Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

Παιδιά εμένα κοιμάται ευκολα όταν τη θηλάζω ξαπλωμένη! Τρώει και περισσότερη ώρα γιατι δε κουράζεται, τη πέρνει ο ύπνος στο ζυζάκι και μετα κούνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κορίτσια!!!!

μόλις κοιμηθηκε το αντρακι μου και μπηκα να σας πω ενα γεια!!!

σημερα ειναι πολύ υσηχο το αγορακι μου!!! τρωει και κοιμαται... α και κανει κακα πολλα!!!!! χιχιχι

την κυριακή κορίτισα εχουμε την πρωτη μας επετειο με τον αντρούλη μου και μου εκανε δωρο να πάω να κανω σπα αυριο το πρωι!!! δεν εχω ξανακανει ποτε, αλλά μετα την καισαρικπή και όλα τα ξενυχτια θα ναι τοοοοσοοο ωραια να χαλαρωσω με σπα και μασαζ για 2 ωρίτσες!!! και μετά εχω κομμωτηριο!!! μερα καλλωπισμού αυριο λοιπόν για να ξαναγίνω λίγο ανθρωπος γιατί από το μεαυτηριο και μετα ειμαι σχεδόν συνεχεια με τις πυζαμες!!!!!!

οπότε αυριο θα τον κρατησει ο μπαμπας το πρωι!!!! και κορίτσια του αρεσει τόσο πολύ να ασχολήται με τον γιο μας!!! του αρεσει τόσο να τον ταιζει με το μπουκάλι

!!!! ειναι ενα από τα υπέροχα πραγματα του ξενου γαλακτος!!! δινω την ευκαιρία στον μπαμπα να δεθει και αυτός με τον γιο του!!!! ειναι πολύ σημαντικό αυτό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΝΥΧΤΗΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΠΙΣΗΣ.ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ?ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΧΑΡΤΟΥΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ?ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΑΜ ΤΩΡΑ!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα ζουζουνες μου με τα μωρακια σας τι κανετε? εγω εχω ψιλοφρικάρει.

Εχω μεγαλώσει κι αλλο παιδι κι ομως τωρα δεν ξέρω τι να κάνω. Ο ένας μπεμπης ειναι πολύ ζόρικος. Τον θηλάζω κ ναρκώνεται. Μόλις ομως τον βάλω κατω ξεκινάει ο γολγοθάς. Του βάζω πιπιλα κ μολις τη χασει γινεται χαμός κ ετσι μεχρι να κοιμηθει για τα καλά κανω βολτες κ την μια τον ξαναβαζω στο βυζί κ την αλλη του βάζω πιπιλα κ γριναααααααα αυτο βεβαια δεν γινεται κατα την διαρκεια της μερας αλλα απο την ώρα που θα τον ταισω για βραδυ δηλ κατα τις 11 κ στο πρωινό ξυπνημα στις 6 ενδιαμεσα που ξυπναει τις δυο η ώρα δεν το κάνει. Αυτο με εξαντλει ομως. Ενώ ο αλλος μπεμπης τρωει κ κοιμαται η αλλιως μολις τον ξαναβαλω λιγο στο στηθος κοιμαται τοτε. δεν ειναι οτι δεν χορταινουν γιατι παιρνουμε 350 γρ την εβδομαδα. Σκεφτομουν να του δινω ξενο στο τελευταιο βραδυνο αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να εχω τοσο γάλα που να τους χορταινει κ να του δινω ξένο.

Ριξτε τα φώτα σας κοριτσακια μου γιατι δεν ξέρω τι να κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡ. ΣΤΙΣ 16/7 ΓΕΝΝΗΣΑ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΙ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ. ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΡΥΘΜΟΥΣ ΜΑΣ.

ΖΕΤΟΥΛΑ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ. ΕΝΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΕΧΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΑΛΑΣΜΟΣ. ΤΑΪΖΟΥΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΟ ΑΛΛΟ. ΜΟΛΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΤΑΪΣΜΑ, ΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 6 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ. ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ... ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΝΩ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑΤΑΚΙ ΜΟΥ.

