ΚΟΜΠΟΣΚΙΝΙ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΘΑΥΜΑΤΩΝ Κ ΕΓΙΝΑ Κ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ ΤΙΣ ΜΟΝΗΣ Κ ΜΕΣΑ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΗΣΤΕΙΑ 3 ΗΜΕΡΩΝ.ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ Κ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύχομαι όλα τα κοριτσια να έχουν την βοήθειά της!!!!!!

Έχω ακούσει και έχω διαβάσει τόσα για τη χάρη της!!!!!!

Ήθελα να πάω αλλά ακόμα δεν έχω πάει..... :(

Εμένα το δικό μου θαυματάκι ήρθε όταν ένα βράδυ προσευχήθηκα στον ΑΓΙΟ ΕΦΡΑΙΜ!!!!!!!!

Τον Πιστεύω πάρα πολύ και πηγαίνω συχνά στο μοναστήρι, γιατί εκεί αισθάνομαι γαλήνη,,,,,,,,, μεσα μου κάτι αλλάζει!!!!!!! Είναι ο ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ του μπέμπη μου και πάντα Τον επικαλούμαι!!!!!

ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΟΥ!Πρώτα ο Θεός θα πάω και με τον μπέμπη μου.

Να χαρίζει σε όλους υγεία!!!!!!!

2011.pngMake a pregnancy ticker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλημεραα σας ..........κοριτσια την Κυριακη ειχαμε και την βαπτιση του μικρου μας !ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ Ο ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ !!!! ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ , ΤΟ ΧΑΡΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΑΣ , ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ Ο ΧΡΥΣΟΑΒΑΛΑΝΤΗΣ ΜΑΣ!!! :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) η συγκινιση μας ηταν απεριγραπτη κ η χαρα μας τεραστια !!!

Αγια μου Ειρηνη Χρυσοβαλαντου, Παναγια μου μεσα απο την καρδια μας Σας Ευχαριστουμε που μας στειλατε και μας αξιωσατε να βαπτισουμε τον μικρο μας αγορακι !!!! Αγια μου Ειρηνη Χρυσοβαλαντου σε ευχαριστω γι αυτο το υπεροχο δωρο που μας εστειλες!!!!! καθε μερα θα προφερουμε το γλυκο ονομα Σου και θα σε Ευγνομωνουμε γι `αυτο σου το δωρο!

Βοηθεια σας κοριτσια με πιστη και προσευχη ευχομαι σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν η Χαρη Της Αγιας να σας βοηθησει και να σας στειλει το μωρακι σας!υπομονη και κουραγιο παιδια τα περασαμε και εμεις αυτα και σας νιωθουμε γιατι πριν 1 χρονο ημασταν και εμεις στην ιδια θεση με εσας μην απελπιζεσται γιατι στο τελος θα δικαιωθητε και η Αγια ακουει τις προσευχες σας και την λεει στο ΘΕο γιατι εχει μητρικη παρρησια . εμας μετα απο 5 προσπαθειες μας εστειλε το αγορακι μας! σε καθε αποτυχια στενοχωριεστε , λυπαστε κατανοητο μα μην το βαζετε κατω ψηλα το κεφαλι και αγωνας πιστη και εμπιστοσυνη στην Αγια , επικαλεστειτε την βοηθεια Της και θα δειτε οτι θα ειναι εκει και θα σας βοηθησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

μεγαλη η χαρη της!!!!εγω πριν αποκτησω την μικρη μου ειχα 2 αποβολες,εκανα υστεροσκοπηση και περιμενα να ερθει καποια στιγμη το θαυμα.εκεινη την περιοδο θα κατεβαινα αθηνα και παρακαλεσα τον συζυγο μου να κανουμε μια σταση στο μοναστηρι στη λυκοβρυση.ετσι και εγινε!!προσκυνησα την εικονα της στις 27-11-2009 και στις 7-12-2009 εμαθα πως ειμαι εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

δοξασμενο το Ονομα και η Χαρη Της !!!! και σε εμας η Χαρη Της μας εστειλε το μικρο μας αγορακι που σημερα ειναι 8μιση μηνων και του δωσαμε το ονομα Της . Σε ευχαριστουμε μεσα απο την καρδια μας !!!! με πιστη και προσευχη η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου εχει βοηθησει και βοηθαει πολλα νεα ζευγαρια που θελουν να κανουν μωρακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

geia sas koritsia, tyxaia brethika se aythn tin selida kai diabazw apo to prwi ola ayta pou grafete kai exw sygkinithei......

