Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

an-n έγραψε:

κατερινα μου ο γιατρος μας ειπε πως ανα πασα στιγμη μπορει να γερασει ο πλακουντας.αλλα σε μενα δεν το βλεπω να γερναει γρηγορα.το φοβαμαι που ειπα πριν πηγαινε στο σεξ.φοβαμαι μη της κανω κακο.νιωθω τυψεις και μονο που το σκεφτομαι.οχι οτι δεν φοβαμαι και τον τοκετο...τρεμω..

γιελιζ μου ευχαριστω πολυ !!!ενδιαφερον!!!!!!!!!

Στη διάθεση σας κουκλίτσες μου, μαθαίνω και εγώ ενδιαφέροντα πραγματάκια έτσι...

Αναστασία μου δεν νομίζω να μπορεί να πάθει ζημία το μωράκι σου απο το σεξ... το μόνο που μπορεί να γίνει είναι να ξεκινήσει ο τοκετός!! (και στην περίπτωση σας αυτό είναι το ζητούμενο) άρα όρμα!!!

:kiss::kiss:

Δες και εδώ http://www.gynmed.gr/content.php?id=33

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kuo28 έγραψε:

Αγάπες μου :kiss::kiss:

Γελίζ μου πολύ με συγκινείς! Πρέπει να γατοσυμπεθεριάσουμε οπωσδήποτε τις λουκρητίες μας χιχιχιχ :cheer:

Κατερινάκι μου γλυκό!! :kiss::kiss: εγώ μέσα είμαι μόνο να μη το μάθει ο άντρας μου :woohoo: δεν ξέρω γιατί, αλλά για κάποιο λόγο ταυτίζεται με τον γάτο του... αφού να φανταστείς εγώ επέμενα να τον στειρώσουμε και αυτός ήταν κάθετα αντίθετος γιατί θα του στερούσαμε λέει τον ΑΝΤΡΙΣΜΟ του!!! :woohoo: :silly: :woohoo: ούτε τον ίδιο να ήθελα να στειρώσω!!

2 εβδομάδες διαφωνούσαμε μέχρι που γύρισε ο δικός μας δαρμένος και με σκισμένο μάτι απο γκομενοκαβγά (τις είχε φάει, ο χαλβάς, κανονικότατα)

μόνο τότε συμφώνησε για την στείρωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ακόμα γελάω με τους Σουηδούς, τις Πολωνέζες, τους Δανούς και τους γκέι γάτους!!!

Είστε φοβερές!!!

Κατρινάκι τέλεια τα χρώματα!!!Και η κοιλίτσα φοβερή!!!Φτου φτου!!!

Κατερινάκι τα ίδια σκέφτομαι κι εγώ...Θα γίνω καλή μάνα; Αφού καθόμαστε με τον άντρα μου και συζητάμε και λέμε τι να προσέχουμε στην ανατροφή του παιδιού...Μην κάνουμε αυτό, μην κάνουμε το άλλο, να προσέξουμε αυτό κ.ο.κ

Ρόζι μεγάλωσε το νινι σας!!!Λες να κάνεις την πρωτιά;

Εμείς την Τετάρτη θα πάμε να δούμε το αντράκι μας και θα σας πω τι γίνεται και με την πάρτη μας!

Αναστασία 4 κιλά θα φτάσει το μωράκι σου;

Θα ταλαιπωρηθείς (ούμε) λίγο αλλά μόλις τα πάρουμε αγκαλίτσα θα τα ξεχάσουμε όλα...

Αυτό μου έλεγε χθες η μαμα μου...Εκανε 4 παιδιά με φυσιολογικό τοκετό και κάθε φορά που μας έπαιρνε αγκαλια τα ξεχνούσε ολα!!!

Αγγελική μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια!

Βουρ για γέννα στο νοσοκομείο σας με τον κούκλο γιατρό!!!

Λαμπρινή τι υπέροχο ζευγάρι που είστε μαμά και γιος;

Λιώνωωωωωωωωω!!!

