Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα παω να κατσω...τωρα για ξεκουραση..γιατι δε με βλεπω καλα σε λιγο..δεν εχει και τιποτα η τηλεοραση!

καληνυχτα γλυκιες μου..σας φιλω.. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Θέκλα μου μια χαρά ειναι το μωράκι σου!

Θα έχει και μαγουλάκια για τσίμπημα και δάγκωμα!!! ;) :laugh:

Τούρτα παγωτο; :blink:

Πάω να χτυπήσω ένα παγωτάκι 0% και πολύ μου είναι! :laugh: :laugh: :laugh:

καλά μη νομίζεις κι εγώ με 0% την βγάζω, σήμερα ήταν εξαίρεση!

τώρα πάλι σε κάνα μήνα :S:S

Σουπίτσα μου θέλει προσοχή! όλα θα πάνε καλά όμως ;) θέλει θετική σκέψη κι εμείς είμαστε μαζί σου! :)

σας καληνυχτώ κορίτσάκια μου

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα εφυγαν οι κουμπαροι...

μπηκα να σας διαβασω και να σας καληνυχτισω!!!!

σουπιτσα ασε τις βολτουλες και ξεκουρασου!!!

ολα καλα θα πανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Τι κι αν πήρα άδεια, τι κι αν είναι Κυριακή; Από τις επτά στο πόδι για να έρθει να τελειώσει ο μάστορας. Μωρέ, τον λυπήθηκα κι αυτόν τον καημένο. Για να τελειώσει και να παραδώσει το σπίτι σήμερα, τις τελευταίες μέρες δουλεύει μέχρι αργά. Αφήστε που θα δουλέψει και Κυριακάτικα!

Κατερινάκι μας, επιτέλους! Μας ανησύχισες :dry:

Θα πάνε όλα καλά και μην στεναχωριέσαι καθόλου. Αυτά μας έλεγε εχτές ο γιατρός. Στις εβδομάδες που είμαστε, τα μωράκια μας είναι μια χαρά και δε θα υπάρξει πρόβλημα ακόμα κι αν μας έρθουν λίγο νωρίτερα. Θα συμφωνήσω κι εγώ πάντως ότι πρέπει να ξεκουραστείς και να μην σκέφτεσαι ψώνια και βολτούλες.

Κατρίνα, καλά που τα είπα για εσένα ειδικά τα όσα είπα :side::side::side: Ελπίζω σήμερα να μην ξεκινήσεις το βάψιμο μόνη σου :P:P

Άντε, επιτ'ελους, σήμερα το βράδυ θα πάω μάλλον σπιτάκι μου. Αυτό το πάνε κι έλα, κουβάλα, ξεκουβάλα πράγματα από το σπίτι μας στην μαμά μου και τούμπαλιν, με έχει κουράσει περισσότερο και από τις δουλειές :(

Άντε, ξυπνίστε, πάρτε πρωινό και σας περιμένω :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!

vaster πως τα πέρασες εχθές? μμμμ τι γλυκάκι λαχταριστό είναι αυτό? :woohoo:

WENDY είμαστε στον Γαλαξία περίπου μετά τις καφετέρειες των Ν.Επιβατών.

Μια χαρά και ο δικός σας μπέμπης!!! Όταν σου λέγαμε εμείς ότι είσαι μια χαρά και η σιλουέτα σου είναι πολύ καλή δεν μας πίστευες :P όταν στο λέει ο γιατρός άλλη χάρη έχει :lol:

aggelike :kiss::kiss: ωραία καλοφόρετα!!!

vasiliki76 πολύ μου άρεσαν τα πραγματάκια σας, έχουν τέλεια χρώμματα :)

kuo28 άντε ένα μάθημα και τέλος :woohoo: :woohoo: Και εγώ όταν είμουν έγκυος στην Έλλη μέχρι τον 8 έδινα μαθήματα ECDL!!!

Κατρίνα μου πολλές δουλιές, μόνο που τις άκουσα κουράστηκα....το χειρότερο μου είναι να αδείαζω ντουλάπες και ντουλαπάκια για καθάρισμα, να πετάω πράγματα και στο τέλος αυτά που μένουν να μην ξαναχωράνε όλα μέρα :woohoo: πως γίνετε αυτό μου λέτε?

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ με γεια τα πραγματάκια σας!!!

VASOMITS :kiss::kiss:

crazy mammy :kiss::kiss:

anna10019 ελπίζω σήμερα να τελειώνετε και εσείς να ησυχάσεις! Το τσιμπήσατε και εσείς το 2κιλο!!! Που θα γεννήσεις? Άντε η φιλενάδα να το κρατήσει λιγάκι ακόμα τουλάχιστον να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

elpidaki83 και εσύ μαστόρια, αχχχχ άντε να τελειώσουν στα γρήγορα!

soupitsa μου υπομονή και ξεκούραση. Μην αγχώνεσαι για τα ψώνια αυτά γίνονται και μετά.