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ, ΣΑΝ ΣΦΗΝΑΚΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΚΕΛΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou: 4/6/10 κοριτσακι

fotini76: 12/6/10 αγορακι

xanthipi: 13/6/10 αγορακι

ΑνναΜαρια : 16/6/10 αγορακι

zetoyla : 26/6/10 αγορακια

mouritsa: 1/7/10 κοριτσακι

rena79 : 2/7/10 αγορακι

thinkpink: 5/7/10 κοριτσακι

zina76 : 6/7/10 κοριτσακι

κικιτσα22: 8/7/10 κοριτσακι

athina1981:12/7/10 κοριτσακι

HaraAbel :12/7/10 κοριτσακι

2002 : 16/7/10 αγορακι κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλιτσες! B)

2002 να σου ζησουν τα μπεμπακια σου!! και εγω της εβαζα της μπεμπας μου σφηνα απο πισω κουβερτουλα αλλα δεν της αρεσε στο πλαι με αποτελεσμα να τη βρισκω ανασκελα συνεχεια αλλα παντε με το κεφαλακι στο πλαι και ετσι δεν την ξαναεβαλα στο πλαι. βεβαια κανα 2 φορες εχει γυρισει μονη της στο πλαι! :woohoo:

εμεις ειμαστε στο νοσοκομειο απο την τεταρτη με ουρολοιμωξη :( σηκωσε 39 πυρετο η ψυχουλα μου. σημερα ηταν πολυ πολυ καλυτερα και δεν σηκωσε καθολου πυρετο!! το κακο ειναι οτι μου λειπει το ζουζουνι μου γιατι δεν μπορω να ειμαι εκει συνεχεια εχει επισκεπτηριο μονο 2 φορες τη μερα. το βραδακι τωρα δεν μπορεσα να παω γιατι εχω κουραστει παρα πολυ..νιωθω ετοιμη να πεσω κατω...κοιμαμαι πολυ λιγες ωρες γιατι πρεπει να τραβαω και γαλα με το θηλαστρο για να μην μου μειωθει η παραγωγη μου.

αν ολα πανε καλα ελπιζω μεχρι την αλλη παρασκευη να μας τη δωσουν να την παρουμε σπιτι τη ζουζουνα μας :cheer:

κοριτσια ρωτησα τις παιδιατρους στο νοσοκομειο και τους ειπα οτι μου εχει πει η παιδιατρος μου να βαζω baby oil στο πιπι της μπεμπας μου στα χειλακια για να φυγουν τα κολπικα υγρα..και μου ειπαν οτι απαγορευεται να πειραζουμε το πιπι τους και ποσο μαλλον να τους βαζουμε απο αυτο το λαδι... :dry::unsure:

φιλακια πολλα! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια εμείς γεννήσαμε 29/06/2010 με καισαρική στο Ελενας

Εμας κικη ο παιδιατρος μας συνεστησε την σειρά της freezyderm που εχει σαμπουαν αφρολουτρο λοσιον λαδακι αφρο για καθαρισμα οταν εισαι εξω και δεν χρειαζεται πλυσιμο και ταλκ....Στο μαιευτηριο που ειμασταν στην πτερυγα της νεογνολογικης μου εδειξαν οι μαιεες πως να την κρατω και να την πλενω το δε πιπι της μου ειπαν με γαζουλες και φυσιολογικο ορο να το καθαριζω απ εξω και μεσα σιγα σιγα μεχρι να φυγουν τα ασπρα της γεννας.......τον αφαλο τον εκανα με οινοπνευμα και γαζουλες μεχρι να πεσει και ενα δεκαημερο ακομα μεχρι να κλεισει η πληγουλα μας......αλλα εχω βολευτει οταν κανει κακακια και πρεπει να την αλλαξω της πλενω με νερακι τρεχουμενο και το αφρολουτρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα βαλεντινα στο μαιευτηριο δεν μου εδειξε κανενας τιποτα..ουτε μου ειπαν πως να καθαρισω το πιπι της απο τα κολπικα υγρα. εδω ουτε απο το μητρικο θηλασμο δεν ηρθαν να μου δειξουν πως να θηλασω και μου εδειξε μια νοσοκομα την 3η μερα πως να το κανω..με ειχε πεθανει η πλατη μου μεχρι να μου δειξει η γυναικα γιατι την επιανα λαθος τη μπεμπα. και οταν κανει τσισακια και κακακια της την καθαριζω με βαμβακι και νερο γιατι δνε της ειχε πεσει ακομα ο ομφαλιος λωρος και φοβομουν να την πιασω απο την κοιλιτσα για να την πλυνω...τωρα ομως στο νοσοκομειο απο οτι ειδα χθες της εχει ξεκολλησει σχεδον κρατιεται απο μια 'κλωστουλα'. μαλλον επειδη την βαζουν μπρουμητα και κουνιεται συνεχεια η μπεμπα, θα ξεκολλησε :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou: 4/6/10 κοριτσακι

