Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλη επιτυχια στα κοριτσακια που προσπαθουνε...και συγχαρητηρια στα κοριτσακια που περιμενουνε!!!!! :laugh: :laugh:

Ανεμε, για να ειναι ολοκληρωμενη η διαδικασια σπερματεγχυσης οι γιατροι λενε να κανεις 6 κυκλους σπερματεγχυσεων αλλα θα συμφωνησω να κανετε μια τελευταια και μετα βουρ εξωσωματικη....οχι τιποτα αλλο αλλα τζαμπα παιρνει ενα καρο ορμονες η γυναικα σου!!! γιατι απ΄οτι θυμαμαι δεν τις εκανε σε φυσικο κυκλο αλλα με ορμονες...

τα ποσοστα που σας εδωσε ο γιατρος σας ειναι για βρουβες sorry Kιολας αλλα παρουσιαζουν τα ποσοστα οπως γουσταρουν για να δημιουργησουν εικονικη πραγματικοτητα και ειλικρινα αυτο το forum μου εδωσε τη δυνατοτητα να διαβαζω εμπειριες αλλων ανθρωπων και να μη πηγαινω αδιαβαστη.... και ασχετη γιατι οπως θελουν τα παρουσιαζουν...τα ποσοστα ειναι 20 % σπερματεγχυσης και 35% εξωσωματικης τελος.

και γω θα θελα το 20 να γινει 40 γιατι και εγω καιγομαι να μεινω εγκυος με το πιο ανωσυνο τροπο αλλα τί να κανουμε;;; :blink::dry::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki υπερδιέγερδη είχα πάθει στην σπερματέγχυση (6 ωοθυλάκια μεγάλα κ πολλά μικρότερα)(ναι το χω πάθει κ αυτό) 2-3 μέρες μετα την εμβρυομεταφορά πήγα να πέσω ξερή γιατί ήμουν εφορεία όλο το πρωί όρθια κ γενικά πολύ δουλεία, κοιλιά τούμπανο, λυποθυμιά κρύος ιδρώτας κ τηλ γιατρό , ο οποίος είπε στον καλό μου να ξεκουραστω. Μετα απο 2 μέρες ηρέμησα αλλα δυστυχώς ήταν κ η αρνητική απάντηση μιας κ μια πιθανή εγκυμοσύνη θα με εκτόξευε δεν θα με ηρεμούσε .....χαλάλι....

Αννα μαρία κ Δάφνη μπράβο τέλεια νούμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Irene1 έγραψε:

Κορίτσια το Σάββατο 3/7 κάνω ΕΤ με παγωτίνια! Και μπαίνω στην αναμονή!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

εγω εχω βάλει 2 παγωτίνια βλαστοκύστες κ αναμένω 30-06...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIOULAKI :ohmy::ohmy::ohmy:

ΟΠΩΣΔΉΠΟΤΕ ΝΕΡΌ- οσο δεν φαντάζεσαι- πίο σημαντικό ειναι το νερο απ΄τα ασπράδια.

όταν μπήκα στο νοσοκομείο με υπερδιεγερση, μονο νερά επινα-μιλάμε για πολυυυυυυυυυυ νερόοοοοοοο.

και όμως για να αντιμετωπίσεις την κατακράτηση θελει πολλά υγρά

και οχι αλάτι,

και ασπράδια αυγων,

και ισοτονικά ποτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μμμμμμ................μαλιστα..........

απ όλα εχει ο μπαξες! κατεψυγμενα,χοριακες,αυγα,ασπραδια,μικρες χαριτωμενες κ αρωματικες πορδιτσες κτλ

Λοιπον,μετα την ωοληψια ανεβασα πυρετο (αν θυμαστε) ο γιατρος επαιρνε τηλ 3 φορες τη μερα κ ρωταγε τα εξεις:

Θερμοκρασια?

Πινεις νερο?

Πας κανονικα τουαλετα?

