Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ήρθα κι εγώ :P:P

λοιπόν το κινέζικο λέει ότι πρέπει να βρεις στην κάθετη στήλη τον μήνα σύληψης (σε μας ο Δεκέμβριος) και στην οριζόντια την ηλικία σου,κατά την διάρκεια της σύλληψης, δηλαδή 29!

άρα θα κάνω μπουμπού κι όχι μπουμπούκο :woohoo: :woohoo:

αχου, θα κάνω μια καραμελίτσα!!!

καλέ σε σας βγαίνει ή τζάμπα χαίρομαι :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βερ μεγειαα το 12!!!

Πηρα τον αντρα και ειπε οτι συνεννοηθηκε με αυτους να μην κανουν σημερα στο δωματιο τιποτα αλλα απο Δευτερα..Ουφφ ευτυχως..ας φαω ενα σαντουιτσακι λοιπον. :laugh: . :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοριτσάρες σας παραθέτω κάποιες πληροφορίες που μου είπε ο γιατρός μου.

Σχετικά με τα βλαστοκύτταρα περίμενα ότι θα ήταν υπέρ των ιδιωτικών τραπεζών (άπειρα φυλλάδια στο waiting room). Λοιπόν εμείς του είπαμε ότι ενδιαφερόμαστε για την δημόσια και χωρίς πολλά πολλά συμφώνησε μαζί μας. Δεν είναι τίποτα σίγουρο για τις ιδιωτικές!!

Ρώτησα για Μαία και μου σύστησε την κοπέλα που έχει στο Ιατρείο. Είναι νεαρή (δεν με ενοχλεί) και είναι απόφοιτη ΤΕΙ! Θα κάνουμε 4 σεμινάρια πριν και ένα μετά. Αν θέλω μπορεί να είναι και στην γέννα και στο νοσοκομείο... 200€ όλο το πακέτο. Σκαφτόμαστε τα χρήματα αλλά νομίζω ότι είναι καλό για μας να μάθουμε. Εκτός από θέματα όπως ανώδυνο τοκετό, θηλασμό, μπάνιο, φροντίδα κτλ θα συζητήσουμε κια για θέματα ανατομικά και ψυχολογικά (τι να περιμένω πριν και μετά την γέννα).

Επειδή έχω ακρυλικό ή τζελ αναλόγως στα νύχια μου τον ρώτησα αν πρέπει να το αφαιρέσω πριν μπω στο νοσοκομείο. Γελούσε (όχι ειρωνικά) αλλά με τα θέματα που μας απασχολούν!! Αχ είναι πολύ καλός. Μου είπε ότι πλέον έχουν εξελιγμένα μηχανήματα και δεν βλέπουν πια από τα νύχια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Έτσι ανακουφίστηκα γιατί σκοπεύω να κάνω κάτι πολύ ιδιαίτερο στα νυχάκια μου για να υποδεχτώ τον μπέμπη μας.

Ρώτησα για τον θηλασμό και συγκεκριμένα για το Διαβαλκανικό. Λοιπόν είναι φυσικά υπέρ του θηλασμού αλλά μου είπε ότι και στην κλινική να το ταΐσουν και λίγο ξένο δεν πειράζει. Το μωράκι θα τρώει τις πρώτες μέρες και από μένα και λίγο ξένο αν δεν επαρκεί το δικό μου. Φυσικά μου είπε ότι αν θέλω αποκλειστικό θηλασμό να το πω. Απλώς μου έδωσε κουράγιο αν δεν τα καταφέρω μόνο με το δικό μου γάλα!!

Βέβαια για τον λόγω αυτόν θα πάρω και την Μαία να με βοηθήσει.....

Είπαμε και άλλα!! Θα σας τα πω μόλις μπορέσω.

Φιλάκια.....

:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

vaster έγραψε:

www.mamadesonline.gr/portal/index.php?o ... &Itemid=89

εγω κοιταω εδω!!!ειμαι στον μεσο ορο!!Θεκλα εχει και πινακα κινεζικο για να δεις τι θα ειναι!!

κορίτσι μου βγάζει, για δείτε κι εσείς...αληθεύει????

pragmati koritsi bgazei an eisai 30!alla egw deta pisteuw..sth filh mou evgale agori kai exei korits

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeraaaaaa!!!!

12 eee :P bravooooo!!!!ti kanete?pws eiste?xtes pigame jumbo,pirame ta prota pragmatakia!! :woohoo: simera 8a pame na paroyme ti koynia&stoma,karotsi,proika!!!pwpw xtes koyrastika para poli,ponoyse olo to soma moy alla eixa pa8ei iperendasi kai den mporoysa na koimi8w:olo koynies ,karotsia evlepa :woohoo: :woohoo: oyyyyyyyyyyfff ade na paroyme kai ayta kai meta oti prolavume stis ekptwseis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη μου καλα θα ηταν τα νυχακια σου να τα προσεχεις τωρα με το μωρακι,ποιος ο λογος να εχεις αυτα τα χημικα πανω σου;θα πιανεις και το μωρακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ροζι!τι ωραια πραγματακια αγορασες χτες?