fotini76: 12/6/10 αγορακι

xanthipi: 13/6/10 αγορακι

ΑνναΜαρια : 16/6/10 αγορακι

zetoyla : 26/6/10 αγορακια

ValentinaGiannis: 29/6/10 κοριτσακι

mouritsa: 1/7/10 κοριτσακι

rena79 : 2/7/10 αγορακι

thinkpink: 5/7/10 κοριτσακι

zina76 : 6/7/10 κοριτσακι

κικιτσα22: 8/7/10 κοριτσακι

athina1981:12/7/10 κοριτσακι

HaraAbel :12/7/10 κοριτσακι

2002 : 16/7/10 αγορακι κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα και απο εμας!

γεννησα 13/07/2010 στο λητω. με καισαρικη μετα απο τεχνιτους πονους 16 ωρων.

ο μπεμπης μου γεννηθηκε 3650gr και 53cm.τωρα στο σπιτι τα πραγματα ειναι πολυ καλα! τρωμε και κοιμομαστε και την νυχτα ξυπναμε ανα τρεις ωρες. οταν φυγαμε απο το μαιευτηριο ειμασταν 3470gr τωρα δεν ξερω θα μας πει την δευτερα ο γιατρος. στην πρωτη του επισκεψη στο σπιτι την δευτερα μας εξετασε και μας εδωσε συμβουλες για ταισμα μπανιο αλλαγμα κ.τ.λ.

χαλαλη οτι και να περασα κοριτσια δεν υπαρχει ποιο τελεια στιγμη απο αυτη που μου εδωσαν αγκαλια το γιο μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fatsoulina mou: 4/6/10 κοριτσακι

fotini76: 12/6/10 αγορακι

xanthipi: 13/6/10 αγορακι

ΑνναΜαρια : 16/6/10 αγορακι

zetoyla : 26/6/10 αγορακια

ValentinaGiannis: 29/6/10 κοριτσακι

mouritsa: 1/7/10 κοριτσακι

rena79 : 2/7/10 αγορακι

thinkpink: 5/7/10 κοριτσακι

zina76 : 6/7/10 κοριτσακι

κικιτσα22: 8/7/10 κοριτσακι

athina1981:12/7/10 κοριτσακι

HaraAbel :12/7/10 κοριτσακι

anthi31 : 13/7/10 αγορακι

2002 : 16/7/10 αγορακι κοριτσακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες όμορφες,πως πάνε τα μωράκια σας;

Κικίτσα κοπέλα μου,εύχομαι γρήγορα περαστικά για την μπεμπούλα σου!!!!!!!!!! Μα καλά,λαδάκι στο πιπί της; και 'μένα παράξενο μου ακούγετε!!!!!!!!!!!

Εμείς έχουμε ακόμα κολικούς και επειδή έχει γρήγορη ανάπτυξη το μωρό υποφέρει στο στομάχι του,του αλλάζει συνέχεια η παιδίατρος το γάλα γιατι κάποιο του έκανε πολλά κακά μέχρι που άνοιξε ο πωπούλης του,το άλλο το έκανε εμετό ή γουλίτσες συνέχεια,και τώρα αυτό που τρώει μας γλίτωσε τους εμετούς (αντιαναγωγικό),αλλά το παιδί εχει στουμπώσει και δεν μπορούσε να κάνει κακάκια για 3 μέρες και συνέχεια έκλεγε!!!!!!!! Δόξα το Θεό σήμερα τα κατάφερε και έκανε κακάκια του και ξεράθηκε στον ύπνο!!!!!!!!!!!!! Μας είπαι η παιδίατρος ότι επειδή είναι παιδί με μεγάλη ανάπτυξη θα είναι και ζώρικος και απετιτικός και θα πρέπει λίγο να του μειώσουμε το φαει,γιατί αλλιώς μπορεί να προκληθεί παλλινδρόμηση και το μωράκι μου κλαίει γιατί δεν του φτάνει το γάλα που του δίνω και μελανιάζει απο το κλάμα και μου σπαράζει τη καρδιά!!!!!!!!! Έπειτα του βρήκε και φύσιμα στην καρδούλα του που μου είπαι ότι δεν είναι ανησυχιτικό είναι και αυτό λόγο της μεγάλης και γρήγορης ανάπτυξής του!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρένα τι έγινε; βρήκες παιδίατρο τελικά; δεν μου απάντησες!!!!!!!!! Φιλάκια στο αντράκι σου το γλυκό!!!!!!!!

