Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ! ΠΕΡΙΓΡΑΨΤΕ!!!!


Recommended Posts

Κορίτσια γράψτε την πιο ευτυχισμένη στιγμή σας να παίρνουμε δύναμη και όσες προσπαθούμε!!!!

Μοιραστείτε αυτή την μοναδική εμπειρία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι μου θυμισες τωρα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Λοιπον εμεις ειμαστε απο τους ευλογημενους!Η Παναγιτσα μας εδωσε αμεσως την κορουλα μας!Για την ακριβεια χρειαστηκε μονο μια φορα!!Δεν το ειχαμε συζητησει καν με τον αντρα μου απλα αυθορμητα εγινε...το βραδυ εκεινο πριν κοιμηθω λοιπον του ειπα οτι με αυτα που κανει θα γινει πατερας...και γελασαμε!!!Λιγες εβδομαδες αργοτερα,αφου εχω φυγει κρυφα,εχω παει φαρμακειο, εχω δει τη μαγικη ροζ γραμμη, τον ξυπναω και του λεω:"Aγαπη μου ξυπνα να σου πω κατι....θυμασαι τι σου ειχα πει πριν λιγο καιρο?????Ο,τι με αυτα που κανεις θα γινεις πατερας?????Εεεε θα γινεις!!!Εκανα τεστ και ειναι θετικο".

Το καλυτερο βεβαια ηταν το σκηνικο με τη μαμα μου, που ηταν στην αττικη οδο οταν της το ανακοινωσα και αρχισε να κορναρει σα την τρελλη!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να φουσκωσουν γρηγορα παρα παρα πολλες κοιλιτσες!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραια ιστορια Σοφια....

Εμας η συλληψη εγινε 14 δεκεμβριου. Κι εμεις μια φορα μονο. Ο καλος μου δεν ειχε ορεξη αλλα εγω ηθελα οπωσδηποτε γιατι ξημερωνε αγιου Ελευθεριου προστατη των εγκυων και ειμουν σιιιιιιιγουρη οτι θα επιανα...

Μολις πηγε 12 τον αποπλανησα...

Απο την επομενη μερα ειμουν σαν να ειμουν σιγουρη οτι ειμαι εγκυος!! :laugh:

Τελικα το ξεχασα :blush: Δουλειες-καθημερινοτητα...

Μια ημερα πριν την αναμενομενη περιοδο ποναγα πολυ. Ε λεω παει αδιαθετησα. Αλλα τιποτα. Κανω τεστ αρνητικο. Βαζω σερβιετα... τιποτα..

Ξανακανω τεστ αρνητικο... Την επομενη μερα κι ενω εξακολουθουσα να ποναω πηγα στην εκκλησια και ειπα στην Παναγιτσα να μου χαρισει ενα μωρακθι. Ηξερε ποσο το ηθελα. Παω σπιτι κι αφου εφαγα παντζαρια με σκορδο :x Ενα τερασαντουιτς και μισο λιτρο κοκα ξανακανα τεστ! Και ηταν θετικο!!!

Παιρνω μια βαλεριανα να ηρεμισω και πηρα τηλεφωνο τον αντρα μου!!

-Παναγιωτη... σνιφ σνιφ.. Ειμαι εγκυος!

-....

-Καλε μακους?

-πλακα κανεις?

-Οοοοοοοοοχι μπου χου χου... και κλαμα και κακο!!! Ε λιγο η συγκινηση λιγο το αγχος... Σε 5 λεπτα ηταν σπιτι χαζογελωντας!! :)

Και αρχισαμε να παιρνουμε τηλεφωνο. Ηταν το καλυτερο πρωτοχρονιατικο δωρο για ολους μας!!

ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς φυλαγόμασταν, ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε :P:P

Εγώ είχα κάμποσα τρεχάματα εκείνο το μήνα και δεν πολυσκεφτόμουν την περίοδο μιας και ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει. Για κάποιες μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και τότε συνιδητοποίησα ότι περίμενα και ότι μάλλον είχε αργήσει κιόλας καμιά δεκαριά μέρες. Μετά από 1-2 μέρες οι πόνοι εκεί αλλά η περίοδος πουθενά! Κάνω λοιπόν ένα τεστάκι και φυσικά ήταν αυτό που περίμενα ΑΡΝΗΤΙΚΟ :woohoo: :woohoo: Αφήνω και άλλες δυο μέρες και ενώ η κατάσταση συνεχιζόταν κάνω την διάγνωση ότι κάτι ορμονολογικό συμβαίνει και κλείνω ραντευού με τον γυναικολόγο μου. Ο γιατρός πριν κάνει το παπ ψιλιασμένος μου έκανε και ένα δικό του τεστάκι.

- Αντωνία για ορμονολογικό δε το βλέπω (ο γιατρός)

- Γιατί Φώτη τί βλέπεις?

- Βλέπω μωρό σε 8 μήνες!!!

- Αποκλείετε, του λέω, δεν είναι δικό μου :blink::blink::blink:

- Ε τότε πάρτο απόφαση ότι θα το υιοθετήσεις :S:S

Γυρνάω σπίτι και δεν με χωράει ο τόπος. Δεν το αποκλείαμε αλλά είχαμε πει να το καθυστερήσουμε κανα χρόνο σαν νιόπαντροι. Δεν ήξερα καν πως θα το πάρει ο άντρας μου. Εδώ δεν είχα καταλάβει πώς το είχα πάρει εγώ.

Όταν γύρισε το βράδυ με ρώτησε τί έγινε με ΄στον γιατρό. Και του λέω:

- Α! Δεν είναι τίποτα σοβαρό.

