Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγινα νονα


doragli

Recommended Posts

Χτες εγινα νονα..

Την βαφτιση αυτη την οργανωναμε πολυ καιρο καθως ολα μα ολα ειναι χειροποιητα... και μιας κ η σουπερ φωτογραφος (που εννοειτε χτες την εκλεισα κ για τη δικη μας βαφτιση γιατι τρελαθηκα με τον επαγγελματισμο της) μας εστειλε αμεσως καποιες ενδεικτικες φωτο που ζητησαμε.. μπορω να σας βαλω τις επαγγελματικες κατευθειαν..

Ο στολισμος.. ο παπας δεν μας αφηνε για πολλα πολλα κ ετσι επιλεξαμε αντι για τις 2 κλασσικες ανθοστηλες που ηταν το μονο που μας επετρεπε να βαλουμε γλαστρες.. πηραμε 2 ελιες κ 4 βασιλικους που μετα τους χαρισαμε στην εκκλησια (αυτο του ειπαμε κ μας αφησε για παραπανω γιατι στην αρχη ηταν ανενδοτος στο 2 μονο..) :lol:

Τον στολισμο τον ανελαβα εγω.. αν μας αφηνε για παραπανω θα ειχαμε κανει παπαδες... :laugh:

προσοψη της εκκλησιας

DSC_0049.jpg

Η ελια μας.. (εδω γερνει λιγο γιατι την ειχαμε βαλει στραβα στη γλαστρα αλλα την ειδαμε κ την ισιωσαμε :laugh: )

DSC_0043.jpg

Στα κλαδια κρεμοταν κουφετακια τυλιγμενα με τουλι

DSC_1261.jpgDSC_0045.jpg

οι βασιλικου στολισμενοι με μικροσκοπικα κουδουνακια που με τον αερα εκαναν εναν γλκο ηχο.. (εν τω μεταξυ παρακαλαγα να φυσαει :mrgreen: )

ο βασιλικος ειναι κ καλα ο πλανητης κ τα κουδουνια τα αστερια... :lol:

DSC_1255.jpg

το σετ βαφτιστικων

DSC_1276.jpg

το κουτι..

DSC_1265.jpg

τα μαρτυρικα

DSC_1270.jpgDSC_0071.jpg

το μπουκαλακι του λαδιου

mpoukali.jpg

τα λαδοπανα (ολο το σετ ειναι φτιαγμενο απο μενα κ τη μαμα μου.. τα ραψαμε εμεις)

DSC_0069.jpg

η λαμπαδα

DSC_1289.jpg

Μπομπονιερες κ γλυκα απο τη μαμα του μπεμπακου...

οι μπομπονιερες των μεγαλων

(βραχιολακια κουφετων με μεταλλικο μπρελοκ μικρο πριγκηπα)

DSC_1295.jpgDSC_0093.jpg

οι παιδικες.. ξυλινη μολυβοθηκη με μανταλακι για καρτες.. (αρχικα ειχαμε παρει κατι αλλο με τον μικρο πριγκηπα πανω αλλα δεν μας αρεσε κ καταληξαμε σε αυτο)

DSC_1325-1.jpgDSC_0130.jpg

το γλυκο

DSC_0131.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην παντα αξια!

τα εκανες ολα αυτα μονη σου?!?!?!?!? πλακα κανεις!?!?!?!?!?

ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ποσο καιρο σου πηρε???

μπραβο σου!!!!!! τι να πω εχω μεινει αφωνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντα αξια!!!παρα πολυ ωραια!μπραβο σας!πως τα καταφερατε καλε??

τον χειμωνα και εγω εγινα νονα και το θεμα μας ηταν ο μικρος πριγκιπας αλλα δε βρηκα πουθενα τιποτα σχετικο και τα καναμε ολα με κορωνες,ωραια ηταν αλλα τα δικα σας αλλο πραγμα!και παλι μπραβο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: ευχαριστω κοριτσια..

λεμε να το κανουμε επαγγελμα :laugh: :laugh: :laugh:

καλα η κουμπαρα μου αρχισε ηδη να ασχολειτε με μπομπο κ τετοια αλλα με ψηνει να της κανω χειροποιητα τα υπολοιπα να τα πουλαει... :laugh: :laugh:

Αλλα δεν ψηνομαι.. ειναι το χομπι μου.. εχω φτιαξει διαφορα αρκετες φορες αλλα μονο για φιλους μου (χωρις λεφτα εννοειτε)

Απο τα 16 μου δεχομαι επαγγελματικες προτασεις πανω στο αντικειμενο , το σκεφτομαι λιγο καιρο κ τελικα λεω οχι... :laugh: :laugh: :laugh:

Δεν ξερω αν ακανω για επαγγελματιας.. προτιμω να παραμεινω ερασιτεχνης.. :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...