Η Παναγία ν α προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΡΕΙΣ ΜΑΣ!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανουλίτσες :) !!!

Κικίτσα περαστικά και από εδώ κορίτσι μου!!! Να είναι καλά το κοριτσάκι σου!!

Κορίτσια εγώ δε ρώτησα το γιατρό για τα άσπρα στο πιπί της :dry:...θα ρωτήσω την επόμενη φορά!

ΆνναΜαρία μου πολλά παιδάκια έχουν φύσημα, δεν είναι τίποτα ;) !

Ανθή να χαίρεσαι τον κούκλο σου! :)

Xanthippi μου σ'ευχαριστώ και ανταποδίδω :) !!! Εμένα τελικά ο παιδίατρος μου είπε να την ξυπνάω ανά 4 ώρες την ημέρα και ανά 6 τη νύχτα για να φάει (ξυπνάει όμως μόνη της).

HaraAbel να σου ζήσει η μπουμπού :) ...είναι μια κούκλα...έχουμε και μαζί γενέθλια...εγώ γέννησα όμως 7 το απόγευμα...είμαστε λίγο πιο μικρές :P !!! Κορίτσια εμένα ευτυχώς δεν κάνει εμετό... μου έκανε μια φορά στην κλινική και υπέθεσα ότι της έκατσε βαρύ το γάλα που της έδιναν...τώρα με το θηλασμό όλα καλά! HaraAbel και εμένα με βολεύει η ξαπλωτή στάση στο θηλασμό! Είναι η πιο ξεκούραστη ;) !!

Αυτά κορίτσια μου για την ώρα...φιλιά στα μπεμπουλίνια σας :kiss::kiss::kiss: !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΑ ΒΑΖΩ ΣΤΗΝ ΚΟΥΝΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ, ΣΑΝ ΣΦΗΝΑΚΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΜΕΤΑΚΙΝΗΘΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ Η ΠΛΑΤΟΥΛΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΑΚΟΥΜΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΙΣΕΙ ΟΥΤΕ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΟΥΤΕ ΑΝΑΣΚΕΛΑ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ.

Καλό μου κι εμενα μετακινήται συνέχεια! Πετάει και το σεντόνι άμα δε θέλει αλλά πάντα έχει το κεφάλι της στο πλάι. Νομιζω πως ξέρουν τι να κάνουν απο ενστικτο, όσο μπομπιράκια και να ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zetoyla έγραψε:

Σκεφτομουν να του δινω ξενο στο τελευταιο βραδυνο αλλα απο την αλλη ειναι κριμα να εχω τοσο γάλα που να τους χορταινει κ να του δινω ξένο.

Ριξτε τα φώτα σας κοριτσακια μου γιατι δεν ξέρω τι να κάνω

Δοκίμασες να βγάζεις το γάλα σου με θηλαστρο και να το δίνεις την ώρα του "πανικού"? Ίσως σε βοηθησει να το έχεις έτοιμο και θα ειναι και δικό σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!

και το δικο μου το ζουζουνι μετακινηται συνεχεια! ρωτησα ομως το γιατρο και μου ειπε αυτο που ειπε και η harabel.

κοριτσια στις ποσες μερες αρχησαν οι κολοικοι? ξερει καποια πως τους αντιμετωπιζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ξαναρωτησα την παιδιατρο χθες για το πιπι της μπεμπας και μου ειπε οτι θα φυγουν απο μονα τους με το μπανακι αυτα τα ασπρακια. επισης μου ειπε οτι οταν κανουν τσισακια να μην τα σκουπιζουμε δεν υπαρχει λογος (για τα κοριτσια δεν ξερω αν ειναι το ιδιο και για τα αγορια) και οταν κανουν κακακια να τους πλενουμε το κωλαρακι με νερο. θα παω το απογευματακι να δω τη μπεμπα μου γιατι απο το πρωι εχω αντλησεις τοσες φορες γαλα και δεν ειχα φαει τιποτα με αποτελεσμα να ζαλιζομαι απιστευτα τωρα :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthi31 έγραψε:

καλημερα και απο μας!

και το δικο μου το ζουζουνι μετακινηται συνεχεια! ρωτησα ομως το γιατρο και μου ειπε αυτο που ειπε και η harabel.

κοριτσια στις ποσες μερες αρχησαν οι κολοικοι? ξερει καποια πως τους αντιμετωπιζουμε?