- Δηλαδή? Θεραπεία?

- Όχι μωρό!

Του πήρε λίγα δευτερόλεπτα να το συνειδητοποιήσει και μετά ...... αγκαλιές, φιλιά και δάκρυα χαράς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maria12 μες στο μυαλο μου εισαι και εγω ενα τετοιο θεμα πιστευα οτι ελειπε εδω.

Λοιπον η πρωτη εγκυμοσυνη...προσπαθουσαμε γυρω στους 8 μηνες και ετσι καθε φορα που ειχα εστω και μια μερα καθυστερηση κατευθειαν φαρμακειο για τεστ.Και καθε φορα η ιδια απογοητευση.Οσπου ενα βραδυ κανω το τεστ και μου βγαινει μια θολη και μια κανονικη γραμμουλα φωναζω τη μαμα μου (μεναμε μαζι )σαν μικροβιολογος που ηταν να μου πει τι σημαινει ...με το που μου ειπε θετικο τρελαθηκα...τρεχω κατευθυαν στο δωματιο μου και αρχιζω να χοροπηδαω σαν το τρελο πανω στον αντρα μου και να τα δακρυα και του λεω πως το τεστ βγηκε θετικο .εεεε εκει αρχισαμε να κλαιμε παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δευτερη εγκυμοσυνη....Το ειχαμε παρει πιο χαλαρα το θεμα της προσπαθειας και ετσι μια μερα που ο αντρας μου ειχε υπηρεσια και εγω 5 μερες καθυστερηση πηρα την κορη μου πηγαμε σε ενα μικροβιολογο για μια γρηγορη χοριακουλα και μετα απο 3 ωρες με πηραν να μου πουν τα ευχαριστα.Ειχα σπασει το κεφαλι μου για να βρω πως θα του το πω...Ετσι βγηκαμε μια βολτα στα μαγαζια με τη μικρη μου μπας και μου ερθει καμια εμπνευση.

Ηρθε η ωρα που επεστρεψε απο τη δουλεια κατσαμε φαγαμε και μετα ειπα στην μικρη μας να τον φωναξει στο δωματιο της.Υπηρχαν πανω στο κρεβατι της 3 μεγαλα κουτια με αριθμους απο πανω που ελεγαν πιο πρεπει να ανοιξει πρωτο.

Ανοιγει λοιπον το κουτι ν.1 ενα μπουρνουζι με καρτουλα γιατι το ηθελες.

Ανοιγει το ν.2 ενα αποσμητικο (αντρικο) με καρτουλα γιατι το ηθελα....

Ανοιγει και το ν.3 που μεσα ειχε ενα αλλο κουτι και μετα ενα αλλο και μετα ενα αλλο συνολο 10 τα κουτια και στο πιο μικρο ενα τεστ εκυμοσυνης με θετικο αποτελεσμα με δυο καρτελακια στο πρωτο γιατι το θελαμε και στο δευτερο σε περιπτωση που δεν το καταλαβες ειναι θετικο. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμεις παλι ειχαμε κανα 6μηνο που προσπαθουσαμε αλλα οχι εντατικα!

Ωσπου πηγα γυναικολογο γιατι πιστευα οτι κατι τρεχει κι οντως ειχαμε μυκοπλασμα. Παρολα αυτα οταν με ειδε η γιατρος με ρωτησε ποτε ειχαμε ερθει σε επαφη και της την προηγουμενη μερα μου ειπε : " Μπορει να εισαι εγκυος γιατι χθες ειχες ωορηξια." και μου δειξε το ωαριο.

Δεν το πιστεψα ομως.

Πηγα μετα δερματολογο και μου εδωσε μια κρεμα την οποια ομως δεν επρεπε να τη βαλω αν ημουν εγκυος. Ετσι εντελως τυπικα πηρα ενα τεστ με μια μερα καθυστερηση. Ηταν πρωι κι ο αντρας μου κοιμοταν.

Ειδα μια αχνη γραμμη αλλα φοβηθηκα οτι απλα μου φανηκε. Ετσι φωναξα τον αντρα μου : "Ανεστηηηηη ελα να δεις κατι" του δινω το τεστ και του λεω : "Πηγαινε στο φως...βλεπεις μια αχνη γραμμη?"

"Ναι" ....."Οκ ειμαι εγκυος!"

Μειναμε καγκελο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο σαν ουφοοο! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sophiak έγραψε:

Τι μου θυμισες τωρα!!! :laugh: :laugh: :laugh: Λοιπον εμεις ειμαστε απο τους ευλογημενους!Η Παναγιτσα μας εδωσε αμεσως την κορουλα μας!Για την ακριβεια χρειαστηκε μονο μια φορα!!Δεν το ειχαμε συζητησει καν με τον αντρα μου απλα αυθορμητα εγινε...το βραδυ εκεινο πριν κοιμηθω λοιπον του ειπα οτι με αυτα που κανει θα γινει πατερας...και γελασαμε!!!Λιγες εβδομαδες αργοτερα,αφου εχω φυγει κρυφα,εχω παει φαρμακειο, εχω δει τη μαγικη ροζ γραμμη, τον ξυπναω και του λεω:"Aγαπη μου ξυπνα να σου πω κατι....θυμασαι τι σου ειχα πει πριν λιγο καιρο?????Ο,τι με αυτα που κανεις θα γινεις πατερας?????Εεεε θα γινεις!!!Εκανα τεστ και ειναι θετικο".

Το καλυτερο βεβαια ηταν το σκηνικο με τη μαμα μου, που ηταν στην αττικη οδο οταν της το ανακοινωσα και αρχισε να κορναρει σα την τρελλη!!

Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να φουσκωσουν γρηγορα παρα παρα πολλες κοιλιτσες!!! :kiss::kiss::kiss:

πάντα έτσι να σας έρχονται όλα στη ζωή, να είστε τυχεροί και ευλογημένοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΡΙΣΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ έγραψε:

Ωραια ιστορια Σοφια....

Εμας η συλληψη εγινε 14 δεκεμβριου. Κι εμεις μια φορα μονο. Ο καλος μου δεν ειχε ορεξη αλλα εγω ηθελα οπωσδηποτε γιατι ξημερωνε αγιου Ελευθεριου προστατη των εγκυων και ειμουν σιιιιιιιγουρη οτι θα επιανα...

Μολις πηγε 12 τον αποπλανησα...

Απο την επομενη μερα ειμουν σαν να ειμουν σιγουρη οτι ειμαι εγκυος!! :laugh:

Τελικα το ξεχασα :blush: Δουλειες-καθημερινοτητα...

Μια ημερα πριν την αναμενομενη περιοδο ποναγα πολυ. Ε λεω παει αδιαθετησα. Αλλα τιποτα. Κανω τεστ αρνητικο. Βαζω σερβιετα... τιποτα..

Ξανακανω τεστ αρνητικο... Την επομενη μερα κι ενω εξακολουθουσα να ποναω πηγα στην εκκλησια και ειπα στην Παναγιτσα να μου χαρισει ενα μωρακθι. Ηξερε ποσο το ηθελα. Παω σπιτι κι αφου εφαγα παντζαρια με σκορδο :x Ενα τερασαντουιτς και μισο λιτρο κοκα ξανακανα τεστ! Και ηταν θετικο!!!

Παιρνω μια βαλεριανα να ηρεμισω και πηρα τηλεφωνο τον αντρα μου!!

-Παναγιωτη... σνιφ σνιφ.. Ειμαι εγκυος!

-....

-Καλε μακους?

-πλακα κανεις?

-Οοοοοοοοοχι μπου χου χου... και κλαμα και κακο!!! Ε λιγο η συγκινηση λιγο το αγχος... Σε 5 λεπτα ηταν σπιτι χαζογελωντας!! :)

Και αρχισαμε να παιρνουμε τηλεφωνο. Ηταν το καλυτερο πρωτοχρονιατικο δωρο για ολους μας!!

ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ!!!!! :kiss::kiss:

Τρισευτιχισμένη .......πάντα τρισευτιχισμένη και με το καλό και τετρατισευτιχισμένη!!!!ήταν δώρο θεού.

Πολύ συγκινούμαι ρε κορίτσια με τις αγηγήσεις σας. Να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Εμείς φυλαγόμασταν, ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε :P:P

Εγώ είχα κάμποσα τρεχάματα εκείνο το μήνα και δεν πολυσκεφτόμουν την περίοδο μιας και ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει. Για κάποιες μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και τότε συνιδητοποίησα ότι περίμενα και ότι μάλλον είχε αργήσει κιόλας καμιά δεκαριά μέρες. Μετά από 1-2 μέρες οι πόνοι εκεί αλλά η περίοδος πουθενά! Κάνω λοιπόν ένα τεστάκι και φυσικά ήταν αυτό που περίμενα ΑΡΝΗΤΙΚΟ :woohoo: :woohoo: Αφήνω και άλλες δυο μέρες και ενώ η κατάσταση συνεχιζόταν κάνω την διάγνωση ότι κάτι ορμονολογικό συμβαίνει και κλείνω ραντευού με τον γυναικολόγο μου. Ο γιατρός πριν κάνει το παπ ψιλιασμένος μου έκανε και ένα δικό του τεστάκι.

- Αντωνία για ορμονολογικό δε το βλέπω (ο γιατρός)

- Γιατί Φώτη τί βλέπεις?

- Βλέπω μωρό σε 8 μήνες!!!

- Αποκλείετε, του λέω, δεν είναι δικό μου :blink::blink::blink:

- Ε τότε πάρτο απόφαση ότι θα το υιοθετήσεις :S:S

Γυρνάω σπίτι και δεν με χωράει ο τόπος. Δεν το αποκλείαμε αλλά είχαμε πει να το καθυστερήσουμε κανα χρόνο σαν νιόπαντροι. Δεν ήξερα καν πως θα το πάρει ο άντρας μου. Εδώ δεν είχα καταλάβει πώς το είχα πάρει εγώ.

Όταν γύρισε το βράδυ με ρώτησε τί έγινε με ΄στον γιατρό. Και του λέω:

- Α! Δεν είναι τίποτα σοβαρό.

- Δηλαδή? Θεραπεία?

- Όχι μωρό!

Του πήρε λίγα δευτερόλεπτα να το συνειδητοποιήσει και μετά ...... αγκαλιές, φιλιά και δάκρυα χαράς!!!

Καλημέρα καταιφάκι! Γλυκιά η ιστορία σου όπως και το ψευδώνυμό σου!

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alexandra mammy έγραψε:

Η δευτερη εγκυμοσυνη....Το ειχαμε παρει πιο χαλαρα το θεμα της προσπαθειας και ετσι μια μερα που ο αντρας μου ειχε υπηρεσια και εγω 5 μερες καθυστερηση πηρα την κορη μου πηγαμε σε ενα μικροβιολογο για μια γρηγορη χοριακουλα και μετα απο 3 ωρες με πηραν να μου πουν τα ευχαριστα.Ειχα σπασει το κεφαλι μου για να βρω πως θα του το πω...Ετσι βγηκαμε μια βολτα στα μαγαζια με τη μικρη μου μπας και μου ερθει καμια εμπνευση.

