Μετάβαση σε περιεχόμενο

Από πότε πρεπει να πονάει το στήθος και να πρηστεί


Recommended Posts

Όντως διαφέρει σε κάθε γυναίκα αλλά και εμένα από την αρχή πριν μάθω για την εγκυμοσύνη μου είχα πρηστεί και πονούσα στο στήθος μου σε σημείο που δεν μπορούσα ούτε να το ακουμπήσω ούτε να κοιμηθώ. Μετά από το πρώτο τρίμηνο όμως τέλος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!

Συγχαρητήρια,να φουσκώσει η κοιλίτσα κ να μεγαλώσει-μεγαλώσει

γερόόόόόό παιδίίί!!!!!! ;)

Όσον αφορά το στήθος πραγματικά είναι τελείως διαφορετικά

τα πράγματα απο οργανισμό σε οργανισμό!

Εγώ είχα μείνει έγκυος το βράδυ του γάμου μας(Σάββατο)κ

τη Δευτέρα το πρωί το στήθος μου ήταν ήδη τούμπανο κ πονούσα

τρελά... :unsure::unsure:

Κ παρόλα αυτά ήμουν σίίίίγουρη οτι θα μου ρθει περίοδος! :blink:

Ξανθιά γαρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχετε δικιο, ας απολαυσω το θαυματακι μας....ειναι οντως βλακεια να δημιουργω προβλημα ενω δεν υπαρχει!!

nanina αληθεια με βοηθησες πολυ.Αν ειναι ετσι τοτε μια χαρα παει η χοριακη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου κανετ λιγο υπομονη καθε οργανισμος αντιδραει διαφορετικα σε καθε εγκυμοσυνη..εγω να φανταστεις ειχα 2 μερες καθυστερηση κ 1148 μναδες χοριακη κ το στηθος μου δεν αγγιζοταν απο την ημερα της συλληψης..κανε υπομονη να δεις κ την δευτερη χοριακη σου κ ευχομαι να εχει οχι απλα διπλασιαστει αλλα να εχει τετραπλασιαστει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aναστασία μου αρχικά να σου ζήσει το νινάκι σου και να έχεις μια υγειή και όμορφη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!μην σε απασχολεί το νούμερο της χοριακής σου είναι υποκειμενικό,το αποτέλεσμα μετράει...άλλωστε εγκυμοσύνη από εγκυμοσύνη διαφέρει ;)

Στον μικρό μου στις 4 εβδομάδες είχα χοριακή 562 και τώρα στο 2ο μωράκι μου στις ίδιες εβδομάδες είχα 294!!και όμως όλα είναι καλά!

Ποιο test έκανες αν επιτρέπεται?εγώ έκανα το clear blue με το ηλεκτρονικό αποτέλεσμα που σου λέει και πόσο εβδομάδων είσαι περίπου...γιατί αν έκανες και εσύ αυτό,η ένδειξη 1-2 αν προσέξεις στο κουτί μεταφράζεται ως 3-4 εβδομάδες και όχι 1-2 εβδομάδες όπως το λέει!εμένα τόσο μου έδειξε και όντως έτσι ήταν! στο λέω γιατί το τικεράκι σου μια χαρά τα λέει με τις πληροφορίες που του έδωσες... :)

Φιλικά menoula21 :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

menoula21 έγραψε:

Aναστασία μου αρχικά να σου ζήσει το νινάκι σου και να έχεις μια υγειή και όμορφη εγκυμοσύνη!!!!!!!!!μην σε απασχολεί το νούμερο της χοριακής σου είναι υποκειμενικό,το αποτέλεσμα μετράει...άλλωστε εγκυμοσύνη από εγκυμοσύνη διαφέρει ;)

Στον μικρό μου στις 4 εβδομάδες είχα χοριακή 562 και τώρα στο 2ο μωράκι μου στις ίδιες εβδομάδες είχα 294!!και όμως όλα είναι καλά!

Ποιο test έκανες αν επιτρέπεται?εγώ έκανα το clear blue με το ηλεκτρονικό αποτέλεσμα που σου λέει και πόσο εβδομάδων είσαι περίπου...γιατί αν έκανες και εσύ αυτό,η ένδειξη 1-2 αν προσέξεις στο κουτί μεταφράζεται ως 3-4 εβδομάδες και όχι 1-2 εβδομάδες όπως το λέει!εμένα τόσο μου έδειξε και όντως έτσι ήταν! στο λέω γιατί το τικεράκι σου μια χαρά τα λέει με τις πληροφορίες που του έδωσες... :)

Φιλικά menoula21 :kiss:

menoula μου σε ευχαριστω για τις ευχες σου, να σαι καλα!Ναι εκανα και το καινουργιο και εδειχνε 1-2 εβδομαδες.Οχι δεν θα το σκεφτω αλλο δεν θα αγχωθω, ολα καλα θα πανε και θα περασουν οι 9 μηνες τελεια και θα ερθει το αστερακι μας που το λαχταραμε εδω και 1,5 χρονο. :woohoo: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...