Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

Κατρινα έγραψε:

kuo28 έγραψε:

εγραφα τοση ωρα και κοπηκε η συνδεση!

ξανα..λοιπον..Congratulationss!!για τα γραπτα σου!σκισαμεε εε?ε τι θα καναμε!Αληθεια τι εδωσες?

οι εργασιες αρχιζουν αυριο ..!!σημερα σιγα σιγα θα αρχισω να αδειαζω..

και ναι εχω προαισθημα τοι θα τους το κανω πολυ καλοο! ;):P:P:P:P (ψωναρα)

δεν λεει να βρεξει ,,ολο συννεφια ειναι..αν ειχα βαλει πλυντηριο ..σιγουρα θα εριχνε καρεκλες!![/quote:31nalbfa]

Έτσι! Καλό κουράγιο με το μάζεμα. Α ρε κορίτσια, πολλή ταλαιπωρία έχει πέσει τις τελευταίες μέρες. Εσύ με αυτά, η Αγγελικούλα με τις μετακομίσεις. Άντε, πότε θα τελειώνουν να καθίσουμε με ένα χυμούλη να απολαύσουμε ό,τι έμεινε (μάλλον ποτέ); Ιστορία της Ευρώπης έδινα. Άντε άλλο ένα και του χρόνου πάλι! Και μετά θα βγούμε να τα πιούμε (τα virgin mojito εννοώ) - αν δεν έχουμε γεννήσει :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αντε να δουμε..την αλλη εβδομαδα θα ερθει και η Ελπιδα για 3 μερες!Δευτερα αν μπορει..

Αγγελικη εσυ ποτε θα ανεβεις?Η ναννα ειναι μεσα..

Οι υπολοιπες??? τι λετεε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eπιτέλους σας διάβασα. Σας άφησα στο 11. Γινόταν και γίνεται ένας χαμός αυτές τις μέρες στο σπίτι. Κατρίνα μου δε θέλω να σε αγχώσω αλλά ο δικός μου δεν τελείωσε ακόμα! Αύριο με το καλό...

Κορίτσάκια μου, θα σας πω σύντομα τα νέα μας και μετά τα σχόλια για όσα διάβασα. Πήγαμε κι μείς στο γιατρό. Στα 2 κιλά είμαστε περίπου και όλα δείχνουν φυσιολογικά. Σε ένα μήνα θα μας ξαναδεί. Τον ρώτησα για το ντόπλερ και μου είπε ότι θα μου πει την άλλη φορά, δηλαδή αφού μπω στο μήνα μου.

Δε σας έχω πει ότι είναι έγγυος και η κουμπάρα μας στην Αθήνα. Είμαστε στις ίδιες μέρες. Ενώ όλα εξελίσσονταν μια χαρά και χωρίς να τρέχει τίποτα, πήγε προχτές να κάνει την τακτική της επίσκεψη για υπέρηχο. Ο γιατρός την είχε δει και πριν 15 μέρες περίπου. Στον υπέρηχο λοιπόν ο γιατρός διαπίστωσε ότι ήταν έτοιμη να γεννήσει!!!!! Το μωρό είχε διασχίσει και τον τράχηλο! Την μετέφεραν εσπευσμένα στην κλινική όπου και θα μείνει μέχρι να γεννήσει. Την έχουν σε ορό και τις κάνουν ενέσεις κορτιζόνης. Όλα αυτά τα γράφω απλά για να επιστήσω σε όλες μας την προσοχή. Ο γιατρός της είπε ότι η κατάσταση αυτή προκλήθηκε από κούραση!

Όσο για μας, σήμερα είχα κάποιους περίεργους πόνους και πήγα για καλό και κακό για καρδιτοκογράφημα. Δεν έδειξε τίποτα ανησυχητικο.

Γιούλη μου, έλειπε ο δικός μας γιατρός και με εξέτασε ο δικός σας :):) Είναι όντως πολύ καλός! αφού ο άντρας μου πρότεινε να γεννήσω τελικά σε αυτόν. Άντρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oops, υπομονή κι όλα θα πάνε καλά :kiss: Ε προς απόγευμα αν έχεις κουράγιο; Ή από Τρίτη; Εγώ μέσα πάντως. Θα ζήσετε την εμπειρία να πάτε για καφέ με ένα θωρηκτό (σήμερα είδα ότι περπατάω σαν... έγκυος :P )!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου, να πρόσεχεις πολύ τώρα που ξεκινάτε κι εσείς τα μαστορέματα.