Ηρθε η ωρα που επεστρεψε απο τη δουλεια κατσαμε φαγαμε και μετα ειπα στην μικρη μας να τον φωναξει στο δωματιο της.Υπηρχαν πανω στο κρεβατι της 3 μεγαλα κουτια με αριθμους απο πανω που ελεγαν πιο πρεπει να ανοιξει πρωτο.

Ανοιγει λοιπον το κουτι ν.1 ενα μπουρνουζι με καρτουλα γιατι το ηθελες.

Ανοιγει το ν.2 ενα αποσμητικο (αντρικο) με καρτουλα γιατι το ηθελα....

Ανοιγει και το ν.3 που μεσα ειχε ενα αλλο κουτι και μετα ενα αλλο και μετα ενα αλλο συνολο 10 τα κουτια και στο πιο μικρο ενα τεστ εκυμοσυνης με θετικο αποτελεσμα με δυο καρτελακια στο πρωτο γιατι το θελαμε και στο δευτερο σε περιπτωση που δεν το καταλαβες ειναι θετικο. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αλεξάνδρα μου χαίρομαι που σκεφτήκαμε το ίδιο θέμα.

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει ωραιότερη στιγμή - πέρα από την γέννηση- αλλά αυτή είναι η πρώτη που περνάμε!Είναι τόσα πολλά τα συναισθήματα (φαντάζομαι γιατί ακόμα δεν το έχω ζήσει, αλλά το θέλω πολύ) που δεν θα περιγράφονται!!!!!!!Χαίρομαι που υπάρχει ανταπόκριση κορίτσια!!!! :lol: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1202 έγραψε:

Eμεις παλι ειχαμε κανα 6μηνο που προσπαθουσαμε αλλα οχι εντατικα!

Ωσπου πηγα γυναικολογο γιατι πιστευα οτι κατι τρεχει κι οντως ειχαμε μυκοπλασμα. Παρολα αυτα οταν με ειδε η γιατρος με ρωτησε ποτε ειχαμε ερθει σε επαφη και της την προηγουμενη μερα μου ειπε : " Μπορει να εισαι εγκυος γιατι χθες ειχες ωορηξια." και μου δειξε το ωαριο.

Δεν το πιστεψα ομως.

Πηγα μετα δερματολογο και μου εδωσε μια κρεμα την οποια ομως δεν επρεπε να τη βαλω αν ημουν εγκυος. Ετσι εντελως τυπικα πηρα ενα τεστ με μια μερα καθυστερηση. Ηταν πρωι κι ο αντρας μου κοιμοταν.

Ειδα μια αχνη γραμμη αλλα φοβηθηκα οτι απλα μου φανηκε. Ετσι φωναξα τον αντρα μου : "Ανεστηηηηη ελα να δεις κατι" του δινω το τεστ και του λεω : "Πηγαινε στο φως...βλεπεις μια αχνη γραμμη?"

"Ναι" ....."Οκ ειμαι εγκυος!"

Μειναμε καγκελο και κοιτουσαμε ο ενας τον αλλο σαν ουφοοο! :laugh: :laugh: :laugh:

Μαράκι καλημέρα!

Εγώ αυτήν την στιγμή βρίσκομαι σχεδόν στην ίδια φάση.

Είμαι 6 μήνες παντρεμένη και προσπαθούμε όχι εντατικά αλλά το θέλουμε πάρα πολύ και οι 2! Εγώ κάθε μήνα από αυτούς που πέρασαν και δεν έγινε τίποτα είχα τα χάλια μου. Αλλά πιστεύω, θέλω να πιστευω ότι σύντομα θα σας περιγράψω και εγώ την δική μου ιστορία.

Να σας ζήσει το μωράκι σας και κάθε ευτυχία!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου σε καταλαβαινω. Εγω εμεινα εγκυος οταν πιστεψα πως δεν υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος. Αρα το θεμα αγχος ειναι πολυυυυυυυυυ σημαντικος παραγοντας. Χαλαρωσε κι ολα θα γινουν. Σου ευχομαι απ'την καρδια μου γρηγορα να ερθει το σπορακι σου και να μας πεις φυσικα πως το ανακοινωσες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria1202 έγραψε:

Μαρακι μου σε καταλαβαινω. Εγω εμεινα εγκυος οταν πιστεψα πως δεν υπαρχει πιθανοτητα να ειμαι εγκυος. Αρα το θεμα αγχος ειναι πολυυυυυυυυυ σημαντικος παραγοντας. Χαλαρωσε κι ολα θα γινουν. Σου ευχομαι απ'την καρδια μου γρηγορα να ερθει το σπορακι σου και να μας πεις φυσικα πως το ανακοινωσες! :)

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάρα μου!

Την ονειρεύομαι αυτήν την στιγμή!

Εννοείται πώς θα σας το περιγράψω!

;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, τι όμορφο θέμα!!!!!

Ήμασταν και μείς απο τους τυχερούς νομίζω, χρειάστηκαν 2 φορές και τσούπ....

Ζούσαμε 5 χρόνια μαζί με τον άντρα μου χωρίς να έχουμε παντρευτεί ακόμα, αλλά εκείνο τον καιρό σκεφτόμασταν πολύ ένα μωράκι και συγχρόνως σκεφτόμασταν να παντρευτούμε αυτό το καλοκαίρι. Είναι λοιπόν μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων και έχουμε ανακοινώσει στους δικούς μας ότι θέλουμε να παντρευτούμε το καλοκαίρι και συζητάμε όλοι μαζί για το τι γάμο θα κάνουμε, πολιτικό, θρησκευτικό, ανοιχτό, κλειστό, είχαμε μπερδευτεί και δεν μπορούσαμε να αποφασίσουμε.