Σε μας οι κολικοί άρχισαν νωρίς, από τη δεύτερη εβδομάδα. Προσπάθησε να ζεσταίνεις την κοιλίτσα του, να το βάζεις ψηλά στον ώμο. Μπορεί να βοηθήσει ο θόρυβος του αποροφητήρα ή του πλυντηρίου ή οι βόλτες με το αυτοκίνητο. Υπάρχουν και σταγόνες αλλά εμάς ο γιατρός μας τις έδωσε, αφού κλείσαμε τον πρώτο μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοκίμασες να βγάζεις το γάλα σου με θηλαστρο και να το δίνεις την ώρα του "πανικού"? Ίσως σε βοηθησει να το έχεις έτοιμο και θα ειναι και δικό σου

κοριτσακι μου σ ευχαριστω αυτο σκεφτομαι να κανω κ βλεπουμε. Χθες εφαγαν 9 η ώρα το βραδυ κ ξυπνησαν 1,30 κ ηταν μια χαρα απλα μετα ποναγε το στομαχακι του ενος κ ειχαμε ξενύχτι. Θα δοκιμάσω κ αποψε να τους ταισω καλά στο στηθος κ να τους βαλω κ αν δεν πιασει αυριο θα κάνω αυτο με το θηλαστρο κ θα τους το δώσω ετσι. Στο κατω κατω κ μετα απο θηλασμό βγαζω γυρω στα 250γρ γαλα οποτε θα το κάνω ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!!!!

Εδώ είμαι και εγω!Τώρα είδα οτι έχετε ανοίξει νέο θεματάκι για τα καλοκαιρινά μωρούλια!

Βάλτε με κι εμένα στην λίστα!!! :woohoo:

Οπως έχω γράψει και στα μωράκια Ιουνίου(είχα ενημερώσει και το παλιο θέμα μανούλες καλοκαιριού)...Γεννηθήκαμε στις 22/6 με φυσιολογικό τοκετό (ο γιατρός μας είχε κλεισει ραντεβού για τις 25, αλλά του την φέραμε!! :P ).Ολα πήγαν μια χαρά και το αγοράκι μου γεννηθηκε 3.160,βγήκαμε 3 κιλά και τώρα είμαστε στα 4 κιλά περίπου.

Θηλάζω αποκλειστικα και δεν έχω δώσει καθόλου συμπληρωμα γιατί το πήρα πολύ παριωτικά, με βοήθησε η Lala και άλλα κορίτσια από το φόρουμ που ξέρουν καλύτερα και γιατί είχα την τύχη η παιδίατρος μου να με ενθαρρύνει πολύ!

Το μόνο κακό είναι οτι ζούμε και εμείς ατελείωτους θηλασμούς.Κυκλοφορώ με το μωρό κρεμασμένο από το στήθος και ο πωπος μου έχει ενσωματωθεί με τον καναπέ!! :laugh:

Κολικοί ακόμα δεν μας έχουν πιάσει.Εχουμε βέβαια πολλές γκρίνιες αλλά δεν νομίζω οτι οφείλονται σε κολικούς.Ελπίζω να τους αποφύγουμε.Νομίζω οτι συνήθως ξεκινάνε από 2η-3η εβδομάδα,φτάνουν στο αποκορύφωμα στο 40ντισμα και μέχρι τον 3ο μήνα λεχουν σταματήσει.Αν ισχύει αυτό...πάμε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοπελιες!!!

madrid καλως μας ηρθες στην παρεα μας!!!

Κική και εγω ετσι εχω ακουσει για τα κοριτσακια ότι αυτα τα ασπράκια θα φυγουν με τα μπανακια!!! μην ανυσηχεις!!

εμεις τελικα δεν εχουμε στοματιτιδα παλι!!! ευτυχως!!! εκανα αυτό που μου είπε ο παιδιατρος (δλδ δοκίμασα με την στενή μερια ενος μικρού κουταλιου να τα κουνησω και όντως ξεκόλλησαν και φυγαν!!!!) και ηταν τελικά γαλα κολλημενο!!!! οταν ειναι στοματιτιδα όπως την προηγούμενη φορα, εμφανίζεται μου είπε πρώτα στην γλώσσα και μετά στα μαγουλα ή όπου αλλου!!! μόνο πάνω στα μαγουλα οπως είχε ο μπεμπης αυτην την φορά ειναι συνηθως γαλα κολλημενο!!! ΧΙΧΙΧΙΧΙΧΙ!!!!

