Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απόξεση ή φυσιολογικη αποβολλή?


Recommended Posts

Δυστυχώς, κορίτσια, την Αμερική την κανονίζουν οι ασφάλειες. Εάν δεν έχεις κάνει αποβολή, δεν σε παρακολουθούν στενά. Στην αρχή είσαι λίγο στη τύχη σου. Να φανταστείται ότι στη 10η εβδομάδα ο γιατρός έβαλε να ακούσει την καρδιά του εμβρύου, και όταν δεν άκουσε τίποτα, αντί να με στείλει για υπέρηχο να δούμε τι γίνεται, δεν ανησύχησε καθόλου!!!!! Εγώ η καημένη, δεν είχα ιδέα απο αυτά, και όταν μου είπε ότι η μήτρα μου έχει κλίση προς τα πίσω και προφανώς δεν έβαλε το στηθοσκόπιο στη σωστή θέση, τον πίστεψα...

Εύχομαι να πάνε όλα κατ'ευχήν με τα μωράκια σας :) Να ξεπαράσετε όλες τις δυσκολίες, να έχετε την υγειά σας :) και σε μερικούς μήνες να τα σφίξετε ζεστά στην αγκαλιά σας :).

Πάντος κορίτσια, όταν βγήκα απο το νοσοκομείο μετα την απόξεση, κοίταξα τον ουρανό και μου φάνηκε τόσο απίστευτα γαλανός... Ήταν σαν να τον έβλεπα για πρώτη φορά... Και τότε σκέφτηκα, ότι "χαίρομαι που είμαι ζωντανή. Δεν υπάρχει τίποτα πολυτιμότερο από την υγεία μας"...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχεις.Εγώ το έχω πει...αν δεν καταφερω να κάνω παιδι..θα σηκώσω ψηλά το κεφάλι και θα ΖΗΣΩ με όλη μου την ψυχή....Ο άντρας μου είναι Νιγηριανός.Εχω πάει ήδη δυο φορές Αφρική.Πόσα μωράκια στα ορφανοτροφεια .....και πόσοι άνθρωποι ζουν με τόσες αντιξοοτητες και έχουν πραγματικά το κεφάλι ψηλά.

Ολα για μας είναι.Και τα δύσκολα και τα εύκολα.

ας είμαστε ευγνώμονες γι΄αυτά που έχουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ σωστά τα λες...

Και εγώ προσπαθώ να είμαι ευγνώμων για τη ζωή που έχω σήμερα στην Αμερική. Βρήκα έναν υπέροχο άντρα, μετά από έναν αποτυχημένο γάμο και άφησα πίσω μου γονείς, συγγενείς, φίλους, καριέρα για να τον ακολουθήσω στην Αμερική. Εάν ο Θεός δεν μας δώσει παιδιά, ελπίζω να έχουμε τουλάχιστον την υγειά μας και να πορευθούμε στη ζωή αγαπημένοι. Πραγματικά μακαρίζω την καλή μου τύχη που τον γνώρισα, γιατί πριν από 4 χρόνια δεν περίμενα ποτέ ότι θα ξαναπαντρευόμουν και ότι σήμερα θα βρισκόμουν εδώ στην Αμερική, κάνοντας προσπάθειες για μια οικογένεια :)

Η ζωή μου πήρε και μου έδωσε, και συνεχίζει να μου παίρνει και να μου δίνει... Είμαι ευγνώμων για αυτό...

Καλη σου νύχτα Ευρώπη. Εμείς εδώ έχουμε ακόμα μεσημέρι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΩ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΤΙΚΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!ΦΟΒΕΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ! :unsure: ΠΑΝΤΟΣ ΑΞIΖΕΙ Ο ΚΟΠΟΣ KAI H ANAMONH! ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ QUINTA MOY!!!! :kiss:ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΠΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Franita ναι θυμάσαι που τα λέγαμε?