Στο αυτοκίνητο στο γυρισμό για το σπίτι λέω στον άντρα μου: κάτσε να δούμε πως θα αποφασίσουμε για τον γάμο γιατί μπορεί να ανατραπούν τα πράγματα, τι εννοείς μου λέει? ότι έχω κάμποσες μέρες καθιστέρηση χωρίς κανένα σημάδι περιόδου, του λέω. Τρελάθηκε μέσα στο αυτοκίνητο, δεν το πίστευε, άρχισε τα γες, γες, γες........

Έκανα τεστ αρνητικό, αφήνω να περάσουν κάποιες μέρες, πάω στον γυναικολόγο μου, με εξετάζει, τίποτα μου λέει απλά δεν έρχετε η περίοδος (είχαμε τόσο απογοητευτεί με τον άντρα μου γιατί περιμέναμε να μας πεί ότι βλέπει εγκυμοσύνη και απλά δεν την έδειξε το τεστ, υπήρχε όμως το μωράκι μας απο τότε), μου δίνει χάπια για να μου έρθει, τίποτα πάλι. Περνάει και άλλος καιρός, πάω για χοριακή και βγαίνει τεράστια, σχεδόν 2 μηνών.

Πόσο χαρήκαμε αλλά περάσαμε απο 40 κύματα μέχρι να επιβεβαιωθεί. Τώρα πάνε όλα τόσο καλά και ευχαριστώ τον θεό συνέχεια γι' αυτό.

Τον Οκτώβριο θα γεννήσω με το καλό και ανυπομονώ να δω το μωράκι μας και να το αγκαλιάσω. Ήδη αναπολώ τον πρώτο καιρό της εγκυμοσύνης, όταν το μαθαίνεις και το ανακοινώνεις, είναι τόσο όμορφο συναίσθημα!!!!

Σας κούρασα, ζητώ συγνώμη! Εύχομαι να ανακοινωνονται εδώ μέσα όλο και περισσότερες εγκυμοσύνες!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana82 έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια, τι όμορφο θέμα!!!!!

Ήμασταν και μείς απο τους τυχερούς νομίζω, χρειάστηκαν 2 φορές και τσούπ....

Ζούσαμε 5 χρόνια μαζί με τον άντρα μου χωρίς να έχουμε παντρευτεί ακόμα, αλλά εκείνο τον καιρό σκεφτόμασταν πολύ ένα μωράκι και συγχρόνως σκεφτόμασταν να παντρευτούμε αυτό το καλοκαίρι. Είναι λοιπόν μετά τις γιορτές των Χριστουγέννων και έχουμε ανακοινώσει στους δικούς μας ότι θέλουμε να παντρευτούμε το καλοκαίρι και συζητάμε όλοι μαζί για το τι γάμο θα κάνουμε, πολιτικό, θρησκευτικό, ανοιχτό, κλειστό, είχαμε μπερδευτεί και δεν μπορούσαμε να αποφασίσουμε.

Στο αυτοκίνητο στο γυρισμό για το σπίτι λέω στον άντρα μου: κάτσε να δούμε πως θα αποφασίσουμε για τον γάμο γιατί μπορεί να ανατραπούν τα πράγματα, τι εννοείς μου λέει? ότι έχω κάμποσες μέρες καθιστέρηση χωρίς κανένα σημάδι περιόδου, του λέω. Τρελάθηκε μέσα στο αυτοκίνητο, δεν το πίστευε, άρχισε τα γες, γες, γες........

Έκανα τεστ αρνητικό, αφήνω να περάσουν κάποιες μέρες, πάω στον γυναικολόγο μου, με εξετάζει, τίποτα μου λέει απλά δεν έρχετε η περίοδος (είχαμε τόσο απογοητευτεί με τον άντρα μου γιατί περιμέναμε να μας πεί ότι βλέπει εγκυμοσύνη και απλά δεν την έδειξε το τεστ, υπήρχε όμως το μωράκι μας απο τότε), μου δίνει χάπια για να μου έρθει, τίποτα πάλι. Περνάει και άλλος καιρός, πάω για χοριακή και βγαίνει τεράστια, σχεδόν 2 μηνών.

Πόσο χαρήκαμε αλλά περάσαμε απο 40 κύματα μέχρι να επιβεβαιωθεί. Τώρα πάνε όλα τόσο καλά και ευχαριστώ τον θεό συνέχεια γι' αυτό.

Τον Οκτώβριο θα γεννήσω με το καλό και ανυπομονώ να δω το μωράκι μας και να το αγκαλιάσω. Ήδη αναπολώ τον πρώτο καιρό της εγκυμοσύνης, όταν το μαθαίνεις και το ανακοινώνεις, είναι τόσο όμορφο συναίσθημα!!!!

Σας κούρασα, ζητώ συγνώμη! Εύχομαι να ανακοινωνονται εδώ μέσα όλο και περισσότερες εγκυμοσύνες!!!! :P

Νανά δε μας κούρασες καθόλου, ίσα - ίσα.

Αυτό και αν ήταν έκπληξη.

Να πας και στο γιατρό και να σου δώσει χάπια? εκεί που νιώθατε απογοητευμένοι τσουπ εμφανίστηκε το θείο δώρο!

