Μετάβαση σε περιεχόμενο

me ena megalo giati tha zw apo edw kai pera giatii


Recommended Posts

poso lupamai veronika mou gia thn apwleia tou mikrou sou aggelou!den perimena na exei auth thn ekseliksh..lupamai toso polu!h Aggelikh omws eipe kati polu omorfo kai swsto:pws esu eisai euloghmenh pou o Theoulhs dialekse to diko sou mwraki gia na ka8isei ek deksiwn tou ws aggelos!den mporeis na to niwseis auto sthn parousa katastash alla en kairw 8a katalaveis pws exeis enan aggelo pou sas prostateuei kai 8a presveuei uper esou kai tou antroulh sou kai 8a parakalesei na sas steilei o Theoulhs ena allo mwraki.euxomai eilikrina apo ta va8h ths kardias mou na sas dwsei dunamh o Theoulhs!!!emeis eimaste edw gia oti 8elhseis!sou stelnw mia zesth zesth agkalitsa!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βερονικα μου να εισαι δυνατη να εχεις κουραγιο ενοιωσα και εγω την απωλεια και ειναι δυσκολη και ποναει παρα πολυ ολα θα περασουν κοπελα μου οχι πως θα ξεχασουμε αλλα θα παμε μπροστα βγαλε τον πονο απο επανω σου και προχωρα!!Ευχομαι συντομα ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικα μου κουράγιο κοπέλα μου...οτι λόγια και να σου πω ξέρω δεν θα απαλύνουν τον πόνο σου...ξέσπασε και θρήνησε μέχρι να ηρεμήσεις λίγο...σίγουρα ο Θεός θα σου δώσει ένα αγγελάκι που τόσο λαχταράς..κουράγιο και να ξέρεις οτι ήμαστε δίπλα σου για οτι χρεαστείς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΗΣΕΙΣ ΕΣΕΝΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΣΥΝΕΒΗ.ΔΕΙΞΕ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΟΙ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ Ο ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΟΥΣ.ΑΡΑ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΠΙΣΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ.......Ειναι σκληρο και θελει δυναμη...Κουραγιο και θα τα καταφερεις.....Μονο μην το κρατας μεσα σου ,κλαψε για να φυγει...και θα ερθει παλι η χαρα στα ματια σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα λυπαμαι μεσα απο την ψυχη μου...δεν ξερω τι να σου πω.....ειναι πολυ αδικο....ευχομαι συντομα ο Θεος να σου το στειλει πισω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικά μου είμαι πολύ χάλια... :(:(:(

Ολες στεναχωρεθήκαμε και κλαψαμε με τον χαμό του μωρού σου...Είναι πολύ δύσκολη στιγμή...Σε καταλαβαίνω απόλυτα... :(

Εύχομαι να μην το βάλεις κάτω και να σου δώσει δύναμη ο θεούλης να συνεχίσεις στην ζωή σου...Να είσαι σίγουρη οτι πολύ σύντομα το αγγελάκι σου θα σου στείλει το αδερφάκι του που θα σε κάνει τοσο ευτυχισμένη!

Είμαστε δίπλα σου σε οτι χρειαστείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλυτερο που εχεις να κανεις γλυκια μου βερονικα ειναι να σταματησεις να ρωτας γιατι; απαντησεις δεν θα βρεις ποτε.οπως δεν βρηκα και εγω που εχασα τον Δημητρη μου πριν 6 μηνες επειδη < ετυχε>. σε νιωθω οσο δεν μπορεις να φανταστεις! σιγα σιγα θα ηρεμησεις και θα καταλαγιασει ο αγριος πονος. μην σε παρει απο κατω... να εισαι γερη και δυνατη για να αποκτησεις οχι ενα αλλα πολλα παιδακια! ευχομαι το 2011 να ειμαστε ολες με φουσκωμενες κοιλιτσες και με πολλα χαμογελα ευτυχιας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου πονάω πολύ μαζί σου..Σε καταλαβαίνω..νιώθω το θυμό σου και τα ατέλειωτα "γιατί" που σε βασανίζουν..Τα ίδια ένιωθα κι εγώ πριν από 5 μήνες σχεδόν..Ήμουν κι εγώ σχεδόν 6 μηνών όταν έχασα το κοριτσάκι μου..