Μπέλλα και Μαρία, έπαθα πλάκα με τις φωτογραφίες σας. Μπέλλα μου, είναι κουκλί!!!!!!!

Κατερινάκι, συγχαρητήρια για το μάθημα και καλή συνέχεια στο επόμενο.

Διάβασα πολλά και μάλλον ξεχνάω τα περισσότερα. Τι να κάνω, τα γεγονότα γαρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, τώρα είδα τι μας έγραψες. Καταρχάς συγχαρητήρια για τα δικά σας όμορφα νέα :kiss: Δεύτερον... ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ :blink: Είναι καλά η κοπέλα; Υπό έλεγχο λογικά ε; Ευτυχώς είναι σε προχωρημένη εβδομάδα! Δεν είχα ιδέα ότι γίνεται αυτό. Δεν κατάλαβε καμία διαφορά δηλαδή, καμία πίεση π.χ.; Πω πωωω :dry:

Εμένα έχουν αρχίσει και γίνονται όλο και πιο έντονοι αυτοί οι πόνοι περιόδου που λέγαμε, αλλά νομίζω μπορεί να περιμένει μέχρι τα μέσα της εβδομάδας που θα πάμε στο γιατρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Καλημερα καλοκαιρινες μανουλες :)

ο μπεμπης μας ειναι 1815 gr !!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ναι ,ναι μεγαλωσε και ΟΛΑ ειναι τελεια ειπε ο γιατρος μας! :)

Τέλεια τα νέα σου βασούλα μου....καλέ αν είναι το δικό μου θρεφταράκι της Βάσως τι είναι :P:P

vaster έγραψε:

ψαχνω συνταγη για ενα ρωσσικο γλυκο με νουνου :P ,μηπως το γνωριζεται;ειναι τελειο προχθες που βγηκαμε για φαι μας το εφεραν,εχει και λιγο κακαο,και μια κρεμα...ουουουουου!

δεν ξέρω τι γλυκό ψάχνεις αλλά εγώ μόλις τσάκισα ένα κομμάτι τούρτα παγωτό :woohoo: :woohoo:

Κατερινιώ συγχαρητήρια,αντε μια Κυριακή ακόμη έμεινε!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα ήρθε και η Θέκλα = ώρα για γλυκό :P Με κολάζεις κάθε φορά!

Τώρα θυμήθηκα... αυτό το διήμερο που δεν πολυέγραφα, πήρε το μάτι μου που είπες κάτι του στιλ "το παιδί μου θρεφταράκι;" :cheer: Πολύ γέλασα χαχχαχα!

Και τώρα που σ'το γράφω γελάω βασικά και μου λέει ο άντρας μου "τι γελάς βρε χοντρούλα" :(:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΜΑΑΝΝ..τι ειπες τωραα...?αργησες ..αλλα...

δηλ.ποσο καιρο θα μεινει η κοπελα ετσι?Ευχομαι ολα να της πανε καλα!!

εσας πηγε 2 κιλα?μωρε μπραβο!!αχ τι παιδια θα βγαλουμε εμεις!!

Κατερινα..μονο Τριτη 13 Ιουλιου δε θα μπορω πρωι!Τυχαιοο..δε νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

ΑΜΑΑΝΝ..τι ειπες τωραα...?αργησες ..αλλα...

δηλ.ποσο καιρο θα μεινει η κοπελα ετσι?Ευχομαι ολα να της πανε καλα!!

εσας πηγε 2 κιλα?μωρε μπραβο!!αχ τι παιδια θα βγαλουμε εμεις!!

Κατερινα..μονο Τριτη 13 Ιουλιου δε θα μπορω πρωι!Τυχαιοο..δε νομιζω!

Σόρι, νόμιζα Δευτέρα ήταν. Δευτέρα then; Οι υπόλοιπες κοπέλες; Ελπιδάκι πότε έρχεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Χαχαχα ήρθε και η Θέκλα = ώρα για γλυκό :P Με κολάζεις κάθε φορά!