Πονάκια έχω και εγώ αυτές τις μέρες χαμηλά κάτω από την κοιλιά και νοιώθω μια πίεση, τι να σου κάνει και η μήτρα ολόκληρο παιδί φιλοξενεί!!!

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη την βαλίτσα την είχα έτοιμη από τον 7ο μήνα, τώρα ακόμα :whistle: ....... το είπα και στον γιατρό μου ότι είμαι πολύ χαλαρή και δεν ετοίμασα τίποτα και μου είπε ότι πρέπει να ετοιμαστώ γιατί δεν έμεινε και πολύ ;)

Πήγα και εγώ εχθές να δω για κανένα ρουχαλάκι και ουφφφφ τι κούρασει ακόμα και να τα δοκιμάζεις :woohoo: πήρα 2 μπλουζάκια και ένα παντελόνι για πρόχειρα. Ήθελα και ένα φορεματάκι αλλά δεν μου ταίριαξε κάποιο μμμμμ και στις 25 έχω και γάμο και δεν ξέρω τι θα βάλω :unsure:

Σας είπα? Την Παρασκευή κλείναμε 7χρόνια από τον πολιτικό μας γάμο!!! Καλέ πως πέρασαν τα χρόνια.....όταν τον κάναμε ήμουν ακόμα φοιτήτρια και μόλις είχαν τελειώσει οι εξετάσεις του τριμήνου μου :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

καλημερα!!!

καλημερα!!!!

τι κι αν κοιμηθηκα αργα χθες.. το ματι το πρωι γαριδα....

τι πραγμα ειναι αυτο, να νυσταζω και να μην μπορω να κοιμηθω :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!εχθες γυρισα 2μιση στο σπιτι...μιλαμε τα παιξα!!!πονουσε η ουρα μου,τα ποδια μου εγιναν τουμπανο,δραμα!καλα ηταν γενικα.να ρωτησω,γιατι ψιλοαγχωθηκα εχθες,ηρθανε και επαιξαν μουσικη ενα τυμπανο και κλαρινο,αυτος που επαιζε τυμπανο ηταν πανω απο το κεφαλι μου,κοριτσια το μωρακι μου επαθε σοκ!χτυπιοταν σαν τρελο,αφου φοβηθηκα και πηγα καθησα αλλου,λετε να του κανα κατι;τρομαξε το γιαβρακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα.

Λογικό είναι να ανησύχησε,διότι το μωράκι αντιδρά σε οποιοδήποτε ερέθισμα & ειδικά αν είναι ήχος που δεν τον έχει συνηθήσει.Μη φοβάσαι πάντως τα μωράκια μας είναι καλά προστατευμένα & μάλλον εσύ αναστατώθηκες περισσότερο παρά το νινι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα!!!!

καλημερα!!!

καλημερα!!!!

τι κι αν κοιμηθηκα αργα χθες.. το ματι το πρωι γαριδα....

τι πραγμα ειναι αυτο, να νυσταζω και να μην μπορω να κοιμηθω :(

καλημέρα!

Σε καταλαβαίνω...αν & εγώ έχω αρκετούς λόγους που δεν μπορώ να κοιμηθώ,όπως η ζέστη,ο μπέμπης-έχει τον αβόλευτο- & εχθές & το ροχαλητό του αγαπημένου μου αντρούλη!

καλή μας συνέχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

καλημέρα.

Λογικό είναι να ανησύχησε,διότι το μωράκι αντιδρά σε οποιοδήποτε ερέθισμα & ειδικά αν είναι ήχος που δεν τον έχει συνηθήσει.Μη φοβάσαι πάντως τα μωράκια μας είναι καλά προστατευμένα & μάλλον εσύ αναστατώθηκες περισσότερο παρά το νινι.

πραγματι τρομαξα :S !το καημενο το φανταζομαι!δεν εχει συνηθησει και σε φασαρια!αλλες 2 φορες θα εμειναν τωρα,το γλεντι την πεμπτη και μετα το γλεντι του γαμου :blink: ,ελπιζω μονο να μην συνηθισει αυτου του ειδους την μουσικη :laugh: :laugh: :laugh: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Μου λείψατεεεεεεεε :) Είμαι στα χάλια μου τον τελευταίο καιρό γι'αυτό και δεν μπαίνω! Έφτασα να έχω συσπάσεις σχεδόν ανά 5λεπτο. Με τα χάπια είμαι εντελώς σα μαστουρωμένη (περνάει το 24ωρο δεν δεν το καταλαβαίνω) και είμαι την περισσότερη ώρα στο κρεβάτι. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ακόμα και με μεγάλη δόση χαπιών για αναστολή τοκετού, συνεχίζω και έχω 10-15 συσπάσεις την ημέρα :(

Τη Δευτέρα, αν έχει βελτιωθεί η κατάσταση, θα πάω στο γιατρό να δει τον τράχηλο να μου πει μέχρι πόσο μπορούμε να το καθυστερήσουμε. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα φοβάμαι ότι και εγώ θα γίνω μανούλα Ιουλίου :( . Το μόνο καλό είναι η αισιοδοξία του γιατρού ότι μπορούμε να το καθυστερήσουμε το λιγότερο 2 βδομάδες, και είναι σίγουρος ότι το μωράκι μου θα τα καταφέρει. Την άλλη βδομάδα θα κάνω και άλλες 2 ενέσεις :S . Τι γκαντεμιά τελευταίοι μήνες να τους περνάω έτσι :( Πάλι καλά που πρόλαβα οριακά να ψωνίσω τα βασικά (μου λείπουν πολλά ακόμα βέβαια αλλά σιγά-σιγά θα τα πάρουμε!).