εγω θα τα πλυνω πρωτα στο πλυντηριο πιατων τα γυαλινα μπιμπερο!τις πιπιλες πρωτα ενα ξεπλυμα με ξιδι και μετα στο αποστειρωτη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

εμενα παντως ο μπεμπαρος μου βγηκε!και για το πρωτο που εκανα μου βγηκε κοριτσακι και ηταν κοριτσακι

βρε λες??? πλάκα θα χει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μία ερώτηση!!

Πριν την γέννα θα επισκεφθείτε Παιδίατρο???

Μου το σύστησε μία συνάδελφος από εδώ ότι καλό θα ήταν να μην τρέχουμε μετά την γέννα να βρούμε αλλά από πριν. Επίσης να πάμε να κάνουμε μία επίσκεψη να μας πει 5-10 βασικά πράγματα (από φροντίδα, εμβόλια, πρώτη επίσκεψη, θηλασμό κτλ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μία ερώτηση!!

Πριν την γέννα θα επισκεφθείτε Παιδίατρο???

Μου το σύστησε μία συνάδελφος από εδώ ότι καλό θα ήταν να μην τρέχουμε μετά την γέννα να βρούμε αλλά από πριν. Επίσης να πάμε να κάνουμε μία επίσκεψη να μας πει 5-10 βασικά πράγματα (από φροντίδα, εμβόλια, πρώτη επίσκεψη, θηλασμό κτλ)

καλεεεεε!γιατι τοσο αγχος!!!ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω πόσο γρήγορες είστε βρε κορίτσια!

Τελικά με πήρε ο ύπνος για καμιά ώρα (επιτέλους).Πριν λίγο σηκώθηκα κ πάω να φάω κάτι γιατί διαμαρτύρεται η μπουμπού, και 'γω βέβαια. Τα λέμε σε λιγάκι !!!

Αααααα Τι καλό θα φτιάξετε σήμερα για φαγητό ? (Να πάρουμε καμιά ιδέα?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

[/quote:2idvqjqo]

καλεεεεε!γιατι τοσο αγχος!!!ολα θα γινουν![/qu

Σωστά ,γιατί τέτοιο άγχος??Εξάλλου υπάρχει παιδίατρος & στο μαιευτήριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

καλεεεεε!γιατι τοσο αγχος!!!ολα θα γινουν![/quote:otdh1ftv]

κορίτσια μην αγχώνεστε για τον παιδίατρο.Αυτή τη στιγμή έχουν άλλα προτεραιότητα.Ας γεννήσουμε με το καλό και μετά όλα θα γίνουν σιγά σιγά. Εμ δεν θα κάνει κ απ την πρώτη βδομάδα εμβόλια το μωράκι. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινουλα..

φασολακια με πατατουλες

μακαροναδα..

ομελετα σπεσιαλ..με σαλατα

μπιφτεκακι..με πουρε..

κοτοπουλο στο φουρνο..

σνιτσελ με πατατες ,ρυζι,πουρε

μπριαμ

τιποταα... :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

:blush::blush::blush: na sas rotisw kati koritsia :blush: :ta mpimpero,tis pipiles pris ta xrismopisume gia proti fora mono me neraki ta plenoyme kai meta ta vazoyme se apostirotira? :blush::blush:

Καλημέρα.

Πρώτα τα έπλυνα & μετά αποστήρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κορίτσια μία ερώτηση!!

Πριν την γέννα θα επισκεφθείτε Παιδίατρο???

Μου το σύστησε μία συνάδελφος από εδώ ότι καλό θα ήταν να μην τρέχουμε μετά την γέννα να βρούμε αλλά από πριν. Επίσης να πάμε να κάνουμε μία επίσκεψη να μας πει 5-10 βασικά πράγματα (από φροντίδα, εμβόλια, πρώτη επίσκεψη, θηλασμό κτλ)

καλά κάνεις και ρωτάς κι εγώ δεν ήξερα τι και πως.

προτιμώ να έχω δικό μου παιδίατρο, της εμπιστοσύνης μου,παρά κάποιον που δεν γνωρίζω π.χ. της κλινικής. όχι ότι μου έχει κάνει κάτι ο άνθρωπος,απλά έτυχε ο άντρας μου να έχει μία παιδική φίλη παιδίατρο οπότε θα την προτιμήσουμε. θα την ενημερώσουμε και για τον τοκετό,έτσι ώστε όταν έρθει εκείνη η στιγμή να είναι παρούσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...