Τώρα θυμήθηκα... αυτό το διήμερο που δεν πολυέγραφα, πήρε το μάτι μου που είπες κάτι του στιλ "το παιδί μου θρεφταράκι;" :cheer: Πολύ γέλασα χαχχαχα!

Και τώρα που σ'το γράφω γελάω βασικά και μου λέει ο άντρας μου "τι γελάς βρε χοντρούλα" :(:blush:

είστε όλες ζηλιάρες γι αυτό αποκαλείτε το παιδί μου θρεφταράκι :P:P

βρε θα μου το ζητάτε να συμπεθεριάσουμε αύριο μεθαυριο και θα σας δείξω εγώ!!! ακαρδες ....ΠΕΘΕΡΕΣ!!! :kiss::kiss:

Καλά η τούρτα παγωτό ήταν όλα τα λεφτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλες γύρισα κι εγώ! Βρήκα ένα φορεματάκι τελικά κ πήρα κι ένα ζευγάρι ίσια πεδιλάκια σε ασημί που δεν είχα,2 αξεσουαρ και έτοιμη για το βράδυ!

Εχω βάλει λεκανίτσα και πόδια μέσα γτ τουμπάνιασαν πάλι :dry:

Αννα μπράβο για το νινάκι σου!Μεγάλωσε! Ολα καλά θα πάνε με την κουμπάρα σας! Οντως απο εδώ κ πέρα πρέπει να προσέχουμε περισσότερο και να ξεκουραζόμαστε...

Κυο μπράβο που έγραψες πολύ καλά! :kiss:

12 ιουλίου έχουμε την Δευτ,το πρωί έχω να πάω για ντόπλερ κ το μεσημέρι ραντεβου στον γιατρό.Για καφεδάκι έλεγα το απογευματάκι αν μπορείτε κι εσείς :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo μου μπραβο για το μαθημα!!! ειχε κανει σκονακι το μωρο και σε βοηθουσε???? :P

πωπω αννα να πανε ολα καλα με την φιλη σου!!!

κοριτσια να μην βρεξει γιατι θα ψησουμε!!

περιμενω τους κουμπαρους και ενα φιλικο ζευγαρι οπου η κοπελα εοιναι εγκυος (ΠΗΤ 22οκτωβρη) για φαγοποτι...

βεβαια με πηρε ο υπνος για κανα μισαωρο και τωρα δεν εχω ορεξη για τιποτα....

αν κανονισετε καφε, ειμαι σιγουρη πλεον οτι δεν θα ερθω :(

νομιζω πλεον ειμαι μονο για αραλικι...

θα ξανατρεξω αφου γεννησω ;)

πραγματικα μερα με τη μερα η διαφορα ειναι πια αισθητη για μενα!

βαραινω πολυ!!!

σας αφηνω παω να ετοιμασω τιποτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα δεν κατάλαβε τίποτα η κουμπάρα σου;;; :blink::blink:

Πολύ περίεργο....Αααχχ κορίτσια θέλει πολύ προσοχή!!!!

Ειδικά εμείς που σε λιγο μπαίνουμε στο μήνα μας...!!!

Ελπιδάκι με γεια, με γεια!!!

Να περάσετε πολύ ομορφα!!!

Θέκλα μου μια χαρά ειναι το μωράκι σου!

Θα έχει και μαγουλάκια για τσίμπημα και δάγκωμα!!! ;) :laugh:

Τούρτα παγωτο; :blink:

Πάω να χτυπήσω ένα παγωτάκι 0% και πολύ μου είναι! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι τώρα αλλά δεν έχει διαφύγει τον κίνδυνο του πρόωρου τοκετού. Φανταστείτε ότι εκείνο το βράδυ έφτασε να έχει μέχρι και οδύνες έναρξης. Δώσανε μάχη οι γιατροί επί 7 ώρες. Και δεν αφήνανε και τον άντρα της να είναι κοντά της... πέθαναν από αγωνία τα παιδιά. αν δεν γίνει τίποτα ως την Δευτέρα μπορεί και να την αφήσουν να πάει σπίτι της με τον όρο βέβαια να μείνει στο κρεβάτι. Οι πρώτες εκτιμήσεις λένε ότι το πολύ να το καθυστερήσουν για 15 μέρες στην καλύτερη.