Απο αερια πας παμε? - αρα καταληγουμε στο συμπερασμα οτι:

τρως πινεις κλανεις δεν εχεις φοβο να πεθανεις

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Irene κατεψυγμενα κ εσυ ε???Το τραβαει κ η εποχη :P:P Αντε με το καλο!

Αντε Nikol μου κ εσυ,κοντευεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Είμαι σε καλο δρομο άρα

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Στον αντρουλη μου να τα πειτε αυτά

Να αλλαξουμε τον τιτλο και να τι κανουμε

"Εξωσωματική, ποιες κλανουμε παρεούλα?"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντως χωρις πλακα τωρα,ειχα κ εγω παρα πολλα αερια :blush::blush:ειχα παθει πλακα!!!!Ασε που οποτε μου ερχοταν να πρτςςςςςςςςςς με ποναγε τρομερα η κοιλια!!!!!

Αλλα για να με ρωταγε τοσο επιμονα ο γιατρος κ να ησυχαζε με την θετικη απαντηση καλο θα ειναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: ωχ παναγια μου και χριστε μου

τι γελιο ηταν αυτο....παραλιγο να μου ξεδιπλωθει ο αφαλος βρε!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

ΤΟ χετε κανει το ποστ πλουτάνα!!!! :P;) :silly: :woohoo:

ΑΠΟΧΩΡΩ γιατι δεν μου ταιριαζει τετοια σοβαροτητα!!!

ΑΝΤΙΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ λοιπον....

:blink: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

:laugh: :laugh: ωχ παναγια μου και χριστε μου

τι γελιο ηταν αυτο....παραλιγο να μου ξεδιπλωθει ο αφαλος βρε!!!!

:laugh: :laugh: :laugh:

ΤΟ χετε κανει το ποστ πλουτάνα!!!! :P;) :silly: :woohoo:

ΑΠΟΧΩΡΩ γιατι δεν μου ταιριαζει τετοια σοβαροτητα!!!

ΑΝΤΙΟ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ λοιπον....

:blink: :silly:

<Μη φευγεις αποψε,αποψε που βρεχει (ασχετο) που αλλο η καρδια μου καημο δεν αντεχειιιιιιιιιιιιιιιι> ΑΝΤΖΗ ΣΑΜΙΟΥ.

<Μη φυγεις σου λεω,μην φυγεις δεν φταιω> Σ.ΓΟΝΙΔΗΣ

<Μηηηηηηηη,μηηηηηηηηηηηη> LOLLIPOP-Γιωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας αφηνω....παω να βαψω μαλλι,να κουρευτω,να βγαλω κανενα φρυδι κ να αποτριχωθω για να ξεκινησω την Δευτερα μια κουκλα :P:P !!!!!Ε μπορει να ερθει το λολιποπακι.......να με δει σαν γιδι?????Οχι βεβαια!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nikol. έγραψε:

Irene1 έγραψε:

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.

εγω εχω βάλει 2 παγωτίνια βλαστοκύστες κ αναμένω 30-06...[/quote:3py6ybb1]

Με το καλό τα καλύτερα αποτελέσματα Νικολάκι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα! είμαι καινουργια στο φορουμ, συγχωρέστε με αν κανω λαθος καταχωρήσεις στην αρχη! Σημερα ενημερωθηκανμε απο τον γιατρο μας οτι μονο με εξωσωματική εχουμε πιθανότητες εγκυμοσύνης. Ειμαι σε σοκ και χρειαζομαι τη βοήθεια σας, φοβαμαι πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειαζεται να φοβάσαι ολα είναι απλά.

Ρωτα μας οτι θέλεις και εδω ειμαστε ;)

Και εμεις πριν 2 μηνες το μαθαμε και ειχα φρικάρει αλλα τωρα ηρεμησα και τα κοριτσια εδω θα σε βοηθησουν. Εγω εχω ηδη ξεκινήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

famestory έγραψε:

κοριτσια καλησπερα! είμαι καινουργια στο φορουμ, συγχωρέστε με αν κανω λαθος καταχωρήσεις στην αρχη! Σημερα ενημερωθηκανμε απο τον γιατρο μας οτι μονο με εξωσωματική εχουμε πιθανότητες εγκυμοσύνης. Ειμαι σε σοκ και χρειαζομαι τη βοήθεια σας, φοβαμαι πολύ.