Σου εύχομαι με ένα πόνο, υγεία και ευτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη ειναι η δικη μου ιστορια.αρχες ιουνιου κ στο πατρικο μου επικρατει ο κακος χαμος,βλεπεται τελη αυγουστου εχουμε κανονισει γαμο.με την μαμα μου εχουμε ξεπατωθει να βαθουμε,να καθαριζουμε κ καταλαβαινετε οσες εχετε περασει απο αυτην την φαση τι κουραση υπαρχει.με τα σουρτα φερτα εχω ξεχασει οτι περιμενω περιοδο αλλα ουτε κ εχω κανενα σημαδι πονου.ειναι σαββατο βραδυ κ με την κολλητη μου πηγαινουμε σε ενα γαμο.ειμαστε στο αυτοκινητο κ ξαφνικα αρχιζω τους υπολογισμους κ μετραω μετραω....κ εκει που οδηγαει η φιλη μου της λεω:<φιλεναδα πρεπει να ειμαι εγκυος>.εκεινη ενθουσιασμενη αρχιζει να φωναζει κ μου λεει:<ελα ρε εισαι σιγουρη?ποσες μερες εχεις καθυστερηση?>κ τις λεω πολυ σοβαρα <δυο>.τοτε αρχιζει να φωναζει κ να μου λεει <εισαι χαζη,δεν πας καλα με δυο μερες εβγαλες συμπερασμα?> εγω ομως ημουν 99%σιγουρη γιατι στην περιοδο παντα ημουν ρολοι.για να μην τα πολυ λεω την δευτερα εκανα τεστ κ βγηκε θετικο.κ μετα ηρθαν οι λοιπες ανακοινωσεις.το διασκεδαστικο στην ολη υποθεση ηταν το υφος της κολλητης μου στο αμαξι οταν της το ανακοινωσα κ η απογοητευση που πηρε μολις της ειπα τις μερες καθυστερησης.πολυ γελιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα!!!εΓω μενω κωνσταντινουπολη!!!!

6 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο ειχα ενα προαισθημα οτι ημουν,και επειδη κανω σπορ ηθελα να ειμαι σιΓουρη οποτε πηρα δυο τεστ και βΓηκαν θετικα και τα δυο,να προσθεσω οτι το επιασα στο τεταρτο μηνα προσπαθειας οταν ειπα πια οτι δεν θελω αλλο να προσπαθω επειδη ερχοταν καλοκαιρι και ηθελα να ερθω ελλαδα διακοπες!!!!

αρχισα να τρεμω και να λεω και τωρα τι πρεπει να κανω!!!!πολυ Γελιο,περνω τηλ το αντρακι μου και του λεω,

ααααα δεν αντεξα και εκανα τεστ και ειναι θετικα!!!!!

και μου λεει,

ωραια παρε το λαπτοπ απο τα ποδια σου,φαε φρουτα,μην σηκωσεις τιποτα μην κανεις δουλειες ξαπλωσε στο κρεββατι και ερχομαι!!!!χαχαχαχχα η κυρα μαμμη!!!!

μετα στελνω μεσω msn το εξης μυνημα στα αδερφια μου και την μαμα μου

ΓιαΓια και θειες αντιστοιχα,η μανουλα μου εκανε δυο τεστ και ηταν θετικα οποτε λοΓικα σε 8 μηνες θα συναντηθουμε Για την ωρα να προσεχετε την μανουλα μου,φιλια το εΓΓονακι ανηψακι σας!!!!

εεεεε ωσπου να καταλαβουν ειχαν παθει ενα σοκ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki έγραψε:

Εμείς φυλαγόμασταν, ή τουλάχιστον έτσι νομίζαμε :P:P

Εγώ είχα κάμποσα τρεχάματα εκείνο το μήνα και δεν πολυσκεφτόμουν την περίοδο μιας και ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει. Για κάποιες μέρες είχα έντονους πόνους περιόδου και τότε συνιδητοποίησα ότι περίμενα και ότι μάλλον είχε αργήσει κιόλας καμιά δεκαριά μέρες. Μετά από 1-2 μέρες οι πόνοι εκεί αλλά η περίοδος πουθενά! Κάνω λοιπόν ένα τεστάκι και φυσικά ήταν αυτό που περίμενα ΑΡΝΗΤΙΚΟ :woohoo: :woohoo: Αφήνω και άλλες δυο μέρες και ενώ η κατάσταση συνεχιζόταν κάνω την διάγνωση ότι κάτι ορμονολογικό συμβαίνει και κλείνω ραντευού με τον γυναικολόγο μου. Ο γιατρός πριν κάνει το παπ ψιλιασμένος μου έκανε και ένα δικό του τεστάκι.

- Αντωνία για ορμονολογικό δε το βλέπω (ο γιατρός)

- Γιατί Φώτη τί βλέπεις?

- Βλέπω μωρό σε 8 μήνες!!!

- Αποκλείετε, του λέω, δεν είναι δικό μου :blink::blink::blink:

- Ε τότε πάρτο απόφαση ότι θα το υιοθετήσεις :S:S

Γυρνάω σπίτι και δεν με χωράει ο τόπος. Δεν το αποκλείαμε αλλά είχαμε πει να το καθυστερήσουμε κανα χρόνο σαν νιόπαντροι. Δεν ήξερα καν πως θα το πάρει ο άντρας μου. Εδώ δεν είχα καταλάβει πώς το είχα πάρει εγώ.

Όταν γύρισε το βράδυ με ρώτησε τί έγινε με ΄στον γιατρό. Και του λέω:

- Α! Δεν είναι τίποτα σοβαρό.

- Δηλαδή? Θεραπεία?

- Όχι μωρό!