Κατρίνα μου, λυπάμαι πολύ για τη φίλη σου. Το πέρασαν δις δύο πολύ δικά μου άτομα και το πρόβλημα ήταν ότι έπηζε το αίμα τους. Στις επόμενες κυήσεις έβαζαν μία ένεση στην κοιλιά καθε μέρα και σήμερα έχουν και οι 2 από 2 παιδάκια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάσω, από ότι μας είπε ο άντρας της, είχε κάποια πονάκια και πετρώματα 2-3 μέρες αλλά όχι κάτι έντονο. Θεώρησε ότι ήταν λόγω αλλαγής του μήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κούκλες γύρισα κι εγώ! Βρήκα ένα φορεματάκι τελικά κ πήρα κι ένα ζευγάρι ίσια πεδιλάκια σε ασημί που δεν είχα,2 αξεσουαρ και έτοιμη για το βράδυ!

Εχω βάλει λεκανίτσα και πόδια μέσα γτ τουμπάνιασαν πάλι :dry:

Αννα μπράβο για το νινάκι σου!Μεγάλωσε! Ολα καλά θα πάνε με την κουμπάρα σας! Οντως απο εδώ κ πέρα πρέπει να προσέχουμε περισσότερο και να ξεκουραζόμαστε...

Κυο μπράβο που έγραψες πολύ καλά! :kiss:

12 ιουλίου έχουμε την Δευτ,το πρωί έχω να πάω για ντόπλερ κ το μεσημέρι ραντεβου στον γιατρό.Για καφεδάκι έλεγα το απογευματάκι αν μπορείτε κι εσείς :)

Με γειά σου Ελπιδάκι μου.

Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές και τα καλά σας λόγια. Ο σκοπός μου δεν ήταν να σας φοβίσω. Απλά να μας θυμήσω όλες, ότι ο 8ος είναι λίγο τζιζ μήνας και πρέπει να έχουμε τον νου μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ Βασούλα μου!Αντε τυχερούλα,εγω το έφαγα ήδη το παγωτό μου για σήμερα και ζηλεύω... :dry:

Ξέχασα να σας πω ότι απο Δευτ θα έχω κι εγώ μαστόρους στο σπίτι :S

Θα βάλω μια ντουλαπίτσα για την μπέμπα! Εχω ένα μικρό χώρο μεσα στο δωμάτιο της που είναι σαν αποθηκούλα και θα το κάνω σαν βεστιάριο μιας κ χωρίζεται με πόρτα! Επίσης έχω παραγγείλει ένα τραπεζάκι μικρό με 4 καρεκλίτσες για την κουζίνα που δεν είχα κ θα μου βάλουν κ 2 ράφια πάνω απ την τηλεόραση που δεν είχα αξιωθεί 2 χρόνια τώρα!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου λείψατεεεεεεεε :) Είμαι στα χάλια μου τον τελευταίο καιρό γι'αυτό και δεν μπαίνω! Έφτασα να έχω συσπάσεις σχεδόν ανά 5λεπτο. Με τα χάπια είμαι εντελώς σα μαστουρωμένη (περνάει το 24ωρο δεν δεν το καταλαβαίνω) και είμαι την περισσότερη ώρα στο κρεβάτι. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ακόμα και με μεγάλη δόση χαπιών για αναστολή τοκετού, συνεχίζω και έχω 10-15 συσπάσεις την ημέρα :(

Τη Δευτέρα, αν έχει βελτιωθεί η κατάσταση, θα πάω στο γιατρό να δει τον τράχηλο να μου πει μέχρι πόσο μπορούμε να το καθυστερήσουμε. Έτσι όπως πάνε τα πράγματα φοβάμαι ότι και εγώ θα γίνω μανούλα Ιουλίου :( . Το μόνο καλό είναι η αισιοδοξία του γιατρού ότι μπορούμε να το καθυστερήσουμε το λιγότερο 2 βδομάδες, και είναι σίγουρος ότι το μωράκι μου θα τα καταφέρει. Την άλλη βδομάδα θα κάνω και άλλες 2 ενέσεις :S . Τι γκαντεμιά τελευταίοι μήνες να τους περνάω έτσι :( Πάλι καλά που πρόλαβα οριακά να ψωνίσω τα βασικά (μου λείπουν πολλά ακόμα βέβαια αλλά σιγά-σιγά θα τα πάρουμε!).