Είδα μόνο τις τελευταίες σελίδες που γράψατε! Kuooo, συγχαρητήριαααααααααα!!!!!!!Και στα υπόλοιπα εύχομαι να τα πας το ίδιο καλά! Θέλω πολύ να έρθω στη συνάντηση -δεν αντέχω άλλο στο σπίτι αλλά τη Δευτέρα έχω να πάω στο γιατρό κατά τις 5:30-6.

μην αγχωνεσαι μονο και ολα θα πανε καλα!φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

καλημέρα!

Σε καταλαβαίνω...αν & εγώ έχω αρκετούς λόγους που δεν μπορώ να κοιμηθώ,όπως η ζέστη,ο μπέμπης-έχει τον αβόλευτο- & εχθές & το ροχαλητό του αγαπημένου μου αντρούλη!

καλή μας συνέχεια.[/quote:3mxme418]

καλα τους ιδιους ιδιους λογους τους εχω κι εγω....

αλλα επρεπε να εχουμε πια συνηθησει!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

χαχαχαχαχα!λες να χορευε;;τα χερια του χτυπουσε πιο πολυ,μαλλον επαιζε ντραμς!!!χαχαχαχαχα!

ειδες βρε το παιδι ηρθε στο κεφι κι εσυ εφυγες απο τη μουσικη και του την εσπασες :P

εμενα παντως χθες το βραδυ τα δικα μου πρεπει να τσακωνονταν :woohoo: :woohoo:

παω για πρωινο, θα τα πουμε σε λιγο :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοιλίτσες και το περιεχόμενό τους.

Κατερινάκι μου καλό σε σκέφτομαι πολύ! Τι ταλαιπωρία τραβάς ρε γαμώτο, αλλά τουλάχιστον ξέρεις ότι και νωρίτερα να έρθει ο μικρούλης, όλα καλά. Τις ενεσούλες σας τις κάνατε, από εβδομάδες είστε σούπερ, ο γιατρός σε καθησύχασε, οπότε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να ξεκουραστείς και να μην αγχώνεσαι για τίποτα, ναι; Κι αν χρειαστείς κάτι, πες το! Δεν είμαστε πολύ μακριά :kiss:

Φιλάκια και στις υπόλοιπες και τα λέμε μετά. Ώρα για λίγο διάβασμα (να δίνω το καλό παράδειγμα στην μπεμπούλα χαχαχ) :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανουλίτσες (και μπουμπουκάκια!).Έχω ξυπνήσει από νωρίς αλλά είπα να φτιάξω πρωινό στους άντρες μου,να βάλω κ το φαγητό,να κάνω κ ένα σκούπισμα σφουγγάρισμα και μετά να κάτσω να σας διαβάσω.Προσοχή κοριτσάρες...δεν χρειάζεται πολύ κούραση πλέον!Όλα παίζουν ρόλο στα μπεμπάκια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou :kiss::kiss::kiss:

elpiza eiste oles kala,na xoume mia uperoxi kiriaki ;)

mpella ton merakles to mpempi xtes :P

vasiliki mou eixa dei ena dokimanter sto skai pou ts didimakia klwtsage to ena to allo sti koilitsa :P mallon kai sas xtes kati tetoio ginotan :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαζευτήκαμε βλέπω σιγά σιγά...

Μαρία, εγώ και η Γιούλη γεννάμε στο Διαβαλκανικό. Οι γιατροί μας είναι μόνο εκεί. Κάναμε και μια πρώτη επαφή προχτές και ξεναγηθήκαμε στους χώρους. Μιλήσαμε με μία μαία και προς μεγάλη μας έκπληξη (σε αντίθεση με ότι ακούγεται) μας είπε ότι είναι υπέρ του θηλασμού ακόμα και αποκλειστικού, και πως ο τελευταίος είναι εφικτός ακόμα και αν δεν έχεις μονόκλινο. Σου βάζουν το μωρό στο στήθος αμέσως μετά τον τοκετό και στο φέρνουν όποτε κι αν κλάψει. Μας είπαν επίσης ότι είναι υπέρ των δημοσίων τραπεζών για βλαστοκύτταρα.

Μπέλλα μου τον δικό σου τον βλέπω να σου βγαίνει κανένας νυχτόβιος με τόσα ντεσιμπέλ αυτές τις μέρες :laugh: :laugh: :laugh:

Kuo, καλή συνέχεια με το διάβασμα.

Λαμπρινή, καλά που μας λες να προσέχουμε κι εσύ κάνεις εκατό δουλειές :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...