Ο χρόνος είναι ο καλύτερος γιατρός, ξέσπασε, μην τα κρατήσεις μέσα σου αλλά βρες τη δύναμη να ξανασηκωθείς..Το αγγελούδι σου θα σε προστατεύει..Πάντα η πληγή αυτή θα πονάει αλλά θα σου στείλει ο Θεός ένα αδερφάκι και όλα θα πάνε καλά.

Ότι και να σου πω θα είναι λίγο..το ξέρω γιατί το έχω περάσει κι εγώ. Να ξέρεις πως εμείς είμαστε εδώ και μπορείς να πεις ότι θελεις, να το μοιραστεις μαζί μας.

Σε φιλώ και σου στέλνω όλη μου την αγάπη. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kouragio mikrh mou.............

De mporeis na kaneis kati allo...............

Mhn psaxneis to giati....................

Den wfelei...........

Sou eyxomai na sou er8ei ena akomh ninaki..........

Pio grhgora apo grhgora..........

Ki ayth th fora na "meinei" kyriolektika demeno panw sou..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΕΡΟΝΙΚΑ ΜΟΥ ΛΥΠΑΜΑΙ!

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΩΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ...ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ..ΜΟΝΟ ΝΑ ΣΟΥ ΕΥΧΗΘΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΣΧΗΜΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΣΟΥ!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΟΛΟΨΥΧΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΓΕΜΙΣΕΙ ΜΕ ΕΥΤΥΧΙΑ. ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΣΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΠΛΑ ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ! ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στεναχωρεθηκα τοσο πολύ.......

Δε ξερω τι να σου πω...ειναι τοσο φτωχα τα λογια τετοιες ωρες!

Θελω να πιστευω στους αγγελους...εχω αναγκη να πιστευω οτι υπαρχουν κ εχουν το δικο τους σκοπο!!

Ευχομαι να σου δωσει ο θεος δυναμη...

Ευχομαι ενα ομορφο μελλον...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικά μου δεν ξέρω τι να σου πω!!!!

Δεν είναι τιμωρία! Μην το βλέπεις έτσι. Πρέπει να στραφείς στους ανθρώπους που σε αγαπάνε και σου δίνουν δύναμη. Πρέπει να ξεχαστείς και να συνεχίσεις την ζωή σου! Αν είσαι καλά τότε γρήγορα θα σου έρθει ξανά μία εγκυμοσύνη!

Το αγγελούδι σου ξεκουράζεται και για χάρη του πρέπει να προσπαθήσεις να είσαι δυνατή και να γίνεις και πάλι ευτυχισμένη!!!

Είμαστε δίπλα σου, το ξέρεις.........

Σου στέλνουμε όλη μας την αγάπη. Να είσαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα γλυκειά μου. Εγώ έχασα το μωράκι μου στην 36η εβδομάδα κύησης. Σταμάτησε να κλωτσάει για 2 μέρες (ήτανε βλέπεις πολύ πολύ ζωηρό) και διερωτήθηκα γιατί. Πήγα στο γιατρό, και μου είπε ότι δυστυχώς ήτανε νεκρό. Εδώ και 6 χρόνια προσπαθώ να κάνω μωράκι (έχω ακόμα ένα 7 1/2 ετών και είναι η παρηγορια μου) λόγω πολυκηστικών ωοθηκών δυσκολευόμουνα. Και ξαφνικά μου λέει ο γιατρός ότι το αγγελούδι μου ήταν νεκρό. Ανέπτυξα διαβήτη κύησης και ο γιατρός μου ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΑΡΕΙ ΕΙΔΗΣΗ... Τώρα, 6 μήνες μετά την καισαρική προσπαθώ και πάλι. Φοβάμαι όμως μήπως δεν τα καταφέρω... :(((

Να είσαι θετική πάντοτε... το ξέρω είναι μεγάλη απωλεια και ένα ΓΙΑΤΙ σε βασανίζει... μην τα βαζεις κάτω. Το αγγελάκι σου δεν θέλει να βλέπει τη μανούλα του να στεναχωριέται... Πάρε κουράγιο κουκλα μου και προσπάθησε και πάλι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τι να πω..αυτό που βίωσες είναι ένα μεγάλο μαρτύριο, που πιστευώ ότι θα πάψει να πονάει λίγο όταν ο άγγελός σου,σου στείλει το αδερφάκι του.