Του πήρε λίγα δευτερόλεπτα να το συνειδητοποιήσει και μετά ...... αγκαλιές, φιλιά και δάκρυα χαράς!!!

kala e exw pethanei sto gelio..popo prepei na sai polu trellokomeio

xaxaxxaxaxaxaxaxaxxaxaxa :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντρεμενπο απο το 1999 δυστυχως επρεπενα περιμενουμε τρια χρονια να βαλουμε μπροστα για μωρακι εξαιτειας της ολικης θηρωκτομης που ειχα υποβληθει και ειχα περει και ραδιενεργο ιωδιο .Συγκεκριμενα ειχα παρει τον Ιανουαριο του 2000 το ιωδιο ετσι μου ειχαν πει οτι για 2μιση χρονια να μη ροσπαθησ και ετσι ο γιατος ειπε να περιμενουμε νακελισουμε τα τρια και μετα .Οντως τα χρονια περασαν με τα κοπους και βασανων και μετα τον Ιανουαριοτου 2003 β αλαμε μπροστα αλλα τιποτα .Ο ενας μηνας διαδεχοταν τον αλλον και η μια απποριξη την επομενη .

Τον μαιο ειχα μια καθυστερηση καποιων ημερων γυρω στις 15 χαρα εμεις ειπαμε νατο ερχετε ο αντρας μου το ειχε πει σ εννα φιλο του καιεγω στη κολλητη μου, εκανα τεστ αλλα αρνητικο ημουν τοσο στεναχωρημενη δενηξερα γατι γινοταν αυτο μετα απο 2 μεες ειδα αιμα ο κολλητος του αντα μου του ελεγε ρε :ετσι και η μανα μου και μετα εφερε εμενα να μην κουραζετε ...θυμαμαι τοτε εδεινα εξετασεις και ξαφνικα οπως ηρθε η περιοδος :blink: ετσι ξαφνικα στματησε .Ηταν ιουνιος και εγραφα εξετασεις οταν ξφνικα ειδα τα πανω κατω και βρεθηκα ταβλα τρεχοντας λοιπον ο γιατρος που ειχαν στο εξεταστικοκεντρο μου εδωσε εναν χυμο και μου ειπε :μηπως εισαι εγκυος ; εγω ανενδοτη .Ειχα κελισει ραντεβου με τον γυναιολογο να δουμε για ποιο λογο ειχα ολη αυτη την καθυστερηση και γιατι ειχα ολα αυτα τα συμπτωματα ισως καποιο χαληλο σιδηρο ; πηγαιοτας στον γνιακολογο με ενημερωσε οτι υπηρχε μια κυστη οποια ηταν η αιτια που μπορει να ειχα και αποβολες και επρεπε να απορροφηθειη κυστη καιμετα μια εγυμοσυνη βεβια μο ειπε ο καλυτερος τροπος να φυγειειναιμια εγκυμοσυνη δυστυχως ομως με το δικο μου ιστορικο ηταν δυσκολο .Θυμαμαι ηταν 26 ιουνιου οταν ειχα παει στο γιατρο και εμενα η περιοδος μου ηταν 10 ιουνιου πηγαινονας στο σπιτι ημουν τοσο χαλια που ειπα τελος ξεχναω και παιδι τα ξεχνα ω και ολα ας κοιταξω τις σπουδες :side: εκεινο το βραδυ καναμε ερωτα με τον ανρα μου επειδη ειχαμ εο ενα ςτην αναγκη του αλλου ...

Ο γυναικολογος μου ειχε δωσει να κανω ορμονολογο ελεγχο στην επομενη περιοδο η οποια επρπεε να ερθει γυρω στς 8 ιουλιου αλλα δεν φανηκε ποτε φοβισμενη εγω οτι μεγαλωνει η κυστη δν ετολμουσα να σκεφτω οτιδηποτε αλλο περνουσαν οιμερες και ετοιαζομασταν να παμε Σαμο θα φευγαμε ημερα κυριακη 3 Αυγουστου ετσι την παρασκευη πηγα στο φαρμακειο να παρω δραμαμινες και ρωτησα τη φαρμακοποιο αν πειραζε σε περιπτωση εγκυμοσυης και εκεινη με ρωτησε ποσες ημερες ειχα καθυστερησηοταν της ειπα 23 τρελαθηκε μου λεει παρε και αν βγει αρνητικο ελα αυιο Σαββατο μεναμε διπλα θα ανοιξω το φαρμακειο και παρε οτι θες και δραμαμινες και οτι αλλο θελεις (ειχε και εκεινη τονι ιδιο καημο για ενα μωρο )μου ειπε νακανω το τεσττην επομενη μερα το πρωι .Σαββατο 7.30 το πρωι σηκωθηκα να παω τουαλετα καιλεω ας το κανω εκανα το τεστ ετοιαξα καφε μαζεψα κατι πραγματα και ξεχαστηκα πινοτα ςτον καφε λεω να δω ....και βλεπω κοριτσια το ροζ σημαδακι τρεχω μεσα στον αντρα μου και φωναζω :ΚΥΡΙΑΚΟ ΞΥΠΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΠΑΤΕΡΑΣ -και η δικη του απαντηση:ποιος ο δικος σου η ο δικος μου ; εγω παυση- του λεω ΣΗΚΩ ΣΟΥ ΛΕΩ βγΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ...κουνιετε ανοιγει τα ματια με βλεπει λεω καλα τοση αναισθησια κοριτσια κοιοταν δνε ειχε κατααβει τη του ελεγα με το που βλεπει να κρατατω στα χαερια μου το τεστ επαθε πλακα το πιο ρηγορο ξυπνημα κλαιγαμε και γελαγαμε και καθομασταν κανεναν μισαωρο και κοιταγαμε το τεστ μην αλλαξει χρωμα .Μου λεει αφου δνε βγηεκ αρνητκο ειναι ΘΕΤΙΚΟ .