Σήμερα είχα έναν φρικτό πόνο πίσω στην μέση και κάθε τόσο έχω σουβλιές έντονες στην κοιλιά χαμηλα...Ο αντρούλης μου είχε ραντεβού με έναν φίλο και δεν ήθελε να με αφήσει μοναχούλα αλλά τον παρότρυνα να πάει...Τωρα είμαι μοναχούλα και τον περιμένω να επιστρέψει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

Σήμερα είχα έναν φρικτό πόνο πίσω στην μέση και κάθε τόσο έχω σουβλιές έντονες στην κοιλιά χαμηλα...Ο αντρούλης μου είχε ραντεβού με έναν φίλο και δεν ήθελε να με αφήσει μοναχούλα αλλά τον παρότρυνα να πάει...Τωρα είμαι μοναχούλα και τον περιμένω να επιστρέψει....

θα σου κάνουμε εμείς παρέα μέχρι να γυρίσει ο αντρούλης σου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου τι καλη που εισαι!!!!! ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!!ειναι πολυ ενημερωτικο και τα λεει πολυ αναλυτικα..να ορμησω λες?????Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!

βασουλα μου ελπιζω να μην βγει τοσο η καραμελιτσα μου....οντως θα με ταλαιπωρησει πολυ!τα πονακια που εχεις τα εχω και γω και ποιο το αποτελεσμα?να παω στον γιατρο και να μου πει οτι δεν γενναω ακομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγο πριν ανοίξουμε το 13άρι μας, είπα να δοκιμάσω να σας βάλω μια πρώτη εικόνα απο το δωματιάκι μας το οποίο δεν έχουμε ολοκληρώσει ακόμα διακοσμητικώς βεβαίως βεβαίως...

λοιπόν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ πολύ Αναστασία μου!

Το έβαψαν ο αντρούλης μου με την αδερφούλα μου και τα αυτοκόλλητα τα βάλαμε ο αντρούλης μου κι εγώ!!!

Το φτιάξαμε με πολύ αγάπη για το μωρό μας... Συγκινούμαι όποτε μπαίνω στο δωματιάκι... :blush:

Να σας βάλω ακόμα μια γωνίτσα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia edw grafoume i anoiksate allo kai de to eida??? :blink:

twra teleiwsa kati doulitses kai epesa panw sto arthro pou anevase i yeliz, koritsia tha ginw kaki mana epeidi noiwthw akrivos auto?????

Ένας άλλος λόγος άγχους θα είναι, αναμφίβολα, η απώλεια της ελευθερίας. Θα πρέπει να ξεχάσετε τις απρογραμμάτιστες βόλτες με το αυτοκίνητο, τα πάρτι της τελευταίας στιγμής, τα ξενύχτια ή την παράταση των διακοπών ανάλογα με τη διάθεσή σας.

:blush::(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

kserw oti agapaw to mwro mou prin akoma gennithei, ti latreuw alla polles fores me pianw na skeftomai etsi kai meta arxizw ta klammata :blush: na sas pw tin alitheia to skeftika polu prin to pw alla peite mou auto tha me kanei kaki mamaka??? :(:(:(:(

ps vasoula mou to dwmatiaki apla teleio!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου λίγο πολύ όλες τα ίδια νιώθουμε...

Μην σε ρίχνει και φυσικά δεν θα είσαι κακιά μαμά...

Ολες μας θα είμαστε οι ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ!!!

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Γιελιζ μου τι καλη που εισαι!!!!! ευχαριστω πολυ πολυ πολυ!!!!!!!!ειναι πολυ ενημερωτικο και τα λεει πολυ αναλυτικα..να ορμησω λες?????Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!

βασουλα μου ελπιζω να μην βγει τοσο η καραμελιτσα μου....οντως θα με ταλαιπωρησει πολυ!τα πονακια που εχεις τα εχω και γω και ποιο το αποτελεσμα?να παω στον γιατρο και να μου πει οτι δεν γενναω ακομα....

Αναστασία μου :kiss::kiss: όρμα βέβαια ακόμα κάθεσαι? :silly: :silly:

Βασούλα μου τώρα που το ανάφερε και η Αναστασία τι πόνος είναι αυτός που έχεις? έκανες δουλειές και ζορίστικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου ειμαι σιγουρη ο,τι εχετε βαλει ολη σας την αγαπη σε αυτο το δωματιο..οπως και εμεις οταν φτιαχναμε το καθε τι ξεχωριστα.ολα με το καλο να γινουν και ομορφα οπως τωρα!!!τα συγχαρητηρια σε ολους σας!!!!ολοι τ'αξιζετε!