οπότε δεν θα εχουμε ξανα ταλαιπωρία με μελάνι και κρεμουλα!!!!

εμεις πινουμα γαλατάκι από το στηθος σε καθε ταισμα για λίγο, αλλά δεν χορταινει και τρωμε και 90ml συμπλήρωμα καθε φορα!!μερικές φορες τρωμε και 120!! αναλογα με την πεινα!! χιχιχι!!! την αλλη εβδομάδα σαραντιζουμε, αν και ηδη εχουμε κανει τις πρωτες μας βολτες με τ ο καρότσι γυρω γυρω στην γειτονια!!! απλά όταν σαραντίσουμε θα πάμε και καμμια μακρυνη βολτούλα με το αυτοκίνητο|!!!!

αλήθεια τι χρειαζεται να εχουμε μαζί μας για μια τετοια μακρινή βολτούλα??? για πειτε την γνωμη σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρενα, εμείς ξεκινήσαμε ανάποδα!Ακόμα δεν εχουμε κάνει κοντινή βόλτα με το καροτσάκι, αλλά αναγκαστικά εχουμε βγει με το αυτοκίνητο 3 φορες ως τωρα.Μια για να πάμε για μια εξέταση στο μαιευτήριο, μια στον γυναικολόγο μου(Αθήνα και αυτός) και μια στην παιδίατρο.Στο αυτοκινητο είναι πολύ ήσυχος.Τον νανουρίζει και δεν ξυπνάει με τίποτα.Πιο πολύ με αγχώνει που θα τον πάμε βολτίτσα με το καρότσι και θα κατσουμε για ενα καφεδάκι αν θα είναι ήσυχος(και αν θα χρειαστεί να τον θηλάσω).

Εχω πάντα έτοιμη την τσάντα του, με μερικές πάνες, μωρομάντηλα,δειγματάκια κρεμούλας για τον πωπο,στρωματάκι αλλαγής(το είχε η τσάντα),ένα επιπλέον φανελάκι (για κάθε ενδεχόμενο), πετσετάκι για τις γουλίτσες και μια ψιλή κουβερτούλα αγκαλιάς.Αυτά.Τώρα αν ταίζεις με μπιμπερό μάλλον θα πρέπει να έχεις και τα απαραίτητα μαζί(μπιμπερό,γαλατάκι,θερμός με ζεστό νερό...?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΗΣ FREZYDERM. ΟΤΑΝ ΗΡΘΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΗ SUDOCREM ΚΑΙ ΜΕ ΨΙΛΟΕΚΡΑΞΕ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΕΣΑΣ, ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΘΗΛΑΖΕΤΑΙ, ΤΙ ΓΙΝΕΤΙ ΟΤΑΝ ΒΓΑΙΝΕΤΕ ΕΞΩ ΜΕ ΤΡΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΠΩΣ ΣΥΝΤΗΡΕΙΤΕ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ; ΕΠΙΣΗΣ, ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ, ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΑ ΠΛΕΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΕΙΔΙΚΟ ΠΡΟΔΕΡΜ ΠΡΙΝ ΤΑ ΒΑΛΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗ Ή ΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΟ ΠΙΑΤΩΝ; ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ. ΟΤΑΝ ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΤΕ ΤΙΣ ΠΙΠΙΛΕΣ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΙΣ ΔΙΝΕΤΕ; Ή ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΠΕΤΑΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΑΠΟΣΤΕΙΡΩΝΕΤΕ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! Τι μου κάνετε;;; Εγώ είμαι ένα πτώμα... Ξεκινήσαμε μετακόμιση και σιγά-σιγά γίνεται χαμός....

Ο μικρούλης μου τώρα που έπεσε και λίγο η θερμοκρασία είναι μια χαρά... Τρώμε και κοιμόμαστε!!! :) Ούτε ζόρι με τις ζέστες.. ούτε τίποτα!! ;)

2002 εγώ τις πιπίλες (3) τις αποστειρώνω μια φορά την ημέρα.. το πρωί συνήθως... και απλά κατά τη διάρκεια της μέρας τις βάζω κάτω από βραστό νερό (εναλλάξ)... εκτός και αν θεωρήσω ότι λερώθηκε οπότε κατευθείαν στον αποστειρωτή!

Άντε να τελειώσουμε με αυτά και μετά μας περιμένει η εγχείριση στα ματάκια μας... 12/8 και 19/8... ελπίζω και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να πάνε καλά!!!! Κάντε μια προσευχούλα και για εμάς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...