Prospathoume kai emeis edw kai 4-5 xronia na apoktisoume ena mwraki,alla dystixws den ta exoume kataferei akoma. Exoume kanei kai ekswswmatikes,alla tipota. Prin 2 meres itan h embryometafwra kai proseyxomaste ayth ti fora na pane ola kala( einai h 6. mas prospatheia)

diabazontas edw shmera pira dynamh kai kouragio, eida oti den eimai monh mou.

Epeidh eimai sto ekswteriko, tha ithela na parakalesw an kapoia apo sas mporei na mou steilei milaraki, ladaki kai zwnoula. Skeftomai na grapsw kai stin monh, alla diabasa oti argoun poly.

Anypomwnw na erthw me to kalo kai ellada na mporesw na paw kai egw,tha to ithela para poly.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Και εγω εχω επισκεφτει το Μοναστηρι Της Αγιας Ειρηνης της Χρυσοβαλαντου και ειναι τοσο ομορφο!πηγα το επισκεφτηκα Ιουνιο του 2010,και ΜΑρτιο του 2011 εμεινα εγκυος μετα απο πολλες ορμονοθεραπειες, 2 τοποθετησεις και 1 εξωσωματικη, εμεινα εγκυος τελειως φυσιολογικα!θαυμα ε?

Και τωρα εχω το κοριτσακι μου αγκαλια!ειναι 2μιση μηνων τωρα!

Να χετε πιστη και να μην παραιτειστε!το κεφαλι ψηλα!

Ο Θεος, Η Παναγια και Η Αγια Ειρηνη Η Χρυσοβαλαντω να ναι διπλα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στην δευτερη προσπαθεια εξωσωμαικης απο την πρωτη μερα

ποσευχομουν στην χαρη της και στην παναγια και το θεο

μια συνηθεια που την κραταω μεχρι σημερα

εχω ταμα να παω την μικρη μου εκει και να ην αφησω να μπει μεσα στο μονασηρι περπατοντας το παιδακι

μου αχ συγκινηθηκα...

πολυ δυνατες στιγμες..

την ανοιξη που θα ανοιξη ο καιρος πρωτα ο θεος θα παμε...

το εχω αναγκη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαιρομαι που ακουω τοσο ομορφα νεα με τα θαυματα της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου!!! ..... και εμας μετα απο πολλες προσπαθειες ,που ηταν ολες αρνητικες , νηστεψαμε , φαγαμε το ευλογημενο μηλαρακι, φορωντας την ζωννουλα , με πολλη προσευχη και πιστη , μας εστειλε το μικρο μας αγορακι που το δωσαμε το ονομα Χρυσοβαλαντης!!!! Δοξασμενο το Ονομα και η Χαρη Της !!! να μας ζησουν και να τα χαιρεστε τα ευλογημενα αυτα μωρακια !!!! :x:x@};-

...και εμεις το ταξαμε στην Χαρη Της και ειπαμε να μεγαλωσει λιγο και θα παμε στο Μοναστηρι να προσκυνησουμε και να Την ευχαριστησουμε απο κοντα με ολη μας την δυναμη μεσα απο την καρδια μας γι αυτο το θαυμα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
Πριν 5 μηνες περιπου ειχα ανοιξει ενα παρομοιο ποστ.ετσι λοιπον μετα απο 3 αποβολες χωρις αιτια πηγα εκει μετα την τελευταΙα μου περιοδο κ πηρα με τον αντρα μου το μηλαρακι.προσευχηθηκαμε νηστεψαμε ταξαμε το παιδακι μας κατω απο την προστασια της οταν αυτο θα ερχοταν.κ δεν αργησε.εκεινο το μηνα που εμεινα εγκυος εκεινο το μηνα ειχα επισκεφτει το μοναστηρι!!ενιωσα μια ευχαριστηση μια γαληνη που δε περιγραφεται.τωρα δοξα το θεο μπαινω στον 4ο κ εχω ενα υγιεστατο κοριτσακι που το μελλοντικο της ονομα θα ειναι πρωτα ο θεος Ειρηνη Χρυσοβαλαντου!σας ευχομαι να ερθει κ σε ςας αυτο το υπεροχο πλασμα!καλη δυναμη κ καλο δρομο προς το ονειρο!