αγγελικη μου μη το λες αυτο!δεν εισαι κακια μαμα!αλοιμονο!!!ειναι φυσιολογικες αυτες σου οι σκεψεις!!!και να μην κλαις!!θα γινεις σουπερ μανουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου περιμενω να περασει και η 37 εβδομαδα και μετα να ορμηξω στο ψητο!αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

καληνυχτα κοριτσακι ομορφο!!!!!!!!!!φιλακια πολλααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου μη λες χαζά βρέ οι καλύτερες μανούλες θα γίνετε όλες!! Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα γιατί είναι κάτι που δεν έχεις ξαναζήσει... αλλά μόλις πάρεις το μωράκι σου στα χέρια θα τα ξεχάσεις όλα...

ΑΧ με έχετε αγχώσει κορίτσια μου :kiss::kiss::P μόλις ακούσω για πονάκια κάτι παθαίνω... είστε και προς το τέλος οι περισσότερες θα σπάσουν τα νερά σε καμιά σας online και δεν ξέρω τι θα κάνω... εσείς θα γεννήσετε 1, εγώ θα γεννήσω 1000 :P:P:P

Αλήθεια το 13 ποιά θα το ανοίξει?

Καληνύχτα και σεσένα Βασούλα μου και καλή ξεκούραση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou dikio exete xaza einai auta pou skeftomai :dry:

alla to kako einai pws ta skeftomai, thes logo tou oti noiwthw pws de prolava akoma na kanw pragmata, thes oti vlepw tous filous mou na zoun opws egw prin kati mines :dry: einai apla ligo periergo :(

an kai pisteuw pws molis gennithoun de prokeite na ksana skeftoume vlakioules :P

vasilikoula mou kalinyxta :kiss::kiss::kiss::kiss:

yeliz mou twra eida ti eixes grapsei gia to gato sou kai ton antra sou pou tautizontai :P

prepei na eisai ontos polu kalos antrwpos mas kaneis na noiwthoume kala, na ksereis oti pernoume dinami apo sena, eisai toso glikia :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

anastasia mou glikia min anxwnesai egw pisteuw oti ama xalarwseis tsoup tha skasei miti i karamalitsa ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Αγγελικούλα μου μη λες χαζά βρέ οι καλύτερες μανούλες θα γίνετε όλες!! Είναι φυσιολογικό να νιώθεις έτσι τώρα γιατί είναι κάτι που δεν έχεις ξαναζήσει... αλλά μόλις πάρεις το μωράκι σου στα χέρια θα τα ξεχάσεις όλα...

ΑΧ με έχετε αγχώσει κορίτσια μου :kiss::kiss::P μόλις ακούσω για πονάκια κάτι παθαίνω... είστε και προς το τέλος οι περισσότερες θα σπάσουν τα νερά σε καμιά σας online και δεν ξέρω τι θα κάνω... εσείς θα γεννήσετε 1, εγώ θα γεννήσω 1000 :P:P:P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εισαι ψυχραιμη εσυ...δεν σε φοβαμαι...θα εισαι η πρωτη μαμι που βοηθησε κοριτσι του μαμμυ να ξεγεννησει..καλα το φανταζεσαι????

κοριτσακια μου νυσταξα και γω!παω να ξεραθω!!!καληνυχτα σε ολες!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: πολλα πολλα!!!καλο ξημερωμα!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ και τις 2... αλλά να ξέρετε ότι εγώ είμαι αυτή που παίρνω δύναμη απο εσάς... αν δεν σας είχα ανακαλύψει δεν ξέρω...αλλά μάλλον θα ήμουν πολλά βήματα πίσω...

Αναστασία μου είπαμε ψύχραιμη αλλά για μαμί δεν με κόβω!! γιατί πριν απο σας θα σπάσουν τα δικά μου τα νερά (απο τα μάτια) χεχε

Καληνύχτα κουκλίτσες μου καλή ξεκούραση και όνειρα γλυκά!!!

Αγγελικούλα μου καλώς να τον δεχτείς τον αντρούλη σου!!!