Don t panic!!!!!!!Oτι μα οτι σου ερχεται στο μυαλο ρωτα!Αρχη ειναι και σου επεσε βαρυ..θα συνηθισεις :) Δεν ειναι τοσο τραγικο οσο ακουγεται ;););)

Αααααα και καλως ηρθες στην παρεα μας :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ τόσο πολυ που απαντησες τόσο γρήγορα, σου ευχομαι πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία και να ερθει το μωράκι σου αμέσως! Εμείς την πατήσαμε απο βλακα γιατρό. Εδωσε στον αντρα μου θεραπεια για να αυξηθουν και βελτιωθουν τα σπερματοζωάριά του και από 11 εκ τώρα πέσαμε στα 2!!! Αλλάξαμε γιατρό και μόλις του είπαμε τι θεραπεία είχε κάνει ο αντρας μου τρελάθηκε! Χάσαμε ενα χρόνο και τώρα αντι να κάνουμε φυσιολογικά το μωρό μας αναγκαστικά μόνο εξωσωματική γινεται! Πόσο σου είπαν οτι θα κοστίσει? Εμένα 4000 και εχτρα τα φαρματα τα οποία καλύπτει όμως το ΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

famestory έγραψε:

Σε ευχαριστώ τόσο πολυ που απαντησες τόσο γρήγορα, σου ευχομαι πολύ πολύ πολύ καλή επιτυχία και να ερθει το μωράκι σου αμέσως! Εμείς την πατήσαμε απο βλακα γιατρό. Εδωσε στον αντρα μου θεραπεια για να αυξηθουν και βελτιωθουν τα σπερματοζωάριά του και από 11 εκ τώρα πέσαμε στα 2!!! Αλλάξαμε γιατρό και μόλις του είπαμε τι θεραπεία είχε κάνει ο αντρας μου τρελάθηκε! Χάσαμε ενα χρόνο και τώρα αντι να κάνουμε φυσιολογικά το μωρό μας αναγκαστικά μόνο εξωσωματική γινεται! Πόσο σου είπαν οτι θα κοστίσει? Εμένα 4000 και εχτρα τα φαρματα τα οποία καλύπτει όμως το ΙΚΑ

κοριτσάκι μην στεναχωριέσαι για το χρόνο κ εγω νόμιζα ότι όταν θα ήθελα θα ερχόταν κ το αποφάσισα στα 31 τώρα είμαι 34 κ το μόνο που δε με νοιάζει είναι ο χρόνος αρκει να τα καταφέρω. Η εξωσ. είναι απλή διαδικασία τα χαρτια για να γλυτώσουμε χρήματα μας στρεσάρουν...αν κ εγω επικαλούμε πρόκληση κ όλα τα άλλα τα πληρώνω, είμαι απο τις τυχερές που μου φτάνουν 2 κουτια ορμόνες.

Αλήθεια εξωσω. θα μπορούσα να κάνω καθε μηνα αν δεν φοβόμουν τα φάρμακα..κ φυσικα αν επιτρεπόταν. Οτι θες θα στο πουμε αν το ξέρουμε φιλιά κ καλή αρχή με καλό τέλος έυχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηδη αισθάνομαι καλύτερα κορίτσια, σας ευχαριστώ πολύ. Είναι ωραίο να μην αισθανεσαι μόνη! Ο αντρασ μου είναι πολύ χάλια γιατί ολο αυτό έγινε κυρίως απο λάθος γιατρού που εμένα από την αρχη δεν μου άρεσε καθόλου. Του μιλούσαμε για το πρόβλημά μας και αυτός μασ μιλούσε για τον Ολυμπιακό!@#$%^&*())(*&^%$# ΕΛΕΟΣ!!!! Δεν θέλω να του δείξω τη στεναχώρια μου για να μη νιωσει υπευθυνος. Το κραταω μέσα μου και με πνίγει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...