Ο πρωτος ανθρωπος που το εμαθε ηταν η αδερφη μου με την οποια ειχαμ εμιλησει και ειχε δει καποιες αλλαγες επανω μου και τηςειχ απει να μην τομοιραστει με κανεναν το ιδιο και ο αντρα ςμυ πο μιλαγε με τον γαμπρο μου κα εκεινος παλι το ιδιο ετσι οταν τους το ειπαμε ηταν τοσο χαρουμενοι , μετα το εμαθε ο νονος του παιδιου και οι κολλητε μου η οποια η μια ηρθε απο την κινετα με γλυκα .Την επομενη μερα πηγα στους δικους μου για να φυγουμε για Σαμο και οταν ειπα στον συγχωρεμενο το πατερα μου οτι θα αποκτησεικαι αλλο εγγονακι εκανε σαν τρελλος δνε μας αφηνε να φυγουμε μη τυχον και συμβει κατι.Εχουν περασει 7 χρονια απο τοτε σημερα ο Σταυρος μου ειναι 6 ακοαμ δεν ξερουμε αν ημουν ηδη εγκυος απο πριν η αν εμεινα εκειοτο βραδυ βλεπετε γεννησα κα 15 μερες πρι την ημερα και ολα παιζουν το θεμα ειναι οτι εκεινη ηατ η δευτεη πιο ευτυχισμενη μερα της ζωης μου η πρωτη ειναι οταν τον πηρα για πρωτη φορα αγκαλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια,ρεβεκα, σισυ τι εκπληκτικές ιστορίες!

να είστε καλά βρε κορίτσια και εσεις και τα μωρά σας.

πάντα χαρές, μας φτιάξατε την διάθεση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια!και εμεις με την πρωτη πιασαμε μωρακι!ειχα 5 μερες καθυστερηση,ειχα κανει ενα τεστ και ηταν αρνητικο!και λεω στον αντρα μου,σηκω,παμε να κανω χοριακη!τρελος και εκεινος απο τη χαρα του στην ιδεα ενος μωρου!παμε κανω χοριακη!μου λενε τα αποτελεσματα αυριο!ωχχχχχχχ λεω απο μεσα μου πως θα περασει η μερα!

τεσπα!την επομενη εγω δουλευα μεχρι τις 9 και 30 το βραδυ και ηταν να παρουμε τα αποτελεσματα 7 με 9 το βραδυ!λεω στον αντρα μου θα παςςςςςςς?????μου λεει εννοειται!απο τις 6 του ελεγα 7 παρα 5 να εισαι εκει!και διαφορα τετοια!πλακωνει δουλεια εκει που δουλευω και δεν μπορουμε να επικοινωνησουμε!καποια στιγμη κοιταω κλεφτα το κινητο και βλεπω μηνυμα.....<<αγαπουλα μου δυστυχως δεν θα κανουμε μωρακι>>εφυγα βαμμενη απο το σπιτι και γυρισα αβαφη απο το κλαμα που εριξα!!!με αναφιλιτα να κλαιω μεσα στη δουλεια!!σχολαω,ερχεται με παιρνει παμε σπιτι!τραβαω την καρεκλα να κατσω και εχει επανω ενα τριανταφυλλο με μια καρτουλα η οποια γραφει <<μεχρι στιγμης ειχα μια αδυναμια!απο εδω και περα θα εχω δυο!!!!!!!>>ολες καταλαβατε οτι εχω εναν πολυ τρελο αντρα που επεσα στην αγκαλια του και δεν μπορουσα να σταματησω να γελαω!!πονεσαν τα μαγουλακια μου απο το χαμογελο!!!μετα αρχισε η ανακοινωση!!αχχ σας ζαλισα συγνωμη!!ευχομαι σε ολα τα κοριτσακια να εχουν μια καλη εγκυμοσυνη και να ερθουν με το καλο τα μωρακια μας!!!φιλακια πολλα,πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas koritsia kai apo emena sigkinithika me tis istories einai kai i ormones....! me ton antra m eimaste 9 misi xronia mazi kai ton oktovri tha klisoume ena xrono pantremeni... arxisame prospathies gia to ninaki mas amesos meta to gamo(to thelame poli tosa xronia mas efage i mona3ia) kai irthe sxetika grigora. ton genari emina egkios an kai ixa ponous tis periodou eixa to proesthima oti eimai egkuos kai ontos etsi itan. me mia mono mera kathisterisis kano to test kai vgeni thetiko me klama kai gelio perno tin adelfi m kai tis to anakinono mesa stin treli xara :P ston antra m den ithela na tou to po apo to tilefono. piga lipon kai pira mia pipila kai tin evala kato apo tin petseta tou antra m sto trapezi pou tha trogame... sikoni lipon tin petseta kai meni kagkelo na me kitaei tote me pirane ta klamata kai arxisame tis agkalies kai ta filia... tora perimenoume tin prigkipisa mas na erthi ton oktovri na mas ala3i tin zoi.... :P:P:P

to kalitero itan ota di3ame ton uperixo tou giatrou stin pethera m pou den forage ta gialia tis kai ta epsaxne gia na katalavi ti einai kai meta emine me anikto to stoma kai mia kitaze emena mia ton uperixo :silly: :silly:

euxome se oles na to zisoun einai to pio oraio aisthima pou exeis...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...