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Δεν είδα να έφτιαξε καμία το 13 και γράφω εδώ.

Βασούλα μου απλά υπέροχο το δωμάτιο! Μπράβο.

Όσο για το αν θα γίνετε/γίνουμε καλές μανούλες το μέλλον θα το δείξει.Εγώ στο πρώτο μου αναρωτιόμουν... εγώ τώρα θα γίνω μάνα? Όλη μέρα ήμουν στους δρόμους, από τη μια δουλειά στην άλλη κ πάνω σε μία μηχανή.Ποτέ δεν φανταζόμουν ότι θα μπορούσα να κλειστό στο σπίτι με τις υποχρεώσεις που χει ένα παιδί.Κι όμως από την στιγμή που έρχεσαι σπίτι με το νινί σου όλα ξεχνιούνται και μπαίνεις σε άλλους ρυθμούς.Βέβαια αυτό το διαπιστώνεις περισσότερο όταν όλοι φεύγουν και μένεις εσύ ο σύζυγος και το μωρό! Και λες τώρα ? Τώρα ξεκινάω δυναμικά... με όσα μου έχει μάθει η οικογένειά μου. Κάπως έτσι ξεκινάει η λειτουργία της οικογένειας....

Οπότε κανένα άγχος προς το παρόν! Όλα καλά θα πάνε, θα δείτε όλες οι μανούλες. :kiss::kiss::kiss::kiss::):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφιές :kiss: Κάθε μέρα οι ώρες του ύπνου μειώνονται, τι πράγμα είναι αυτό! Συγγνώμη που έφυγα τόσο απότομα χθες, αλλά έπιασα το βιβλίο μου και ξεχάστηκα (με ένα Άρλεκιν ξεχνιέμαι που έλεγε και η διαφήμιση) πάνω στο σημείο που ανέλυε τα χρώματα... κακακίων που είναι φυσιολογικά στα μωρά :laugh:

Γελίζ μου, χαρά δική μας να αντλείς δύναμη από αυτήν την κατάσταση που... έχει αναπτυχθεί εδώ μεταξύ μας. Εύχομαι από καρδιάς κάποια στιγμή -αργά ή γρήγορα, όποτε εσύ το θελήσεις- να μπορέσουμε να σου σταθούμε με τον ίδιο τρόπο που το κάνεις εσύ τώρα :kiss:

Βασούλα, καταρχάς το δωματιάκι του μπέμπη είναι υπέεεεροχο! Φαίνεται ότι το φτιάχνετε με πολλή πολλή αγάπη. Πώς αλλιώς θα μπορούσε να είναι άλλωστε; ;) Τα χρωματάκια είναι τέλεια και μου αρέσει που δεν φωνάζουν "αγόρι" αλλά είναι πιο... unisex! Με το καλό λοιπόν να το χαρεί και το δωματιάκι του και την υπέροχη κούνια του ο μικρός Νεκτάριος σε λίγες εβδομάδες (απίστευτο, έτσι; ) :woohoo:

Όσο για τα πονάκια, ελπίζω να είσαι τελείως καλά σήμερα! Πάντως προχθές που το συζητούσαμε με το γιατρό, μου επανέλαβε το αυτονόητο: ότι όσο προχωράμε προς το τέλος, όλοι οι πόνοι είναι φυσιολογικοί γιατί η μήτρα προετοιμάζεται για τη μεγάλη στιγμή. Ανησυχούμε μόνο αν σπάσουν τα νερά, δούμε αίμα που μπορεί να σηματοδοτεί ότι τις επόμενες ώρες γεννάμε, αρχίσουν συσπάσεις ανά τακτά χρονικά διαστήματα που γίνονται όλο και πιο συχνές...

Αγγελικούλα, όπως διαπιστώνουμε, όλες λίγο πολύ σκεφτόμαστε τα ίδια ή περίπου τα ίδια. Κράτα αυτό που είπες: ότι μόλις τα πάρουμε αγκαλιά το πιθανότερο είναι να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε βλακειούλες. Η ζωή μας δεν θα είναι ποτέ πια η ίδια, αλλά σίγουρα θα περιλαμβάνει πράγματα και καταστάσεις που δεν περνούν καν από το μυαλό μας τώρα, το φαντάζεσαι; :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...