καλησπερα!ειναι πρωτη φορα π γραφω και θα σας κουρασω λιγο! :D ειμαι 27 χρονων,εγω κ 5 χρονια προσπαθω θα κανω παιδακι με κανενα αποτελεσμα εχω αρχισει κ απογοητευομαι αλλα επειδη παντα πιστευα στο θεο προσευχομαι σε αυτον!στο λυκειο μ ειχε δωσει μια φιλη μ μια εικονιτσα π ποτε σεν ειχα δωσει βαση νομιζα οτι ηταν η παναγιτσα με το χριστουλη!προχθες καθως εψαχνα να διαβασω για τον πατερ παισιο μ βγηκε αυτη η σελιδα με την αγ.ειρηνη χρυσοβαλαντου δεν ειχα ακουσει ποτε την ιστορια της και τα θαυματα της!καθως διαβαζα για το μηλο ξαφνικα πεταχτηκα πανω κ ετρεξα να δω την εικονα η οποια ηταν σε σχημα μηλου κ διαβαζω ονομα αυτης πανω ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ!!αρχισαν να τρεχουν δακρυα καθως ενιωσα οτι καθε βραδυ προσευχομουν για ενα παιδακι αλλα ποτε δεν ειχα υμνησει το ονομα ΑΥΤΗΣ που την ειχα σε εικονα κ δεν ειχα δωσει ποτε σημασια!ενιωσα σαν να μ ελεγε με εχεις εδω στο σπιτι σου κ δεν γυρισες ποτε να με κοιταξεις η να μ ζητισεις βοηθεια,μετα απο αυτο εχω αλλη μια εικονιτσα στο κρεβατι μ κ βλεπω ουι κ εκει ειναι ο αγ νικολας με τον αγ ραφαηλ κ την αγ ειρηνη ξανα!ενιωσα τοσο ασχημα τοσο μεγαλη ντροπη αλλα ταυτοχρονα κ τοσο μεγαλη χαρα κ δυναμη οτι δεν ειμαι μονη μ κ οτι ανακαλυψα αυτο που μ ζητουσε ενω ηταν κοντα μου!απο τοτε εχω βαλει στο προσκεφαλι μ την εικονα της στο κρεβατι μ κ καθε βραδυ προσευχομαι σε αυτην κ πιστευω απο τα βαθη της ψυχης μου οτι δε θα με ξεχασει κ θα στειλει κ σε μενα ενα παιδακι...ζητω συγνωμη για το μεγαλο κειμενο κ το μονο π εχω να πω ειναι πιστη κ τα ματια μας ανοιχτα οι αγιοι παντα ειναι κοντα μας αρκει εμεις να μπορουμε να τους βλεπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

αριανα μου εχυομαι μεσα απο την καρδια μου με προσευχη και υπομονη και κουραγιο να πετυχεις!! Η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου ειναι διπλα σου πιστε ψε σε Αυτην και το μωρακι θα ερθει!!! αν θες μπορω να σου στειλω λαδακι απο το μοναστήρι Της , προσπαθησε να βρεις το ευλογημενο μηλο , νηστεψτε 3 μερες και μετα να το φατε και ου δυο σας , με πιστη και προσευχη το θαυμα θα γινει! στο ευχομαι απο καρδιας συντομα να εχετε ομορφα νεα!!!!!

φιλικα , γιωργος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

ΜΕΓΑΛΗ Η ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ(2009)ΕΙΧΑ 2 ΑΠΟΒΟΛΕΣ.ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ,Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΧΑΛΙΑ..ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΒΡΗΚΑ ΑΥΤΟ ΕΔΩ ΣΟ ΣΑΙΤ,ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΥΧΑΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ!ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙΘΑ ΜΑΣ ΒΟΗΘΟΥΣΕ..!ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΟΝΙΣΕΙ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΑ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ!ΕΝ ΤΕΛΕΙ,ΣΤΑΘΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΗΚΑΜΕ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.ΠΡΟΣΚΥΝΗΣΑΜΕ,ΠΗΡΑΜΕ ΛΑΔΑΚΙ,ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑΤΟΥΡΓΟ ΜΗΛΟ,ΚΑΝΑΜΕ ΤΗΝ ΝΗΣΤΕΙΑ...ΚΑΙ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΕΓΙΝΕ!!!ΤΟ ΕΠΙΣΚΕΦΘΗΚΑΜΕ ΝΟΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΕΜΑΘΑ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ!!ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα!πως μπορώ να επικοινωνήσω με την μόνη της χρυσοβαλαντου, θα ήθελα να έχω κι εγώ το μήλο,λάδι και ζώνη που μπορώ να βρω. Ευχαριστώ μεγάλη η χάρη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...