Μέχρι τότε βγάλτα όλα από μέσα σου, ξέσπασε και ανασυγκροτήσου.

Είναι λογικό να αισθάνεσαι έτσι και άδικο να συβαίνει στις μανούλες του κόσμου.

Σε φιλώ γλυκιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΤΙ ΚΑΙ ΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ,ΙΝΕ ΛΙΓΟ..ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ ΚΑΙ ΕΓΟ ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΠΟΛΙ ΠΟΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΣ ΝΙΟΘΙΣ....ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΕΧΙΣ ΔΙΝΑΜΙ ΝΑ ΜΑΘΙΣ ΝΑ ΖΙΣ ΜΕ ΑΦΤΟ ΤΟ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ....ΜΙΝ ΤΟ ΒΑΖΙΣ ΚΑΤΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΠΟΤΕ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΜΟΝΟ 11 ΜΕΡΕΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙΣ,ΝΑ ΞΕΣΠΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ.ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωρακι σου θα ζει για παντα στην καρδουλα σου και θα εχεις να λες στο αδερφακι του σε λιγο καιρο για το αδερφακι που ειχε και πηγε στον ουρανο

για καποιο λογο εγινε αυτο

ισως να μην το μαθεις ποτε

το μονο σιγουρο ειναι οτι θα το αγαπας για παντα

σε ευχαριστω και σε φιλω γλυκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βερόνικακι μου, δεν μπορείς να φανταστεις πόσο πολύ λυπάμαι.

Δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω να σου πω, ή μάλλον δεν έχω λόγια να σου περιγράψω τα συναισθήματά μου.

Εύχομια μόνο αυτό το κενό που νιώθεις,να αντικατασταθεί άμεσα και να σε ακούσουμε πιο χαρούμενη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

AGAPH MOY shmera tha ginosoyn 3 mhnwn koyklaki moy alla eimai edw monh kai ta skeftome xwris esena den kserw pote tha stamatisw na skeftome kathe mera kai kati poy tha kaname mazi AGGELE MOY se latreyw kai kathe mera proseyxome gia esena na eisai kala estw kai ekei pshla poy vrhskese....psyxoyla moy den antexw allo nomizw oti zw ena asxhmo oneiro kai tha ksypnisw kai tha se vrw sto dwmatio soy ..........se lateyw agoraki moy ............... :(:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πολύ άδικο αυτό που ζεις....

Πιστεύω πως δεν υπάρχει μεγαλύτερος πόνος και πως δεν ξεπερνιέται.

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται έτσι λένε είναι πολύ άδικο όμως.

Εγώ είχα μια παλύνδρομη κύηση και παρόλο που έχω ένα κοριτσάκι 2,5 χρονών ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει αλλά και πάλι δεν μπορώ να φανταστώ το πόσο πολύ πονάς. Το ξέρω ότι δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα πλέον για τα μωράκια που φεύγουν, ίσως όμως μπορούμε να κάνουμε κάτι για τα μωράκια που θέλουν να έρθουν.

Δεν ξέρω ειληκρινά τι συμβουλή να σου δώσω για απαλύνω τον πόνο σου γιατί θεωρώ ότι δεν υπάρχει.΄

Επειδή όμως έχω περάσει την κατάσταση της απώλειας μπορώ να σου πω πως θα νοιώσεις καλύτερα αν προσπαθήσεις ξανά για να έχεις ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου.

Ποτέ δεν θα αντικαθίστει την απώλεια του μωρού σου αλλά θα σου δώσει τόση χαρά που δεν μπορείς να φανταστείς.

Προσπάθησε θα σου κάνει καλό.

Ελπίζω να σε βοήθισα έστω και λίγο...

Μακάρι να μπορούσα περισσότερο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...