σε θυμήθηκα γιατί στο πρωτο ραντεβου που ήμουν μες στον πανικό μου έτυχε μια νοσοκομα γιαγια σχεδόν που ήταν απόλυτη ότι αποβάλλω και μάλιστα απαιτουσε να της τα πω όλα μόνο στα ολλανδικά :angry:

Είχα τον πόνο μου ,έπρεπε να σκεφτομαι μεταφράζοντας.

Στο δεύτερο ραντεβού ήταν πάλι αυτή αλλά κάλεσε μια γυναικολόγο για τον υπέρηχο και όταν αρχιζαν να σχολιάζουν τι βλέπουν στην οθόνη..και τους λέω με μια κακία..''λοιπόν τουλάχιστον εδώ προσπαθήστε στα αγγλικά θέλω να τα ακουσω ολα"Η γυναικολόγος της την είπε μάλιστα!Ευτυχώς στις άλλες επισκέψεις είχα και θα έχω μια γιατρό πολύ νορμάλ κι φιλική.

Το νοσοκομείο θεωρείται καλό είναι απο τα μεγαλύτερα αλλα ,ναι

μένω στο κέντρο της Χαγης πολύ κοντα στο νοσοκομειο και ναι,η περιοχή μου (κι εγώ μαζί)είναι καθαρά μεταναστών.Πολλοί γιατροί είναι ¨"non white" επισης :lol:

Σήμερα άρχισα πάλι να έχω αίμα δεν ξέρω τί να πω περιμένω.Η αλήθεια είναι ότι νοιώθω ακομα έγκυος με κράμπες κλπ. αλλά πραγματικά δεν με παίρνει να ελπίζω περιμένω μέχρι την Πεμπτη.(αν δεν έχω αποβάλλει).

Τα utrogestan ούτε εδώ τα δίνουν ποτέ δεν τα έχουν αναφέρει,ούτε και σου λένε να κάτσεις στο κρεββάτι κλπ.επίσης πολλές Ολλανδέζες γεννανε σπίτι.

girls ευχαριστώ για τις ευχές !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τελικά απέβαλλα σήμερα.Νοιώθω καλά που εμπιστεύτηκα το σώμα μου και πήρα το χρόνο να νοιώσω και να αποχαιρετήσω το τοσοδούλι.

Το πάλευε πάντως μέχρι το τέλος.

Σας ευχαριστώ για την υποστήριξη και τις ευχές,μην ανησυχήτε ότι έχω πέσει στα πατώματα γιατί είμαι καλα (ναι ξέρω είμαι γαιδούρα),ίσως γιατιεχω περάσει χειρότερα θρίλλερ,και επισης αυτές τις 3 εβδομάδες το δούλεψα αρκετά το θέμα.Το ευχαριστώ που έμεινε μέσα μου 1 μήνα και του εύχομαι και αυτού καλο ταξίδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Quinta, ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ :(:(:(

Όταν παλινδρόμησα περίσυ τον Σεπτέμβριο, η καλύτερη μου φίλη μου είπε ότι, σύμφωνα με τους αρχαίους Έλληνες φιλοσόφους, φιλοξένησα μια ψυχούλα που χρωστούσε πολύ λίγα στον αέναο κύκλο των μετεμψυχώσεων, διευκολύνοντάς τη να ολοκληρώσει το γήινο ταξείδι της και να επιστρέψει για πάντα στο Δημιουργό της...

Καλό του ταξείδι, λοιπόν...

Ελπίζω να μην το βάλεις κάτω και να προσπαθήσεις ξανά, όταν είσαι ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη.

Να προσέχεις τον εαυτό σου. Έχεις την αγάπη μας :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

QUINTA :huh: AYTO HTAN TO KALYTERO. KALA EKANES K PERIMENES H FYSH K O THEOS XEROYN!!!!! MARIKAKI27 ANATRIXIASA M AYTO POY EGRAPSES... ESV PERASEI K EGO APO AYTHN THN TALAIPORIA K EILIKRINA EINAI TA POIO OMORFA LOGIA POY EXV AKOYSEI. NA TA GRAFEIS SYXNA STIS KOPELES POY TO PERNAN :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...