Είδα μόνο τις τελευταίες σελίδες που γράψατε! Kuooo, συγχαρητήριαααααααααα!!!!!!!Και στα υπόλοιπα εύχομαι να τα πας το ίδιο καλά! Θέλω πολύ να έρθω στη συνάντηση -δεν αντέχω άλλο στο σπίτι αλλά τη Δευτέρα έχω να πάω στο γιατρό κατά τις 5:30-6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerinaki mou gliko mi stenaxwriesai ola kala tha pane

ama stenaxwriesai stenaxwreis kai to mikrouli sou mwre :dry:

ante kai ama de mporeis kai spiti tha erthoume emeis na se vroume :P

mas thelete???? tha eimaste fronima koritsakia, a! kai de tha fame kai polu :P

filakia kai na prosexeis :kiss::kiss::kiss::kiss:

twra oson afors ti sinanatisi egw exw rantevou me to giatro 17 iouliou alla perimenw twra na kleisw rantevou gia to doppler, tha mathw kai tha sas pw

thelw polu na sas gnwrisw apo konta :)

asxeto piga telika prin jumbo me ti manoula mou kai pira ena soro pragmata pali :woohoo: fisika pali ksexasa kati kale de pira psalidaki gia ta nixakia :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

thelw polu na sas gnwrisw apo konta :)

asxeto piga telika prin jumbo me ti manoula mou kai pira ena soro pragmata pali :woohoo: fisika pali ksexasa kati kale de pira psalidaki gia ta nixakia :P

Μακάρι να καταφέρουμε να τα πούμε όταν έρθεις για καφεδάκι(αν δεν έχω γεννήσει :P , αν έχω εννοείται ότι είστε ευπρόσδεκτες στο σπίτι να τον ζουλήξετε!!)

Νομίζω ότι ποτέ δεν θα καταφέρουμε να τα συγκεντρώσουμε όλα... πάντα κάτι θα ξεχνάμε, ακόμα και αν γεννηθούν τα μπουμπουκάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asta na pane egw ekana listoula, oti thimamai tsak to grafw ;)

min anxwnesai kai mi to deneis kiolas oti tha gennithei proora ola kala tha pane kai na min anisixeis ;) ksereis oti to anxos einai simantikotatos paragon proorotias? :blink: to lew na to akouw kai gw loipon, apo dw kai pera tha prepei na maste les kai xriskomaste se nirvana :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφ ..εκατσα κι εγω..οργασμος..εργατικοτητας..

Ναι ναι καταφεραμε κι αδειασαμε οοολο το παιδικο..,μαζεψαμε το μεγαλο χαλι στο σαλονι,σφουγγαρισα οολο το σπιτι,εβαλα και μαζεψα 2 πλυντηρια πιατων..,επλυνα ολη τη κουζινα ,νεροχυτες με Dettol,επλυνα το μπανιο τη λεκανη ,εκανα ντους,εφαγα σαλατα..και..ναμαι..

Κατερινακι μου επιτελους..σε βλεπω..καλα..τι νεα ειναι αυτα??Δηλ..?τι ..?υπαρχει περιπτωση να εισαι μανουλα Ιουλιου? ;) μπαα δε νομιζω..κατσε ξεκουρασου!

Αγγελικη τελικα εκλεισες θα κλεισεις.. στον Ιπποκρατη?αν ναι ποτε?

Και ποτε ερχεσαι Αθηνα?

Βασιλικουλα καθε μερα και πιο βαρια ε?

Ελπιδακι ..καλοφορετα!!εσυ ποτε ερχεσαι?αα ξεκινας και εσυ δουλειες με φουντες ε?

Αννουλα καλα εκανες και μας τα ειπες..γιαυτο πλακωθηκα στις δουλειες!! :woohoo: :woohoo:

Καλααα.δε σας λεω ποοσο κλωτσαγε ο μπεμπης οταν εκανα δουλειες!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...